Біда фермерів: посіви на Прикарпатті атакують миші

На посіви озимого ріпаку, озимих зернових та площі багаторічних трав активно переселяються мишоподібні гризуни з місць резервації.

Про це повідомляють спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

При обстеженні посівів озимих зернових культур у крайових смугах виявили 1-2 жилі колонії на гектар, в них 2-3 обжиті нори. У посівах озимого ріпаку нараховується 1-3 жилі колонії на гектар, у них по 3-5 жилих нір. На багаторічних травах облікували 3-4 ж.к./га з 5-6 ж. норами, а в придорожніх смугах та пасовищах – 3-5 колоній на гектар, в них по 6-8 жилих нір.

Оскільки мишоподібні гризуни здатні до швидкого розмноження у сприятливих умовах, а також до міграцій, то надалі їхня кількість зростатиме.

Тому посіви озимини та багаторічних трав необхідно постійно обстежувати і за наявності ЕПШ 3-5 жилих колоній на гектарі знищувати гризунів. Для цього використовують дозволені родентициди на основі таких речовин, як бродіфакум, бромадіолон, ізопропілфенацин, флокумафен.

Фахівці закликають усіх сільгоспвиробників збільшити обсяги застосування біологічного методу боротьби з гризунами – внесення препарату “бактероденцид” (3-5 грамів на нору). Після обробки препаратами нори необхідно притоптати.

Заходи захисту слід здійснювати із суворим дотриманням вимог санітарної безпеки, охорони праці й довкілля.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: