Керівник САД області не бачить проблеми в тому, що фірма наближена до Шевченка виграє майже всі тендери на Прикарпатті

Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області виконала за перше півріччя план по ремонтних роботах за дві третини року. Також освоєно більшу частину виділених урядом коштів.

Про це йшлось на прес-конференції керівника Служби автомобільних доріг Василь Буджак. Очільник САДу  додав, що не збирається зупинятись на досягнутому, пишуть Версії.

Тож повідомив, що планується восени отримати додаткові кошти для проведення ремонтів дорожнього покриття області.

«Цього року ремонтуватиметься ділянка від Соколівки до Косова. На цей рік в плані САД дорога від Коломиї до Городенки, яка теж цього року буде завершена. А також розпочнуться роботи на дорозі Долина-Хуст. Наступна дорога – це Делятин – Раківчик, яка з’єднає Львів і Чернівці», – зазначив Василь Буджак.

Однак, журналістів більше зацікавило питання не про те, які дороги ремонтуються, а чому на Івано-Франківщині утворилась «фірма-гегемон» по ремонту доріг, яка у 2017 році освоює 80,5% сум з усіх договорів САД. Чому фірма «ПБС» фактично монопольно освоює кошти в рамках тендерів по виконанню поточного середнього ремонту?  Адже з усіх договорів щодо середнього та капітального ремонту укладених САД у 2017 році, частка фірми ПБС складає понад 90%.

«Тому, що вона виграє державні закупівлі, які проводить не Служба автомобільних доріг Івано-Франківської області, а проводить система «Прозорро» на всеукраїнському рівні. Давати зараз аналіз «Прозорро» я не буду, тому що це не моя компетенція. Те, що ми зацікавлені в тому, щоб була якомога більша кількість фірм і конкурентоздатних – це так. Але ми не зацікавлені в тому, щоб були фірми, які неконкурентноздатні. Це друге. І третє – для нас важливо, що ця фірма базується на території Івано-Франківської області. Чому? На сьогоднішній день в нас об’єми по поточному середньому ремонту має фірма «Атомагістраль-Південь».

Якраз на тій ділянці про яку ми говоримо, по дорозі Н-10 від Долини до Івано-Франківська. Вони виграли тендер і мають там свої об’єми. І також мають об’єми на дорозі Бурштин-Калуш. Але вони мають значно більші об’єми у своїй області, в Одеській. І коли вони не ремонтували Одеса-Рені і вони не мали на Волині великих об’ємів, а Волинь не має своєї фірми, тоді вони були у нас. І свої об’єми мали, як переможець тендеру і у субпідряді. Тепер, коли вони мають там значно більші об’єми ніж у нашій області, вони нас…

Фірма ПБС, вона у нас базується і вона тут немає куди дітися. І, маючи найбільші об’єми сконцентровані в одній області, та фірма починає концентруватись там, де є найбільші об’єми. Тому, якщо дивитись з точку зору прагматичної, як у нас, Служби автомобільних доріг, якби це найбільші об’єми мала інша фірма, яка не базується, так, для нас це було б не дуже добре. А оскільки це фірма, яка базується в області, то виграє тендер, тай виграє. Я не даю правову оцінку», – відзначив Василь Буджак.

Нагадаємо, 24 травня 2017 року Антимонопольний комітет України прийняв рішення зобов’язати САД в Івано-Франківській області переглянути умови тендерної документації і усунути «дискримінаційні умови». Йшлося про скасування умов передбачених тенлерний комітетом САД, які дозволяли вигравати тендери на ремонт доріг Прикарпаття «шевченківській» фірмі.

Довідково

З 2015 року тендерний комітет САД у Івано-Франківській області змінив політику щодо проведення тендерних процедур (значно укрупнило об’єми виконання робіт через об’єднання декількох тендерів в один.

Також тендерним комітетом САД у Івано-Франківській області в умовах закупівель прописувалось наявність досвіду виконання робіт на суму понад 200 млн, при цьому вартість виконаних робіт (надання послуг) повинна становити не менше 100 млн грн. На думку експертів це автоматично ставало бар’єром для участі інших компаній. Адже, Законом України «Про публічні закупівлі» не передбачене право замовника встановлювати  граничну вартість аналогічних договорів.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Гість, 28 липня, 18:23
проінспектуйте нову дорогу на відрізку городенка новий цвинтар і до котиківки і побачите що ЗИМА-ремонт-кримінал=гройсман казав сажати за неякість без жалю-і думаю що ця похабщина і по всій дорозі є
Відповісти

Гість, 28 липня, 18:55
Там де ремонтує Шевченко, асфальт добротний, жодної ямки, після зими як новий! Та де ремонтує Срабода- асфальт сходить з першим снігом! Причому весь і всюди! Ось де непочатий край роботи для органів! Так буде і з бруківкою і іншими роботами, бо там грабьож, махінації і дерибан! Ура патрійоти!
Відповісти

Гість, 28 липня, 21:46
Наскакали
Відповісти

Гість, 28 липня, 22:11
ПБС реально крута фірма, якісно роблять дороги. Автодори з їхніми ніякими ремонтами - ліквідувати.
Відповісти

Гість, 29 липня, 14:57
Підтримую!!!
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Корупція: