Колективний договір ВАТ "Укрнафта" один з кращих в області

     Ще й півроку не минуло з тих пір, коли було прийнято основний документ багатотисячного колективу ВАТ «Укрнафта» - колективний договір, яким регулюються соціально-економічні, виробничі і трудові відносини. У нього внесено близько двохсот договірних зобов'язань як адміністрації, так І об'єднаного профспілкового комітету ВАТ, включаючи обов'язки працівників підприємства.
Як структурний підрозділ ВАТ, за ним живе і працює колектив НГВУ «Надвірнанафтогаз». Ознайомившись з цим значимим для працівників НГВУ документом, відчуваєш, що він для них - це справді маленька Конституція, нормативний акт соціального партнерства адміністрації та профкому, необхідність і обов'язковість якого не підлягають сумніву. На рівні з іншими він однозначно може претендувати, як на мене, на перемогу у Всеукраїнському конкурсі колективних договорів, який проводить федерація профспілок України.
     Для працівників колективу головне, щоб усі пункти цього нормативного акту якнайшвидше ставали реаліями життя. Як же насправді? - поцікавився в голови комітету профспілки НГВУ Івана ДЕМ'ЯНІВА.
     - Не знаю як в інших колективах, але ми, каже співрозмовник, у ході переговорів щодо укладання колективного договору виявляємо як сильніші, так і слабкіші сторони виробничого процесу. Найголовніше те, що кожен працівник член профспілки - бере участь у формуванні двосторонніх зобов'язань. Користь від їх запровадження дуже ве-лика. Тому ми з упевненістю стверджуємо, що колективний договір - це запорука успішної роботи і благополуччя наших працівників.
     Укладаючи колективний договір, профспілковий комітет потурбувався, насамперед, про те, щоб для членів профспілки були максимально збережені гарантії щодо зайнятості, оплати праці, створення належних умов для роботи, правового захисту, культурного І фізичного розвитку. Нам вдалося досягти розу-міння з боку працівників важливості цього захисту, а відтак - і їх налаштування до роботи на кінцевий позитивний фінансово-економічний результат. І головне, - ми переконали наших працівників у тому, що профком обов'язково доб'ється включення у колективний догшовір додаткових пільг для працівників підприємства, яке має для цього відповідні фінансові можливості.
       Профспілковий комітет, як представник інтересів робітників в період дії колдоговору, постійно контролює виконання зобов'язань та комплексних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці, профілактику виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій. Цьогоріч, як і кожного року, колдоговір доповнили комплексними інженерно-технічними заходами щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища,підвищення існуючого рівня охорони праці та пожежної безпеки на об'єктах НГВУ.Те, що передбачалося ними на 6 місяців, виконано. У цеху підтримання пластового тиску, де начальником Василь Пушкар, змонтовано нову систему опалення. Задіяно також котел на дільниці прокату та експлуатації обладнання, якою керує Юрій Мушак. У приміщенні прокатно-ремонтної дільниці електрообладнання, очолюваній Олегом Лапчаком, замінено дверні блоки. І хоча нинішній рік видався для колективу НГВУ не легким, все-таки передбачені колективним договором соціальні пільги і гарантії забезпечуємо сповна.
     Адміністрація в особі начальника НГВУ «Надвірнанафтогаз», депутата обласної ради Петра Пушкара і профком докладають усіх зусиль, щоб у 2007 році соціальна політика не зазнала серйозних змін, враховуючи всі пропозиції щодо колдоговору, виходячи із фінансового стану підприємства.
     Невдовзі детально проаналізуємо на профкомі хід виконання даного Договору за перше півріччя. Здається, невдоволень багато не буде.
- Стабільністю соціальних гарантій чи не найбільше переймаються усі працівники, бо вони кардинально впливають на благополуччя сімей. Чи не супроводжується це певною напругою у вашому колективі?
     - Якоїсь напруги не відчуваємо. Колдоговір надає гарантії діяльності профспілкової організації. У нас чітко діє схема коефіцієнтів співвідношень посадових окладів керівників, фахівців та технічних службовців структурних одиниць ВАТ «Укрнафта» до мінімальної місячної тарифної ставки робітників 1-го розряду. Окрім усталених форм стимулювання робітників в НГВУ запроваджена виплата винагороди за підсумками роботи за рік, персональних надбавок за високі досягнення у праці, матеріальне стимулювання працівників за виконання особливо важливих завдань. Оновлено Положення про вахтовий метод організації робіт.
     Позитивно на злагодженій роботі колективу позначаються і врахування потреб працівників у наданні позики, встановлено порядок підрахунку нафто-
вого стажу, запроваджено нагородні відзнаки ВАТ «Укрнафта», діє статус непрацюючих пенсіонерів та Положення про преміювання працівників.
     На підприємстві робиться все, аби в повному об'ємі виконувати Закон України «Про оплату праці». Це стосується встановлення тарифної ставки робітників першого розряду згідно з розміром мінімальної заробітної плати в Україні, доплат працюючим у вечірній та нічний час, у шкідливих та важких умовах.
     Правління ВАТ заохочує наших працівників своїми відзнаками: Грамотою, знаком «Відмінник праці ВАТ «Укрнафта» та «Заслужений працівник ВАТ «Укрнафта». Останнє звання є вищою відомчою заохочувальною відзнакою в системі ВАТ «Укрнафта». Особам, яким воно присвоєно, окрім свідоцтва, нагрудного знака, виплачуємо грошову винагороду в розмірі двох середньомісячних заробітних плат за рахунок коштів підприємства. Ця категорія працівників має перевагу при вирішенні житлово-побутових питань, наданні соціальних пільг, присвоєнні вищих розрядів і категорій, підвищенні в посаді, зарахуванні до кадрового резерву тощо.
     Приємним є і те, що із 1 липня на 15 відсотків підвищено заробітну плату працівникам НГВУ. Щоправда, є деякі непорозуміння, зумовлені приведенням тарифних ставок у відповідність із виконуваною роботою згідно з колдоговором.
     Профком не залишає без уваги хворих, надає матеріальну допомогу тим, хто її потребує, а також постійно проводить культурно-масову роботу.
Спортивно-масові заходи стали невід'ємною частиною життя працівників НГВУ, сприяє профспілковий комітет і оздоровленню дітей працівників підприємства у таборах відпочинку.

 

     Серія публікацій про НГВУ "Надвірнанафтогаз" присвячена його 50-річчю з часу заснування, саме святкування відбудеться в вересні цього року разом з днем міста Надвірна.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Останні новини з категорії Суспільство: