В Івано-Франківську проходить фестиваль-презентація «Сторінками української книги»

9 листопада в Івано-Франківську у фортечній галереї «Бастіон» пройшов перший день фестивалю-презентації «Сторінками української книги». За сприяння обласної державної адміністрації захід проводиться традиційно у дні відзначення Дня української писемності та мови.

До обласного центру Прикарпаття з’їхалися учасники з усієї Західної України. Свої книжкові новинки представили видавництва «Апріорі» зі Львова, «Навчальна книга «Богдан» та «Джура» з Тернополя, «Карпатська вежа» з міста Мукачево Закарпатської області, «Дискурсус» з села Брустурів Косівського району, «Писаний камінь» з Косова, «Лілея НВ», «Місто НВ» з Івано-Франківська, книготорговельні підприємства, вищі навчальні заклади та бібліотечні установи, обласні організації Національної спілки письменників та Національної спілки краєзнавців України. Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації презентувало книги, надруковані на виконання заходів регіональної цільової програми підтримки книговидання на Прикарпатті.

У переповненій залі галереї «Арт-на-Мур» упродовж дня відбувалися презентації книг та друкованої продукції учасників фестивалю. Присутні з цікавістю спілкувалися з лауреатами Національної премії України ім.Т.Шевченка - професором Львівського національного університету  ім.І.Франка Романом Гораком та директором видавництва «Карпатська вежа», письменником Мирославом Дочинцем. Їхні нові книги «Кинути каменем: есеї про Ірину Вільде», «Бажав я для скованих волі…» (Біографія Івана Франка),  «Зряче перо. Роман з аркушем» та інші викликали жваву дискусію та щире захоплення у присутніх.

Кандидати наук, автори книги «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції», яка побачила світ у видавництві «Апріорі», Андрій Сова та Ярослав Тимчак розповіли присутнім про маловідомі історичні факти становлення української тіловиховної і спортової традиції.

Глибокий щем і сум  супроводжували презентацію  книги «Ти зробив усе, що зміг» Лесі Орляк з Тернополя, у якій  мати розповідає  про сина, що загув під Дебальцево. Також тернопільське видавництво «Джура» презентувало дитячу книжечку «Бурмотійко і Даринка»  Валентини Семеняк.

75-й річниці УПА була присвячена презентація представників обласної організації Національної спілки письменників України Ярослава Ткачівського та Василя Бабія

Завершилася насичена програма першого дня фестивалю презентацією книги «Згарди» Власти Власенко, під час якої під медитаційні звуки гуцульської дримби присутні поринули у світ магії  віршованого слова.

10 листопада  усіх, хто завітає до «Бастіону», очікує зустріч з  прекрасними книгами та цікавими особистостями.

Додамо, що сьогодні о 15 годині виставку-презентацію відвідає міністр культури України Євген Нищук. 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: