«Нічого особистого, лише бізнес». Світові бренди, які визнали «Кримнаш» (список)

Для DHL, Auchan, Reebok, Hyundai, Citroën окупований півострів є територією, де можна заробляти за будь-яких обставин. Пише Главком.

Американський гангстер Аль Капоне став відомим не лише своїми злочинами, але і влучними висловлюваннями. Саме йому належить знамените «Нічого особистого, лише бізнес». Схоже за таким принципом працюють і всесвітньовідомі компанії, які попри санкції ЄС та США продовжують заробляти на території окупованого Криму.

Найгучнішим став скандал з поставками турбін німецького концерну Siemens в окупований Крим. На початку липня минулого року видання Reuters повідомило про німецькі турбіни, які спочатку будувалися для російської Тамані, але потрапили на анексований півострів. Після розголосу ЄС заборонив постачання обладнання для інфраструктурних проектів в Криму і Севастополі.

Санкції щодо Росії та окупованого Криму були введені незабаром після анексії півострова в 2014 році. США, Євросоюз, Канада, окремі європейські та азіатські країни ввели обмеження щодо ряду російських фізичних осіб, банків і компаній.

Вашингтон заборонив американські інвестиції в Крим, імпорт і експорт товарів, послуг, технологій до окупованого півострова. Після цього світові платіжні системи Visa і MasterCard призупинили обслуговування карт російських банків, що працюють у Криму. З окупованого півострова пішли такі відомі компанії як Apple та Microsoft, Mc’Donalds та Zara. А хтось пішов, а потім вирішив повернутись…

Попри санкції відомі світові бренди знаходять шляхи їх обходу та збувають власний товар на окупованій території.

Поштовий оператор DHL

Німецький поштовий оператор  DHL  досі організовує доставку посилок і пошти в окупований Крим. Щоправда, робить це через партнерів. СБУ порушила кримінальну справу про можливу роботу DHL Express на території окупованого півострова.

Представники німецької компанії пояснюють, що у своїй роботі дотримуються міжнародних вимог у сфері торгівлі для всієї мережі DHL, проте через «кримське питання» робота на півострові має свою специфіку. Скористатися послугами німецької компанії можна у Севастополі, Керчі та Сімферополі. Інформацію про це не так давно було видалено з офіційного сайту компанії не тільки англійською, а й російською мовою.

У самому офісі компанії в Бонні не коментують роботу в окупованому регіоні, а також не розкривають інформацію про своїх партнерів на півострові. Тим часом в офісі севастопольського агента DHL роздають візитки з назвою «DHL Express Крим», а також з описом – «доставка вантажів і кореспонденції по Росії і за кордон».

Показовим є і те, що компанія на своєму сайті у переліку міст для відправлення пошти вже визнала Сімферополь частиною Російської Федерації.

Поштовий оператор DHL визнав Сімферополь російським містом

Супермаркети Auchan

Французька мережа супермаркетів  продовжила працювати в окупованому Криму і тепер завозить продукцію для своїх магазинів через Керченську паромну переправу, що є прямим порушенням секторальних санкцій ЄС.

У квітні 2017 року прокуратура Автономної Республіки Крим (Україна) порушила кримінальне провадження за фактом роботи на півострові магазинів французької торгової мережі. Результати прокурорського розслідування були передані в Єврокомісію.

Старший віце-президент Auchan Holding з комунікацій Антуан Перно в інтерв’ю RNS заявив: «Ми ухвалили рішення, що продовжимо пропонувати деякі життєво важливі продукти населенню Криму, зокрема продукти харчування, також ми не будемо скорочувати кількість робочих місць». Крім того Перно зазначив, що робота Auchan в окупованому Криму не порушує санкцій, адже кримські активи компанії після анексії Криму були перереєстровані на російську юридичну особу – ТОВ «Ашан». «Російські ритейлери, що діють по франшизі, підкоряються законодавству Російської Федерації, а не законодавству Європейського союзу», – пояснюють в прес-службі Auchan Holding.

Ніяких наслідків для французької компанії кримінальна справа, порушена прокуратурою Автономної Республіки Крим, не мала.

На російській сторінці французької торгової мережі супермаркет в окупованому Криму показаний у переліку російських, а не українських торгових точок.

Як кримчанам продають H&M та Mango

З кримського ринку пішли кілька десятків відомих брендів. Зокрема, популярний у світі моди продавець одягу – іспанська група Inditex заморозила відкриття в сімферопольському торговому центрі «Меганом» магазинів Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Massimo Dutti і Oysho. Також стали недоступними для споживачів окупованого Росією півострова товари під брендами Ecco і Geox.

Ще в квітні 2014 року з окупованого Криму пішла компанія MTI бізнесмена Володимира Цоя (бренди Інтертоп і Plato). Також у Криму закрилися три магазини, що входили в данську мережу товарів для будинку Jysk.

Проте кримських модниць санкції не лякають, бо спосіб отримати бажані речі відомих брендів таки знайшовся. Наприклад, на російських форумах охочим радять робити замовлення одягу на офіційних російських сторінках відомих брендів, зокрема H&M та Mango.

«Доставка 199 рублів додому та 99 рублів на пошту. Замовляю у Сімферополь регулярно», – пише відвідувачка форуму.

«Главком» перевірив, дійсно, на російських версіях сайтів модних марок є функція замовлення товару. Принаймні, одяг H&M без проблем можна доправити на пошту у Севастополь. Система сама пропонує правильну адресу та поштовий код окупованого Севастополя і сама вказує його як частину Російської Федерації.

Російський H&M пропонує надіслати товари у Севастополь, який вважає частиною РФ

Так само на офіційному російському сайті бренду Mango можна замовити одяг або взуття до окупованого Криму, який вже автомативно вважається частиною РФ.

На форумах радять під час замовлення вказувати замість Автономної Республіки Крим, яка не завжди є в переліку регіонів Росії, Краснодарський край. В такому разі замовлення на сайті відбувається.

Марка одягу Mango також «приписала» окупований Крим Росії

Росіяни винайшли й інший спосіб забезпечувати захоплений півострів одягом. Нещодавно у Криму запрацювали декілька магазинів під брендом Zara City. Проте виявилося, що мова йде про шахрайство. В компанії Inditex, яка є власником бренда Zara, відзначили, що группа «Басс-Інвест» незаконно використовує ім’я та символіку бренда.

Як пише RNS з посиланням на менеджера російської групи «Басс-Інвест», що представляє Zara City, бренд Zara розвивається на території Росії в двох форматах: у містах-мільйонниках Inditex розвиває власну мережу, а бренд Zara City був створений, щоб розвивати партнерську мережу в малому форматі в невеликих містах. За його словами, проект працює в РФ більше року, під брендом Zara City відкриті вже близько десяти магазинів. «У нас Крим охоплений, Кавказом зараз щільно займаємося, Казахстаном», – додали представники Zara City. Однак група Inditex повідомила, що не працює за системою франшизи в Росії і продає товари тільки через власні магазини. У компанії повідомили, що застосовують юридичні заходи щодо спритних росіян, що вирішили заробляти на всесвітньовідомих торгових марках на окупованій території.

… Adidas та Reebok

Цікава історія зі спортивними брендами в окупованому Криму. Нещодавно розгорівся скандал щодо присутності Adidas на захопленому росіянами півострові. «Adidas дотримується чинного законодавства», – лаконічно відреагували в прес-службі спортивного концерну, не пояснивши, яким саме чином він це робить. На початку січня повідомлялось, що на сайті Adidas вказані адреси офіційних магазинів в окупованому Криму. При цьому про приналежність півострова конкретній країні не вказувалось.

Офіційні магазини Adidas у Криму є, проте чий Крим компанія завбачливо не вказує

Офіційні магазини Adidas у Криму є, проте чий Крим компанія завбачливо не вказує

Схожу тактику невизнання Криму російським, попри розміщення магазинів на території окупованого півострова використовує бренд Reebok, який є дочірнім для компанії Adidas. Офіційні магазини бренда вказані на карті лише на російській сторінці Reebok, в українській версії ці торгові точки не висвічуються. Приналежність Криму не вказана.

Офіційні магазини Reebok на окупованому півострові

Офіційні магазини Reebok на окупованому півострові

На українській сторінці бренда магазини Reebok не вказані

На українській сторінці бренда магазини Reebok не вказані

Hyundai, Citroën, Renault…

На початку року окрім Adidas у торгівлі з окупованим Кримом міністр закордонних справ України Павло Клімкін звинуватив відому марку автомобілів Volkswagen.  «Бренди концерну дотримуються санкцій… Протилежні оцінки викликають у нас подив», – відреагували у прес-службінімецького автогіганта.

Також прокуратура Криму порушила кримінальну справу проти автомобільної компанії Peugeot у зв’язку з діяльністю її представництв на захопленому Росією українському півострові.

Деякі видання ще у 2016 році писали, що в окупований Крим з території Росії постачаються автомобілі Great Wall, Geely, Kia, Nissan, Citroen (реалізуються через офіційні дилерські центри в Сімферополі і Севастополі). На січень 2016 року офіційні дилерські центри в Криму є у таких відомих міжнародних автокорпорацій як Hyundai, Peugeot, Volkswagen, Аudi, Nissan, Skoda.

Цю інформацію не складно перевірити на офіційних сайтах компаній у мережі.

На російських сайтах компаній Peugeot, Hyundai, Citroën, Renault вказані офіційні дилери автівок в окупованому Криму.

Peugeot пропонує придбати авто в окупованих Сімферополі та Севастополі

Peugeot пропонує придбати авто в окупованих Сімферополі та Севастополі(для збільшення натисніть на зображення)

Така сама картина у Renault…

Така сама картина у Renault)

Hyundai досі продає свої автівки у Сімферополі

Hyundai досі продає свої автівки у Сімферополі

А ось Citroën не приховує того, що вважає Сімферополь містом на території РФ

Японський автоконцерн Toyota також не заперечує, що постачає свою продукцію на окуповану територію Криму. Хоч на офіційному російському сайті марки Криму немає у переліку регіонів, в яких можна придбати авто, проте у мережі можна знайти безліч сайтів, які пропонують купити нові авто відомого японського бренда.

Toyota знайшла свій спосіб торгівлі в окупованому Криму. Там бренд представляють маловідомі фірми

Toyota знайшла свій спосіб торгівлі в окупованому Криму. Там бренд представляють маловідомі фірми(для збільшення натисніть на зображення)

Проте це не єдиний доказ – порушення санкцій Toyota були зафіксовані російською податковою службою. Відзначалося, що в 2015 році для керівництва так званого «Кримського федерального університету», який до анексії був Таврійським національним університетом, купили Toyota Camry.

Контракт був укладений з ТОВ «СП «Бізнес Кар», співзасновником якої  за даними російської податкової є резидент Японії «Тойота Цусе Корпорейшн», що входить до групи компаній японського автовиробника.

У мережі є десятки сайтів, які пропонують купити автівки у Mercedes-Benz

У мережі є десятки сайтів, які пропонують купити автівки у Mercedes-Benz

Офіційне представництво марки Mercedes закрилося в окупованому Криму, але там також можна знайти дилерів, які продають нові авто цієї марки.

Юлія Тунік, «Главком»

 

(Visited 122 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3306

загрузка...

Порошенко розповів в ООН, яка потужна армія РФ вторглася в Україну 07:51

Президент Петро Порошенко на засіданні в Генасамблеї ООН назвав точну чисельність військових і зброї РФ на окупованих територіях України. Про це він розповів 20 лютого під час виступу на дебатах...

Набули чинності зміни до Конституції щодо ЄС і НАТО 05:38

У четвер, 21 лютого, набули чинності зміни до Конституції, які закріплюють прагнення України стати членом Європейського Союзу і НАТО. Це сталося наступного дня після того, як закон щодо закріплення стратегічного...

Кремль планує посіяти в Україні хаос, – EUtoday 19:49

Для дестабілізації ситуації в Україні Москва виділила сотні мільйонів доларів. Тон і зміст грудневої прес-конференції президента РФ Володимира Путіна підтвердили, що Кремль продовжить послідовно використовувати низку інструментів по дестабілізації України....

Через Порошенка Туск заговорив українською, а світ почав поважати Україну — блогер 16:59 2 коментарі

Виступ президента Європейської Ради Дональда Туска українською мовою на засіданні українського парламенту в присутності президента Петра Порошенка став проявом високої поваги Європи та світу до голови нашої держави та до...

ВІдомий телеведучий Олександр Педан поділився архівними світлинами з власного весілля (фото, відео) 15:06

Родина ведучого є однією з найміцніших в українському шоу-бізнесі. Родина телеведучого Олександра Педана, який вперше познайомив з дружиною і показав свою оселю, є однією з найміцніших в українському шоу-бізнесі, йдеться...

У королівській родині назріває черговий скандал через Меган Маркл (відео) 14:37

Колишня акторка може знову повернутися на великі екрани. Королівська родина на порозі чергового скандалу і знову через Меган Маркл. Невістка Єлизавети II, у колишньому – акторка,  може повернутися на великі...

Директор облавтодору увімкнув порно на телефоні під час апаратної наради в ОДА (відеофакт) 14:27 7 коментарів

У Кропивницькому чиновник включив на апаратній нараді порно.  Інцидент з директором КП “Кіровоградський облавтодор” Андрієм Рудником стався під час засідання в облдержадміністрації.   За інформацією CBN, з телефону чиновника почали...

Синоптики розповіли, коли в Україну повернуться сніг та морози 14:05

20 лютого синоптики опадів також не прогнозують, проте на півночі Лівобережжя на дорогах подекуди спостерігатиметься ожеледиця. Вітер південний з переходом на західний, 3−8 м/с. У західних областях уночі буде близько 0°, вдень 5−10° тепла; на решті території...

Сміються росіянам в очі: в мережі з’явилася унікальна світлина українських моряків з суду у РФ (фото) 13:36

Незаконно захоплені Росією біля Керченської протоки українські моряки не падають духом у неволі. Під час судилища в Лефортовському суді Москви українці посміхалися і продемонстрували, що не зламалися в полоні. На фото четверо українських моряків – Віктор Беспальченко,...

Форза Кредит: займ под 0% не выходя из дома 13:20

Forza Credit - это микрофинансовая структура, которая выдает займы онлайн населению. Компания обслуживает всю территорию страны, так как для получения микрокредита нужен только доступ к сети Интернет и карта любого...

Реально ли взять займ на карту без отказов и проверок 13:13

Если вам кажется, что взять кредит на карту без отказов и проверок очень сложно, вы заблуждаетесь. На самом деле, на процесс кредитования у вас может уйти не более 15-20 минут....

В Україні з'являться нові 500 гривень (фото) 13:04 1 коментар

Нацбанк 22 лютого вводить в обіг нові банкноти номіналом 500 грн зразка 2015 року з підписом голови НБУ Якова Смолія. Нові банкноти вводять, щоб забезпечити готівковий обіг та заміну зношених, пошкоджених...

Наталя Могилевська змінила імідж і знялася у весняній фотосесії (фото) 12:03 1 коментар

До весни ще два тижні, а 43-річна співачка Наталія Могилевська вже активно готується. Принаймні зачіску артистка оновила та навіть у фотосесії з нею знялася. Зірка показала у мережі одне фото...

Ані Лорак у купальнику розважила російський курорт (відео) 11:34

Співачка Ані Лорак, яка нещодавно розлучилася з чоловіком, вже розпочала черговий концертний тур Росією.  У своєму Instagram зірка викладає відео з деяких виступів. І, як бачимо, концертні вбрання Кароліни стали ще відвертішими....

Пенсія виросте з 1 березня: на скільки, кому і як 11:02 2 коментарі

З 1 березня уряд перерахує розмір пенсій. Оновлення відбудеться з урахуванням рівня середньої зарплати та інфляції. Такий перерахунок зроблять вперше за останні 5 років. Зросте пенсія у всіх, хто її...

"Укрзалізниці" передали нові локомотиви: фото 10:33

Крюківський вагонобудівний завод передав "Укрзалізниці" чергову партію з семи локомотивів виробництва компанії General Electric. Загалом вже 22 тепловози передані в експлуатацію національного перевізника, на підприємстві залишилося в процесі доопрацювання ще...

Команда Савченко готувала "сюрпризи" до виборів, – СБУ 10:01 2 коментарі

Команда арештованої нардепки Надії Савченко готувала провокації у день президентських виборів 31 березня. Зокрема, хотіли зібрати народне віче, аби радикалізувати суспільство і розхитати ситуацію в країні. Сама організація "сюрпризів" не...

Есмінець США Donald Cook, обладнаний керованими ракетами, прямує в Одесу 09:47

Ракетний есмінець США USS Donald Cook проходить протоку Дарданелли та прямує у Чорне море, 25 лютого він зайде у порт Одеси. У вівторок командування Шостого флоту США повідомило на своєму...

Адвокат розповів, як Росія тисне на полонених українських моряків 09:14

Захист полонених українських моряків стверджує, що російська влада продовжує тиснути на них. Про це написав у Facebook адвокат Микола Полозов. "Військовополоненого моряка Андрія Оприска кілька днів тому викликали до слідчого...

Порошенко затвердив зміни до Конституції щодо ЄС і НАТО 07:51 3 коментарі

Президент Петро Порошенко підписав зміни до Конституції, які закріплюють прагнення України стати членом Європейського Союзу і НАТО. Він зробив це на позачерговому засіданні Верховної Ради, присвяченому 5-річчю російської агресії проти...
  • ріел ІФ виринаюча