В одному з франківських будинків збереглися стовпи з зображенням давнього герба міста (фото)

Йдеться про електричні стовпи початку минулого століття.

Несподіваною знахідкою в мережі поділився франківець Петро Гой. 

"Польський будинок №117 на перетині Коновальця – Слави Стецько. В якості підпори для балкону використані довоєнні електричні стовпи з зображенням герба міста", – прокоментував він у групі "Франківськ Який Треба Берегти".

 

https://kurs.if.ua/media/gallery/full/1/6/16142233_591606394367952_3658400932348520036_n.jpg

 

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Гість, 06 січня, 18:50
На давніх гербах міста нема ворони. А тепер її ліплять ( на великому гербі Івано-Франківська).Це за радянської влади почали навязувати місту і області герб з вороною, начебно це галка , від якої і пішла назва Галичина. Але все це повна туфта. Назва "ГАЛИЧИНА" ПІШЛА НЕ ВІД ГАЛКИ- ВОРОНИ, А ВІД ДАВНЬОГО НАРОДУ , ЩО НАСЕЛЯВ НАШІ ТЕРИТОРІЇ ЩЕ ДО НАШОЇ ЕРИ. І назва цього народу ГАЛЛИ або ГАЛЛИ-БАСТАРНИ. ЦЕ ПЛЕМЕНА КЕЛЬТСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ,ЯКІ ЗАЛИШИЛИ ЗНАЧНИЙ СЛІД . Але повернемося до того, чому радянська влада підсунула саме ворону. З історичних джерел достеменно відомо, що основою галицької геральдики , і відповідно і гербів був ЗОЛОТИЙ ЛЕВ НА СИНЬОМУ ТЛІ. Такими були герби і Галицького , пізніше і Галицько- ВОЛИНСЬКОГО КНЯЗІВСТВ. Але не через те золотий лев був заборонений радянською владою. Російсько-більшовицька влада не могла допустити зображення лева через те що їх колись мали на своєму мундорі Українські Січові Стрільці, воїни Української Галицької Армії, і що найстрашніше, Першої української дивізії "Галичина". Ось така коротка історія з гербами . Так що ворону нам підсунули спеціально , щоб відкинути золотого лева.Адже лев символізує силу та велич. Їх ( левів) а також орлів використовують у своїх гербах багато сильних країн. А що може символізувати ворона..... До речі газета "Галичина" обрала собі правильний геральичний знак_ золотого лева на синьому тлі. Чого не скажеж про ОТБ"ГАЛИЧИНА" , де "красується" недолуга і злодійкувата ворона. Тому вважаю , що область і обласний центр має змінити свої герби із зображенням ВОРОНИ.
Відповісти

Гість, 06 січня, 20:47
Гербом ЗУНР теж був золотий лев на синьому тлі.
Відповісти

Гість, 06 січня, 21:42
Крук символ смерті та нещастя. Саме ворони першими злітаються на трупи. Вони є падальниками. А лев це цар звірів. Чорного крука на герб вигадали ідіоти. "Corvus corax охоче поїдають падло" вікі
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: