Приниження вчителів і залякування: на Франківщині звільнили заступницю директора, проти якої виступив колектив школи (фото)

Інцидент стався в одній зі шкіл Прикарпаття. Заступника директора з виховної роботи колектив школи звинувачує в аморальних проступках і навіть у побитті.

У травні минулого року заступницю звільнили зі школи. Педагог звернулася в суд, який у грудні 2017 року поновив її на роботу, а ще задовольнив виплатити зарплату за півроку звільнення і моральну компенсацію. Колектив школи на чолі з директором і Управлінням освіти, молоді та спорту Рожнятівської райради не підтримують заступницю і не згідні з рішенням суду першої інстанції. Тому подали апеляційну скаргу, пише МІСТО.

Додамо, що 29 грудня 2017 року Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
у складі головуючої судді Калиній розглянув цю цивільну справу. Позовну заяву до суду подала Олександра Яцук. Заступник директора з виховної роботи Яцук позивалася до Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА та Перегінської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вчителька хотіла, щоб скасували наказ про її звільнення та поновили на роботі.

З посади заступника директора з навчально-виховної роботи у 1-4 класах Перегніської загальноосвітньої школи № 1 Яцук Олександру звільнили 30 травня 2017 року.

У судовому засіданні позивачка пояснила, що 11 квітня 2011 року призначена заступником директора з навчально-виховної роботи. Загальний стаж у Яцук, як педагога, уже понад 30 років.

Відповідачі з Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА та Перегінської ЗОШ І-ІІІ ступенів пояснюють, що вчительку звільнено з займаної посади за вчинення аморального проступку, не сумісного з продовженням роботи ( п. 3 ст. 41 КЗпП України).

Передумовою для її звільнення з роботи стали заяви вчителів початкових класів Перегінської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 від 21 лютого 2017 року, адресовані голові Рожнятівської райдержадміністрації, голові районної ради та директору школи, у якій вчителі висловили їй недовіру, вказували на її непрофесіоналізм та неправомірні дії, які мали місце під час трудової діяльності.

Для розгляду цієї заяви була створена робоча група, яка протягом березня 2017 року здійснила планові виїзди. За результатами спільних зборів складено акт, яким було рекомендовано звільнити Олександру Яцук з роботи. Опісля начальник відділу освіти Рожнятівської РДА вніс подання до профспілкового комітету школи про надання згоди на її звільнення та одержавши її були видані накази.

Рожнятівський районний суд у грудні вирішив задовольнити позовну заяву заступниці у повному обсязі: скасувати наказ щодо звільнення, поновити на посаді, стягнути з Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА середній заробіток за час вимушеного прогулу з 30 травня по 29 грудня 2017 року у розмірі 95404 гривні 47 копійок, а також стягнути з Управління та Перегінської ЗОШ по 12500 гривень з кожного, як компенсацію за спричинення моральної шкоди. На додаток ще стягнути з Управління та школи по 2397 гривень судового збору.

Нині вкотре справу розглянули в Апеляційному суді Івано-Франківської області. Справу слухає колегія суддів у складі Романа Матківського, Галини Малінишин та головуючого судді Віталія Девляшевського.

Колегія суддів почула як позивача, так і відповідачів. Додамо, що засідання тричі відкладалося, бо двоє суддів з колегії у відрядженні. Тому їх замінили. Останнє засідання було 29 березня. Після двогодинного слухання і через складність під час розгляду його перенесли на сьогодні, 2 квітня.

Представники Управління освіти Бурак і Перегінської школи Родіков, на чолі з начальником Строцьким і директором Депутовичем, вважають, що поведінка Яцук не відповідає дійсності. Нею неодноразово вчинено аморальні проступки. Вони кажуть, що Яцук не підтвердила, що захворіла через звільненя і що їй завдали шкоду, яку вона вимагає відшкодувати. У свою чергу, Олександра Яцук заперечує скаргу спільно з своїми двома представниками: Повхом та Івановим.

Представник Бурак каже, що заступницю звільнено, бо втратила авторитет серед дітей і вчителів. Щодо проступків аморальних, то їх було десяток.

Для прикладу, Яцук звинуватила вчителя у побитті дитини під час свята Миколая. Але такий факт не підтверджений. Про це зазначили свідки і потім сама дитина. Також не раз заступниця вривалася на урок і голосно кричала. Вимагала журнал у вчителів, наговорювала на колег і вмовляла батьків писати скарги на вчителів. Також Олександра Яцук зверхньо ставилася до іншої заступниці директора школи. Це чули діти і це погіршувало авторитет колеги. Крім того, Олександра Яцук, за словами представниці школи, побила іншу вчительку. Конфлікт стався при вході у спортзал. Була штовханина і ляскання. Бурак каже, що це бачили свідки і готові підтвердити. Це був атестаційний період вчительки фізкультури. Директор хотів розвести вчительку і завідувачку, щоб запобігти конфлікту, який стався у дверях. Відтак, напередодні вирішив закріпити в атестаційну комісію іншу завідувачку. Але Олександра Петрівна не послухалася і пішла у спортзал. Натомість мала запитати дозволу директора, щоб зайти на атестаційний урок.

Звільнено за множинність випадків. Бо така людина має нести приклад. Це не було одноденне рішення. Робоча група працювала довго. Підстави вагомі і зафіксовані у протоколах, — каже представниця школи Бурак.

Ми намагалися цю атмосферу налагодити. Спочатку Леся Петрівна мала підтримку, але ситуація загострилася. Вважаю, що проблема в самій особистості. При дітях Олександра Яцук заявила, що одна із вчителів вилетить зі школи і за нею приїхала поліція. Казала, що вчительку у кайданках  виведуть. Потім діти питали батьків чи це правда, — розповідає директор.

Також директор пояснив, що з школи може звільнити вчителя орган управління. Тому він не міг ініціювати розслідування і звернувся до Управління освіти Рожнятівської райради щодо службового розслідування. Щоб звільнити вчительку з посади підписалися 60 осіб, а ще 29 свідчили у суді першої інстанції. Також каже, що моральну шкоду школа не може сплатити. Директор зауважив, що на заступницю накладалося дисциплінарне стягнення і було дві догани.

Зараз Олександра Яцук поновлена і займає попередню посаду. Працює з січня і є заступником. Правда, дітей не вчить, бо педагогічне навантаження сформували у вересні, — каже директор.

Представник Родіков запевняє, що це не конфлікт, а аморальні проступки. І те, що близько 30 осіб прийшли зараз у суд, підтвердження.

Я Лесю Петрівну просив, аби той авторитет повернула, аби в очі дивилися колеги, аби добрий день казали. А зараз суд першої інстанції поновив заступницю на посаду. І що? Ситуація знову повториться: колектив буде писати скарги, — наголошує начальник Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА Строцький.

Олександра Яцук колегії суддів зауважила, що директор школи уже шостий рік здійснює психологічний тиск на неї.

Директор обмежує мене у моїх функціональних обов’язках, передає їх іншій заступниці.

Я не вчиняла аморальні проступки. Я не проінформована донині чому я звільнена. Я не мала з ніким конфліктів. Це конфлікт інтересів між заступниками і штучно сфабрикована ситуація проти мене. У мене немає такого слова в лексиконі як злодій, крадіжка. Це вони вчинили аморальний проступок, що звільнили мене. Я нікого не била, я би мухи ніколи не вбила, — жаліється заступниця.

Щодо того, що вчителька побила учня, а вона втрутилася, пояснила:

До мене дійсно звернувся учень. Сказав, що вчителька потягнула його за вухо. Тому я звернулася до директора. Бо вчителька повела себе некоректно. Директор не давав мені змоги і сам не покарав педагога. І ще, я не вривалася у клас, а заходжу коректно і не сперечаюся з вчителями.

Суддя Віталій Девляшевський запитав, чому виник такий конфлікт. Яцук відповіла:

Такий психологічний тиск вчиняє директор. Ці люди (Ред. — вчителі школи), які свідчили, говорять неправду. Чому так — не знаю. Сама дивуюся. У мене 35 років стажу. При трьох директорах не мала проблем. Діти мене в школі обнімають, батьки люблять і поважають усі.

Суддя зачитав різні свідчення вчителів: переслідування педагогів на коридорах і влаштування допитів, наклеп.

Я нічого не робила з того, що ви зачитали. Це все наклеп колег, — відповіла Яцук судді.

Суддя зауважив, що свідки попереджені про кримінальну відповідальність. Запитав Яцук, чому вона не писала доповідні про порушення стосовно неї у школі. Заступниця нічого не відповіла.

Представник Яцук — Повх каже, що коли звільнили заступницю, то вона звернулася в лікарню. Суддя запитав, чи є докази, що хвороба через звільнення. Захисник додав, що є, бо Яцук довело те, що вона не зможе поновитися на роботу.

Під час судових дебатів представники Управління та школи наполягали на тому, аби скасувати рішення суду першої інстанції, а Яцук з своїми представниками — щоб залишити все без змін.

Вийшовши з нарадчої кімнати, апеляційний суд постановив скасувати рішення суду першої інстанції і скаргу задовольнити у повному обсязі. Також ухвалити нове рішення. Таку постанову суду колектив школи підтримав оплесками.

Довідково:

Аморальний проступок — вчинок працівника, не сумісний з виконанням ним виховної функції. Вчинення А. п. є додатковою підставою до розірвання трудового договору з ініціативи власника з окремими категоріями працівників за певних умов (п. З ст. 41 Кодексу законів про працю України).

(Visited 721 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    Молодці що вигнали ця яцюк зі школи за побиття приниження дітей.тепер давайте позов щодо притягнення заучки до кримінальної відповідальності,морального тиску ,матеріально вона має компенсувати збиток , і відсидіти в тюрмі за злодіяння.

    Гість,

    А ви помітили що при цьому керівництві все частіше стаються інциденти які роблять з нашого краю ОПУДАЛО В ЄВРОПІ все більше шкільних інцидентів з !!!!БІЙКАМИ а кервник освіти сумнівними політпроектами займається

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6812

Хачеріді відзначився патріотичним вчинком у Москві під час матчу проти "Спартака": фото 10:33

Український захисник грецького ПАОК після матчу проти російського "Спартака" у Москві викликав хвилю обурення у місцевих вболівальників. Після гри, коли гравці грецької команди пішли до трибун зі своїми вболівальниками подякувати...

На фестивалі у Ворохті відгуляли традиційне “Гуцульське весілля” (фоторепортаж) 17:35

У селищі Ворохта, на території спортивно-оздоровчого комплексу «Хатки Руслани», для учасників «Літнього табору-2018», організованого в рамках проекту «Help Us Help The Children», відбулося дійство «Гуцульське весілля». Понад дві сотні дітей-сиріт,...

До середини вересня у Дем’яновому лазі з’явиться новий надгробок на могилі художника та дисидента Опанаса Заливахи (фото) 16:29 3 коментарі

Івано-франківське комунальне підприємство “Міська ритуальна служба” уклало договір на облаштування пам’ятника Опанасові Заливасі в урочищі Дем’янів лаз. За даними сайту публічних закупівель ProzZoro, переможцем тендеру став єдиний його учасник —...

Для маленьких франківців влаштували свято Першого портфелика (фоторепортаж) 12:47

58 дітей отримали нові ранці з канцелярським обладнанням. Цього року свято Першого портфелика вперше проходить в приміщенні дитячого розважального центру "Чубі Бум" для 58 дітей, зокрема: - 26 дітей учнів...

З кожним днем все молодша! Ротару здивувала сімейними фото 11:02

Українська співачка Софія Ротару, яка нещодавно відсвяткувала свій день народження, поділилася з шанувальниками яскравими сімейними фото. Знімки з вечірки на природі Софія Ротару опублікувала в Instagram. Артистка позує в компанії сина...

Фестиваль фірманів на Прикарпатті (фотрепортаж) 23:02

12 серпня до села Спас з’їхалась чимала кількість фірманів з Коломийського, Снятинського та Косівського районів. Саме там відбувся кінний фестиваль під назвою "Шана фірманам", інформує Правда.іф посилаючись на "Курс".  ...

У Галичі відкрили меморіальний хрест загиблим воїнам (фоторепортаж) 19:26

12 серпня голова районної державної адміністрації Микола Попович, голова районної ради Павло Андрусяк, голова Галицької міської ради Орест Трачик, голова ГО «Галицьке районне об’єднання воїнів АТО» Артур Пірус взяли участь...

Співачка Настя Каменських показала свій відпочинок в Італії: відверті фото 16:30 2 коментарі

Співачка Настя Каменських в купальнику – це вже давно не новина. Адже відтоді як зірка почала вести здоровий і спортивний спосіб життя, її сторінка в соцмережі рясніє подібними світлинами з різних ракурсів....

У Франківську "оселилася" родина слонів (фоторепортаж) 15:47

Вчора, 13 серпня,  розпочали встановлення зелених скульптур сімейства слоників. Їх виготовили з живоплоту й тепер вони "оселяться" на клумбі центральної алеї парку, інформує Правда.іф.     Наш парк з кожним...

Банкет влаштувала в Криму: Скандальна Поклонська вийшла заміж. Кумедна реакція соцмереж (фото) 14:05 1 коментар

У російських ЗМІ з'явилася інформація, що депутат нелегітимної Державної Думи РФ, колишній "прокурор" Криму Наталія Поклонська вийшла заміж. Її обранцем став 47-річний російський політик, керівник апарату уповноваженого з прав людини...

Дмитро Комаров показав, як "влип" у халепу: фото 13:36 1 коментар

Український телеведучий шоу "Світ навиворіт" Дмитро Комаров розповів своїм шанувальникам, як проходять зйомки нового сезону проекту в Бразилії. Про один з курйозних інцидентів Комаров розповів на своїй сторінці в Instagram. Дмитро...

Музичне подружжя Тоня Матвієнко і Арсен Мірзоян показали свою карпатську романтику (фото) 13:04

Музичне подружжя Тоня Матвієнко і Арсен Мірзоян нарешті наважилися показати свою доньку Ніну. Утрьох вони прикрасили обкладинку та кілька сторінок Viva!, а в мережі поділилися фото з відпустки у Карпатах. Родина...

У храмі Надвірнянського району освятили новий іконостас та стінопис (фоторепортаж) 09:07

Подія відбулася вчора, 12 серпня. Єпарх Коломийський кир Василій (Івасюк) з архипастирським візитом відвідав парафію св. Івана Христителя в  с.Білі Ослави з нагоди освячення іконостасу та стінопису, повідомляє Правда.іф.    Церква збудована...

В Івано-Франківську вперше церемонія весілля пройшла на англійській мові (фоторепортаж) 07:14 7 коментарів

У Франківську вперше церемонія «Шлюб за добу» проходила на англійській мові, інформує Правда.іф.    Сьогодні начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській...

Терміново потрібні донори крові для порятунку життя молодої франківчанки 01:03 1 коментар

Франківка Оксана Аннушак наразі знаходиться у франківській обласній клінічній лікарні в дуже важкому стані. Жінка упала з даху, інформує в мережі Facebook колега постраждалої жінки Ольга Теплицька. “Потрібна терміново 3- кров для переливання...

Чоловік, який стріляв у центрі Франківська, чекатиме на суд у СІЗО 23:54

Днями в Івано-Франківську обрали міру запобіжного заходу чоловіку, який стріляв у центрі міста. Нагадаємо, що конфлік між 42-річний громадянин України, уродженець Сирії поконфліктував із 26-річним уродженцем Йорданії, студентом 5 курсу ІФНМУ. Під...

МФК “Прикарпаття” підсилився юним нападником (фотофакт) 22:33 1 коментар

Напередодні поєдинку 4-го туру Першої ліги, івано-франківське “Прикарпаття” підсилилося  19-річним нападником Андрієм Слободяном. Співпраця з молодим футболістом розрахована до кінця поточного сезону. За команду рідного краю гравець виступатиме під 37-им ігровим...

Куди поїхати в Карпатах: 10 найцікавіших сіл (фоторепортаж) 22:09

Якщо ви хочете відвідати Карпати, але ще не вирішили, куди їхати – ось вам 10 гірських поселень, які ви не зможете забути. Кожне із описаних місць в Карпатах – унікальне і незабутнє,...

Дівчата з Франківська виграли чемпіонат України WU-16 серед команд Першої ліги з футболу (фотофакт) 21:22

На центральному стадіоні в Великих Гаях Тернопільської області зіграні вирішальні матчі за призові місця Першої ліги чемпіонату України з футболу серед дівчат WU-16 сезону 2018 року. У матчі за одинадцяте...

На Тисменицькій трасі чергова ДТП. Один із автомобілів розірвало навпіл (фото+відео) 21:10 10 коментарів

Сьогодні, 11 серпня, на Тисменицькій трасі трапилась дорожньо-транспортна пригода. Про це у соціальній мережі повідомив прикарпатець Максим Ярославович. “Галицькому кореспонденту” чоловік розповів, що ДТП трапилась у селі Підпечари поблизу ресторану “Villa Park”. У...
  • ріел ІФ виринаюча