Щоб не стати потенційним трупом: хто, як і коли перевіряє димоходи та вентиляції в Івано-Франківську

Системи вентиляції і димоходи – ці майже невидимі конструкції є дуже важливими, адже очищають наші оселі від небезпечного чадного газу, який виділяється при роботі газових приладів.

WestNews вирішив поцікавитися, як в Івано-Франківську проходить чистка димоходів та вентеляційних каналів. Адже всім відомо, що за останній час у місті сталося дві резонансні історії – загибель сім’ї від чадного газу та скандал із будинком під номером 63, що на вулиці Шевченка.

Ігор Влізло, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, розповів, що роботи здійснюються управляючими компаніями такими як “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія”, “Дирекція замовника”, “Балтія-сервіс” та ОСББ. Також він зазначив, що найкраща картина по перевірках в МІУК, адже у них на балансі більш нові будинки.

А от серед проблемних “Балтія-Сервіс”, зокрема це пов’язано з тим, що компанія управляє старими будинках, в частині з них є пічне опалення. Пан Ігор розповідає, що в таких будинках найчастіше винуватцями у різних інцидентах є самі мешканці, бо як правило люди обманюють компанії, надаючи їм липові довідки про виконання перевірки.

“До прикладу, Шевченка 63, там люди без тепла, але газ вже включили. І ось вони кажуть: “Ви нас перевіряєте, не даєте нам ніяких можливостей і так далі”. Ми почали детальну перевірку, а вони приховали два димоходи. До чотирьох метрів сажі – це потенційні трупи. Дивуюся, як вони по сьогоднішній день ще жили. Там тяги ніякої не було. Коли почали піднімати довідки, то вияснилося, що перевірка здійснена, а отже все нормально. Тоді виникає інше питання: “Як далі вірити людям?””

Також пан Ігор додав, що після того, як будівельники виявили проблему, фірма, яка це все робила,  перенаправила довідку як негативну. Тобто, простіше кажучи, це показує недобросовісність певних інстанцій. Складається відповідно така ситуація, або люди попросили написати довідку, або майстри за сто гривень все одно її написали. Тож відповідно, якщо є акт перевірки виконаних робіт – газове господарство включає газ.

“Тобто, простіше кажучи, газовики дивляться на акт обстеження, він липовий, і це приклад не добросовісності. Я не гарантую, що ті довідки які нам надали відповідають дійсності.”

Тоді ж постає питання: “Як з цим боротися і що робити?” Пан Ігор відповідає, що примусовим шляхом в домівку зайти не може ніхто, ні поліція, ні будь-які працівники.

“В таких випадках ми тепер жорстко поступаємо – якщо немає акту перевірки, тут же ж газове господарство виключає даний будинок від газопостачання. Якщо будинок далі буде функціонувати, то станеться, не дай Боже, як на Січових Стрільців. Якщо дається липова довідка акту перевірки, то несе відповідальність підприємство, яке здійснило перевірку.”

Але тим не менш, пан Ігор зазначив, що в загальному люди з розумінням відносяться до перевірок, адже була дуже гарна просвітницька робота. Розуміють, що десь треба заплатити незначну суму, але ж краще віддати ці гроші і не ризикувати життям.

А от Геннадій Пономаренко, начальник управління житлової політики департаменту ЖКГ, голова ОСББ, розповів, що в управлінні є близько 80 проблемних будинків, в основному вони відносяться до приватних ЖЕКів, або ОСББ.

Але тим не менш роботи виконують згідно з графіком, який надає Управління газового господарства. До опалювального і після опалювального періоду мають перевірятися канали. Якщо це тільки вентиляційні канали, то достатньо однієї перевірки в рік, перед опалювальним сезоном. Грубо кажучи, акт перевірки має бути поданий до 15 жовтня до Управління газового господарства. Якщо ж говорити про великого управителя, в якого багато будинків, то звичайно, що одноразово не можливо перевірити. Тому для цього затверджуються графіки і протягом року перевіряється.

“Постійно десь виникають проблеми, але от на Шевченка 63 зібралося все разом – поруч новобудова, яка перебиває тягу, утворилася зона вітрового підпору, старі забиті канали, які потребують ремонту.

Серед проблем, з якими найчастіше зустрічаються працівники, пан Геннадій виділяє – влаштування додаткової вентиляції, яку при наявності газових приладів не можна, або засмічення.

“Дуже часто витягують птахів. Дуже важливим питанням є вентиляційні решітки. Люди не обслуговують її часто, в неї є заводська сіточка і її регулярно треба чистити. Про неї забувають, бо візуально вона не видима. А за місяць-два ця сітка, особливо жирами запливає, перетворюється на стінку, яка відповідно не пропускає повітря. Дуже часто при перевірках питання знімається їх чисткою.”

Пан Геннадій зауважив, що проблема, коли мешканці не пускають працівників є особливо актуальною в маленьких будинках. Адже є багато різних приладів, починаючи зі звичайних газових котлів і закінчуючи пічками, на які люди не завжди отримували дозвіл по підключенню нового приладу. Це в свою чергу призводить до того, що люди бояться припису на ліквідацію даного приладу.

Виконавчий директор “Балтія-сервіс”, Максим Сирлик, також розповідає, що найбільше проблем, з якими стикається компанія, виникає саме через мешканців. Причина така ж – люди не впускаю у свої помешкання працівників для перевірок, або відмовляються плати належні кошти.

