Прикарпатець розповів про життя в азійській країні та чому повернувся в Україну (фото)

Цупкий впевнений погляд, міцна статура… Білборди та сітілайти з його зображенням були розміщені далеко за межами нашої області. Хто б міг подумати, що інженер за освітою покине перспективну роботу, родину, друзів та стале життя заради роботи за кордоном.. І не в Європі, а далекій Азії. На запитання як так сталось, Василь Васкан відповів виданню “Глузд”, що не міг упустити такого шансу.

–  Ким був Василь Васкан до виїзду за кордон?

2008 рік… Я був студентом, який не знав, чим би він хотів займатись в житті. Як і більшість студентів, напевно. На той час я займався вільною боротьбою, грав у баскетбол за місто, трішки малював і танцював… Мені подобалось усім цим займатись, а якщо щось подобається і це приносить задоволення, то воно заряджає позитивною енергією.

–  Як так сталось, що ти виїхав, ще й у такі екзотичні країни, як Південна Корея і Китай?

Коли я приїхав додому і почав працювати, то був на стадії такого собі адаптаційного періоду. Повернувшись з великого міста, важко увійти у спокійну течію маленького містечка. Поки я звикав, знайомі запропонували поїхати працювати з ними до Південної Кореї. І я вирішив кинути все стабільне і вирушив заробляти гроші в складі танцювальної команди, яка виступала у нічних клубах. Перший контракт був дуже важким. Новий клімат, нова атмосфера, абсолютно інші люди та інша культура. Хоч нас і було в команді десятеро, однак вперше опинитись так далеко від дому – це неймовірно важко… Впродовж двох років перебування там у мене було всього два вихідних. Робота тривала з 9 вечора до 4-5 ранку. Спиш вдень – вночі працюєш. Ці 2 роки пролетіли дуже швидко.

– Потім був Китай?

Так. У Китай я вже їхав цілеспрямовано. Пробув вдома після Південної Кореї півроку. Я був у Азії, мені сподобалось і хотілось туди поїхати ще. Тож я вирушив до Китаю.

Якщо у Південні Кореї я був у трьох містах, то у Китаї число міст значно зросло. Перші півроку переліт відбувався кожні 15-20 дні. Я побував майже у кожному куточку Китаю, окрім холодної Півночі. Ми займались промоушином ресторанів та кухонь різних країн світу у готелях мережі “Sheraton”.

–  Розкажи про особливості культур цих країн.

Насправді особливостей дуже багато. Не можна тримати келих однією рукою, коли ви чаркуєтесь. В іншому випадку вважається, що людині є що приховувати і вона не відкрита з оточуючими. Також вони дуже поважають старших. Не на словах, а в поведінці та ставленні. Навіть коли ти представляєшся,  повинен сказати свій вік. Тоді, в кінці фрази, ставиться приставка, яка вказує на повагу до людини старшого віку. Неповагою є, коли молодший торкається голови старшого. Стать у цьому випадку немає значення. От була ситуація у Південній Кореї, яка мене дуже вразила. Після роботи наша команда і ді-джеї з готелю, в якому ми працювали, вирішили після роботи пограти в баскетбол, а потім потеревенити. І ось сидимо ми, щось обговорюємо, і тут заходить прибиральник з нашого готелю в уніформі, набагато старший за нас. Ді-джеї підскочили з місць і низько поклонились йому у привітанні. Для мене це було шоком! Вони знали тільки те, що він працює у тому ж клубі. Заробляли вони набагато більше за того чоловіка. Незважаючи на гроші і статус, повага у них має більше значення, ніж у нас. А взагалі таких нюансів дуже багато. Треба пожити хоча б рік, щоб почати орієнтуватись в усьому. У китайців є спеціальне слово: «лаовай». Це слово позначає людину-іноземця, яка не знає культури, тому їй це можна пробачити. Ще в Китаї прийнято торгуватись. Проте, не треба старатись перехитрити китайця. Вони це відчувають на генетичному рівні.

– Ти куштував смажених комах?

Чесно скажу: не пробував. І в Китаї, і в Південній Кореї їх готують з приправами, в купі… Пахне і виглядає воно неїстівним. Що б там не казали про користь, про велику кількість протеїну, про посилення чоловічої сили, але вигляд і запах – це просто жах! Я не можу таке їсти.

–  А взагалі які враження про кухню?

У Китаї морепродуктів скуштував безліч. У них це, як у нас овочі – багато і порівняно дешево. Ще у них великий вибір грибів. Вони їх додають практично всюди. Та й взагалі, в Китаї дві основні теми – це гроші та їжа. Про це вони можуть говорити вічно! Проте, мені більше сподобалась кухня Південної Кореї. Вона проста, але гостра. Там величезний вибір локшини. І ще у них дуже смачний холодний суп. Вони туди навіть лід додають, це дуже смакує! У Китаї кухня інша. Але перевага цієї країни в тому, що готують там 24/7. Ти можеш вийти в будь-якій годині доби і поїсти гарячого. Проте, дуже сумував за українськими стравами. Борщ, вареники, хліб, сало… В Азії немає такого поняття, як натуральні молочні продукти через несприйняття лактози.. У них все заміняє соя. Звичайно, що ми варили борщ, і ліпили вареники. А ось знайти буряк було неймовірно важко. А коли хтось з наших їхав додому і висилав фото того ж борщу, хліба, шашлику – ми дуже заздрили. Ми готові були віддати все за наші страви. Приходилося постійно щось вигадували…  Це, здається, в українців у крові викрутитись будь-де. Борщ ми варили, вареники ліпили, шашлики на даху готелю смажили!

–  Яка кухня краща для тебе: українська чи азійська?

Однозначно наша. Можна знайти ті ж продукти, але це не те. Навіть та ж картопля! У них вона більш водяниста, не має такого насиченого смаку, щоб ви розуміли, це як овочі, які у нас продають взимку, Вони не мають ні смаку, ні запаху тих, що виросли влітку, у сезон.

–  Які кумедні випадки були під час перебування на Сході?

О, їх було багато! Третій рік в Китаї. Змінились правила візового перебування там. Гонконг – це особливий адміністративний район Китаю, тому для переоформлення документів потрібно потрапити з будь-якого найближчого міста до Гонконгу – це поїздка на метро. А щоб отримати візу, потрібно було залишатись у місті  на тиждень, або й більше. Здається, все просто. Воно було б так, якби не банківська система. У кожній провінції є свій банк. І банки можуть мати однакові назви, але не бути пов’язані між собою. Тобто тобі потрібно кожного разу заводити нову картку того банку в кожному новому місці і перекидати свої кошти з однієї картки на іншу. У мене тих карток було багато. І кожна зі своїм іншим пін-кодом. Отже, я в Гонконг після двох діб без сну і хочу купити воду. Заходжу в магазин, беру воду, йду до каси і хочу розрахуватися карткою. Ввожу пін-код раз. Невірно. Думаю, та не може такого бути! Ввожу вдруге! Знову невірно. Втретє!… І тут картку заблоковує!… Залишаюся я сам, посеред мільйонного міста, з багажем, без грошей і готелю, застряг на тиждень! І допомогти нема кому. Приходжу в банк з аналогічною назвою, а вони мені кажуть, що не мають ніякого відношення до банку, де лежать мої гроші. І навіть зв’язатись з ним не можуть. Я в ступорі. Що робити?! На щастя, банки видають USB з усіма даними, яке підключається до комп’ютера. І вся інформація збереглась на моєму ноутбуці. Прилетів я в готель, в якому забронював номер, пояснив ситуацію і швиденько на комп’ютері розблокував картку. Але те, що я пережив протягом тих годин – це щось неймовірне! Тому, якщо будете в Китаї, будьте уважні з банківськими картками!

І є ще одна історія.. Коли я вже працював менеджером, мій керівник попросив мене зустріти в аеропорту трьох українок, які приїхали працювати моделями. Через неймовірні затори я запізнився на півтори години.

Заходжу в аеропорт і бачу таку картину: сидять на валізах три українські красуні і заливаються слізьми. Не помітити їх серед китайців було неможливо. Важко уявити, що пережили дівчата, які приїхали в Китай на роботу, де їх мали зустріти, мало того, що не зустріли, ще й зв’язку ніякого. І дівчатка зовсім молоденькі, по 18 років. Але як вони мені зраділи! У той момент я був для них найріднішою людиною.

–  Як змінилось твоє життя після перебування в цих країнах?

Дуже змінилось. Не те, щоб я тут такого не бачив, всі люди будь-де однакові: є хороші, є погані. Однак, коли ти потрапляєш в абсолютно іншу країну, тим більше Схід, можеш перевірити, друг тобі людина чи ні.

–  Чому повернувся?

Існує така тенденція. Для людини, яка живе в Азії безвиїзно 5 років, настає дедлайн. Вона або залишається там надовго, або повертається додому і не їде вже назад. До речі, щось в цьому є. Ти дійсно відчуваєш, коли приходить цей час. У певний момент перебування в Китаї, я його відчув. Та і багато хто розповідав, що вони теж відчувають щось подібне, момент, коли ти розумієш, що час щось вирішувати. До того ж, я зрозумів, що спілкування у соцмережах з рідними мене вже не задовольняє. Родину хочеться бачити вживу. У брата народилась друга дитина, мама із сестрою повернулись з-за кордону. Відбулось таке собі возз’єднання родини і мені хотілось приєднатись.

–  Чому після повернення обрав роботу персонального тренера?

Зі спортом я був завжди, а саме з фітнесом – довший час. Вивчати цю сферу діяльності не як клієнт, а як тренер, я почав ще у Китаї. У той період життя я зрозумів, що хочу розвиватись. Постало питання: якщо я цим займаюсь довший час, то чи можу навчити інших людей? Залишалось одне: отримати відповідну освіту. Я повернувся в Україну, приїхав додому. Почав займатись в залі, де мені запропонували роботу і я подумав: чому б і ні? Свою освіту я отримав у Києві. Після того почав працювати у місцевому фітнес-центрі

–   Розкажи про особливості цієї роботи.

Однозначно – це цікава робота. Щодня ти зустрічаєш нових людей. Мені подобається робота в нашій команді: позитив, обмін енергією під час тренування. Я не просто тренер. Для когось я старший брат, для когось батько, а для когось товариш… До кожної людини потрібен свій підхід, і мені потрібно бути ще й психологом для досягнення потрібного результату.

– Борди з твоїм фото були розміщені не тільки в Коломиї, а й за межами області. Ти професійно не думав займатись модельним бізнесом?

Ніколи не ставив собі такої мети, але процес фотосесії мені близький по духу. Можливо, це пов’язано з роботою на сцені. Те, що мене було всюди видно – це момент реклами, але «зірку» не лапаю. Я сам простий і люблю простих людей. Щодо модельного бізнесу, то займатись професійно не збираюсь. Як захоплення чи саморозвиток – так, професійно – ні.

–  Назад за кордон тягне?

50 на 50. Тут вдома – сім’я, друзі. Там – інше оточення і атмосфера. У мене конкретної цілі на виїзд за кордон наразі нема, але хотілося б ще відвідати Японію. Мені цікава ця країна. Якщо Китай – це інша планета, то Японія – це інша галактика.

–  Які у тебе зараз хобі?

Продовжую грати у баскетбол. Не закидав цього заняття. Цікавлюсь тату. Малюю ескізи, вивчаю технологію і новинки у цьому мистецтві. Колекціоную кросівки. Не знаю навіть, скільки пар у мене. Але історія, дизайн, виробництво мене дуже захоплюють. Цікавлюсь зйомкою і монтуванням відео. Роблю невеликі рекламні ролики в основному для себе, друзів та залу. Ну і музика! Все життя з музикою, постійно її слухаю і не уявляю свого життя без неї.

– Який твій найбожевільніший вчинок?

Зірватись з насидженого місця, кинути все і виїхати за кордон на довгий час. Дуже вдячний батькам, я отримав від них потужну підтримку

– Якби ти потрапив на безлюдний острів, ти б вижив?

Думаю, що так. Я народився у період, коли не було ні сучасних технологій, ні соцмереж, тому я вірю, що життя без Instagram існує і я б там вижив.

–  Якби у тебе була суперздібність, якою вона була би?

Однозначно телепортація. Не потрібно ні віз, ні довгих перельотів. А ще, це було б дуже зручно, враховуючи стан коломийських доріг.

– Яка у тебе довгострокова ціль?

Не люблю розповідати про задумане. Знаю по собі, якщо я щось запланую і скажу це іншій людині, відсотків на 80 це не збудеться. Всі свої плани я тримаю глибоко в собі.

Ну і ніхто не відміняв спонтанність. А от плисти за течією чи проти – вибір кожного з нас.

Автор Яна Букреєва

Фото: Фотостудія “Zebra Photos”: м. Коломия

(Visited 598 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    Круто, з такими тренерами з фітнесу ми переженемо Європу по ВВП наступного року, його досвід розпізд@йства нам дуже необхідний.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7388

загрузка...

“Дім Сірка” просить про фінансову допомогу, аби продовжувати рятувати тварин 11:41

Калуський “Дім Сірка” загруз у боргах, а під опікою організації все більше тварин. Небайдужих просять про фінансову підтримку. “Усі слідкують за нашими новинами і бачать, яка кількість тварин кожного дня...

Роману Вірастюку зробили складну операцію на серці: потрібна допомога 11:13 2 коментарі

Бронзовому медалісту чемпіонату Європи-1994 зі штовхання ядра, директору Департаменту олімпійського спорту Міністерства молоді та спорту України Роману Вірастюку потрібна допомога. Про це повідомляє Міністр молоді та спорту Ігор Жданов на...

Три грації: Ольга Сумська з доньками прикрасила обкладинку глянцю (фото) 11:02

Відома українська акторка Ольга Сумська погодилась на стильну фотосесію для вітчизняного глянцю. Однак у новому випуску вона постала не сама, а зі своїми двома дорослими доньками – Антоніною Паперною та...

Юний прикарпатський шахіст здобув “бронзу” на турнірі в Іспанії (фотофакт) 10:55

13-річний калушанин Валентин Прокоф’єв став бронзовим призером міжнародного турніру в Іспанії XXI Obert Internacional Sant Martí 2019. З 13 до 21 липня в Барселоні проходив 21-ий Відкритий міжнародний турнір Сант...

Закохані Горбунов та Осадча показали романтичні фото з подорожі Амстердамом (фото) 10:33

Ведучі влаштували собі відпустку для двох. Зіркове подружжя Катерина Осадча та Юрій Горбунов вирушили у відпустку. Знаменитості вирішили провести час вдвох у столиці Нідерландів Амстердамі, про що Катерина повідомила у...

До Івано-Франківська завітав військовий "Хамер" (фоторепортаж) 10:28

Сьогодні до Івано-Франківська завітало командування 80-ї окремої десантно-штурмової бригади на військовому автомобілі "Хамер", інформує Правда.іф. До Івано-Франківська завітали з роз'яснювальною роботою про переваги військової служби за контрактом в еліті зброєнних...

"До "Слуги народу" не могли потрапити непрофесіонали", - безробітний весільний фотограф, який пройшов у Раду 09:47 2 коментарі

Сергій Штепа, який переміг на виборах до Верховної Ради, хоче працювати в комітеті транспорту або культури Про це він розповів в інтерв'ю "Главкому". Кандидат від "Слуги народу" Сергій Штепа переміг...

У Рогатині десантники 80-ої бригади агітували за контрактну службу (фоторепортаж) 09:34

Рогатинський районний військовий комісаріат спільно з представниками 80-ої окремої десантно-штурмової бригади проводять агітаційно-роз’яснювальну роботу з метою інформування населення про переваги військової служби за контрактом у десантно-штурмових військах Збройних Сил України....

