http://pravda.if.ua

Соціолог розповів, хто знищив рейтинг "Народного фронту"14 листопада, 16:30

Рейтинг "Народного Фронту" обвалився не через діяльність опозиційних партій, а через союз із президентською силою в парламенті та участь у Кабміні.

Про це сайту "24" розповів директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Як зазначає фахівець, з "Народним фронтом" пов'язані дві незрозумілі політологічні обставини. По-перше, Гройсман, якого привів за ручку на посаду прем'єра Порошенко, будучи впевненим, що "вінницькі – до вінницьких", раптом вибрав ідеологічне забарвлення і подружився з НФ. По-друге, "Народний Фронт", який отримав на парламентських виборах у 2014 році 22%, не може просто зникнути.

НФ накопичив величезну силу – це люди, які зараз при владі, в ЗМІ, бізнесі, мають високі пости, зокрема в РНБО. Плюс велика фракція в парламенті. Це незвично для України. Зрозуміло, що 20% на нових виборах вони не наберуть. Тому цікаво: виживе "Народний фронт" чи ні,
– говорить Небоженко.

Шанси НФ, на думку політолога, залежать від того, чи зуміють вони дистанціюватися від БПП.

Не "Самопоміч", ВО "Свобода", "Опоблок" або "Батьківщина" знищили рейтинг "Народного Фронту". Це зробив пристрасний союз з БПП. У НФ є гроші, люди і регіональна мережа. Тому є шанси. Доля НФ – класичний експеримент. Чи зуміють вчасно дистанціюватися, переодягнутися, знайти в собі нові сили, підібрати нових людей, тоді, можливо, ставлення виборців до них зміниться. Або вони зникнуть,
– підкреслив Віктор Небоженко.

Нагадаємо, 11 листопада на з’їзді "Народного фронту" екс-прем'єр України Арсеній Яценюк заявив про намір партії взяти участь у президентських і парламентських виборах у 2019 році. На з’їзді був присутній діючий прем’єр Володимир Гройсман. Раніше стало відомо, що парламентські фракції "Блок Петра Порошенка" та "Народний фронт" вийшли з переговорів про об’єднання в єдину політичну силу.