“Потенціал Івано-Франківської області не нижчий, аніж Львівської”, – директор “Львівгазвидобування” Олександр Сендега

Днями Державна служба геології та надр продовжила 6 спеціальних дозволів на користування надрами для найбільшої державної компанії “Укргазвидобування” на 20 років. Зокрема, ліцензії продовжили на користування надрами Богородчанського, Косівського і Яблунівського родовищ. Тут видобуток веде газопромислове управління “Львівгазвидобування” державної компанії АТ “Укргазвидобування”.

Про роботу й плани компанії на Прикарпатті КУРСу розповів директор “Львівгазвидобування” Олександр Сендега, який керує підприємством уже понад 12 років.

Олександр Сендега

– УГВ продовжили спецдозволи на користування надрами Богородчанського родовища, Косівського і Яблунівського родовищ. Наскільки важливі ці родовища в балансі “Львівгазвидобування”? Яка їхня частка?

Ці родовища перебувають на завершальній стадії розробки. Мають по кілька свердловин, з яких за добу сукупно отримують уже небагато газу – близько 9 тис. м³. Але цифра до цифри – і на загал виходить вже добра величина видобутку.

Це не нові дозволи. У нас на ці родовища ще діють попередні – до березня 2019 року. Це наказ про прийняте рішення продовжити їх, коли закінчаться терміни чинних.

– Скільки взагалі “Львівгазвидобування” добуває газу на Франківщині?

За десять місяців видобуто понад 119,5 млн м³ газу.

Від нашого газовидобутку загальні надходження лише рентної плати за користування надрами до місцевих бюджетів різних рівнів Івано-Франківщини за 9 місяців цього року складають 155 031 058,02 грн.

– Чи планує компанія збільшити видобуток на Прикарпатті?

Так, зараз проводиться чимало різних операцій з інтенсифікації видобутку та буріння нових свердловин на родовищах, котрі експлуатує Пасічнянський нафтогазопромисел. Це підрозділ “Львівгазвидобування”. Розміщений він у Надвірній і обслуговує свердловини Гринівського, Яблунівського, Ковалівського, Косівського, Богородчанського та Битків-Бабчинського родовищ.

Усі ці родовища експлуатуються ще із середини минулого століття. Проте свердловини Битків-Бабчинського, найбільшого з газових родовищ Західної України, дотепер дають 18% усього газу, котрий видобувають у “Львівгазвидобуванні”. Хоча родовища старі, ми вчимося видобувати газ так, аби не втрачати, а нарощувати його кількість, бо власний газ зараз дуже потрібен Україні, щоб не залежати від російського. І вже другий рік поспіль нам це вдається. У 2017 році ми зупинили природне падіння видобутку, а цього року вже суттєво нарощуємо. Тобто наступного 2019 року газовидобуток у вашій області буде лише активізуватися.

– Компанія веде геологічну розвідку в нашій області?

У 2019 році плануємо проводити сейсмічні дослідження за технологією 2D на одній із ділянок, що ми давно маємо в експлуатації на території Івано-Франківської області. За результатами сейсмічних досліджень, вірогідно, будуть пробурені нові пошукові та розвідувальні свердловини.

Нещодавно оголошено тендер на проведення більш високоточних сейсморозвідувальних робіт за технологією 3D, теж на діючому родовищі у вашій області. Це дуже дорогі сучасні технології, що дозволяють, не спричинивши шкоди довколишньому середовищу, створити 2D і 3D моделі родовищ, щоб оцінити їх потенціал і скласти максимально точну карту буріння свердловин.

– “Львівгазвидобування” буде освоювати нові площі на Франківщині?

Пік видобутку з родовищ, що розташовані в Івано-Франківській області, припадав на другу половину ХХ століття. Зараз вони виснажені. Тому, звичайно ж, потрібні нові площі для геологорозвідки, для відкриття нових газових родовищ.

Такі плани в АТ “Укргазвидобування” є. Подано 8 заявок. Всі необхідні матеріали оформлені та направлені на розгляд в Держгеонадра України, де, сподіваємось, будуть прийняті позитивні рішення на користь нашої компанії та держави в цілому.

Маємо надію й на співпрацю з радами усіх рівнів на Івано-Франківщині, бо тут наразі не завжди знаходимо порозуміння. На відміну, до прикладу, від Львівщини, де спільними зусиллями із місцевою владою ми досягли непоганих результатів. Сума сплачених нами тільки рентних податків за 9 місяців цього року у Львівській області – 562 930 487,35 грн.

Нам потрібна підтримка громад. Справа в тому, що передгір’я Карпат вже давно добре розвідане та освоєне. Саме тут зараз ведеться видобуток вуглеводнів. Відкриття на цій території нових родовищ є малоймовірним. Необхідно рухатись вище – далі в гори і опускатися нижче – на великі глибини. У державної компанії є для цього можливості. Не лише на розвідування й розробку, а й на забезпечення високих вимог екологічних стандартів і якості розкриття нафтогазових відкладів. Це значні фінансові затрати. А зважаючи на те, що компанія “Укргазвидобування” забезпечує 75% всього газовидобутку в Україні, такі можливості у нас є.

Потенціал Івано-Франківської області не нижчий, аніж Львівської. Однак на Франківщині є площі, віддані компаніям, котрі їх не розробляють. Тож грошей бюджет від них не отримує роками. Нещодавно “Львівгазвидобування” отримало позитивні погодження на геологічне вивчення Добротівського  полігона та Тростянецької площі на території Івано-Франківської області. Це 2 позитивні можливості з 8, бо протягом 3 останніх років ми отримали 6 відмов: на Млинівську, Лусковецьку, Верховинську, Ліщинську, Осмолодівську та Шепотську площі. Якби ми отримали можливість видобувати газ на тих площах, де наші геологи вбачали за доцільне, область уже б мала кошти на нові дороги, спорудження та ремонти шкіл, дитячих садочків, сільських медичних амбулаторій тощо.

Чекаємо відкритих аукціонів, які Держгеонадра планують проводити з початку 2019 року. Вони повинні дати новий поштовх до нарощування газовидобування й у вашому регіоні зокрема і, як наслідок, – до значного поповнення бюджетів Івано-Франківщини. Бо що більше газу – то більше грошей залишиться у місцевих бюджетах. А це – зовсім інший рівень перспектив для розвитку області.

Довідково:

Газопромислове управління “Львівгазвидобування” є західною філією державної компанії АТ “Укргазвидобування”. Працює у 5 західних областях України: Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій та Волинській. Розробляє 40 газових, газоконденсатних та нафтоконденсатних родовищ. Видобуває понад 70% усього газу на заході України. Експлуатує понад 500 свердловин, обслуговує більш як 1,5 км трубопроводів. Щодня видобуває понад 2 млн м куб. газу.

За підсумками 2017 року “Укргазвидобування” збільшила видобуток газу на 4,8% – до 15,25 млрд куб. м. В 2018 році компанія планує добути 16-16,5 млрд куб. м.

Джерело

(Visited 72 times, 1 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6111

У своїх мріях ти не один: відомий франківець Юрій Горбунов знявся у яскравому новорічному ролику (відео) 00:15

«У своїх мріях ти не один», — нагадує глядачам «1+1» у святкових роликах, героями яких стали зірки телеканалу. Телеведучі, актори та співаки, серед яких Алла Мазур, Олексій Душка, Юрій Горбунов,...

Зберегти ялинки у Карпатах: Як облаштувати дома альтернативну красуню (фото) 23:08

Незважаючи на зміну модних тенденцій та традицій святкування Нового року, головним атрибутом свята і досі залишається ялинка. Франківці вже починають наряджати вдома своїх красунь. Уподобання у кожного різні: хтось надає...

Український моряк Андрій Ейдер написав листа батькам на Прикарпаття з московської в’язниці (відеосюжет) 22:51

Двоє українських полонених моряків відповіли на листи ТСН з московської в’язниці “Матроська тиша”. “Важко сидіти в чотирьох стінах. Тисне”, – рідні кажуть, що читати подібні листи не просто. Деякі ж...

Футболіста з Франківщини визнали найкращим гравцем 18 туру Прем’єр-ліги 22:45

Експертна рада Української Прем’єр-ліги назвала найкращого гравця 18-го туру чемпіонату. За підсумком останнього “зимового” туру Прем’єр-ліги найкращим став уродженець Івано-Франківщини Володимир Адамюк, який нині захищає кольори ФК “Львів”. У 18-ому...

Як виглядає одна з найкрасивіших дерев'яних церков Калущини (фоторепортаж) 22:44

Недалеко від м.Калуш, що на Прикарпатті, розташоване село Сівка-Калуська. У цьому селі є стара дерев'яна церква, зведена у далекому 1858 році, на місці попередньої. Зараз церква стоїть нечинною, адже греко-католицька...

П’ять цікавих фактів про зйомки карпатського бойовика з голлівудськими акторами 22:36

Кінокартина була знята компанією Kinorob за підтримки «Держкіно», а також за участю фахівців з Голлівуду. Зйомки проходили серед мальовничих карпатських пейзажів. ЗМІСТ підготував 5 цікавих фактів про фільм з коментарями...

Дворічному хлопчику з Тисмениці потрібно 850 тисяч гривень на операцію 22:06

Дворічному Миколці Полюку з Тисмениці поставили діагноз глухота 4 ступеня. Хлопчику потрібна термінова операція із вживлення кохлеарного імпланта. Ціна оперативного втручання 850 тисяч гривень. Як розповідає мама Миколки Оксана Полюк, перші тривожні сигнали хлопчик почав...

В Івано-Франківську викрили хабарника, який разом зі столичними колегами "стриг" готівку із місцевих забудовників (фоторепортаж) 22:02 1 коментар

За сприяння у видачі ліцензії на будівельно-монтажні роботи чоловік вимагав від суб’єкта господарювання 32 тисячі гривень неправомірної вигоди.   Працівниками Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Національної поліції викрито схему...

У Франківську відбудеться прем’єра романтичної комедії «Секс і нічого особистого» (фото+відео) 21:47

Сценарій комедії «Секс і нічого особистого» написали Сергій Притула та команда «Вар’яти Шоу». У широкий прокат фільм виходить 20 грудня 2018 року. У вівторок, 18 грудня, о 21:20 в кінотеатрі «Космос»  –...

Я оптиміст, бо залишаюся жити в цій країні, хоч можу жити в будь-якому місті світу, – ректор УКД Андрій Луцький 21:19

Якби в Україні існувала Академія інноваційних ідей, то ректор Університету Короля Данила був би одним із перших її академіків. Молодий амбітний реформатор, який не боїться ламати стереотипи і шаблони, наймолодший...

“Хата на тата”: як франківська сім’я проходила випробування телепрограмою (відео) 20:56

 Раніше ЗМІ писали, що  творча родина Романа Бойчука та Ольги Бреславської із Івано-Франківська, взяла участь у телепроекті “Хата на тата” на каналі СТБ. Вчора, 10 грудня, вийшла прем’єра випуску програми з прикарпатськими героями, пише...

Франківський психолог допомагає у реабілітації учасникам бойових дій 20:35

Франківський психолог та учитель християнської етики у школі №15 Іванна Залеська допомагає у реабілітації учасникам бойових дій. Свою волонтерську діяльність Іванна Залеська розпочала ще під час Революції Гідності, де надавала...

У Бурштині упіймали чергового браконьєра (фотофакт) 19:27

Ввечерi у вiвторок, 4 грyдня, на Бурштинськoму водосховищi рибпатрульнi виявили чоловiка на гумoвoму надувнoму чoвнi. Вiн саме збирався вихoдити на берег. Як з’ясувалoсь, мешкaнець Бурштинa сiткою лoвив рибу у вoдoймi....

Зимова казка у Карпатах: як виглядають околиці гори Кукул (фоторепортаж) 17:46

Кукул (Кукуль) — гора в Українських Карпатах, на північ від масиву Чорногора. Розташована в межах Надвірнянського району Івано-Франківської області та (частково) Рахівського району Закарпатської області. Висота гори 1539 м над...

Артистка з Івано-Франківська розповіла, чому співає російською мовою 17:09

Уродженка Івано-Франківська співачка Тіна Кароль розповіла, чому співає не тільки українською, а й російською мовою. Співачка поділилася, що спочатку їй приходить мелодія, а потім пишуться тексти – залежно від настрою...

В Івано-Франківську - черги за субсидіями (фоторепортаж) 16:02

Зранку у вузькому коридорі відділу надання субсидій на Військових ветеранів у черзі декілька десятків чоловік. Більшість з них прийшли дізнатись чи призначили їм субсидію, інші – тільки подати документи. Ажіотаж...

До Івано-Франківська прибули обіцяні “пакунки малюка” 15:44 1 коментар

Обіцяні пакунки для новонароджених прибули на Прикарпаття із запізненням на понад три місяці. Про це у коментарі WestNews розповів директор департаменту соціальної політики Івано-Франківського міськвиконкому Василь Семанюк. Сьогодні, 10 грудня,...

Народився у сорочці. В Івано-Франківську, у наслідок ДТП, велосипед злетів із мосту, а його керманичу в останній момент пощастило зіскочити (фотофакт) 15:12 4 коментарі

Вранці 11 грудня в Івано-Франківську трапилася травматична дорожньо-транспортна пригода. Про це WestNews повідомив речник УПП в Івано-Франківській області Микола Гурак.  Аварія трапилася на Залізничному мості по вулиці Незалежності. Водій “Мерседесу” не впорався...

Іванофранківець виборов пояс чемпіона Міжнародної професійної ММА ліги (фоторепортаж) 14:58

8 грудня в Польщі пройшов Міжнародний професійний турнір зі змішаних єдиноборств ММА «Carpathian Warriors 5», в якому прийняли участь спортсмени з Польщі, Бразилії та України. В одному з головних боїв...

Франківець переміг на Чемпіонаті світу з бальних танців (фоторепортаж) 13:43

6 грудня у Парижі відбувся Чемпіонат світу з бальних танців. Франківець Погорілий Владислав та Скоробогач Софія (Київ) стали першими в категорії “Юніори Fred Astaire”, про це “Галці” повідомив керівник клубу “IDS”...
  • ріел ІФ виринаюча