Черговий франківський двір набуває оновлених обрисів (фоторепортаж) 08:31

Ремонт розпочався біля будинків №34 на вул. Вовчинецькій та №24 на вул. Привокзальній. Зараз уже проведено вирівнювання території, оскільки раніше тут було багато залишків будівельного сміття та бруду. Територія двору...

В Івано-Франківську розпочалося чергове незаконне будівництво багатоповерхівки біля озера (фоторепортаж) 08:29

В Івано-Франківську розпочалося чергове незаконне будівництво багатоповерхівки біля озера. Про це в мережі повідомляє франківчанка Рудчук Олеся: "Рейдери у Івано-Франківську. Чергова сенсація. У Івано-Франківську – рейдерське захоплення!!! ​Не так давно...

За життя водія, який вчора розбився у Снятинському районі, продовжують боротись лікарі (фото) 07:04

За життя водія, який вчора розбився у Снятинському районі, продовжують боротись лікарі. У ніч з понеділка на вівторок, о 03:12 годині, на території Снятинського району, у селі Горішнє Залуччя, трапилася...

Найкращі ідеї для активного дитячого відпочинку в Івано-Франківську 00:14

В Івано-Франківську є безліч місць, де діти можуть активно та з користю провести свій час. Втім, коли потрібно не завжди про них можна згадати. Кореспондентка Бліц-Інфо зібрала список місць, де...

Життя після втрати. Хто і кому у Франківську допомагає пережити смерть дитини 23:49

Десять місяців тому в Наталі й Тараса народився син. Вони назвали його Тео. А за чотири дні малюк помер. Пережити втрату дитини і йти далі їм допомогли австралійські фахівці, з...

“Відклали в ящик”, – Орест Кошик про пам’ятник жабі в Івано-Франківську 23:21

В Івано-Франківську планували створити скульптуру українській жабі. Конкурс на найкращий ескіз пам’ятника, який переносили два рази, так і не відбувся. Вчора, 22 липня, «Галицький кореспондент» поцікавився в Ореста Кошика, начальника...

Легенди Станиславова/Івано-Франківська. Дуже розчинна кава 22:38

Традиційний напій Галичини – це кава. Але за совітів то був великий дефіцит, в принципі, як і будь-що інше. В крамницях під маркою кави чи напою з натяком на неї...

До Франківська завітали переможці авіашоу у Великобританії (фоторепортаж) 22:05

Українські екіпажі Су-27 та Іл-76МД взяли участь в авіашоу “RIAT – 2019” у Великій Британії. Там вони стали переможцями в номінації кращий пілотаж. Вчора, 22 липня, вони повернулись з нагородою...

На Пасічній заблукав літній чоловік. Поліція шукає рідних (фотофакт) 22:02

В Івано-Франківську розшукують родичів літнього чоловіка. Про це в телеграм-чаті "Чат 112" повідомила речниця патрульної поліції Христина Мриглід. "На пасічній виявили старшого чоловіка, не може сказати про себе нічого..можливо хтось...

Прикарпатець Юрій Пасимок бореться з раком гортані – родина просить про допомогу 21:18

В Юрія Пасимка виявили рак гортані. Нещодавно він переніс операцію, та зараз йому необхідні кошти на реабілітацію та хіміотерапію. Про це повідомляється на сайті міста “Косів“. “16 липня 2019 року...

Дауншифтинг по-українськи: як вижити у триденному поході в Карпатах (фоторепортаж) 20:53

Українські Карпати – вельми самобутні гори. Вони невисокі, але достатньо круті, тут безліч гірських річок, величезні ліси, широченні полонини і кришталево чисті озера. Тут збереглися практично незаймані цивілізацією місця, де...

Козак Гаврилюк відпочиває. На Прикарпатті депутатом від "Зекоманди" став справжній самородок (фото+відео) 20:43 16 коментарів

Центральна виборча комісія опрацювала 100% протоколів з мажоритарного округу №89 (Снятинський, Косівський та Верховинський райони), пише Галичина. Найбільше голосів виборців здобув кандидат від «Слуги народу» Володимир Тимофійчук - 18,2%. Другим...
  • ріел ІФ виринаюча