Оргазм – найкраща профілактика, – франківський гінеколог про рак грудей

За даними міністерства охорони здоров’я, від раку грудей в Україні страждають майже 140 тисяч жінок. Ранні стадії (I-II) діагностуються у 76 %, решта звертається вже на запущених стадіях.

Результат пошуку зображень за запитом "женский оргазм"

Чому виникає рак грудей, як його виявити і що допоможе уникнути хвороби – у розмові з лікарем-гінекологом Оленою Бартловською,пише Репортер.

– Пані Олено, усі гінекологи при огляді пацієнтки мають проводити пальпацію грудей чи за цим окремо треба йти до мамолога?

– Всі. Чомусь у нас жінки думають, що гінеколог має оглядати лише статеві органи. Насправді, кожен гінеколог мусить дивитися щитовидку, груди, репродуктивну систему і обов’язково пряму кишку.

У Medhose молочні залози оглядає кожен лікар. Для терапевта – це як поміряти тиск. І так має бути всюди.

– Якщо гінеколог нічого не виявив, це може бути гарантією, що все в порядку?

– Якщо це просто профілактичний огляд, то так. Але якщо пацієнтка прийшла зі скаргами, а лікар пальпаторно не виявив патології, то варто зробити УЗД і проконсультуватися з мамологом.

– Які основні причини онкології грудей?

– Насамперед – генетична схильність. Якщо у бабусі чи мами пацієнтки були проблеми з молочними залозами, то вона автоматично потрапляє до групи ризику. Адже найчастіше рак грудей діаг­ностують у жінок, які є носіями мутованого гену BRCA, що передається у спадок.

Окрім того, є чимало захворювань – наприклад, мастопатія (в народі – кисти) та фіброаденома (доброякісне новоутворення) – які виникають на фоні гормонального дисбалансу в організмі жінки, а він найчастіше є наслідком стресу.

– Що це за ген – BRCA?

– Він відповідає за розпізнавання і знищення клітин з будь-якими патологічними змінами. Коли ген зазнає мутації, механізм розпізнавання порушується. Організм не може визначити і вчасно знищити зайві клітини, вони накопичуються і це призводить до раку грудей та яєчників.

У нас навіть з’явився такий термін як «синдром Анджеліни Джолі». Відомо, що голлівудська актриса зробила подвійну мастектомію (видалення молочних залоз), виявивши в себе мутований ген BRCA.

В Європі таку профілактику не схвалюють. Тим більше, наявність цього гену не означає, що жінка обов’язково захворіє на рак.

– Чи правда, що носіння бюстгальтера з кісточками, використання антиперспірантів та вживання кофеїну збільшує ризик?

– Якщо бюстгальтер підібраний неправильно, то таке може бути. Адже кісточка може натирати, травмувати певну ділянку. Та якщо бюстгальтер підібраний добре й жінка його навіть не відчуває, то нема і причин хвилюватися.

Щодо антиперспірантів науково не доведено. Хоча вони справді закупорюють пори потових залоз, але це впливає швидше на лімфовузли.

Стосовно кофеїну, то я взагалі не розумію, чому люди не говорять про чай, який має значно більший тонізуючий ефект, а грішать на каву. Сама її дуже люблю і вважаю, що чашка кави на день зашкодити не може.

– Як виявити захворювання на перших стадіях?

– Перш за все щомісяця, до десятого дня циклу (цикл починається з першого дня менструації) жінка має самостійно оглядати молочні залози. Це можна робити в душі, коли тіло розслаблене. Пропальпувавши себе, жінка зможе відчути, чи немає в неї якихось ущільнень, болю, виділень із сосків тощо.

Ще проблема в тому, що більшість мамологів у нас працює в онкоцентрах. А жінок це слово неабияк лякає, тож вони зазвичай звертаються до фахівця вже у критичних ситуаціях.

– Чи всі ущільнення у грудях – ракові?

– Ні. Можна навіть сказати, що більшість ущільнень в у грудях не є онкологією, хоч можуть їй передувати. Є кілька форм мастопатії – фонові захворювання, які підлягають лікуванню. Та щоб спрогнозувати, наскільки утворення є доброякісне, треба провести біопсію.

– Вік має значення?

– Ризик захворіти на рак підвищується після 40, пік припадає на 50 років. Правда, нині можуть хворіти й зовсім юні дівчата – у нас були пацієнтки 16-18 років. В основному це пов’язано з неправильним способом життя, стресом, екологією, харчуванням – ми щодня їмо купу канцерогенів.

– А як рак грудей співвідноситься з гінекологічними хворобами?

– Практично будь-яка патологія в організмі жінки пов’язана з гінекологічними проблемами. Наприклад, причинами мастопатії може бути ендоментріоз, фіброміо­ма матки, функціональні кисти яєчників. Ці хвороби виникають внаслідок дисбалансу статевої системи і дисбалансу гормонів щитовидної залози.

Також дуже часто, якщо жінка має проблеми з молочними залозами до вагітності, то після пологів її гормональний фон перебудовується, і всі болячки зникають. Якщо ж жінка не народжувала і ніколи не годувала грудьми, то в неї більший ризик онкоутворень.

Наприклад, дуже часто раком молочних залоз хворіють монахині, бо не мають статевих відносин. А отримане задоволення від статевого життя є найкращою профілактикою захворювань молочних залоз та матки.

– Часто до вас звертаються жінки, які займаються сексом, але не отримують оргазму?

– Частіше вони просто приходять з купою проблем. Коли ж ми починаємо шукати причину, виявляється, що в них не було партнера вже кілька років. Тоді постає дилема: призначити чоловіка чи таблетки?

Та й не кожна жінка готова відкритися. Знову ж таки – усе залежить від її психо-емоційного стану.

Питання мастурбації взагалі не піднімається. Через ментальність наших жінок лише двоє зі ста можуть зізнатися, що вони мастурбують. Хоча, насправді, роблять це набагато більше.

– Розмір грудей грає якусь роль? Жінки з пишними або, навпаки, маленькими грудьми більше схильні до захворювань молочних залоз?

– Насправді розмір грудей не має значення. Єдине, у жінок з великими грудьми не завжди вдається пропальпувати незнач­не ущільнення. В таких випадках жінкам до 35 років ми рекомендуємо УЗД молочних залоз, а після 36-ти вже можна проводити мамографію.

– Чим УЗД відрізняється від мамографії?

– Це абсолютно різні методи, і більш інформативна для нас все ж таки мамографія. УЗД ми проводимо за допомогою ультразвуку, який відштовхується від тканин і дає зображення. Інколи цей метод може пропустити якусь діляночку. А мамографія – рентгенівські промені, які повністю просвічують молочну залозу. Тож за допомогою мамографії ми можемо виявити ущільнення навіть у 3 мм.

– Як часто можна робити ці обстеження та наскільки вони шкідливі?

– Ці процедури на сучасних апаратах є абсолютно не шкідливими. Жінкам віком 35-45 років, які не мають патологій, ми рекомендуємо проводити УЗД раз на рік. Жінкам, які мають мастопатію, раз на півроку. Після 45-ти вже радимо проходити мамографію раз на рік.

– У Medhouse можна зробити ці обстеження?

– Наразі в Medhouse можна зробити УЗД молочних залоз, яке коштує 120 гривень. Але в недалекому майбутньому можна буде зробити мамографію.

– Скільки відсотків жінок, у яких діагностували рак грудей, мають шанс на повне одужання?

– Усе залежить від того, на якій стадії діагностували захворювання. На перших двох стадіях одужують практично всі, бо немає метастазування і уражень лімфатичних вузлів.

Також багато залежить від психо-емоційного стану пацієнтки. Якщо жінка не падає духом – у неї є всі шанси вилікувати хворобу.

Лікар-мамолог медичного центру Medhouse Іван Старик:

«На жаль, жінки до нас вже звертаються тоді, коли в них починає боліти спина або ж є деформація грудей. Як правило, це вже не перша стадія. Бо коли починає боліти спина – вже є метастази. Тому, аби виявити захворювання на першій стадії, важливо проводити профілактичні обстеження. Тобто, ми зможемо запобігти захворюванню, якщо здорові жінки не будуть нехтувати регулярними оглядами.

Якщо проблеми з молочними залозами все ж таки є, то в ідеалі жінка має пройти комплексне лікування. Для того, аби призначити адекватне лікування, потрібно визначити, до чого ця пухлина чутлива. «Золотим стандартом» вважається поєднання оперативного лікування з хіміотерапією, променевою терапією і гормональною терапією. На жаль, дуже часто жінки відмовляються від операції – і в таких випадках ми безсилі.

Також я прихильник того, аби радикально проліковані пацієнти хоча б раз на рік проходили огляд. Це потрібно для того, щоб запобігти рецидиву хвороби. Вони не є у групі ризику, але мають залишатися у групі спостереження. Тим більше, гормонотерапія може призначатися на роки».

Джерело

(Visited 5 505 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Клінічний ідот. Це як в тому анекдоті “Литіли 2 напільника один на схід інший на захід. Скільки в бабці Параски на городі помідорів?”. Або “Петька прилади”, Петька – сорок. Що 40? А що прилади?”. В городі бузина в Києві дядько. І такі придурки лікують українців. Ось вона реформа Супрун в дії

  Супрун,

  Коротше я вигадала геніальний рецепт. Не треба вам ні лікування, ні лікарів, ні шпиталів. Просто їбіться і все. Тоді будете здорові. Це від всіх хвороб. Навіть старі бабусі і діди за 90 теж їбіться. Слава Україні!

  Гість,

  Так, дівчата, записуйте мій телефон… Все з гарантією…, пригощаю, я.

  Гість,

  Судячи з коментарів – маразматиків у нас вистачає. Кретини повні.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9471

В Україні народжується майже вдвічі менше громадян, ніж помирає 09:13 1 коментар

Протягом січня-вересня 2018 року чисельність населення України зменшилася на 165,6 тисяч осіб, а на 59 народжених припадає 100 померлих. Такі дані оприлюднила Державна служба статистики. У січні–вересні 2018 року чисельність...

Терміново потрібні донори крові для 10-річної онкохворої франківчанки 20:06

Потрібна кров третьої групи резус “плюс” для тромбоцитів для 10-літньої дівчинки, що проходить курс хіміотерапії в обласній дитячій лікарні, що на Коновальця. Про це у мережі Фейсбук написав франківський поліціянт Назар Кішак. “Дівчинка напівсирота, шість...

Медична реформа на Івано-Франківщині: перемоги та поразки 12:57

Як тепер охоронятимуть наше здоров’я? В Україні триває медична реформа. Міністерство охорони здоров’я, яке відповідає за її розробку та впровадження, декларує, що метою є підвищення якості медичних послуг, які отримують...

Януковича в "обездвиженному" стані госпіталізували у Москві, - росЗМІ 07:01 4 коментарі

Російські ЗМІ повідомляють про те, що колишнього президента України Віктора Януковича госпіталізували в Москві Повідомлення спершу з'явилося на сайті KP.ru. При цьому журналісти видання посилаються на джерело, яке отримало інформацію...

Як легше пережити осінню хандру? Поради від франківського психолога 23:22 6 коментарів

Холод на вулиці і вдома, дні стають коротшими, сонце з’являється все рідше. У таких умовах люди часто стають жертвами сезонної депресії. Як пояснює у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо франківський психолог Наталія...

Діряві стіни і без тепла: як у туристичних селах Прикарпаття лікують людей (відеосюжет) 16:23

Наскрізні тріщини в стінах, підперті балками стелі та прогнилі віконні шиби. Обладнання ще з радянських часів та приміщення, яке роками не опалюють. Саме в такому стані амбулаторія в Татарові, яка...

З початку року понад дві з половиною тисячі прикарпатців госпіталізовано через кір (відеосюжет) 13:53

4 випадки з них – вагітні жінки. Хвороба не відступає. Детальніше дивіться у сюжеті: Третя Студія

Бажання та сила волі: Франківці розповіли, як кинули курити 00:13 1 коментар

Щорічно у третій четвер листопада в більшості країн світу відзначають Міжнародний день відмови від паління. Цьогоріч він припадає на 15 листопада. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на сьогодні у...

Половина прикарпатців уже уклали декларацію з лікарем 20:56

Днями на офіційному сайті Івано-Франківської обласної ради оприлюднено проект рішення «Про функціонування закладів первинної медичної допомоги в умовах впровадження медичної реформи». Нагадаємо, реформа первинної медичної допомоги розпочалася і має завершитися...

Сотні тисяч "благодійних внесків" платять хворі у комунальні лікарні Франківська 19:27 1 коментар

Управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради оприлюднило, скільки "благодійних внесків" отримали медзаклади міста. Благодійні внески, отримані закладами охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради від початку цього року, опубліковані на сайті управління охорони...

Інтерн з Франківська пройшла стажування у німецькій клініці (відеосюжет) 17:30

Лікар-інтерн Івано-Франківського національного медичного університету Марта Данилко з Івано-Франківська, яка навчається на першому курсі інтернатури за спеціальністю «Акушерство та гінекологія», пройшла місячне стажування у німецькій клініці. Детальніше дивіться у сюжеті: UA:...

На Прикарпатті є 14 районів, які забруднені спорами небезпечної хвороби – “сибірки” 14:58

На території Івано-Франківської області нараховується 179 стаціонарно небезпечних пунктів в 14 районах. Вільна від забруднень спорами сибірки територія Рожнятівського району та Яремчанська зона, інформує WestNews з посиланням на Івано-Франківський обласний лабораторний...

У франківському ліцеї через спалах кору зупинили навчання 12:57 1 коментар

В Івано-Франківському обласному академічному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей, що знаходиться по вулиці Юності, 13, уже кілька днів тривають вимушені канікули. Так через спалах кору навчальний процес призупинили ще 9 листопада,...

В Україні вперше легально виготовлятимуть продукти з марихуани 09:47 5 коментарів

Державна служба з лікарських засобів та контролю над наркотиками видала першу ліцензію компанії C21 на імпорт високоякісного канабідіолу — сировини, екстрактів і концентратів, готових КБД-продуктів. Про це повідомляється у прес-релізі...

Вакцини на кір у Франківську не вистачає, обіцяють завезти до кінця року 18:12

Питання про ситуацію з вірусними захворюваннями в місті розглядали на щотижневій оперативній нараді в міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Вчора, 13 листопада, відбулася оперативна нарада в міського голови Руслана Марцінківа. Марія...

На Коломийщині зафіксували випадок сказу – село на карантині 17:46 2 коментарі

Івано-Франківська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби встановила сказ лисиці у Коломийському районі. За даними відомства, факт сказу лисиці встановили в селі Пилипи Коломийського району Івано-Франківської області. Про це свідчить звіт про результати дослідження патматеріалу від...

Франківщина забезпечена вакцинами для імунізації дітей 17:30

13 листопада, в обласній дитячій клінічній лікарні відбулася прес-конференція щодо ситуації по кору та вакцинації на Прикарпатті. На запитання журналістів відповідали спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з організації педіатричної допомоги...

Черніївські школярі через захворювання на кір мають додаткові канікули (відеосюжет) 15:24

Івано-Франківська область - на другому місці в Україні за рівнем захворюваності на кір, поступається тільки Львівській області. 12 листопада, закрили черніївську школу, що у Тисменицькому районі. Схожа ситуація місяць тому...

Відомий американський отохірург приїхав на Прикарпаття (відеосюжет) 11:52 1 коментар

Протягом 10-ти днів Річард Вагнер навчатиме місцевих лікарів нових методів оперування вуха, які вже давно використовують за океаном. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

В Івано-Франківській області від кору померла жінка 08:31 3 коментарі

На Прикарпатті зареєстровано летальний випадок кору. Від цієї інфекційної недуги померла жителька села Надвірнянського району. Від початку листопада в Івано-Франківській області зареєстровано 3816 звернень з підозрою на кір. Наразі, всього...
 • ріел ІФ виринаюча