Прикарпатські газовики визнані кращими фахівцями з діагностики газопроводів Західної України (фотофакт)

На Львівщині 24 кращих фахівців з діагностики газопроводів Західної України протягом двох днів обстежували надземні та підземні газопроводи, оцінювали їхню герметичність та виявляли витоки газу. Команди «Івано-Франківськгаз», «Львівгаз», «Волиньгаз», «Рівнегаз», «Чернівціігаз» та «Закарпаттягаз» демонстрували свої професійні навички в рамках перших Всеукраїнських змаганнях «Наша майстерність – ваша безпека». Найкраще з поставленими завданнями справилася бригада прикарпатських газовиків. Вони посіли перше місце на Всеукраїнских змаганнях Західного регіону.

Команда переможців

«Наша майстерність – ваша безпека»

Конкурс для газовиків-діагностів проводиться вперше. У ньому приймають участь понад 20 газорозподільних підприємств.

Змагання проходять у кілька етапів. Спочатку, кожна газова компанія провела відбірковий турнір, на якому була визначена краща бригада групи комплексно приладового обстеження Служби контролю за виробництвом  ПАТу. Далі – змагання найсильніших команд у  трьох регіонах. Переможці яких, а це «Івано-Франківськгаз», «Житомиргаз» та «Дніпропетровськгаз», 5 червня  на базі ПАТ «Рівнегаз» змагатимуться за звання кращої команди з діагностики газопроводів України.

На відбіркових, так і на регіональних змаганнях, фахівці демонстрували практичні та теоретичні навички. Для учасників встановлювався єдиний час на виконання усіх завдань: для практичних дій по комплексно-приладному обстеженню  підземного, надземного газопроводу, а також технічного обстеження підземного газопроводу у шурфі було виділено 40 хв. на виконання кожної частини завдання.

Зокрема на  підземному газопроводі потрібно було визначити вісь та глибину залягання підземних мереж,  місця пошкодження ізоляційного покриття та місце витоку газу.

На надземному газопроводі потрібно було провірити всі зварні з’єднання, місця під опорами, виходи газопроводу на поверхню землі, та різьбові, фланцеві з’єднання на предмет витоків газу.

Додатково оцінювалась  комплектація бригад дільниці діагностики газопроводами на наявність приладів, інструментів та засобів індивідуального захисту  необхідних для виконання робіт по обстеженню газопроводів

«До фахівців комплексно-приладного обстеження – підвищені вимоги: відмінне знання теорії, прекрасне володіння декількома десятками найскладніших приладів та педантичність у виконанні інструкцій і вимог техніки безпеки, – розповідає технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський. – Саме завдяки своєчасній діагностиці, проведення вчасних ремонтів газопроводів, опалювальні сезони в Івано-Франківській області проходять в стабільному режимі».

Найкраще з поставленими завданнями справилася команда «Івано-Франківськгазу», набравши в підсумку 482 бали. Друге місце посіли фахівці «Чернівцігаз». Замкнули трійку переможців представники «Рівнегаз».

Вчасна діагностика – запорука безаварійного та безперебійного газопостачання

Головна мета такого конкурсу – підвищення кваліфікації фахівців з діагностики газопроводів та обмін досвідом. Адже від скрупульозності виконання своєї роботи та професійних навиків залежить безаварійне та безперебійне газопостачання в споживачів.

Газотранспортна система як живий організм, кажуть газовики, потребує регулярної діагностики та лікування. Лише завдяки комплексно-приладному обстеженню можна визначити стан труб: виявити пошкодження ізоляційного покриття, витоки газу та вчасно їх ліквідувати. Чим старіші мережі, тим частіше їх необхідно перевіряти.

Так, підземні мережі віком понад 25 років потрібно перевіряти приладовим методом кожні 3 роки, старші 40 років – раз на рік, а таких на Івано-Франківщині більше 25% сталевих підземних газопроводів.
«З початку року при обстеженні майже 3 тис. км  підземних газових мереж  наші спеціалісти групи виявили 575 витоків газу та 15 тис. пошкоджень ізоляційного покриття газопроводів. Окрім того, перевірено 171 тис. надземних з’єднань, на яких виявлено майже 8 тис. витоків газу . Своєчасне реагування та усунення поривів не лише запобігло значним втратам енергоресурсу, але й забезпечило безаварійну та безперебійну доставку газу понад 400 тис. споживачам» -, наголошує Ігор Височанський.

Арсенал газовиків – газоаналізатори і трасопошукові прилади

Загалом, щороку івано-Франківські газовики комплексно-приладним методом обстежують понад 15 тис. км. надземних та підемних газопроводів.

Служба комплексного приладового обстеження ПАТ “Івано-Франківськгаз” для діагностики газопроводів використовують високочутливі  газоаналізатори та апарати пошуку підземних комунікацій.

Апарати пошуку підземних комунікацій застосовуються у випадках, коли потрібно визначити місце розташування та глибину залягання  підземного газопроводу і місце пошкодження ізоляційного покриття. Такі  прилади складаються з генератора і приймача. Генератор підключається до газопроводу і надсилає сигнал по підземних мережах, а приймач вловлює сигнал на поверхні. Таким чином працівник групи КПО над землею визначає точне місце розташування та місце пошкодження ізоляційного покриття газопроводу без його розкопки.

Високочутливі газоаналізатори  компресорного типу дозволяють визначити місця скупчення газу в землі і виявляють місця на підземних мережах. Компресор з-під землі відбирає пробу повітря, а датчик його досліджує і визначає, який газ накопичився під землею – природний чи болотяний.

«Завдяки сучасному високочутливим приладам Варіотек, Пошук, Варта 5-03 М, СТХ-17,Сноупер міні для визначення витоків газу, Апарати пошуку підземних комунікацій АППК-2000АС, АППК-2000МП,та інші,  а також  професійній майстерності працівників  скорочується час пошуку пошкодження мереж та місця витоків газу. Це дає можливість зменшити втрати газу, зменшення витрат коштів на проведення  ремонтних робіт, а головне – вчасно запобігти аварійним ситуаціям», – розповідає член конкурсної комісії Степан Кішка.

Джерело

(Visited 113 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6095

загрузка...

На Прикарпатті визначили переможців премії імені Ярослава Лукавецького 20:15

В Івано-Франківську відбувся ІІ тур конкурсу з присудження обласної премії імені Ярослава Лукавецького. Про це повідомили в прес-службі Івано-Франківської ОДА. За рішенням комісії у галузі архітектури і дизайну за активну...

Десять франківчанок разом з ПРОМІС розвиватимуть власні стартапи 19:27

Завершився відбір учасниць першого набору Акселератора креативних жіночих стартапів. До команди 2019 року увійшло 10 мешканок міста Івано-Франківська. Про це йдеться на сторінці "Акселератор кретивних жіночих стартапів", пише Бліц-Інфо. "Вітаємо...

Електронні підручники і омбудсмен, – що очікує школярів Прикарпаття 17:46

Освітня реформа в Україні продовжується. Цієї весни перший клас закінчать діти, які першими й випробували її на собі – звісно, крім вчителів. То що ж чекає на освіту цього року?...

На Прикарпатті відбулася нарада за участю голови правління Пенсійного фонду України 16:45

14 березня в головному управлінні Пенсійного фонду України в області відбулася нарада за участю голови правління ПФУ Євгенія Капінуса, начальника головного управління Надії Павлюк, начальників територіальних управлінь та керівників структурних...

Заборона не для всіх? Активіст з Івано-Франківська обурений забороною риболовлі під час нересту 15:54 3 коментарі

Яке відомо, під час нересту 2019 рибалити на міському озері буде заборонено. Голова держрибагентсва у Івано-Франківській області розглянув звернення від ГО "Івано-Франківськй риболовний клуб" та врахує в нерестовому наказі на...

Поблизу Івано-Франківська пожежники приїхали гасити пожежу сухої трави (фотофакт) 15:27

На Івано-Франківщині щодня повідомляють про пожежі сухої трави. Пожежники виїжджають гасити по 30 пожеж за добу, пише Правда.іф. Сьогодні, у Калуші люди знову запалили суху траву, повідомляють у спільноті Калуш...

Президент нагородив механізатора з Коломийщини орденом «За заслуги» (відеосюжет) 15:25

Президент нагородив орденом «За заслуги» третього ступеня мешканця Коломийщини. Механізатора фермерського господарства «Прометей» Віталія Тимофіїва, який понад 25 років працює на підприємстві, відзначили за вагомий внесок у розвиток агропромислового виробництва,...

