Психлікарня – погляд зсередини. Франківчанка розповіла про чотири тижні жахіть

Минулого року я потрапила до лікарні. Я справді була хвора і мене справді вилікували. Але досвід перебування в Івано-Франківській обласній психоневрологічній клінічній лікарні № 1 досі не дає мені спокою. Там, на Млинарській, і зараз є люди. Тому просто мушу розповісти про все. Без прикрас. психлікарня

На своїй сторінці у Facebook я вже описала жахіття, які довелося пережити. Незважаючи на все, там я щиро подякувала своїй лікарці за те, що поставила мене на ноги. Вона прочитала статтю і… подзвонила моїй мамі о 22:15. Просила вмовити мене не давати ходу інформації, бо це їй зашкодить. А назавтра вже розривалися телефони у мене й мого чоловіка. Тоді я зрозуміла – мовчати не маю права. психлікарня

Пов’язане зображення

Фото ілюстративне

…Швидка забрала мене 4 лютого 2017 року. Коли стало зрозуміло, що далі тягнути не можна, мій чоловік – Андрій, був змушений викликати психбригаду. Що зі мною було? Мене накрило нав’язливе бажання позбутись усіх речей, які здавалися зайвими. На момент приїзду лікарів квартира була майже порожньою. Усі речі лежали на купі перед дверима. Лікарі відмовилися надавати допомогу, викликали поліцію та переступили поріг лише тоді, коли приїхав наряд.

Моя мова і рухи були незв’язними, але прибуття поліцейських якось швидко змусило «перемкнутись» на відносно адекватне мислення. Сама їх поява надала розуміння, що краще не пручатися, бо буде гірше. Зрештою, із квартири вийшла добровільно, з чоловіком, лікарем швидкої та одним поліцейським. До лікарні доїхали швидко, з сиреною.

Гірше стало, коли мене завели на приймальне відділення. Там одразу почали поводитись по-іншому – я відчула, що до мене ставляться, як до тварини. Оглядав мене черговий лікар Роман Шевців (ім’я я дізналася потім). Зі мною не говорив. Стомлено розпитував мого чоловіка, чи не траплялось подібне раніше. Після чого виніс вердикт: «Та тут все! На ній можна ставити хрест!». Чоловік розповів мені про це пізніше. Навіть не можу уявити, що він тоді відчув.

Потім мене підняли під руки, вивели на вулицю, а далі – до відділення. Двері відкрилися, мене грубо хапають за руки, заштовхують всередину, а Андрія штовхають до виходу. Тут я усвідомила: більше від мене нічого не залежить! Мене охопив жах. Наступне, що пам’ятаю, – прив’язали до ліжка.

Перші дні в лікарні згадати складно. Пам’ятаю лише, що кололи препарати, дію яких ніхто не пояснював. Майже весь час спала. Рідних у відділення не пускали. Тоді я вже зрозуміла, що хворі тут постійно стають жертвами знущань з боку санітарок і медсестер. Пам’ятаю, як пильнуючи, щоб я не витягла крапельницю з вени, молода лікарка знімала мене на відео. Їй було смішно те, що я була дезорієнтована і намагалася розпитувати її про свій стан і лікування.

Умови в лікарні були просто жахливими. Замість туалету – «дірка» у підлозі, дверей нема. Туалетний папір був лише в тих, кому принесли родичі. Інші мали підмиватися під крижаною водою. В умивальнику. Але цього майже ніхто не робив. У відділенні стояв жахливий сморід брудного тіла. Крім того, у повітрі висів цигарковий дим. Хворі палили прямо в туалеті, санітаркам було все одно.

Душ можна було приймати лише раз на 10 днів. Теплу воду пускали на 20 хвилин, за цей час мали помитися близько 50 пацієнток.

Сітка на ліжках провисала майже до підлоги, тонкі радянські матраци були у плямах крові та сечі.

Та найгірше, коли у мене почалися «жіночі справи». Ніхто не сказав, що рідні передали мені чистий одяг і засоби гігієни. Я проходила три дні у штанах, мокрих від крові. Більше того, коли йшла коридором, одна з санітарок різко розвернула мене за лікоть і, сміючись, сказала іншій: «Диви, яка пляма на дупі!». Від приниження хотілося згоріти…

Їжа була огидна. Перловка або ячна, заварена на воді. До неї давали шматок хліба. На обід – щось подібне на овочевий суп. Чай був розведений майже до стану води.

Щоранку й після обіду санітарка кричала: «Ліки!», і ті, хто міг ходити, вишиковувалися у чергу в сестринській. Воду наливали з-під крану у червоний пластиковий стаканчик, який хворі передавали по черзі. Лежачим ліки приносили до палати і давали примусово.

Телефони там заборонені. Таксофону немає. На побачення з рідними мене почали випускати тільки через тиждень, до цього я була повністю відрізана від зов­нішнього світу.

У відділені всі знали, що я киянка, і постійно це обговорювали. Помітила, що ініціювали плітки ті самі санітарки й медсестри. Крім того, всіх і кожного цікавили мої татуювання. Мене розглядали, наче ляльку. Опиратись було неможливо – така поведінка одразу розцінювалась як агресивна. А з тими, хто чинив опір, розправлялися цікавим способом. Погрожували, що вколють галоперидол. Це страшний, ще радянський препарат. Не знаю, чи його комусь кололи, але погрози діяли. Тому я мовчки терпіла.

Через тиждень дозволили бачитися з рідними. Ми могли посидіти 15 хвилин у холодному тісному коридорчику з іншими хворими та їхніми близькими. Жодного особистого простору. Але ті 15 хвилин були тоді найціннішими у моєму житті.

Моя лікарка Леся Василівна відмовилася давати мені пояснення щодо мого стану та лікування, бажала говорити тільки з моїми родичами. А мені тоді було 24 роки, я не мала (як і зараз не маю) групи інвалідності. Я повністю самостійна людина, яка не потребує опікунства. Незважаючи на це, мені не вдалося отримати інформацію, яку маю право отримати за законом.

Психолог у лікарні була одна на 50 хворих, потрапити до неї майже нереально. За чотири тижні мені вдалося поспілкуватися з нею тільки двічі по 10 хвилин.

Трудової та арт-терапії у лікарні не було теж, вихід хворим на вулицю закритий. Усе, що можна, – лежати на ліжку.

Мене це, на щастя, не стосувалось, але деякі пацієнти мали дивне й огидне заняття. Вони робили масаж санітаркам. Не лише плечей, а й масаж ніг! Поки ті дивилися телевізор і розслаблялися, слідкуючи заодно за палатою «буйних». Пацієнти робили це добровільно – та наскільки таке етично щодо людей, на яких через хворобу дуже легко вплинути, судіть самі.

Наприкінці другого тижня Анд­рію вдалося «вибити» для мене дозвіл на прогулянки. З письмового дозволу лікаря я могла виходити на вулицю на 20 хвилин. І таку можливість мала лише я одна, бо на цьому наполягли мої родичі.

Єдиною «розвагою» у лікарні був телевізор. Санітарки вмикали його о 18:00. Спершу йшли новини, потім серіали. Телевізор кричав на повну, терпіти це було неможливо. Жалітися лікарю – допомагало на один день. Та найтяжче стерпіти інше. Важкі хворі, які нерухомо лежали на ліжку, починали кричати. Від болю! Ви не уявляєте, що відбувається в голові, коли ти під препаратами. Коли у тебе розірвана у шматки свідомість. І я розуміла – цей звук спричиняв їм фізичний біль. Вони починали вити. Це виття від болю долинало з відкритих дверей їхніх палат в усі закутки.

Одного разу лікарню знеструмило на цілих дві доби. З освітлювальних приладів медперсонал мав лише свічки та два маленьких ліхтарі. Думаю, це просто диво, що хворі не повбивали й не скалічили одне одного.

Лікування вже подіяло і я оцінювала все цілком тверезо. Бах – і лікарня поринула в темряву. Кілька секунд моторошної тиші. А за ними – виття, крики, зойки. Усе це доповнювали молитви та речитативи деяких хворих про кінець світу.

