Погана вода: у яких прикарпатських школах та садках вода не придатна для споживання

Вчора, 6 жовтня, сесія Тисменицької районної ради розглянула питання про виконання рішення «Про районну програму забезпечення населення Тисменицького району якісною питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки». Ця програма затверджена ще 23 грудня 2005 року.

До централізованих водопроводів в районі підключено 4 школи (Тисменицька ЗОШ I-III ступенів, Угринівський НВК, Підлузька ЗОШ I-II ступенів  та Підпечерівська ЗОШ I-III ступенів) та 2 ДНЗ (Тисменицький та Підпечерівський), в яких вода знезаражується та відповідає вимогам держстандарту. 36 шкіл мають  водопостачання з колодязів, а Чорнолізька  ЗОШ І-ІІІ ступенів та Узинська ЗОШ І-ІІ ступенів працюють на привозній воді, пише ГК.

У проекті рішення йдеться про те, що спеціалісти Богородчанського міжрайонного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» взяли участь у рейдових перевірках стану готовності навчально-виховних закладів до нового навчального року та відібрали проби питної води на фізико-хімічні та мікробіологічні дослідження.

За результатами санітарно-хімічного дослідження із 52 проб води виявлено невідповідність результатів вимогам ДСанПіН в 10 закладах, що становить 19,2% (запах, присмак, кольоровість, каламутність, аміак, рН, залізо, загальна жорсткість), а саме: локальні водопроводи  навчально-виховних закладів – Сілецька ЗОШ I-II ступенів, Угринівська ЗОШ I-II ступенів (загальна жорсткість), Драгомирчанська ЗОШ I-II ступенів, Лисецький ДНЗ (запах, присмак, кольоровість, каламутність, РН), Єзупільський НВК, Єзупільський МНВК та ДНЗ (РН, загальна жорсткість).

Особливої уваги потребують заклади, де виявлено аміак (Поберезький НВК, Узинська ЗОШ I-II ступенів, Підліська ЗОШ I-III ступенів), оскільки це показник органічного забруднення води.

За бактеріологічними показниками з 51 відібраної проби води в 27 пробах виявлено нестандартні результати. Тож загальне мікробне число, загальні колі форми, ентерококи, кишкова паличка присутні в пробах води населених пунктів: Сілець, Козино, Красилівка, Старі Кривотули, Слобідка, Вільшаниця,  Милування,  Колодіївка, с. Узин, а також в Поберезькому НВК, Рошнівському НВК, Пшеничниківському НВК, Єзупільському НВК, Лисецькому НВК, Березівській ЗОШ I-III ступенів, Стебницькій ЗОШ I-II ступенів, Черніївській ЗОШ I-III ступенів, Підліській ЗОШ I-III ступенів.

Загальне мікробне число перевищує нормативи і присутні загальні колі форми в 6 навчально-виховних закладах: Радчанська ЗОШ I-III ступенів, Угринівська ЗОШ I-III ступенів, Новокривотульська ЗОШ I-II ступенів, Лисецький ДНЗ, Довгівський НВК, Майданський НВК. Також не відповідає нормативам вода кринична Красилівської ЗОШ I ступеня  та  Довгівської ЗОШ I-II ступенів.

Головна причина забруднення води – використання поверхневих джерел водопостачання, якість води  яких залежить від кліматичних умов (погіршується після дощів), застій води в мережах протягом літнього періоду, недостатня увага керівництва навчально-виховних закладів до утримання  джерел водопостачання відповідно  вимог, які зобов’язують керівників навчально-виховних закладів оформити санітарні паспорти на споруди  нецентралізованого   питного водопостачання населення (колодязі).

Аналіз інфекційної захворюваності дитячого населення за 6 місяців  2017 року у порівнянні з аналогічним періодом  2016 року показав, що  захворюваність на гострі кишкові інфекції, викликані невстановленими збудниками, перевищує середньообласні показники – 391,16 проти 249,24.  Також зареєстровано за І півріччя 2017 року 5 випадків вірусного гепатиту А (за аналогічний період минулого року – 0) серед дорослого населення, а саме: в  с. Липівка та с. Ямниця (по 1), с. Драгомирчани (2 – сімейний осередок). Під час проведення протиепідемічних заходів виявили антиген вірусного гепатиту А у воді з локального водопроводу в с. Липівка.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Гість, 07 жовтня, 15:05
Щось не зовсім чисто з даним проектом. Коли на днях я почав задавати запитання пані Маряні Вершиніній про те, як так склалося, що в ході реалізації проекту ( а він передбачає ще на початках джерела фінансування в повному обсязі) виник дефіцит коштів. То вищезгадана пані щоб уникнути відповіді (напевно не мала що відповісти) банально видалила даний пост про прохання фінансової допомоги. І зверніть увагу, що пані просить саме коштів, а не навіть потрібного їй матеріалу. Тож напрошується сама собою підозра про нечисті наміри Маряни Вершиніної. Яка доречі успішно веде непоганий бізнес на створеній ГО "Мами Прикарпаття". Вона має непоганий відсоток з заходів які організовує прикриваючись благородними вчинками. Але це вже особиста справа учасників заходів організованих панянкою Маряною. А по даному проекту мабуть треба залучати перевірку з числа компетентних правоохоронних органів. Нехай вони дадуть фахову оцінку її діяльності.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Здоров'я: