Сергій Канєв: Україна нафарширована однокурсниками чепіг і мішкіних

Журналіст-розслідувач The Insider і Bellingcat в ефірі програми Еспресо.TV “студія Захід з Антоном Борковським” розказав про участь ГРУ в хіматаці у Солсбері, про причини його провалів, рівень тих, хто міг віддавати подібний наказ, а також про те, наскільки Україна просякнута російськими спецслужбами
Результат пошуку зображень за запитом "чепіга і мішкін"

Напевно, одне із найбільш сакраментальних питань, хоча і наївних, але, навіщо це все було потрібно робити? Свого часу пролунало  чимало версій, мовляв, від спроб залякування до спроби знищення Скрипаля, як людини, що працювала з різними натівськими розвідками.

Для початку я пропоную звернути увагу, що задіяні два герої Росії! Тобто, який мав бути рівень людини, яка віддала їм наказ, двом героям Росії!? Хто придумав цю операцію – дуже цікаво. Де синтезували “Новичок”, звідки його взяли? Що ж стосується способу, яким це все зробили і оці “косяки”, яких вони припустились, – це все таки диверсанти. Їх вчили працювати у польових умовах – підривати стовпи, ліквідовувати штаби противників і так далі. А тут міські умови – повно відеокамер, повно очей та вух. Але, судячи з усього, вони розслабились, тож  тому і стільки помилок.

Я вичислив не лише цих двох, я вичислив цілу групу людей, які в один час приїхали з ними в столицю, майже одночасно з ними отримали нові документи. Зараз я їх виявляю у багатьох країнах світу – під прикриттям у посольствах, в якихось торгових представництвах і так далі.

Мені також дуже цікаво що вони там роблять, якщо їх вчили на диверсантів, а вони працюють в посольствах. Тут у мене – багато запитань.

А яка мета була цієї скандальної хімічної атаки? Тобто, крім найбільш банального пояснення, те, що сказав Путін, що мовляв прибрали нехорошу людину. Але насправді це нонсенс для всіх країн, крім Російської Федерації.

Так. Ну можна висунути таку версію, що замовник – дуже “висока” людина, дуже! Можливо, навіть ..

Найвищий у Російській Федерації.

Так. Грошей, щоб проводити ще якісь войнушки, захоплювати території практично немає. Немає й сил зараз щось робити, тому що війська стоять на кордоні з Україною, воюють в Україні, в Сирії, ось кажуть, ще й у Лівію поїхали, в Центральноафриканську Республіку. Тому можна припустити, що ось ця “висока” людина придумала наносити ось такі точкові удари, тобто в когось конкретно, а не захоплювати території. Тим більше, це було зроблено перед виборами президента Росії, наскільки я пам’ятаю. І все це вкладалось в таку тактику – “підісрати” Заходу, вибачте за мою французьку. Ну, ось в мене якась така версія. Спочатку я, звичайно, думав, припускав, що, можливо, якийсь там олігарх-втікач замовив хлопців, вони там влаштували цю спробу вбивства Скрипалів. Але зараз я бачу двох героїв Росії і просто так їх найняти посторонній людині, практично неможливо.

null

А як ви оцінюєте медичну освіту товариша Мішкіна? Завдяки вам і вашим колегам в принципі і дізнались його справжнє прізвище. Тобто, він повинен був страхувати у випадку, якби Чепіга чи хтось ще із групи супроводу неправильно застосували хімічну зброю у Солсбері?

Я маю сказати, що більшу частину цієї роботи робили Bellingcat і Insider. Я у них був помічником по внутрішніх справах – які паспорти хірург Мішкін отримав, такий фільм був (сміється, – ред.), яка у нього нерухомість була, які автомобілі. Моє завдання полягало  у цьому. Загалом все вкладається в логіку цього хімічного теракту. Отже, Баширов-Чепіга – це колишній спецназівець, який пройшов гарячі точки, володіє рукопашним боєм. І з ним – медик, який розуміє, має елементарні знання, як і з чим поводитись. Знову питання – де синтезували, хто синтезував цю річ, яку назвали “Новичок” – це все дуже цікаво.

Наскільки я розумію, ось ці фігуранти справи, принаймні Чепіга отримав оцю от свою зірку в Україні, чи то за якісь спецоперації в Криму, чи то на сході України.

Вони обоє отримали зірку Героя за події в Україні, як казало моє джерело, за порятунок і евакуацію з України Януковича. На жаль, я не міг розпитати у нього більш детально – де, що, хто ще був. Самі розумієте, мені недавно довелось виїхати з країни. Я, на жаль, не зміг дізнатись усіх подробиць цієї евакуації. Єдине, що він, здається, сказав, що спочатку його хотіли вивезти через Донецьк, але там не вийшло, і вони вернулись і через Крим.

Просто я думаю, якого рівня мали бути завдання Баширова і Петрова – вони ж  Мішкін і Чепіга – щоб їх так відзначили. Я не певен, чи був у стані полковник ГРУ відповідати за операцію по вивозу туші Януковича в Російську Федерацію, але у будь-якому разі вони, очевидно, дуже криваво діяли, можливо, саме в Україні.

Ну, ми про це ще дізнаємось. І дізнаємось, в яких ще спецопераціях вони брали участь, і хто при цьому загинув. Я вам обіцяю. У мене є джерела, з якими я, ще коли вони були лейтенантами, горілку разом пив і жінок любив. Вони підросли у званнях, у нас як і раніше, хороші стосунки. І вони розуміють, куди котиться країна, як деградують разом з країною силові структури. Звичайно, вони про це голосно не кажуть, але якраз мені вони чесно розповідають,  що відбувається, незважаючи на те, що показують по телевізору – прапори, танки, “ми всіх розіб’ємо, переможемо”. Ні, насправді всього цього немає, і вони знають це досконало. Що стосується знову ж таки Путіна, я. коли розмовляв з мужиками – з моїми джерелами, – він взагалі дивувались, для чого він змусив розсекретити цих людей? Він порушив всі інструкції, всі поняття, категорично не можна було розсекречувати. Чому це було зроблено? Ну, і мені кажуть – він спеціально це зробив, щоб підставити армію, і зокрема керівництво ГРУ. Ось про що він думав, коли сказав – там немає нічого кримінального, нехай по телевізору виступлять. Просто немає слів! Я не можу зрозуміти логіку. Щось зірвалось там? Чи він випив? Чи хтось йому щось порадив?

А ваша внутрішня інтуїція вам підказує – як багато таких мішкіних, чепіг і так далі в принципі зараз в Україні? Наскільки вони свого часу, наприклад при Януковичі, впливали на внутрішню українську політику?

Багато українців, як я подивився по своєму списку,  вчились разом з гру-шниками в воєнних училищах. Адже в ГРУ не беруть просто з вулиці. Ні. Це вже має бути сформований офіцер, з ним проводять співбесіду, з’ясовують моральні риси, а вже потім запрошують в ГРУ.

Є дуже багато українців, які вчились в тих же закладах. Тому можна припустити, що вся Україна просто нашпигована друзями, джерелами інформації, а, можливо, і агентурою.

Навіть, можливо, по-дружньому вони переписуються- “Ну як ти там?”, в тих же “однокласниках”. – “Нормально, ну ось, ми зараз туди-сюди”. Тобто, це таке сито, приховати практично нічого неможливо. Хоча я спостерігав за публічною перепискою в “Однокласниках”, між українським офіцером, випускником далекосхідного якогось там військового училища і росіянина. І ось він йому пише – “ти що, здурів? ну які ми тут бандерівці-пособники Гітлера, разом же з тобою служили”. Той – “нічого не знаю. Чому ви лягли під американців, бандерівці?”. Смішно, звичайно, це все і водночас гірко.

Просто у нас якісь загальні враження про ГРУ склались завдяки книжці Резуна-Суворова “Акваріум”. І насправді,  як ця вся диявольська кухня працює зараз – ми й не знаємо, адже досвід Суворова – це все-таки досвід 60-х, 70-х.

Ні, звичайно, зараз світ змінився. Багато кадрових співробітників ГРУ, я бачу у них акаунти в мережі, вони позують там з дівчатами, ще десь. Це живі люди. Вони п’ють у своїх гуртожитках і на роботі. Часто потрапляють у кримінальні зведення, як правило в статусі потерпілих. Я мало бачив, щоб вони когось вбили, згвалтували, є й таке, але переважно в статусі потерпілих, – напився – забув портфель, телефон в ресторані. Напився – забув портфель в машині і злодії його вкрали. Привів проститутку додому.

Один генерал привів проститутку додому, вона його напоїла клофеліном. Він проснувся через добу, вона в нього винесла ордена, медалі і черевики, там були нагороди від Каддафі, Башара Асада і так далі.

Вони живуть в гуртожитках, коли вчаться, а гуртожитки збудовані ще в радянські часи. Двори вузенькі, маленькі, машину поставити нікуди, і вони часом  влаштовують між собою бійки за ці паркомісця.

Просто ви кинули їм виклик, заявивши, що маєте  напрацювання щодо певної кількості агентів ГРУ, які працюють наприклад в Європейському Союзі. Тобто, по суті ви для них – не лише  ворог, який виступає проти їхнього відомства, ви для них – безпосередня загроза. Наскільки я розумію, якщо якихось ідеологічних ворогів вони знищували завжди, але коли справа доходила до безпосередньої загрози, тут вони включають всі свої немалі можливості.

Ну, я завжди був готовий до того, що до мене приїдуть, проведуть обшуки. Я ось з батьками говорив, консультував як поводитися, якщо прийдуть з обшуком,  зокрема якщо будуть якісь провокації. Коли я зайнявся цими серйозними темами, в мене ж вдома стоять всюди камери, в машині – два реєстратори. Я постійно спостерігаю, хто і що, що за машини їдуть слідом. Мені довелось поїхати з країни, і вперше я тут відчув, що в мене зникло оце почуття постійної тривоги і небезпеки. Ось можете собі уявити? Я зранку прокинувся, коли вже тиждень тут побув, – як же добре мені тут! Звісно, не бояться лише відморозки. І якщо вони схочуть дістати мене за мої публікації – а вони ще будуть і вони це знають, я це не приховую – я, звичайно, не сумніваюсь, що вони зможуть мене тут дістати. Але тут все вже залежить від мене. Я до всього готовий. Єдине, я завдам неприємностей, якщо зі мною щось станеться, моїм старим батькам і людям, яким я допомагаю, яким я дорогий. Але я тримаюсь. І скільки матиму сил, стільки і працюватиму.

 

(Visited 85 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    Так заступник головного розвідника Семочка агент Кремля. І взагалі все керівництво держави. На всіх ключових посадах. Навіть замінити ніким. Бо все одно попадеться агент Путіна. Ось така то хня малята

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3481

Стали відомими деталі нападу кавказців на прикарпатського «валютника», у якого відібрали близько мільйона гривень 09:39 2 коментарі

Стали відомими деталі нападу кавказців на прикарпатського «валютника», у якого відібрали близько мільйона гривень фото ілюстративне 16 листопада від Івано-Франківського апеляційного суду до Долинського районного суду Івано-Франківської області на розгляд...

За вихідні на Прикарпатті розшукали три викрадені машини (фото+відео) 09:22

За минулі вихідні до поліції Івано-Франківщини звернулися шестеро власників із повідомленням про крадіжку автомобілів і скутера. На Богородчанщині чоловік залишив скутер без нагляду: припаркував у дворі будинку. Його викрав 16-річний хлопець,...

На Коломийщині судитимуть чоловіка, який ледь не до смерті побив приятеля 08:15

На розгляд до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області з Коломийської місцевої прокуратури надійшов обвинувальний акт про  вчинення кримінальних правопорушень передбачених частиною першою статті 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в...

У 80-их рр. Медведчук за завданням від КДБ міг "працювати" з діаспорою, - ЗМІ 08:24 1 коментар

У 1980-их рр. тодішній молодий співробітник Київської колегії адвокатів, а нині кум Путіна й де-факто його повановажний представник в Україні Віктор Медведчук, можливо, співробітничав не лише з 5-им (ідеологічним) управлінням...

В Івано-Франківській області юний водій хотів «пофорсувати» перед друзями: як наслідок двоє загиблих 07:18 13 коментарів

В Івано-Франківській області юний водій хотів «пофорсувати» перед друзями: як наслідок двоє загиблих У ніч з суботи на неділю, о 01:51 годині, в Городенківському районі,у селі Глушків, трапилася смертельна автопригода....

На Прикарпатті СБУ припинила роботу ще одного грального закладу 12:25 8 коментарів

На Прикарпатті прокуратура спільно з кіберполіцією та СБУ викрила та припинила роботу ще одного грального закладу. Прокурорами Тисменицької місцевої прокуратури спільно зі співробітниками відділу протидії кіберзлочинності в Івано-Франківській області Карпатського...

Правоохоронці Івано-Франківщини виявили у чоловіка зброю та боєприпаси 19:53

Поліцейські виявили у калушанина та вилучили набої, пістолети, глушник та чотири магазини. Звідки взяв чоловік зброю і для чого -  з’ясовується.     Вчора, 16 листопада, Калуські поліцейські в орендованій...

ПриватБанк виплатить винагороду в розмірі 100 000 грн за упіймання грабіжників інкасаторського авто 13:20 4 коментарі

ПриватБанк виплатить винагороду в розмірі 100 000 грн за інформацію, яка допоможе затримати злочинців, які вчинили напад на інкасаторський автомобіль банку в Ірпені (Київська обл.), інформує Правда.іф посилаючись на "WestNews"....

На Прикарпатті у “агронома” знайшли чотири кілограми коноплі 08:39

Наркотичні рослини чоловік вирощував вдома. За такі дії прикарпатця взяли під варту.     Під час обшуку за місцем проживання 37-річного жителя Долинського району, поліцейськими вилучено наркотичну речовину «канабіс», в...

Двоє п’яних прикарпатців побили власника кафе і облили його пивом 21:47 2 коментарі

16 липня 2017 року у приміщенні торгового павільйону, що в с. Драгомирчани, Тисменицького району Івано-Франківської області кілька відвідувачів пили пиво. Під час розпивання спиртних напоїв між чоловіками виник конфлікт. Його...

Прикарпатець побив двох поліцейських – потерпілі просили суд суворо його не карати 12:57 1 коментар

Прикарпатець потрапив на лаву підсудних за побиття двох поліцейських. Одному з них обвинувачений розбив голову та зламав два пальці, другому – розбив обличчя. Дебоширу, який у стані алкогольного сп’яніння вчинив...

Прокуратура повідомила про підозру чоловікові, який обікрав Рожнятівську ЦРЛ 09:22

Рожнятівським відділом Калуської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом крадіжки з Рожнятівської ЦРЛ. Встановлено, що вночі 13.08.2018 уродженець Рожнятівського району проник до службового приміщення центральної районної...

Арештували снайпера за підозрою у вбивствах активістів на Майдані 07:20

Правоохоронці затримали колишнього снайпера Внутрішніх військ, якого підозрюють у вбивстві активістів Євромайдану 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Про це "Українській правді" повідомило джерело у правоохоронних органах....

Спіймали агента Кремля, що готував теракт проти українських націоналістів 05:55 2 коментарі

Правоохоронці затримали і арештували українця, який на замовлення спецслужб Росії готував терористичний акт у Херсоні, направлений проти представника "Нацкорпусу". Про це повідомляє у Facebook речниця генерального прокурора Лариса Сарган. "Указаний...

Прикарпатець убив жінку через кілька годин після знайомства (відеосюжет) 22:06 2 коментарі

На Коломийщині 54-річний прикарпатець забив до смерті жінку через кілька годин після знайомства. Це трапилось 31 жовтня. Чоловік познайомився з жінкою на вокзалі – вони обоє вели антисоціальний спосіб життя...

На Франківщині судитимуть двох грузинів, які напали на чоловіка та пограбували його 09:50

Прокуратурою Івано-Франківської області до Надвірнянського районного суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні про обвинувачення 2 осіб грузинської національностіу вчиненні нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаного із насильством, небезпечним...

На Надвірнянщині поліцейські виявили наркотики в автомобілі водія (фотофакт) 08:15

Поліцейські зупинили водія у нього не підсвічувався номерний знак, а при огляді авто у чоловіка виявили наркотики. 13 листопада близько 22 години 35 хвилин в смт. Делятин, що на Надвірнянщині,...

Як РПЦ у Донецьку вербувала заручників у бойовики. Розповідь свідка 07:51 4 коментарі

Політолог Дмитро Потєхін розповів, що під час його утримування російськими терористами в окупованому Донецьку його та інших заручників намагався завербувати в бойовики "ДНР" священик Російської православної церкви Про це Потєхін...

В Івано-Франківській області двоє кавказців напали на місцевого валютника і відібрали у нього готівки на майже мільйон гривень 18:47

Прокуратурою Івано-Франківської області до Надвірнянського районного суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні про обвинувачення 2 осіб грузинської національності. Чоловіків обвинувачують у вчиненні нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаного...

Франківські муніципальні вартові затримали незграбного крадія люків 14:58 1 коментар

Про це йшлося 13 листопада на оперативній нараді у міського голови Руслана Марцінківа. Про це доповів керівник КП «Муніципальна варта» Андрій Прусак, пише “Галка”. Муніципальна варта зафіксувала на відео чоловіка,...
  • ріел ІФ виринаюча