«Прикарпаттяобленерго» заробило 140 мільйонів гривень у 2017 році

Відбулися чергові загальні збори акціонерів АТ «Прикарпаттяобленерго». У зборах взяло участь 19 акціонерів, з них – 9 акціонерів, які в сукупності володіють 90 992 601 голосуючими акціями та відповідною кількістю голосів, що становить 89,1227042% від загальної кількості голосуючих акцій. На зборах акціонери розглянули усі 11 питань порядку денного зборів.

Результат пошуку зображень за запитом "«Прикарпаттяобленерго»"

Був затверджений звіт Правління за 2017 рік. Зокрема, зборами акціонерів було визнано задовільною роботу Правління товариства в 2017 році і затверджено основні напрямки розвитку на 2018 рік.

Також рішенням зборів затверджено річну фінансову звітність товариства і визначено порядок розподілу прибутку товариства. За результатами діяльності товариства в минулому році чистий прибуток АТ «Прикарпаттяобленерго» склав 140 мільйонів 209 тисяч гривень. Зборами було прийнято рішення прибуток залишити нерозподіленим і відповідно дивіденди не нараховувати і не виплачувати.

Також вирішили нерозподілений прибуток у сумі 58 мільйонів 971 тисяча гривень, отриманий АТ «Прикарпаттяобленерго» у 2012 році, розподілити в частках 67,5 % та 32,5 % на капітальні інвестиції та виплату дивідендів акціонерам відповідно. Виплату дивідендів буде здійснено в порядку та строк, передбачений чинним законодавством України.

Витяг із звіту Правління про результати фінансово-господарської діяльності АТ «Прикарпаттяобленерго» за 2017 рік.

Фінансові питання

За 2017 рік чистий прибуток компанії склав 140,2 млн. грн., що на 58,7 млн. грн. більше за попередній рік.

Компанія стабільно виконувала свої зобов’язання, сплачувала податки та забезпечувала вчасні розрахунки з постачальниками електроенергії. За цей період ми сплатили податків до бюджетів усіх рівнів 227,7 мільйона гривень, що на 33,7 млн. гривень більше, ніж у 2016 році. В тому числі до місцевого бюджету – 66,4 млн. гривень, що на 12,5 млн. гривень більше, ніж минулого року.

Щодо інвестиційного напрямку роботи компанії – варто відмітити, що на розбудову електромереж, заміну застарілого обладнання та покращення якості послуг у 2017 року було спрямовано 134,410 млн. грн. інвестиційної програми компанії, що на рівні минулого року. Існуючі обсяги інвестицій не дозволяють досягати позитивної динаміки оновлення мереж, оскільки значна частка інвестицій скеровується на масштабні об’єкти будівництва високовольтних мереж, щоб вирішити проблеми дефіциту потужності в гірських районах.

Постачання електроенергії споживачам

У 2017 році компанія закупила у ДП «Енергоринок» електроенергії на 2 056,7 млн. грн. Розрахунки за електроенергію проведено на 102,6 %. Загалом, споживання електричної енергії у звітному році становило 1 761 млн. кВт/год, що на 1,2 % більше, ніж у 2016 році.

Робота з клієнтами. Покращення якості послуг

У минулому році проведено відкриття останнього Центру обслуговування клієнтів у Снятині, чим завершено даний проект, який стартував сім років тому. Наразі центри обслуговування клієнтів працюють у кожній філії. Обслуговування клієнтів у ЦОКах організовується за принципом «єдиного вікна». Тобто, звернувшись сюди, клієнт може отримати необхідну консультацію, провести звірку розрахунків чи замовити будь-яку послугу. Також для зручності клієнтів у трьох центрах надання адміністративних послуг в обласному центрі компанія організувала пункти прийому клієнтів з питань електропостачання.

Прослідковується позитивна динаміка і в роботі кол-центру. За 2017 рік кол-центром опрацьовано – 1 272 тис. дзвінків, що більше 1,5 рази в порівнянні з минулим роком. В основному обслуговування збільшено за рахунок розвитку нових технологій, зокрема впроваджено систему самообслуговування, веб-чат. Для покращення роботи кол-центру при масових аварійних вимкненнях вдалося залучити аутсорсингову компанію.

За минулий рік у «Персональному кабінеті» зареєструвалося більше 24 тисяч користувачів. Cтаном на 1 січня 2018 року 45% юридичних та 9% побутових клієнтів обслуговуються вже онлайн. Всього близько 50 тис. клієнтів активно користуються Персональним кабінетом.

А для удосконалення обслуговування в Івано-Франківському ЦОК впроваджена електронна черга, завдяки якій можна оптимально управляти потоком клієнтів та завантаженням працівників центру.

Налагоджено механізм автоматичного отримання контактних даних через систему Вайбер. Завдяки цьому вдалося автоматизувати процес направлення інформаційних СМС повідомлень побутовим клієнтам щодо оплати за електроенергію, про планові вимкнення.

Технічні питання

Минулого року компанії так і не вдалося перейти на стимулююче тарифоутворення, яке б дозволило компанії залучити додаткові інвестиційні кошти для розвитку, підвищити ефективність роботи та покращити якість послуг енергопостачання. Державний регулятор – НКРЕКП – двічі відмовляв в останній момент, як і іншим енергопостачальним компаніям. Однак, незважаючи на це, компанія рухалися вперед.

2017 рік став завершальним для масштабних проектів, розпочатих в минулих роках. Зокрема, завершено масштабний проект, який тривав 5 років. Введено в експлуатацію лінію електропередач 110 кВ Яворів-Ільці і завершено реконструкцію підстанції «Ільці», що дозволило вирішити глобальну проблему дефіциту потужності та надійності електропостачання Верховинського району.

Завершено роботи з повної реконструкції однієї з найстаріших підстанцій в області ПС 35/10 кВ у Снятинському районі, побудованої в 1962 році.

Також в минулому році вперше відпрацьовано механізм реалізації проектів електрифікації масивів комплексної забудови. Один з таких проектів реалізовано в рамках інвестиційної програми в с. Радча. Це дозволить в майбутньому забезпечити приєднання 164 нових клієнтів.

А ще розпочато масштабну роботу над створенням карти просторової прив’язки всіх повітряних ЛЕП. Диспетчери та ремонтні бригади зможуть мати карту з винесеними на місцевості лініями електропередачі навіть у себе в телефоні. Клікнувши на потрібну опору, працівники отримають її точну локацію, характер місцевості, технічні характеристики, а в перспективі – ще й історію експлуатації. Це дозволить підвищити оперативність роботи, оскільки дасть можливість вирішувати велику кількість завдань безпосередньо на робочому місці, не затрачаючи час та кошти на виїзди.

2017 рік став рекордним по обсягах робіт з телемеханізації підстанцій, заміни вимикачів 10, 35, 110 кВ, що дозволить підвищити ефективність розподілу електроенергії. А для покращення показників якості е/е в проблемних місцях було введено в експлуатацію 31 розвантажувальну підстанцію. Загалом минулого року було реконструйовано близько 30 км повітряних ліній, понад кілометр кабельних ліній, збудовано 33 ТП-10/0,4 кВ. Крім того для реалізації послуг приєднання збудовано та реконструйовано понад 107 км ліній електропередач.

Щодо технологічних втрат електроенергії, то за 12 місяців 2017 року вони склали 10,38% від загального відпуску електроенергії в мережу, що на 1,87% краще за результат попереднього року та на 2,45% нижче за встановлені нормативи.

Персонал

У 2017 році, як і в попередніх двох роках, однією із основних проблем було звільнення працівників, викликане нестабільною фінансово-економічною ситуацією в країні, низькою оплатою праці. З часу введення безвізового виїзду в країни ЄС з червня минулого року по березень цього року з підприємства звільнилось близько 300 чол.

Охорона праці

Минулого року компанія успішно пройшла наглядовий зовнішній аудит на підтвердження системи менеджменту охорони праці до вимог стандарту OHSAS 18001:2007.

З метою покращення ефективності проведення оперативного контролю за станом охорони праці на робочих місцях та для оперативного пошуку робочого місця виробничої бригади використовується програмний комплекс Call-центру та нова система контролю транспорту Skyriver GPS. Наслідком такого посиленого контролю стало зниження кількості порушень серед працівників – коефіцієнт порушень у 2017 році становив 0,05. А серед проведених понад 600 перевірок робочих місць за рік було виявлено тільки 33 порушення. За останні 5 років коефіцієнт порушень на робочих місцях зменшився в 4 рази (з 0,21 у 2013 році до 0,05 у 2017 р).

Окрім цього, уже традиційно ми проводимо просвітницьку роботу з популяризації дитячої електробезпеки у школах. До цієї роботи на волонтерських засадах залучено 65. За минулий рік вони провели 330 уроків, відвідали 9 літніх таборів із акцією «Літо зустрічай – про безпеку пам’ятай», близько 500 школярів побували на підприємстві на інтерактивній екскурсії з електробезпеки «Шлях енергетичного супергероя». Загалом, освітніми акціями вдалося охопити близько 13 тис. дітей.

Серед новацій цього напрямку – створено корпоративний мультфільм для дітей “Як електроенергія потрапляє до наших осель”. Мультфільм можна переглянути на сторінці у Facebook.

Інноваційні технології

На замовлення технічної дирекції було розроблено додаток для планшетів “Мобільний контролер”. В рамках пілотного проекту з жовтня місяця 10 контролерів філії «Івано-Франківський РЕМ» використовують у своїй повсякденній роботі планшети, за допомогою яких через даний мобільний додаток в режимі онлайн заносять показники та отримують всю необхідну для роботи інформацію в електронному вигляді. Таке нововведення в перспективі оптимізує процес зняття контрольних показів та підвищить достовірність даних.

Також спеціалістами компанії було розроблено та запущено на корпоративному сайті компанії міні-бот, який дозволяє ідентифікувати клієнта, автоматично надає відповідь про причини відсутності е/е, надає можливість занесення показників, інформує клієнта про суму до оплати. Це дозволило зменшити навантаження на диспетчерів кол-центру і надає їм змогу приймати більшу кількість дзвінків з питань, які потребують живого спілкування з клієнтом.

Ще одним із нововведень минулого року став запуск електронної черги в Івано-Франківському ЦОКу. Електронна черга – це сучасний програмно-апаратний комплекс для управління потоками відвідувачів. З одного боку дана система вирішує завдання розподілу навантажень на персонал ЦОКу, а з іншого боку покращує сервіс для їх відвідувачів центру.

Корпоративна соціальна відповідальність

У 2017 році АТ «Прикарпаттяобленерго» продовжило реалізовувати затверджену політику корпоративної соціальної відповідальності.

Товариство сприяє успішній соціальній інтеграції енергетиків-бійців АТО. Адміністрацією та профспілкою забезпечено умови для спілкування ветеранів: організовувалися тренінги та зустрічі з цікавими і «потрібними» людьми. Також минулого року офіційно створено Громадську організацію “Спілка енергетиків-ветеранів АТО”, яка охопила 40 працівників компанії.

Компанія продовжує приділяти увагу енергозбереженню та надалі реалізовує концепцію «Зеленого офісу». Також надалі реалізовується програма зі збереження біорізноманіття «Лелека» щодо встановлення платформ для лелечих гнізд. Торік було виготовлено та встановлено спеціалістами компанії 57 платформ. Загалом за 7 років дії програми «Лелека» встановлено 364 таких платформ по всій області.

Окрім цього, компанія більше 10 років поспіль виступає партнером Міжнародного фестивалю ковальського мистецтва «Свято ковалів», який є візитівкою краю та є незмінним партнером у проведенні Шкільного турніру на Кубок НФК «Ураган», який об’єднує шкільні колективи у питаннях пропагування здорового способу життя.

Акціонери

АТ «Прикарпаттяобленерго» дбає про інтереси акціонерів компанії. Компанія реалізує їхнє право на отримання інформації про діяльність компанії. На корпоративному сайті компанії діє сторінка «Акціонерам», на якій можна знайти усю необхідну інформацію в тому числі, і про дивіденди.

Згідно з рішенням річних загальних зборів акціонерів від 12 квітня 2017 року прибуток, отриманий Товариством у 2016 році, залишено нерозподіленим і відповідно дивіденди за 2016 рік Товариство не виплачує. Проте, за письмовими заявами акціонерів Товариство продовжує здійснювати виплату дивідендів за 2004, 2006, 2007, 2008, 2009 та 2010 роки.

Стратегія розвитку компанії

У 2017 році затверджено нову Стратегію розвитку компанії на 2017-2019 роки, яка враховує законодавчі зміни щодо регулювання ринку електроенергетики, перехід на стимулююче регулювання, а також встановлює нові цілі з вдосконалення та автоматизації внутрішніх бізнес-процесів, підвищення ефективності капіталовкладень, покращення якості управлінських процесів.

Підсумки

У 2017 році у компанії тривали процеси з підготовки до роботи у нових відносинах в енергетиці при впровадженні нового законодавства на ринку енергетики. Реорганізація ринку енергопостачання передбачає поділ кожного обленерго на окремі організаційні структури, одна з яких буде займатися передачею електроенергії та підключенням нових споживачів, інша – продажем електроенергії споживачам. АТ «Прикарпаттяобленерго», згідно з вимогами законодавства, також буде поділено на дві окремі компанії. Окрім поділу існуючих енергокомпаній, на ринку з’являться нові продавці електроенергії, ринок стане конкурентним, а обленерго втратять своє монопольне становище.

Зміни на ринку енергетики вимагають реорганізації у компанії, яка почнеться знизу, з укруплення філій, або іншими словами – їх об’єднання. Із 17-ти функціонуючих планується сформувати 7 філіалів.

Це вимога часу, яка допоможе скоротити адміністративні витрати, підвищить ефективність використання робочого часу, людського ресурсу, обладнання, техніки, підніме рівень автоматизації процесів, зміцнить економіку компанії. 2018 рік – буде для прикарпатських енергетиків – роком змін, які вони розцінюють як нові можливості для розвитку.

Варто зауважити, що компанія продовжує здійснювати виплату дивідендів за 2004, 2006, 2007, 2008, 2009 та 2010 роки. Додаткову інформацію акціонери можуть отримати на сайті компанії в вкладці «Акціонерам» або за тел. 59-43-07.

За матеріалами АТ «Прикарпаттяобленерго»

Джерело

(Visited 104 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4804

загрузка...

На сервіс «Пульс» ДФС України від прикарпатців надійшло 8 звернень 16:45

Протягом січня – лютого 2019 року від фізичних та юридичних осіб Прикарпаття на сервіс «Пульс» ДФС України надійшло 8 звернень. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області. Половина...

В Україні знизили ціну на газ у квітні 14:05 1 коментар

Ціну на газ в Україні для промисловості знизили на 2% від регульованої державою вартості, тож 1 кубометр газу коштуватиме 8 гривень 38 копійок (на 17 копійок менше). За такими цінами...

Держбюджет-2019 зазнав змін: що підписав Порошенко 12:35 1 коментар

Президент України Петро Порошенко затвердив зміни до Державного бюджету України на 2019 рік. Стосуватимуться вони обсягів міжбюджетних трансфертів у розрізі місцевих бюджетів. Як зазначає прес-служба українського президента, Порошенко підписав Закон...

Компанія прикарпатського нардепа Шевченка освоїть 109 мільйонів гривень на ремонті дороги 21:47

Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області визначила виконавця поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільної дороги загального користування державного значення Н-10 Стрий-Івано-Франківськ-Чернівці-Мамалига (на м. Кишинів) на ділянці км 18+330 –...

Минулоріч в економіку Прикарпаття інвестовано понад 31 млн.дол. США прямих інвестицій 16:45

Головне управління статистики інформує. Обсяг вкладених з початку інвестування в економіку області прямих інвестицій (акціонерного капіталу) на 31 грудня 2018р. становив 894,5 млн.дол. США, що у розрахунку на одну особу населення склало...

Бізнес Прикарпаття сплатив до бюджету 215 мільйонів гривень ПДВ 15:25 1 коментар

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, платники податку на додану вартість Івано-Франківщини за перші два місяці року перерахували до державного бюджету 215,1 млн гривень. Це на 19,2...