Я лежала і благала про себе: «Тільки не чіпайте мене. Тільки не чіпайте». У цю секунду в кімнату забігла пацієнтка з пронизливим криком: «Ви всі не люди!». І далі: «Ви не люди! Ні! Ви не люди!». Після такого і здоровій людині знадобиться психотерапія…

Потім, звісно, все стало спокійніше. Але ніхто із персоналу, вочевидь, навіть не схотів подзвонити в аварійну цілих два дні!

На мою думку, до виконання своїх обов’язків медсестри ставилися халатно. Я не раз бачила, як вони просто ігнорували хворих, які потребували термінової допомоги. Навіть коли в одної з пацієнток трапився напад епілепсії. Я помітила, що вони просто не вміли надавати першу невідкладну допомогу. Навіть вдавалися до дій, які, на мою думку, були небезпечними для хворих.

Минув третій тиждень лікування і мене стали відпускати додому на ніч. Ранком я мала повертатись до лікарні і бути там з 8:00 до 16:00.

На четвертий тиждень я продовжила приймати лікування амбулаторно. Усе, що мені вдалося дізнатись від лікаря щодо мого стану – лише назву діагнозу. Поліморфний психотичний розлад.

Після виписки ні мені, ні моїм родичам не видали жодних паперів, де б засвідчувався мій діагноз та роз’яснювалося лікування.

Мені було не просто це написати, але дуже хочеться щось змінити на краще. Адже у таких умовах живуть люди, які ще вчора ходили у кафе, на роботу, сміялися та слухали музику. Як і ви.

Андрій Загрунний, чоловік Галини:

«Я до останнього не хотів дзвонити у швидку. З пантелику збивало те, що між дивними вчинками та висловлюваннями Галя зберігала цілком здорове мислення. До того ж, я не міг припустити, що звичайний, нехай і сильний стрес, який вона пережила напередодні, може вилитись у таке.

Добре пам’ятаю слова чергового лікаря: «На ній можна ставити хрест». Тоді подумав «Чорта з два я так просто від неї відступлюсь!». Перший тиждень нам не дозволяли бачитись, і це зводило мене з розуму. Я бачив, наскільки жахливі умови в лікарні, але навіть не міг уявити, через яке пекло зараз проходить моя дружина. Вона все розпитувала про можливість продовжити лікування амбулаторно. Я знав, що за законом Галя мала повне право написати відмову від перебування в лікарні. Але страх, що все повториться, тримав нас усіх, і ми йшли на поводу у лікаря. Тепер розумію, яка це була помилка.

Належного нагляду у лікарні все одно ніхто не надавав. А от з нас­лідками ми змушені боротись і нині. Зараз Галя почувається добре. Займається спортом, музикою, працює – фотографує та створює аксесуари ручної роботи. Але ми досі ходимо до психотерапевта, який допомагає їй позбавитись від жахіть, пов’язаних з лікарнею».

«Репортер» свідомо не звертався за коментарем до керівництва психлікарні № 1. Втім, воно завжди має право на публічну відповідь.

Джерело

(Visited 2 166 times, 2 visits today)

Коментарі:

   Гість,

   ЦЕ ЖАХ! ЩО ЗА БИЧКИ ТА КОНЧЕНІ БИКИ ТАМ ПРАЦЮЮТЬ? ТРЕБА ПОШИРИТИ ІНФОРМАЦІЮ! ЩОБ НЕ БУЛИ БЕЗНАКАЗАНІ

  Гість,

  Ще треба додати,що ця псих.лікарня досить привабливе місце роботи для персоналу….в основному через зручний графік роботи по сутках і ніякої тобі відповідальності,тому навіть щоб потрапити туди на роботу звичайним санітаром,потрібно заплатити головному лікареві 600-800дол.Також керівництво утримує там мертві душі,це коли ти зарахований на роботу,тобі іде стаж,але зарплату твою забирає керівництво мед.закладу,усім вигідно.І ще багато багато сюрпризів,які там відбуваються.

  Гість,

  цікаво,чи можна сприймати слова особи,яка страждає психічними розладами за правду?і чому немає коментарів від керівництва лікарні?кожна наша газета перетворюється на смітник.пишуть статті аби писати і мати рейтинг…

   працівник СБУ,

   На Превеликий жаль все вещесказане є правдою, цей заклад потрібно давно закрити, а на рахунок “цікаво,чи можна сприймати слова особи,яка страждає психічними розладами за правду?” я вам відповім, давайте ми вас шановний там закрием, ви хуй вийдете якшо родичів не маете або їх не сповистять де ви, так і залишитесь в мусарській бази як безвісті зниклий, почнем вам колоти и капати не зрозумілі ліки, и подивимся як ви звидти вийдете, и чи вийдете взагалі, там жостко порушуються права людини, там е люди яких утримують в цих умовах роками, багато ви ще не знаете й краще аби не взнали ніколи що там відбувається і відбувалось!

    Гість,

    працівник СБУ 100% правий. То ще з радянських часів таке робили. Як виступав проти режиму або розстріл чи табори, або на дурку. І то все продовжила нова злочинна влада. Всі хто проти Порошенка залупається там гноять

     Гість,

     Тебе точно туди треба. У тебе стійкий нав’язливий поліморфний психотичний сидром “Порошенка”.

     Гість,

     Гарно відпрацьовуєш отримані грошики! Завдання від своїх кураторів – розкачати всіх чимось недовольних на бунт, виконуєш вправно! Про що б не була стаття – у всьому винен Порошенко в Києві і Марцинків в Станіславі. Що б не написали – а йому все Порошенко і Вальцман з СБУ!

    Гість,

    А працівник сбу це мусор?

    Гість,

    а якщо знаєш,то чому досі мовчиш.

    Гість,

    Ви там були,що так впевнені,яка схема?Кожен може так написати!Нікого примусово не тримають,лише за ухвалою суду тих,до кого застосовано примусові заходи медичного характеру.Читайте закон,щоб бути більше обізнаним,а не висловлюватися голослівно!

    Гість,

    зверніть увагу,що людину там “закрили”за згодою чоловіка.Не заламували нікому руки і не вели в машину

  Гість,

  А якщо психлікарню закриють то хворих куда дінуть? І чи безпечно буде ходити і іздити містом? А відповідальності психічно хворі не несуть за своі діі. Підійде псих дасть по голові або облиє кислотою і ви залишитесь інвалідом. А психу нічого не буде!!!!

  Гість,

  нікого примусово тримати там не можуть.читайте закон про психіатричну допомогу.І лікарню закривати не потрібно.Зверніть увагу скільки людей з психічними розладами ходить містом.Просто потрібно нависти порядок в лікарні.

   працівник СБУ,

   не потрібно ссилатись на закон, закони ніхто не дотримуе, людей потрібно лікувати у нормальних для цього умовах, ви підіть туди и подивіться на той жах, примусово там утримують не росказуйте тут! Також там лікують не тими препаратами, тобто виписуються дороги препарати, а потім зав видділом і лікарями замінюються на звичні аміназін чи галаперидол, лікар неможе приховувати діагноз та ліки яки вам призначае, а дороговартісні ліки здаються назад в аптечний кіоск що працюе на території закладу!, така схема, це 100% перевірена інфа! походіть там и попитайте у лікарив, у них все на продаж є, цю тему потрібно давно підняти. тут ні до чого Порошенко чи влада, цей процесс там діє з далеких 2000 років, и ничого з того часу не змінилось! ніхто з вас чи ваших родичів не застрахований що завтра може там опинитись в якості пацієнта, поміркуйте и над таким! знав би де впадеш солому би постелив! Тримайтеся и Слава Україні !

    санітари,

    зараз ми тобі зробимо процедури, письменник ти наш, хемінгуей.Будеш знати як обсирати рідну домівку

     До санітарів,

     Ти , думаєш, що ти вічний і захищенний …? Призвища і адреси санітарів психлікарні дізнатися дуже легко . В них є теж рідні , діти наприклад , які можуть “постраждати ” нанароком … Думайте про це кожен раз , коли ви принижуєте психічнохворих людей на своїй роботі … Карма – це така річ….з нею не треба жартувати …. Машина може збити когось , або наркоман перестріти в темному перевулку ….

    Гість,

    Тут згідний умови і догляд,харчування мають бути належними.За знущання до відповідальності.За не коректну поведінку-покарання.

  Гість,

  Там тримають примусово . Це факт . Були випадкі , коли родичі хотіли позбавитися ,щоб заволодіти жилою площею . Достатньо заплатити певну суму головному лікарю і підписати папір , що близький родич відмовляється і “хворого ” заберуть і будуть тримати скільки треба … “овочем” за допомогою спеціальних уколів зроблять із здорової людини – інвалідом за 3 тижні … Також щоб забрати “одужавшого “пацієнта швидше коштує грошей , а також за ліквідацію з бази данних інеціалів треба заплатити головному лікарю , інакше , потім буде закрита дорога в різні інстаціі і на роботу не візьмуть , якщо кєрівнитцтво дізнається , що людина лікувалась в психушці . До речі трупи для морфологічного відділення медуніверситета -надходять саме з психлікарень (відказники по-паперам)

   Гість,

   Основна пропозиція дописувачів це Дурдом закрити а пацієнтів розпустити. Таке враження що пацієнти і пишуть… А коли психи отруюють життя дописувачів то вони одразу ж волають що всіх треба закрити.
   Що за люди такі? Хто ще так живе? Може це хвороба така коли все погано, всі погані? Хто ці люди що дають іншим безцінні поради а самі пісяють по ліфтах, ходять на червоне, вистрибують перед автомобілями на дорогу, їздять автомобілями і давлять пішоходів, їздять пяними, курять в громадських місцях, не платять податки, їздять в росію на заробітки під час війни, тікають від воєнкоматів, розказують про патріотизм і спішать в чергу за халявною ділянкою або квартирою, але закликають всіх робити те що їм хочеться і прикриваються Євроінтеграцією?

    Гість,

    Ніхто не пропонує закривати дурдом на Млинарський , просто тут озвучене те, про , що в голос не говорять відкрито … Про знущання над безправними пацієнтами , де навіть всрана санітарка -є “нічним генералом ” , про корупцію лікарів і про їхні правила …Всі ми люди є ….

     Гість,

     Закрити і відкрити новий з нормальними умовами. На шизофреніка з “Путіном і Порошенком” у темах про погоду можна не зважати – йому лікуватись у себе на Росії.

  До санітарів,

  Ти , думаєш, що ти вічний і захищенний …? Призвища і адреси санітарів психлікарні дізнатися дуже легко . В них є теж рідні , діти наприклад , які можуть “постраждати ” нанароком … Думайте про це кожен раз , коли ви принижуєте психічнохворих людей на своїй роботі … Карма – це така річ….з нею не треба жартувати …. Машина може збити когось , або наркоман перестріти в темному перевулку ….

  Гість,

  Кожен християнин норовить познущатись над слабким бо йому пробачиться? Троль московський, іди на х*й, тебе треба у ту психушку садистську замісь цієї дівчини.

  Гість,

  Нахер розігнати прилаштованих з радянських часів потомків каральної психіатрії. Кіно було амеркианське про знащання з пацієнток у США минулого століття. Майже те саме описане цією дівчиною. Та там хепіенд – закрили хоч і не покарали персонал. Депутати вцей звернення до ООН пишуть про червонокнижних зубрів на яких полювати хочуть виключно самі…

  Гість,

  Персонал = нелюди останні.

  Гість,

  а ще пару слів про кафедру психіатрії яка функціонує при цій катувальні, особливо варто відзначити професора кафедри пана винника, який за великі гроші продає ліки з країн европи (в основному вони давно прострочені) так звану гуманітарку родичам псих, хворих людей, яку би гнида мав би видавати безкоштовно так як він її й отримав, ви прийдіть до нього в кабінет з обшуками, ви там багато чого знайдете, ви не думайте що ніхто нічого незнає, ми все знаємо, навіть більше! санітари всі там селюки, тобто доїжджаючі, вживають систематично на робочому місці спиртні напої.

  Гість,

  Садизм санітарів до пацієнтів – це наслідки приватного життя тих самих санітарів : фригідність , регулярні знущання від чоловіків-пияків , побиття , безгрошівля , алкоголізм , неврози …. Як би незалежні фахівці провели тести працездатності тих санітарів – думаю жоден би не пройшов , але в звязку з тим, що на роботу санітарів дурдома важко знайти персонал за той мізер зарплати , кєрівництво “закриває очі ” на всі їхні витівки і алкоголізм на робочому місті …

  Гість,

  дуже шкода,що такі видання викладають неперевірину інфу.
  шкода не через репутацію закладу,а жаль,що багато хворих не отримають необхідну допомогу,бо родичі будуть возити їх до ворожок,екзорцистів та шарлатанів…

   Гість,

   Інформація правдива . є достатньо свідків того жахіття і бардаку .
   Кращє вже до ворожки , ніж до садиствів -медробітників і хапуг-лікарів в тому закладі….

  Гість,

  Закрити лікарню

  Гість,

  Я теж таке пережила. І діагноз той же. І чоловіка теж Андрієм звуть. Історія прям про мене

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9832

15-річному прикарпатцю потрібні кошти на трансплантацію кісткового мозку 01:09

Прикарпатців просять допомоги 15-річному Віталіку Дутковському з села Монастирчани, Богородчанського району. Коли Віталік зблід, мама вирішила здати аналізи. Вони показали дуже низькі тромбоцити та гемоглобін. Результати біопсії були невтішними. Наприкінці...

Маленькій прикарпатці на завтра терміново потрібні донори крові 20:11

Терміново, на завтра, 21 листопада, в Івано-Франківську потрібні донори. Тиждень тому у трирічної Женічки Подубінської виявили гострий лейкоз. Зараз дівчинці розпочинають першу хіміотерапію і їй вже потрібен донор на завтра,...

На Прикарпатті працює перший в Україні дитячий госпіс (відеосюжет) 15:44

П’ять років тому на Прикарпатті створили перший в Україні дитячий госпіс. Це центр допомоги невиліковно-хворим. Тут діти з важкими неврологічними недугами та вродженими вадами.  Тут і медичний супровід, і соціалізація, і...

Івано-Франківський міський перинатальний центр поповнився сучасним обладнанням (відеосюжет) 14:48 1 коментар

Надання комплексної невідкладної терапії, запевняють медики, допоможе зменшити смертність та дитячу інвалідність. Таке устаткування нині є лише у 4-ох областях України і єдине у західному регіоні. Детальніше дивіться у сюжеті: Третя...

Франківські педіатри не задоволені зарплатою, яка чомусь не збільшилась після проведення медичної реформи (відеосюжет) 14:26

Лікарі дитячої поліклініки у Франківську вимагають виплачувати зарплату згідно медичної реформи. Лікарі вимагають виплачувати їй зарплату згідно медичної реформи: 30% доплати з кожної декларації лікарю, 20% – медсестрі. Також лікарі...

В Україні народжується майже вдвічі менше громадян, ніж помирає 09:13 4 коментарі

Протягом січня-вересня 2018 року чисельність населення України зменшилася на 165,6 тисяч осіб, а на 59 народжених припадає 100 померлих. Такі дані оприлюднила Державна служба статистики. У січні–вересні 2018 року чисельність...

Терміново потрібні донори крові для 10-річної онкохворої франківчанки 20:06

Потрібна кров третьої групи резус “плюс” для тромбоцитів для 10-літньої дівчинки, що проходить курс хіміотерапії в обласній дитячій лікарні, що на Коновальця. Про це у мережі Фейсбук написав франківський поліціянт Назар Кішак. “Дівчинка напівсирота, шість...

Медична реформа на Івано-Франківщині: перемоги та поразки 12:57

Як тепер охоронятимуть наше здоров’я? В Україні триває медична реформа. Міністерство охорони здоров’я, яке відповідає за її розробку та впровадження, декларує, що метою є підвищення якості медичних послуг, які отримують...

Януковича в "обездвиженному" стані госпіталізували у Москві, - росЗМІ 07:01 4 коментарі

Російські ЗМІ повідомляють про те, що колишнього президента України Віктора Януковича госпіталізували в Москві Повідомлення спершу з'явилося на сайті KP.ru. При цьому журналісти видання посилаються на джерело, яке отримало інформацію...

Як легше пережити осінню хандру? Поради від франківського психолога 23:22 6 коментарів

Холод на вулиці і вдома, дні стають коротшими, сонце з’являється все рідше. У таких умовах люди часто стають жертвами сезонної депресії. Як пояснює у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо франківський психолог Наталія...

Діряві стіни і без тепла: як у туристичних селах Прикарпаття лікують людей (відеосюжет) 16:23

Наскрізні тріщини в стінах, підперті балками стелі та прогнилі віконні шиби. Обладнання ще з радянських часів та приміщення, яке роками не опалюють. Саме в такому стані амбулаторія в Татарові, яка...

З початку року понад дві з половиною тисячі прикарпатців госпіталізовано через кір (відеосюжет) 13:53

4 випадки з них – вагітні жінки. Хвороба не відступає. Детальніше дивіться у сюжеті: Третя Студія

Бажання та сила волі: Франківці розповіли, як кинули курити 00:13 1 коментар

Щорічно у третій четвер листопада в більшості країн світу відзначають Міжнародний день відмови від паління. Цьогоріч він припадає на 15 листопада. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на сьогодні у...

Половина прикарпатців уже уклали декларацію з лікарем 20:56

Днями на офіційному сайті Івано-Франківської обласної ради оприлюднено проект рішення «Про функціонування закладів первинної медичної допомоги в умовах впровадження медичної реформи». Нагадаємо, реформа первинної медичної допомоги розпочалася і має завершитися...

Сотні тисяч "благодійних внесків" платять хворі у комунальні лікарні Франківська 19:27 1 коментар

Управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради оприлюднило, скільки "благодійних внесків" отримали медзаклади міста. Благодійні внески, отримані закладами охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради від початку цього року, опубліковані на сайті управління охорони...

Інтерн з Франківська пройшла стажування у німецькій клініці (відеосюжет) 17:30

Лікар-інтерн Івано-Франківського національного медичного університету Марта Данилко з Івано-Франківська, яка навчається на першому курсі інтернатури за спеціальністю «Акушерство та гінекологія», пройшла місячне стажування у німецькій клініці. Детальніше дивіться у сюжеті: UA:...

На Прикарпатті є 14 районів, які забруднені спорами небезпечної хвороби – “сибірки” 14:58

На території Івано-Франківської області нараховується 179 стаціонарно небезпечних пунктів в 14 районах. Вільна від забруднень спорами сибірки територія Рожнятівського району та Яремчанська зона, інформує WestNews з посиланням на Івано-Франківський обласний лабораторний...

У франківському ліцеї через спалах кору зупинили навчання 12:57 1 коментар

В Івано-Франківському обласному академічному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей, що знаходиться по вулиці Юності, 13, уже кілька днів тривають вимушені канікули. Так через спалах кору навчальний процес призупинили ще 9 листопада,...

В Україні вперше легально виготовлятимуть продукти з марихуани 09:47 5 коментарів

Державна служба з лікарських засобів та контролю над наркотиками видала першу ліцензію компанії C21 на імпорт високоякісного канабідіолу — сировини, екстрактів і концентратів, готових КБД-продуктів. Про це повідомляється у прес-релізі...

Вакцини на кір у Франківську не вистачає, обіцяють завезти до кінця року 18:12

Питання про ситуацію з вірусними захворюваннями в місті розглядали на щотижневій оперативній нараді в міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Вчора, 13 листопада, відбулася оперативна нарада в міського голови Руслана Марцінківа. Марія...
 • ріел ІФ виринаюча