Рік на посаді: які зміни відбулися у пологовому будинку Івано-Франківська під керівництвом Сергія Стефанка

У листопаді 2017 року міська рада призначила нового голову комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр”.

Ним став Сергій Стефанко. Раніше він був на посаді заступника головного лікаря міського клінічного пологового будинку. Крім того він є екс-депутатом міської ради попереднього скликання.

Варто нагадати, що влітку 2017 року міський голова Руслан Марцінків розкритикував тодішнє чинне керівництво перинатального центру, а саме – Михайла Пруднікова. Тоді Прудніков заявив, що таке ставлення мера до його роботи спричинене тим, що міський голова начебто хоче призначити на посаду керівника свого кума – Сергія Стефанка. Після такої заяви Руслан Марцінків публічно заперечив кумівські стосунки з нинішнім керівником пологового.

У листопаді 2018 року минув рік як Сергій Стефанко керує Івано-Франківським міським клінічним перинатальним центром. За цей рік у пологовому будинку відбулося чимало змін, інформує WestNews.

29 грудня 2017 року в перинатальному центрі відбулося відкриття оновлених операційних залів. Обіцяли, що надалі будуть продовжувати ці роботи.

23 лютого 2018 року вже відкрили відремонтований операційний блок гінекологічного відділення. Загалом на ремонт витратили 750 тисяч гривень, а гроші виділили з обласного бюджету.

4 квітня у перинатальному центрі відбулося вручення першого бейбі-боксу для немовлят. Ще тоді такі речі отримували тільки пільгові категорії, діти учасників АТО. Середня ціна коробки – близько 3 000 гривень.

8 травня  в міському клінічному перинатальному центрі презентували новий апарат ультразвукової діагностики. Вартість апарату – 2 мільйони 300 тис. гривень.

22 травня в місті трапився резонансний випадок за участі працівниці пологового: поліція затримала медсестру, яка отримала хабар у розмірі 2000 євро. Згодом в Івано-Франківській прокуратурі відбувся брифінг з цього приводу. Так стало відомо, що медична сестра отримала хабар, щоб працевлаштувати місцеву мешканку. Їй загрожує або штраф від 12 до 25 тисяч гривень, або позбавлення волі від 2 до 5 років.

Однак уже у червні депутат Івано-Франківської міської ради Андріан Волгін повідомив про те, що керівник перинатального центру Сергій Стефанко закупив апарат УЗД за два мільйони гривень, ціна якого, як каже активіст, небагато-немало 600 тисяч гривень. Волгін подав депутатський запит, а відповідь на нього виклав у соцмережу. Опісля депутат завітав до Стефанка в робочий кабінет, де спробував прояснити ситуацію. Не почувши чіткої відповіді, він жбурнув у директора сухарями (відео).

«Нехай громада бачить корупціонера», – вигукнув Волгін.

«Ви в мене кинули сухарями…», – обурився Сергій Стефанко.

«Я вам так, на майбутнє, щоб ви вже звикали до сухарів. Звикайте! А коли будете в суді, то я коц ще принесу», – додав депутат.

Після зустрічі, Стефанко звернувся до поліції, у тому числі й до кіберполіції.

“Депутат Волгін вирішив розіграти театральну постановку. Він зайшов до мене у кабінет та поклав заздалегідь заготований пакет з сухарями на стіл. Потім увімкнув мобільний телефон у режим відеозйомки, наговорив купу звинувачень і жбурнув у мене сухарями. Відео з телефону виклав у соціальну мережу «Фейсбук»”, – говорить Сергій Стефанко.

Очільник стверджує, що новий апарат УЗД був доставлений в опечатаних ящиках. Обладнання виготовлене 18.05.2017 року, змонтоване постачальником, там  працюють усі системи і датчики. На апарат надали гарантію 12 місяців. Також зазначив, що працівники УЗД відділення випробовували новий апарат  – він відповідає усім сучасним вимогам.

Уже згодом обласна прокуратура порушила справу за зверненням Андріана Волгіна стосовно закупівлі УЗД-апарату.

Крім того, цю ситуацію роз’яснила начальник відділу охорони здоров’я Марія Бойко. Вона зазначила, що потреба у закупівлі апарату ультразвукової діагностики в міському перинатальному центрі назріла давно. Так, 21.02.2018 року була оголошена закупівля за процедурою відкритих торгів 1 комплекту апарату ультразвукової діагностики для гінекології та неонатології на суму 2 300 000 грн. Аукціон відбувся 12.03.2018 року за трьома раундами та за результатами його перебігу було визначено двох учасників потенційних переможців.

20 червня завершився ремонт двору на території поліклініки №1 та гінекологічного відділення міського перинатального на вулиці Чорновола. Там зняли старе покриття дороги та тротуарів, частково забрукували проїзд та пішохідні доріжки. Крім того, встановлено зручні лавки, облаштовано 24 місць для паркування, додатково відведено ділянки для зелених насаджень.

Уже 27 липня трапилися знову скандальні ситуації у пологовому: франківчанка опублікувала фото, як виглядає палата. Фото жінка підписала так:

“Санітарія на “найвищому” рівні. Вже мовчу про кімнати особистої гігієни. Як то так підмиватись, щоб нічого не ципанути? У душовій тече кран, у туалетах нестерпний сморід, а з раковини вилазять черв’яки. А примусово-благодійні внески то вимагають! Для жителів міста – один тариф, для жителів сіл – другий тариф, а для жителів області ще інший тариф. Та вже, як берете ті благодійні внески то зробіть порядок у своїх відділеннях”.

4 вересня ще одна обурена мешканка написала на своїй сторінці у мережі, що  у палатах є запах каналізації, яка протікає у підвалі, а виписка мами та новонародженого малюка відбувається через старі поржавілі двері. Також вона зазначила, що відвідувачі, які провідують жінок йдуть страшними коридорами, стіни яких у грибку і цвілі.

Тоді Журналістка WestNews вирішила дізнатися, як насправді відбувається виписка матерів та їх дітей, тому  поспілкувалася із директором івано-франківського перинатального центру Сергієм Стефанко. Очільник запросив журналістку до пологового та показав, що насправді відбувається у медзакладі.

“Це вже не вперше нас у такому звинувачують!” – зазначив тоді головний лікар.

23 вересня мешканців міста зареєстрували електронну петицію до влади Івано-Франківська, у якій висунули 11 вимог щодо реформування пологового будинку.

Вимоги були такими:

Затвердити план реформування Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру, покращити харчування в ІФМКЦП, створити перелік платних та безкоштовних медикаментів, забезпечити прозоре і цільове використання благодійних внесків, створити наглядову раду при КП “ІФМКПЦ”, створити сучасний сайт, створити скриньки довіри та розмістити їх на кожному поверсі, створити інформаційний центр для жінок, запровадити відкритість та підзвітність громаді головного лікаря, передбачити можливість контрактної форми співпраці між породіллею та лікарем та навести елементарну чистоту і лад.

Щоб петицію розглянули, треба щоб було 250 підписів мешканців. Однак підписало тільки 52, тому з 21 листопада петиція стала неактивною.

Але 14 вересня міський клінічний перинатальний центр надав інформацію про харчування породіль. 380 тис. грн – саме таку суму виділили з міського бюджету на покращення харчування жінок після пологів. Відтепер, на харчування породіль на 2018 рік по субвенції було виділено 900 тис. грн, ще 150 тис. виділили з міського бюджету. В серпні з міського бюджету додали ще 380 тисяч гривень. Таким чином вартість одного дня харчування породіллі зросла з 19,00 до 40,00 грн. Наразі у раціон харчування породіль входять такі продукти, як: м’ясо, печінка, риба, сардельки, сир твердий, курятина, кефір та інколи йогурти.

14 листопада  пологовий отримав сучасне обладнання, яке допомагає спостерігати за станом мозку та ураженнями немовлят. У той час закупили понад 30 дитячих ліжечок, пеленальні столики. Паралельно триває ремонт на 3-му поверсі, невдовзі розпочнеться реконструкція приміщень на 5-му поверсі з облаштування реанімаційного відділення для дорослих. Крім того, планують замінити близько 100 вікон та двох десятків дверей.

(Visited 346 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Майбутня мама,

  Це все добре. А « примусову подяку» Стефанко теж викорінив, чи все залишилося, як було?

  Гість,

  Народжувала пів року тому. Лікар, який приймав роди одразу ж повідомив таксу (медсестрі, анастезіологу … і т. д)

  Гість,

  ну и рожа у него …. хоть бы на камеру усмехнулся . в 90-е у бандитов лица были приветливей , чем у этого бирюка

  Гість,

  ТАКИ неясно =чи правомочно і законно було закуплене обладнання і чи є ті залазні двері і побори зараз-СТЕФАНКІВ та вийди і скажи і покажи руки і СКАЖИ ЩО ЦІ РУКИ БІЛЬШЕ НЕ КРАДУТЬ і не беруть а хто буде брать того будемо-ну кожний по своєму продовжить-ЩО НЕЯСНО СТЕФАНКІВ!ти ж сам колись сам ходив і нив і нив на всіх і писав і виступав -ТАК ЗРОБИ так

  Гість,

  Рубрика цікавинка***
  Головна зміна стосується цікавого призначення. За сумнівні заслуги дружину Олега Гаркота призначили головним лікарем в одному з відділів.
  Довідка: Олег Гаркот це той молодий чоловік, якого взяли з хабарем 30 тис $ разом з Онуфрієвим Р і Балагурою В на вулиці С Стрільців.
  Олег Гаркот взяв всю вину на себе, хоча його відбитків пальців на грошах не було. Були відбитки Онуфрієва Р.
  І тепер Онуфріїв Р через маріонетку мера, віддає старі борги Олегу Гаркоту призначаючи його дружину на посаду.
  Ота от муйня малята!
  Солодких снів

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7482

загрузка...

Щоб лікувати діток із ДЦП у Богородчанах придбали спеціальну систему 19:38

У Богородчанах функціонуватиме реабілітаційна система «Павук», необхідна для лікування дітей з дитячим церебральним паралічем. Її вартість сягає понад 60 тисяч гривень. Такий подарунок місту вирішили зробити представники ТУМА (Товариства Української Молоді...

У Коломиї не найкраща ситуація із хворюваністю на туберкульоз 14:25

Наразі Україна – на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 000 людей). На першому – Росія. У 2018 році в Коломиї та...

На Прикарпатті знизилась захворюваність на грип та ГРВІ 22:27

Протягом 11 тижня в Івано-Франківській області на грип та ГРВІ захворіло 5093 особи, в тому числі 3546 дітей до 17 років, що становить 69,6%. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному...

На Прикарпатті кором перехворіли вже 1600 людей 22:27 1 коментар

З 28 грудня 2018 року по 14 березня 2019 року в Івано-Франківській області 1599 звернень з підозрою на кір. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному лабораторному центрі МОЗ України. Серед...

На Прикарпатті продовжує знижуватися захворюваність на грип і ГРВІ (інфографіка) 11:13

В Івано-Франківській області за останній тиждень на грип та ГРВІ захворіли 5093 особи, з них 69,6% – діти (3546). Про це повідомляє Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України. У порівнянні з минулим...

Як вберегти себе від інфаркту та інсульту? 22:56

Інфаркт та інсульт - серйозні захворювання, після яких буває важко повернутися до нормального життя. Тому, краще запобігти їх настанню, ніж допустити. Що для цього необхідно? Насамперед, - знати першопричини, які...

Франківські лікарі поділилися успіхами проведених операцій на відкритому серці (відеосюжет) 13:22

Дотепер франківські медики проводили такі операції з допомогою хірургів Національного інституту Амосова. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

Полегшити страждання одразу двох своїх дітей просить сім'я Уманців з Прикарпаття (відеосюжет) 14:20

Полегшити страждання одразу двох своїх дітей просить сім'я Уманців з Прикарпаття. У сина та доньки - спинальна м'язова атрофія, яка невпинно прогресує. Ця хвороба невиліковна. Однак є препарат, який може...

Як адаптуватися до переходу на літній час? Поради франківських медиків 15:53

В ніч з 30 на 31 березня українці перейдуть на літній час. А це означає , що стрілку годинника необхідно буде перевести на годину вперед. Відповідно й спати доведеться менше....

На Прикарпатті знизилась захворюваність на туберкульоз 22:26

В Івано-Франківській області протягом 2018 року зареєстровано зниження захворюваності на туберкульоз органів дихання на 9,28%, випадків рецедивів на 26,6%. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному лабораторному центрі МОЗ України. «Найнижча...

Франківські лікарі-гінекологи навчались серцево-легеневій реанімації (фотофакт) 20:15

Десять фахівців Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру взяли участь у  науково-практичних навчаннях «Серцево-легенева реанімація». Навчання правильних реанімаційних дій для акушерів-гінекологів проводив анестезіолог Фтемов Микола Петрович. Уміти правильно провести серцево-легеневу реанімацію...

Франківцям розповіли про важливість вакцинації від кору (відеосюжет) 22:27

Наразі Україна переживає найбільший спалах хвороби за всю історію. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

У Франківську обговорили проблеми захворюваності на кір 22:28

12 березня з ініціативи ГО «Батьки за вакцинацію» та за сприяння Івано-Франківського національного медичного університету і департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації відбувся інформаційно-просвітницький захід для батьків та медиків «Як захиститися від...

На Косівщині активно впроваджується реформа сільської медицини 22:28

Днями для Річківської амбулаторії монопрактики сімейної медицини та Середньоберезівської амбулаторії групової практики сімейної медицини Косівського району стало особливим. У цей день медичні заклади збагатилися автотранспортом для медичних працівників. Автомобілі "Reno...

У Коломийській центральній районній лікарні завершують ремонт (відеосюжет) 14:15

У Коломийській центральній районній лікарні завершують ремонти. До кінця місяця мають відкрити два нових відділення – ультразвукової діагностики та відновного лікування. Медики кажуть, приміщення лікарні не ремонтували давно. Після оновлення...

У Коломийському міському центрі первинної допомоги відкрили реабілітаційний кабінет (відеосюжет) 15:25

Допомогти дітям зі сколіозом. У Коломийському міському центрі первинної допомоги відкрили реабілітаційний кабінет та провели семінар для батьків. Благодійники та медики планують консультувати батьків, та займатися із юними коломиянами, що...

Як знайти "свого" сімейного лікаря у Франківську (інструкція) 15:44

Сімейний лікар — людина, якій нам, людям без медичної освіти, хочеться довіряти й в компетенціях якої не мати жодних сумнівів. Знаєте, щоб діагноз точний, не гуглити симптоми після візиту і...

Понад 4 тисячі маленьких прикарпатців захворіли на грип і ГРВІ за тиждень (інфографіка) 19:11

В Івано-Франківській області за останній тиждень на грип та ГРВІ захворіла 6591 особа, з них 68,8% – діти (4537). Про це повідомляє Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України.   У порівнянні з минулим...

На Прикарпатті знижується захворюваність на грип 22:27

Протягом дев’ятого тижня в Івано-Франківській області на грип та ГРВІ захворіло 6591 особа, в тому числі 4537 дітей до 17 років, що становить 68,8%. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному...

На Прикарпатті питну воду перевіряли на радіацію 21:47

На Прикарпатті протягом 2018 року перевіряли якість води з метою визначення її придатною для використання за радіологічними показниками. Про це інформує ДУ "Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України...
 • ріел ІФ виринаюча