Путін провокує ескалацію конфлікту на Донбасі, тому жодного миру не буде, – експерт

Якби президент Росії Володимир Путін хотів, бойові дії на Донбасі давно би припинилися, натомість Кремль останнім часом лише посилює конфлікт на Сході України та провокує до ще більшого погіршення взаємин між Києвом і Москвою.

Таку думку висловив російський військовий оглядач і аналітик Павло Фельгенгауер, пише ресурс "Новое время".


"Зараз ситуацію на Донбасі не можна вважати замороженою. Там тривають, нехай і стаціонарні, але постійні бойові дії, перестрілки. Так, лінія контролю, яка повинна бути лінією припинення вогню, істотно не пересувається з 2015 року. Замороженим є конфлікт в Абхазії, Осетії, Придністров'ї. А на Донбасі він – живий", – підкреслює експерт.

На його думку, виведення військ, закриття конфлікту та навіть його заморозка поки взагалі навіть не розглядаються серйозно.

"Якби хотіли заморозити конфлікт, це було б зроблено. Конфлікт між Грузією та Абхазією – заморожений, і там і без присутності спостерігачів не ведуться бойові дії, оскільки обидві сторони цього не хочуть. На Донбасі про це говорити не доводиться", – зауважив він.

Крім того аналітик нагадав, то бойовики на Донбасі з 2015 року нічим не командують. За його словами, там встановлено жорстку структуру: штаб армії розташовується в російському Новочеркаську, а козаків і бандитів давно "взяли в оборот".

Якщо Путін вважатиме за потрібне, то може, бойові дії і припиняться, але поки, очевидно, такого бажання немає. Сутички, що відбуваються зараз, скоординовано з Москвою. Нещодавно повідомлялося, що Слідчий комітет порушив кримінальну справу щодо військових злочинів українців, які нібито обстрілювали Донбас. Розслідуються не провокація бойовиків, а безпосередньо дії ЗСУ, висуваються заочні обвинувачення проти українських воєначальників. Так що я поки не бачу ніяких ознак заморозки, тому розмови про це, скоріше, підміна реальності бажаннями,– наголошує військовий оглядач.

Відтак, Фельгенгауер робить висновок, що конфлікт на Донбасі не лише залишатиметься на колишньому рівні, а може навіть посилитися вже цієї зими.


"У Росії є кошти і на підтримку нинішнього стану речей, і на ескалацію. До прикладу, генерал Булгаков повідомив, що Росія має більше всіх в світі танків і техніки. З ситуації дійсно є два виходи: або примирення в тій чи іншій формі, або продовження бойових дій", – підсумував фахівець.
Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Гість, 10 листопада, 16:04
Виконувати Минські домовленості Київ мусить виконувати,прийдуть миротворці на кордон зіткнення обох сторін, пройдуть вибори в ОРДЛО та українські вояки мусять вийти за админістративні кордони ДНР та ЛНР .У ОРДЛО буде сформурована місцева поліція, воені фармування, вибрані гілки Влади, тощо.І це буде.
Відповісти

«по плодам их узнаете их» От, 12 листопада, 17:55
Политики Евромайдана в феврале 2014 года собирались жестко подавить недовольство в Крыму, однако не предпринимали никаких действий для сохранения полуострова в составе Украины. Такие показания дал бывший начальник Генштаба ВСУ Юрий Ильин."Умоются кровью": на Украине рассказали, какую участь Майдан готовил Крыму."Умоются кровью и все поймут. Сломаем как веник. У нас в этом вопросе есть прочная поддержка", — цитируются в документе слова лидера партии "Свобода" Олега Тягнибока.Крым вновь стал российским регионом по итогам референдума, проведенного после госпереворота на Украине. За воссоединение с Россией проголосовали более 95% жителей полуострова.Молодцы!Справжні Герої Кріму.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: