Психлікарня – погляд зсередини. Франківчанка розповіла про чотири тижні жахіть

Минулого року я потрапила до лікарні. Я справді була хвора і мене справді вилікували. Але досвід перебування в Івано-Франківській обласній психоневрологічній клінічній лікарні № 1 досі не дає мені спокою. Там, на Млинарській, і зараз є люди. Тому просто мушу розповісти про все. Без прикрас. психлікарня

На своїй сторінці у Facebook я вже описала жахіття, які довелося пережити. Незважаючи на все, там я щиро подякувала своїй лікарці за те, що поставила мене на ноги. Вона прочитала статтю і… подзвонила моїй мамі о 22:15. Просила вмовити мене не давати ходу інформації, бо це їй зашкодить. А назавтра вже розривалися телефони у мене й мого чоловіка. Тоді я зрозуміла – мовчати не маю права. психлікарня

Пов’язане зображення

Фото ілюстративне

…Швидка забрала мене 4 лютого 2017 року. Коли стало зрозуміло, що далі тягнути не можна, мій чоловік – Андрій, був змушений викликати психбригаду. Що зі мною було? Мене накрило нав’язливе бажання позбутись усіх речей, які здавалися зайвими. На момент приїзду лікарів квартира була майже порожньою. Усі речі лежали на купі перед дверима. Лікарі відмовилися надавати допомогу, викликали поліцію та переступили поріг лише тоді, коли приїхав наряд.

Моя мова і рухи були незв’язними, але прибуття поліцейських якось швидко змусило «перемкнутись» на відносно адекватне мислення. Сама їх поява надала розуміння, що краще не пручатися, бо буде гірше. Зрештою, із квартири вийшла добровільно, з чоловіком, лікарем швидкої та одним поліцейським. До лікарні доїхали швидко, з сиреною.

Гірше стало, коли мене завели на приймальне відділення. Там одразу почали поводитись по-іншому – я відчула, що до мене ставляться, як до тварини. Оглядав мене черговий лікар Роман Шевців (ім’я я дізналася потім). Зі мною не говорив. Стомлено розпитував мого чоловіка, чи не траплялось подібне раніше. Після чого виніс вердикт: «Та тут все! На ній можна ставити хрест!». Чоловік розповів мені про це пізніше. Навіть не можу уявити, що він тоді відчув.

Потім мене підняли під руки, вивели на вулицю, а далі – до відділення. Двері відкрилися, мене грубо хапають за руки, заштовхують всередину, а Андрія штовхають до виходу. Тут я усвідомила: більше від мене нічого не залежить! Мене охопив жах. Наступне, що пам’ятаю, – прив’язали до ліжка.

Перші дні в лікарні згадати складно. Пам’ятаю лише, що кололи препарати, дію яких ніхто не пояснював. Майже весь час спала. Рідних у відділення не пускали. Тоді я вже зрозуміла, що хворі тут постійно стають жертвами знущань з боку санітарок і медсестер. Пам’ятаю, як пильнуючи, щоб я не витягла крапельницю з вени, молода лікарка знімала мене на відео. Їй було смішно те, що я була дезорієнтована і намагалася розпитувати її про свій стан і лікування.

Умови в лікарні були просто жахливими. Замість туалету – «дірка» у підлозі, дверей нема. Туалетний папір був лише в тих, кому принесли родичі. Інші мали підмиватися під крижаною водою. В умивальнику. Але цього майже ніхто не робив. У відділенні стояв жахливий сморід брудного тіла. Крім того, у повітрі висів цигарковий дим. Хворі палили прямо в туалеті, санітаркам було все одно.

Душ можна було приймати лише раз на 10 днів. Теплу воду пускали на 20 хвилин, за цей час мали помитися близько 50 пацієнток.

Сітка на ліжках провисала майже до підлоги, тонкі радянські матраци були у плямах крові та сечі.

Та найгірше, коли у мене почалися «жіночі справи». Ніхто не сказав, що рідні передали мені чистий одяг і засоби гігієни. Я проходила три дні у штанах, мокрих від крові. Більше того, коли йшла коридором, одна з санітарок різко розвернула мене за лікоть і, сміючись, сказала іншій: «Диви, яка пляма на дупі!». Від приниження хотілося згоріти…

Їжа була огидна. Перловка або ячна, заварена на воді. До неї давали шматок хліба. На обід – щось подібне на овочевий суп. Чай був розведений майже до стану води.

Щоранку й після обіду санітарка кричала: «Ліки!», і ті, хто міг ходити, вишиковувалися у чергу в сестринській. Воду наливали з-під крану у червоний пластиковий стаканчик, який хворі передавали по черзі. Лежачим ліки приносили до палати і давали примусово.

Телефони там заборонені. Таксофону немає. На побачення з рідними мене почали випускати тільки через тиждень, до цього я була повністю відрізана від зов­нішнього світу.

У відділені всі знали, що я киянка, і постійно це обговорювали. Помітила, що ініціювали плітки ті самі санітарки й медсестри. Крім того, всіх і кожного цікавили мої татуювання. Мене розглядали, наче ляльку. Опиратись було неможливо – така поведінка одразу розцінювалась як агресивна. А з тими, хто чинив опір, розправлялися цікавим способом. Погрожували, що вколють галоперидол. Це страшний, ще радянський препарат. Не знаю, чи його комусь кололи, але погрози діяли. Тому я мовчки терпіла.

Через тиждень дозволили бачитися з рідними. Ми могли посидіти 15 хвилин у холодному тісному коридорчику з іншими хворими та їхніми близькими. Жодного особистого простору. Але ті 15 хвилин були тоді найціннішими у моєму житті.

Моя лікарка Леся Василівна відмовилася давати мені пояснення щодо мого стану та лікування, бажала говорити тільки з моїми родичами. А мені тоді було 24 роки, я не мала (як і зараз не маю) групи інвалідності. Я повністю самостійна людина, яка не потребує опікунства. Незважаючи на це, мені не вдалося отримати інформацію, яку маю право отримати за законом.

Психолог у лікарні була одна на 50 хворих, потрапити до неї майже нереально. За чотири тижні мені вдалося поспілкуватися з нею тільки двічі по 10 хвилин.

Трудової та арт-терапії у лікарні не було теж, вихід хворим на вулицю закритий. Усе, що можна, – лежати на ліжку.

Мене це, на щастя, не стосувалось, але деякі пацієнти мали дивне й огидне заняття. Вони робили масаж санітаркам. Не лише плечей, а й масаж ніг! Поки ті дивилися телевізор і розслаблялися, слідкуючи заодно за палатою «буйних». Пацієнти робили це добровільно – та наскільки таке етично щодо людей, на яких через хворобу дуже легко вплинути, судіть самі.

Наприкінці другого тижня Анд­рію вдалося «вибити» для мене дозвіл на прогулянки. З письмового дозволу лікаря я могла виходити на вулицю на 20 хвилин. І таку можливість мала лише я одна, бо на цьому наполягли мої родичі.

Єдиною «розвагою» у лікарні був телевізор. Санітарки вмикали його о 18:00. Спершу йшли новини, потім серіали. Телевізор кричав на повну, терпіти це було неможливо. Жалітися лікарю – допомагало на один день. Та найтяжче стерпіти інше. Важкі хворі, які нерухомо лежали на ліжку, починали кричати. Від болю! Ви не уявляєте, що відбувається в голові, коли ти під препаратами. Коли у тебе розірвана у шматки свідомість. І я розуміла – цей звук спричиняв їм фізичний біль. Вони починали вити. Це виття від болю долинало з відкритих дверей їхніх палат в усі закутки.

Одного разу лікарню знеструмило на цілих дві доби. З освітлювальних приладів медперсонал мав лише свічки та два маленьких ліхтарі. Думаю, це просто диво, що хворі не повбивали й не скалічили одне одного.

Лікування вже подіяло і я оцінювала все цілком тверезо. Бах – і лікарня поринула в темряву. Кілька секунд моторошної тиші. А за ними – виття, крики, зойки. Усе це доповнювали молитви та речитативи деяких хворих про кінець світу.

Я лежала і благала про себе: «Тільки не чіпайте мене. Тільки не чіпайте». У цю секунду в кімнату забігла пацієнтка з пронизливим криком: «Ви всі не люди!». І далі: «Ви не люди! Ні! Ви не люди!». Після такого і здоровій людині знадобиться психотерапія…

Потім, звісно, все стало спокійніше. Але ніхто із персоналу, вочевидь, навіть не схотів подзвонити в аварійну цілих два дні!

На мою думку, до виконання своїх обов’язків медсестри ставилися халатно. Я не раз бачила, як вони просто ігнорували хворих, які потребували термінової допомоги. Навіть коли в одної з пацієнток трапився напад епілепсії. Я помітила, що вони просто не вміли надавати першу невідкладну допомогу. Навіть вдавалися до дій, які, на мою думку, були небезпечними для хворих.

Минув третій тиждень лікування і мене стали відпускати додому на ніч. Ранком я мала повертатись до лікарні і бути там з 8:00 до 16:00.

На четвертий тиждень я продовжила приймати лікування амбулаторно. Усе, що мені вдалося дізнатись від лікаря щодо мого стану – лише назву діагнозу. Поліморфний психотичний розлад.

Після виписки ні мені, ні моїм родичам не видали жодних паперів, де б засвідчувався мій діагноз та роз’яснювалося лікування.

Мені було не просто це написати, але дуже хочеться щось змінити на краще. Адже у таких умовах живуть люди, які ще вчора ходили у кафе, на роботу, сміялися та слухали музику. Як і ви.

Андрій Загрунний, чоловік Галини:

«Я до останнього не хотів дзвонити у швидку. З пантелику збивало те, що між дивними вчинками та висловлюваннями Галя зберігала цілком здорове мислення. До того ж, я не міг припустити, що звичайний, нехай і сильний стрес, який вона пережила напередодні, може вилитись у таке.

Добре пам’ятаю слова чергового лікаря: «На ній можна ставити хрест». Тоді подумав «Чорта з два я так просто від неї відступлюсь!». Перший тиждень нам не дозволяли бачитись, і це зводило мене з розуму. Я бачив, наскільки жахливі умови в лікарні, але навіть не міг уявити, через яке пекло зараз проходить моя дружина. Вона все розпитувала про можливість продовжити лікування амбулаторно. Я знав, що за законом Галя мала повне право написати відмову від перебування в лікарні. Але страх, що все повториться, тримав нас усіх, і ми йшли на поводу у лікаря. Тепер розумію, яка це була помилка.

Належного нагляду у лікарні все одно ніхто не надавав. А от з нас­лідками ми змушені боротись і нині. Зараз Галя почувається добре. Займається спортом, музикою, працює – фотографує та створює аксесуари ручної роботи. Але ми досі ходимо до психотерапевта, який допомагає їй позбавитись від жахіть, пов’язаних з лікарнею».

«Репортер» свідомо не звертався за коментарем до керівництва психлікарні № 1. Втім, воно завжди має право на публічну відповідь.

Джерело

(Visited 1 987 times, 3 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Ще треба додати,що ця псих.лікарня досить привабливе місце роботи для персоналу….в основному через зручний графік роботи по сутках і ніякої тобі відповідальності,тому навіть щоб потрапити туди на роботу звичайним санітаром,потрібно заплатити головному лікареві 600-800дол.Також керівництво утримує там мертві душі,це коли ти зарахований на роботу,тобі іде стаж,але зарплату твою забирає керівництво мед.закладу,усім вигідно.І ще багато багато сюрпризів,які там відбуваються.

  Гість,

  цікаво,чи можна сприймати слова особи,яка страждає психічними розладами за правду?і чому немає коментарів від керівництва лікарні?кожна наша газета перетворюється на смітник.пишуть статті аби писати і мати рейтинг…

   працівник СБУ,

   На Превеликий жаль все вещесказане є правдою, цей заклад потрібно давно закрити, а на рахунок “цікаво,чи можна сприймати слова особи,яка страждає психічними розладами за правду?” я вам відповім, давайте ми вас шановний там закрием, ви хуй вийдете якшо родичів не маете або їх не сповистять де ви, так і залишитесь в мусарській бази як безвісті зниклий, почнем вам колоти и капати не зрозумілі ліки, и подивимся як ви звидти вийдете, и чи вийдете взагалі, там жостко порушуються права людини, там е люди яких утримують в цих умовах роками, багато ви ще не знаете й краще аби не взнали ніколи що там відбувається і відбувалось!

    Гість,

    працівник СБУ 100% правий. То ще з радянських часів таке робили. Як виступав проти режиму або розстріл чи табори, або на дурку. І то все продовжила нова злочинна влада. Всі хто проти Порошенка залупається там гноять

     Гість,

     Тебе точно туди треба. У тебе стійкий нав’язливий поліморфний психотичний сидром “Порошенка”.

     Гість,

     Гарно відпрацьовуєш отримані грошики! Завдання від своїх кураторів – розкачати всіх чимось недовольних на бунт, виконуєш вправно! Про що б не була стаття – у всьому винен Порошенко в Києві і Марцинків в Станіславі. Що б не написали – а йому все Порошенко і Вальцман з СБУ!

    Гість,

    А працівник сбу це мусор?

    Гість,

    а якщо знаєш,то чому досі мовчиш.

    Гість,

    Ви там були,що так впевнені,яка схема?Кожен може так написати!Нікого примусово не тримають,лише за ухвалою суду тих,до кого застосовано примусові заходи медичного характеру.Читайте закон,щоб бути більше обізнаним,а не висловлюватися голослівно!

    Гість,

    зверніть увагу,що людину там “закрили”за згодою чоловіка.Не заламували нікому руки і не вели в машину

  Гість,

  А якщо психлікарню закриють то хворих куда дінуть? І чи безпечно буде ходити і іздити містом? А відповідальності психічно хворі не несуть за своі діі. Підійде псих дасть по голові або облиє кислотою і ви залишитесь інвалідом. А психу нічого не буде!!!!

  Гість,

  нікого примусово тримати там не можуть.читайте закон про психіатричну допомогу.І лікарню закривати не потрібно.Зверніть увагу скільки людей з психічними розладами ходить містом.Просто потрібно нависти порядок в лікарні.

   працівник СБУ,

   не потрібно ссилатись на закон, закони ніхто не дотримуе, людей потрібно лікувати у нормальних для цього умовах, ви підіть туди и подивіться на той жах, примусово там утримують не росказуйте тут! Також там лікують не тими препаратами, тобто виписуються дороги препарати, а потім зав видділом і лікарями замінюються на звичні аміназін чи галаперидол, лікар неможе приховувати діагноз та ліки яки вам призначае, а дороговартісні ліки здаються назад в аптечний кіоск що працюе на території закладу!, така схема, це 100% перевірена інфа! походіть там и попитайте у лікарив, у них все на продаж є, цю тему потрібно давно підняти. тут ні до чого Порошенко чи влада, цей процесс там діє з далеких 2000 років, и ничого з того часу не змінилось! ніхто з вас чи ваших родичів не застрахований що завтра може там опинитись в якості пацієнта, поміркуйте и над таким! знав би де впадеш солому би постелив! Тримайтеся и Слава Україні !

    санітари,

    зараз ми тобі зробимо процедури, письменник ти наш, хемінгуей.Будеш знати як обсирати рідну домівку

     До санітарів,

     Ти , думаєш, що ти вічний і захищенний …? Призвища і адреси санітарів психлікарні дізнатися дуже легко . В них є теж рідні , діти наприклад , які можуть “постраждати ” нанароком … Думайте про це кожен раз , коли ви принижуєте психічнохворих людей на своїй роботі … Карма – це така річ….з нею не треба жартувати …. Машина може збити когось , або наркоман перестріти в темному перевулку ….

    Гість,

    Тут згідний умови і догляд,харчування мають бути належними.За знущання до відповідальності.За не коректну поведінку-покарання.

  Гість,

  Там тримають примусово . Це факт . Були випадкі , коли родичі хотіли позбавитися ,щоб заволодіти жилою площею . Достатньо заплатити певну суму головному лікарю і підписати папір , що близький родич відмовляється і “хворого ” заберуть і будуть тримати скільки треба … “овочем” за допомогою спеціальних уколів зроблять із здорової людини – інвалідом за 3 тижні … Також щоб забрати “одужавшого “пацієнта швидше коштує грошей , а також за ліквідацію з бази данних інеціалів треба заплатити головному лікарю , інакше , потім буде закрита дорога в різні інстаціі і на роботу не візьмуть , якщо кєрівнитцтво дізнається , що людина лікувалась в психушці . До речі трупи для морфологічного відділення медуніверситета -надходять саме з психлікарень (відказники по-паперам)

   Гість,

   Основна пропозиція дописувачів це Дурдом закрити а пацієнтів розпустити. Таке враження що пацієнти і пишуть… А коли психи отруюють життя дописувачів то вони одразу ж волають що всіх треба закрити.
   Що за люди такі? Хто ще так живе? Може це хвороба така коли все погано, всі погані? Хто ці люди що дають іншим безцінні поради а самі пісяють по ліфтах, ходять на червоне, вистрибують перед автомобілями на дорогу, їздять автомобілями і давлять пішоходів, їздять пяними, курять в громадських місцях, не платять податки, їздять в росію на заробітки під час війни, тікають від воєнкоматів, розказують про патріотизм і спішать в чергу за халявною ділянкою або квартирою, але закликають всіх робити те що їм хочеться і прикриваються Євроінтеграцією?

    Гість,

    Ніхто не пропонує закривати дурдом на Млинарський , просто тут озвучене те, про , що в голос не говорять відкрито … Про знущання над безправними пацієнтами , де навіть всрана санітарка -є “нічним генералом ” , про корупцію лікарів і про їхні правила …Всі ми люди є ….

     Гість,

     Закрити і відкрити новий з нормальними умовами. На шизофреніка з “Путіном і Порошенком” у темах про погоду можна не зважати – йому лікуватись у себе на Росії.

  До санітарів,

  Ти , думаєш, що ти вічний і захищенний …? Призвища і адреси санітарів психлікарні дізнатися дуже легко . В них є теж рідні , діти наприклад , які можуть “постраждати ” нанароком … Думайте про це кожен раз , коли ви принижуєте психічнохворих людей на своїй роботі … Карма – це така річ….з нею не треба жартувати …. Машина може збити когось , або наркоман перестріти в темному перевулку ….

  Гість,

  Кожен християнин норовить познущатись над слабким бо йому пробачиться? Троль московський, іди на х*й, тебе треба у ту психушку садистську замісь цієї дівчини.

  Гість,

  Нахер розігнати прилаштованих з радянських часів потомків каральної психіатрії. Кіно було амеркианське про знащання з пацієнток у США минулого століття. Майже те саме описане цією дівчиною. Та там хепіенд – закрили хоч і не покарали персонал. Депутати вцей звернення до ООН пишуть про червонокнижних зубрів на яких полювати хочуть виключно самі…

  Гість,

  Персонал = нелюди останні.

  Гість,

  а ще пару слів про кафедру психіатрії яка функціонує при цій катувальні, особливо варто відзначити професора кафедри пана винника, який за великі гроші продає ліки з країн европи (в основному вони давно прострочені) так звану гуманітарку родичам псих, хворих людей, яку би гнида мав би видавати безкоштовно так як він її й отримав, ви прийдіть до нього в кабінет з обшуками, ви там багато чого знайдете, ви не думайте що ніхто нічого незнає, ми все знаємо, навіть більше! санітари всі там селюки, тобто доїжджаючі, вживають систематично на робочому місці спиртні напої.

  Гість,

  Садизм санітарів до пацієнтів – це наслідки приватного життя тих самих санітарів : фригідність , регулярні знущання від чоловіків-пияків , побиття , безгрошівля , алкоголізм , неврози …. Як би незалежні фахівці провели тести працездатності тих санітарів – думаю жоден би не пройшов , але в звязку з тим, що на роботу санітарів дурдома важко знайти персонал за той мізер зарплати , кєрівництво “закриває очі ” на всі їхні витівки і алкоголізм на робочому місті …

  Гість,

  дуже шкода,що такі видання викладають неперевірину інфу.
  шкода не через репутацію закладу,а жаль,що багато хворих не отримають необхідну допомогу,бо родичі будуть возити їх до ворожок,екзорцистів та шарлатанів…

   Гість,

   Інформація правдива . є достатньо свідків того жахіття і бардаку .
   Кращє вже до ворожки , ніж до садиствів -медробітників і хапуг-лікарів в тому закладі….

  Гість,

  Закрити лікарню

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7928

На Прикарпатті грипом перехворіло понад 170 тисяч людей 16:45

Протягом 2017-2018 років епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ в Івано-Франківській області відповідала середньорічному рівню захворюваності, епідеміологічний процес характеризувався дещо нижчою інтенсивністю та домінуванням в циркуляції вірусів грипу...

Журналісти з’ясували стан поранених поліцейських спецназівців, у яких стріляли поблизу Івано-Франківська 08:02 3 коментарі

Уночі, з 18 на 19 серпня, в селі Крихівці відбулася стрілянина. Внаслідок цього двоє поліцейських роти поліції особливого призначення ГУНП в Івано-Франківській області отримали вогнепальні поранення. МІСТО з власних джерел...

Медреформа в дії: перші результати, нові зарплати сімейних лікарів та боротьба за пацієнта 12:35 2 коментарі

Українські сімейні лікарі отримали перші "реформовані" зарплати. Хто залишився задоволеним, а хто ні? Чи є оптимальні моделі нарахування зарплати? Хто страждає через гальмування медичної реформи? Про це та багато іншого сайту...

У Калуші переуклали понад три тисячі декларацій з пацієнтами (відеосюжет) 14:16

Місто Калуш мусить по-новому перепідписати декларації з пацієнтами. Про це нам розповів директор «Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги» Михайло Гаврилишин. Детальніше дивіться у сюжеті UA: КАРПАТИ

На Прикарпатті видано понад 40 тисяч рецептів медпрепаратів у рамках програми «Доступні ліки» 20:33

Цьогоріч за час дії урядової програми реімбурсації, – механізму повної або часткової оплати лікарських засобів, які включені до деталізованого опису з бюджету, - 41 тисяча прикарпатців отримали рецепти лікарських препаратів...

У прикарпатському таборі “Лімниця” оздоровлюються діти зі Сходу України (відеосюжет) 10:17

На Прикарпатті в таборі “Лімниця” оздоровлюються діти з Попасної. Прикарпатський відпочинковий заклад прийняв 4 зміну дітей із прифронтових сіл. Детальніше дивіться у сюжеті Канал 402

Рятувальники Прикарпаття навчали правил безпечної поведінки літніх людей (фотофакт) 11:23

Днями до Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування, надання соціальних послуг завітали рятувальники з метою навчання людей похилого віку правилам безпеки життєдіяльності. Старші люди – аудиторія надзвичайно вдячна. Вони уважно слухали...

Споживслужба зобов’язала прикарпатську компанію вилучити з реалізації тонну фальсифікованого масла 00:16 4 коментарі

Фахівці головного управління Держпродспоживслужби в області провело позапланову перевірку ТОВ «ІВА-АРТ» (с. Драгомирчани, Тисменицький район), під час якої у солодковершковому маслі виявлені рослинні жири. Порушення встановлені та лабораторно підтверджені у...

Для франківців провели спортивне свято "Спорт для всіх" (фоторепортаж) 16:45

Спортивні естафети, теніс, шахи, пляжний волейбол - це все відбувалось на спортивно-розважальному святі "Спорт для всіх" у мікрорайоні "Каскад". Грамоти та солодкі подарунки знайшли своїх переможців. "На спортивному святі "Спорт для...

У реабілітаційному центрі Прикарпаття облаштовують інклюзивний майданчик (відеосюжет) 14:47

Особлива увага для особливих дітей. У реабілітаційному центрі для дітей та молоді «Довір’я» закінчується встановлення інклюзивного спортивно-ігрового майданчика. фото ілюстративне Працівники центру переконані, майданчик допоможе особливим дітям не тільки фізично...

У Калуші пацієнти змушені переукладати договори із медиками (відеосюжет) 10:17

Заблоковано роботу Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги. Як пояснюють працівники центру, Національна служба здоров’я України визнала недійсними декларації, укладені між пацієнтами Калуша та лікарями центру. Тож 44 тисячі пацієнтів,...

Вся правда про нітрати: Супрун розвінчала популярні міфи 15:38 3 коментарі

Нітрати містяться не лише у багатьох овочах та фруктах, а також і в людському організмі. При цьому вони не завжди діють як отрута. Про це у Facebook написала в. о....

Бандаж на гомілкостоп: користь і правила застосування 11:55

Вагу організму несуть на собі гомілковостопні суглоби. В силу практичної відсутності м'язових тканин ці складові легко піддаються вивихам і розтягуванням: досить незграбного повороту стопи в сторону. Суглоб набуває особливу чутливість...

В медичному центрі св. Луки оновили обладнання (фоторепортаж) 11:22

Лабораторія ЛДЦ св. Луки для удосконалення своєї роботи придбала новий  біохімічний автоматичний аналізатор європейського зразка, що забезпечує вищу якість та точність виконання досліджень. «Автоматизована система виконання показників виключає людський фактор, що дозволяє...

Медики Прикарпаття розповіли про переваги грудного вигодовування (фотофакт) 21:25

Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться починаючи з 1 серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята...

Магнітні бурі в серпні: коли метеозалежним чекати на "удар" 10:01

Магнітні бурі у серпні 2018 року прогнозують на кінець місяця. Метеозалежні люди можуть відчувати кілька потужних магнітних коливань. Про це повідомляє Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця ФІАН. Згідно з даними науковців, 17 і...

В Івано-Франківську завершився Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування (відеосюжет) 09:50

Завершився Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування. З його підсумками в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі  провели брифінг. Детальніше дивіться у сюжеті UA: КАРПАТИ

У Ворохті завершився 650-ти кілометровий піший марафон (фоторепортаж) 20:41

Цими вихідними у селищі Ворохта завершився піший марафон «Ходотон-2018» на підтримку дітей-сиріт України. Як відомо, він розпочався у Києві 10 червня і закінчився 4 серпня у Карпатах. Щодня волонтери пішки...

Заборона ліків: які препарати заборонили в Україні 14:37 1 коментар

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками продовжує встановлювати заборони на ліки, які містять небезпечний порошок, а також ліки, які не відповідають основам законодавства. Про це інформує Держлікслужба. У...

Медики Прикарпаття закликають батьків до проведення своєчасного планового огляду своїх дітей (відеосюжет) 12:44

Незабаром початок нового навчального року у школах та дитсадках Івано-Франківська. Як правило, всі батьки готують своїх чад, забезпечуючи їх всім необхідним шкільним приладдям. Та важливішою є перевірка стану здоров`я дитини,...
 • ріел ІФ виринаюча