Щоб не стати потенційним трупом: хто, як і коли перевіряє димоходи та вентиляції в Івано-Франківську

Системи вентиляції і димоходи – ці майже невидимі конструкції є дуже важливими, адже очищають наші оселі від небезпечного чадного газу, який виділяється при роботі газових приладів.

WestNews вирішив поцікавитися, як в Івано-Франківську проходить чистка димоходів та вентеляційних каналів. Адже всім відомо, що за останній час у місті сталося дві резонансні історії – загибель сім’ї від чадного газу та скандал із будинком під номером 63, що на вулиці Шевченка.

Ігор Влізло, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, розповів, що роботи здійснюються управляючими компаніями такими як “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія”, “Дирекція замовника”, “Балтія-сервіс” та ОСББ. Також він зазначив, що найкраща картина по перевірках в МІУК, адже у них на балансі більш нові будинки.

А от серед проблемних “Балтія-Сервіс”, зокрема це пов’язано з тим, що компанія управляє старими будинках, в частині з них є пічне опалення. Пан Ігор розповідає, що в таких будинках найчастіше винуватцями у різних інцидентах є самі мешканці, бо як правило люди обманюють компанії, надаючи їм липові довідки про виконання перевірки.

“До прикладу, Шевченка 63, там люди без тепла, але газ вже включили. І ось вони кажуть: “Ви нас перевіряєте, не даєте нам ніяких можливостей і так далі”. Ми почали детальну перевірку, а вони приховали два димоходи. До чотирьох метрів сажі – це потенційні трупи. Дивуюся, як вони по сьогоднішній день ще жили. Там тяги ніякої не було. Коли почали піднімати довідки, то вияснилося, що перевірка здійснена, а отже все нормально. Тоді виникає інше питання: “Як далі вірити людям?””

Також пан Ігор додав, що після того, як будівельники виявили проблему, фірма, яка це все робила,  перенаправила довідку як негативну. Тобто, простіше кажучи, це показує недобросовісність певних інстанцій. Складається відповідно така ситуація, або люди попросили написати довідку, або майстри за сто гривень все одно її написали. Тож відповідно, якщо є акт перевірки виконаних робіт – газове господарство включає газ.

“Тобто, простіше кажучи, газовики дивляться на акт обстеження, він липовий, і це приклад не добросовісності. Я не гарантую, що ті довідки які нам надали відповідають дійсності.”

Тоді ж постає питання: “Як з цим боротися і що робити?” Пан Ігор відповідає, що примусовим шляхом в домівку зайти не може ніхто, ні поліція, ні будь-які працівники.

“В таких випадках ми тепер жорстко поступаємо – якщо немає акту перевірки, тут же ж газове господарство виключає даний будинок від газопостачання. Якщо будинок далі буде функціонувати, то станеться, не дай Боже, як на Січових Стрільців. Якщо дається липова довідка акту перевірки, то несе відповідальність підприємство, яке здійснило перевірку.”

Але тим не менш, пан Ігор зазначив, що в загальному люди з розумінням відносяться до перевірок, адже була дуже гарна просвітницька робота. Розуміють, що десь треба заплатити незначну суму, але ж краще віддати ці гроші і не ризикувати життям.

А от Геннадій Пономаренко, начальник управління житлової політики департаменту ЖКГ, голова ОСББ, розповів, що в управлінні є близько 80 проблемних будинків, в основному вони відносяться до приватних ЖЕКів, або ОСББ.

Але тим не менш роботи виконують згідно з графіком, який надає Управління газового господарства. До опалювального і після опалювального періоду мають перевірятися канали. Якщо це тільки вентиляційні канали, то достатньо однієї перевірки в рік, перед опалювальним сезоном. Грубо кажучи, акт перевірки має бути поданий до 15 жовтня до Управління газового господарства. Якщо ж говорити про великого управителя, в якого багато будинків, то звичайно, що одноразово не можливо перевірити. Тому для цього затверджуються графіки і протягом року перевіряється.

“Постійно десь виникають проблеми, але от на Шевченка 63 зібралося все разом – поруч новобудова, яка перебиває тягу, утворилася зона вітрового підпору, старі забиті канали, які потребують ремонту.

Серед проблем, з якими найчастіше зустрічаються працівники, пан Геннадій виділяє – влаштування додаткової вентиляції, яку при наявності газових приладів не можна, або засмічення.

“Дуже часто витягують птахів. Дуже важливим питанням є вентиляційні решітки. Люди не обслуговують її часто, в неї є заводська сіточка і її регулярно треба чистити. Про неї забувають, бо візуально вона не видима. А за місяць-два ця сітка, особливо жирами запливає, перетворюється на стінку, яка відповідно не пропускає повітря. Дуже часто при перевірках питання знімається їх чисткою.”

Пан Геннадій зауважив, що проблема, коли мешканці не пускають працівників є особливо актуальною в маленьких будинках. Адже є багато різних приладів, починаючи зі звичайних газових котлів і закінчуючи пічками, на які люди не завжди отримували дозвіл по підключенню нового приладу. Це в свою чергу призводить до того, що люди бояться припису на ліквідацію даного приладу.

Виконавчий директор “Балтія-сервіс”, Максим Сирлик, також розповідає, що найбільше проблем, з якими стикається компанія, виникає саме через мешканців. Причина така ж – люди не впускаю у свої помешкання працівників для перевірок, або відмовляються плати належні кошти.

“В загальному перевірено близько 50 будинків, це 350 квартир. Ситуація зараз така, що практично у всіх вентиляційних каналах потрібно робити чи ремонт, чи реконструкцію.  Само собою потрібні досить великі кошти. Жителі деяких будинків відмовляються плати кошти, які передбачені договором.”

Також він додав, що подавав пропозицію на сесію міської ради, яка відбулася 15 лютого, щоб мати право на фінансування. Управитель наголосив, що за ці кошти можна було б відновити більшість димових та вентиляційних каналів, проте рішення не прийняли.

“Є 245 будинків, які не бажають співпрацювати з компанією. Тим не менше, є 287 будинків, які виконують умови договору.”

Якщо будинки в достатньо хорошому стані, то їх зразу перевіряють і підключають. Якщо трохи складніше, то буквально на декілька годин відключається газ, і за день все вирішується. І тут зразу виникає думка, що всі балансоутримувачі “розгрібають” проблеми, які після себе залишили ЖЕКи і це проблеми, які не сформувалися за місяці – їх просто не вирішували роками. Чи не так?

Стан будинків, всієї системи, оцінюється на “3”, тобто задовільно. За словами, виконавчого директора, зараз максимально зробилися ті роботи, які були необхідні. Більше робіт вже буде проводитися влітку.

“Були порушення, які усувалися протягом дня – робилися і переобладнання, і мурування. Надто значних порушень немає. Серед надзвичайно проблемних будинків – Шевченка 63. Будинок знаходиться у зоні вітрового підпору, частину вже усунули.”

Як бачимо, основною проблемою, з якою стикаються працівники – це мешканці. Не варто думати, що схитрувавши чи обманувши, нічого не буде. Адже кожна дія має свій наслідок. І хто зна, якби могла закінчитися трагічна історія на Січових Стрільців, якби вчасно і по правилах все було зроблено. Бережіть себе і будьте свідомими!

Підготувала Люся ГРИБИК

(Visited 251 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6411

загрузка...

ЧЕСНО дослідило, як прикарпатські депутати відвідують сесії 22:06

Дисципліна депутатів Івано-Франківської облради значно погіршилася. Якщо 2017 року прогульником був кожен третій, то за рік до парламентських виборів цей показник зріс майже до 50%. Свої пропуски обранці громади пояснюють...

Цими вихідними у високогір'ї Прикарпаття буде лавинонебезпечно 18:51

Цими вихідними у високогір'ї Прикарпаття буде лавинонебезпечно У зв’язку з інтенсивною відлигою 16-18 лютого у горах Iвано-Франкiвської області очікується значна сніголавинна небезпека (3 рівень), йдеться у повідомленні УПЦЗ. Нагадаємо, що ...

У Франківську розповіли, як вшанують пам’ять Небесної Сотні 18:12 3 коментарі

Вчора, 14 лютого в Івано-Франківську під час засідання виконавчого комітету затвердили заходи відзначення в місті Дня Героїв Небесної Сотні. Так, 20 лютого о 12:45 у Меморіальному сквері відбудеться віче-реквієм і...

У Франківську налічується близько 1000 безпритульних собак 15:55

Виконавчий комітет міської ради заслухав інформацію про виконання програми поводження з безпритульними тваринами. Програма покликана зменшити кількість безпритульних тварин, забезпечити їх комфортне співіснування поряд з людиною та утвердити в суспільстві...

Понад 150000 переглядів за добу! Маленькі івано-франківці по-новому переспівали відому пісню «Гуцулка Ксеня» 13:16 9 коментарів

Відома українська пісня «Гуцулка Ксеня» зазвучала по новому і набирає популярності в мережі. За день відео, над яким працював відомий режисер Андрій Снімщиков, набрало понад 150000 переглядів та 7000 перепостів,...

Ляшко у День закоханих зробив романтичне зізнання: Ростік, дякую, що ти є (фото) 13:04 3 коментарі

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, як і його колеги, влаштував публічні вітання у мережі своїй коханій людині – Ростіку. Саме так депутат і кандидат у президенти назвав свою жінку Росіту. Окрім...

У 2019 році Івано-Франківськ повинен віддати більше 100 млн грн боргу 12:57

Івано-Франківськ повинен віддати 105,5 млн. основної суми боргу у 2019 році. Відповідна сума передбачена у бюджеті міста на 2019 рік. Загальна сума запозичень міста сягнула 646 мільйонів гривень, з яких...

«Кричіть собі на підлеглих, а не тут», - депутат облради до прокурора Івано-Франківської області 12:54 7 коментарів

Сьогодні, 15 лютого відбувається засідання 27- сесії обласної ради. Депутати вже заслухали інформацію про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2018 рік, про програму соціально-економічного та культурного розвитку...

15 лютого – Стрітення Господнє: традиції та прикмети 12:35

15 лютого християни східного обряду святкують Стрітення Господнє. У 2019 році свято припадає на п'ятницю. Це одне із 12 найголовніших церковних свят у році, хоча і не є вихідним. Стрітення...

СБУ закликає мешканців та гостей Івано-Франківщини бути пильними перед виборами 12:26 1 коментар

Перед проведенням майбутніх виборів Президента України СБУ закликає мешканців та гостей Івано-Франківської області бути уважними та обережними.  Для недопущення спроб дестабілізації громадського порядку та протидії розвідувально-підривній діяльності з боку ворожих...

Будинок Кошулинського: що відомо про маєтки кандидата в президенти (фото) 12:03 2 коментарі

19 листопада 2018 року Руслана Кошулинського висунули як єдиного кандидата в президенти від націоналістичних сил. Кандидатом на пост Президента України ЦВК зареєструвала його 28 січня 2019 року. Що відомо про нерухомість Руслана...

Депутати обласної ради просять прем’єр-міністра навести порядок в роботі АТ «Укрзалізниця» 11:16 1 коментар

Сьогодні, 15 лютого, відбувається засідання 27-ї сесії обласної ради сьомого демократичного скликання. На сесії присутні 69 депутатів. На сьогоднішньому засіданні депутати планують розглянути 26 питань, повідомляє Правда.іф. Першим питанням у...

Цієї ночі на Франківщині невідомі вкрали дитячий інвалідний візок. Мама дитини просить про допомогу (фотофакт) 11:12 2 коментарі

Сьогодні, на сторінці Типовий Калуш соціальної мережі Фейсбук, Ніна Турянська написала про крадіжку дитячого інвалідного візка. Жінка просить зголоситися очевидців події, інформує Правда.іф. «Доброго дня. Прошу про допомогу....Сьогодні вночі було...

«Ще на початку грудня розрили тротуар і так залишили», – мешканець Івано-Франківська шукає справедливості в міського голови 10:41 1 коментар

Сьогодні, на сторінці Комуналка.іф соціальної мережі Фейсбук, мешканець Івано-Франківська Віталій Боднар звернувся до міського голови Руслана Марцінківа із скаргою на служби, які розкопали і не відновили тротуар, інформує Правда.іф. «На...

«За 5 років у нас загинуло 30 осіб». Жителі Старих Кривотул просять депутатів встановити обіцяні світлофори 10:35 2 коментарі

Сьогодні, на чергову сесію обласної ради, приїхав представник громади села Старі Кривотули, повідомляє Правда.іф. Чоловік каже, що люди вже неодноразово зверталися з проханням врегулювати їхнє питання, тобто встановити світлофори. Але,...

зо років потому: як живуть воїни-афганці на Прикарпатті 10:25

Сьогодні відзначається  30-та річниця з дня виводу військ з Афганістану. З кожним роком ми все дальше від вогняних років афганської війни. Вона тривала довгих десять років і принесла смерть у...

Прикарпатця, який вбив співчарочника, триматимуть під вартою 10:16

Снятинським відділом Коломийської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за фактом нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть. Встановлено, що 08.02.2019 26-річний житель Снятинського району на ґрунті...

У Коломиї візит Юлії Тимошенко завершився конфліктом та сутичками (відео) 09:47 4 коментарі

Вчора, 14 лютого на Прикарпаття з візитом в рамках передвиборчої агітації завітала кандидат на пост Президента Юлія Тимошенко. Зустріч із містянами відбулась на одній із площ міста, інформує Типовий Франківськ....

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську 08:57

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську Анонс подій на 15.02.2019 Події: 09:00 Комплексна програма «Здорова Я» - Фітнес-студія "Адам і Єва" (вул. Курінного Чорноти, 2, корп. 4) 10:00 From Delikacia With...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

15 лютого – Стрітення Господнє; День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Рубрика виходить за підтримки Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.Франка. Окрема подяка відділу краєзнавчої літератури....
  • ріел ІФ виринаюча