Операція Об’єднаних сил: що це таке і чим відрізняється від АТО

30 квітня 2018 року в Україні офіційно розпочалася Операція Об’єднаних сил. Цей формат прописаний у так званому законі “про реінтеграцію” і прийшов на зміну Антитерористичній операції. Що це таке і чим відрізняється від АТО – читайте у статті сайту “24”.

Операція Об’єднаних сил: що це таке (ілюстративне фото)

Що таке Операція Об’єднаних сил

Це комплекс заходів військового та організаційно-правового характеру, спрямовані на забезпечення національної безпеки та оборони, стримування і відсіч російської збройної агресії.

Головна відмінність від АТО

З 30 квітня Операція Об’єднаних сил замінить Антитерористичну операцію. Головна відмінність у проведенні військових операцій на Донбасі полягатиме у підпорядкованості. Якщо раніше Антитерористична операція проходила під загальним керівництвом Антитерористичного центру СБУ, зараз Операція Об’єднаних сил проходить під стратегічним керівництвом Генерального штабу Збройних Сил України.

Командувачем Об’єднаних сил на Донбасі є генерал-лейтенант Сергій Наєв. Він прибув на Донбас ще 23 квітня. Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ є головним органом, якому будуть підпорядковані сили ЗСУ, Нацполіції, СБУ, Держприкордонслужби і всі, кого залучають до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях.

Сергій Наєв – командувач Об'єднаних сил
Сергій Наєв – командувач Об’єднаних сил

Особливий порядок

З 30 квітня на деяких територіях почне діяти особливий порядок. Органам сектору безпеки та оборони, іншим держорганам, залученим до ООС, надаються спеціальні повноваження.

Умови для настання особливого порядку:

 1. Загроза застосування засобів ураження, в тому числі ракетних військ та артилерії, реактивних систем залпового вогню та авіації.
 2. загроза здійснення терористичних актів і диверсій.
 3. Рух військових колон.
 4. Проведення заходів щодо пошуку та знищення диверсійно-розвідувальних сил противника.
 5. Проведення заходів розмінування місцевості та об’єктів.
 6. Проведення заходів бойової та оперативної підготовки.
 7. Проведення заходів оперативно-розшукової роботи.
 8. Виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.
 9. Перевірка готовності сил і засобів об’єднаних сил до виконання завдань за призначенням.
 10. Забезпечення безпеки переміщення та перебування вищого військово-політичного керівництва держави, представників держав-партнерів.

На що матимуть право військові

Військові отримують особливі повноваження і в разі крайньої необхідності можуть:

– використовувати зброю та спецзасоби;
– затримувати осіб і доставляти їх в поліцію;
– перевіряти документи;
– здійснювати особистий огляд громадян, їхніх речей і транспортних засобів;
– тимчасово обмежувати чи забороняти рух транспорту і пішоходів;
– входити в житлові та інші приміщення, що належать громадянам;
– користуватися зі службовою метою транспортом та засобами зв’язку громадян, підприємств та організацій, за винятком транспортних засобів дипломатичних та міжнародних організацій.

Зони операції

Територія проведення Операції Об’єднаних сил ділиться на зону безпеки і район бойових дій.

Межі зони безпеки, прилеглої до району бойових дій: Виноградне, Курахово, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, уздовж адмінмежі Луганської та Харківської областей, Ольгівка, уздовж адмінмежі Донецької та Харківської областей, Знаменівка, вздовж адмінмежі Донецької та Дніпропетровської областей, Комішеваха, уздовж адмінмежі Донецької та Запорізької областей, Урзуф, уздовж морського узбережжя, Приморське.

У зоні безпеки рішенням командувача Об’єднаних сил, можуть створюватися райони обмеженого доступу і заборонені для доступу райони. В райони обмеженого доступу можна потрапити за спеціальним дозволом командувача об’єднаних сил або командирів оперативно-тактичних груп. У район забороненого доступу допуск сторонніх осіб суворо заборонений, туди можна потрапити ляше зі спеціальною перепусткою.

Район бойових дій – це територія, охоплена бойовими діями уздовж лінії зіткнення, де підрозділи ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів виконують бойові завдання із недопущення прориву противника вглиб території держави.

Режими в зоні безпеки

В окремих района зони безпеки або по всій її території можуть тимчасово вводитися різні режими перебування залежно від обставин. Режим встановлює командувач Об’єднаних сил, ці обмеження стосуються лише осіб, не залучених до здійснення заходів з оборони і відсічі. Таких режимів є три:

– “зелений” – перебування та переміщення осіб не обмежене;

– “жовтий” – перебування та переміщення осіб здійснюється за наявності документів, проводиться особистий огляд громадян і речей, транспортних засобів, цей режим встановлюється на рубежах з ізоляції та районів обмеженого доступу;

– “червоний” – перебування осіб тимчасово обмежено, заборонено. Пропуск громадян і посадових осіб здійснюється за наявності пропуску, транспортні засоби та громадяни на окремі ділянки місцевості та об’єкти не допускаються.

Кого допускають в район проведення Операції Об’єднаних сил

Підставою для допуску в район проведення ООС для осіб, які не залучені до операції, є:

– проживання особи або близьких родичів у цьому районі (при наявності документів);
– місце поховання у цьому районі членів сім’ї, смерть близьких родичів;
– нерухомість в районі проведення операції;
– участь у врегулюванні конфлікту, в тому числі вирішення гуманітарних питань;
– дипломатична та консульська діяльність.

Мета Операції Об’єднаних сил

Головне, кінцеве завдання операції, за словами міністра оборони України Степана Полторака, – “звільнити територію від окупантів та захистити територіальну цілісність України”.

Однак, не все одразу. На першому етапі завданням Об’єднаних сил буде стабілізація ситуації у зоні бойових дій. За словами Сергія Наєва, першочергове завдання операції полягає в тому, щоб припинити безкарні обстріли позицій українських військових та загибель українських солдатів і мирних жителів. Для цього Об’єднані сили мають право “давати жорстку відповідь, аж до знищення атакуючих підрозділів противника”.

Операція Об'єднаних сил
Мета Операції Об’єднаних сил – стабілізація ситуації на Донбасі та звільнення території від окупантів

Секретар РНБО Олександр Турчинов зазначив, що під час ООС також будуть відбуватися точкові антитерористичні операції.

Командувач Штабу Об’єднаних сил Сергій Наєв наголосив, що зміна формату нікому із законослухняних громадян не загрожує, а от зрадники і злочинці відповідатимуть за скоєне за законом.

Усі ті, кому немає що приховувати, які є законослухняними громадянами, їм немає чого боятися. Ми намагатимемося поліпшити будь-які умови. Все те, що стосується злочинців, або людей, які, м’яко скажемо, не дружать із законом, то там дійсно буде по закону, але доволі жорстко,
– сказав Наєв.

Чи потрібна мобілізація

За сьогоднішніх умов додаткова мобілізація не потрібна – запевняє міністр оборони Степан Полторак. Він розповів, що Міноборони вдалося провести серйозну роботу з резервом першої черги, тобто з людьми, які мають бойовий досвід. Для них щорічно проводяться навчально-методичні збори, які тривають по два-три тижні. Тож ці сили протягом декількох днів готові стати до зброї і виконувати завдання.

Джерело

(Visited 246 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8088

Перемоги-2018: про головні досягнення України в році, що минає 17:39 1 коментар

Попри всі труднощі – економічну кризу, війну і фактичний початок виборчої кампанії – в 2018 році в Україні було чимало і перемог, як на внутрішній, так і зовнішньополітичній арені. Про...

"Ми не просто робимо попередження": у Росії вибухнули новими погрозами в бік України 17:08 7 коментарів

У РФ стверджують, що Україна нібито не може гарантувати безпеку російським дипломатам. Відтак тамтешнє міністерство закордонних справ вкотре виступило із погрозами у бік українських дипломатів. Про це заявила офіційна речниця...

Путін може готувати свою доньку Катерину стати його наступницею, – ЗМІ 16:30 1 коментар

Ймовірна донька президента Росії Володимира Путіна – Катерина Тихонова, яка завжди уникала спілкування зі ЗМІ, виступила на телебаченні. І після цього росіяни почали гадати: чи не замислився Путін над призначенням...

Стану на сторону монахів, – Усик пригрозив радикалам через Лавру 16:07 11 коментарів

Абсолютний чемпіон світу Олександр Усик відповів на питання, що буде робити, якщо хтось з радикалів вирішить захопити Києво-Печерську лавру. А також про своє ставлення до надання Українсьеій православній церкві томосу....

Кого зі злочинців-утікачів повернули до України: найгучніші екстрадиції за останні роки 15:38 1 коментар

Час від часу до України з-за кордону повертають злочинців-втікачів, на яких тут чекає покарання. Розповідаємо, кого саме видавали за останні роки, за що саме їх хотіли судити, і чи несуть...

Популярний український ведучий показав сімейну ідилію з сином і дружиною (фото) 14:05 1 коментар

"Вмовити головного Ревізора країни на родинну зйомку майже нереально", - заявила дружина Миколи Тищенка Алла та все-таки вмовила коханого на фотосет. Разом зі своїм м’язистим чоловіком молода білявка попозувала у...

"Містере Путін, це не жарти": Порошенко відкрито звернувся до президента Росії 13:36 3 коментарі

Президент України Петро Порошенко відкрито звернувся до президента Росії Володимира Путіна під час свого інтерв'ю американському виданню Fox News. При цьому глава держави назвав війною напад російських військових на українських...

Коноплянка помінявся футболками з російським футболістом та пояснив свій вчинок (відео) 13:04

Український півзахисник Євген Коноплянка помінявся футболками з нападником "Локомотива" та збірної Росії Федором Смоловим. Футболісти обмінялися футболками після матчу 6 туру групового етапу Ліги чемпіонів "Шальке" – "Галатасарай", який команда...

У Росії мають намір дати ім'я "Кобзар" новому зразку бронетехніки 12:35 6 коментарів

У Росії вкотре хочуть "вколоти" Україну. Цього разу Кремль запланував назвати новий зразок бронетехніки ім'ям "Кобзар". Як переконують представники країни-агресора, річ у тім, що під час Другої світової дехто Яків...

У президенти України зібрався йти ще один політик 12:03 3 коментарі

Колишній спікер Верховної Ради, голова партії "За правду і справедливість" Олександр Мороз заявив, що має намір балотуватися в президенти України. Про це повідомляє "112 Україна". "Сьогодні на керівній активі партії, яку...

Претенденти на Київський престол. Хто очолить незалежну українську Церкву 11:34 2 коментарі

У листопаді-грудні 1918 року у буремному Києві в стінах Києво-Печерської лаври дискутували щодо питання автокефалії Української Православної Церкви. Павло Скоропадський та його міністри намагались підтримати автокефалістів з числа єпископів, але...

Дякую ФСБ, дякую Путіну: Харківський екс-патрульний тішиться, що отримав російський паспорт (фото) 11:02 1 коментар

Екс-працівник патрульної поліції Харківської області Денис Кучеренко отримав російське громадянство. Про це Кучеренко повідомив на своїй сторінці в Іnstagram, де підписаний "Лейтенант Коломбо", передає Depo.Харків. Чоловік опублікував фото, на якому поряд лежать...

Призов-2018: Чому воєнкоми дійшли до облав на вулицях і вокзалах 10:33 5 коментарів

В Україні триває черговий призов до армії, під час якого воєнкоми хваляться успіхами, а ухилянти переповідають страшні історії. Триває останній місяць чергового призову до армії, який має всі шанси стати...

Для багатьох нинішніх політиків наступні вибори будуть останніми, – експерт 10:01

Співаків, шоуменів і спортсменів українцям навмисне підкидають "старі" політики. Однак для багатьох нинішніх політиків, які при владі по двадцять років, президентські і парламентські вибори будуть останніми. В цьому переконаний директор...

Вітренко: Суд у Нью-Йорку погодився з вимогами "Нафтогазу" щодо "Газпрому" 09:47

НАК "Нафтогаз України" вдалося зробити перший крок в залученні американських судів до спору з російським "Газпромом" щодо стягнення з нього 2,6 мільярда доларів відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу. Про це...

Суд пояснив, чому повернув Насірову посаду 09:14 1 коментар

В Окружному адміністративному суді Києва стверджують, що звільнення Романа Насирова з посади голови Державної фіскальної служби було безпідставним і з порушенням процедури. Про це повідомляє "Судово-юридична газета" з посиланням на...

"Євробляхери" придумали, як не розмитнювати автомобілі 08:24 1 коментар

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією масово уникають необхідності розмитнення своїх транспортних засобів за допомогою отримання тимчасової реєстрації за кордоном. Про це повідомила керівника консульського відділу посольства України у Варшаві Світлана...

Європарламент закликав країни ЄС закрити порти для суден Росії, - резолюція 07:51

У зв'язку з нападом РФ на українські кораблі в Керченській протоці ЄС повинен продовжити санкції проти Росії Про це йдеться у прийнятій резолюції Європейського парламенту з доповіддю "Про реалізацію Угоди про...

Європарламент закликав країни ЄС закрити порти для суден Росії, - резолюція 06:42

Європейський парламент закликає країни-члени та керівні органи ЄС закрити європейські порти для російських суден, що йдуть з Азовського моря Про це йдеться у резолюції про стан впровадження Україною Угоди про...

10 перших ознак вагітності, про які мало хто знає 19:04

Нет такой женщины в мире, которая не хочет как можно раньше узнать о своем “интересном положении”. В древности и Средние века повитухи использовали необычные и подчас дикие для современного человека...
 • ріел ІФ виринаюча