Відбулося засідання асоціації фермерів Коломийського району

3 січня 2018 року відбулося засідання асоціації фермерів Коломийського району.

На засіданні були присутні перший заступник голови районної державної адміністрації Нестор Печенюк, голова асоціації фермерів Коломийського району та голова фермерського господарства «Прометей» Орися Книшук, начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Роман Шупяк та фермери Коломийщини.

Під час засідання заслухали звіт голови асоціації фермерів Коломийського району, звернення до постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин щодо підтримки Верховною Радою України Проекту Закону №6162 від 06.03.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо успадкування права постійного користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення», а також проекту Закону №7403 від 14.12.2017 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур». Обрали делегатів на обласну конференцію асоціації фермерів Івано-Франківської області, яка відбудеться в першій декаді лютого 2018 року.

Також, обговорено ряд проблемних питань фермерів, які виникають під час здійснення господарської діяльності.

Начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Роман Шупяк проінформував про плани уряду на реалізацію програми підтримки українського фермерства у 2018 році. В першу чергу кошти надаватимуться господарствам, які займаються тваринництвом, садівництвом, виноградарством і переробкою сільськогосподарської продукції, що створює додану вартість. Фінансування буде направлено на реалізацію програми здешевлення кредитів для сільгоспвиробників і страхування аграріїв.

Для оновлення Технічного парку українських сільгоспвиробників за рахунок реалізації програми буде компенсація аграріям 20% вартості придбаної сільськогосподарської техніки українського виробництва.

У першому кварталі 2018 року очікується від Кабінету Міністрів України затверджений порядок та умови розподілу коштів.

Планується запровадити у Івано-Франківській області аграрні розписки, як новий інструмент доступу до фінансів та матеріально-технічних ресурсів.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: