Як франківчанка стала жертвою квартирного афериста

Покупчиня віддала продавцю аванс за квартиру. Проте угода так і не відбулася. Чоловік затягував оформлення документів, а на вимогу повернути гроші - не реагував. Юрист Івано-Франківського Офісу Мережі правового розвитку за допомогою медіації врегулював спір, і людям не довелося зустрічатися у суді.

Результат пошуку зображень за запитом "продаж квартир"

На початку липня до Офісу при ІФО ГО “Станіславська правозахисна група” за допомогою звернулась Олена Пасічна*. Розповіла, що в місцевій газеті знайшла оголошення про продаж квартири. Ціна квартири та площа, вказана в оголошенні, жінку влаштовували, тому вона домовилась про зустріч з продавцем. Пані Олена заплатила чоловіку аванс, про що він власноруч написав розписку. Решту коштів вона мала сплатити під час оформлення у нотаріуса договору купівлі-продажу квартири.

Проте продавець з незрозумілих причин неодноразово відтягував дату укладання договору, та й отримані авансом кошти не повертав.

Тож, пані Олена вирішила звернутися до Івано-Франківського Офісу Мережі правового розвитку з проханням допомогти розібратись в ситуації.

Юрист Офісу Андрій Малетин перевірив у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно квартиру щодо якої виник спір. Як з’ясувалося, право власності на вказане житло зареєстроване не на продавця, який отримав аванс, а на його родичів. До того ж і площа квартири, згідно з відомостями у реєстрі, виявилася значно меншою, ніж було вказана в оголошенні.

Тож правник зробив висновок, що чоловік не мав права продавати квартиру, а хотів шахрайським способом заволодіти коштами жінки.

З метою захисту інтересів Олени Пасічної юристи ГО “Станіславська правозахисна група” запросили на переговори обидві сторони конфлікту.

На зустрічі правники роз’яснили продавцю, що він має добровільно повернути кошти обманутій жінці. В іншому разі пані Олена буде змушена звернутись до суду з позовом про повернення коштів. Крім цього жінка напише заяву до правоохоронних органів про вчинення кримінального правопорушення.

Продавець квартири одразу погодився мирно врегулювати спір без звернення до суду та правоохоронних органів, вибачився перед відвідувачкою та повернув їй сплачений аванс.

* Ім'я змінено з етичних міркувань.

Олександра Єрмолаєва, ІРЦ "Правовий Простір"

 

Нагадаємо, що Прикарпатців попереджають про серійного афериста з Косова (фото)

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Гість, 11 серпня, 19:02
А чому невказали власника довгобуду
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Кримінал: