Гривня знову може серйозно подешевшати – в НБУ назвали головні ризики

Формування значних обсягів ліквідності в банківській системі і на рахунках уряду можуть загрожувати стабільності гривні.

Про це сказано у висновку Ради Національного банку України (НБУ), інформує "Сегодня".

У висновку йдеться, що ліквідність банківської системи перебуває на безпрецедентно високому рівні. При цьому банки вкладають гроші в депозитні сертифікати Нацбанку і державні цінні папери. Таким чином загальний Обсяг облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в обігу наближається до розміру депозитного портфеля банків.

У той же час Кабмін накопичив найвищі залишки коштів на казначейському рахунку в НБУ. Крім того, продовжують розміщуватися на депозитах банків кошти місцевих бюджетів.

"Такі обсяги ліквідності свідчать про формування "монетарного навісу", який сконцентрований в банківській системі і державному секторі. З огляду на стан грошово-кредитного ринку, витрачання коштів урядом протягом короткого періоду часу, як це традиційно відбувалося в кінці року, може мати більш істотні ризики стабільності грошової одиниці України ніж в попередні роки", – сказано у повідомленні.

Якщо тенденція до зростання обсягів кредитування збережеться, це може викликати збільшення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу і відповідно відтік іноземної валюти з України. Тож це може створювати ризики стабільності грошової одиниці України.


Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.



Коментарі:
Гість, 03 листопада, 15:44
Наскакали.їду до панів на роботу
Відповісти

Гість, 03 листопада, 16:17
Так ти й так тут уже пашиш з ранку до ночі як шмара підзаборна ... що в ольгіно погано платять)))
Відповісти

Гість, 03 листопада, 17:44
Що токе ольгіно?москалю дурноватий
Відповісти

Гість, 03 листопада, 15:47
Слава майданутим! Не зрадь Roshen
Відповісти

Гість, 03 листопада, 16:21
Дивись не в давись цукеркою з Липицька... любитиль Хуйла...
Відповісти

Гість, 03 листопада, 16:48
Хуйло це Порошенко
Відповісти

Гість, 03 листопада, 16:42
Не страшно , зарплаты и пенсии подняли, теперь точно хватит .
Відповісти

Гість, 03 листопада, 17:11
дивись щоб тобі вистачило на репетитора з української мови, бо палишся жостко, москалю.
Відповісти

Гість, 03 листопада, 17:18
17:11 не "жостко", а жорстко, йди до репетитора невігласе
Відповісти

Гість, 03 листопада, 17:38
Пох скачимо далі
Відповісти

Гість, 03 листопада, 19:31
То, як наскакали та розуміємо ,що наскакали (нас обдурили та обікрали),то чого не йдемо разом зносити цю продажну владу,а сидимо і тільки робимо ,що обзиваємо один одного .Діяти коли будемо?????? Самі ми наскакали самі маємо знести погань!
Відповісти

Вітпижений в СБУ, 03 листопада, 19:47
Бо загребуть спецслужби та вклепають сепаратизм, державну зраду та тероризм і будем сиділи. Або просто вбють як Шеремета, Кузьму, Шаповала
Відповісти

Гість, 03 листопада, 20:45
То, краще виходить самому тихенько в холодній хаті без світла та газу здохнути від голоду ???? нехай живуть діти олігархів !!А ми будемо нікчемними опущеними ,приниженими рабами??Ну ..хто який шлях для себе обрав ...Рабів до раю не пускають!
Відповісти

Гість, 03 листопада, 20:54
Нічого нового!Результат Гройсмансько- Порошенківських реформ.
Відповісти

Гість, 03 листопада, 22:05
Не віддавати ж підвищення пенсіонерам просто так - треба забрати подумала держава.
Відповісти

Пластун Мозговед, 08 листопада, 17:06
Украина была внесена в тройку самых несчастных государств в мире. По данным опросов, хуже дела только на Гаити и в Южном Судане. Политологов это не удивляет: по их подсчетам, страна может исчезнуть с карты мира уже в 2019 году. Украинским рекордам потерян счет. Страну уже признавали самым бедным и самым коррумпированным государством Европы. Теперь вот Институт Гэллапа авторитетно заявил, что Украина – в тройке самых несчастных стран мира. По данным опроса, 41% жителей Незалежной признают себя "страдающими". С 2014 года этот показатель вырос на 11%. Есть на Украине и "процветающие", вот только их всего 9% – против 22 в 2007 году. В чем же секрет украинского несчастья? По мнению политолога Армена Гаспаряна, объясняется этот феномен просто. Они хотели получить ассоциацию с Евросоюзом, безвизовый режим с ним же – и в то же время не лишаться российского финансирования, продолжая поливать соседнюю страну грязью. В итоге, разрушив собственную экономику, остались у разбитого корыта.
Відповісти