10 фактів, які ви повинні знати про безвізовий режим з ЄС

До яких країн Європейського Союзможна подорожувати без віз

Після запровадження безвізового режиму громадяни України можуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав – асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. Таким чином, для українців відкриються кордони тридцяти країн, в число яких входять: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Якими є умови безвізового режиму для громадян України?

Після запровадження безвізового режиму громадяни України можуть подорожувати до зазначених країн без необхідності отримання в’їзної візи країни призначення. Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування у згаданих державах до 90 днів протягом останніх 180 днів (шести місяців). У тому ж разі, якщо громадянину України необхідно перебувати в ЄС більш тривалий час, йому необхідно буде заздалегідь оформити візу. Важливо також пам’ятати, що безвізовий режим не означає права на проживання чи працевлаштування в ЄС.

Що робити за наявності потреби у більшому за 90 днів терміні перебування?

Слід пам’ятати, що перевищення дозволеного строку перебування може стати причиною відмови у в’їзді до держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому. Відтак, у разі необхідності більш тривалого перебування на території Шенгену, громадянин України повинен звернутися до консульства відповідної країни до початку поїздки з метою отримання консультації та, залежно від випадку, оформити візу необхідного типу. Якщо ж про ризик перевищення дозволеного строку стало відомо після початку подорожі, необхідно невідкладно звернутися до міграційних органів влади держави перебування для отримання консультації та врегулювання свого міграційного статусу. У виключних випадках термін перебування може бути подовжено, наприклад, у разі необхідності термінового лікування, стихійного лиха, виникнення інших непереборних обставин.

Які наслідки перевищення дозволеного терміну перебування (90 днів) в одній з держав Шенгенської угоди?

Перевищення дозволеного терміну перебування може стати причиною внесення громадянина до переліку осіб, яким заборонено в’їзд до країн Шенгену, що слугуватиме причиною відмови у в’їзді до держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому, а також підставою для примусового повернення такого громадянина до України.

Що потрібно для того, щоб скористатися правом безвізових поїздок до Шенгенського простору?

Для того, щоб скористатися правом безвізових поїздок до країн Шенгенського простору, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт. Разом з тим, потрібно пам’ятати, що прикордонні служби держав-членів ЄС під час в’їзду до однієї з країн Шенгену можуть вимагати додаткові документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь час перебування (орієнтовно із розрахунку 50-100 EUR на день на людину (сума залежатиме від країни перебування та уточнюватиметься з наближенням дати запровадження безвізового режиму) і намір повернутися до місця проживання. Відтак, радимо під час кожної поїздки мати з собою відповідне документальне підтвердження. Такими документами можуть слугувати підтвердження бронювання готелю, запрошення друзів чи родичів, зворотні квитки тощо. Громадянам необхідно буде також придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі автомобілем). Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний) зможуть в’їжджати на територію ЄС лише за наявності шенгенської візи.

Які вимоги для безвізових подорожей разом із дітьми?

У рамках правил безвізових поїздок до Шенгенського простору кожна особа, включаючи дітей незалежно від віку, повинна мати окремий паспорт. Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними. Відтак, залежно від кожного особистого випадку, можуть знадобитися додаткові документи – свідоцтво про народження, згода обох або одного з батьків, свідоцтво про смерть одного з батьків, рішення суду про позбавлення батьківських прав, рішення суду про визнання батьків чи одного з них безвісти відсутнім або померлим.

Чи надає безвізовий режим право на роботу, навчання?

Новий порядок поїздок надає право на безвізовий в’їзд лише з приватною метою: туризм, відвідання друзів чи родичів, пошук бізнес-партнерів, відвідання семінарів, конференцій. Безвізовий режим не надаватиме права на господарську, комерційну діяльність, працевлаштування, роботу за контрактом і т.п.

Що робити, якщо є сумніви, чи потрібна віза для в’їзду до країн ЄС?

Якщо є сумніви, чи потрібна віза у якомусь особистому випадку, радимо перед поїздкою проконсультуватися з представником консульської установи тієї держави, до якої планується подорож.

Чи шенгенська віза (багаторічна) дійсна для в’їзду до ЄС після запровадження безвізового режиму з Україною?

Так, громадяни України, які мають дійсні шенгенські візи, зможуть в’їжджати на територію ЄС протягом усього строку їхньої дії.

Чи можуть громадяни з паспортами старого зразка (не біометричними) в’їжджати до Шегенської зони після запровадження безвізового режиму?

Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка, зможуть в’їжджати на територію ЄС тільки за наявності дійсної шенгенської візи.

Роз’яснення надане Івано-Франківським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Гість, 03 вересня, 0:00
Ну ти й баран) культура з тебе так і пре)) дибіл. Свої дописи пиши в дома на стінах тулету
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Туризм: