Нові обличчя та безліч ідей: як змінювалося франківське радіо та телебачення

Картинки по запросу день радіо телебачення та зв'язку

16 листопада в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення і зв’язку. Це свято започаткували ще 24 роки тому. Як змінюється обласне телебачення та радіо, що потрібно для удосконалення медіа-ресурсів франківські журналістки розповіли читачам Правда.іф.

Світлина від Chrystyna Kukharuk.

Мар’яна Стринаглюк в радіожурналістиці вже 22 роки. Одразу після вузу прийшла працювати на Івано-Франківське обласне радіо, оскільки готувала там деякі програми ще школяркою, а в студентські роки проходила переддипломну практику.

«З 1994 року на радіо працював мій чоловік Любомир Стринаглюк, а в 1996-му я приєдналась до нього. Сміючись, зараз згадуємо, як разом вели концерти вітань за листами радіослухачів. То загалом дуже відповідальна і вдячна справа, але нам була не до душі. Рівнятися з такими «акулами пера», як Наталія Підопригора чи Богдан Кучер було важко, тому ми шукали себе в інших темах», – згадує журналістка.

Жінка не любить слово «кар’єра» каже, що ніколи так не сприймала свою професію. Радіожурналістика для Мар’яни Стринаглюк – це справа життя.

Світлина від Мар'яни Стринаглюк.

«Для мене це мука й насолода водночас, бо коли задумуєш і виношуєш програму, шукаєш теми, а потім тих, хто ці теми міг би розкрити, коли робиш купу записів, а потім дві треті з них відкидаєш, коли ночами не спиш, збираєш факти, вивчаєш інформацію, то це сильно виснажує. Але коли вже монтуєш зроблені записи і бачиш, що розмова виходить цікавою і змістовною, коли вдається знайти якісь неординарні підходи, вдале музичне оформлення, коли вже маєш готову програму як цукерочку, то справді кайфуєш від результату. І хочеш іще… Якщо заглянути в трудову книжку, то там пише, що починала з редактора в 1996 р. і поступово доросла до завідувача відділу у 2014 р. Реформа Суспільного спростила весь наш штатний розпис, і тепер у нас на радіо десяток журналістів на чолі з продюсером Наталею Асатурян. Аналогічну структуру має телебачення КАРПАТИ і наш News-Room. Окреме підпорядкування і свого керівника має технічна служба. А всіх нас разом очолюють продюсер Івано-Франківської філії Галина Держипільська та менеджер філії Наталія Кияницька. І така ж схема діє у всіх областях. Просто і зручно», – зауважує жінка.

За 22 роки роботи на радіо Мар’яна Стринаглюк може згадати чимало. Було багато змін і всі вони різні.

«Запам’яталося щось таке «революційне», наприклад, 1999 рік, коли «в лоні» обласного радіо народжувалось муніципальне Радіо «Вежа» – ФМ-формат з цілодобовим щоденним мовленням. Сьогодні вже мало хто пам’ятає, але більше року «Вежа» була в приміщенні фонотеки обласного радіо, де зараз нова віжн-студія Радіо КАРПАТИ, звідки ми мовимо в прямому ефірі одночасно з відеотрансляцією «на живо» у соцмережах. Тоді, наприкінці 90-х, молоді журналісти обласного радіо пробували себе в новому форматі, і  цей досвід дуже згодився нам у 2013-му, коли з’явилося ФМ-Радіо КАРПАТИ   (щоправда в нижньому діапазоні частот на 72,02 ФМ). Мені здається, що ті три роки існування КАРПАТИ-ФМ (2013-2016) – то був найнапруженіший час для усіх нас. Мати по дві-три щоденні програми – направду було багато. Але ми витримали. В нас були бомбезні ефіри і ми цим пишаємося. Скажімо, я в ту пору мала три дитячі радіопрограми щодня: «Дитинства світ» (про все, що стосується життя дітей), «Сто талантів» (знайомство з юними талантами Прикарпаття) і «Вечорової пори» (для малюків на добраніч). То був колосальний досвід, який багатьом із нас дозволив повірити в свої сили. Слабші відпали, сильніші залишилися», – розповідає журналістка.

За її словами,  зараз є з ким творити нову реальність Суспільного. Тим більше, що в колектив прийшло багато креативної молоді. Перш за все хочуть, щоб техніка встигала творчими можливостями працівників.

«Хочемо, щоб наші комп’ютери відкривали чи зберігали об’ємні звукові фали за кілька секунд, а не за кілька хвилин, щоб гарнітури чи мікрофони не доводилось носити зі студії в студію, бо на ефір прийшло більше гостей, а щоб кожна студія мала свій достатній комплект. Щоб було відповідне світло для телебачення, більше камер, цифрові бази для архівування аудіо і відео, бо насправді ми на всіх трьох платформах (телебачення, радіо та Інтернет) фіксуємо унікальні матеріали, які вже сьогодні стають історією. Одним словом, мріємо про покращення «матеріальної бази», про верхній діапазон (бо Івано-Франківське радіо досі мовить в нижньому на 71,2 ФМ), про достойні зарплати, бо можливостей заробляти «на себе» Суспільне не дає: в нас заборонена будь-яка політична реклама, замовні сюжети чи програми, і ми цим пишаємося, бо знаємо, як втомилися наші люди від нав’язливого промивання мізків. Наше завдання як суспільного мовника – дати людям матеріал для осмислення, озброїти їх об’єктивною інформацією і створити доступний, відкритий майданчик для висловлення різних думок та поглядів, які панують у суспільстві. Чи захочуть наші люди думати самостійно, приймати рішення і нести за них відповідальність – покаже час. Якщо суспільство не підтримає Суспільне,  мені і моїм колегам доведеться шукати іншу роботу. Тому віримо, що підтримає», – каже Мар’яна Стринаглюк.

Світлина від Oksana Lisovska.

Оксана Лісовська почала працювати журналісткою на обласному телебаченні «Галичина» у березні 2001 року. За цей час вона добилася великих успіхів у професійній діяльності. Зараз вона завідувач редакції музичних, розважальних та пізнавальних програм. Автор та виконавиця власних пісень, керівник зразкової дитячої вокальної студії «Ліра».

Світлина від Oksana Lisovska.

« Скоро 18 років…Аж страшно. Почалося все до офіційного працевлаштування. Була ідея проекту «Репетиція майбутнього» яку втілила з режисером Володимиром Кукурузою та оператором Василем Безклубим. Програми завоювали призові місця на престижних конкурсах і керівництво каналу вирішило взяти мене на роботу», – згадує журналістка.

Вона прийшла на посаду диктора. Але насправді відразу почала створювати власні програми про культуру та мистецтво. Їздила на фестивалі та концерти,  так і з’явилися програми «Поговоримо про музику» та «Звуковий вимір».

«Для мене потроху все міняється щороку, бо роблю вже чимало нових програм. А ще змінюються люди, з якими доводиться працювати. Ми значно розширили можливості інтерактиву з глядачами завдяки роботі у прямому ефірі та соцмережах. Канал значно омолодився кадрово. У кожного свої нові ідеї, своє бачення роботи. Зміни зради змін – то не моє. Я за те, щоб добре і якісне цінувалося і вдосконалювалося (в першу чергу технічно, час не стоїть на місці). Ідей є багато, дай Боже сил і однодумців для їх втілення», – каже Оксана Лісовська.

Картинки по запросу отб галичина колектив

 

(Visited 309 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    Ось і правильно. Плюнь і йди собі додому, згинь звідси, здрись і не смерди. Нові методички у москалів. Вся Україна просто гине від холоду і голоду. Варто лише в новинах показати кілька сюжетів що десь не включили опалення з тих чи інших причин (що відбувається щороку) – москальнота взвила з новою силою і натхненням. А який креатив! Навіть натхнення на вірші появилося! Убогі розумово. Подивіться чи у вашій Москово-мордорії скрізь включили тепло, у вас там то похолодніше, дупу відморозиш швидше за нас!

    Гість,

    Це ото радіо, що вже навіть мої батьки на кухні відключили? Навіть для моїх стареньких батьків — це відсталість і позавчорашній день. Які зміни, які безліч ідей — не смішіть мене. Не витрачайте державні кошти — закрийте цю «Катеринку», а гроші направте на щось путнє.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9908

загрузка...

У Івано-Франківську рятувальники виїхали на пожежу, а виявили мешканців, які готували собі шашлики 23:27 1 коментар

На сторінці Комунальної установи «Івано-Франківська міська рятувальна служба» соціальної мережі Фейсбук зявилося повідомлення про досить незвичний виклик, інформує Правда.іф. «Сьогодні МАРСіани отримали незвичний виклик на вул. Довженка 11. У повідомленні...

Франківська лікарка Олександра Бойчук може очолити перинатальний центр у Львові 22:21 1 коментар

Департамент охорони здоров’я ЛОДА подав подання в управління майном спільної власності Львівської облради про призначення в.о. директора Львівського обласного перинатального центру Олександри Бойчук – лікаря акушер-гінеколога з Івано-Франківська. Про це...

У Франківську асоціація учасників АТО відмовилася від безкоштовних квитків на виступ "Кварталу-95" 21:56 7 коментарів

Івано-Франківській міській асоціації пропонували дві сотні безкоштовних квитків на виступ "Кварталу-95" за участю кандидата у Президенти Володимира Зеленського. Шоумен і кандидат у Президенти Володимир Зеленський приїхав до Івано-Франківська 10 лютого разом з...

У 2019 році в розвиток палацу Потоцьких вкладуть 10 мільйонів 21:13 4 коментарі

Палац Потоцьких і вся його територія перейшли у комунальну власність ще в лютому минулого року. За цей час там провели кілька фестивалів, купу виставок, майстер-класів, кінопоказів, навіть відтворювали історичні битви....

Багатодітній сім’ї з Прикарпаття необхідна допомога: в 1-річної дитини сильні опіки 20:52

Однорічна дитина з Коломийського району потрапила з сильними опіками в лікарню: багатодітній сім’ї потрібна допомога небайдужих. Інформацію про необхідну допомогу опублікувала Наталя Перцович у Facebook. Пані Наталя розповіла, що однорічна дитина...

На основну сесію ЗНО цьогоріч очікують понад 12 000 прикарпатців. Що їх чекає? 19:43 1 коментар

До червня ще далеко, але не для цьогорічних випускників. Вони вже готуються до ЗНО – і пробного, і основного. На основну сесію ЗНО цьогоріч очікують понад 12 000 прикарпатців, пише...

Тарас Чубай приїде на Франківщину підтримати Порошенка 19:31 10 коментарів

У понеділок, 18 лютого, президент України Петро Порошенко приїде до Калуша. Глава держави зустрінеться з калушанами о 13.00 на площі Героїв. У програмі зустрічі  кандидата на пост президента України також...

Івано-Франківськ у п’ятірці серед обласних центрів, жителі яких найбільше користуються Facebook 18:24 2 коментарі

Агенція PlusOne провела дослідження аудиторії соціальної мережі Facebook. Згідно з отриманими даними, станом на січень 2019 року цієї соцмережею користувалося 13 млн українців, інформує WestNews. Найбільше соцмережею «Фейсбук» користуються у Києві...

СБУ підозрює "буковелівських" дорожників у крадіжці кількох мільйонів бюджетних гривень (документ) 17:31 9 коментарів

В провадженні старшого слідчого в особливо важливих справах 1-го вiддiлення слідчого вiддiлу Управління Служби безпеки України в Закарпатській області перебувають матеріали кримінального провадження №22018070000000105 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч....

Минулого року пневмонія забрала життя 40 прикарпатців 15:36

Таку цифру назвали медики у четвер, 14 лютого, на підсумковій медичній нараді щодо пульмонологічної та фтизіатричної служб в області за 2018 рік. під керівництвом директора департаменту охорони здоров’я Миколи Стовбана. За...

До уваги прикарпатських роботодавців! В уряді хочуть “прикрити” схему з працевлаштуванням ФОПів 13:15 1 коментар

Міністерство соціальної політики пропонує заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою–підприємцем замість найму такої особи на роботу. Відповідний проект закону міністерство опублікувало на своєму сайті. Пропонується доповнити Кодекс законів про...

У 10 номінаціях: визначили найкращі книжки Прикарпаття-2018 12:39

Спілка письменників Івано-Франківщини визначила найкращі книжки прикарпатських авторів з-поміж тих, що вийшли минулого року. Найкращих у 10 номінаціях визначили на умовах конкурсу. Його проводила обласна організація Спілки письменників України. Конкурсне...

Заволодіння землею під "Буковель" і дивні тендери на дороги: "Зворотний бік" Олександра Шевченка і його бізнесу 12:03 2 коментарі

Бізнесмен Олександр Шевченко балотується в президенти України і розповідає, що хоче побудувати таку ж процвітаючу Україну, як його дітище – гірськолижний комплекс "Буковель". Втім, розслідування журналістів програми "Зворотний бік" показує,...

Що цікавого відбуватиметься в Івано-Франківську упродовж цих вихідних 09:14

Що цікавого відбуватиметься в Івано-Франківську упродовж цих вихідних Анонс подій на вікенд 16-17.02.2019 Події у суботу: 10:00 From Delikacia With Love - Delikacia (вул. Незадежності 20) 10:00 Унікальний тренінг для...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

16 лютого – 190 років від дня народження Ісидора Шараневича (1829-1901), історика, дослідника стародавнього Галича, громадського діяча і педагога у Галичині, уродженця с. Козарі Рогатинського району. Рубрика виходить за підтримки Івано-Франківської...

ЧЕСНО дослідило, як прикарпатські депутати відвідують сесії 22:06

Дисципліна депутатів Івано-Франківської облради значно погіршилася. Якщо 2017 року прогульником був кожен третій, то за рік до парламентських виборів цей показник зріс майже до 50%. Свої пропуски обранці громади пояснюють...

Цими вихідними у високогір'ї Прикарпаття буде лавинонебезпечно 18:51

Цими вихідними у високогір'ї Прикарпаття буде лавинонебезпечно У зв’язку з інтенсивною відлигою 16-18 лютого у горах Iвано-Франкiвської області очікується значна сніголавинна небезпека (3 рівень), йдеться у повідомленні УПЦЗ. Нагадаємо, що ...

У Франківську розповіли, як вшанують пам’ять Небесної Сотні 18:12 5 коментарів

Вчора, 14 лютого в Івано-Франківську під час засідання виконавчого комітету затвердили заходи відзначення в місті Дня Героїв Небесної Сотні. Так, 20 лютого о 12:45 у Меморіальному сквері відбудеться віче-реквієм і...

У Франківську налічується близько 1000 безпритульних собак 15:55

Виконавчий комітет міської ради заслухав інформацію про виконання програми поводження з безпритульними тваринами. Програма покликана зменшити кількість безпритульних тварин, забезпечити їх комфортне співіснування поряд з людиною та утвердити в суспільстві...

Понад 150000 переглядів за добу! Маленькі івано-франківці по-новому переспівали відому пісню «Гуцулка Ксеня» 13:16 14 коментарів

Відома українська пісня «Гуцулка Ксеня» зазвучала по новому і набирає популярності в мережі. За день відео, над яким працював відомий режисер Андрій Снімщиков, набрало понад 150000 переглядів та 7000 перепостів,...
  • ріел ІФ виринаюча