Приниження вчителів і залякування: на Франківщині звільнили заступницю директора, проти якої виступив колектив школи (фото)

Інцидент стався в одній зі шкіл Прикарпаття. Заступника директора з виховної роботи колектив школи звинувачує в аморальних проступках і навіть у побитті.

У травні минулого року заступницю звільнили зі школи. Педагог звернулася в суд, який у грудні 2017 року поновив її на роботу, а ще задовольнив виплатити зарплату за півроку звільнення і моральну компенсацію. Колектив школи на чолі з директором і Управлінням освіти, молоді та спорту Рожнятівської райради не підтримують заступницю і не згідні з рішенням суду першої інстанції. Тому подали апеляційну скаргу, пише МІСТО.

Додамо, що 29 грудня 2017 року Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
у складі головуючої судді Калиній розглянув цю цивільну справу. Позовну заяву до суду подала Олександра Яцук. Заступник директора з виховної роботи Яцук позивалася до Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА та Перегінської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вчителька хотіла, щоб скасували наказ про її звільнення та поновили на роботі.

З посади заступника директора з навчально-виховної роботи у 1-4 класах Перегніської загальноосвітньої школи № 1 Яцук Олександру звільнили 30 травня 2017 року.

У судовому засіданні позивачка пояснила, що 11 квітня 2011 року призначена заступником директора з навчально-виховної роботи. Загальний стаж у Яцук, як педагога, уже понад 30 років.

Відповідачі з Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА та Перегінської ЗОШ І-ІІІ ступенів пояснюють, що вчительку звільнено з займаної посади за вчинення аморального проступку, не сумісного з продовженням роботи ( п. 3 ст. 41 КЗпП України).

Передумовою для її звільнення з роботи стали заяви вчителів початкових класів Перегінської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 від 21 лютого 2017 року, адресовані голові Рожнятівської райдержадміністрації, голові районної ради та директору школи, у якій вчителі висловили їй недовіру, вказували на її непрофесіоналізм та неправомірні дії, які мали місце під час трудової діяльності.

Для розгляду цієї заяви була створена робоча група, яка протягом березня 2017 року здійснила планові виїзди. За результатами спільних зборів складено акт, яким було рекомендовано звільнити Олександру Яцук з роботи. Опісля начальник відділу освіти Рожнятівської РДА вніс подання до профспілкового комітету школи про надання згоди на її звільнення та одержавши її були видані накази.

Рожнятівський районний суд у грудні вирішив задовольнити позовну заяву заступниці у повному обсязі: скасувати наказ щодо звільнення, поновити на посаді, стягнути з Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА середній заробіток за час вимушеного прогулу з 30 травня по 29 грудня 2017 року у розмірі 95404 гривні 47 копійок, а також стягнути з Управління та Перегінської ЗОШ по 12500 гривень з кожного, як компенсацію за спричинення моральної шкоди. На додаток ще стягнути з Управління та школи по 2397 гривень судового збору.

Нині вкотре справу розглянули в Апеляційному суді Івано-Франківської області. Справу слухає колегія суддів у складі Романа Матківського, Галини Малінишин та головуючого судді Віталія Девляшевського.

Колегія суддів почула як позивача, так і відповідачів. Додамо, що засідання тричі відкладалося, бо двоє суддів з колегії у відрядженні. Тому їх замінили. Останнє засідання було 29 березня. Після двогодинного слухання і через складність під час розгляду його перенесли на сьогодні, 2 квітня.

Представники Управління освіти Бурак і Перегінської школи Родіков, на чолі з начальником Строцьким і директором Депутовичем, вважають, що поведінка Яцук не відповідає дійсності. Нею неодноразово вчинено аморальні проступки. Вони кажуть, що Яцук не підтвердила, що захворіла через звільненя і що їй завдали шкоду, яку вона вимагає відшкодувати. У свою чергу, Олександра Яцук заперечує скаргу спільно з своїми двома представниками: Повхом та Івановим.

Представник Бурак каже, що заступницю звільнено, бо втратила авторитет серед дітей і вчителів. Щодо проступків аморальних, то їх було десяток.

Для прикладу, Яцук звинуватила вчителя у побитті дитини під час свята Миколая. Але такий факт не підтверджений. Про це зазначили свідки і потім сама дитина. Також не раз заступниця вривалася на урок і голосно кричала. Вимагала журнал у вчителів, наговорювала на колег і вмовляла батьків писати скарги на вчителів. Також Олександра Яцук зверхньо ставилася до іншої заступниці директора школи. Це чули діти і це погіршувало авторитет колеги. Крім того, Олександра Яцук, за словами представниці школи, побила іншу вчительку. Конфлікт стався при вході у спортзал. Була штовханина і ляскання. Бурак каже, що це бачили свідки і готові підтвердити. Це був атестаційний період вчительки фізкультури. Директор хотів розвести вчительку і завідувачку, щоб запобігти конфлікту, який стався у дверях. Відтак, напередодні вирішив закріпити в атестаційну комісію іншу завідувачку. Але Олександра Петрівна не послухалася і пішла у спортзал. Натомість мала запитати дозволу директора, щоб зайти на атестаційний урок.

Звільнено за множинність випадків. Бо така людина має нести приклад. Це не було одноденне рішення. Робоча група працювала довго. Підстави вагомі і зафіксовані у протоколах, — каже представниця школи Бурак.

Ми намагалися цю атмосферу налагодити. Спочатку Леся Петрівна мала підтримку, але ситуація загострилася. Вважаю, що проблема в самій особистості. При дітях Олександра Яцук заявила, що одна із вчителів вилетить зі школи і за нею приїхала поліція. Казала, що вчительку у кайданках  виведуть. Потім діти питали батьків чи це правда, — розповідає директор.

Також директор пояснив, що з школи може звільнити вчителя орган управління. Тому він не міг ініціювати розслідування і звернувся до Управління освіти Рожнятівської райради щодо службового розслідування. Щоб звільнити вчительку з посади підписалися 60 осіб, а ще 29 свідчили у суді першої інстанції. Також каже, що моральну шкоду школа не може сплатити. Директор зауважив, що на заступницю накладалося дисциплінарне стягнення і було дві догани.

Зараз Олександра Яцук поновлена і займає попередню посаду. Працює з січня і є заступником. Правда, дітей не вчить, бо педагогічне навантаження сформували у вересні, — каже директор.

Представник Родіков запевняє, що це не конфлікт, а аморальні проступки. І те, що близько 30 осіб прийшли зараз у суд, підтвердження.

Я Лесю Петрівну просив, аби той авторитет повернула, аби в очі дивилися колеги, аби добрий день казали. А зараз суд першої інстанції поновив заступницю на посаду. І що? Ситуація знову повториться: колектив буде писати скарги, — наголошує начальник Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА Строцький.

Олександра Яцук колегії суддів зауважила, що директор школи уже шостий рік здійснює психологічний тиск на неї.

Директор обмежує мене у моїх функціональних обов’язках, передає їх іншій заступниці.

Я не вчиняла аморальні проступки. Я не проінформована донині чому я звільнена. Я не мала з ніким конфліктів. Це конфлікт інтересів між заступниками і штучно сфабрикована ситуація проти мене. У мене немає такого слова в лексиконі як злодій, крадіжка. Це вони вчинили аморальний проступок, що звільнили мене. Я нікого не била, я би мухи ніколи не вбила, — жаліється заступниця.

Щодо того, що вчителька побила учня, а вона втрутилася, пояснила:

До мене дійсно звернувся учень. Сказав, що вчителька потягнула його за вухо. Тому я звернулася до директора. Бо вчителька повела себе некоректно. Директор не давав мені змоги і сам не покарав педагога. І ще, я не вривалася у клас, а заходжу коректно і не сперечаюся з вчителями.

Суддя Віталій Девляшевський запитав, чому виник такий конфлікт. Яцук відповіла:

Такий психологічний тиск вчиняє директор. Ці люди (Ред. — вчителі школи), які свідчили, говорять неправду. Чому так — не знаю. Сама дивуюся. У мене 35 років стажу. При трьох директорах не мала проблем. Діти мене в школі обнімають, батьки люблять і поважають усі.

Суддя зачитав різні свідчення вчителів: переслідування педагогів на коридорах і влаштування допитів, наклеп.

Я нічого не робила з того, що ви зачитали. Це все наклеп колег, — відповіла Яцук судді.

Суддя зауважив, що свідки попереджені про кримінальну відповідальність. Запитав Яцук, чому вона не писала доповідні про порушення стосовно неї у школі. Заступниця нічого не відповіла.

Представник Яцук — Повх каже, що коли звільнили заступницю, то вона звернулася в лікарню. Суддя запитав, чи є докази, що хвороба через звільнення. Захисник додав, що є, бо Яцук довело те, що вона не зможе поновитися на роботу.

Під час судових дебатів представники Управління та школи наполягали на тому, аби скасувати рішення суду першої інстанції, а Яцук з своїми представниками — щоб залишити все без змін.

Вийшовши з нарадчої кімнати, апеляційний суд постановив скасувати рішення суду першої інстанції і скаргу задовольнити у повному обсязі. Також ухвалити нове рішення. Таку постанову суду колектив школи підтримав оплесками.

Довідково:

Аморальний проступок — вчинок працівника, не сумісний з виконанням ним виховної функції. Вчинення А. п. є додатковою підставою до розірвання трудового договору з ініціативи власника з окремими категоріями працівників за певних умов (п. З ст. 41 Кодексу законів про працю України).

(Visited 780 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    Молодці що вигнали ця яцюк зі школи за побиття приниження дітей.тепер давайте позов щодо притягнення заучки до кримінальної відповідальності,морального тиску ,матеріально вона має компенсувати збиток , і відсидіти в тюрмі за злодіяння.

    Гість,

    А ви помітили що при цьому керівництві все частіше стаються інциденти які роблять з нашого краю ОПУДАЛО В ЄВРОПІ все більше шкільних інцидентів з !!!!БІЙКАМИ а кервник освіти сумнівними політпроектами займається

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4517

Карпати засипало снігом та вдарив мороз (фоторепортаж) 13:44

У Карпатах сніг, уночі температура нижче 0 градусів, пише Правда.іф посилаючись на "Місто".     Сьогодні, 17 листопада, очікується мінлива хмарність, без істотних опадів, вночі та вранці слабкий туман. Вітер...

Міський голова Івано-Франківська спробував себе у ролі патрульного (фотрепортаж) 12:08 7 коментарів

Вчора, 16 листопада, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків спробував себе у ролі патрульного і вийшов з хлопцями на нічне чергування, пише Правда.іф посилаючись на "WestNews".     «Емоцій і думок,...

Телеведуча та поліглот Бруна Роша знялась для нового номера Playboy (фоторепортаж) 10:10 1 коментар

Телеведуча та Поліглот Бруна Роша знялась для нового номера Playboy.     Красуня розмовляє багатьма мовами, включаючи англійську, китайську, португальську та іспанську. Модель працює телеведучою на хорватському телебаченні. “Я роблю...

У ніч на суботу Івано-Франківськ притрусило першим снігом (фоторепортаж) 07:24 2 коментарі

У ніч з 16 на 17 листопада в Івано-Франківську випав перший сніг, пише ГК. За інформацією “Синоптика” мінімальна температура, яка очікується 17 листопада – -2 градуси. Також повідомляється, що сніг...

Популярна франківська акторка згадала, як 10 років назад була рудим дівчиськом (фотофакт) 23:43 4 коментарі

Відома прикарпатська акторка театру та кіно Ірма Вітовська пригадала, як 10 років назад завершила зйомки в популярному у свій час серіалі «Леся+Рома», інформує WesNews. «10 років як я попрощалась з Леською....

У гуцулів Різдво – найважливіше свято в році, – відома ведуча розповіла про життя у Карпатах 23:08 3 коментарі

Відома українська телеведуча та медіаменеджер, керівниця інформаційної служби каналу ICTV Олена Фроляк народилася зовсім в іншому місці, але називає Прикарпаття своєю батьківщиною. Олена залюбки поділилася власним досвідом карпатського туризму, розкрила...

У Калуському районі зникла без вісти молода жінка (фотофакт) 21:58 1 коментар

У п’ятницю, 16 листопада, зранку жінка пішла з дому і досі місце її перебування невідоме. Поліція і рідні просять зголоситися всіх, хто може впізнати жінку і знає, де вона зараз....

Вечірня ДТП на «Позитроні»: пішохід потрапив під колеса «ВАЗу» (фотофакт) 21:26

У вечірній час 16 листопада в Івано-Франківську трапилася дорожньо-транспортна пригода. Як повідомляє журналіст WestNews із місця пригоди, біля супермаркету «Велес» на перетині вулиць Вовчинецька-Надрічна близько 20:30 збили людину. Легковий автомобіль «ВАЗ»...

У Надвірній укріплюють береги річки (фоторепортаж) 19:53

 В місті Надвірна Івано-Франківської області, розпочались роботи по укріпленню правого берега річки Бистриця Надвірнянська в районі зони відпочинку імені Н.Яремчука, інформує Надвірнянська правда. За допомогою спецтехніки, яку надав приватний підприємець...

У Франківську церковники, без участі археологів, розкопали історичні вали та поспіхом вивозять звідти землю (фоторепортаж) 17:46 3 коментарі

В історичному середмісті Франківська, на Валах, без висновків археологів проводять земляні будівельні роботи – починають спорудження церкви Святого Миколая. Фото – Богдан Кудлак Екскаватор на будівельному майданчику, обгородженому на Валах, риє...

Франківцю Владику Дубині у якого померла мама знову потрібна допомога на лікування 16:02

Юний франківець Владик Дубинащо пережив втрату найріднішої людини, продовжує боротьбу за життя. Хлопчик знову потрапив до обласної дитячої лікарні з діагнозом "Лівобічна пневмонія". Про це в мережі повідомила знайома родини...

Франківську баскетболістку визнали найціннішою гравчинею тижня в Суперлізі 15:44

Комісія Федерації баскетболу України визначила символічну збірну тижня у жіночій Суперлізі. У топ-5 гравців тижня увійшли по дві представниці “Динамо” та “Франківськ-ПНУ”, а також гравчиня “Київ-Баскету”, інформує Sport.if.ua з посиланням...

В Івано-Франківську презентували виставку аматорських фотоклубів області (фоторепортаж) 15:12

У Навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття відкрили фотовиставку – Х-ий творчий звіт народних аматорських фотоклубів області за 2018 рік. У творчому звіті прийняли участь 10 народних аматорських фотоклубів області, які...

Після служби – до прикрас. Як франківська поліціянтка творить ексклюзивні аксесуари (фоторепортаж) 14:58 1 коментар

Брошки є трендом вже не один сезон, це стильно й красиво. Ними можна прикрасити пальто, “косуху”, сумочку, жакет, шарф, чи навіть просто сведр чи плаття, адже це універсальний аксесуар. Але де...

Авто, яке вчора горіло в Коломиї, належить місцевому депутату - він говорить, що це помста за його політичну діяльність 14:37 1 коментар

Вчора ввечері в Коломиї горіло авто депутата міської ради Сергія Лосюка. На вулиці Костомарова невідомі підпалили автомобіль Mitsubishi Outlander. Про це він розповів на свої сторінці у Facebook, інформує “Галка”. Чоловік впевнений,...

В центрі Івано-Франківська жебраки-шахраї виманюють гроші у довірливих перехожих (фото+відео) 14:09 4 коментарі

"Муніципальна варта" забрала у двох шахрайок фіктивні довідки, за допомогою яких вони виманювали гроші в іванофранківців. Під час патрулювання в центрі частині Івано-Франківська інспектори КП "Муніципальна варта" помітили осіб ромської...

Буремні 90-ті повернулися до Коломиї: в місті другий підпал автомобіля за тиждень (фотофакт) 13:55 5 коментарів

Як раніше інформувала Правда іф, у місті Коломиї горів автомобіль. Інцидент трапився у м. Коломия на вул. Костомарова. Загорівся легковий автомобіль марки “Mitsubishi OUTLANDER”. Поліція встановила власника – ним виявився приватний...

В Івано-Франківську незаконно торгували несвіжою рибою (фотофакт) 13:11

14 листопада,  держрибінспектори Івано-Франківського рибоохоронного патруля виявили випадок незаконної торгівлі рибою. Це сталося близько 14:30 в одному з мікрорайонів Івано-Франківська. Місцевий мешканець продавав 13 коропів загальною вагою 6 кг. Увагу рибпатрульних...

Камери, Інтернет і LED-монітор: поряд з палацом Потоцьких встановлюють сучасну вбиральню (фотофакт) 11:41

Незабаром в Івано-Франківську на вулиці Валовій запрацює сучасна вбиральня з низкою “благ цивілізацій”. Про це у Фейсбук-спільності “Комуналка ІФ” написав директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою міськради Михайло Смушак. “Порівняно з...

Майже за мільйон гривень реставрують фасад будинку на Курбаса (фотофакт) 11:13 3 коментарі

В Івано-Франківську на вулиці Курбаса, 5-7-9 продовжують реставрацію фасаду будинку. Про це інформує  Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини. “Нарешті в продуктивне русло увійшов процес реставрації фасаду будинку на вулиці...
  • ріел ІФ виринаюча