Новий глава Конституційного суду «на гачку»? Родинні таємниці Станіслава Шевчука (фото, відео)

У брата нового глави Конституційного суду екзотичні не лише ім’я та прізвище, а й минуле у політиці і бізнесі. Пише Главком.

Новообраний голови Конституційного Суду Станіслав Шевчук (ліворуч) та його брат з дуже екзотичним ім’ям та прізвищем Рулав Одд

У декларації новообраного голови Конституційного суду Станіслава Шевчука, серед членів родини, окрім дружини та сина, зазначений брат з дуже екзотичним ім’ям та прізвищем Рулав Одд. Причому окремо зазначено, що раніше він мав ім’я Денис. Додамо, що і прізвище він змінив не так давно. Доходи Шевчука-Одда у порівнянні з іншими членами родини вражають – за рік компанія International Oil and Gas Company LLC, що базується у Дубаї, виплатила йому півтора мільйона гривень «гонорарів та інших виплат». Також він володіє трьома земельними ділянками у Високому Харківської області загальною площею майже 80 соток, житловим будинком площею 598 кв. м та гаражем.

Окремо суддя Конституційного суду зазначив, що його брат володіє 70% ТОВ «Українська морська транспортна компанія» (далі – «УМТК»), яка зареєстрована в місті Южному Одеської області. І ось ця фірма з копійчаним статутним капіталом нещодавно стала фігурантом розслідування багатомільйонних махінацій. Враховуючи, що родинні зв’язки часто роблять українських політиків та суддів надто вразливими перед тиском і різноманітними настійливими «проханнями», до родича нового голови КС варто придивитись уважніше. Тим паче, що персона він справді непересічна.

Аміачна історія

Ще в листопаді минулого року з ухвали Печерського суду стало відомо, що Генпрокуратура підозрює менеджмент держпідприємства «Укрхімтрансаміак» в розтраті 10 млн грн у 2016 році та доведенні до банкрутства в інтересах російської компанії «Тольяттіазот». Причому у розтраті пряму участь брала згадана вище фірма, що належить Одду. Держпідприємство регулярно перераховувало на рахунки ТОВ «УМТК» значні суми за нібито виконані роботи. За версією слідства, таким чином гроші просто незаконно виводилися з держпідприємства задля подальшого освоєння групою осіб. Також у прокуратурі звернули увагу на те, що приміщення в Южному по вулиці Заводській, 3-А, де зареєстровано ТОВ «УМТК», знаходиться на балансі «Укрхімтрансаміаку».

Це не єдина спорідненість цих двох компаній. За даними ЗМІ, другий після Одда бенефіціар «УМТК» Володимир Кондибка є родичем Ігоря Трегубенка, якого Кабмін призначив в.о. директора «Укрхімтрансаміаку» у лютому 2017 року. Причому реальний переможець конкурсу нібито не пройшов необхідних перевірок. А сам Одд згодом посів місце радника Трегубенка. В ході досудового розслідування було встановлено, що брат нового голови КС мав великий вплив на діяльність держпідприємства – причому лобіював інтереси «Тольяттіазоту», який качає свою продукцію через аміакопровод «Укрхімтрансаміаку» до перевалочних потужностей Одеського припортового заводу. Зокрема, за сприяння українських покровителів росіянам вдавалося домагатись через суди заниження тарифів транспортування для «Тольяттіазоту», щоб, за версією слідства, довести стратегічне державне підприємство до банкрутства.

Також слідством було встановлено, що Одд, Трегубенко та заступник директора «Укрхімтрансаміаку» Андрій Оганов пов’язані з діяльністю ТОВ «Агріхаб-Южний». Ця компанія купує рідкий аміак по номінальній ціні та реалізовує його підприємствам вже за більш високими цінами, користуючись своїм монопольним становищем на ринку реалізації аміаку в України. У подальшому отримані від реалізації кошти розподіляються між усіма учасниками оборудки, а саме власниками ТОВ «Агріхаб-Южний» та службовими особами ДП «Укрхімтрансаміак», які максимально сприяють комерційній структурі.

У вересні минулого року детективи НАБУ затримали Трегубенка та двох неназваних керівників приватних підприємств, які, за даними силовиків, були задіяні в схемі заволодіння коштами держпідприємства задля подальшої їхньої легалізації. Під час розслідування в офісі «УМТК» були проведені обшуки, а на її майно накладено арешт. Тож можна припустити, що одним з затриманих виявився якраз наш герой, але про подальший розгляд справи нічого не відомо. НАБУ та САП клопотали про обрання затриманим запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 13,6 млн грн кожному. Судячи, що Одд регулярно постить  у Facebook види дикої природи, а його бізнес-партнер Кондибка оновлює сторінку ледь не щодня, нині у них все гаразд.

Від українських націоналістів до «руського миру»

Але цікавий Рулав Одд не тільки «аміачною історією». Народився чоловік у Харкові. Як і його брат – нині голова Конституційного суду, закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого (заочно), а також Державну академію залізничного транспорту та вчився  в аспірантурі Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу. До енергоносіїв Одд дійсно небайдужий – в його біографії є робота помічником бурового майстра у російському Новому Уренгої та керівником управління ДП «Газ України».

Повернувшись з Нового Уренгоя, на той момент ще Денис Шевчук очолив «Харківський індустріальний союз», який об’єднує підприємства різних галузей, а згодом подався в депутати облради, в якій пропрацював два скликання. У 1998 році він висувався у депутати самостійно, а в 2002-му – від провладної НДП, в яку входив відомий на той момент харків’янин Євген Кушнарьов. Втім згодом їхні шляхи розійшлись.

Політичні погляди Шевчука – це взагалі окрема історія. За даними ЗМІ, в період першого Майдану він всіляко підтримував Помаранчеву революцію, був впевнений, що майбутнє України в Європі, та навіть очолював місцевий осередок Організації українських націоналістів. У 2007 році він входив в першу п’ятірку «Блоку Вєрки Сердючки», який так і не взяв участі у виборах, а в 2009-му несподівано очолив партію «Русь», яка свого часу входила до одіозного «Блоку Наталії Вітренко». Причому зміна очільника супроводжувалась звинуваченнями минулого керівництва в рейдерському захопленні цієї політичної сили. І тут нашого героя понесло…

Ось тільки кілька фраз з одного інтерв’ю, які Одд-Шевчук почав роздавати після обрання головою партії.

«Меня вообще не интересует кресло президента Украины. Моя главная политическая цель – возглавить новое государство с названием Русь. Украина – это уже наше прошлое. Русь – наше будущее. Даже если мне и суждено будет когда-то занять кресло президента Украины, то только для того, чтобы обеспечить легитимный переход страны от Украины к Руси».

«Времена монопольного господства украинства подходят к концу. Оформление здесь у нас сильного русского движения – это вопрос времени. Причем ближайшего. Но я подчеркиваю – именно русского, а не пророссийского. Этот нюанс очень важен».

«Жизнь наглядно продемонстрировала несостоятельность, нежизнеспособность и неэффективность идей политического украинства».

«Именно тогда, во времена торжества «оранжевой» революции я пришел к выводу, что украинство необходимо уравновесить русскостью, что проект «Украина» должен быть закрыт по причине его несостоятельности и вредности для интересов народа и страны».

«Мы должны вернуть себе свою землю, свою душу, вернуть себе Русь. К тому же невозможно ничего создать на основе ненависти и отрицания. Проект «Украина» — это всего лишь ненависть и отрицание».

Денис Шевчук

Денис Шевчук, він же – Рулав Одд

І все в такому ж дусі. Причому частина цих інтерв’ю друкувалась з рекламними плашками.

Інтерв'ю Дениса Шевчука

Інтерв’ю Дениса Шевчука

Звісно, виглядають такі заяви Шевчука як відвертий тролінг. На пабліках прихильників «руського миру» тоді навіть заголосили, що націоналіст таким чином намагається розколоти проросійський рух зсередини.

Цікаво, що вже в 2013-му році Шевчук представлявся в Києві… координатором Євромайдану. А ось він вже на відео замотаний у прапор Євросоюзу заявляє, що Євромайдан програв і загадкові «ми» збираються розпускати людей.

Оргкомітет Майдану згодом відхрестився від підставного псевдоактивіста, який згодом засвітився на круглому столі влади та опозиції в якості представника громадськості. Як зазначали ЗМІ, раніше Шевчук та інші фейкові представники протестувальників були помічені у «зливі» Податкового майдану.

Вже після втечі команди Януковича брат судді КС змінив прізвище з Шевчук на Одд, під яким виступав на публічних заходах як експерт від ісландського Skandinavian Institute Austverg. Серед іншого він закликав український бізнес вимагати від Кабміну, Міноборони та МВС компенсації своїх втрат через анексію Криму Росією. А згодом, як бачимо, змінив і ім’я.

Звісно, наявність таких родичів ніяким чином не кидає тінь на самого новообраного голову Конституційного суду Станіслава Шевчука. Але сам факт того, що брат людини, яка займає таку високу посаду, ходить під справами, змусить придивлятись до поведінки та рішень нового голови Конституційного суду більш прискіпливо.

 

Павло Вуєць, «Главком»

 

(Visited 299 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  ПОдібного брата в москві має —умний- гриценко а тимошенко такого ж чоловіка у чехії і тому всі вони під ковпаком у фсб

  Гість,

  та це повний пзц. де вони це чмо відкопали?

  Гість,

  НА жаль це саме діється і у нас,де поновлюють на роботу регів,і що дивує то це мовчання патріотичної обласної ВЛАДИ де патріоти сидять один на одному .ТО як це пояснити!

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7688

Під час навчань упав винищувач Су-27 – загинули український і американський пілоти 19:49 2 коментарі

Під час військових навчань впав літак Су-27. Про це йдеться в повідомленні Генерального штабу. “Близько 17 години в районі села Уланів (між населеними пунктами Бердичів та Хмільник) у ході виконання навчально-бойового...

На Донбасі виявили новітню російську військову техніку: фото 16:30 1 коментар

На непідконтрольній Україні території Донбасу виявлені докази присутності сучасної російської військової техніки. Йдеться про нещодавно створений модуль супутникового зв'язку. Про це розповідає лабораторія цифрової судової експертизи DFRLab у своєму розслідуванні. Дослідникам вдалось довести...

Меган Маркл вагітна: коли народиться первісток королівського подружжя 15:38

34-річний британський принц Гаррі і 37-річна Меган Маркл незабаром стануть батьками. Відомо, що первісток королівського подружжя має народитися навесні 2019 року. Про це повідомляє Кенсінгтонський палац на офіційній сторінці в...

Україна – "розмінна монета": які країни використовують Київ і хто є його союзником 15:06 1 коментар

Наразі Україна має статус "розмінної монети" між Європою та Росією, і ще особливо – Німеччиною. Щоправда, її єдиним союзником залишаються лише Сполучені Штати. Відтак, зокрема, з останніми й слід Києву...

Больова точка Росії: що може наблизити її кінець (відео) 14:37 3 коментарі

Росія намагається тиснути на больові точки сусідів, аби диктувати там свою політику. А також пробує розхитувати ситуацію в європейських країнах, фінансуючи крайні праві, націоналістичні рухи. Хоча й сама має слабкі...

Томос для України: якою мовою відбуватимуться богослужіння Єдиної помісної церкви 14:05 5 коментарів

Після об'єднання українських церков у Єдину помісну богослужіння проводитимуться здебільшого українською – це принципова позиція, однак інші мови також допускатимуться. Таку заяву зробив патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під...

Україна стала найбіднішою країною Європи: дані МВФ 13:36 8 коментарів

Згідно з даними з нового звіту МВФ, Україна є найбіднішою країною Європи. За показником на душу населення Україну обійшла Молдова. Про це повідомив економіст, який керує приватним інвестиційним фондом на...

Чим корисне пиво: несподівана відповідь вчених 13:04 4 коментарі

Пиво може бути корисним для здоров'я. Зокрема, німецькі вчені виявили у складі цього хмільного напою дві речовини, які позитивно впливають на організм людей. Такого висновку дійшли вчені з німецького медичного...

Відносини України з Росією: Ющенко зробив неоднозначну заяву 12:35 11 коментарів

Колишній президент Віктор Ющенко вважає, що для України стратегічно важливо розвивати відносини з Російською Федерацією, а її політика має бути багатовекторною. Про це Віктор Ющенко заявив в інтерв'ю телеканалу "Білорусь 1"....

Історія православної церкви в Україні у короткому мультику 12:03

Вселенський Патріархат визнав незаконною анексію Київської митрополії Російською церквою. Уся історія нашої церкви у короткому мультику, який створив 24 канал. Київська митрополія від моменту свого створення у 988 році була...

Хто очолить Єдину помісну церкву: заява Філарета (відео) 11:34

Україна як досягла автокефалії, так і досягне об’єднання всіх церков в одну Єдину помісну православну церкву. Очолити її має патріарх. Про це сказав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під...

Полторака звільнено з військової служби: він керуватиме Міноборони як цивільна особа (відео) 11:02 2 коментарі

Міністр оборони України, генерал армії Степан Полторак подав рапорт про звільнення із військової служби. Про це під час урочистостей у Києві з нагоди Дня захисника України заявив Петро Порошенко. Щойно...

Чому в Україні дорожчає бензин? 10:33 1 коментар

За останні два місяці ціна на пальне виросла більш ніж на 3 грн, в результаті чого середня ціна бензину А95 перевалила за 33 грн. За рахунок чого так виросла ціна?...

Харизматичний DZIDZIO розсмішив мережу жіночими образами: курйозні фото 10:01 2 коментарі

Талановитий український співак та вокаліст гурту DZIDZIO Михайло Хома насмішив мережу кумедними фото. Артист приміряв нетипові образи, які одразу ж викликають посмішку. Харизматичний співак Дзідзьо вміє розсмішити своїх прихильників. Артист...

У Нідерландах звинуватили РФ у провокаціях на навчаннях НАТО в Арктиці 09:47

Російські військові кораблі і літаки намагаються провокувати британських і голландських військових на навчаннях НАТО в Арктиці. Про це заявив начальник управління операцій морської піхоти Нідерландів генерал Джефф Мак Мутрі, повідомляє...

В ОРДЛО виявили новітню російську систему супутникового зв'язку 09:13 1 коментар

Експерти лабораторії криміналістичних досліджень Атлантичної Ради проаналізували фотографії і знайшли нові докази присутності сучасних російських систем на окупованих територіях Донбасу Висновки вони виклали у статті на своєму сайті. "При тому,...

Через автокефалію УПЦ Путін може почати нове вторгнення в Україну, - Financial Times 08:24 7 коментарів

Рішення Священного синоду Вселенського патріархату Константинополя надати автокефалію Українській православній церкві може стати приводом для нового вторгнення Російської Федерації в Україну Як передає УНІАН, про це йдеться в редакційній статті...

РПЦ повністю розірвала стосунки з Константинополем. Онуфрій підтримав 07:51 4 коментарі

Російська православна церква розриває євхаристійне спілкування з Вселенським патріархатом через його рішення щодо автокефалії для української православної церкви Таке рішення ухвалив у понеділок, 15 жовтня 2018 року, синод РПЦ, повідомив...

У Києві горіла будівля заводу, де може бути новий канал Мураєва 06:12 1 коментар

На вулиці Жилянській у Києві сталася пожежа в приміщенні київського електротехнічного заводу "Транссигнал", госпіталізовано двох людей. Екс-міністр транспорту Євген Червоненко написав у Facebook, що в цьому приміщенні розташовано новий телеканал...

Україна перейде на "зимовий" час у ніч на 28 жовтня 22:26

У ніч на неділю, 28 жовтня, Україна перейде на "зимовий" час, тож о четвертій ранку стрілки годинників слід перевести на одну годину назад. Як повідомляє Укрінформ, переведення годинників регламентується постановою...
 • ріел ІФ виринаюча