Прикарпатець розповів про життя в азійській країні та чому повернувся в Україну (фото)

Цупкий впевнений погляд, міцна статура… Білборди та сітілайти з його зображенням були розміщені далеко за межами нашої області. Хто б міг подумати, що інженер за освітою покине перспективну роботу, родину, друзів та стале життя заради роботи за кордоном.. І не в Європі, а далекій Азії. На запитання як так сталось, Василь Васкан відповів виданню “Глузд”, що не міг упустити такого шансу.

–  Ким був Василь Васкан до виїзду за кордон?

2008 рік… Я був студентом, який не знав, чим би він хотів займатись в житті. Як і більшість студентів, напевно. На той час я займався вільною боротьбою, грав у баскетбол за місто, трішки малював і танцював… Мені подобалось усім цим займатись, а якщо щось подобається і це приносить задоволення, то воно заряджає позитивною енергією.

–  Як так сталось, що ти виїхав, ще й у такі екзотичні країни, як Південна Корея і Китай?

Коли я приїхав додому і почав працювати, то був на стадії такого собі адаптаційного періоду. Повернувшись з великого міста, важко увійти у спокійну течію маленького містечка. Поки я звикав, знайомі запропонували поїхати працювати з ними до Південної Кореї. І я вирішив кинути все стабільне і вирушив заробляти гроші в складі танцювальної команди, яка виступала у нічних клубах. Перший контракт був дуже важким. Новий клімат, нова атмосфера, абсолютно інші люди та інша культура. Хоч нас і було в команді десятеро, однак вперше опинитись так далеко від дому – це неймовірно важко… Впродовж двох років перебування там у мене було всього два вихідних. Робота тривала з 9 вечора до 4-5 ранку. Спиш вдень – вночі працюєш. Ці 2 роки пролетіли дуже швидко.

– Потім був Китай?

Так. У Китай я вже їхав цілеспрямовано. Пробув вдома після Південної Кореї півроку. Я був у Азії, мені сподобалось і хотілось туди поїхати ще. Тож я вирушив до Китаю.

Якщо у Південні Кореї я був у трьох містах, то у Китаї число міст значно зросло. Перші півроку переліт відбувався кожні 15-20 дні. Я побував майже у кожному куточку Китаю, окрім холодної Півночі. Ми займались промоушином ресторанів та кухонь різних країн світу у готелях мережі “Sheraton”.

–  Розкажи про особливості культур цих країн.

Насправді особливостей дуже багато. Не можна тримати келих однією рукою, коли ви чаркуєтесь. В іншому випадку вважається, що людині є що приховувати і вона не відкрита з оточуючими. Також вони дуже поважають старших. Не на словах, а в поведінці та ставленні. Навіть коли ти представляєшся,  повинен сказати свій вік. Тоді, в кінці фрази, ставиться приставка, яка вказує на повагу до людини старшого віку. Неповагою є, коли молодший торкається голови старшого. Стать у цьому випадку немає значення. От була ситуація у Південній Кореї, яка мене дуже вразила. Після роботи наша команда і ді-джеї з готелю, в якому ми працювали, вирішили після роботи пограти в баскетбол, а потім потеревенити. І ось сидимо ми, щось обговорюємо, і тут заходить прибиральник з нашого готелю в уніформі, набагато старший за нас. Ді-джеї підскочили з місць і низько поклонились йому у привітанні. Для мене це було шоком! Вони знали тільки те, що він працює у тому ж клубі. Заробляли вони набагато більше за того чоловіка. Незважаючи на гроші і статус, повага у них має більше значення, ніж у нас. А взагалі таких нюансів дуже багато. Треба пожити хоча б рік, щоб почати орієнтуватись в усьому. У китайців є спеціальне слово: «лаовай». Це слово позначає людину-іноземця, яка не знає культури, тому їй це можна пробачити. Ще в Китаї прийнято торгуватись. Проте, не треба старатись перехитрити китайця. Вони це відчувають на генетичному рівні.

– Ти куштував смажених комах?

