Прикарпатський журналіст розповів повний алгоритм розмитнення авто пригнаного з-за кордону

Якщо Вам здається, що для того, щоб придбати автомобіль в Європі потрібно пройти 7 кіл «пекла» – то ця стаття має вас зацікавити.

Отже, як обрати найоптимальніший варіант купівлі авто в Європі та самостійно пригнати його в Івано-Франківськ?

Версії розкажуть Вам як це зробити.

1

Майбутнє авто

Спочатку варто визначитись з маркою авто. Це справа індивідуальна. Зрозуміло, що бажання повинно співпадати з фінансовим ресурсом. Обрати автівку можна на різних сайтах (для прикладу: https://www.mobile.de/ru). Практика показує, що  за 3500-6000 EUR в країнах Євросоюзу можна знайти свіже і достойне авто.

Головне, щоб ТЗ відповідав нормі Євро-5(цей нюанс повинен гарантувати продавець, але можна й самому перевірити відповідність авта Євро-5 по VIN-коду).

Як правило продавець, який працює в Європі, має свій акаунт на сайтах з переліком автомобілів та їхнім описом. Варто врахувати те, що коли Ви обираєте авто, продавець може попросити завдаток 100 євро(їх можна перерахувати через Вестерн Юніон). Ви, натомість, можете попросити надіслати більше фото, а також VIN-код для перевірки ТЗ.

Виїхати в Європу за своїм автомобілем можна з перевізниками. Найкраще їхати за безвізовим режимом з біометричним паспортом. Дорога в Німеччину чи Бельгію, як правило, обходиться в 100-120 євро.

Дилер

Одним із найважливіших етапів у справі пригону авто є вибір дилера (продавця або перекупника в Європі). Щоб його обрати варто мати знайомих, які вже брали в нього авто. Бажано – кілька, щоб порівняти відгуки про його роботу. Важливо знайти такого дилера, який «не шаманить» машини (йдеться про скручування пробігу, виправлення дефектів кузова методом нанесення шарів шпаклівки, маніпуляції з електрообладнанням тощо).

Якщо Ви маєте знайомих українських дилерів, у них можна розпитати про іноземних колег, довідатися контакти адекватних європейських продавців. Найкраще – «вийти» на цих європейських продавців напряму.

Для чого це робити? Послуга пригону машини «під замовлення» коштуватиме від 400 до 600 Євро (залежить від того, в якій країні здійснюється купівля авто). В цю ціну входить вартість послуги, паливо і готель для перевізника.

Якщо купувати авто напряму від європейського агента(продавця чи перекупа) економія становитиме близько 500 євро. Крім того, будете впевнені, що ціну авто не накрутили, переконаєтесь в стані автомобіля, адже власними очима бачитимете його при купівлі.

Розмитнення

Перед тим, як вирушити по автомобіль потрібно зв’язатись із митним брокером. Зазвичай, він має статус ФОПу, який співпрацює з митницею в порядку розмитнення автомобілів. До виїзду потрібно піти до брокера, показати йому який це буде автомобіль і попередньо він може порахувати вартість розмитнення.

Окрім того, потрібно залишити на місці майбутньої реєстрації авто(в Україні) довірену людину, яка, поки Ви перебуватимете в Європі, внесе в банк кошти (орієнтовно до 1500 EUR за авто до 1500 куб. см) як митні платежі(Мито (10%), Акциз (0,103 EUR/cm3), ПДВ (20%) за транспортний засіб. Після цього митний брокер може надати Вам номер ПДГ(як правило він пересилає його по Вайберу), який потрібно буде назвати на українському кордоні повертаючись на автівці в Україну.

Документи в Європі

Процес покупки автомобіля в країнах Євросоюзу дуже простий. Ви просто сплачуєте кошти за автомобіль на місцевій пошті або в банку чи іншій фін.установі(залежно від країни). Гроші платите офіційно, згідно купчі (документ купівлі-продажу). Вам дають оригінал купчі(варто попросити два примірники), оригінал свідоцтва(старе свідоцтво про реєстрацію), податкову/експортну декларацію(Europese Gemeenschap) – і машина Ваша.

В очікуванні огляду автомобіля. Антверпен (Бельгія)

Увага! При сплаті вартості авто на пошті(чи ін. фін.установі) у Вас можуть попросити довідку «звідки у вас кошти» на придбання авто. Таке собі підтвердження походження(легальності) грошей. Без проблем такий документ (складений в довільній формі) можна оформити через ФОП. Аналогічну довідку можуть видати по місцю роботи, якщо за рік назбирується відповідна сума. Можна також взяти кредит в банку, який Ви звичайно не використовуєте. Проте, фін.установа лише надасть документ про наявність цих коштів.

Увага! Документ повинен бути англійською мовою, або мовою країни, в якій ви купуєте авто.

Отож, щоб без зайвих клопотів пригнати авто з Європи, Вам потрібно отримати там «пакет документів»:

  • Бріф (свідоцтво на авто, треба, щоб був оригінал/дає продавець);
  • Купчу (угода продажу або договір-накладна купівлі-продажу. Потрібна в двох екземплярах/дає продавець);
  • Европейська страхівка (близько 30Є/як правило її замовляє продавець на Ваше ім’я);
  • Europese Gemeenschap (податкова/експортна декларація на вивіз авто з Євросоюзу, яку потрібно пред’явити на європейському кордоні і віддати/дає продавець).
Бріф

Купча (угода продажу)

 

 

Страхівка

Europese Gemeenschap – податкова декларація, яку ще називають експортною

Номерні знаки на авто в Європі: дублікати чи тимчасові?

тимчасові номерні знаки Німеччини

Можна платити за тимчасові номера (але їхня вартість – приблизно 180-300 євро), тоді, як дублікати обійдуться вам у 30-60 євро.

 Дубликаты бельгийских номеров на автодублікат номерів Бельгії

Подорожуючи Європою пам’ятайте – до водіїв в країнах Євросоюзу ніхто не «докопується» без порушень ПДР. Тож, головне, зберігати спокій, і не порушувати правила дорожнього руху…

Перетин кордону

На кордоні європейці оглядають автомобіль «слабо». Їм все одно, що виїжджає, а в Україні можуть оглядати досить прискіпливо.

Важливо, при перетині українського кордону стати в правий ряд, разом з вантажівками, фурами.

Перед українським пунктом пропуску починаються черги і погані дороги. На перетині потрібно показати закордонний паспорт, номер ПДГ(митна декларація, де вказано про сплату мита, яку здійснить довірена особа в Україні), Бріф(свідоцтво на авто) та Купчу.

На українському пункті пропуску складають акт митного огляду автомобіля. Від того, що в ньому буде вказано залежить, чи ви доплатите за розмитнення чи навпаки Вам повернуть кошти. Чим більше в акті митного огляду буде вказано дефектів і несправностей, тим дешевше буде процес розмитнення за місцем реєстрації авто.

Що може знизити вартість? Теоретично – це наявність корозії, підтікання оливи з двигуна, пошкодження лакофарбового покриття кузова, пробігу більше, ніж 180 тисяч кілометрів (*ні для кого не секрет, що в Перемишлі та багатьох інших містах підкручують пробіг. Хоча, треба розуміти, що для прикладу, в Німеччині, зміна пробігу прирівнюється до підробки паспорта) тощо.

Вдарена машина буде суттєво дешевша при розмитненні, але її потрібно буде тут ремонтувати. Пошкодження електрообладнання, елементів салону та наявність, точніше відсутність передбачених подушок безпеки також впливає на вартість розмитнення. Акт митного огляду на кордоні потрібно уважно читати, щоб вказали всі наявні пошкодження та дійсну комплектацію авто (кількість подушок безпеки, матеріал оздоблення салону, наявну електроніку). Адже бувають випадки, коли на кордоні «дописують» комплектацію, якої насправді немає на авто.

Увага! Радіологічний контроль для автомобілів, ввезених з Європи, наразі відмінено!

Вдома

На європейських номерах Ви в’їжджаєте в Україну. Продовження розмитнення відбувається в Україні по місцю реєстрації. Але у Вас для цього є 10 днів.

Справами розмитнення займається митний брокер. Автомобіль має побути в зоні митного контролю (день вартує 150 гривень). Тут проводять ще одну оцінку авто – чим більше дефектів, тим дешевше розмитнення.

На цій митниці Ви вже віддаєте оригінали Бріфу та Купчі.

Паралельно, Ви проходите сертифікацію авто(2700 грн), а після отримання документів про розмитнення – прямуєте в Сервісний центр МВС ставити авто на облік.

В Сервісному центрі Ви проходите «5 кіл» поставки автомобіля на облік. Там Вам дають свідоцтво на ТЗ і нові  українські номерні знаки. Послуги Сервісного центру разом з сплатою в пенсійний фонд(3% від вартості автомобіля) при реєстрації авто вартістю 3200 EUR 1498 куб. см. об’єму циліндрів двигуна обходиться в близько 5000 грн.

Все, Ваше авто розмитнене і на українських номерах.

 «В чому перевага авто з Європи? В тому, що якщо натрапити на відповідального дилера, – він допоможе підібрати п’ятирічний автомобіль. Навіть, якщо буде пробіг 170 тисяч. Але на європейських дорогах вони не будуть такими вбитими, як у нас. Суттєвий плюс в тому, що там авто коштує дешевше і з усіма платежами та витратами на дорогу вона обійдеться у 8-9 тисяч доларів, тут таке авто коштує від 10 тисяч. Я зекономив близько 2 тисяч доларів. Вартість всіх документів, якщо брати за приклад Бельгію, то можна вписатись в 170 євро. Але якщо брати тимчасові номера – то ще 300 євро. Закон 3251 працює», – відзначив франківець, власник розмитненого авто з Європи.

Довідково:

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів

Верховна Рада України постановляє:

I. Підрозділ 5 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112) доповнити пунктом 15 такого змісту:

“15. Тимчасово, до 31 грудня 2018 року, встановити ставки акцизного податку на такі товари:

Код товару (продукції) згідно зУКТ ЗЕД Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД Ставка податку у твердій сумі з одиниці реалізованого товару (продукції) (специфічні)
8703 Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів товарної позиції 8702), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі:
– інші транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та з кривошипно-шатунним механізмом:
8703 21 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 1000 куб. см:
8703 21 90 – – – що використовувалися 0,102 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
8703 22 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1000 куб. см, але не більш як 1500 куб. см:
8703 22 90 – – – що використовувалися 0,063 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
8703 23 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 3000 куб. см:
8703 23 90 – – – що використовувалися:
8703 23 90 118703 23 90 13 – – – – з об’ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 2200 куб. см 0,267 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
8703 23 90 318703 23 90 33 – – – – з об’ємом циліндрів двигуна понад 2200 куб. см, але не більш як 3000 куб. см 0,276 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
8703 24 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 3000 куб. см:
8703 24 90 – – – що використовувалися 2,209 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
– інші транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем):
8703 31 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 1500 куб. см:
8703 31 90 – – – що використовувалися 0,103 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
8703 32 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 2500 куб. см:
8703 32 90 – – – що використовувалися 0,327 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
8703 33 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 2500 куб. см:
8703 33 90 – – – що використовувалися 2,209 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна.

Ставки акцизного податку, встановлені цим пунктом, не застосовуються для легкових автомобілів, якщо вони:

  • мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаною державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;
  • вироблені до 1 січня 2010 року;
  • ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду у кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

У разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації транспортних засобів, при ввезенні яких були застосовані ставки акцизного податку, визначені цим пунктом, платник податку зобов’язаний сплатити акцизний податок за такі транспортні засоби за ставками, встановленими статтею 215 цього Кодексу”.

(Visited 612 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3124

загрузка...

СБУ підозрює "буковелівських" дорожників у крадіжці кількох мільйонів бюджетних гривень (документ) 17:31

В провадженні старшого слідчого в особливо важливих справах 1-го вiддiлення слідчого вiддiлу Управління Служби безпеки України в Закарпатській області перебувають матеріали кримінального провадження №22018070000000105 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч....

Минулого року пневмонія забрала життя 40 прикарпатців 15:36

Таку цифру назвали медики у четвер, 14 лютого, на підсумковій медичній нараді щодо пульмонологічної та фтизіатричної служб в області за 2018 рік. під керівництвом директора департаменту охорони здоров’я Миколи Стовбана. За...

До уваги прикарпатських роботодавців! В уряді хочуть “прикрити” схему з працевлаштуванням ФОПів 13:15

Міністерство соціальної політики пропонує заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою–підприємцем замість найму такої особи на роботу. Відповідний проект закону міністерство опублікувало на своєму сайті. Пропонується доповнити Кодекс законів про...

У 10 номінаціях: визначили найкращі книжки Прикарпаття-2018 12:39

Спілка письменників Івано-Франківщини визначила найкращі книжки прикарпатських авторів з-поміж тих, що вийшли минулого року. Найкращих у 10 номінаціях визначили на умовах конкурсу. Його проводила обласна організація Спілки письменників України. Конкурсне...

Заволодіння землею під "Буковель" і дивні тендери на дороги: "Зворотний бік" Олександра Шевченка і його бізнесу 12:03 1 коментар

Бізнесмен Олександр Шевченко балотується в президенти України і розповідає, що хоче побудувати таку ж процвітаючу Україну, як його дітище – гірськолижний комплекс "Буковель". Втім, розслідування журналістів програми "Зворотний бік" показує,...

Що цікавого відбуватиметься в Івано-Франківську упродовж цих вихідних 09:14

Що цікавого відбуватиметься в Івано-Франківську упродовж цих вихідних Анонс подій на вікенд 16-17.02.2019 Події у суботу: 10:00 From Delikacia With Love - Delikacia (вул. Незадежності 20) 10:00 Унікальний тренінг для...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

16 лютого – 190 років від дня народження Ісидора Шараневича (1829-1901), історика, дослідника стародавнього Галича, громадського діяча і педагога у Галичині, уродженця с. Козарі Рогатинського району. Рубрика виходить за підтримки Івано-Франківської...

ЧЕСНО дослідило, як прикарпатські депутати відвідують сесії 22:06

Дисципліна депутатів Івано-Франківської облради значно погіршилася. Якщо 2017 року прогульником був кожен третій, то за рік до парламентських виборів цей показник зріс майже до 50%. Свої пропуски обранці громади пояснюють...

Цими вихідними у високогір'ї Прикарпаття буде лавинонебезпечно 18:51

Цими вихідними у високогір'ї Прикарпаття буде лавинонебезпечно У зв’язку з інтенсивною відлигою 16-18 лютого у горах Iвано-Франкiвської області очікується значна сніголавинна небезпека (3 рівень), йдеться у повідомленні УПЦЗ. Нагадаємо, що ...

У Франківську розповіли, як вшанують пам’ять Небесної Сотні 18:12 5 коментарів

Вчора, 14 лютого в Івано-Франківську під час засідання виконавчого комітету затвердили заходи відзначення в місті Дня Героїв Небесної Сотні. Так, 20 лютого о 12:45 у Меморіальному сквері відбудеться віче-реквієм і...

У Франківську налічується близько 1000 безпритульних собак 15:55

Виконавчий комітет міської ради заслухав інформацію про виконання програми поводження з безпритульними тваринами. Програма покликана зменшити кількість безпритульних тварин, забезпечити їх комфортне співіснування поряд з людиною та утвердити в суспільстві...

Понад 150000 переглядів за добу! Маленькі івано-франківці по-новому переспівали відому пісню «Гуцулка Ксеня» 13:16 12 коментарів

Відома українська пісня «Гуцулка Ксеня» зазвучала по новому і набирає популярності в мережі. За день відео, над яким працював відомий режисер Андрій Снімщиков, набрало понад 150000 переглядів та 7000 перепостів,...

Ляшко у День закоханих зробив романтичне зізнання: Ростік, дякую, що ти є (фото) 13:04 3 коментарі

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, як і його колеги, влаштував публічні вітання у мережі своїй коханій людині – Ростіку. Саме так депутат і кандидат у президенти назвав свою жінку Росіту. Окрім...

У 2019 році Івано-Франківськ повинен віддати більше 100 млн грн боргу 12:57

Івано-Франківськ повинен віддати 105,5 млн. основної суми боргу у 2019 році. Відповідна сума передбачена у бюджеті міста на 2019 рік. Загальна сума запозичень міста сягнула 646 мільйонів гривень, з яких...

«Кричіть собі на підлеглих, а не тут», - депутат облради до прокурора Івано-Франківської області 12:54 7 коментарів

Сьогодні, 15 лютого відбувається засідання 27- сесії обласної ради. Депутати вже заслухали інформацію про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2018 рік, про програму соціально-економічного та культурного розвитку...

15 лютого – Стрітення Господнє: традиції та прикмети 12:35

15 лютого християни східного обряду святкують Стрітення Господнє. У 2019 році свято припадає на п'ятницю. Це одне із 12 найголовніших церковних свят у році, хоча і не є вихідним. Стрітення...

СБУ закликає мешканців та гостей Івано-Франківщини бути пильними перед виборами 12:26 1 коментар

Перед проведенням майбутніх виборів Президента України СБУ закликає мешканців та гостей Івано-Франківської області бути уважними та обережними.  Для недопущення спроб дестабілізації громадського порядку та протидії розвідувально-підривній діяльності з боку ворожих...

Будинок Кошулинського: що відомо про маєтки кандидата в президенти (фото) 12:03 2 коментарі

19 листопада 2018 року Руслана Кошулинського висунули як єдиного кандидата в президенти від націоналістичних сил. Кандидатом на пост Президента України ЦВК зареєструвала його 28 січня 2019 року. Що відомо про нерухомість Руслана...

Депутати обласної ради просять прем’єр-міністра навести порядок в роботі АТ «Укрзалізниця» 11:16 1 коментар

Сьогодні, 15 лютого, відбувається засідання 27-ї сесії обласної ради сьомого демократичного скликання. На сесії присутні 69 депутатів. На сьогоднішньому засіданні депутати планують розглянути 26 питань, повідомляє Правда.іф. Першим питанням у...

Цієї ночі на Франківщині невідомі вкрали дитячий інвалідний візок. Мама дитини просить про допомогу (фотофакт) 11:12 2 коментарі

Сьогодні, на сторінці Типовий Калуш соціальної мережі Фейсбук, Ніна Турянська написала про крадіжку дитячого інвалідного візка. Жінка просить зголоситися очевидців події, інформує Правда.іф. «Доброго дня. Прошу про допомогу....Сьогодні вночі було...
  • ріел ІФ виринаюча