Оргазм – найкраща профілактика, – франківський гінеколог про рак грудей

За даними міністерства охорони здоров’я, від раку грудей в Україні страждають майже 140 тисяч жінок. Ранні стадії (I-II) діагностуються у 76 %, решта звертається вже на запущених стадіях.

Результат пошуку зображень за запитом "женский оргазм"

Чому виникає рак грудей, як його виявити і що допоможе уникнути хвороби – у розмові з лікарем-гінекологом Оленою Бартловською,пише Репортер.

– Пані Олено, усі гінекологи при огляді пацієнтки мають проводити пальпацію грудей чи за цим окремо треба йти до мамолога?

– Всі. Чомусь у нас жінки думають, що гінеколог має оглядати лише статеві органи. Насправді, кожен гінеколог мусить дивитися щитовидку, груди, репродуктивну систему і обов’язково пряму кишку.

У Medhose молочні залози оглядає кожен лікар. Для терапевта – це як поміряти тиск. І так має бути всюди.

– Якщо гінеколог нічого не виявив, це може бути гарантією, що все в порядку?

– Якщо це просто профілактичний огляд, то так. Але якщо пацієнтка прийшла зі скаргами, а лікар пальпаторно не виявив патології, то варто зробити УЗД і проконсультуватися з мамологом.

– Які основні причини онкології грудей?

– Насамперед – генетична схильність. Якщо у бабусі чи мами пацієнтки були проблеми з молочними залозами, то вона автоматично потрапляє до групи ризику. Адже найчастіше рак грудей діаг­ностують у жінок, які є носіями мутованого гену BRCA, що передається у спадок.

Окрім того, є чимало захворювань – наприклад, мастопатія (в народі – кисти) та фіброаденома (доброякісне новоутворення) – які виникають на фоні гормонального дисбалансу в організмі жінки, а він найчастіше є наслідком стресу.

– Що це за ген – BRCA?

– Він відповідає за розпізнавання і знищення клітин з будь-якими патологічними змінами. Коли ген зазнає мутації, механізм розпізнавання порушується. Організм не може визначити і вчасно знищити зайві клітини, вони накопичуються і це призводить до раку грудей та яєчників.

У нас навіть з’явився такий термін як «синдром Анджеліни Джолі». Відомо, що голлівудська актриса зробила подвійну мастектомію (видалення молочних залоз), виявивши в себе мутований ген BRCA.

В Європі таку профілактику не схвалюють. Тим більше, наявність цього гену не означає, що жінка обов’язково захворіє на рак.

– Чи правда, що носіння бюстгальтера з кісточками, використання антиперспірантів та вживання кофеїну збільшує ризик?

– Якщо бюстгальтер підібраний неправильно, то таке може бути. Адже кісточка може натирати, травмувати певну ділянку. Та якщо бюстгальтер підібраний добре й жінка його навіть не відчуває, то нема і причин хвилюватися.

Щодо антиперспірантів науково не доведено. Хоча вони справді закупорюють пори потових залоз, але це впливає швидше на лімфовузли.

Стосовно кофеїну, то я взагалі не розумію, чому люди не говорять про чай, який має значно більший тонізуючий ефект, а грішать на каву. Сама її дуже люблю і вважаю, що чашка кави на день зашкодити не може.

– Як виявити захворювання на перших стадіях?

– Перш за все щомісяця, до десятого дня циклу (цикл починається з першого дня менструації) жінка має самостійно оглядати молочні залози. Це можна робити в душі, коли тіло розслаблене. Пропальпувавши себе, жінка зможе відчути, чи немає в неї якихось ущільнень, болю, виділень із сосків тощо.

Ще проблема в тому, що більшість мамологів у нас працює в онкоцентрах. А жінок це слово неабияк лякає, тож вони зазвичай звертаються до фахівця вже у критичних ситуаціях.

– Чи всі ущільнення у грудях – ракові?

– Ні. Можна навіть сказати, що більшість ущільнень в у грудях не є онкологією, хоч можуть їй передувати. Є кілька форм мастопатії – фонові захворювання, які підлягають лікуванню. Та щоб спрогнозувати, наскільки утворення є доброякісне, треба провести біопсію.

– Вік має значення?

– Ризик захворіти на рак підвищується після 40, пік припадає на 50 років. Правда, нині можуть хворіти й зовсім юні дівчата – у нас були пацієнтки 16-18 років. В основному це пов’язано з неправильним способом життя, стресом, екологією, харчуванням – ми щодня їмо купу канцерогенів.

– А як рак грудей співвідноситься з гінекологічними хворобами?

– Практично будь-яка патологія в організмі жінки пов’язана з гінекологічними проблемами. Наприклад, причинами мастопатії може бути ендоментріоз, фіброміо­ма матки, функціональні кисти яєчників. Ці хвороби виникають внаслідок дисбалансу статевої системи і дисбалансу гормонів щитовидної залози.

Також дуже часто, якщо жінка має проблеми з молочними залозами до вагітності, то після пологів її гормональний фон перебудовується, і всі болячки зникають. Якщо ж жінка не народжувала і ніколи не годувала грудьми, то в неї більший ризик онкоутворень.

Наприклад, дуже часто раком молочних залоз хворіють монахині, бо не мають статевих відносин. А отримане задоволення від статевого життя є найкращою профілактикою захворювань молочних залоз та матки.

– Часто до вас звертаються жінки, які займаються сексом, але не отримують оргазму?

– Частіше вони просто приходять з купою проблем. Коли ж ми починаємо шукати причину, виявляється, що в них не було партнера вже кілька років. Тоді постає дилема: призначити чоловіка чи таблетки?

Та й не кожна жінка готова відкритися. Знову ж таки – усе залежить від її психо-емоційного стану.

Питання мастурбації взагалі не піднімається. Через ментальність наших жінок лише двоє зі ста можуть зізнатися, що вони мастурбують. Хоча, насправді, роблять це набагато більше.

– Розмір грудей грає якусь роль? Жінки з пишними або, навпаки, маленькими грудьми більше схильні до захворювань молочних залоз?

– Насправді розмір грудей не має значення. Єдине, у жінок з великими грудьми не завжди вдається пропальпувати незнач­не ущільнення. В таких випадках жінкам до 35 років ми рекомендуємо УЗД молочних залоз, а після 36-ти вже можна проводити мамографію.

– Чим УЗД відрізняється від мамографії?

– Це абсолютно різні методи, і більш інформативна для нас все ж таки мамографія. УЗД ми проводимо за допомогою ультразвуку, який відштовхується від тканин і дає зображення. Інколи цей метод може пропустити якусь діляночку. А мамографія – рентгенівські промені, які повністю просвічують молочну залозу. Тож за допомогою мамографії ми можемо виявити ущільнення навіть у 3 мм.

– Як часто можна робити ці обстеження та наскільки вони шкідливі?

– Ці процедури на сучасних апаратах є абсолютно не шкідливими. Жінкам віком 35-45 років, які не мають патологій, ми рекомендуємо проводити УЗД раз на рік. Жінкам, які мають мастопатію, раз на півроку. Після 45-ти вже радимо проходити мамографію раз на рік.

– У Medhouse можна зробити ці обстеження?

– Наразі в Medhouse можна зробити УЗД молочних залоз, яке коштує 120 гривень. Але в недалекому майбутньому можна буде зробити мамографію.

– Скільки відсотків жінок, у яких діагностували рак грудей, мають шанс на повне одужання?

– Усе залежить від того, на якій стадії діагностували захворювання. На перших двох стадіях одужують практично всі, бо немає метастазування і уражень лімфатичних вузлів.

Також багато залежить від психо-емоційного стану пацієнтки. Якщо жінка не падає духом – у неї є всі шанси вилікувати хворобу.

Лікар-мамолог медичного центру Medhouse Іван Старик:

«На жаль, жінки до нас вже звертаються тоді, коли в них починає боліти спина або ж є деформація грудей. Як правило, це вже не перша стадія. Бо коли починає боліти спина – вже є метастази. Тому, аби виявити захворювання на першій стадії, важливо проводити профілактичні обстеження. Тобто, ми зможемо запобігти захворюванню, якщо здорові жінки не будуть нехтувати регулярними оглядами.

Якщо проблеми з молочними залозами все ж таки є, то в ідеалі жінка має пройти комплексне лікування. Для того, аби призначити адекватне лікування, потрібно визначити, до чого ця пухлина чутлива. «Золотим стандартом» вважається поєднання оперативного лікування з хіміотерапією, променевою терапією і гормональною терапією. На жаль, дуже часто жінки відмовляються від операції – і в таких випадках ми безсилі.

Також я прихильник того, аби радикально проліковані пацієнти хоча б раз на рік проходили огляд. Це потрібно для того, щоб запобігти рецидиву хвороби. Вони не є у групі ризику, але мають залишатися у групі спостереження. Тим більше, гормонотерапія може призначатися на роки».

Джерело

(Visited 5 538 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Клінічний ідот. Це як в тому анекдоті “Литіли 2 напільника один на схід інший на захід. Скільки в бабці Параски на городі помідорів?”. Або “Петька прилади”, Петька – сорок. Що 40? А що прилади?”. В городі бузина в Києві дядько. І такі придурки лікують українців. Ось вона реформа Супрун в дії

  Супрун,

  Коротше я вигадала геніальний рецепт. Не треба вам ні лікування, ні лікарів, ні шпиталів. Просто їбіться і все. Тоді будете здорові. Це від всіх хвороб. Навіть старі бабусі і діди за 90 теж їбіться. Слава Україні!

  Гість,

  Так, дівчата, записуйте мій телефон… Все з гарантією…, пригощаю, я.

  Гість,

  Судячи з коментарів – маразматиків у нас вистачає. Кретини повні.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8685

загрузка...

Чи може спати новонароджений з батьками. Відповідь фахівців франківського пологового 00:15

Дуже важливо для дитини навчитися засинати самостійно. Денний сон дуже добре підходить для тренування цього уміння, оскільки можна привчити малюка спати в різних місцях і умовах. На сторінці КНП "Івано-Франківського міського...

Велика кількість прикарпатців помирає від ішемічної хвороби серця 22:27

В Івано-Франківській ОДА відбулась підсумкова нарада щодо роботи кардіологічної служби в області за 2018 рік. Заступник головного лікаря обласного кардіологічного центру Андрій Волинський повідомив, що у структурі причин смертності населення...

На Прикарпатті кором перехворіло понад 1200 людей 21:30

За оперативними даними з 28 грудня 2018 року по 14 лютого 2019 року в Івано-Франківській області зареєстровано 1215 звернень з підозрою на кір. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному лабораторному...

Обережно: на Прикарпаття з Нідерландів завезли небезпечну свинину 14:58

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF від 04.02.2019 року стосовно підозри на спалах харчового отруєння. Як повідомляють на сторінці...

У Ланчині відмовляються лікувати селян, які приєднались до Коломийської ОТГ 12:46

Міський голова Коломиї Ігор Слюзар оглянув приміщення амбулаторій загальної практики сімейної медицини у Саджавці та Товмачику. Про це повідомили у Коломийській міській раді. І.Слюзар погодив переміщення після капремонту амбулаторії в...

Понад 1200 прикарпатців звернулися до медиків з підозрою на кір (інфографіка) 11:13

З 28 грудня 2018 року по 14 лютого 2019 року на Прикарпатті зареєстрували 1215 звернень з підозрою на кір, в тому числі 898 дітей віком до 18 років, що становить 73,9%....

У семирічної франківської школярки стався інсульт. Рідні просять допомоги (реквізити) 10:55

Днями в маленької франківки Злати стався ішемічний інсульт. У дитини паралізувало частину тіла і відняло мову. Наразі дівчинка знаходиться в неврологічному відділенні Обласної дитячої клінічної лікарні. Про це в соцмережі...

У Долинській ЦРЛ створять відділення невідкладної допомоги 14:57

У Долинській центральній районній лікарні з’явиться відділення невідкладної допомоги. Про це йшлося на зустрічі голови районної державної адміністрації Юрія Мазура та голови районної ради Івана Даниліва із головним лікарем Долинської...

Франківська лікарка Олександра Бойчук може очолити перинатальний центр у Львові 22:21 5 коментарів

Департамент охорони здоров’я ЛОДА подав подання в управління майном спільної власності Львівської облради про призначення в.о. директора Львівського обласного перинатального центру Олександри Бойчук – лікаря акушер-гінеколога з Івано-Франківська. Про це...

Багатодітній сім’ї з Прикарпаття необхідна допомога: в 1-річної дитини сильні опіки 20:52

Однорічна дитина з Коломийського району потрапила з сильними опіками в лікарню: багатодітній сім’ї потрібна допомога небайдужих. Інформацію про необхідну допомогу опублікувала Наталя Перцович у Facebook. Пані Наталя розповіла, що однорічна дитина...

Минулого року пневмонія забрала життя 40 прикарпатців 15:36

Таку цифру назвали медики у четвер, 14 лютого, на підсумковій медичній нараді щодо пульмонологічної та фтизіатричної служб в області за 2018 рік. під керівництвом директора департаменту охорони здоров’я Миколи Стовбана. За...

На Прикарпатті за тиждень 12 тисяч людей захворіли на грип та ГРВІ 22:26

Протягом шостого тижня в Івано-Франківській області на грип та ГРВІ захворіло 11970 осіб. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному лабораторному центрі МОЗ України. Серед захворілих - 7875 дітей до 17...

На Прикарпатті більше тисячі людей перехворіли кором 22:32

З 28 грудня 2018 року по 7 лютого 2019 року в Івано-Франківській області зареєстровано 1052 звернення з підозрою на кір. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному лабораторному центрі МОЗ України....

На Тисмениччині триває будівництво амбулаторії монопрактики сімейної медицини (фоторепортаж) 21:29

Впровадження реформи первинної медичної допомоги у сільській місцевості на Прикарпатті відбувається успішно. Свідченням цьому є будівництво у с. Старі Кривотули Тисменицького району однієї із 26 запланованих в області амбулаторій сімейної...

Союз українок Америки придбав медичне обладнання для Богородчанської ЦРЛ 13:54

12 лютого відбулася зустріч першого заступника голови Богородчанської райдержадміністрації Івана Загірняка та заступника голови райдержадміністрації Василя Поштарюка з членом Союзу українок Америки Тетяною Савин. Про це повідомили в Богородчанській РДА....

Медреформа 2019: права пацієнта, куди скаржитись на порушення, і що впливає на зарплату медиків 09:14

Медреформа 2019: права пацієнта, куди скаржитись на порушення, і що впливає на зарплату медиків Чому сімейні лікарі ще не працюють так, як нам би хотілося? Чому у частини медиків не...

Супрун повертається до виконання своїх обов’язків, - Омелян 07:51 6 коментарів

Сьогодні Уляна Супрун може повертатися до виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Про це сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян в програмі "Вердикт" з Сергієм Руденком на Еспресо.TV. "Сьогодні уряд прийняв рішення,...

На Прикарпатті лабораторно підтвердили майже півсотні випадків захворювання на грип (відеосюжет) 13:22

Із запровадженням карантину в школах Прикарпаття учні стали хворіти менше. За словами завідувачки відділу досліджень біологічних факторів «Івано-Франківського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України» Тетяни Джус, протягом останнього тижня...

Народжувати у комфорті: Як змінився франківський пологовий 19:53

Днями в Івано-Франківському міському клінічному перинатальному центрі відбулась медична конференція. На заході підбивали підсумки роботи комунального некомерційного підприємства за 2018 рік та окреслювали стратегію роботи закладу на 2019-2020 роки, йдеться...

Знижки до Дня всіх закоханих в спортклубі InterFit 14:45

Знижки до Дня всіх закоханих в спортклубі InterFit До Дня всіх закоханих в спортклубі InterFit в Івано-Франківську ЗНИЖКИ на абонементи навіть 45%.  Акція триває з 9-го по 14-те лютого.  ...
 • ріел ІФ виринаюча