У Калуському районі селяни звинувачують священика у крадіжці 700 тисяч гривень

У селі Новиця Калуського району Івано-Франківщини розгорівся скандал із місцевим священиком Любомиром Надорожним.

Як пише “Репортер”, з 2011 року його відправили на парафію після смерті попереднього пароха. Молодий священик взявся за ремонт церкви, резиденції та облаштування території. При цьому кожна сільська хата щомісяця здавала на церкву по 115 грн. Ремонтні роботи зробили, перекрили церкву, розмалювали, зробили опалення.

Але за шість років за церковні гроші перед громадою ніхто не звітував. Про кошти поцікавились після того, як до сільради із обласного управління культури, туризму та релігії надійшли документи на експертизу про зміну статуту церковної громади Новиці та про те, що храм і резиденцію передають у власність єпархії УПЦ КП.

За словами сільського голови Володимира Головчака, він зателефонував до людей, чиї підписи були в документах, а у відповідь отримав, що вони нічого не підписували. Зборів щодо зміни статуту також не було.

Тоді селяни й поцікавилися долею церковних грошей. Створили ревізійну комісію, яка виявила нестачу в розмірі майже 700 тисяч гривень. По селу розвісили оголошення про те, на що саме збирали гроші, скільки отримали та скільки витратили.

На сьогодні священик Любомир Надорожний повернув до церковної каси 220 тисяч гривень.

Члени ревізійної комісії написали заяву до прокуратури. Село поділилося на противників і прихильників пароха. У середу, 2 серпня, ввечері у Новиці збирають збори.

“Репортер” слідкує за розвитком подій. Більше читайте у наступному номері газети.



Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.



Коментарі:
Гість, 02 серпня, 22:18
Наклеп
Відповісти

Марія, 03 серпня, 6:19
А хто йому дозволив вносити зміни в Статут релігійної організації (церкви), в якому змінено без відома прихожан власність храму? Церкву будували, утримували мої батьки цілий вік аж до смерті, а тепер що він і владика Іосаф буде керувати нею на власний розсуд? ЦЬОГО НЕ БУДЕ НІ-КО-ЛИ! Храм належить громаді, яка його будувала, а не тим зажерливим ксьонзам, що ніяк не наїдяться грішми! Та за ними тюрма плаче і там їм і місце. Я вже відчула на своїй шкірі, як той владика і той піп Любомир не дозволили моїм друзям-священникам разом ним відспівати похорон мого батька. Я ще рік тому знала,що вони поплатяться за своє зухвальство і безпардонність. Яким лицем можна було лізти в мій дім і керувати похороном мого батька? Безсовісні! Тоді мені було не до них, але Ьог високо і бачить далеко. Катюзі по заслузі! Має те, що собі у Бога заслужив. Мені його навіть жаль, бо крадіжка - це особливо тяжкий злочин, за який йому прийдеться сісти до в"язниці. Але, як в тій пісні: "Така її доля, О, Боже мій милий... Треба ж було любити Бога, а не гроші!!!
Відповісти

Християнин, 07 серпня, 21:02
Кого я тут тільки не бачу, і сектантів, і Марію усім відому в Україні скандалістку яка в Богородчанах покинула родину і погналась за молодим єпископом Паїсієм в Житомир, разом з ним навіть поступила на начання до Чернівецького університету, там наробила скандалу бо хотіла щоби їй і Паїсію зарахували сесії на яких вони не були а в Житомирі учиняла скандал за скандалом так що прийшлось викликати поліцію щоби її усмирити. Вона і понині в фейсбуці житомирян обливає брудом. ЇЇ скандали ледь не привели до того що владику Паїсія збирались переводити в іншу область а її патріарх велів відправити до Богородчан. То їй мало, вона знову лиє свої крокодилячі сльози і розпалює ворожнечу
Відповісти

Ольга, 04 серпня, 21:41
Шановна Маріє. Судячи з вашого коменту в мене винекло таке питання:"Хто давав вам право осуджувати інших людей?" Ви,сподіваюсь,читаєте Святе Письмо і бачили такі рядки:"Бачити скалку в чужому оці і не бачити колоди в свому."Задумайтеся над цими рядками, адже в цій ситуації з вами вони найактуальніші. Я думаю що всі мають право на помилку і її виправлення.І за свої гріхи кожен буде відповідати сам перед Богом коли настане час.
Відповісти

Ольга, 04 серпня, 16:21
Шановна Маріє. Судячи з вашого коменту в мене винекло таке питання:"Хто давав вам право осуджувати інших людей?" Ви,сподіваюсь,читаєте Святе Письмо і бачили такі рядки:"Бачити скалку в чужому оці і не бачити колоди в свому."Задумайтеся над цими рядками, адже в цій ситуації з вами вони найактуальніші. Я думаю що всі мають право на помилку і її виправлення.І за свої гріхи кожен буде відповідати сам перед Богом коли настане час.
Відповісти

Гість, 03 серпня, 8:07
стидоба і позор, та та тож київський патріархат, їм же можна
Відповісти

Гість, 03 серпня, 8:15
Кому до того належала церква якій єпархії?
Відповісти

Гість, 03 серпня, 9:04
Шановні жителі с. Новиця запитання до Вас. Кому належить будівля храму? Хто такий священник? І чому священник розпоряджається коштами, які громада збирає на потреби храму? Перше: Будівля храму належить громаді села, а не свяшеннику і ніякому церконому патріархату. Священник це особа яка найнята на службу. Тому його і називають священослужитель. Яке священник має відношення до ремонту церкви, а тим більше до витрат коштів, які зібрала громада. священник може виступити тільки з ініціативою щодо ремонту храму, а рішення приймає громада. Громада сама вирішує питання хто буде проводити ремонт і домовлятися скільки той ремонт буде коштувати, а не ніякий священник. Бо священник жодної власної копійки не дав на ремонт. Як показує практика що вже не один священник при будівництві чи ремонті храму спершу збудував собі або своїм дітям не одну хату, купив не один розкішний автомобіль, а своій жінці не одну норкову шубу. Так що деякі "священники" є першими злодіями на селі. Як сказав мій один знайомий "Покажіть мені хоча б одного священника, який вірить в Бога і я піду до церкви". З огляду на те що витворяють священники таки він правий.Те що трапилось у с. Новиця це не поодинокий приклад.
Відповісти

Гість, 03 серпня, 9:58
міг би тобі показати і не одного....на жаль є багато таких про яких ти описуєш...але є і інші...іноки...живуть у монастирях...справжні аскети які моляться за нас грішних....так що можеш сміло іти до церкви...і перестаньте їх судити....кожен священник що висвячений це посередник між богом і людиною....і священник він тоді коли служить таїнства...а решта по природі своїй він чоловік...людина...а кожна людина по своїй природі грішна...моліться за ворогів ваших..прощайте їм...а Бог вам віддячить....якщо дали ви на церкву....то дали ви Богу...і забудьте....якщо ви християни католики чи православні....читайте щось трохи...чому ви тільки зло бачите??? бо природа ваша така....робіть добро і добре побачите...кожен буде відповідати за своє...
Відповісти

Марія, 04 серпня, 6:39
Ви таке тут плетете, що не тримаэться купи: "Якщо дали ви на церкву, то дали ви Богу". Що це за абсурд? Богу ні-чо-го не треба: ні ваших грошей, ні свячок, ні навіть вашої молитви, бо він має ВСЕ! Це вам треба. Тому не ототожнюйте себе з Богом (це я до священників), бо ви такі ж грішники, як і всі інші люди. А "дайте і забудьте" - це просто супер. Якраз девіз для дурних і нетямущих рабів, щоб смиренно виносили з хати останнє і навіть не бузили. Та ви як ті цигани задурюєте голови. Кажуть людям так робити, як пише Святе Письмо, а не так як вам вигідно. Христос сказав, що все, що зробили своєму ближньому, те йому зробили. Це означає: треба робити людям добро так, як би ви хотіли зробити самому Богові. Або васе, що ви кому-небудь робите, ви робите самому Богу. А Бог і справді всім віддячить: кому за добро, а кому і за злодійство, і за обман,і за шахрайство, і за брехню. І точно буде катюзі по заслузі!
Відповісти