Новопризначений командувач сил АТО Михайло Забродський: найцікавіше з біографії

Президент України Петро Порошенко призначив новим командувачем сил АТО генерал-лейтенанта Михайла Забродського.Михайло Забродський

Як зазначив Порошенко, генерал-лейтенант Забродський особисто брав участь у всіх найгарячіших операціях на фронті та саме під його керівництвом у серпні 2014 року відбувся найдовший у новітній воєнній історії рейд у тил ворога.

До війни

Родом Забродський, який є спадковим військовим, з Дніпра. Йому 44 роки.

Військову освіту він отримав в Росії там ж п'ять років відслужив за контрактом. Після повернення до України почав службу у 95-й окремій аеромобільній бригаді на посаді командира взводу. А вже у 2013-му Забродський став командиром 95-ї бригади.

Також він командував українським контингентом, що входить до складу українсько-польського миротворчого батальйону ("УкрПолбат") в Косово.

Бойовий командир

Під час війни на сході України 95-та аеромобільна бригада під командуванням Забродського блокувала Слов'янськ та Краматорськ, захопила та утримувала важливий опорний пункт — гору Карачун.

У квітні 2014 року під керівництвом полковника Забродського була відбита бойова техніка 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, що була захоплена сепаратистами у місті Слов'янськ раніше.

Також у квітні при проведенні операції під його керівництвом аеромобільна група в районі населеного пункту Крива Лука не допустила відходу бойовиків на територію Російської Федерації.

Влітку 2014 року 95-та бригада під командуванням Забродського здійснила рейд в тил супротивника. За два тижні, виконуючи бойові задачі, бригада Забродського пройшла 470 км від Слов'янська до Маріуполя, потім вздовж російсько-українського кордону, і через Луганськ повернулася до Слов'янська.

Підвищення

В березні 2015 року Забродського призначили командувачем Високомобільних десантних військ України. Він командував українськими силами під час боїв за Мар'їнку у червні 2015-го.

Забродський нагороджений званням Героя України з врученням Ордена "Золота зірка", Орденом Богдана Хмельницького III-ступеня, Орденом Данила Галицького.
Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: