Приниження вчителів і залякування: на Франківщині звільнили заступницю директора, проти якої виступив колектив школи (фото)

Інцидент стався в одній зі шкіл Прикарпаття. Заступника директора з виховної роботи колектив школи звинувачує в аморальних проступках і навіть у побитті.

У травні минулого року заступницю звільнили зі школи. Педагог звернулася в суд, який у грудні 2017 року поновив її на роботу, а ще задовольнив виплатити зарплату за півроку звільнення і моральну компенсацію. Колектив школи на чолі з директором і Управлінням освіти, молоді та спорту Рожнятівської райради не підтримують заступницю і не згідні з рішенням суду першої інстанції. Тому подали апеляційну скаргу, пише МІСТО.

Додамо, що 29 грудня 2017 року Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
у складі головуючої судді Калиній розглянув цю цивільну справу. Позовну заяву до суду подала Олександра Яцук. Заступник директора з виховної роботи Яцук позивалася до Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА та Перегінської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вчителька хотіла, щоб скасували наказ про її звільнення та поновили на роботі.

З посади заступника директора з навчально-виховної роботи у 1-4 класах Перегніської загальноосвітньої школи № 1 Яцук Олександру звільнили 30 травня 2017 року.

У судовому засіданні позивачка пояснила, що 11 квітня 2011 року призначена заступником директора з навчально-виховної роботи. Загальний стаж у Яцук, як педагога, уже понад 30 років.

Відповідачі з Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА та Перегінської ЗОШ І-ІІІ ступенів пояснюють, що вчительку звільнено з займаної посади за вчинення аморального проступку, не сумісного з продовженням роботи ( п. 3 ст. 41 КЗпП України).

Передумовою для її звільнення з роботи стали заяви вчителів початкових класів Перегінської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 від 21 лютого 2017 року, адресовані голові Рожнятівської райдержадміністрації, голові районної ради та директору школи, у якій вчителі висловили їй недовіру, вказували на її непрофесіоналізм та неправомірні дії, які мали місце під час трудової діяльності.

Для розгляду цієї заяви була створена робоча група, яка протягом березня 2017 року здійснила планові виїзди. За результатами спільних зборів складено акт, яким було рекомендовано звільнити Олександру Яцук з роботи. Опісля начальник відділу освіти Рожнятівської РДА вніс подання до профспілкового комітету школи про надання згоди на її звільнення та одержавши її були видані накази.

Рожнятівський районний суд у грудні вирішив задовольнити позовну заяву заступниці у повному обсязі: скасувати наказ щодо звільнення, поновити на посаді, стягнути з Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА середній заробіток за час вимушеного прогулу з 30 травня по 29 грудня 2017 року у розмірі 95404 гривні 47 копійок, а також стягнути з Управління та Перегінської ЗОШ по 12500 гривень з кожного, як компенсацію за спричинення моральної шкоди. На додаток ще стягнути з Управління та школи по 2397 гривень судового збору.

Нині вкотре справу розглянули в Апеляційному суді Івано-Франківської області. Справу слухає колегія суддів у складі Романа Матківського, Галини Малінишин та головуючого судді Віталія Девляшевського.

Колегія суддів почула як позивача, так і відповідачів. Додамо, що засідання тричі відкладалося, бо двоє суддів з колегії у відрядженні. Тому їх замінили. Останнє засідання було 29 березня. Після двогодинного слухання і через складність під час розгляду його перенесли на сьогодні, 2 квітня.

Представники Управління освіти Бурак і Перегінської школи Родіков, на чолі з начальником Строцьким і директором Депутовичем, вважають, що поведінка Яцук не відповідає дійсності. Нею неодноразово вчинено аморальні проступки. Вони кажуть, що Яцук не підтвердила, що захворіла через звільненя і що їй завдали шкоду, яку вона вимагає відшкодувати. У свою чергу, Олександра Яцук заперечує скаргу спільно з своїми двома представниками: Повхом та Івановим.

Представник Бурак каже, що заступницю звільнено, бо втратила авторитет серед дітей і вчителів. Щодо проступків аморальних, то їх було десяток.

Для прикладу, Яцук звинуватила вчителя у побитті дитини під час свята Миколая. Але такий факт не підтверджений. Про це зазначили свідки і потім сама дитина. Також не раз заступниця вривалася на урок і голосно кричала. Вимагала журнал у вчителів, наговорювала на колег і вмовляла батьків писати скарги на вчителів. Також Олександра Яцук зверхньо ставилася до іншої заступниці директора школи. Це чули діти і це погіршувало авторитет колеги. Крім того, Олександра Яцук, за словами представниці школи, побила іншу вчительку. Конфлікт стався при вході у спортзал. Була штовханина і ляскання. Бурак каже, що це бачили свідки і готові підтвердити. Це був атестаційний період вчительки фізкультури. Директор хотів розвести вчительку і завідувачку, щоб запобігти конфлікту, який стався у дверях. Відтак, напередодні вирішив закріпити в атестаційну комісію іншу завідувачку. Але Олександра Петрівна не послухалася і пішла у спортзал. Натомість мала запитати дозволу директора, щоб зайти на атестаційний урок.

Звільнено за множинність випадків. Бо така людина має нести приклад. Це не було одноденне рішення. Робоча група працювала довго. Підстави вагомі і зафіксовані у протоколах, — каже представниця школи Бурак.

Ми намагалися цю атмосферу налагодити. Спочатку Леся Петрівна мала підтримку, але ситуація загострилася. Вважаю, що проблема в самій особистості. При дітях Олександра Яцук заявила, що одна із вчителів вилетить зі школи і за нею приїхала поліція. Казала, що вчительку у кайданках  виведуть. Потім діти питали батьків чи це правда, — розповідає директор.

Також директор пояснив, що з школи може звільнити вчителя орган управління. Тому він не міг ініціювати розслідування і звернувся до Управління освіти Рожнятівської райради щодо службового розслідування. Щоб звільнити вчительку з посади підписалися 60 осіб, а ще 29 свідчили у суді першої інстанції. Також каже, що моральну шкоду школа не може сплатити. Директор зауважив, що на заступницю накладалося дисциплінарне стягнення і було дві догани.

Зараз Олександра Яцук поновлена і займає попередню посаду. Працює з січня і є заступником. Правда, дітей не вчить, бо педагогічне навантаження сформували у вересні, — каже директор.

Представник Родіков запевняє, що це не конфлікт, а аморальні проступки. І те, що близько 30 осіб прийшли зараз у суд, підтвердження.

Я Лесю Петрівну просив, аби той авторитет повернула, аби в очі дивилися колеги, аби добрий день казали. А зараз суд першої інстанції поновив заступницю на посаду. І що? Ситуація знову повториться: колектив буде писати скарги, — наголошує начальник Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА Строцький.

Олександра Яцук колегії суддів зауважила, що директор школи уже шостий рік здійснює психологічний тиск на неї.

Директор обмежує мене у моїх функціональних обов’язках, передає їх іншій заступниці.

Я не вчиняла аморальні проступки. Я не проінформована донині чому я звільнена. Я не мала з ніким конфліктів. Це конфлікт інтересів між заступниками і штучно сфабрикована ситуація проти мене. У мене немає такого слова в лексиконі як злодій, крадіжка. Це вони вчинили аморальний проступок, що звільнили мене. Я нікого не била, я би мухи ніколи не вбила, — жаліється заступниця.

Щодо того, що вчителька побила учня, а вона втрутилася, пояснила:

До мене дійсно звернувся учень. Сказав, що вчителька потягнула його за вухо. Тому я звернулася до директора. Бо вчителька повела себе некоректно. Директор не давав мені змоги і сам не покарав педагога. І ще, я не вривалася у клас, а заходжу коректно і не сперечаюся з вчителями.

Суддя Віталій Девляшевський запитав, чому виник такий конфлікт. Яцук відповіла:

Такий психологічний тиск вчиняє директор. Ці люди (Ред. — вчителі школи), які свідчили, говорять неправду. Чому так — не знаю. Сама дивуюся. У мене 35 років стажу. При трьох директорах не мала проблем. Діти мене в школі обнімають, батьки люблять і поважають усі.

Суддя зачитав різні свідчення вчителів: переслідування педагогів на коридорах і влаштування допитів, наклеп.

Я нічого не робила з того, що ви зачитали. Це все наклеп колег, — відповіла Яцук судді.

Суддя зауважив, що свідки попереджені про кримінальну відповідальність. Запитав Яцук, чому вона не писала доповідні про порушення стосовно неї у школі. Заступниця нічого не відповіла.

Представник Яцук — Повх каже, що коли звільнили заступницю, то вона звернулася в лікарню. Суддя запитав, чи є докази, що хвороба через звільнення. Захисник додав, що є, бо Яцук довело те, що вона не зможе поновитися на роботу.

Під час судових дебатів представники Управління та школи наполягали на тому, аби скасувати рішення суду першої інстанції, а Яцук з своїми представниками — щоб залишити все без змін.

Вийшовши з нарадчої кімнати, апеляційний суд постановив скасувати рішення суду першої інстанції і скаргу задовольнити у повному обсязі. Також ухвалити нове рішення. Таку постанову суду колектив школи підтримав оплесками.

Довідково:

Аморальний проступок — вчинок працівника, не сумісний з виконанням ним виховної функції. Вчинення А. п. є додатковою підставою до розірвання трудового договору з ініціативи власника з окремими категоріями працівників за певних умов (п. З ст. 41 Кодексу законів про працю України).

(Visited 636 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    Молодці що вигнали ця яцюк зі школи за побиття приниження дітей.тепер давайте позов щодо притягнення заучки до кримінальної відповідальності,морального тиску ,матеріально вона має компенсувати збиток , і відсидіти в тюрмі за злодіяння.

    Гість,

    А ви помітили що при цьому керівництві все частіше стаються інциденти які роблять з нашого краю ОПУДАЛО В ЄВРОПІ все більше шкільних інцидентів з !!!!БІЙКАМИ а кервник освіти сумнівними політпроектами займається

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5108

Свято краси та грації: в ІФНТУНГ обрали найкрасивішу студентку (фоторепортаж) 08:31

Сьогодні, 24 квітня обрали "Міс університету Нафти й Газу-2018". Свято було організоване профкомом студентів ІФНТУНГ, пише Правда іф. За перемогу в конкурсі приймало 7 учасниць. "Міс Нафти й газу" вибирало...

Секс і нічого особистого. Вийшов трейлер фільму із франківським актором у головній ролі (відео) 08:02

У мережі з’явився трейлер комедійного романтичного фільму “Секс і нічого особистого”.   Одну із головних ролей у ньому виконує актор з Івано-Франківська Роман Луцький, а також відомий шоумен Сергій Притула....

Зникла напередодні прикарпатка знайшлася (фото) 07:22

За повідомленням  Інтернет-видань області у Надвірнянському районі 22 квітня зникла 34-річна  жінка.   Поліція перевірила цю інформацію і з’ясувала, що Євгенія Дяченко за вказаним прізвищем  знаходиться за місцем проживання й ...

Онкохворому юнаку з Прикарпаття до червня треба зібрати 5800 євро на операцію 03:37

Для подальшої боротьби з хворобою Іванкові Кузю з Галича потрібна допомога небайдужих.   Іван Кузь, син Галицького декана УАПЦ Іоана Кузя. Лікарі поставили хлопцю діагноз “Неспецифічний виразковий коліт, тотальний”, інвалідність з дитинства...

Ціна життя - 82 тисячі євро: Маленький Дениско з Косівщини потребує допомоги (фото) 02:21

Денис Семчук із невеличкого прикарпатського села Брустурів страждає на рідкісне гематологічне захворювання – анемію Даймонда-Блекфана. Іншими словами, його організм не виробляє життєво необхідних речовин. Без пересадки кісткового мозку від неродинного...

Прикарпатців просять допомогти молодій сім’ї з трьома дітьми, у яких згоріла хата (фото) 01:09

21 квітня о 5 ранку в селі Грабовець на Богородчанщині раптово загорівся житловий будинок в якому мешкала сім'я з трьома дітьми. На щастя люди не постраждали, втім від їхнього дому...

Відомий активіст оцінив доступність франківських вулиць для людей з інвалідністю (фото) 00:16 1 коментар

Співзасновник ініціативи «Доступно.UA» та ведучий рубрики «Інклюзія» програми #@)₴?$0 Дмитро Щебетюк завітав до Івано-Франківська.   У спільноті Доступно.UA він поділився враженнями від облаштованості міста для маломобільних груп населення. “Івано-Франківськ контрастує сам з собою: людина...

“Шлюб за добу”: що треба знати про швидке одруження в Івано-Франківську (фото) 23:22 1 коментар

“Шлюб за добу” — послуга від Мін’юсту, яка діє в Івано-Франківську з лютого 2017 року і дає можливість зареєструвати шлюб швидко та зручно, без попередньої реєстрації та відвідувань відділів ДРАЦСу....

Як виглядав костел тринітаріїв у Станиславові – дослідження 23:08

Напевно, небагато франківців знають про те, що в нашому місті був римо-католицький тринітарський монастир. Хоча вулиця така є. І то був цілий комплекс споруд – і на землі, і під...

Переправа з перешкодами: На мості через Дністер утворились величезні ями (фото) 22:44

Міст через Дністер у прикарпатському селі Нижнів перебуває в дуже поганому стані. На стиках мосту утворились величезні ями з яких стирчить арматура, інформує кореспондентка Бліц-Інфо. Щодня цим мостом проїздять сотні...

Невідомі вандали зламали дерев’яну гойдалку у міському парку (фото) 22:06

Дерев’яну гойдалку, яку встановили в Івано-Франківському міському парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка, зламали невідомі. Про це у спільноті Комуналка ІФ 22 квітня написала Стефанна Квітка та опублікувала фото. Керівництво парку...

Скандальний прикарпатський чиновник, якого вже не вперше ловлять п’яним за кермом, звинувачує франківських патрульних у катуванні (фото) 21:47 5 коментарів

Вчора Івано-Франківський міський суд продовжив розгляд справ про адмінпорушення Романа Мочерняка, заступника директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА, на якого патрульні склали протоколи за п’яну їзду...

Місцеві активісти замалювали понад 30 надписів із рекламою наркотиків (фото) 19:38 1 коментар

Днями активісти націоналістичного руху “Карпатська січ” здійснили рейд вулицями міста й замалювали понад 30 надписів, що рекламують наркотики.   Останнім часом Івано-Франківськ заполонила реклама продажу наркотиків. Ми не стали чекати...

Володимир Гайдар: «В першу чергу, потрібно рятувати і зберегти те, що дійшло до нас» 19:07

Нещодавно в Україні відзначали одразу дві дати: День пам’яток історії та культури та Міжнародний день пам’яток та історичних місць. Про те, чому франківці не відчувають відповідальності за архітектурну спадщину, чи...

Якщо Ляшко не говорить про корів, то він заснув або помер: прикарпатський журналіст тролить політика 17:09

Відомий журналіст з Прикарпаття у своєму випуску новин вкотре потролив політика Олега Ляшка.   Відтак, Майкл Щур розпочинає випуск з того, що пройшли ті часи, коли Олег Ляшко боявся, що...

10 найвищих карпатських вершин, які варто підкорити (фото) 15:44

Нарешті розпочалася весна, все навколо розцвітає та оживає. Це чудовий час, щоб піднятись на карпатські гори та побачити, як оживає природа на українських полонинах й вершинах. ТСН.Туризм зібрав 10 найвищих...

На одній із вулиць Франківська спробували встановити «приватний» світлофор (фото) 15:12

На перехресті вулиць Набережної ім.В.Стефаника та Кармелюка змонтували і майже встановили світлофор. Про це повідомив заступник голови комісії з безпеки дорожнього руху Вадим Войтик. “Місто дійсно цьогоріч запланувало там регульоване...

У Калуші відреставрували пам’ятник відомому дзвонареві (фото) 14:58

На старому кладовищі Калуша краєзнавцям вдалося відреставрувати пам’ятник відомому дзвоноливареві Антонію Серафіну. Про це у мережі Фейсбук розповів прикарпатський рятувальник та активіст Василь Фіцак. “Було встановлено пам’ятну табличку, а сам...

У міському парку спіймали браконьєрів, які ловили рибу у “Лебединому озері” (фото) 14:31 1 коментар

В Івано-Франківському міському парку ім. Шевченка спіймали браконьєрів, які ловили рибу у “Лебединому озері”. Про це на сторінці у Фейсбук повідомила керівниця КП «Центр розвитку міста та рекреації» Руслана Василюк.  ...

В центрі Івано-Франківська триває боротьба із авторагулями (фото) 14:02

У вівторок, 24 квітня, обласному центрі Прикарпаття евакуювали автівку, яка припаркувалася на місці нової зупинки по вулиці Січових Січових, 12. Про це повідомляє WestNews із посиланням на Прес-службу патрульної поліції...
  • ріел ІФ виринаюча