На Прикарпатті відзначили ювілей створення Асоціації радіологів

З нагоди відзначення 25-річчя Асоціації радіологів України та міжнародних радіологічних днів в Івано-Франківську 7 листопада розпочався дводенний семінар «Сучасні технології візуалізації та належна радіологічна практика».

У заході взяли участь президент АРУ Тетяна Ялинська, виконавчий секретар асоціації Юрій Коваленко, завідувач кафедри променевої діагностики Харківської медичної академії післядипломної освіти Олена Шармазанова, а також радіологи і рентген-лаборанти з Прикарпаття, Києва, Харкова, Вінниці, Ужгорода тощо.

З вітальним словом до присутніх звернувся в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Стовбан. За словами керівника, 8 листопада відзначається також Міжнародний день рентген-лаборанта. На жаль, ми не завжди приділяємо цим спеціалістам ту увагу, на яку вони заслуговують, бо саме від них головним чином залежить якість та безпека радіологічних досліджень.

«Цього року Асоціація радіологів України святкує своє двадцятип’ятиріччя від  заснування. Хочу побажати цій одній із найактивніших українських медичних спільнот, в рік її ювілею, успішної роботи і якнайшвидшого наближення до європейської радіології. Нам приємно, що ви вирішили відзначити свої професійні свята на Франківщині. Ми завжди раді гостям і намагаємось зробити все, щоб у них залишилися приємні спогади про поїздку до нашого чудового краю. Сподіваюсь, що і цього разу всі ви отримаєте задоволення як від ваших професійних заходів, так і від чергового перебування на Прикарпатті. Бажаю вам успішної роботи та корисного і приємного спілкування з колегами», - зазначив Микола Стовбан.

Як повідомив позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з променевої діагностики Володимир Кметюк, цьогоріч Міжнародний день радіології присвячений невідкладній радіології. Саме вона, за словами спеціаліста, включає в себе величезний спектр хвороб, як травматичних, так і нетравматичних. Якщо поглянути на цю проблему ширше, то майже вся променева діагностика – невідкладна. Навіть при хронічних або стабільних ураженнях і хворобах часто виникає питання їх диференціальної діагностики з гострими і загрозливими для життя пацієнта захворюваннями. Кваліфікована діагностична служба такого відділення передбачає наявність найсучаснішого обладнання та цілодобову роботу високопрофесійних лікарів. Променева діагностика активно впливає на тактику ведення пацієнта і відіграє ключову роль у забезпеченні найвищих стандартів надання медичної допомоги хворим. Необхідно, щоб рентгенологи і лікарі всіх інших спеціальностей володіли достатнім багажем знань і були знайомі з новітніми тенденціями та досягненнями в такій швидкозростаючій області як невідкладна радіологія. Події на Сході країни показали, що застосування сучасних технологій радіологічної візуалізації в умовах бойових дій дозволяє значно підвищити ефективність надання хірургічної допомоги пораненим у військових шпиталях та забезпечити максимальний відсоток їх повернення до строю.

Учасники семінару заслухали доповіді провідних спеціалістів країни з найактуальніших питань галузі, а також взяли участь в майстер-класі.  

Нагадаємо, що в Івано-Франківській області нараховується 123 лікаря-рентгенолога та 240 рентген-лаборанти. Загалом заклади охорони здоров’я оснащені 272 рентгенівськими апаратами, з яких 7 закупили минулого року, 6 – цього року.

Другий день семінару «Променева діагностика при невідкладних станах» проходитиме в м.Яремче у конференц-залі навчальної бази Івано-Франківського національного медичного університету. 


Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: