Правильним харчуванням можна курувати майже всі хвороби, – франківський медик-сироїд Петро Білоус (фото)

Чи часто ви задумуєтеся про правильність свого харчування? Їжа, яку ви вживаєте, іде вам виключно на користь чи, може, навпаки шкодить вам?

Правильним харчуванням можна курувати майже всі хвороби, – франківський медик-сироїд Петро Білоус (ФОТО)

Зараз у світі відомі різноманітні системи харчування. Сироїдіння (або вітаріанізм) є однією з них. Воно засноване на вживанні всіх продуктів тільки в сирому вигляді, без будь-якої термічної обробки. По суті, це харчування свіжою рослинною їжею.

поспілкувалася з франківським 22-річним студентом-медиком Петром Білоусом, який перейшов на сироїдіння вже більше року назад. Він розповів, чи важко було відмовитися від звичної для нього їжі, які фірмові сироїдські страви він готує на свята, і як сироїдіння вплинуло на його фінансовий стан, пише «Галка» .

– Почну з чи не найпідступнішого питання до вегетаріанців та сироїдів – звідки ти отримуєш білки тваринного походження, без яких неможливо жити!?

– Білки тваринного походження – це дуже неоднозначна штука. Навіть не знаю, звідки взялося, що вони потрібні? У світі є близько 10% вегетаріанців і вони якось виживають (сміється, – ред.).

Насправді, коли люди кажуть, що треба їсти білок, щоб отримати білок, то вони помиляються. Це міф. Уже багато досліджень є на цю тему. Звідки корова бере білок? Корова їсть траву, а м’язова маса її росте. Або горила… Це ж гора м’язів, а вона травоїдна тварина.

– Скільки часу пройшло з того часу, як ти перейшов на сироїдіння?

– Уже рік минув десь у січні. Насправді цей термін («сироїдіння», – ред.) мені не зовсім подобається, бо іноді буває, що вживаєш їжу яка не відповідає «сироїдським» рамкам, але по суті, що це змінює, якщо майже весь твій раціон – свіжа рослинна їжа.

– Що тебе підштовхнуло до переходу на такий спосіб харчування?

– Я просто за освітою медик, і питання здоров’я завжди для мене критично стояло. Всі знають, що харчування має великий вплив на здоров’я. Та мало хто говорить, як правильно харчуватися.

Це не було спонтанно, багато часу зайняло вивчення цього питання. Я навіть не знав, що колись перейду на сироїдіння. Раніше сам з цього сміявся і не уявляв, як це.

– Ти готував якось до цього свій організм?

– Я поступово відмовлявся від м’яса, молока, сиру; вводив у раціон більше фруктів та овочів.

У більшості люди протягом життя вживають фрукти та овочі не більше, ніж 5% від загального їхнього раціону, а решту 95% – це стандартна їжа. Через це їхній обмін речовин зав’язаний на цій стандартній їжі. При умові, що людина різко почне їсти тільки овочі і фрукти, вони будуть засвоюватися у неї в організмі лише на 5%, бо так був зав’язаний обмін. Така ситуація для особи може перетворитися у голодну смерть. Тому при переході на сироїдіння організм потрібно спочатку підготувати.

– А не було в тебе «ломки» за м’ясом, молочною їжею, яйцями?

– За цими продуктами «ломки» точно не було.

– Опиши свій щоденний раціон.

– Зараз я їм набагато менше, ніж раніше, і мені цього достатньо. От сьогодні уже 15:00, а я з’їв кілька помідорок чері, і зараз не відчуваю себе голодним. Здебільшого їм фрукти, п’ю фреші та смузі, які легко засвоюються і дають багато енергії.

– Де ти береш екологічно чисті продукти?

– З цим насправді біда, бо екочистих продуктів у нас нема. Але, як би не було, фрукти до нас доїжджають ще «живими». А те ж м’ясо – уже мертве, і чим би його не обробляли, яку б форму, колір чи запах не надавали, – таким і залишиться. Тобто в інших продуктах хімії у кілька разів більше.

– У багатьох людей виникають больові відчуття, висипання, коли вони відмовляються від звичної їжі. Чи було у тебе таке?

– Ні, мій організм нормально сприйняв зміни. Насправді, якщо кожен буде змінювати свій раціон розумно і поступово, то ніяких проблем не матиме.

– Твій імунітет якось змінився за цей рік? Ти часто хворів за цей час?

– За весь час жодного разу не був хворим. Правда, наразі я не знаю, чи це заслуга переходу на новий раціон, чи ні, бо я і раніше рідко хворів.

Був деякий час, коли погано почувався. Однак це закономірно, бо організм тоді виводить все шкідливе, що накопичилося всередині. Цей період проходить.

– Чи були якісь шкідливі моменти, пов’язані з сироїдінням?

– На початкових етапах була проблема із зубами. Це через те, що у раціоні почала переважати зовсім інша їжа.

До прикладу, якщо я їв колись тушковані овочі, і вони, очевидно, були м’які, то свіжі салати для мене спочатку були незвичними. Від таких змін зубна емаль деякий час пошкоджувалась. Але це свідчить не про шкідливість їжі, а про те, що організм ще не повністю готовий до змін.

– Чи знайомий ти з ідеологією фрукторіанців? (фрукторіанство – харчування виключно свіжими фруктами, – ред.)

– Так, це класна штука. Зараз моє життя – це здебільшого харчування фруктами. Бо фрукти – це доступно, смачно і швидко. Правда, відмовлятися від овочів також треба поступово, бо вони часто виконують роль очищувачів кишечника.

Якщо людина перейде одразу виключно на вживання фруктів, то вони в неї не будуть засвоюватися через зашлакованість кишечника. Це може призвести до виснаження організму.

А коли перейти на фрукти поступово, то отримані поживні речовини будуть засвоюватися на 100%, і кількох яблук на день буде достатньо для того, щоб не бути голодним.

– Зараз у світі відомі різні методики переходу на сироїдство. Чи маєш ти плани написати та поширити якісь свої рекомендації?

– Я не прихильник того, щоб усіх переводити на сироїдіння, але те, що зміною раціону можна повпливати на перебіг мінімум 90% усіх хворіб і вилікувати багато з них – це факт. Мало хто розуміє всю потужність впливу харчування.

Тому зараз я допрацьовую свою програму переходу на здорове харчування. Намагався її зробити такою, щоб вона підійшла будь-кому.

– В Інтернеті можна побачити багато рецептів різних сироїдських солодощів, борщів, навіть сироїдської піци та хліба. Чи знаєш ти якісь з них, і чи готував щось схоже?

– Колись багато схожого готував. Особливо вдавалися різні види сироїдської каші, борщ, чипси.

– Такий борщ треба їсти холодним?

– Можна підігріти. Це нормально, коли ти хочеш чогось теплого. Підігріти – це ж не варіння, не смаження і т.д. Я  не настільки фанатію самою ідеєю «сироїдіння»,  мене більше цікавить стан здоров’я.

– А як щодо солодощів?

– Я час від часу готую сироїдський шоколад. Думаю, він набагато смачніший, ніж звичайні шоколадки. Також у нашому місті є заклади, де можна купити сироїдські тортики.

– Сироїди переважно діляться на тих, які вживають мед, та тих, які не вживають. Ти відносишся до якої групи?

– Раніше дуже багато їв меду, вживав його замість цукру, щоб підсолодити щось. Зараз уже їм менше, а взагалі хотів би відмовитися повністю. Хоча не вважаю це принциповим.

– А як справи з сіллю?

– Сіль – це дуже великий наркотик. Те ж м’ясо, якщо не посолити, то воно ж не буде смачним. Коли готую салати, то використовую сіль. У майбутньому також хотілось би відмовитися повністю від солі, але поки що це важко.

– Що ти їж у час різних свят, коли усім хочеться чогось особливого?

– Спочатку я готував різні смачні каші. Навіть радив скуштувати друзям, і їм вони дійсно подобалися. Зараз просто не дуже хочеться витрачати на це час.

Коли за столом під час святкувань збирається уся родина, то було б негарно вимагати, щоб мені подавали ще й окремі страви. Тому в таких випадках обираю зі стола щось найменш шкідливе. От на Різдво їв кутю.

– П’єш гарячі напої? Як відносишся до алкоголю?

– Каву не п’ю, чай – інколи. А от алкоголь взагалі не вживаю.

– Як відреагували твої рідні на новий спосіб харчування?

– Можу сказати, що дуже позитивно. Особливо зараз, через рік часу, навіть мій дядько, який любить вполювати якогось звіра, деколи приносить мені пророщену пшеницю чи гречку, щоб я її приготував для усіх.

– Запитання на перспективу: як ти будеш годувати свою дитину, коли станеш батьком?

– Є таке поняття як “видове харчування”. Тобто, якщо в корови народжується телятко, питання “чим його годувати” навіть не стоїть. Ясно, що їх видова їжа – це трава. Людина як частина природи теж має свою видову їжу – фрукти, ягоди (узагалі все те, що має всередині кісточку; тому помідор, огірок, гарбуз є також фруктами). Буду максимально намагатись годувати саме такими продуктами.

Точно не даватиму дитині жодні “отрути” теперішнього харчування типу чипсів, сухариків, хімічного шоколаду та печива. Вони просто викликають наркотичну прив’язаність, і якщо б ми їх ніколи не їли, то хімії тієї нам би й не хотілось.

– Як реагують люди, коли дізнаються про сироїдіння?

– Багато хто дивується. Та я і сам раніше так сприймав схожих людей. Але насправді дуже мало тих, які б сильно критикували. Часто інші хочуть спробувати якусь із сироїдських страв.

– Якими ти кухонними приладами взагалі користуєшся?

– В ідеалі мені потрібні лише ніж і дошка. Правда, я ще повністю до цього не дійшов. Зараз я користуюся ще соковижималкою і блендером.

– Є інформація, що сироїди сплять по 4-6 годин на добу. Скільки часу тобі потрібно на сон?

– Я чув про таке і надіюся, що колись це також зможу відчути. Зараз, на жаль, 4-6 годин мені недостатньо, сплю переважно 8-9 годин. Напевно, це тому, що поки мій раціон не настільки чистий, як хотілося б.

– Багато сироїдів звинувачують лікарів, вони кажуть, що «медицина не лікує людей, а лише спостерігає за їх хворобливим станом і супроводжує далі у прогресуванні хвороби». Яка твоя позиція щодо цього, як людини, яка є і сироїдом, і медиком? Якщо людина захворіла, то як її лікувати?

– Відкидати медицину не можна. Її прогрес у лікуванні дуже багатьох хворіб важко заперечувати.
З іншого боку правильним харчуванням можна курувати майже всі хвороби, і у багатьох випадках можна було б обійтися без таблеток. Таблетки часто лікують не причину а симптоми.

Ми, на жаль, в університеті харчування вивчаєм мало, і медицина в цьому загалом не дуже орієнтується. Часто до питання зміни раціону навіть не доходить.

– Відомо, що багато сироїдів захоплюються східними релігіями, і наводять цитати з релігійних текстів, які трактують як заклик до такого способу харчування. Яке твоє відношення до релігії?

– Я християнин. Про східні релігії навіть ніколи не задумувався. Не знаю, наскільки релігія має стосунок до харчування, але один приклад з Біблії мені відомий. У книзі Буття 1:29 написано, що Бог при створенні світу дав людям в їжу плоди дерев, овочі, насіння (крупи).

– «Жити, щоб їсти» чи «Їсти, щоб жити»?

– «Їсти, щоб жити»! Біда людей якраз в тому, що вони часто керуються зворотнім правилом.

– Якщо ти ідеш із друзями в якийсь заклад харчування, то чи важко обрати якусь страву для себе?

– У Франківську є достатньо закладів, де можна замовити сироїдські страви. А якщо навіть якесь кафе чи ресторан не спеціалізується на цьому, то завжди можна взяти салат або якийсь фреш.

– Кажуть, що сироїди витрачають набагато менше коштів на харчування. Чи правда це?

– Через деякий час просто зменшується кількість їжі, потрібної організму, тому і багато коштів заощаджується.  Спочатку мій бюджет майже не змінювався, бо я багато хотів їсти, але зараз різниця справді відчутна. Ну і кухонними приладами практично не користуюся, тому менше використовую електроенергії, води і т.д.

– Знаєш ще якихось франківців, які перейшли на сироїдіння?

– Багато нема, але деяких знаю. І дуже приємно, коли мені пишуть люди зі схожими поглядами, і розповідають про свій сироїдський «досвід».

– А нема якогось клубу сироїдів?

– У нас точно нема. Певно, треба буде створити (сміється, – ред.).

– Чи готове людство, на твою думку, відмовитися від звичного способу харчування на користь сироїдства? І чи зможе колись до цього дійти?

– Тенденція така є. Бачу, що постійно збільшується кількість різних магазинів і закладів харчування для сироїдів. Ще 50 років тому така думка суспільством точно б не підтримувалася.

Харчування тоді було інше, здоров’я було кращим, і настільки сильної потреби у такому раціоні не було. Зараз спостерігаю, що люди часто намагаються обирати здорову їжу.

Розмовляв: Костинюк Олександр

Фото: Юрій Валько

(Visited 520 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Молодєц чувак! Я тоже хочу перейти на вегетаріанство і споживання свіжих овочів і фруктів але на жаль тяжко від мяска і ковбаски відмовитись. Навіть незважаючи на те що мяско це трупи тварин. Але сподіваюсь з часом(найближчим) я все ж перейду на здорову іжу. І всім бажаю!

  Гість,

  Це ідіотизм вищого класу. Що за заголовок статті “Лікар…медик” хто його пацієнти? Дурня ваша стаття і “медика” теорія. Думайте, що даєте народу.

  Гість,

  Людина це хижак. Тому вона і домінує наразі на планеті Земля.

  Гість,

  якщо все, що він робить-правильно,то чому він виґлядає таким сумним і виснаженим?

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7954

Міський пологовий будинок поповнився обладнанням для дослідження мозку новонароджених (фоторепортаж) 12:26

Днями до міського перинатального центру прибуло сучасне обладнання, яке допомагає спостерігати за станом мозку та ураженнями немовлят. Як запевнила завідувачка відділення інтенсивної терапії для новонароджених Любов Гаркот, тепер Івано-Франківськ входить у...

“Дати дорогу – врятувати життя”: франківські поліціянти перевірили, як керманичі пропускають швидку допомогу (відеосюжет) 11:41 1 коментар

Франківські патрульні перевірили, як водії пропускають карети швидкої допомоги з увімкненими маячками та сиренами. Про це йдеться у відеосюжеті на сторінці прикарпатської поліції в соцмережі Facebook. За словами патрульних, водії не...

В найбільшому університеті міста презентували студентський простір (фоторепортаж) 11:13

14 листопада відбулась презентація простору  Paragraph, створеного студентами, для студентів в Прикарпатському національному університеті. “Спершу ми працювали у приміщенні бібліотеки (зал суспільних наук), потім ректор запропонував нам нове приміщення”,- розповідає...

Франківців кличуть на ярмарок одягу і взуття українського виробника (фоторепортаж) 10:55

З 20 по 29 листопада в Івано-Франківськ завітає «Харківський ярмарок». Тут можна буде яскраво та недорого оновити свій осінній чи зимовий гардероб. Продаватимуть чоловічі та жіночі куртки, пальта, шуби, трикотаж,...

Два “срібла” і “бронзу” вибороли франківські тхеквондисти на змаганнях у Харкові (фоторепортаж) 10:29 1 коментар

Днями спортсмени Івано-Франківської міської філії Національної федераціїї Таеквон-До І.Т.Ф. України на відбірковому Кубку в Харкові вибороли дві срібні та бронзову медаль. Змагання зібрали понад 650 юнаків, юніорів і дорослих, і...

Гірські рятувальники показали, як виглядає засніжена Чорногора у четвер вранці (фотофакт) 09:08

Гірські рятувальники показали, як виглядає засніжена Чорногора у четвер вранці Станом на 8:45 15.11.2018 на г. Піп Іван Чорногірський хмарно, невеликий сніг. Вітер північно-східний, 5-6 м/с. Температура повітря -5°С, йдеться...

У парку на «Братах» виявили використані шприци зі слідами крові (фотофакт) 08:21 1 коментар

У парку на «Братах» виявили використані шприци зі слідами крові Про це повідомляє nationalcorps_if в і інстаграмі. “До уваги батьків та місцевих мешканців вул. Молодіжна ! Під час проведення загальноміської толоки у...

Стали відомими деякі подробиці вчорашньої ДТП на околиці Івано-Франківська (фотофакт) 07:25 1 коментар

Стали відомими деякі подробиці вчорашньої ДТП на околиці Івано-Франківська Вчора в обідню пору, о 13:40 годині, в Тисменицькому районі, у селі Ямниця, по вулиці Галицькій, трапилася дорожня пригода за участі...

Пішохід, який вчора загинув у Долинському районі, вийшов на дорогу у нетверезому стані (фотофакт) 07:09

Пішохід, який вчора загинув у Долинському районі, вийшов на дорогу у нетверезому стані У середу ввечері, о 17:30 годині, в Долинському районі, у селі Шевченкове, трапилася фатальна дорожньо-транспортна пригода. Водій...

Актор Франківського драмтеатру зіграв у кіно "Секс і нічого особистого" (трейлер) 00:14 3 коментарі

Завершили виробництво романтичної комедії "Секс і нічого особистого", яку знімали за підтримки Держкіно України. Кінопроект цієї повнометражної ігрової стрічки став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Сума державної фінансової...

Франківчанка, що перебула 10 років у радянських в'язницях і таборах, відзначила ювілей 23:22

Працівники департаменту соціальної політики 11 листопада привітали жительку міста Івано-Франківська Олену Фіголь з 90-річним ювілеєм. Олена Іванівна Фіголь народилась в Івано-Франківську. Закінчила 4 класи початкової школи. В 1944 році була ув’язнена...

В Чикаго представили колекцію франківського бренду (фоторепортаж) 23:08 1 коментар

9 листопада 2018 року в передмісті Чикаго Niles пройшов грандіозний показ мод, організований журналом Ukrainian People. Свої колекції на подіумі бенкетного залу Lone Tree Manor представили бренди Roksolana Bogutska (Львів),...

Комунальники взялися облагороджувати занедбане озеро на Слави Стецько (фоторепортаж) 22:44 3 коментарі

На початку травня мешканці вулиці Слави Стецько на сесії міської ради звернулися до депутатів з проханням виділити кошти на облагородження місцевого озера. За словами людей поруч озера є дитсадок і...

Маленький прикарпатець потребує допомоги у боротьбі з раком (фоторепортаж) 22:28 1 коментар

Сім’я Волчовських з Прикарпаття просить небайдужих допомогти зібрати гроші для лікування дитини. Їхній шестирічний син хворий на рак. В Івано-Франківській обласній дитячій лікарні йому поставили страшний діагноз – пухлина в черевній...

На Прикарпатті, через погану видимість у негоду, під колесами автофургону загинув старенький пішохід (фотофакт) 22:06 1 коментар

На Долинщині автомобіль смертельно травмував чоловіка Прикарпатець йшов дорогою, коли на нього наїхав автомобіль. Літній чоловік загинув до приїзду медиків. Аварія сталася у темну пору 14 листопада в с. Шевченкове,...

Молитви на оздоровлення: у Крилосі відбулися традиційні нічні чування (фоторепортаж) 22:06

У ніч з 12 на 13 листопада 2018 року відбулися нічні чування в селі Крилос, де молились до Галицької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Розпочалися чування із Великої Вечірні, яку очолив...

В одному із будинків Івано-Франківська «газовики» без попередження перекрили газовий стояк – мешканці (фотофакт) 21:49 6 коментарів

В одному із будинків Івано-Франківська «газовики» без попередження перекрили газовий стояк – мешканці/ "добрий вечір" Сьогодні після обіду в будинку за адресою Курінного Чорноти на одному з стояків виявили пломбу,...

Прикарпаття почало засипати снігом (онлайн трансляція) 21:22 4 коментарі

Сьогодні 14 листопада гірську частину Івано-Франківської області, а саме гірськолижний курорт "Буковель", почало засипати снігом. Із камер відеоспостереження, які розміщені на курорті, видно що густий та рясний сніг поволі вкриває...

Біда не приходить одна: Сім'я з Косова просить підтримки небайдужих (фоторепортаж) 20:56

2 жовтня у Косові загорівся будинок, у якому проживала мати з двома дітьми. На щастя, всі залишились живі. Однак, вогонь пошкодив дах та частково будинок. Тож сім'я просить матеріальної допомоги...

Стан стабільно важкий: прикарпатка, яку збила машина потребує допомоги 19:53

Раніше ЗМІ інформували про збір коштів для Христини Кушецької, яка постраждала внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Аварія сталася 9 листопада у с. Побережжя, що на Тисмениччині. У вечірню пору дівчата йшли по узбіччю...
 • ріел ІФ виринаюча