Шукають очевидців: у Івано-Франківську невідомі вкрали більше 20-ти водостічних решіток (фотофакт) 15:16 3 коментарі

У Івано-Франківську злодії викрали водостічні решітки. Про це у спільноті Івано-Франківськ лайф повідомив Богдан Котик. "Навколо будинку що на вул. Коновальця 124а злодії вкрали більше 20-ти водостічних решіток. Прохання всіх...

На Прикарпатті жінка придбала зіпсований сир (фотофакт) 14:59

У м. Надвірна в магазині "Колібріс" прикарпатка купила зіпсутий плавлений сирок. "Вчора купила плавлений сирок в магазині "Колібріс". Термін до 24.04.2019 р.", - написала Anastasiia Yakybovskaya‎.

У Івано-Франківську з'явився ще один спортивний майданчик зі штучним покриттям (фоторепортаж) 14:47

На спортивному полі з сучасним покриттям діти зможуть займатися різними видами спорту і, насамперед, улюбленою "грою мільйонів" – футболом. Урочисте відкриття оновленого спортивного майданчика в ЗОШ №18 відбулось 15 березня....

Франківська школа отримала нове спортивне поле (фоторепортаж) 14:44 1 коментар

В Івано-Франківській загальноосвітній школі № 18 відкрили оновлене спортивне поле зі штучним покриттям. На свято відкриття спортивного поля у школу завіталиміський голова Руслан Марцінків, секретар міської ради Оксана Савчук, директор...

Скільки немовлят народилося в Івано-Франківську за минулий тиждень 14:22

За минулий тиждень  у міському клінічному перинатальному центрі народилося 53 дитини: 29 хлопчиків і 24 дівчаток, про це Правда.іф. повідомили в Управлінні охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

На Коломийщині у ліцеї проводять реконструкцію (відеосюжет) 14:14

Оновлення ліцею. У Воронському навчальному закладі активно проводять реконструкцію. Лише від початку навчального року встигли замінити вікна, систему постачання опалення, розпочали облаштовувати ще одну спортивну залу та закупили сучасне обладнання...

Струс мозку та забій щелепи: у Снятинському районі чоловік потрапив у лікарню через агітаційну палатку 14:06

До поліції Снятинщини надійшло повідомлення з місцевої лікарні. Медики розповіли, що до них звернувся чоловік з тілесними ушкодженнями. Подія сталася 16 березня. Коли поліцейські прибули до медзакладу, 47-річний потерпілий повідомив,...

У Івано-Франківську зникла молода жінка 13:58

Правоохоронці оголосили у розшук Семенову Ольгу Юріївну, 1990 року народження, мешканку Івано-Франківська. Про це інформує Правда.іф. з  посиланням на сектор комунікації поліції Івано-Франківщини. Жінка 27 лютого 2019 року пішла із...

На Рожнятівщині відремонтуть міст 13:52

Перегінська селищна рада визначила виконавця капітального ремонту мостового переходу через р.Радова по вул. Велика в смт. Перегінському. Виконавцем стало ТОВ «Карпат-Буд» (м.Калуш). Вартість робіт становить 980 тисяч гривень. Планується, що...

На Прикарпатті в обласному центрі п'яний водій хотів утекти від патрульних (фотофакт) 13:51 1 коментар

В Івано-Франківську нетверезий водій на Таврії спробував утекти від екіпажу патрульної поліції. 17 березня близько 11-ї години ранку на вулиці Юності патрульні звернули увагу на автомобіль ЗАЗ Таврія. Його водій...

Вагітна дружина Сергія Бабкіна показала фото у спідній білизні 13:36

Днями подружжя Сергія та Сніжани Бабкіних поділилось новиною про поповнення в сім'ї. Пара очікує на появу третьої спільної дитини, а акторка у мережі похизувалась округлим животиком у спідній білизні. Про...

Куди поїхати на травневі свята в Україні: на море, у гори та з дітьми 13:04

Офіційно травневі вихідні навесні 2019 року триватимуть аж п'ять днів – з 27 квітня до 1 травня включно. Це чудовий час, аби провести його з рідними та друзями, відпочити, набратися...

Нанотехнології по-українськи: на Сумщині ями на дорогах латали за допомогою чайника – відео 12:35 3 коментарі

Бригада робітників ремонтувала дорогу за допомогою чайника та смоли на автодорозі Шостка – Глухів на Сумщині. Відео "ремонтних робіт" на регіональній дорозі Р-65 виклала в мережу YouTube Вікторія Мірошниченко. На...
  • ріел ІФ виринаюча