«Прикарпаттяобленерго» заробило 140 мільйонів гривень у 2017 році

Відбулися чергові загальні збори акціонерів АТ «Прикарпаттяобленерго». У зборах взяло участь 19 акціонерів, з них – 9 акціонерів, які в сукупності володіють 90 992 601 голосуючими акціями та відповідною кількістю голосів, що становить 89,1227042% від загальної кількості голосуючих акцій. На зборах акціонери розглянули усі 11 питань порядку денного зборів.

Результат пошуку зображень за запитом "«Прикарпаттяобленерго»"

Був затверджений звіт Правління за 2017 рік. Зокрема, зборами акціонерів було визнано задовільною роботу Правління товариства в 2017 році і затверджено основні напрямки розвитку на 2018 рік.

Також рішенням зборів затверджено річну фінансову звітність товариства і визначено порядок розподілу прибутку товариства. За результатами діяльності товариства в минулому році чистий прибуток АТ «Прикарпаттяобленерго» склав 140 мільйонів 209 тисяч гривень. Зборами було прийнято рішення прибуток залишити нерозподіленим і відповідно дивіденди не нараховувати і не виплачувати.

Також вирішили нерозподілений прибуток у сумі 58 мільйонів 971 тисяча гривень, отриманий АТ «Прикарпаттяобленерго» у 2012 році, розподілити в частках 67,5 % та 32,5 % на капітальні інвестиції та виплату дивідендів акціонерам відповідно. Виплату дивідендів буде здійснено в порядку та строк, передбачений чинним законодавством України.

Витяг із звіту Правління про результати фінансово-господарської діяльності АТ «Прикарпаттяобленерго» за 2017 рік.

Фінансові питання

За 2017 рік чистий прибуток компанії склав 140,2 млн. грн., що на 58,7 млн. грн. більше за попередній рік.

Компанія стабільно виконувала свої зобов’язання, сплачувала податки та забезпечувала вчасні розрахунки з постачальниками електроенергії. За цей період ми сплатили податків до бюджетів усіх рівнів 227,7 мільйона гривень, що на 33,7 млн. гривень більше, ніж у 2016 році. В тому числі до місцевого бюджету – 66,4 млн. гривень, що на 12,5 млн. гривень більше, ніж минулого року.

Щодо інвестиційного напрямку роботи компанії – варто відмітити, що на розбудову електромереж, заміну застарілого обладнання та покращення якості послуг у 2017 року було спрямовано 134,410 млн. грн. інвестиційної програми компанії, що на рівні минулого року. Існуючі обсяги інвестицій не дозволяють досягати позитивної динаміки оновлення мереж, оскільки значна частка інвестицій скеровується на масштабні об’єкти будівництва високовольтних мереж, щоб вирішити проблеми дефіциту потужності в гірських районах.

Постачання електроенергії споживачам

У 2017 році компанія закупила у ДП «Енергоринок» електроенергії на 2 056,7 млн. грн. Розрахунки за електроенергію проведено на 102,6 %. Загалом, споживання електричної енергії у звітному році становило 1 761 млн. кВт/год, що на 1,2 % більше, ніж у 2016 році.

Робота з клієнтами. Покращення якості послуг

У минулому році проведено відкриття останнього Центру обслуговування клієнтів у Снятині, чим завершено даний проект, який стартував сім років тому. Наразі центри обслуговування клієнтів працюють у кожній філії. Обслуговування клієнтів у ЦОКах організовується за принципом «єдиного вікна». Тобто, звернувшись сюди, клієнт може отримати необхідну консультацію, провести звірку розрахунків чи замовити будь-яку послугу. Також для зручності клієнтів у трьох центрах надання адміністративних послуг в обласному центрі компанія організувала пункти прийому клієнтів з питань електропостачання.

Прослідковується позитивна динаміка і в роботі кол-центру. За 2017 рік кол-центром опрацьовано – 1 272 тис. дзвінків, що більше 1,5 рази в порівнянні з минулим роком. В основному обслуговування збільшено за рахунок розвитку нових технологій, зокрема впроваджено систему самообслуговування, веб-чат. Для покращення роботи кол-центру при масових аварійних вимкненнях вдалося залучити аутсорсингову компанію.

За минулий рік у «Персональному кабінеті» зареєструвалося більше 24 тисяч користувачів. Cтаном на 1 січня 2018 року 45% юридичних та 9% побутових клієнтів обслуговуються вже онлайн. Всього близько 50 тис. клієнтів активно користуються Персональним кабінетом.

А для удосконалення обслуговування в Івано-Франківському ЦОК впроваджена електронна черга, завдяки якій можна оптимально управляти потоком клієнтів та завантаженням працівників центру.

Налагоджено механізм автоматичного отримання контактних даних через систему Вайбер. Завдяки цьому вдалося автоматизувати процес направлення інформаційних СМС повідомлень побутовим клієнтам щодо оплати за електроенергію, про планові вимкнення.

Технічні питання

Минулого року компанії так і не вдалося перейти на стимулююче тарифоутворення, яке б дозволило компанії залучити додаткові інвестиційні кошти для розвитку, підвищити ефективність роботи та покращити якість послуг енергопостачання. Державний регулятор – НКРЕКП – двічі відмовляв в останній момент, як і іншим енергопостачальним компаніям. Однак, незважаючи на це, компанія рухалися вперед.

2017 рік став завершальним для масштабних проектів, розпочатих в минулих роках. Зокрема, завершено масштабний проект, який тривав 5 років. Введено в експлуатацію лінію електропередач 110 кВ Яворів-Ільці і завершено реконструкцію підстанції «Ільці», що дозволило вирішити глобальну проблему дефіциту потужності та надійності електропостачання Верховинського району.

Завершено роботи з повної реконструкції однієї з найстаріших підстанцій в області ПС 35/10 кВ у Снятинському районі, побудованої в 1962 році.

Також в минулому році вперше відпрацьовано механізм реалізації проектів електрифікації масивів комплексної забудови. Один з таких проектів реалізовано в рамках інвестиційної програми в с. Радча. Це дозволить в майбутньому забезпечити приєднання 164 нових клієнтів.

А ще розпочато масштабну роботу над створенням карти просторової прив’язки всіх повітряних ЛЕП. Диспетчери та ремонтні бригади зможуть мати карту з винесеними на місцевості лініями електропередачі навіть у себе в телефоні. Клікнувши на потрібну опору, працівники отримають її точну локацію, характер місцевості, технічні характеристики, а в перспективі – ще й історію експлуатації. Це дозволить підвищити оперативність роботи, оскільки дасть можливість вирішувати велику кількість завдань безпосередньо на робочому місці, не затрачаючи час та кошти на виїзди.

2017 рік став рекордним по обсягах робіт з телемеханізації підстанцій, заміни вимикачів 10, 35, 110 кВ, що дозволить підвищити ефективність розподілу електроенергії. А для покращення показників якості е/е в проблемних місцях було введено в експлуатацію 31 розвантажувальну підстанцію. Загалом минулого року було реконструйовано близько 30 км повітряних ліній, понад кілометр кабельних ліній, збудовано 33 ТП-10/0,4 кВ. Крім того для реалізації послуг приєднання збудовано та реконструйовано понад 107 км ліній електропередач.

Щодо технологічних втрат електроенергії, то за 12 місяців 2017 року вони склали 10,38% від загального відпуску електроенергії в мережу, що на 1,87% краще за результат попереднього року та на 2,45% нижче за встановлені нормативи.

Персонал

У 2017 році, як і в попередніх двох роках, однією із основних проблем було звільнення працівників, викликане нестабільною фінансово-економічною ситуацією в країні, низькою оплатою праці. З часу введення безвізового виїзду в країни ЄС з червня минулого року по березень цього року з підприємства звільнилось близько 300 чол.

Охорона праці

Минулого року компанія успішно пройшла наглядовий зовнішній аудит на підтвердження системи менеджменту охорони праці до вимог стандарту OHSAS 18001:2007.

З метою покращення ефективності проведення оперативного контролю за станом охорони праці на робочих місцях та для оперативного пошуку робочого місця виробничої бригади використовується програмний комплекс Call-центру та нова система контролю транспорту Skyriver GPS. Наслідком такого посиленого контролю стало зниження кількості порушень серед працівників – коефіцієнт порушень у 2017 році становив 0,05. А серед проведених понад 600 перевірок робочих місць за рік було виявлено тільки 33 порушення. За останні 5 років коефіцієнт порушень на робочих місцях зменшився в 4 рази (з 0,21 у 2013 році до 0,05 у 2017 р).

Окрім цього, уже традиційно ми проводимо просвітницьку роботу з популяризації дитячої електробезпеки у школах. До цієї роботи на волонтерських засадах залучено 65. За минулий рік вони провели 330 уроків, відвідали 9 літніх таборів із акцією «Літо зустрічай – про безпеку пам’ятай», близько 500 школярів побували на підприємстві на інтерактивній екскурсії з електробезпеки «Шлях енергетичного супергероя». Загалом, освітніми акціями вдалося охопити близько 13 тис. дітей.

Серед новацій цього напрямку – створено корпоративний мультфільм для дітей “Як електроенергія потрапляє до наших осель”. Мультфільм можна переглянути на сторінці у Facebook.

Інноваційні технології

На замовлення технічної дирекції було розроблено додаток для планшетів “Мобільний контролер”. В рамках пілотного проекту з жовтня місяця 10 контролерів філії «Івано-Франківський РЕМ» використовують у своїй повсякденній роботі планшети, за допомогою яких через даний мобільний додаток в режимі онлайн заносять показники та отримують всю необхідну для роботи інформацію в електронному вигляді. Таке нововведення в перспективі оптимізує процес зняття контрольних показів та підвищить достовірність даних.

Також спеціалістами компанії було розроблено та запущено на корпоративному сайті компанії міні-бот, який дозволяє ідентифікувати клієнта, автоматично надає відповідь про причини відсутності е/е, надає можливість занесення показників, інформує клієнта про суму до оплати. Це дозволило зменшити навантаження на диспетчерів кол-центру і надає їм змогу приймати більшу кількість дзвінків з питань, які потребують живого спілкування з клієнтом.

Ще одним із нововведень минулого року став запуск електронної черги в Івано-Франківському ЦОКу. Електронна черга – це сучасний програмно-апаратний комплекс для управління потоками відвідувачів. З одного боку дана система вирішує завдання розподілу навантажень на персонал ЦОКу, а з іншого боку покращує сервіс для їх відвідувачів центру.

Корпоративна соціальна відповідальність

У 2017 році АТ «Прикарпаттяобленерго» продовжило реалізовувати затверджену політику корпоративної соціальної відповідальності.

Товариство сприяє успішній соціальній інтеграції енергетиків-бійців АТО. Адміністрацією та профспілкою забезпечено умови для спілкування ветеранів: організовувалися тренінги та зустрічі з цікавими і «потрібними» людьми. Також минулого року офіційно створено Громадську організацію “Спілка енергетиків-ветеранів АТО”, яка охопила 40 працівників компанії.

Компанія продовжує приділяти увагу енергозбереженню та надалі реалізовує концепцію «Зеленого офісу». Також надалі реалізовується програма зі збереження біорізноманіття «Лелека» щодо встановлення платформ для лелечих гнізд. Торік було виготовлено та встановлено спеціалістами компанії 57 платформ. Загалом за 7 років дії програми «Лелека» встановлено 364 таких платформ по всій області.

Окрім цього, компанія більше 10 років поспіль виступає партнером Міжнародного фестивалю ковальського мистецтва «Свято ковалів», який є візитівкою краю та є незмінним партнером у проведенні Шкільного турніру на Кубок НФК «Ураган», який об’єднує шкільні колективи у питаннях пропагування здорового способу життя.

Акціонери

АТ «Прикарпаттяобленерго» дбає про інтереси акціонерів компанії. Компанія реалізує їхнє право на отримання інформації про діяльність компанії. На корпоративному сайті компанії діє сторінка «Акціонерам», на якій можна знайти усю необхідну інформацію в тому числі, і про дивіденди.

Згідно з рішенням річних загальних зборів акціонерів від 12 квітня 2017 року прибуток, отриманий Товариством у 2016 році, залишено нерозподіленим і відповідно дивіденди за 2016 рік Товариство не виплачує. Проте, за письмовими заявами акціонерів Товариство продовжує здійснювати виплату дивідендів за 2004, 2006, 2007, 2008, 2009 та 2010 роки.

Стратегія розвитку компанії

У 2017 році затверджено нову Стратегію розвитку компанії на 2017-2019 роки, яка враховує законодавчі зміни щодо регулювання ринку електроенергетики, перехід на стимулююче регулювання, а також встановлює нові цілі з вдосконалення та автоматизації внутрішніх бізнес-процесів, підвищення ефективності капіталовкладень, покращення якості управлінських процесів.

Підсумки

У 2017 році у компанії тривали процеси з підготовки до роботи у нових відносинах в енергетиці при впровадженні нового законодавства на ринку енергетики. Реорганізація ринку енергопостачання передбачає поділ кожного обленерго на окремі організаційні структури, одна з яких буде займатися передачею електроенергії та підключенням нових споживачів, інша – продажем електроенергії споживачам. АТ «Прикарпаттяобленерго», згідно з вимогами законодавства, також буде поділено на дві окремі компанії. Окрім поділу існуючих енергокомпаній, на ринку з’являться нові продавці електроенергії, ринок стане конкурентним, а обленерго втратять своє монопольне становище.

Зміни на ринку енергетики вимагають реорганізації у компанії, яка почнеться знизу, з укруплення філій, або іншими словами – їх об’єднання. Із 17-ти функціонуючих планується сформувати 7 філіалів.

Це вимога часу, яка допоможе скоротити адміністративні витрати, підвищить ефективність використання робочого часу, людського ресурсу, обладнання, техніки, підніме рівень автоматизації процесів, зміцнить економіку компанії. 2018 рік – буде для прикарпатських енергетиків – роком змін, які вони розцінюють як нові можливості для розвитку.

Варто зауважити, що компанія продовжує здійснювати виплату дивідендів за 2004, 2006, 2007, 2008, 2009 та 2010 роки. Додаткову інформацію акціонери можуть отримати на сайті компанії в вкладці «Акціонерам» або за тел. 59-43-07.

За матеріалами АТ «Прикарпаттяобленерго»

Джерело

(Visited 88 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8978

Як подорожчають продукти до кінця року 15:06

У листопаді ціни на продукти та безалкогольні напої зросли на 1,3%, свідчать дані Держстату. Найбільше подорожчали овочі - на 9,1%. Молоко, хліб та риба додали 1,3–4,5%. "За офіційними даними базова...

Прикарпатці сплатили до місцевого бюджету 477 мільйонів гривень плати за землю 14:46

З початку 2018 року надходження земельного податку до місцевих бюджетів склали 477,0 млн.грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року сплата земельного податку збільшилася на 28,1 млн. грн. Про це...

Калуські підприємства реалізували найбільше промислової продукції на Прикарпатті 13:54

Головне управління статистики інформує. За січень–жовтень 2018р. підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 58,5 млрд.грн, що склало 2,9% її загального обсягу по Україні. Підприємства міста Калуша забезпечили 28,9%...

На Франківщині майже 20 тисяч платників податків звітували в електронному вигляді 13:22

За 11 місяців 2018 року органами ДФС в області отримано близько 119,9 тисяч звітних документів від 26,9 тисяч платників податків. З яких 19,7 тисяч звітували в електронному вигляді. Про це...

На Прикарпатті вже розмитнили більше 500 “євроблях” 19:42

Сьогодні, 13 грудня, в Івано-Франківську відбулася прес-конференція начальника Івано-Франківської митниці ДФС Василя Ватаманюка щодо розмитнення «євроблях» згідно нових правил. Нагадаємо, 25 листопада набрали чинності закони України про зміни податкового та...

Протягом дії мораторію на Івано-Франківщині померли 60 тисяч землевласників 17:30 1 коментар

Протягом дії мораторію, на Івано-Франківщині померли 60 тис. власників земельних паїв. Про це свідчать результати дослідження, оприлюдненого програмою "Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні". Як відомо, внаслідок розпаювання земель,...

Прикарпатці сплатили понад чотири мільярди гривень єдиного внеску 16:45

За січень-листопад 2018 року суб’єкти господарювання Івано-Франківщини сплатили 4082,5 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 831,1 млн. грн....

На Прикарпаття зменшився борг із виплати заробітної плати 14:47

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 листопада 2018р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 36,4 млн.грн, що складає 2,4% фонду оплати праці, нарахованого...

Підприємствами Прикарпаття реалізовано промислової продукції на понад 58 мільярдів гривень 11:53

Головне управління статистики інформує. Підприємствами області у січні–жовтні 2018р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 58,5 млрд.грн (у січні–жовтні 2017р. – на 36,5 млрд.грн). У загальному обсязі реалізації 56,8% становила...

Вітренко: Суд у Нью-Йорку погодився з вимогами "Нафтогазу" щодо "Газпрому" 09:47 1 коментар

НАК "Нафтогаз України" вдалося зробити перший крок в залученні американських судів до спору з російським "Газпромом" щодо стягнення з нього 2,6 мільярда доларів відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу. Про це...

Скільки коштуватиме долар до кінця року 16:30

До кінця 2018-го долар може подорожчати до 29,05 грн. До кінця 2019-го коштуватиме на рівні 30,42 грн. Водночас ще у вересні долар наприкінці року прогнозували на рівні 29,6 грн, а...

Середній розмір заробітної плати жителів Прикарпаття становить 7740 гривень 15:24

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників   10 і більше осіб у жовтні 2018р. становив...

Платники податків перерахували до місцевих бюджетів Прикарпаття більше 4,5 мільярдів гривень 13:23

За січень-листопад 2018 року суб’єкти господарювання сплатили до місцевих бюджетів Прикарпаття 4553,5 млн. грн. податкових платежів. Порівняно з відповідним період минулого року надходження зросли на 791,4 млн. грн. Про це повідомили...

Скільки цього року прикарпатцям доведеться витратитись на новорічний стіл? 13:11 1 коментар

Цьогорічний новорічний стіл обійдеться прикарпатцям дорожче. Про ціни інформує Інститут аграрної економіки. У середньому в Україні вартість новорічного столу 2019 року для української сім’ї з 4 осіб підвищиться порівняно з вартістю новорічного...

Новий ЖК «Гетьманський» — комфортне і доступне житло від «Альянс ІФ» 08:26

Будівельна компанія «Альянс ІФ» розпочала будівництво нового сучасного житлового комплексу. Головна ідея проекту — створення комфортного та справді доступного помешкання. Житловий комплекс «Гетьманський» знаходиться по вул. Хмельницького – це тихий і...

Прикарпатці сплатили близько 290 мільйонів гривень військового збору 13:54 1 коментар

З початку 2018 року платники податків Прикарпаття  на підвищення обороноздатності країни, перерахували до державного бюджету 289,6 млн. грн. військового збору. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на...

Нові ціни у 2019-му: що подорожчає в Україні з нового року 13:36 2 коментарі

У 2019 українців чекає зростання цін майже на 8%. Такі цифри закладені в офіційному прогнозі, який відображений в прийнятому бюджеті на 2019 рік, повідомляє Facenews.ua. Опалення подорожчає на 17−70% вже в січні. В результаті подорожчання газу на 23,5% в Україні перерахують тарифи на опалення і гарячу...

Якою буде вартість долара до кінця року 12:35 4 коментарі

Причин для значного подорожчання долара немає. Валют а коливатиметься у межах 28-28,5 грн/$. Якщо попит не буде спровокований зовнішніми факторами, гривня в кінці року може бути "міцнішою", ніж восени. "В...

На Франківщині для новозбудованих амбулаторій придбають автомобілі за понад 10 мільйонів гривень (відеосюжет) 11:18

Саме стільки коштів буде виділено з субвенції, яка надана з державного бюджету. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

Обирай свій майбутній дім у житловому комплексі «Княгинин Парк» 11:10

Будівельна компанія «Франківський дім» пропонує своїм клієнтам нове житло в центральній частині Івано-Франківська, в тихому та затишному мікрорайоні «Княгинин». Житловий комплекс «Княгинин Парк» - це оптимальне співвідношення ціни, якості будівництва та...
  • ріел ІФ виринаюча