Операція Об’єднаних сил: що це таке і чим відрізняється від АТО

30 квітня 2018 року в Україні офіційно розпочалася Операція Об’єднаних сил. Цей формат прописаний у так званому законі “про реінтеграцію” і прийшов на зміну Антитерористичній операції. Що це таке і чим відрізняється від АТО – читайте у статті сайту “24”.

Операція Об’єднаних сил: що це таке (ілюстративне фото)

Що таке Операція Об’єднаних сил

Це комплекс заходів військового та організаційно-правового характеру, спрямовані на забезпечення національної безпеки та оборони, стримування і відсіч російської збройної агресії.

Головна відмінність від АТО

З 30 квітня Операція Об’єднаних сил замінить Антитерористичну операцію. Головна відмінність у проведенні військових операцій на Донбасі полягатиме у підпорядкованості. Якщо раніше Антитерористична операція проходила під загальним керівництвом Антитерористичного центру СБУ, зараз Операція Об’єднаних сил проходить під стратегічним керівництвом Генерального штабу Збройних Сил України.

Командувачем Об’єднаних сил на Донбасі є генерал-лейтенант Сергій Наєв. Він прибув на Донбас ще 23 квітня. Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ є головним органом, якому будуть підпорядковані сили ЗСУ, Нацполіції, СБУ, Держприкордонслужби і всі, кого залучають до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях.

Сергій Наєв – командувач Об'єднаних сил
Сергій Наєв – командувач Об’єднаних сил

Особливий порядок

З 30 квітня на деяких територіях почне діяти особливий порядок. Органам сектору безпеки та оборони, іншим держорганам, залученим до ООС, надаються спеціальні повноваження.

Умови для настання особливого порядку:

 1. Загроза застосування засобів ураження, в тому числі ракетних військ та артилерії, реактивних систем залпового вогню та авіації.
 2. загроза здійснення терористичних актів і диверсій.
 3. Рух військових колон.
 4. Проведення заходів щодо пошуку та знищення диверсійно-розвідувальних сил противника.
 5. Проведення заходів розмінування місцевості та об’єктів.
 6. Проведення заходів бойової та оперативної підготовки.
 7. Проведення заходів оперативно-розшукової роботи.
 8. Виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.
 9. Перевірка готовності сил і засобів об’єднаних сил до виконання завдань за призначенням.
 10. Забезпечення безпеки переміщення та перебування вищого військово-політичного керівництва держави, представників держав-партнерів.

На що матимуть право військові

Військові отримують особливі повноваження і в разі крайньої необхідності можуть:

– використовувати зброю та спецзасоби;
– затримувати осіб і доставляти їх в поліцію;
– перевіряти документи;
– здійснювати особистий огляд громадян, їхніх речей і транспортних засобів;
– тимчасово обмежувати чи забороняти рух транспорту і пішоходів;
– входити в житлові та інші приміщення, що належать громадянам;
– користуватися зі службовою метою транспортом та засобами зв’язку громадян, підприємств та організацій, за винятком транспортних засобів дипломатичних та міжнародних організацій.

Зони операції

Територія проведення Операції Об’єднаних сил ділиться на зону безпеки і район бойових дій.

Межі зони безпеки, прилеглої до району бойових дій: Виноградне, Курахово, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, уздовж адмінмежі Луганської та Харківської областей, Ольгівка, уздовж адмінмежі Донецької та Харківської областей, Знаменівка, вздовж адмінмежі Донецької та Дніпропетровської областей, Комішеваха, уздовж адмінмежі Донецької та Запорізької областей, Урзуф, уздовж морського узбережжя, Приморське.

У зоні безпеки рішенням командувача Об’єднаних сил, можуть створюватися райони обмеженого доступу і заборонені для доступу райони. В райони обмеженого доступу можна потрапити за спеціальним дозволом командувача об’єднаних сил або командирів оперативно-тактичних груп. У район забороненого доступу допуск сторонніх осіб суворо заборонений, туди можна потрапити ляше зі спеціальною перепусткою.

Район бойових дій – це територія, охоплена бойовими діями уздовж лінії зіткнення, де підрозділи ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів виконують бойові завдання із недопущення прориву противника вглиб території держави.

Режими в зоні безпеки

В окремих района зони безпеки або по всій її території можуть тимчасово вводитися різні режими перебування залежно від обставин. Режим встановлює командувач Об’єднаних сил, ці обмеження стосуються лише осіб, не залучених до здійснення заходів з оборони і відсічі. Таких режимів є три:

– “зелений” – перебування та переміщення осіб не обмежене;

– “жовтий” – перебування та переміщення осіб здійснюється за наявності документів, проводиться особистий огляд громадян і речей, транспортних засобів, цей режим встановлюється на рубежах з ізоляції та районів обмеженого доступу;

– “червоний” – перебування осіб тимчасово обмежено, заборонено. Пропуск громадян і посадових осіб здійснюється за наявності пропуску, транспортні засоби та громадяни на окремі ділянки місцевості та об’єкти не допускаються.

Кого допускають в район проведення Операції Об’єднаних сил

Підставою для допуску в район проведення ООС для осіб, які не залучені до операції, є:

– проживання особи або близьких родичів у цьому районі (при наявності документів);
– місце поховання у цьому районі членів сім’ї, смерть близьких родичів;
– нерухомість в районі проведення операції;
– участь у врегулюванні конфлікту, в тому числі вирішення гуманітарних питань;
– дипломатична та консульська діяльність.

Мета Операції Об’єднаних сил

Головне, кінцеве завдання операції, за словами міністра оборони України Степана Полторака, – “звільнити територію від окупантів та захистити територіальну цілісність України”.

Однак, не все одразу. На першому етапі завданням Об’єднаних сил буде стабілізація ситуації у зоні бойових дій. За словами Сергія Наєва, першочергове завдання операції полягає в тому, щоб припинити безкарні обстріли позицій українських військових та загибель українських солдатів і мирних жителів. Для цього Об’єднані сили мають право “давати жорстку відповідь, аж до знищення атакуючих підрозділів противника”.

Операція Об'єднаних сил
Мета Операції Об’єднаних сил – стабілізація ситуації на Донбасі та звільнення території від окупантів

Секретар РНБО Олександр Турчинов зазначив, що під час ООС також будуть відбуватися точкові антитерористичні операції.

Командувач Штабу Об’єднаних сил Сергій Наєв наголосив, що зміна формату нікому із законослухняних громадян не загрожує, а от зрадники і злочинці відповідатимуть за скоєне за законом.

Усі ті, кому немає що приховувати, які є законослухняними громадянами, їм немає чого боятися. Ми намагатимемося поліпшити будь-які умови. Все те, що стосується злочинців, або людей, які, м’яко скажемо, не дружать із законом, то там дійсно буде по закону, але доволі жорстко,
– сказав Наєв.

Чи потрібна мобілізація

За сьогоднішніх умов додаткова мобілізація не потрібна – запевняє міністр оборони Степан Полторак. Він розповів, що Міноборони вдалося провести серйозну роботу з резервом першої черги, тобто з людьми, які мають бойовий досвід. Для них щорічно проводяться навчально-методичні збори, які тривають по два-три тижні. Тож ці сили протягом декількох днів готові стати до зброї і виконувати завдання.

Джерело

(Visited 262 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5639

загрузка...

Коноплянка потролив Роналду після матчу з Португалією (фото) 15:38

У своєму Instagram Євген опублікував спільну світлину з Роналду та підписав: "Не могли б ви посунутися?". Відомий ведучий Андрій Бєдняков не залишився осторонь та у коментарях написав, звертаючись до Коноплянки:...

Король пляжу: 70-річний принц Чарльз на Барбадосі вигуляв шорти в квіточки (фото) 15:06

Британський принц Чарльз та його дружина Камілла відвідали Малі Антильські острови, зокрема побували вони на Барбадосі. Й хоча поїздка була офіційна, подружжя встигло трішки попляжитися. Для цього 70-річний принц прихопив із...

Винник похизувався м'язами у спортзалі (фото) 14:37

Співак Олег Винник продовжує власним прикладом мотивувати на заняття спортом своїх вовчиць (і вовків теж). Фото м'язистого себе у спортзалі 45-річний артист показав у Instagram. Які плани на вечір п'ятниці? Може,...

Марш нової армії, Eminem, Вакарчук і KAZKA: що слухають кандидати у президенти 14:05

П'ятеро кандидатів у президенти України розповіли про свої музичні вподобання. Їхні смаки досить відрізняються. Кандидати слухають музику у дорозі, на радіо та зі своїми дітьми, пише "Новое время". Чинний президент...

Прийом Бойка та Медведчука у Москві: обурлива реакція соцмереж 13:36 2 коментарі

Кандидат у президенти України Юрій Бойко та кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук з візитом відправилися до резиденції прем'єра Росії Дмитра Медведєва в Москву. Більшість людей в Facebook негативно...

Ганьба нардепам: мережу обурило фото з Верховної Ради 13:04 1 коментар

У п'ятницю, 22 березня, у Верховній Раді пройшло останнє пленарне засідання тижня. Проте, не всі народні депутати належно виконують свої обов'язки, адже на момент закриття сесії у залі були присутні...

В Івано-Франківську молодий водій у п’яному стані розбив свій щойно придбаний автомобіль, при цьому ледь не збив випадкову перехожу (фоторепортаж) 12:57

В Івано-Франківську молодий водій у п’яному стані розбив свій щойно придбаний автомобіль, при цьому ледь не збив випадкову перехожу ДТП сталася близько 21 години вечора 23 березня на вулиці Семена...

Де і як відпочивають кандидати у президенти 12:35

Про свій відпочинок політики не люблять розповідати: більшість з них віддає перевагу іноземним курортам, подалі від очей співгромадян. Яхти, готелі для обраних, вілли на найдорожчих курортах чи з вудочкою біля...

Музична премія YUNA-2019 в Україні: список переможців 12:03

22 березня 2019 року в столичному Палаці Спорту прогриміла одна з найграндіозніших світських подій в Україні – церемонія нагородження YUNA 2019. Це вже увосьме українські зірки боролися за престижну премію та...

Навіщо Медведчук з Бойком їздили до Медведєва в Москву та що це їм дасть 11:34 3 коментарі

Спільна поїздка до Росії кандидата у президенти, екс-"опоблоківця" Юрія Бойка та кума Путіна, лідера "Українського вибору" Віктора Медведчука матиме позитивні наслідки як для першого, так і для другого. Крім того,...

Меланія Трамп приголомшила елегантною сукнею (фото) 11:02 1 коментар

Дружина президента США Меланія Трамп приймала представників Співдружності націй у своїй резиденції в Мар-а-Лаго. Для офіційного заходу перша леді США обрала елегантну сукню з етнічним принтом. Президентське подружжя Америки приймало...

Як зірки шоу-бізнесу підтримують кандидатів у президенти (фото, відео) 10:33

Під час передвиборчої кампанії кандидати у президенти масово використовувати різноманітні методи впливу на виборців. Одним з таких методів є залучення зірок, які б могли активно підтримувати політичні партії. У своєму...

Чергова гучна заява опальної Поклонської: цього разу "прокурор" Криму відправляє Донбас до РФ (відео) 10:01 1 коментар

Колишня так званий прокурор Криму Наталія Поклонська здійснила візит на окупований Донбас, де презентувала свою книгу про події 2014 року у Криму. За словами чинної депутатки Держдуми РФ, Донбас має...

Сьогодні збірна України зіграє матч проти лідера своєї групи команди Люксембургу 09:47

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко розповів про кадрові втрати перед матчем відбору Євро-2020 проти Люксембургу. Про це повідомляє офіційний сайт Федерації футболу України. "У нас є втрати — у...

Канада продовжила санкції проти Януковича та його 15 соратників 09:15 2 коментарі

Уряд Канади продовжив дію економічних санкцій проти колишнього президента України Віктора Януковича і його 15 соратників. Відповідне рішення було опубліковано в офіційному виданні канадського уряду Canada Gazette, пише Укрінформ. Санкції...

У Порошенка заявили про "ознаки політичного шахрайства" у Тимошенко 08:24 7 коментарів

Кандидат у президенти Юлія Тимошенко та олігарх Ігор Коломойський ведуть узгоджену спільну кампанію проти кандидата Петра Порошенка, а заяви Тимошенко містять ознаки політичного шахрайства. Про це заявили у передвиборчому штабі...

Портников розповів про "реальні проблеми" у Зеленського 07:51 4 коментарі

Електорат кандидата в президенти Володимира Зеленського у день голосування може просто не дійти до виборчих дільниць Про це відомий український журналіст, публіцист та громадський діяч Віталій Портников заявив в програмі...

ЄC спростував інформацію про антикорупційне розслідування проти Порошенка 06:09 1 коментар

Європейське бюро з питань протидії зловживанням та шахрайству (OLAF) не відкривало ніяких розслідувань щодо президента України. Про це "Європейській правді" повідомили в прес-службі Представництва ЄС в Україні. "OLAF підтверджує, що...

У Брошнів-Осаді пройшла загальна толока: прибирали територію де обалштують мотузковий парк (фотофакт) 08:09

Сьогодні біля Народного дому на правду кипіла робота: працівники селищної ради, ЖЕКу, представники БО «Серце Марії та небайдужі мешканці Брошнів-Осади взяли участь у толоці, повідомляє Правда.іф. з посилання на офіційну...

Олігархи об'єдналися проти Порошенка, який перекрив їм схеми, - експерт 07:30 19 коментарів

Українські олігархи об'єднали свої зусилля, щоб не пустити чинного президента Петра Порошенка на другий термін, так як він перекрив їм схеми незаконного збагачення Про це на своїй сторінці в Facebook...
 • ріел ІФ виринаюча