Новий глава Конституційного суду «на гачку»? Родинні таємниці Станіслава Шевчука (фото, відео)

‡агрузка...

У брата нового глави Конституційного суду екзотичні не лише ім’я та прізвище, а й минуле у політиці і бізнесі. Пише Главком.

Новообраний голови Конституційного Суду Станіслав Шевчук (ліворуч) та його брат з дуже екзотичним ім’ям та прізвищем Рулав Одд

У декларації новообраного голови Конституційного суду Станіслава Шевчука, серед членів родини, окрім дружини та сина, зазначений брат з дуже екзотичним ім’ям та прізвищем Рулав Одд. Причому окремо зазначено, що раніше він мав ім’я Денис. Додамо, що і прізвище він змінив не так давно. Доходи Шевчука-Одда у порівнянні з іншими членами родини вражають – за рік компанія International Oil and Gas Company LLC, що базується у Дубаї, виплатила йому півтора мільйона гривень «гонорарів та інших виплат». Також він володіє трьома земельними ділянками у Високому Харківської області загальною площею майже 80 соток, житловим будинком площею 598 кв. м та гаражем.

Окремо суддя Конституційного суду зазначив, що його брат володіє 70% ТОВ «Українська морська транспортна компанія» (далі – «УМТК»), яка зареєстрована в місті Южному Одеської області. І ось ця фірма з копійчаним статутним капіталом нещодавно стала фігурантом розслідування багатомільйонних махінацій. Враховуючи, що родинні зв’язки часто роблять українських політиків та суддів надто вразливими перед тиском і різноманітними настійливими «проханнями», до родича нового голови КС варто придивитись уважніше. Тим паче, що персона він справді непересічна.

Аміачна історія

Ще в листопаді минулого року з ухвали Печерського суду стало відомо, що Генпрокуратура підозрює менеджмент держпідприємства «Укрхімтрансаміак» в розтраті 10 млн грн у 2016 році та доведенні до банкрутства в інтересах російської компанії «Тольяттіазот». Причому у розтраті пряму участь брала згадана вище фірма, що належить Одду. Держпідприємство регулярно перераховувало на рахунки ТОВ «УМТК» значні суми за нібито виконані роботи. За версією слідства, таким чином гроші просто незаконно виводилися з держпідприємства задля подальшого освоєння групою осіб. Також у прокуратурі звернули увагу на те, що приміщення в Южному по вулиці Заводській, 3-А, де зареєстровано ТОВ «УМТК», знаходиться на балансі «Укрхімтрансаміаку».

Це не єдина спорідненість цих двох компаній. За даними ЗМІ, другий після Одда бенефіціар «УМТК» Володимир Кондибка є родичем Ігоря Трегубенка, якого Кабмін призначив в.о. директора «Укрхімтрансаміаку» у лютому 2017 року. Причому реальний переможець конкурсу нібито не пройшов необхідних перевірок. А сам Одд згодом посів місце радника Трегубенка. В ході досудового розслідування було встановлено, що брат нового голови КС мав великий вплив на діяльність держпідприємства – причому лобіював інтереси «Тольяттіазоту», який качає свою продукцію через аміакопровод «Укрхімтрансаміаку» до перевалочних потужностей Одеського припортового заводу. Зокрема, за сприяння українських покровителів росіянам вдавалося домагатись через суди заниження тарифів транспортування для «Тольяттіазоту», щоб, за версією слідства, довести стратегічне державне підприємство до банкрутства.

Також слідством було встановлено, що Одд, Трегубенко та заступник директора «Укрхімтрансаміаку» Андрій Оганов пов’язані з діяльністю ТОВ «Агріхаб-Южний». Ця компанія купує рідкий аміак по номінальній ціні та реалізовує його підприємствам вже за більш високими цінами, користуючись своїм монопольним становищем на ринку реалізації аміаку в України. У подальшому отримані від реалізації кошти розподіляються між усіма учасниками оборудки, а саме власниками ТОВ «Агріхаб-Южний» та службовими особами ДП «Укрхімтрансаміак», які максимально сприяють комерційній структурі.

У вересні минулого року детективи НАБУ затримали Трегубенка та двох неназваних керівників приватних підприємств, які, за даними силовиків, були задіяні в схемі заволодіння коштами держпідприємства задля подальшої їхньої легалізації. Під час розслідування в офісі «УМТК» були проведені обшуки, а на її майно накладено арешт. Тож можна припустити, що одним з затриманих виявився якраз наш герой, але про подальший розгляд справи нічого не відомо. НАБУ та САП клопотали про обрання затриманим запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 13,6 млн грн кожному. Судячи, що Одд регулярно постить  у Facebook види дикої природи, а його бізнес-партнер Кондибка оновлює сторінку ледь не щодня, нині у них все гаразд.

Від українських націоналістів до «руського миру»

Але цікавий Рулав Одд не тільки «аміачною історією». Народився чоловік у Харкові. Як і його брат – нині голова Конституційного суду, закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого (заочно), а також Державну академію залізничного транспорту та вчився  в аспірантурі Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу. До енергоносіїв Одд дійсно небайдужий – в його біографії є робота помічником бурового майстра у російському Новому Уренгої та керівником управління ДП «Газ України».

Повернувшись з Нового Уренгоя, на той момент ще Денис Шевчук очолив «Харківський індустріальний союз», який об’єднує підприємства різних галузей, а згодом подався в депутати облради, в якій пропрацював два скликання. У 1998 році він висувався у депутати самостійно, а в 2002-му – від провладної НДП, в яку входив відомий на той момент харків’янин Євген Кушнарьов. Втім згодом їхні шляхи розійшлись.

Політичні погляди Шевчука – це взагалі окрема історія. За даними ЗМІ, в період першого Майдану він всіляко підтримував Помаранчеву революцію, був впевнений, що майбутнє України в Європі, та навіть очолював місцевий осередок Організації українських націоналістів. У 2007 році він входив в першу п’ятірку «Блоку Вєрки Сердючки», який так і не взяв участі у виборах, а в 2009-му несподівано очолив партію «Русь», яка свого часу входила до одіозного «Блоку Наталії Вітренко». Причому зміна очільника супроводжувалась звинуваченнями минулого керівництва в рейдерському захопленні цієї політичної сили. І тут нашого героя понесло…

Ось тільки кілька фраз з одного інтерв’ю, які Одд-Шевчук почав роздавати після обрання головою партії.

«Меня вообще не интересует кресло президента Украины. Моя главная политическая цель – возглавить новое государство с названием Русь. Украина – это уже наше прошлое. Русь – наше будущее. Даже если мне и суждено будет когда-то занять кресло президента Украины, то только для того, чтобы обеспечить легитимный переход страны от Украины к Руси».

«Времена монопольного господства украинства подходят к концу. Оформление здесь у нас сильного русского движения – это вопрос времени. Причем ближайшего. Но я подчеркиваю – именно русского, а не пророссийского. Этот нюанс очень важен».

«Жизнь наглядно продемонстрировала несостоятельность, нежизнеспособность и неэффективность идей политического украинства».

«Именно тогда, во времена торжества «оранжевой» революции я пришел к выводу, что украинство необходимо уравновесить русскостью, что проект «Украина» должен быть закрыт по причине его несостоятельности и вредности для интересов народа и страны».

«Мы должны вернуть себе свою землю, свою душу, вернуть себе Русь. К тому же невозможно ничего создать на основе ненависти и отрицания. Проект «Украина» — это всего лишь ненависть и отрицание».

Денис Шевчук

Денис Шевчук, він же – Рулав Одд

І все в такому ж дусі. Причому частина цих інтерв’ю друкувалась з рекламними плашками.

Інтерв'ю Дениса Шевчука

Інтерв’ю Дениса Шевчука

Звісно, виглядають такі заяви Шевчука як відвертий тролінг. На пабліках прихильників «руського миру» тоді навіть заголосили, що націоналіст таким чином намагається розколоти проросійський рух зсередини.

Цікаво, що вже в 2013-му році Шевчук представлявся в Києві… координатором Євромайдану. А ось він вже на відео замотаний у прапор Євросоюзу заявляє, що Євромайдан програв і загадкові «ми» збираються розпускати людей.

Оргкомітет Майдану згодом відхрестився від підставного псевдоактивіста, який згодом засвітився на круглому столі влади та опозиції в якості представника громадськості. Як зазначали ЗМІ, раніше Шевчук та інші фейкові представники протестувальників були помічені у «зливі» Податкового майдану.

Вже після втечі команди Януковича брат судді КС змінив прізвище з Шевчук на Одд, під яким виступав на публічних заходах як експерт від ісландського Skandinavian Institute Austverg. Серед іншого він закликав український бізнес вимагати від Кабміну, Міноборони та МВС компенсації своїх втрат через анексію Криму Росією. А згодом, як бачимо, змінив і ім’я.

Звісно, наявність таких родичів ніяким чином не кидає тінь на самого новообраного голову Конституційного суду Станіслава Шевчука. Але сам факт того, що брат людини, яка займає таку високу посаду, ходить під справами, змусить придивлятись до поведінки та рішень нового голови Конституційного суду більш прискіпливо.

 

Павло Вуєць, «Главком»

 

(Visited 282 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  ПОдібного брата в москві має —умний- гриценко а тимошенко такого ж чоловіка у чехії і тому всі вони під ковпаком у фсб

  Гість,

  та це повний пзц. де вони це чмо відкопали?

  Гість,

  НА жаль це саме діється і у нас,де поновлюють на роботу регів,і що дивує то це мовчання патріотичної обласної ВЛАДИ де патріоти сидять один на одному .ТО як це пояснити!

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4490

Які сайти заблокують найближчим часом в Україні: СБУ надіслала лист провайдерам 16:30

Служба безпеки України почала розсилати українським інтернет-провайдерам припис із вимогою відключити доступ до 180 ресурсів. Повний список санкційних сайтів і копію листа, який співробітники СБУ розсилають провайдерам, оприлюднило видання UBR.ua. У...

В України є лічені дні, щоб відновити співпрацю з МВФ: інакше – дефолт 15:38

Європейська бізнес асоціація зробила невтішний прогноз про те, що буде з економікою України, якщо не буде відновлена співпраця з Міжнародним валютним фондом. У Європейські бізнес асоціації наголошують, що для України надзвичайно важливо...

Журналісти з’ясували, хто з оточення Януковича вивіз найбільше грошей з України 15:06

Журналісти опублікували список людей з оточення президента-втікача Віктора Януковича, які фігурують у розслідуванні Сполучених Штатів щодо відмивання грошей екс-президентом та його "родиною". Американське видання BuzzFeed опублікувало цей список. Фігуранти цих справ в останні...

В Україні з'явиться понад 500 сучасних сільських амбулаторій 14:45

Ми рухаємося визначеною маршрутною картою з впровадження ініціативи Президента України з розвитку якісної медицини у сільській місцевості. Розроблені і затверджені технічні вимоги до проектів амбулаторій з класом енергоефективності, перелік необхідного...

Супрун розставила усі крапки над "і" щодо громадянства США 14:37 4 коментарі

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун переконує, що вона зробила усе необхідне для того, щоб отримати громадянство України. Про це вона заявила під час години запитань до уряду у...

В Україні заборонили популярні ліки від отруєння (документ) 14:05

В Україні встановили тимчасову заборону на застосування та реалізацію таблеток "Ентеросгель ЕкстраКапс" для лікування отруєнь та виведення токсинів з організму. Таке рішення Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками...

Рада проголосувала за закони про "євробляхи" 13:36

Верховна Рада України підтримала два законопроекти про розмитнення автомобілів на єврономерах. Йдеться про законопроекти №8487 та №8488. За проект закону №8487 щодо зниження вартості розмитнення автомобілів на єврономерах у першому читанні проголосувало 265 народних депутатів....

Ольга Сумська вразила новою зачіскою: фото, відео 13:04

Відома українська телеведуча та актриса Ольга Сумська здивувала своїх шанувальників, показавши фото з дуже короткою стрижкою. 51-річна Ольга виклала знімок у нетиповому образі в Instagram i поцікавилася у прихильників, чи...

Меланія Трамп обрала розкішні сукні для саміту НАТО: чарівні фото 12:35

Чарівна Меланія супроводжує Президента Дональда Трампа під час саміту НАТО, який проходить у Брюсселі. Перша леді обрала для важливого заходу розкішні вбрання, якими вже підкорила учасників зустрічі. Високопосадовці 29 країн світу...

Декілька тисяч прочан з усієї України та світу здійснили прощу до Зарваниці (відеосюжет) 12:15

У найтяжчі часи випробувань, коли наша Україна була обдерта з усього свого блага, наші діди і прадіди не втратили скарбу віри. І тому наша Церква упродовж тих 1030 років не...

Президентський рейтинг: Тимошенко суттєво відірвалася від інших кандидатів 12:03 3 коментарі

Юлія Тимошенко продовжує лідирувати у президентських рейтингах, цього разу – зі значним відривом. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг". Якщо раніше різниця між кандидатами у першій п’ятірці була 1-2%,...

Як зараз виглядає звільнене Південне: ексклюзивний фоторепортаж з передової 11:34 1 коментар

Селище Південне (Чигирі) Донецької області вже майже два місяці перебуває під контролем українських військових. У середині травня сили Операції Об'єднаних сил взяли під свій контроль цей населений пункт за 2 кілометри від...

Даша Астаф'єва показала романтичні знімки з бойфрендом: ніжні фото 11:02

Даша Астаф'єва вміє дивувати прихильників не тільки пікантними фото, але й ніжними. Співачка опублікувала знімки зі своїм коханим Атемом Кімом. Одна з найяскравіших представниць українського шоу-бізнесу Даша Астаф'єва вміло приміряє...

Омелян підрахував, скільки втратила Україна через Кримський міст 10:33 5 коментарів

Цього року через Кримський міст Україна вже втратила щонайменше півмільярда гривень. Про це розповів міністр інфраструктури України Володимир Омелян, повідомляє "Радіо Свобода". Він пояснив, що у цю суму входять прямі...

Кім Чен Ин надіслав листа Трампу 10:02

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин надіслав президенту США Дональду Трампу листа. У ньому Кім Чен Ин зазначив, що вважає важливим саміт лідерів США та КНДР, який пройшов у Сінгапурі....

Порошенко: автокефалія церкви – питання нацбезпеки й геополітики 09:47 1 коментар

Президент Петро Порошенко вважає, що автокефальна церква є питанням української незалежності, нацбезпеки та світової геополітики. Про це він заявив у неділю під час виступу перед учасниками загальноукраїнської прощі у Зарваниці....

Велика Британія вимагає від Росії негайно звільнити українських політв'язнів 09:14 1 коментар

Лондон глибоко занепокоєний погіршенням стану здоров'я трьох українських бранців Кремля – Олега Сенцова, Володимира Балуха й Еміра-Усеїна Куку Про це повідомляє "5 канал". Лондон глибоко занепокоєний погіршенням стану здоров'я трьох...

Бойовики за 2 тижні більше 300 разів порушили "хлібне перемир'я" - Геращенко 08:24

Під час "хлібного перемир'я" бойовики ОРДЛО щодня порушують режим тиші. Про це за результатами зустрічі з командувачем ООС Сергієм Наєвим заявила перший віце-спікер Верховної Ради, уповноважена президента з мирного врегулювання...

Порошенко приєднався до прощі у Зарваницю та відзначив роль УГКЦ у здобутті незалежності 07:51 1 коментар

Саме УГКЦ у часи, коли Україна була бездержавною і розділеною між сусідами, створила прообраз українського національного організму на основі церковної структури Про це заявив Президент України Петро Порошенко, виступаючи у...

Світло в домі, без шкоди для зору 06:20

Саме так можна сказати про світлодіодні лампи, які останнім часом стали дуже популярні. Ними освітлюють власні оселі, виробничі та громадські приміщення, а подекуди навіть вулиці. Сьогодні, вони завойовують популярність серед...
 • ріел ІФ виринаюча