Прикарпатський журналіст розповів повний алгоритм розмитнення авто пригнаного з-за кордону

Якщо Вам здається, що для того, щоб придбати автомобіль в Європі потрібно пройти 7 кіл «пекла» – то ця стаття має вас зацікавити.

Отже, як обрати найоптимальніший варіант купівлі авто в Європі та самостійно пригнати його в Івано-Франківськ?

Версії розкажуть Вам як це зробити.

1

Майбутнє авто

Спочатку варто визначитись з маркою авто. Це справа індивідуальна. Зрозуміло, що бажання повинно співпадати з фінансовим ресурсом. Обрати автівку можна на різних сайтах (для прикладу: https://www.mobile.de/ru). Практика показує, що  за 3500-6000 EUR в країнах Євросоюзу можна знайти свіже і достойне авто.

Головне, щоб ТЗ відповідав нормі Євро-5(цей нюанс повинен гарантувати продавець, але можна й самому перевірити відповідність авта Євро-5 по VIN-коду).

Як правило продавець, який працює в Європі, має свій акаунт на сайтах з переліком автомобілів та їхнім описом. Варто врахувати те, що коли Ви обираєте авто, продавець може попросити завдаток 100 євро(їх можна перерахувати через Вестерн Юніон). Ви, натомість, можете попросити надіслати більше фото, а також VIN-код для перевірки ТЗ.

Виїхати в Європу за своїм автомобілем можна з перевізниками. Найкраще їхати за безвізовим режимом з біометричним паспортом. Дорога в Німеччину чи Бельгію, як правило, обходиться в 100-120 євро.

Дилер

Одним із найважливіших етапів у справі пригону авто є вибір дилера (продавця або перекупника в Європі). Щоб його обрати варто мати знайомих, які вже брали в нього авто. Бажано – кілька, щоб порівняти відгуки про його роботу. Важливо знайти такого дилера, який «не шаманить» машини (йдеться про скручування пробігу, виправлення дефектів кузова методом нанесення шарів шпаклівки, маніпуляції з електрообладнанням тощо).

Якщо Ви маєте знайомих українських дилерів, у них можна розпитати про іноземних колег, довідатися контакти адекватних європейських продавців. Найкраще – «вийти» на цих європейських продавців напряму.

Для чого це робити? Послуга пригону машини «під замовлення» коштуватиме від 400 до 600 Євро (залежить від того, в якій країні здійснюється купівля авто). В цю ціну входить вартість послуги, паливо і готель для перевізника.

Якщо купувати авто напряму від європейського агента(продавця чи перекупа) економія становитиме близько 500 євро. Крім того, будете впевнені, що ціну авто не накрутили, переконаєтесь в стані автомобіля, адже власними очима бачитимете його при купівлі.

Розмитнення

Перед тим, як вирушити по автомобіль потрібно зв’язатись із митним брокером. Зазвичай, він має статус ФОПу, який співпрацює з митницею в порядку розмитнення автомобілів. До виїзду потрібно піти до брокера, показати йому який це буде автомобіль і попередньо він може порахувати вартість розмитнення.

Окрім того, потрібно залишити на місці майбутньої реєстрації авто(в Україні) довірену людину, яка, поки Ви перебуватимете в Європі, внесе в банк кошти (орієнтовно до 1500 EUR за авто до 1500 куб. см) як митні платежі(Мито (10%), Акциз (0,103 EUR/cm3), ПДВ (20%) за транспортний засіб. Після цього митний брокер може надати Вам номер ПДГ(як правило він пересилає його по Вайберу), який потрібно буде назвати на українському кордоні повертаючись на автівці в Україну.

Документи в Європі

Процес покупки автомобіля в країнах Євросоюзу дуже простий. Ви просто сплачуєте кошти за автомобіль на місцевій пошті або в банку чи іншій фін.установі(залежно від країни). Гроші платите офіційно, згідно купчі (документ купівлі-продажу). Вам дають оригінал купчі(варто попросити два примірники), оригінал свідоцтва(старе свідоцтво про реєстрацію), податкову/експортну декларацію(Europese Gemeenschap) – і машина Ваша.

В очікуванні огляду автомобіля. Антверпен (Бельгія)

Увага! При сплаті вартості авто на пошті(чи ін. фін.установі) у Вас можуть попросити довідку «звідки у вас кошти» на придбання авто. Таке собі підтвердження походження(легальності) грошей. Без проблем такий документ (складений в довільній формі) можна оформити через ФОП. Аналогічну довідку можуть видати по місцю роботи, якщо за рік назбирується відповідна сума. Можна також взяти кредит в банку, який Ви звичайно не використовуєте. Проте, фін.установа лише надасть документ про наявність цих коштів.

Увага! Документ повинен бути англійською мовою, або мовою країни, в якій ви купуєте авто.

Отож, щоб без зайвих клопотів пригнати авто з Європи, Вам потрібно отримати там «пакет документів»:

  • Бріф (свідоцтво на авто, треба, щоб був оригінал/дає продавець);
  • Купчу (угода продажу або договір-накладна купівлі-продажу. Потрібна в двох екземплярах/дає продавець);
  • Европейська страхівка (близько 30Є/як правило її замовляє продавець на Ваше ім’я);
  • Europese Gemeenschap (податкова/експортна декларація на вивіз авто з Євросоюзу, яку потрібно пред’явити на європейському кордоні і віддати/дає продавець).
Бріф

Купча (угода продажу)

 

 

Страхівка

Europese Gemeenschap – податкова декларація, яку ще називають експортною

Номерні знаки на авто в Європі: дублікати чи тимчасові?

тимчасові номерні знаки Німеччини

Можна платити за тимчасові номера (але їхня вартість – приблизно 180-300 євро), тоді, як дублікати обійдуться вам у 30-60 євро.

 Дубликаты бельгийских номеров на автодублікат номерів Бельгії

Подорожуючи Європою пам’ятайте – до водіїв в країнах Євросоюзу ніхто не «докопується» без порушень ПДР. Тож, головне, зберігати спокій, і не порушувати правила дорожнього руху…

Перетин кордону

На кордоні європейці оглядають автомобіль «слабо». Їм все одно, що виїжджає, а в Україні можуть оглядати досить прискіпливо.

Важливо, при перетині українського кордону стати в правий ряд, разом з вантажівками, фурами.

Перед українським пунктом пропуску починаються черги і погані дороги. На перетині потрібно показати закордонний паспорт, номер ПДГ(митна декларація, де вказано про сплату мита, яку здійснить довірена особа в Україні), Бріф(свідоцтво на авто) та Купчу.

На українському пункті пропуску складають акт митного огляду автомобіля. Від того, що в ньому буде вказано залежить, чи ви доплатите за розмитнення чи навпаки Вам повернуть кошти. Чим більше в акті митного огляду буде вказано дефектів і несправностей, тим дешевше буде процес розмитнення за місцем реєстрації авто.

Що може знизити вартість? Теоретично – це наявність корозії, підтікання оливи з двигуна, пошкодження лакофарбового покриття кузова, пробігу більше, ніж 180 тисяч кілометрів (*ні для кого не секрет, що в Перемишлі та багатьох інших містах підкручують пробіг. Хоча, треба розуміти, що для прикладу, в Німеччині, зміна пробігу прирівнюється до підробки паспорта) тощо.

Вдарена машина буде суттєво дешевша при розмитненні, але її потрібно буде тут ремонтувати. Пошкодження електрообладнання, елементів салону та наявність, точніше відсутність передбачених подушок безпеки також впливає на вартість розмитнення. Акт митного огляду на кордоні потрібно уважно читати, щоб вказали всі наявні пошкодження та дійсну комплектацію авто (кількість подушок безпеки, матеріал оздоблення салону, наявну електроніку). Адже бувають випадки, коли на кордоні «дописують» комплектацію, якої насправді немає на авто.

Увага! Радіологічний контроль для автомобілів, ввезених з Європи, наразі відмінено!

Вдома

На європейських номерах Ви в’їжджаєте в Україну. Продовження розмитнення відбувається в Україні по місцю реєстрації. Але у Вас для цього є 10 днів.

Справами розмитнення займається митний брокер. Автомобіль має побути в зоні митного контролю (день вартує 150 гривень). Тут проводять ще одну оцінку авто – чим більше дефектів, тим дешевше розмитнення.

На цій митниці Ви вже віддаєте оригінали Бріфу та Купчі.

Паралельно, Ви проходите сертифікацію авто(2700 грн), а після отримання документів про розмитнення – прямуєте в Сервісний центр МВС ставити авто на облік.

В Сервісному центрі Ви проходите «5 кіл» поставки автомобіля на облік. Там Вам дають свідоцтво на ТЗ і нові  українські номерні знаки. Послуги Сервісного центру разом з сплатою в пенсійний фонд(3% від вартості автомобіля) при реєстрації авто вартістю 3200 EUR 1498 куб. см. об’єму циліндрів двигуна обходиться в близько 5000 грн.

Все, Ваше авто розмитнене і на українських номерах.

 «В чому перевага авто з Європи? В тому, що якщо натрапити на відповідального дилера, – він допоможе підібрати п’ятирічний автомобіль. Навіть, якщо буде пробіг 170 тисяч. Але на європейських дорогах вони не будуть такими вбитими, як у нас. Суттєвий плюс в тому, що там авто коштує дешевше і з усіма платежами та витратами на дорогу вона обійдеться у 8-9 тисяч доларів, тут таке авто коштує від 10 тисяч. Я зекономив близько 2 тисяч доларів. Вартість всіх документів, якщо брати за приклад Бельгію, то можна вписатись в 170 євро. Але якщо брати тимчасові номера – то ще 300 євро. Закон 3251 працює», – відзначив франківець, власник розмитненого авто з Європи.

Довідково:

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів

Верховна Рада України постановляє:

I. Підрозділ 5 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112) доповнити пунктом 15 такого змісту:

“15. Тимчасово, до 31 грудня 2018 року, встановити ставки акцизного податку на такі товари:

Код товару (продукції) згідно зУКТ ЗЕД Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД Ставка податку у твердій сумі з одиниці реалізованого товару (продукції) (специфічні)
8703 Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів товарної позиції 8702), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі:
– інші транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та з кривошипно-шатунним механізмом:
8703 21 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 1000 куб. см:
8703 21 90 – – – що використовувалися 0,102 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
8703 22 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1000 куб. см, але не більш як 1500 куб. см:
8703 22 90 – – – що використовувалися 0,063 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
8703 23 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 3000 куб. см:
8703 23 90 – – – що використовувалися:
8703 23 90 118703 23 90 13 – – – – з об’ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 2200 куб. см 0,267 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
8703 23 90 318703 23 90 33 – – – – з об’ємом циліндрів двигуна понад 2200 куб. см, але не більш як 3000 куб. см 0,276 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
8703 24 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 3000 куб. см:
8703 24 90 – – – що використовувалися 2,209 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
– інші транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем):
8703 31 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 1500 куб. см:
8703 31 90 – – – що використовувалися 0,103 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
8703 32 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 2500 куб. см:
8703 32 90 – – – що використовувалися 0,327 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна
8703 33 – – з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 2500 куб. см:
8703 33 90 – – – що використовувалися 2,209 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна.

Ставки акцизного податку, встановлені цим пунктом, не застосовуються для легкових автомобілів, якщо вони:

  • мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаною державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;
  • вироблені до 1 січня 2010 року;
  • ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду у кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

У разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації транспортних засобів, при ввезенні яких були застосовані ставки акцизного податку, визначені цим пунктом, платник податку зобов’язаний сплатити акцизний податок за такі транспортні засоби за ставками, встановленими статтею 215 цього Кодексу”.

(Visited 431 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7885

Стали відомими деталі нападу кавказців на прикарпатського «валютника», у якого відібрали близько мільйона гривень 09:39 1 коментар

Стали відомими деталі нападу кавказців на прикарпатського «валютника», у якого відібрали близько мільйона гривень фото ілюстративне 16 листопада від Івано-Франківського апеляційного суду до Долинського районного суду Івано-Франківської області на розгляд...

Як у Івано-Франківську вшанують пам’ять жертв голодоморів 09:02 1 коментар

24 листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. У  Івано-Франківську відбудеться ряд заходів. Про це сьогодні,  під час оперативної наради, повідомив начальник відділу внутрішньої політики Ігор Кінаш, повідомляє Правда.іф. О...

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську 08:57

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську Анонс подій на 20.11.2018 Події: 09:00 Бадьорий ранок з Інною Сідлярчук - Yogaischool (вул. Стуса, 35А) 12:00 Вистава "Котигорошко" - Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний...

У Івано-Франківську відзначать День гідності та Свободи 08:55 2 коментарі

21 листопада у Івано-Франківську відзначать День гідності та Свободи. Про це під час сьогоднішньої оперативної наради повідомив начальник відділу внутрішньої політики Ігор Кінаш, повідомляє Правда.іф. О 14.00 на Вічевому майдан...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

20 листопада – 60 років виповнюється Володимирові Гуку (1958), священику УГКЦ, літератору, автору книг «Жоржина серед зими» (1995), «Преосвященний Владика кир Павло Василик» (1996), «Поезія у святому письмі» (1996), «Українсько-єврейські...

Третій зайвий. Чому Льовочкін з Медведчуком готуються до виборів без Ахметова 08:24

"Я ще в 2015 році казав – нам треба розходитися. Але приходив Вадік Новинський і говорив: хлопці, відкиньте гординю, ми маємо бути одним цілим. От і отримали ніж у спину", –...

"Гроші на руки": В Україні стартує повна монетизація субсидій 07:07

Міністерство соціальної політики фіналізувало проект постанови щодо надання пільг і субсидій у грошовій формі та найближчим часом має намір винести його на розгляд засідання Кабінету міністрів. Про це повідомляється на...

До Ради внесли доопрацьований проект держбюджету 06:35

До Верховної Ради надійшов доопрацьований проект державного бюджету на 2019 рік Про це йдеться на сайті Верховної Ради. Згідно з пояснювальною запискою, доходи держбюджету на 2019 рік передбачили в сумі...

Польська авіакомпанія планує запустити рейс в Івано-Франківськ 21:47 2 коментарі

В авіакомпанії LOT не виключають потенційну можливість запустити в майбутньому рейси з Польщі в такі українські обласні центри як Рівне, Івано-Франківськ, Вінниця та Луцьк. Про це в інтерв'ю ЦТС розповів...

Хто з прикарпатських нардепів першим зголосився взяти участь в програмі Суспільного програма “Виборчий округ”? (відеосюжет) 21:42

В 2014 році у своїй передвиборчій програмі ви акцентували на трьох речах: це боротьба з корупцією, ремонт доріг, а також допомога малому і середньому бізнесу. Що вдалося зробити за цей період? Перш...

Терміново потрібні донори крові для 10-річної онкохворої франківчанки 20:06

Потрібна кров третьої групи резус “плюс” для тромбоцитів для 10-літньої дівчинки, що проходить курс хіміотерапії в обласній дитячій лікарні, що на Коновальця. Про це у мережі Фейсбук написав франківський поліціянт Назар Кішак. “Дівчинка напівсирота, шість...

Обіцянки-цяцянки: як мер Івано-Франківська обіцяв теплом забезпечувати 19:53

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків рік тому повідомив, що збирається повністю перевести мікрорайон, який обслуговує ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія», на муніципальне тепло обслуговування до кінця 2018 року. «Слово і Діло» вирішило...

Франківська митниця розсадник корупції та незаконних поборів? (фоторепортаж) 19:27 5 коментарів

З шинами – на митників. Через збільшені митні платежі на іноземні автомобілі прикарпатські автомобілісти влаштували пікет і підпалили шини перед воротами Івано-Франківської митниці. Мітингарі вимагали від керівництва установи пояснень щодо...

Звалилась з середини пандусу назад потилицею до асфальту і швидка забрала зі струсом мозку. Мешканка Франківська розповіла про пандус, встановлений біля її під’їзду 18:49 1 коментар

Сьогодні мешканка Івано-Франківська Христина Сирова написала у своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук про неякісно встановлений пандус біля її під’їзду. Понад рік жінка з інвалідністю просила комунальників встановити пандус, але...

Орендарів рятує здоровий глузд. Як у Франківську зняти квартиру і не потрапити на шахраїв 17:46 1 коментар

Знайти нормальне помешкання ще й за хорошою ціною – мрія кожного квартиранта. Власники хочуть заробити і при цьому не сильно переймаються станом помешкань, орендарі шукають найкращий варіант, ріелторам потрібен заробіток....

Українці в Італії вшанували жертв Голодомору (фотофакт) 16:41 1 коментар

У неділю, 18 листопада, в Катедральному соборі Неаполя (Duomo di Napoli) українська спільнота Італії вшановувала пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Скільки немовлят народилося в Івано-Франківську за минулий тиждень 16:32

За минулий тиждень  у міському клінічному перинатальному центрі народилася 36 дітей: 17 хлопчиків і 19 дівчаток, про це Правда.іф. повідомили в Управлінні охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

Політсила Рабіновича і Бойка визначилася з єдиним кандидатом у президенти 16:30 3 коментарі

Співголова фракції "Опозиційного блоку" у Верховній раді України Юрій Бойко став єдиним кандидатом в президенти від "Опозиційної платформи - За життя". Про це йдеться на сайті партії "За життя". Зазаначається, що рада...

Завтра в Івано-Франківську "євробляхарі" будуть пікетувати ОДА 16:02 13 коментарів

Акцію протесту проведе місцева організація "Авто Євро Сили". У цей же час акції непокори відбудуться в інших містах країни. Фото: Богдан Досюк Власників автомобілів на іноземній реєстрації "Авто Євро Сила"...

На Україну чекає різке погіршення погоди: синоптик назвала дату 15:06

В Україні наступного тижня очікується значне погіршення погоди. Синоптики прогнозують у всіх регіонах дощі, сніг та шквали вітру. Про це повідомляє синоптик Наталія Діденко у Facebook. У наступні середу-четвер, 21-22...
  • ріел ІФ виринаюча