Рік на посаді: які зміни відбулися у пологовому будинку Івано-Франківська під керівництвом Сергія Стефанка

У листопаді 2017 року міська рада призначила нового голову комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр”.

Ним став Сергій Стефанко. Раніше він був на посаді заступника головного лікаря міського клінічного пологового будинку. Крім того він є екс-депутатом міської ради попереднього скликання.

Варто нагадати, що влітку 2017 року міський голова Руслан Марцінків розкритикував тодішнє чинне керівництво перинатального центру, а саме – Михайла Пруднікова. Тоді Прудніков заявив, що таке ставлення мера до його роботи спричинене тим, що міський голова начебто хоче призначити на посаду керівника свого кума – Сергія Стефанка. Після такої заяви Руслан Марцінків публічно заперечив кумівські стосунки з нинішнім керівником пологового.

У листопаді 2018 року минув рік як Сергій Стефанко керує Івано-Франківським міським клінічним перинатальним центром. За цей рік у пологовому будинку відбулося чимало змін, інформує WestNews.

29 грудня 2017 року в перинатальному центрі відбулося відкриття оновлених операційних залів. Обіцяли, що надалі будуть продовжувати ці роботи.

23 лютого 2018 року вже відкрили відремонтований операційний блок гінекологічного відділення. Загалом на ремонт витратили 750 тисяч гривень, а гроші виділили з обласного бюджету.

4 квітня у перинатальному центрі відбулося вручення першого бейбі-боксу для немовлят. Ще тоді такі речі отримували тільки пільгові категорії, діти учасників АТО. Середня ціна коробки – близько 3 000 гривень.

8 травня  в міському клінічному перинатальному центрі презентували новий апарат ультразвукової діагностики. Вартість апарату – 2 мільйони 300 тис. гривень.

22 травня в місті трапився резонансний випадок за участі працівниці пологового: поліція затримала медсестру, яка отримала хабар у розмірі 2000 євро. Згодом в Івано-Франківській прокуратурі відбувся брифінг з цього приводу. Так стало відомо, що медична сестра отримала хабар, щоб працевлаштувати місцеву мешканку. Їй загрожує або штраф від 12 до 25 тисяч гривень, або позбавлення волі від 2 до 5 років.

Однак уже у червні депутат Івано-Франківської міської ради Андріан Волгін повідомив про те, що керівник перинатального центру Сергій Стефанко закупив апарат УЗД за два мільйони гривень, ціна якого, як каже активіст, небагато-немало 600 тисяч гривень. Волгін подав депутатський запит, а відповідь на нього виклав у соцмережу. Опісля депутат завітав до Стефанка в робочий кабінет, де спробував прояснити ситуацію. Не почувши чіткої відповіді, він жбурнув у директора сухарями (відео).

«Нехай громада бачить корупціонера», – вигукнув Волгін.

«Ви в мене кинули сухарями…», – обурився Сергій Стефанко.

«Я вам так, на майбутнє, щоб ви вже звикали до сухарів. Звикайте! А коли будете в суді, то я коц ще принесу», – додав депутат.

Після зустрічі, Стефанко звернувся до поліції, у тому числі й до кіберполіції.

“Депутат Волгін вирішив розіграти театральну постановку. Він зайшов до мене у кабінет та поклав заздалегідь заготований пакет з сухарями на стіл. Потім увімкнув мобільний телефон у режим відеозйомки, наговорив купу звинувачень і жбурнув у мене сухарями. Відео з телефону виклав у соціальну мережу «Фейсбук»”, – говорить Сергій Стефанко.

Очільник стверджує, що новий апарат УЗД був доставлений в опечатаних ящиках. Обладнання виготовлене 18.05.2017 року, змонтоване постачальником, там  працюють усі системи і датчики. На апарат надали гарантію 12 місяців. Також зазначив, що працівники УЗД відділення випробовували новий апарат  – він відповідає усім сучасним вимогам.

Уже згодом обласна прокуратура порушила справу за зверненням Андріана Волгіна стосовно закупівлі УЗД-апарату.

Крім того, цю ситуацію роз’яснила начальник відділу охорони здоров’я Марія Бойко. Вона зазначила, що потреба у закупівлі апарату ультразвукової діагностики в міському перинатальному центрі назріла давно. Так, 21.02.2018 року була оголошена закупівля за процедурою відкритих торгів 1 комплекту апарату ультразвукової діагностики для гінекології та неонатології на суму 2 300 000 грн. Аукціон відбувся 12.03.2018 року за трьома раундами та за результатами його перебігу було визначено двох учасників потенційних переможців.

20 червня завершився ремонт двору на території поліклініки №1 та гінекологічного відділення міського перинатального на вулиці Чорновола. Там зняли старе покриття дороги та тротуарів, частково забрукували проїзд та пішохідні доріжки. Крім того, встановлено зручні лавки, облаштовано 24 місць для паркування, додатково відведено ділянки для зелених насаджень.

Уже 27 липня трапилися знову скандальні ситуації у пологовому: франківчанка опублікувала фото, як виглядає палата. Фото жінка підписала так:

“Санітарія на “найвищому” рівні. Вже мовчу про кімнати особистої гігієни. Як то так підмиватись, щоб нічого не ципанути? У душовій тече кран, у туалетах нестерпний сморід, а з раковини вилазять черв’яки. А примусово-благодійні внески то вимагають! Для жителів міста – один тариф, для жителів сіл – другий тариф, а для жителів області ще інший тариф. Та вже, як берете ті благодійні внески то зробіть порядок у своїх відділеннях”.

4 вересня ще одна обурена мешканка написала на своїй сторінці у мережі, що  у палатах є запах каналізації, яка протікає у підвалі, а виписка мами та новонародженого малюка відбувається через старі поржавілі двері. Також вона зазначила, що відвідувачі, які провідують жінок йдуть страшними коридорами, стіни яких у грибку і цвілі.

Тоді Журналістка WestNews вирішила дізнатися, як насправді відбувається виписка матерів та їх дітей, тому  поспілкувалася із директором івано-франківського перинатального центру Сергієм Стефанко. Очільник запросив журналістку до пологового та показав, що насправді відбувається у медзакладі.

“Це вже не вперше нас у такому звинувачують!” – зазначив тоді головний лікар.

23 вересня мешканців міста зареєстрували електронну петицію до влади Івано-Франківська, у якій висунули 11 вимог щодо реформування пологового будинку.

Вимоги були такими:

Затвердити план реформування Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру, покращити харчування в ІФМКЦП, створити перелік платних та безкоштовних медикаментів, забезпечити прозоре і цільове використання благодійних внесків, створити наглядову раду при КП “ІФМКПЦ”, створити сучасний сайт, створити скриньки довіри та розмістити їх на кожному поверсі, створити інформаційний центр для жінок, запровадити відкритість та підзвітність громаді головного лікаря, передбачити можливість контрактної форми співпраці між породіллею та лікарем та навести елементарну чистоту і лад.

Щоб петицію розглянули, треба щоб було 250 підписів мешканців. Однак підписало тільки 52, тому з 21 листопада петиція стала неактивною.

Але 14 вересня міський клінічний перинатальний центр надав інформацію про харчування породіль. 380 тис. грн – саме таку суму виділили з міського бюджету на покращення харчування жінок після пологів. Відтепер, на харчування породіль на 2018 рік по субвенції було виділено 900 тис. грн, ще 150 тис. виділили з міського бюджету. В серпні з міського бюджету додали ще 380 тисяч гривень. Таким чином вартість одного дня харчування породіллі зросла з 19,00 до 40,00 грн. Наразі у раціон харчування породіль входять такі продукти, як: м’ясо, печінка, риба, сардельки, сир твердий, курятина, кефір та інколи йогурти.

14 листопада  пологовий отримав сучасне обладнання, яке допомагає спостерігати за станом мозку та ураженнями немовлят. У той час закупили понад 30 дитячих ліжечок, пеленальні столики. Паралельно триває ремонт на 3-му поверсі, невдовзі розпочнеться реконструкція приміщень на 5-му поверсі з облаштування реанімаційного відділення для дорослих. Крім того, планують замінити близько 100 вікон та двох десятків дверей.

(Visited 369 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Майбутня мама,

  Це все добре. А « примусову подяку» Стефанко теж викорінив, чи все залишилося, як було?

  Гість,

  Народжувала пів року тому. Лікар, який приймав роди одразу ж повідомив таксу (медсестрі, анастезіологу … і т. д)

  Гість,

  ну и рожа у него …. хоть бы на камеру усмехнулся . в 90-е у бандитов лица были приветливей , чем у этого бирюка

  Гість,

  ТАКИ неясно =чи правомочно і законно було закуплене обладнання і чи є ті залазні двері і побори зараз-СТЕФАНКІВ та вийди і скажи і покажи руки і СКАЖИ ЩО ЦІ РУКИ БІЛЬШЕ НЕ КРАДУТЬ і не беруть а хто буде брать того будемо-ну кожний по своєму продовжить-ЩО НЕЯСНО СТЕФАНКІВ!ти ж сам колись сам ходив і нив і нив на всіх і писав і виступав -ТАК ЗРОБИ так

  Гість,

  Рубрика цікавинка***
  Головна зміна стосується цікавого призначення. За сумнівні заслуги дружину Олега Гаркота призначили головним лікарем в одному з відділів.
  Довідка: Олег Гаркот це той молодий чоловік, якого взяли з хабарем 30 тис $ разом з Онуфрієвим Р і Балагурою В на вулиці С Стрільців.
  Олег Гаркот взяв всю вину на себе, хоча його відбитків пальців на грошах не було. Були відбитки Онуфрієва Р.
  І тепер Онуфріїв Р через маріонетку мера, віддає старі борги Олегу Гаркоту призначаючи його дружину на посаду.
  Ота от муйня малята!
  Солодких снів

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8726

загрузка...

У Коломиї всім охочим вимірювали тиск та рівень цукру просто неба (відеосюжет) 08:42

У Коломиї вимірювали тиск та рівень цукру у середмісті. Таку акцію кілька разів на рік проводить міський центр первинної медико-санітарної допомоги. Мета – профілактичний огляд населення, йдеться у сюжеті НТК. Намет...

Мешканці Ланчинської ОТГ за власні кошти придбали автомобіль швидкої допомоги (відеосюжет) 21:50 4 коментарі

Жителі Ланчинської об’єднаної територіальної громади купили автомобіль екстреної допомоги за власні гроші. 12 липня його вручили медикам швидкої допомоги селища. Мешканці сіл Ланчин та Добродів збирали кошти на спецавтомобіль майже два...

Представників прикарпатських ОТГ навчали здійснювати заходи з профілактики захворювань (фоторепортаж) 22:27

В обласному центрі розпочалась серія навчальних тренінгів у рамках реалізації проекту «Популяризація громадського здоров’я в ОТГ Прикарпаття – обов’язок кожного». Про це повідомляють у пресслужбі Агенції розвитку об’єднаних територіальних громад...

Як у франківському медуніверситеті навчають реабілітологів 11:55 2 коментарі

У франківському медуніверситеті уже два роки студенти навчаються за новою спеціальністю – «Фізична терапія, ерготерапія». За перший рік інтерес від вступників зріс утричі, а кафедра вже налагодила співпрацю з двома...

Актуально влітку! Що робити, якщо Вас вкусила комаха? Поради франківського лікаря! Частина друга 11:07

Літом, коли люди виїжджають відпочивати на природу, завжди є ризик стати жертвою укусів різноманітних комах. Декотрі укуси проходять швидко, а із вкрай важкими укусами потрібно звертатися до лікарів. Тому рекомендую...

Для сільських амбулаторій Івано-Франківщини закуплять 20 авто 10:17

Про це йшлося на засіданні бюджетної комісії обласної ради 5 липня. Комісія прийняла рішення розприділити 10 мільйонів гривень для придбання 20-ти автомобілів для 14-ти сільських амбулаторій Прикарпаття. Зокрема, гроші направлять...

Близько 6 тисяч прикарпатців відмовились вакцинуватись від кору 22:27 2 коментарі

3 липня відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації під головуванням директора департаменту Миколи Стовбана. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА. Експерт ДОЗ ОДА з епідеміології Євгенія Чурпіта зазначила,...

У лікарнях Прикарпаття роблять більше операцій, ніж в середньому по Україні 18:33

3 липня відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації під головуванням директора департаменту Миколи Стовбана. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА. Головний спеціаліст ДОЗ ОДА з хірургії Петро Соломчак...

На Івано-Франківщині більше двох тисяч людей перехворіли кором 22:27

За оперативними з 28 грудня 2018 року по 27 червня 2019 року в Івано-Франківській області зареєстровано 2243 звернення з підозрою на кір, в тому числі 1742 дитини віком 0-17 років,...

Прикарпатцям на замітку: Уляна Супрун пояснила, коли лікар може відмовитися від подальшого ведення пацієнтів 13:58 2 коментарі

Сьогодні всі українці можуть вільно обирати свого сімейного лікаря. Але й всі лікарі, не лише сімейні, мають право вибору — вони можуть відмовитися від подальшого ведення пацієнта. Водночас, має дотримуватися...

10-річний прикарпатець потребує допомоги у боротьбі з хворобою (фотофакт) 22:46

10-річного галичанина Євгена Озарка неможливо взяти і вилікувати за кілька днів, не зробити цього і за місяць, навіть, не за рік. Хлопчик хворіє від народження. Важкі пологи, реанімація, апарат штучного...

Експерти радять прикарпатцям провести масову вакцинацію від кору 22:27

25 червня в Івано-Франківську відбулося засідання групи експертів з питань відповіді на спалах кору в Україні. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА. «Обговорення пройшло за участю медичного експерта ЮНІСЕФ...

На Івано-Франківщині вакцинують від кору шість тисяч працівників освіти 22:27

У департаменті охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА відбулася селекторна нарада з представниками МОЗ та Центру громадського здоров’я щодо проведення додаткових заходів імунізації від кору. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА....

На Прикарпатті спостерігається зниження захворюваності на кір 22:27

У департаменті охорони здоров’я ОДА за участю головного спеціаліста ДОЗ з організації педіатричної допомоги дитячому населенню Лариси Підвербецької та експерта ДОЗ з епідеміології Євгенії Чурпіти відбулася селекторна нарада з представниками...

У Івано-Франківську урочисто відзначили День медичного працівника 12:06

Днями  у Муніципальному Центрі дозвілля відбулося урочисте святкування з нагоди Дня медичного працівника колективу Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради», інформує Правда.іф. Щирі слова...

На Франківщині за місяць зафіксували чотири випадки ботулізму 22:16

В останні роки відзначають тенденцію до зростання захворюваності на ботулізм, що обумовлено зростаючими темпами і стихійністю консервування різноманітних видів продуктів у домашніх умовах. Протягом останніх 3-х тижнів в Івано-Франківсьькій обласній...

Оновлений медичний пункт урочисто відкрили на Коломийщині (відеосюжет) 21:30

Оновлений медичний пункт урочисто відкрили в Замулинцях. Старе приміщення ФАПу, яке постраждало ще від повені у 2008-му, капітально відремонтували. Усе за кошти бюджету Матеївецької територіальної громади. Найближчим часом приміщення буде...

На Івано-Франківщині кором перехворіли 2200 осіб 21:30

За оперативними з 28 грудня 2018 року по 12 червня 2019 року в Івано-Франківській області зареєстровано 2195 звернень з підозрою на кір, в тому числі 1703 дитини віком 0-17 років....

Йога-день у Франківську: у місті зберуться йоги, щоб створити живі скульптурні монументи 19:27

Незабаром весь світ відзначатиме Міжнародний день йоги, який традиційно святкують 21 червня. Івано-Франківськ та містяни також долучились до святкування. Відзначатимуть свято у Палаці Потоцьких, пише МІСТО. Вперше у місті учні...

Реформу вторинної ланки медицини в громадах обговорили в Івано-Франківську (відеосюжет) 18:33 1 коментар

Реформу вторинної ланки медицини в громадах обговорили в Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування. За даними експертів, щонайменше в 11 ОТГ Прикарпаття є медзаклади вторинки. А ще - районні лікарні. Експерти...
 • ріел ІФ виринаюча