Чесно скажу: не пробував. І в Китаї, і в Південній Кореї їх готують з приправами, в купі… Пахне і виглядає воно неїстівним. Що б там не казали про користь, про велику кількість протеїну, про посилення чоловічої сили, але вигляд і запах – це просто жах! Я не можу таке їсти.

–  А взагалі які враження про кухню?

У Китаї морепродуктів скуштував безліч. У них це, як у нас овочі – багато і порівняно дешево. Ще у них великий вибір грибів. Вони їх додають практично всюди. Та й взагалі, в Китаї дві основні теми – це гроші та їжа. Про це вони можуть говорити вічно! Проте, мені більше сподобалась кухня Південної Кореї. Вона проста, але гостра. Там величезний вибір локшини. І ще у них дуже смачний холодний суп. Вони туди навіть лід додають, це дуже смакує! У Китаї кухня інша. Але перевага цієї країни в тому, що готують там 24/7. Ти можеш вийти в будь-якій годині доби і поїсти гарячого. Проте, дуже сумував за українськими стравами. Борщ, вареники, хліб, сало… В Азії немає такого поняття, як натуральні молочні продукти через несприйняття лактози.. У них все заміняє соя. Звичайно, що ми варили борщ, і ліпили вареники. А ось знайти буряк було неймовірно важко. А коли хтось з наших їхав додому і висилав фото того ж борщу, хліба, шашлику – ми дуже заздрили. Ми готові були віддати все за наші страви. Приходилося постійно щось вигадували…  Це, здається, в українців у крові викрутитись будь-де. Борщ ми варили, вареники ліпили, шашлики на даху готелю смажили!

–  Яка кухня краща для тебе: українська чи азійська?

Однозначно наша. Можна знайти ті ж продукти, але це не те. Навіть та ж картопля! У них вона більш водяниста, не має такого насиченого смаку, щоб ви розуміли, це як овочі, які у нас продають взимку, Вони не мають ні смаку, ні запаху тих, що виросли влітку, у сезон.

–  Які кумедні випадки були під час перебування на Сході?

О, їх було багато! Третій рік в Китаї. Змінились правила візового перебування там. Гонконг – це особливий адміністративний район Китаю, тому для переоформлення документів потрібно потрапити з будь-якого найближчого міста до Гонконгу – це поїздка на метро. А щоб отримати візу, потрібно було залишатись у місті  на тиждень, або й більше. Здається, все просто. Воно було б так, якби не банківська система. У кожній провінції є свій банк. І банки можуть мати однакові назви, але не бути пов’язані між собою. Тобто тобі потрібно кожного разу заводити нову картку того банку в кожному новому місці і перекидати свої кошти з однієї картки на іншу. У мене тих карток було багато. І кожна зі своїм іншим пін-кодом. Отже, я в Гонконг після двох діб без сну і хочу купити воду. Заходжу в магазин, беру воду, йду до каси і хочу розрахуватися карткою. Ввожу пін-код раз. Невірно. Думаю, та не може такого бути! Ввожу вдруге! Знову невірно. Втретє!… І тут картку заблоковує!… Залишаюся я сам, посеред мільйонного міста, з багажем, без грошей і готелю, застряг на тиждень! І допомогти нема кому. Приходжу в банк з аналогічною назвою, а вони мені кажуть, що не мають ніякого відношення до банку, де лежать мої гроші. І навіть зв’язатись з ним не можуть. Я в ступорі. Що робити?! На щастя, банки видають USB з усіма даними, яке підключається до комп’ютера. І вся інформація збереглась на моєму ноутбуці. Прилетів я в готель, в якому забронював номер, пояснив ситуацію і швиденько на комп’ютері розблокував картку. Але те, що я пережив протягом тих годин – це щось неймовірне! Тому, якщо будете в Китаї, будьте уважні з банківськими картками!

І є ще одна історія.. Коли я вже працював менеджером, мій керівник попросив мене зустріти в аеропорту трьох українок, які приїхали працювати моделями. Через неймовірні затори я запізнився на півтори години.

Заходжу в аеропорт і бачу таку картину: сидять на валізах три українські красуні і заливаються слізьми. Не помітити їх серед китайців було неможливо. Важко уявити, що пережили дівчата, які приїхали в Китай на роботу, де їх мали зустріти, мало того, що не зустріли, ще й зв’язку ніякого. І дівчатка зовсім молоденькі, по 18 років. Але як вони мені зраділи! У той момент я був для них найріднішою людиною.

–  Як змінилось твоє життя після перебування в цих країнах?

Дуже змінилось. Не те, щоб я тут такого не бачив, всі люди будь-де однакові: є хороші, є погані. Однак, коли ти потрапляєш в абсолютно іншу країну, тим більше Схід, можеш перевірити, друг тобі людина чи ні.

–  Чому повернувся?

Існує така тенденція. Для людини, яка живе в Азії безвиїзно 5 років, настає дедлайн. Вона або залишається там надовго, або повертається додому і не їде вже назад. До речі, щось в цьому є. Ти дійсно відчуваєш, коли приходить цей час. У певний момент перебування в Китаї, я його відчув. Та і багато хто розповідав, що вони теж відчувають щось подібне, момент, коли ти розумієш, що час щось вирішувати. До того ж, я зрозумів, що спілкування у соцмережах з рідними мене вже не задовольняє. Родину хочеться бачити вживу. У брата народилась друга дитина, мама із сестрою повернулись з-за кордону. Відбулось таке собі возз’єднання родини і мені хотілось приєднатись.

–  Чому після повернення обрав роботу персонального тренера?

Зі спортом я був завжди, а саме з фітнесом – довший час. Вивчати цю сферу діяльності не як клієнт, а як тренер, я почав ще у Китаї. У той період життя я зрозумів, що хочу розвиватись. Постало питання: якщо я цим займаюсь довший час, то чи можу навчити інших людей? Залишалось одне: отримати відповідну освіту. Я повернувся в Україну, приїхав додому. Почав займатись в залі, де мені запропонували роботу і я подумав: чому б і ні? Свою освіту я отримав у Києві. Після того почав працювати у місцевому фітнес-центрі

–   Розкажи про особливості цієї роботи.

Однозначно – це цікава робота. Щодня ти зустрічаєш нових людей. Мені подобається робота в нашій команді: позитив, обмін енергією під час тренування. Я не просто тренер. Для когось я старший брат, для когось батько, а для когось товариш… До кожної людини потрібен свій підхід, і мені потрібно бути ще й психологом для досягнення потрібного результату.

– Борди з твоїм фото були розміщені не тільки в Коломиї, а й за межами області. Ти професійно не думав займатись модельним бізнесом?

Ніколи не ставив собі такої мети, але процес фотосесії мені близький по духу. Можливо, це пов’язано з роботою на сцені. Те, що мене було всюди видно – це момент реклами, але «зірку» не лапаю. Я сам простий і люблю простих людей. Щодо модельного бізнесу, то займатись професійно не збираюсь. Як захоплення чи саморозвиток – так, професійно – ні.

–  Назад за кордон тягне?

50 на 50. Тут вдома – сім’я, друзі. Там – інше оточення і атмосфера. У мене конкретної цілі на виїзд за кордон наразі нема, але хотілося б ще відвідати Японію. Мені цікава ця країна. Якщо Китай – це інша планета, то Японія – це інша галактика.

–  Які у тебе зараз хобі?

Продовжую грати у баскетбол. Не закидав цього заняття. Цікавлюсь тату. Малюю ескізи, вивчаю технологію і новинки у цьому мистецтві. Колекціоную кросівки. Не знаю навіть, скільки пар у мене. Але історія, дизайн, виробництво мене дуже захоплюють. Цікавлюсь зйомкою і монтуванням відео. Роблю невеликі рекламні ролики в основному для себе, друзів та залу. Ну і музика! Все життя з музикою, постійно її слухаю і не уявляю свого життя без неї.

– Який твій найбожевільніший вчинок?

Зірватись з насидженого місця, кинути все і виїхати за кордон на довгий час. Дуже вдячний батькам, я отримав від них потужну підтримку

– Якби ти потрапив на безлюдний острів, ти б вижив?

Думаю, що так. Я народився у період, коли не було ні сучасних технологій, ні соцмереж, тому я вірю, що життя без Instagram існує і я б там вижив.

–  Якби у тебе була суперздібність, якою вона була би?

Однозначно телепортація. Не потрібно ні віз, ні довгих перельотів. А ще, це було б дуже зручно, враховуючи стан коломийських доріг.

– Яка у тебе довгострокова ціль?

Не люблю розповідати про задумане. Знаю по собі, якщо я щось запланую і скажу це іншій людині, відсотків на 80 це не збудеться. Всі свої плани я тримаю глибоко в собі.

Ну і ніхто не відміняв спонтанність. А от плисти за течією чи проти – вибір кожного з нас.

Автор Яна Букреєва

Фото: Фотостудія “Zebra Photos”: м. Коломия

(Visited 584 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    Круто, з такими тренерами з фітнесу ми переженемо Європу по ВВП наступного року, його досвід розпізд@йства нам дуже необхідний.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6374

загрузка...

На «Позитроні» зупинили водія з рекордними показником алкоголю: вказаного чоловіка суд перед цим позбавив права керувати автомобілем на 10 років (фотофакт) 11:17

4,14 проміле алкоголю виявив алкотестер у крові водія, якого суд уже позбавив права керувати на 10 років Про це повідомляють у Патрульній поліції Івано-Франківської області. У ніч на 15 лютого...

В Богородчанському районі Московським патріархатом навіть не смерділо, – депутат Никорович просить допомогти з реставрацією Домініканського костелу 10:53

15 лютого розпочала свою роботу 27-ма сесія Івано-Франківської обласної ради. Перед затвердженням порядку денного депутати мали можливість виступити від депутатських фракцій. Слово взяв депутат Святослав Никорович, який представляє в обласній...

Патрульні склали протоколи на нетверезих охоронців, які почергово керували однією автівкою (фотофакт) 23:22

15 лютого франківські патрульні поліцейські отримали інформацію, що автомобілем Renault Logan приватної служби охорони керує нетверезий водій. На вулиці Бандери патрульні поліцейські виявили автомобіль з орієнтування та зупинили його. За...

Дім у секторі 139-а. Як і де у Франківську ховають безхатьків (фоторепортаж) 23:08

Однакові дерев’яні хрести з чорними табличками. На них десь лише імена, десь дата смерті, а над чиєюсь могилою напис «Невідомий». Таких могил тут близько сотні. Більшість цих людей померла на...

“Івано-Франківськміськсвітло” поповнилось новими автовишками (фоторепортаж) 22:44

КП “Івано-Франківськміськсвітло” поповнилось новими автовишками. Інформацію про це повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у Фейсбуці. На зміну техніці, родом з середини минулого століття, прийшли сучасні машини. “Газель” підприємство отримало завдяки...

На Прикарпатті збирають допомогу для 17-річного сироти-інваліда (фотофакт) 22:15

На Прикарпатті благодійна організація збирає допомогу для сироти-інваліда. Шукають одяг для 17-річного хлопця. Його ріст 175 сантиметрі. Взуття носить 43 розміру. Віктор – круглий сирота, офіційний опікун бабуся з 1949року...

В гірському селі День Валентина розпочався із п'яної стрілянини (фотофакт) 21:55

14 лютого раптовий нічний конфлікт між односельцями закінчився стріляниною. Близько 2:30 до поліції надійшло повідомлення з Надвірнянської ЦРЛ про пацієнта з пораненням. 26-річний мешканець села Білі Ослави розповів, що у нього з...

В Івано-Франківську лікарі упіймали злодія, який перебуваючи під слідством, продовжував вчиняти крадіжки (фотофакт) 21:47

14 лютого працівники поліції затримали 33-річного мешканця обласного центру, який пограбував пацієнтку перинатального центру. Близько 17-ї години на спецлінію 102 надійшло повідомлення з обласного перинатального центру, що там затримали невідомого чоловіка, котрий...

Підземний перехід "Ваґабундо" розпочав свою роботу в центрі Івано-Франківська (фоторепортаж) 21:24

Підземний перехід "Ваґабундо" розпочав свою роботу в центрі Івано-Франківська. Сьогодні, 15 лютого, свою роботу розпочав мистецький підземний перехід цирк "Ваґабундо", повідомляє Правда.Іф Тут співзасновники Юрій Андрухович, Ростислав Шпук та О....

Дорогу до притулку "Дому Сірка" таки підремонтують 21:18

Міський голова доручив підсипати дорогу до притулку з безпритульними тваринами. Зокрема, як прозвітував очільник КП "Полігон" Юрій Мороз, в місті налічується 1120 безпритульних собак. Окрім того, скоротилась кількість цуценят, що є позитивним...

Вечірня ДТП на "Братах": іномарка збила чоловіка на пішохідному переході (фотофакт) 21:00

Ввечері 15 лютого на вулиці Хоткевича, в районі магазину “Дарницький”, сталася ДТП. 24-річний водій седану “Мазда” на пішохідному переході збив 53-річного чоловіка. Його госпіталізувала швидка. Про це “Галці” повідомили в...

Фотографи поділилися враженнями від зимового походу Карпатами (фоторепортаж) 20:56

Пропонуємо читачам Версії цікаві звіти про зимові походи від популярних фотографів: Довго не було хорошої погоди в зимових Карпатах. Тож як тільки синоптики показали задовільні прогнози, ми з Павлом рушили...

Як приборкати ревнощі, коли твій хлопець порноагент: Приклад пари з Франківська (фото+відео) 20:35 6 коментарів

Приборкувати Невелика різниця: як порноагент з дружиною навчилися приборкувати ревнощі ревнощі в дуже пікантній ситуації навчилися Євген і Жанна з Івано-Франківська. Довіряти партнерові в їх випадку справді непросто, адже довкола...

Гуцульська бринза може стати офіційним брендом 19:53

Бринзарі з Косівщини, що на Прикарпатті зацікавлені в реєстрації гуцульської бринзи, як торгового знаку з географічною реєстрацією. Про це повідомляє проект "Географічні зазначення в Україні". "Косівські бринзарі отримали запрошення долучитися до...

Під залізничним мостом планують зробити ще одну пішохідну доріжку (фоторепортаж) 17:46 1 коментар

Сьогодні, 15 лютого мер Івано-Франківська Руслан Марцінків з командою пройшлись центральною частиною міста - Вали, Василіянок, Дністровській, Військових Ветеранів, частина Вовчинецької. Про це очільник повідомив у мережі, пише Бліц-Інфо. "Завітали...

У Брошнів-Осаді шукають вандалів, які понищили сміттєві урни 17:09

У центрі Брошнів-Осади, у парку біля Народного дому, невідомі понівечили сміттєві баки. Про це йдеться на сторінці Брошнів-Осадської ОТГ. Вандали вже не вперше руйнують комунальне майно на території ОТГ. Зловмисники...

У Франківську мистецький простір "Ваґабундо" влаштовує перший вечір (програма) 16:23

Перший Підземний Перехід "Ваґабундо" відкриває двері відвідувачам в Івано-Франківську 15 лютого. Програма – з 18.00 до 22.00. Приходити можна в будь-який час. Як писали ЗМІ, відкриття нового мистецького простору у...

В Івано-Франківську вшанували 30-річницю виведення військ з Афганістану (фоторепортаж) 16:02 1 коментар

Сьогодні, 15 лютого в Івано-Франківську вшанували учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річницю виведення військ з республіки Афганістан. У парку «Воїнів-інтернаціоналістів» біля пам’ятника зібралося близько 200 людей:...

Розсміши мера: у Франківську пройде фестивалю гумору на кубок міського голови 15:12

Гумористичний фестиваль "Розсміши мера" цьогоріч пройде вперше Планують його організувати 1 квітня – в День сміху. Положення про проведення Франківського фестивалю гумору на кубок міського голови «Розсміши мера» ще має...

У Франківському університеті взялися за дослідження конопель (фоторепортаж) 14:58 1 коментар

В Івано-Франківському національному медичному університеті підсумували рік роботи, зокрема презентували новітні розробки науковців ІФНМУ, які використовує українська фармація. Завідувач кафедри фармації ІФНМУ, доктор фармацевтичних наук, професор Андрій Грицик розповів про напрями наукових досліджень,...
  • ріел ІФ виринаюча