«Пані Боварі» або Історія франківського трансвестита (фото)

У ньому вживаються чоловік, який має онуків і цікавиться історією Станіслава, та жінка, яка обожнює панчохи і мереживну білизну. Ще зі школи він відчуває себе жінкою. Про своє подвійне життя франківський трансвестит розповів «Галицькому кореспонденту».

Краєзнавець польської громади Івано-Франківська Богдан Озарко з вигляду нічим не відрізняється від середньостатистичного 66-річного чоловіка. У нього є син та внуки, він цікавиться історією, проводить екскурсії містом. Секрети ховаються значно глибше, і видають чоловіка хіба що доглянуті руки з манікюром та жіноча білизна, яку ледь можна розгледіти під футболкою.

Трансвестизм – це переодягання в одяг, який суспільні норми та умовності звикли відносити до атрибутів протилежної статі. Часто це відображає бажання транссексуалів стати особою протилежної статі.

Психічним захворюванням транссексуальність – бачення себе особою протилежної статі та бажання змінити свою біологічну стать на протилежну – у світі не вважають. Однак такий стан часто супроводжується депресією, огидою до власного тіла та страхом і може довести до психічних розладів чи бажання покінчити з собою. Почувалися некомфортно у власному тілі люди давно, але суспільство тривалий час не було до них готове.

У світі трансгендерність не лікують та не обмежують. Людина, яка народилася не у своєму тілі, може змінити стать, може одягатися і поводитися, як їй завгодно. Українці ж публічно говорити про таке не готові. Тому свої бажання приховують, а однодумців шукають через спеціальні сайти.

З’ясувалося, що любителі переодягатися є і в Івано-Франківську. Незважаючи на свій немолодий вік, Богдан Озарко має багаторічну історію не лише як мужчина, але й як жінка. Він серйозно говорить про минуле, політику і водночас може бути манірним. Обожнює пекти торти та знається на жіночій білизні.

Перуки, макіяж, жіноче вбрання та сексуальна білизна – ці речі приваблюють пана Богдана вже давно. Розповідати про це він більше не боїться. Називає себе «пані Боварі» або ж «Легендарна Анад» (обернене від Дана; Богдан) і зазначає, що є «офіцером польської контррозвідки». Чоловік, захоплення якого необхідно було приховувати за радянських часів, і досі має підстави вважати, що перебуває під пильним наглядом спецслужб.

Спілкуючись з журналістами, «пані Боварі» розуміє, що про його секрет дізнаються знайомі, співробітники та родичі, але каже, що колись мав настати цей час. Сам він свій стан називає хворобою, водночас наголошуючи, що хоча в Україні ця тема є забороненою, у Європі цим здивувати когось важко.

Вперше бажання приміряти жіноче вбрання у Богдана з’явилося ще в 13 років. Довгий час він приховував це від родини і ріс звичайним хлопчиком. Вперше жіночий одяг приміряв у дев’ятому класі. Пам’ятає, що це був купальник сестри, і робив він це таємно.

«Я ніколи не був хуліганом, любив гратися з дівчатами, а хлопців сторонився. У шостому класі на уроці російської літератури ми відкрили підручник, а там – російська красуня у кокошнику та сарафані. Я подивився на неї і зрозумів – ось це я», – згадує чоловік.

Незважаючи на бажання одягати сукні та робити макіяж, у стосунках Богдана завжди приваблювали жінки. Жартує, що за логікою він – трансвестит-лесбійка.

Дивні для хлопця вподобання були таємницею для мами і сестри, а свого батька Богдан бачив лише раз, адже сім’ю той покинув. Про Богданові захоплення рідні дізналися вже в 1989 році, раніше він тримав це в секреті. На той час він вже кілька років був одружений, мав дитину і того ж року вперше вийшов у жіночому вбранні на вулицю. З часом жінка про це таки дізналася і вигнала чоловіка з дому, а син і внуки не знають правди і досі.

«Я добре пам’ятаю, як вперше вийшов на вулицю. Була глибока ніч, жінка з сином вже спали. Одягнувся і пішов. Мені важливо було перетнути цей перший бар’єр, вийти з квартири. Коли повністю вбрався, зробив макіяж і одягнув перуку – це ж зовсім інша людина. Я більше подобаюся собі як жінка», – пояснює Богдан.

На прогулянки Івано-Франківськом у сукнях він виходив з подругою Марійкою. Вона чи не єдина знала про все, зробила «пані Боварі» перший макіяж, найкращими друзями вони залишилися й досі. Пан Богдан згадує, що їм обом було цікаво виходити на вулицю, подивитися, як їх сприйматиме суспільство. З Марійкою він відвідував кав’ярні та прогулювався в жіночому образі, одного разу навіть вийшов на вулицю з імітацією вагітності.

Про дивні інтереси чоловіка дізналася також його тітка, яка живе в Німеччині. У 1990 році вона написала листа матері Богдана, де описала свої спостереження за ним, його станом, зауваживши, що він змушений терпіти психічно і фізично. «Якби він був тут, то не було б такої проблеми, як у вашому світі, забитому дошками. Тут цього не соромляться, про це говорять на телебаченні та в газетах… Шкода хлопця, бо він терпить психічно та фізично. Ваша медицина до цього ще не доросла, але мені шкода хлопця, бо він зламаний», – писала схвильована тітка.

Після цього мама робила спроби лікувати сина, але психіатр забороняв Богданові стримувати свої бажання. Наголошував на тому, що це може викликати депресію. «Моя мама до сьогодні думає, що є пігулки, які лікують трансвеститів і транссексуалів. Вона водила мене до лікарів, мене лікували в Івано-Франківській обласній психоневрологічній лікарні. Але один з лікарів сказав, якщо я переодягаюся – ніколи не переставати, бо зажену себе у депресивний стан», – розповідає Богдан.

Він каже, що на вулиці завжди реагували неоднозначно, а зараз жіночий бюстгальтер під чоловічим одягом частіше не помічають. Нещодавно, правда, склалася конфліктна ситуація, коли один чоловік називав Богдана гомосексуалістом та показував іншим, що той прийшов у бюстгальтері, але здебільшого реакції немає.

Зараз як жінка він не переодягається, адже має старшу матір, за яку хвилюється, і сам хворіє. Але думки про жіночий образ його не покидають. Тому, крім жіночої білизни і панчіх, які любить носити вдома, приглядає собі нові спідниці та шукає косметику. Пробував записатися на макіяж, однак візаж для трансвестита в Івано-Франківську робити частіше відмовляються.

«Я кілька разів приходив у салони краси і питався, чи можуть мені зробити макіяж. Візажисти відмовлялися. Я питав, чому так і що за дискримінація. Одна дівчина чесно зізналася, що у неї трусяться руки. В Україні до цього не звикли, відомими є лише два трансвестити: Андрій Данилко (Вєрка Сердючка) та травесті-діва Монро. Насправді їх значно більше», – наголошує чоловік.

Розповідаючи про «скелети у шафі», чоловік хизується також білизною. Каже, що має близько десяти бюстгальтерів, які візуально збільшують груди, п’ять поясів до панчіх – улюбленого предмету одягу, а також пошиті корсети. У вбранні надає перевагу сукням XIX століття: корсети, пишні спідниці, волани, оздоблення.

Однодумців він шукав у мережі, на сайтах та форумах для трансвеститів. Знайшов друзів за кордоном, спілкувався з франківцями, розповідав свою життєву історію. Там пани-панянки навіть зауважили, що повчитися у «пані Боварі» є чому і справжнім жінкам. 66-річний чоловік добре обізнаний у тонкощах жіночого туалету, розбирається у білизні та навіть радить, де є великий вибір. Каже, що бути жінкою – дуже дорого, і навіть задумувався над тим, щоб знайти спонсора, який зможе оплатити витрати на макіяж, перуки та інші жіночі примхи.

На Заході, за його словами, вже провели безліч операцій зі зміни статі, створюють жіночі форми за допомогою імплантів. Він же наразі збільшує груди відомими йому методами, використовуючи пристрої, створені китайцями. Апарат за рахунок імпульсів провокує ріст грудей, при цьому, щоправда, видає дуже дивні звуки. Випробовувати це на собі не боїться, а ось приймати гормони бажання не має.

Свої світлини в жіночому вбранні він показував знайомим, однокласникам. Сміється, коли чоловіки вважають цю «жінку» симпатичною, але, що це і є він, Богдан, вірити відмовляються.

«Пані Боварі» планує ще виходити на вулиці нашого міста як жінка. Багато років він боявся цього і досі впевнений, що спецслужби прослуховують його телефонні розмови та стежать за його діяльністю. Але гадає, що відчувати себе справжньою жінкою це йому не завадить.

Марта БАРАНЕЦЬКА

(Visited 478 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6205

загрузка...

Зеленський розважався на концерті Ліги сміху, і навіть вийшов на сцену (фотофакт) 09:44 5 коментарів

Президент Володимир Зеленський відвідав концерт "Ліги сміху" (проект "Студії Квартал 95") в МЦКМ "Жовтневий палац" у Києві і вийшов на сцену. Про це 25 травня у соцмережах повідомляють глядачі, присутні...

Відкрили і закрили: на Прикарпатті Народний дім не пропрацював і дня 00:13 3 коментарі

Народний дім "для галочки". Будинок культури на Прикарпатті, який урочисто відкривали ще торік голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич та заступник голови обласної ради Василь Гладій, не пропрацював і дня....

“Чорти волохаті на Прикарпатті”, – гітарист та продюсер культового гурту “Карна” розповів про гуцульський рок (відео) 23:22

Почаюємо про гуцульський рок і гуцульський характер; про бухло, соціум та новий #вітролом; про неосовок і протистояння; про добро і непокаране зло та мольфарську мудрість нашого часу Так ся стало,...

Держекоінспекція Карпатського округу отримала нові енергозберігаючі автомобілі (фотофакт) 23:08 1 коментар

23 травня міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак передав ключі від нових автомобілів підрозділам Державної екологічної інспекції України та її територіальним та міжрегіональним територіальним органам. «40 сучасних і...

Франківського суддю, якого роками судять за смертельну ДТП, відправили у відставку за власним бажанням 22:06 2 коментарі

Суддю Господарського суду Івано-Франківської області Юрія Грицу, який у 2011 році переїхав працівників водоканалу, один з яких помер, а другий отримав інвалідність, звільнили за власним бажанням.  Суди тривають досі, але...

Навчитися давньому гуцульському танцю «Решето» можна онлайн, не виходячи з дому (відеофакт) 21:47

Навчитися давньому гуцульському танцю «Решето» можна онлайн не виходячи з дому У мережі з’явилося відео із записом давнього гуцульського танцю «Решето». Відтворюють танцювальні рухи учасники гурту «Запальні гуцули» із села...

В Обертині пройде грандіозний весільний фестиваль 20:56

Відчути обрядове багатство і колорит покутського весілля, згадати давні ритуали і зробити їх «модними» сьогодні, вшанувати сільських берегинь і зацікавити молодь – все це пропонує Весільний фестиваль в Обертині, який...

Відомий франківець поділився світлиною із зіркового весілля Потапа і Насті (фотофакт) 19:53

Вчора, 23 травня, відбувається одна з найгучніших подій в українському шоубізнесі – весілля Олексія Потапенка та Насті Каменських. Відомий телеведучий та шоумен з Івано-Франківщини Юрій Горбунов вже поділився світлиною зі...

На посаду директора школи №21 комісія розглядає лише одну кандидатуру 18:51

Відбулося перше засідання конкурсної комісії з відбору претендентів на заміщення вакантної посади директора Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №21. На конкурс подала документи всього одна претендентка – методист лабораторії управління та...

В Опришівцях зводять новий садок та добудовують школу (фоторепортаж) 18:12

В одному з мікрорайонів Івано-Франківська приступили до будівництва другого корпусу загальноосвітньої школи та дитячого садка. “Історичний день для Опришівців – тут нині приступили до будівництва другого корпусу загальноосвітньої школи та дитячого...

Як красуні-студентки змагалися за звання “Міс університету” короля Данила (фоторепортаж) 17:46

Днями у приміщенні Pasage Gartenberg 12 студенток та 12 студентів Університету Короля Данила змагалися за титул переможця в трьох категоріях: кежуал – студентські будні, королівський вихід та вихід в образі...

Прикарпатець зайняв призове місце на на чемпіонаті України з важкої атлетики (фотофакт) 17:09

З 13 по 18 травня в м. Чорномоськ Одеської області проходив чемпіонат України з важкої атлетики серед молоді до 23 років. Успішно виступив на цих змаганнях і калуський 17-річний важкоатлет...

Фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” позмагається за золото Міжнародного кінофестивалю у Кракові 16:23 1 коментар

Створену за підтримки Держкіно документальну стрічку Надії Парфан про івано-франківських комунальників відібрали до головної конкурсної програми Krakow Film Festival. Стрічка змагатиметься за звання Найкращого документального фільму, статуетку «Золотий ріг» та 30...

Джаз у Палаці Потоцьких: у Франківську пройдуть Дні польської культури 16:02

24-26 травня в Івано-Франківську пройдуть Дні польської культури. Франківцям нагадають про польський слід в історії міста та запропонують більше дізнатися про музику, танець і національну кухню сусідів. Головною локацією свята...

Останній дзвоник в Католицьких школах Франківська розпочався з молитви (фоторепортаж) 15:53

Школярі з усієї України з нетерпінням чекали цього дня, коли для них пролунав останній дзвоник – і розпочатися літні канікули.   Сьогодні, 24 травня, по всій Україні відбуваються урочистості з...

Найтриваліша лекція: франківський викладач встановив рекорд України 14:58 2 коментарі

Викладач Івано-Франківського університету Олег Андрухів встановив національний рекорд, розповідаючи студентам лекцію протягом 24 годин. Про це ТСН. Викладач розповідав студентам про українську державність з 09:00 22 травня до 09:00 23...

Настю Каменських запідозрили у вагітності (фото) 14:37

У нареченої помітили ледь округлий животик. Для церемонії наречена обрала розкішну весільну сукню досить обтислого силуету, фасону "риб'ячий хвіст", якою підкреслила свої форми. Однак у онлайн-трансляції з весілля, яке Оля Полякова розмістила...

У франківському дворі в розбитій машині знайшли п’яного водія (фотофакт) 14:27

Подія сталася в ніч на понеділок, 20 травня. Мешканцям двору на перетині вулиць Бельведерська-Манюха серед ночі більше години не давав заснути звук сигналізації та клаксону автомобіля. Коли люди вийшли на...

У Франківську обрали “Містера університету нафти і газу 2019” (фото+відео) 13:43

Цей титул виборов Олег Миндюк. 23 травня в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбувся конкурс чоловічої краси та стилю “Містер ІФНТУНГ”. Вже третій рік поспіль Студентський парламент ІФНТУНГ...

У палаці Потоцьких вперше відбудеться молитва Тезе 12:57

Уже цієї суботи, 25 травня, в Івано-Франківську відбудеться молитва в дусі Тезе. Захід розпочнеться о 17:00 у палаці Потоцьких. Моління організовує Молодіжна комісія Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, До слова, спільнота Тезе,...
  • ріел ІФ виринаюча