Відтепер оформити дитину в садок можна буде лишень через електронну реєстрацію

В цьому році в Івано-Франківську, вперше в Україні,  запровадять передовий європейський досвід - електронну реєстрацію дітей в дитячі садочки. На кошти гранту фонду «Відродження» за допомогою цієї системи освітяни та депутатський корпус сподіваються побороти корупцію при вступі у дошкільний навчальні заклади м. Івано-Франківська. Як працюватиме електронна реєстрація?

З 10 лютого в центрі надання адміністративних послуг (Незалежності 5) запрацює спеціально відведене вікно, де батьки зможуть зареєструвати свою дитину на чергу в садок. Отримавши  спеціальну реєстраційну картку, захищену голограмою, батьки отримають можливість відстежувати актуальний стан черги, перевіряти під яким номером дитина перебуває їх дитина, хто зарахований до садка. Вся ця інформація буде розміщена   на спеціальному сайті, який наразі перебуває в стадії розробки.  

Під час  впровадження проекту  спочатку, перші два місяці,  будуть перереєстровуватись ті діти, які на даний момент вже знаходяться на черзі в ДНЗ. До 20 січня завідувачі івано-франківських садочків  зобов’язані  подати їхні  списки  реєстратору, який буде обдзвонювати батьків, щоб вони прийшли та внесли данні своєї дитини до електронного реєстру.  На це виділено 1, 5 місяці . Після внесення в базу цих малюків,  з квітня реєструватимуть  всіх охочих.  Записати свою дитину можна буде одразу після того як  батьки матимуть свідоцтво про народження, а не у віці одного року, як це було до тепер. Обирати треба буде  лишень  один дошкільний заклад і  кожен садок буде мати свою електронну чергу. Це дасть змогу   максимально точно від слідкувати кількість  дітей, яким потрібна дошкільна освіта, адже зараз батьки записуються в кілька садків одразу, що створює плутанину.

З наступного року завідуючі ДНЗ не матимуть права приймати дитину в заклад без реєстраційної картки. Зарахування в груп буде відбуватись виключно згідно електронної черги.  З моменту повідомлення  батьки   матимуть два місяці для оформлення  всіх необхідних документів. Якщо без поважної причини протягом вказаного терміну вони  не з’являються, з ними контактують, з’ясовують причини , а  тоді  в разі  їх відмови, в садок потрапляє наступна дитина.

На даному етапі всі картки та процедура реєстрації будуть безкоштовною.  З наступного року витрати на цю систему планують закласти в  міський бюджет.

Ініціатори проекту,  голова постійної депутатської комісії Івано-Франківської міської ради з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту Оксана Савчук та начальник управління освіти й науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Наталія Микула сподіваються, що  чіткі, єдині для всіх  правила прийому в ДНЗ полегшать ситуацію навколо дошкільної освіти, знімуть розмови про корупцію.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Андрій, 06 січня 2012, 8:31
Це добре, що корупції не буде у ДНЗ, а як на рахунок корупції у центрі з надання адмінпослуг??? І ще одне, а як на рахунок щеплень, вони потрібні чи ні...? скоріш за все цей вибір залишається за батьками, тобто батьки подають дитину у електронну чергу, дитині щеплень не робили, підходить черга і де є гарантія що дитину приймуть 100%, а не казатимуть про щеплення??? Як з МОЗ чи погоджено?
Відповісти

свєта, 24 січня 2012, 14:46
Чому не вказують перелік документів які потрібно для оформлення цієї картки? Чи може взагалі непотрібно ніяких документів. Можна приходити тільки зі свідоцтвом про народження дитини? І ще одне, от моїй дитині зараз 2,4р, в осени її невзяли в садок, сказали що її черга аж навесні. Ну то зараз нові списки, нові черги, і знову чекати? так можна чекати і чекати....
Відповісти

Наталя, 25 січня 2012, 15:54
моїй дитині в лютому виповнюється 3 роки, в садок ми записали ще в пів року.у мене декретна відпуска до трьох років і 5 лютого я повинна вийти на роботу. в садку всі списки передали в реєстраційний центр, але це реєстраційне вікно буде відкрите з 10 лютого. яким чином я маю дати дитину до садіка? і взагалі, кажуть, що набір в групу з травня.А до травня, що робити з дитиною?
Відповісти

Гість, 30 січня 2012, 0:47
А чи будуть гарантії, що з цією електронною карткою візьмуть у садок?
Відповісти

ЛЕСЯ, 15 травня 2012, 15:40
скажіть а чому неможна зареєструвати дитину вдома, це б полегшало ситуацію з чергами.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: