Росія використала на Донбасі свій найпотужніший танк: основні докази (фото, відео)

У боях на Донбасі Росія використовувала найпотужніший бойовий танк, який є на озброєнні сухопутних військ РФ, – T-90 і його модифікації.

Як йдеться в розслідуванні Bellingcat, танки сімейства T-90 почали надходити на Донбас влітку 2014 року.

Перші серійні модифікації T-90 були випущені в 1992 році, проте поставки цих танків в Україну не здійснювалися. А модернізований Т-90А був прийнятий на озброєння армії Росії у 2004-му році.

Підтвердженням використання танків Т-90А на Донбасі може бути відео, опубліковане на YouTube, яке ймовірно було знято 25 серпня 2014 року, йдеться у звіті. Це відео знято у кінці активних боїв за Іловайськ. Зазначимо, під час тих боїв кілька російських танків були знищені.

Bellingcat зазначає, що без оригінального файлу встановити точну дату зйомки неможливо, однак підтвердити місце запису за допомогою методу геолокації можна.

Раніше, у жовтні 2016-го, про існування цього відео повідомив у Twitter Askai707, який стежить за ходом конфлікту в Україні. Він провів геолокацію відео, підтвердивши присутність танків T-90A в зоні військових дій. Відео було знято поруч із залізничним переїздом на південний схід від села Лисе Луганської області.

У розслідуванні Bellingcat наголошується, що з наявних зображень і відео чітко випливає, що влітку 2014 року на сході України перебували танки T-90A, які, ймовірно, належать 136-ій окремій мотострілковій бригаді РФ.

Зазначимо, ще у 2015-му році про перебування танків Т-90А на Донбасі написав користувач ЖЖ під ніком Andrei-bt. Він опублікував кілька фото, які це підтверджують. А журналіст Юрій Бутусов повідомив, що "розрекламованими танками Т-90 в РФ переозброїли всього кілька батальйонів".

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: