Післязавтра в Івано-Франківську пройде концерт присвячений пам’яті жертв операції «Вісла» (фото+відео)

В Івано-Франківську 9 листопада о 19 годині відбудеться драма-концерт лемківської пісні “Вигнані з раю”. Він присвячений 70-тій річниці операції “Вісла”. Глядачам обіцяють цікаве  дійство на перетині кількох мистецтв.

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2017/11/Galina-Barankevich-Vignani-z-Rayu-02060.jpg

 

Пісні на сцені Івано-Франківського драмтеатру виконуватиме Галина Баранкевич. У своєму унікальному проекті артистка поєднала драматичну історію жертв депортації 1947-ого року. Співачка та акторка є спадковою лемкинею, по материнській лінії вона походить з села Верховня Велика Новосончівського повіту. Тому лемківська культура є для неї не просто етнографічним раритетом.

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2017/11/Galina-Barankevich-Vignani-z-Rayu-02064.jpg

 

На прес-конференції 6 листопада вона показала, на що очікувати від концерту, влаштувавши невеликий перформанс з директором театру Ростиславом Держипільським.

Два роки тому був випущений альбом лемківських пісень Галини Баранкевич. Тоді й був задуманий проект “Вигнані з раю”. Але з його презентацією забарилися, бо раніше думали зробити її у Палаці Потоцьких.

Цей альбом писався в пам’ять родини Галини Баранкевич та інших людей, яких торкнулася операція “Вісла”. В ньому поєднані як добре відомі, так і зовсім рідкісні пісні.

“Це відтворення і відкриття історії, яка доволі болюча, особливо для мене, бо моя бабуся теж була виселена. Коли їх везли товарняком на східну Україну, вона була вагітна п’ятою дитиною”, – поділилася Галина Баранкевич.

Концерт “Вигнані з раю” занурить глядачів у прекрасний світ лемків до виселення та познайомить з їхньою пісенною спадщиною в оригінальному переспіві.

“9 листопада я співатиму не лише для лемків, а й для всіх людей, які хочуть пізнати цю культуру”, – додала Баранкевич.

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2017/11/Galina-Barankevich-Vignani-z-Rayu-02062.jpg

Є амбітні плани розширити, поглибити проект “Вигнані з раю” та представити його на іншій локації – у палаці Потоцьких. А повезти драма-концерт в інші куточки України.

“Хочу, щоб це був мистецький проект, не просто мій сольний концерт чи творчий вечір”, – сказала артистка.

За словами Ростислава Держипільського, нова прем’єра буде незвична. Це не концерт і не вистава, а щось на перетині мистецтв. Своєрідне дійство розповість історію життя лемківської дівчини.

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2017/11/Galina-Barankevich-Vignani-z-Rayu-02050.jpg

Крім того, проект стане першою роботою оновленого оркестру театру. Будуть задіяні інші актори, лемківський хор, талановиті діти.

“Страшно і боляче, що ця культура знищена. Жили люди століттями, а потім раз – і зникли. Змінити цю трагедію ми не можемо, але пам’ятати мусимо”, – заявив Держипільський.

 http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2017/11/Galina-Barankevich-Vignani-z-Rayu-02017.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2017/11/Galina-Barankevich-Vignani-z-Rayu-02022.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2017/11/Galina-Barankevich-Vignani-z-Rayu-02009.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2017/11/Galina-Barankevich-Vignani-z-Rayu-02002.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2017/11/Galina-Barankevich-Vignani-z-Rayu-02000.jpg

 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2017/11/Galina-Barankevich-Vignani-z-Rayu-01997.jpgЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: