Які парафії Прикарпаття ще й досі належать до Московського патріархату (перелік)

За останні декілька років люди масово залишають православну церкву Московського патріархату. Вони переважно переходять до УПЦ (КП). В Україні цей процес навіть набув назви «парад переходів». Для цього у людей є дві вагомі причини.

 

По-перше, священики Московського патріархату відмовляли служити панахиди а загиблими під час Євромайдану і війни на Сході. А по-друге, мова на якій відправляють богослужіння переважно російська. Люди хотіли молитися українською, а їм священики казали, що ця мова не благодатна. За останні три роки Московська церква втратила понад 60 парафій по всій Україні. Є надія, що прийде час і всі парафіяни УПЦ (МП) перейдуть до Київського патріархату. Так, цей процес не буде швидким. Та відокремлення від Московського патріархату буде великою перемогою для українців.

Та не все так просто. Як можна хотіти від держави ліквідувати Московський патріархат, якщо на Західній Україні він активно діє.

Лише на Івано-Франківщині є 28 храмів та три монастирі УПЦ (МП). Найбільше установ УПЦ (МП) діє на території Коломийського району. Тут є вісім церков. Зокрема, у с. Ценява, с. Старий Гвіздець,с. Чехова,с. Товмачик, с Коршів, смт. Отинія, два храми в місті Коломия та один чоловічий монастир в с. Баб’янка.

У Верховинському районі налічується шість храмів. А саме, в . Чорна Річка, с. Гринява, с. Сеньківське (Яблуницької сільської ради), с. Голови, смт. Верховина та ще одна церква і чоловічий монастир в с. Пробійнівка.

Три храми Московського патріархату є у смт.Богородчани, с. Похівка та с.Кричка Богородчанського району.

У Долинському районі є дві церкви. У селі Вишків та в місті Долина. Також дві церкви є у Косівському районі. В с. Кобаки і в самому Косові.

По одному храму є в м. Надвірна, м. Снятин, м Калуш та в селі Конюшки Рогатинського району. Також одна церква і жіночий монастир є у селі Тустань Галицького району.

Два храми є в Івано-Франківську. На вулиці Чорновола та Кафедральний собор Різдва Христового на вул. Довженка. До речі, останній храм є найбільшою православною церквою країни-агресора на Прикарпатті.

Перечитуючи назви цих населених пунктів, навіть не віриться, що на Івано-Франківщині ще так багато церков, як підзвітні країні-агресору. І це попри те, що представники Московського патріархату жаліються на утиски в Західній Україні.

Правда іф готова висвітлити позицію усіх сторін.

 

Марія ФранчукЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Гість, 05 січня, 19:47
Саме ці регіони завжди давали на голосуваннях найбільшу підтримку антиукраїнським силам.
Відповісти

Гість, 05 січня, 20:11
Пора вже взятися за баптистів, семидисятників, адвентистів і римокатоликів.
Відповісти

Гість, 05 січня, 20:40
Перелічені вами протестантські церкви, а також ,головна світова християнська Церква - римо-католицька,є досить толерантними, культурними. ВОНИ ЗАВЖДИ СТАРАЮТЬСЯ БУТИ АПОЛІТИЧНИМИ, НА ВІДМІНУ ВІД ЦЕРКВИ МОСКОВСЬКОЇ, ЯКА ,ПО-СУТІ, Є РУПОРОМ КРЕМЛЯ І агітатором за т.зв. "рускій мір".
Відповісти

Гість, 05 січня, 22:02
Хрестові походи, благословенні Папою були мирними і толерантними?
Відповісти

Гість, 05 січня, 22:48
Ми ведемо мову про теперішні часи , а не далеку історію
Відповісти

Гість, 05 січня, 22:19
В країні, яка називає себе європейською, є Конституція і це такий папір, в якому записано що не можна просто так хотіти від держави ліквідувати реліг.організацію. В тім папері і перераховані випадки законної ліквідації.
Відповісти

Гість, 05 січня, 22:27
Також той папір, що називають Конституцією, пише що державі і її громадянам немає діла до якоїсь там панахиди і це є винятково внутрішня справа громадян. Не регламентує той папір і мову богослужіння. Ну а те, чи буде відокремлення від Московського патріархату великою перемогою для українців - це взагалі якась дурниця. Є ще у нас українці, яких називають атеїстами і їм мабуть глибоко байдуже до тих "відокремлень " чи приєднань".
Відповісти

Гість, 06 січня, 7:08
Коли у 1991 році 10 жителів с. Пійло Калуського району проголосувало на референдумі про збережження СССР, у селі не зупинялись автобуси з поясненням: "Зупинки Москва1 і Москва2 немає"
Відповісти

Гість, 18 січня, 22:57
Православна церква МП в селі Конюшки - це тільки частинка "русского міра" в рогатинському районі. По селах району деякі чиновники сільрад і місцеві "авторитети" займають про-радянську і про-російську позицію, хоч відкрито не завжди і не перед кожним її демонструють. Тут ще сильно збереглись старі комуно-КДБістські блати і зв'язки, завдяки яким місцеві червоні "старики-розбійники" прилаштовують своїх нащадків і родичів в органи влади, правоохоронні органи, "відмазують" в судах, рішають інші питання. До речі, для місцевих суддів конфесія, поведінка і спосіб життя людини ролі не грає. Для них правий той, в кого більше грошей, блатів і зв'язків.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини по темі: