“Потенціал Івано-Франківської області не нижчий, аніж Львівської”, – директор “Львівгазвидобування” Олександр Сендега

Днями Державна служба геології та надр продовжила 6 спеціальних дозволів на користування надрами для найбільшої державної компанії “Укргазвидобування” на 20 років. Зокрема, ліцензії продовжили на користування надрами Богородчанського, Косівського і Яблунівського родовищ. Тут видобуток веде газопромислове управління “Львівгазвидобування” державної компанії АТ “Укргазвидобування”.

Про роботу й плани компанії на Прикарпатті КУРСу розповів директор “Львівгазвидобування” Олександр Сендега, який керує підприємством уже понад 12 років.

Олександр Сендега

– УГВ продовжили спецдозволи на користування надрами Богородчанського родовища, Косівського і Яблунівського родовищ. Наскільки важливі ці родовища в балансі “Львівгазвидобування”? Яка їхня частка?

Ці родовища перебувають на завершальній стадії розробки. Мають по кілька свердловин, з яких за добу сукупно отримують уже небагато газу – близько 9 тис. м³. Але цифра до цифри – і на загал виходить вже добра величина видобутку.

Це не нові дозволи. У нас на ці родовища ще діють попередні – до березня 2019 року. Це наказ про прийняте рішення продовжити їх, коли закінчаться терміни чинних.

– Скільки взагалі “Львівгазвидобування” добуває газу на Франківщині?

За десять місяців видобуто понад 119,5 млн м³ газу.

Від нашого газовидобутку загальні надходження лише рентної плати за користування надрами до місцевих бюджетів різних рівнів Івано-Франківщини за 9 місяців цього року складають 155 031 058,02 грн.

– Чи планує компанія збільшити видобуток на Прикарпатті?

Так, зараз проводиться чимало різних операцій з інтенсифікації видобутку та буріння нових свердловин на родовищах, котрі експлуатує Пасічнянський нафтогазопромисел. Це підрозділ “Львівгазвидобування”. Розміщений він у Надвірній і обслуговує свердловини Гринівського, Яблунівського, Ковалівського, Косівського, Богородчанського та Битків-Бабчинського родовищ.

Усі ці родовища експлуатуються ще із середини минулого століття. Проте свердловини Битків-Бабчинського, найбільшого з газових родовищ Західної України, дотепер дають 18% усього газу, котрий видобувають у “Львівгазвидобуванні”. Хоча родовища старі, ми вчимося видобувати газ так, аби не втрачати, а нарощувати його кількість, бо власний газ зараз дуже потрібен Україні, щоб не залежати від російського. І вже другий рік поспіль нам це вдається. У 2017 році ми зупинили природне падіння видобутку, а цього року вже суттєво нарощуємо. Тобто наступного 2019 року газовидобуток у вашій області буде лише активізуватися.

– Компанія веде геологічну розвідку в нашій області?

У 2019 році плануємо проводити сейсмічні дослідження за технологією 2D на одній із ділянок, що ми давно маємо в експлуатації на території Івано-Франківської області. За результатами сейсмічних досліджень, вірогідно, будуть пробурені нові пошукові та розвідувальні свердловини.

Нещодавно оголошено тендер на проведення більш високоточних сейсморозвідувальних робіт за технологією 3D, теж на діючому родовищі у вашій області. Це дуже дорогі сучасні технології, що дозволяють, не спричинивши шкоди довколишньому середовищу, створити 2D і 3D моделі родовищ, щоб оцінити їх потенціал і скласти максимально точну карту буріння свердловин.

– “Львівгазвидобування” буде освоювати нові площі на Франківщині?

Пік видобутку з родовищ, що розташовані в Івано-Франківській області, припадав на другу половину ХХ століття. Зараз вони виснажені. Тому, звичайно ж, потрібні нові площі для геологорозвідки, для відкриття нових газових родовищ.

Такі плани в АТ “Укргазвидобування” є. Подано 8 заявок. Всі необхідні матеріали оформлені та направлені на розгляд в Держгеонадра України, де, сподіваємось, будуть прийняті позитивні рішення на користь нашої компанії та держави в цілому.

Маємо надію й на співпрацю з радами усіх рівнів на Івано-Франківщині, бо тут наразі не завжди знаходимо порозуміння. На відміну, до прикладу, від Львівщини, де спільними зусиллями із місцевою владою ми досягли непоганих результатів. Сума сплачених нами тільки рентних податків за 9 місяців цього року у Львівській області – 562 930 487,35 грн.

Нам потрібна підтримка громад. Справа в тому, що передгір’я Карпат вже давно добре розвідане та освоєне. Саме тут зараз ведеться видобуток вуглеводнів. Відкриття на цій території нових родовищ є малоймовірним. Необхідно рухатись вище – далі в гори і опускатися нижче – на великі глибини. У державної компанії є для цього можливості. Не лише на розвідування й розробку, а й на забезпечення високих вимог екологічних стандартів і якості розкриття нафтогазових відкладів. Це значні фінансові затрати. А зважаючи на те, що компанія “Укргазвидобування” забезпечує 75% всього газовидобутку в Україні, такі можливості у нас є.

Потенціал Івано-Франківської області не нижчий, аніж Львівської. Однак на Франківщині є площі, віддані компаніям, котрі їх не розробляють. Тож грошей бюджет від них не отримує роками. Нещодавно “Львівгазвидобування” отримало позитивні погодження на геологічне вивчення Добротівського  полігона та Тростянецької площі на території Івано-Франківської області. Це 2 позитивні можливості з 8, бо протягом 3 останніх років ми отримали 6 відмов: на Млинівську, Лусковецьку, Верховинську, Ліщинську, Осмолодівську та Шепотську площі. Якби ми отримали можливість видобувати газ на тих площах, де наші геологи вбачали за доцільне, область уже б мала кошти на нові дороги, спорудження та ремонти шкіл, дитячих садочків, сільських медичних амбулаторій тощо.

Чекаємо відкритих аукціонів, які Держгеонадра планують проводити з початку 2019 року. Вони повинні дати новий поштовх до нарощування газовидобування й у вашому регіоні зокрема і, як наслідок, – до значного поповнення бюджетів Івано-Франківщини. Бо що більше газу – то більше грошей залишиться у місцевих бюджетах. А це – зовсім інший рівень перспектив для розвитку області.

Довідково:

Газопромислове управління “Львівгазвидобування” є західною філією державної компанії АТ “Укргазвидобування”. Працює у 5 західних областях України: Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій та Волинській. Розробляє 40 газових, газоконденсатних та нафтоконденсатних родовищ. Видобуває понад 70% усього газу на заході України. Експлуатує понад 500 свердловин, обслуговує більш як 1,5 км трубопроводів. Щодня видобуває понад 2 млн м куб. газу.

За підсумками 2017 року “Укргазвидобування” збільшила видобуток газу на 4,8% – до 15,25 млрд куб. м. В 2018 році компанія планує добути 16-16,5 млрд куб. м.

Джерело

(Visited 88 times, 1 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9232

загрузка...

Технічний нокаут: Іван Вульчин здобув перемогу на професійному турнірі в Чехії (фото+відео) 19:53

Титулований франківський боєць змішаних стилів Іван Вульчин (5-3-0) здобув красиву перемогу на професійному турнірі серії FNX в чеському Брно, інформує WestNews. Наш спортсмен зустрічався із знаним чеським майстром змішаних єдиноборств...

У кондуктора є план. Польові дослідження франківських тролейбусів 18:51

За день на своєму робочому місці ці люди дізнаються усі новини світу, країни, міста, вулиці. Їх можуть лаяти, їм можуть вилити душу. Касири-контролери у тролейбусах – ще ті міцні горішки, пише...

У Калуші на кладовищі загорілись могили через спалювання сухої трави 18:12

На території кладовища на Височанці у Калуші через спалювання сухої трави сталась пожежа. Місцеві мешканці самостійно погасили пожежу, передають "Вікна". Рятувальники застерігають суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожеж в...

Якими побачили гуцулів у Європі в 1939 році (відеофакт) 16:23

Канал British Pathé регулярно публікує різноманітні історичні відео. У відео про гуцулів, яке триває півтори хвилини, голос за кадром розповідає, як у першій половині минулого століття одягались гуцули, як усім...

Канікули в Італії: зірковий франківчанин Юрій Горбунов опублікував романтичне селфі з дружиною (фоторепортаж) 15:44 1 коментар

Зіркова пара Юрій Горбунов та Катя Осадча проводять вікенд в Італії. Для відпочинку сімейна пара обрала мальовничий регіон Апулія. Судячи з романтичних фото на фоні місцевих пейзажів, якими ведучі поділились...

Зіркова прикарпатка Міка Ньютон показала нові фото зі свого розкішного весілля (фоторепортаж) 15:12

Відома співачка і учасниця "Євробачення" Міка Ньютон в своєму Instagram опублікувала нові весільні фото. Обранцем дівчини став власник модельної агенції Saint Agency Кріс Сааведра, пишуть Версії. Весілля відіграли ще у...

Шестирічній дівчинці з Калуша Соломійці Хемій потрібна допомога для боротьби з недугою 14:58

Лікування потребує шестирічна дівчинка Соломійка Хемій. Рідні благають усіх небайдужих про допомогу. В тримісячному віці дівчинці встановили невірний діагноз та призначили лікування, після якого дитина почала завмирати й у неї стався параліч лівої сторони....

Як Руслана в Тель-Авіві хвилями заряджалася (фото) 14:37

Співачка Руслана, яка вже давно пропагує використання виключно природної енергії, у пошуках нових ідей подалася до Тель-Авіва. Там артистка потрапила на хвильову станцію Eco Wave Station, що трансформує кінетичну енергії хвиль....

На аукціон виставили футболку з автографом Коноплянки, щоб допомогти дворічному франківцю 14:27

Дворічний франківець Сашко Мазурик бореться за життя – у хлопчика рідкісне захворювання – синдром Віскота-Олдріча, і єдиний порятунок дитини – трансплантація стовбурових клітин кісткового мозку. Сашка готова прийняти одна з...

Прикарпатка стала переможницею конкурсу краси «Міс Європа» (фоторепортаж) 13:41 3 коментарі

Нещодавно стало відоме ім’я новообраної “Міс Європа” – нею стала прикарпатка Ірина Гарасимів, яка представляла Україну на конкурсі, що проходив у Бейруті (Ліван). Ірина народилась у Болехові. Нещодавно дівчині виповнилось...

Юний франківець став чемпіоном України із класичних шахів 13:11

У Чернівцях 4-15 березня у місцевому виші відбувалися Фінали Чемпіонатів України зі класичних шахів сезону 2018–2019 років. Франківець Юліан Мальований став чемпіоном України. 24 найсильніших юних шахістів України – 12...

Відомий журналіст презентував в Івано-Франківську книгу про національну перспективу України (фоторепортаж) 12:57

Видавець, журналіст, громадський діяч, публіцист і один із лідерів бандерівського середовища в Україні Віктор Рог 16 березня презентував книгу в Івано-Франківську книгу “Ієрархія національних пріоритетів”. Робота складається з репортажів та інтерв’ю за...

Прикарпатського футболіста викликали до лав збірної України 12:26

Новачок футбольного клубу “Калуш” Олег Веремієнко вирушить на навчально-тренувальні збори збірної України U-20. Наставник юнацької збірної України U-20 Олександр Петраков оприлюднив список гравців, що вирушають на збори “синьо-жовтої” дружини до...

Віче за чесні вибори провели у середмісті Івано-Франківська (фоторепортаж) 11:41 1 коментар

У неділю, 17 березня, на Вічевому майдані сотні франківців зібралися на віче за чесні вибори в Україні. Про це у мережі Фейсбук написав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який також...

На Незалежності триває капремонт двору (фоторепортаж) 11:13

У дворі на вул. Незалежності 152-152а тривають роботи з облаштування двору. У минулому році тут вже встигли провести часткову заміну інженерних мереж. Зокрема, прокладено нову каналізацію та дощові колодязі. Наразі...

На території Вірменської церкви палили сміття. Гасити вогонь довелося рятувальникам (фото+відео) 10:55 1 коментар

Пожежа трапилася у неділю, 17 березня, близько 19:00.  На подвір’ї позаду Вірменської церкви запалили велике багаття, яке згодом вийшло з-під контролю. Прилеглі вулиці повністю заполонив дим, інформує “Галка” з місця...

У міському парку Галича загубилась дитина (фотофакт) 23:42

Через годину правоохоронці повернули батькам дитину, яка загубилася у парку. 17 березня до поліції зателефонувала мама та повідомила, що вони разом із чоловіком та сином гуляти в місцевому парку і...

Ще один франківський дитсадок утеплюють (фоторепортаж) 22:24

У дитячому садочку №18 “Зернятко” тривають роботи з енергетичної модернізації за програмою НЕФКО. У минулому році тут замінили вікна, двері та встановили тепловий пункт. Зараз приступили до утеплення фасаду. Також...

В Івано-Франківську запрацюють інспектори з паркування 21:35 4 коментарі

Торік наприкінці вересня в Україні набули чинності нові правила паркування транспортних засобів відповідно до закону про реформування сфери паркування. Він передбачає законодавчий механізм невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки...

В Івано-Франківську п'яний чолов'яга лякав перехожих іграшковою зброєю (фотофакт) 21:07 1 коментар

Вчора, 16 березня, на Привокзальній площі жителі й гості Франківська стали очевидцями того, як якийсь чоловік тримає в руці предмет, схожий на пістолет. При цьому невідомий з кимось спілкувався по...
  • ріел ІФ виринаюча