З початку року свої доходи вже задекларували 860 прикарпатців 14:47

Протягом січня-лютого 2019 року 860 жителів Івано-Франківщини подали декларації про доходи, отримані у 2018 році, з них  564 «обов’язкових»  та  296  на отримання податкової знижки. Про це повідомили  в управлінні...

Від 17 до 35 тисяч доларів: які автомобілі найчастіше купляли прикарпатці в лютому 14:27

Минулого місяця в Івано-Франківську та області зареєстрували 68 нових автомобілів. На кожну з цих машин витрачали в середньому по $32 тис, інформує WestNews з посиланням на сайт з продажу автомобілів RST.ua....

Хто з російського бізнесу потрапив під нові українські санкції 07:51

Рада національної безпеки і оборони затвердила додатковий список із 294 юридичних осіб, щодо яких вводяться обмежувальні санкції. Про це йдеться в указі президента №82/2019 від 19 березня, розміщеному на сайті...

На Прикарпатті налічується більше 8 тисяч безробітних 17:30

Соціально-економічне становище Івано-Франківської області за січень 2019 року (за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області) Короткий огляд   Населення Чисельність наявного населення в області, за оцінкою, за попередніми даними,...

Власник "Івано-Франківськцементу" Микола Круць закинув міністру Володимиру Омеляну некомпетентність 16:02 11 коментарів

У Коломиї під час засідання Ради регіонального розвитку голова правління ПрАТ "Івано-Франківськцемент" Микола Круць посперечався з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном через формування цін на цемент. Микола Круць Учора, 19 березня,...

Більше 4,6 мільйона гривень надійшло до бюджетів від процентів, нарахованих на депозити прикарпатців 12:47

За два місяці 2019 року платники податків Івано-Франківщини, які отримали дохід у вигляді процентів, нарахованих на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів у кредитній спілці,...

Як зросли пенсії українців 09:13

Середня сума підвищення пенсій із 1 березня 2019 року для українці, пенсії яких підлягали перерахунку, становить 514 гривень. Про це у ході селекторної наради повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, повідомляється на...

На Прикарпатті оприлюднили список податкових боржників. Їх є понад тридцять тисяч (документи) 14:27

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області оприлюднили інформацію про прикарпатських суб’єктів господарювання, які мають податковий борг. Йдеться про боржників у державний і місцевий бюджети. Їх в області, станом на...

До фіскальної служби Прикарпаття надійшло 18 письмових звернень громадян 13:52

Протягом січня - лютого 2019 року до органів фіскальної служби Івано-Франківщини надійшло 18 письмових звернень громадян, що на 10 звернень менше ніж у відповідному періоді 2018 року. Про це повідомили...

В Україні зростуть ціни на хліб, цукор і гречку 10:01

В Україні здорожчають хліб і борошняні вироби, незважаючи на успішний початок посівної кампанії. Так, в Україні скорочуються посіви під жито, тож його доводиться імпортувати. Саме тому житній хліб подорожчав за...

На Прикарпатті підприємці сплатили до місцевих бюджетів майже 166 млн. грн єдиного податку 17:30

З початку року суб’єкти малого підприємництва сплатили до місцевих бюджетів Івано-Франківщини 165,9 млн грн єдиного податку, що на 28,9 млн грн більше, ніж у відповідному періоді 2018 року. Про це...

Інформація про суб’єктів господарювання Франківщини, які мають податковий борг 15:55

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, оприлюднення інформації про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, у тому числі й з місцевих податків визначено п. 35.4 ст. 35 Податкового кодексу України,...

Київстар відмовляється від безлімітних тарифів 15:38 3 коментарі

Київстар незабаром перегляне вартість послуг мобільного зв'язку та відмінить безлімітні тарифи. "Безліміт, без урахування потреб абонента - це утопія з негативним результатом. Ми хочемо пропонувати абоненту той обсяг послуг, який...

На 1,5 мільйона гривень порушень митних правил виявили працівники Івано-Франківської митниці 12:46

Як повідомили в Івано-Франківській митниці ДФС за підсумками роботи двох місяців поточного року митники Прикарпаття порушили 52 справи про порушення митних правил на суму 1,5 млн гривень. За даними справами...
  • ріел ІФ виринаюча