“В загальному перевірено близько 50 будинків, це 350 квартир. Ситуація зараз така, що практично у всіх вентиляційних каналах потрібно робити чи ремонт, чи реконструкцію.  Само собою потрібні досить великі кошти. Жителі деяких будинків відмовляються плати кошти, які передбачені договором.”

Також він додав, що подавав пропозицію на сесію міської ради, яка відбулася 15 лютого, щоб мати право на фінансування. Управитель наголосив, що за ці кошти можна було б відновити більшість димових та вентиляційних каналів, проте рішення не прийняли.

“Є 245 будинків, які не бажають співпрацювати з компанією. Тим не менше, є 287 будинків, які виконують умови договору.”

Якщо будинки в достатньо хорошому стані, то їх зразу перевіряють і підключають. Якщо трохи складніше, то буквально на декілька годин відключається газ, і за день все вирішується. І тут зразу виникає думка, що всі балансоутримувачі “розгрібають” проблеми, які після себе залишили ЖЕКи і це проблеми, які не сформувалися за місяці – їх просто не вирішували роками. Чи не так?

Стан будинків, всієї системи, оцінюється на “3”, тобто задовільно. За словами, виконавчого директора, зараз максимально зробилися ті роботи, які були необхідні. Більше робіт вже буде проводитися влітку.

“Були порушення, які усувалися протягом дня – робилися і переобладнання, і мурування. Надто значних порушень немає. Серед надзвичайно проблемних будинків – Шевченка 63. Будинок знаходиться у зоні вітрового підпору, частину вже усунули.”

Як бачимо, основною проблемою, з якою стикаються працівники – це мешканці. Не варто думати, що схитрувавши чи обманувши, нічого не буде. Адже кожна дія має свій наслідок. І хто зна, якби могла закінчитися трагічна історія на Січових Стрільців, якби вчасно і по правилах все було зроблено. Бережіть себе і будьте свідомими!

Підготувала Люся ГРИБИК

(Visited 234 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5578

Держгеонадра звернулася до Івано-Франківської облради щодо спецдозволів на видобуток газу 00:13 1 коментар

4 жовтня Державна служба геології і надр України звернулася до влади п'яти областей, де ведеться видобуток газу. Вона відправила на погодження дані щодо продажу на аукціоні 13 спецдозволів на користування...

Лісова мафія: чому закон не може захистити Карпати від нещадних вирубок? (відеосюжет) 23:21

Минулого тижня ТСН.Тиждень показав, як у Карпатах вирубують найцінніший у Європі праліс. Його знищення – катастрофа для всіх, кажуть експерти. Для дикої природи: бо знищують її неповторний мікро-світ. І для...

Скільки депутатів франківської міськради використовують Facebook для роботи з виборцями 23:08

ГО “Центр Політичних Студій” реалізовує в Івано-Франківську проект “Атестація депутатів місцевих рад”. За підсумками кожного року діяльності Івано-Франківської міської ради депутатам будуть виставлятись оцінки їх ефективності. Одним із критеріїв ефективності...

На франківського забудівника відкрили справу за зайві поверхи: власниками фірми виявились скандальні народні депутати 22:44 1 коментар

Івано-Франківський міський суд надав дозвіл на тимчасовий доступ до документації ДАБІ через завищену поверховість під час будівництва будинків ТзОВ "Арсенал Сіті". Як зазначається у матеріалах справи, 12 вересня слідчий звернувся...

Де франківці можуть здати відсортоване сміття (перелік пунктів прийому) 21:47

В Івано-Франківську діє безліч пунктів приймання вторсировини. Тож кожен свідомий франківець для того, щоб зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище, може зайнятись сортуванням сміття. Вже понад рік у місті обгоровоюють...

На Івано-Франківщині можуть ліквідувати два інтернати 20:56

Вчора, 16 вересня, в Івано-Франківську відбулося засідання президії обласної ради. Члени президії винесли на розгляд сесії проект рішення “Про реформування системи освітніх інтернатних закладів області в умовах Національної стратегії деінституалізації”,...

В Івано-Франківську на оновленій вулиці посадять дерева майже на 400 тисяч гривень 19:27 7 коментарів

В Івано-Франківську на оновленій вулиці Лесі Українки та на площі Міцкевича планують організувати висадку дерев. У розмові журналістці WestNews директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак розповів, що фахівці департаменту провели...

Стали відомими подробиці з життя прикарпатки, яка зарізала свою дитину 18:51 1 коментар

Раніше ЗМІ повідомляли, що позавчора, 15 жовтня, на Богородчанщині мати зарізала новонародженого сина. Жінка народила хлопчика на території свого домоволодіння, після чого, взяла до рук ножа та нанесла немовляті близько...

«Влада завжди подібна на своїх виборців». Відомі мешканці Івано-Франківська фотографуються з овочами на голові (фотофакт) 18:44 4 коментарі

Незвичний флешмоб шириться в мережі Фейсбук. Відомі мешканці Івано-Франківська фотографуються…з овочами на голові, інформує Правда.іф. Нагадаємо, вчора у Івано-Франківську становили новий рекорд України – школярів примусили сфотографуватися у вигляді тарілки...

«Не раджу брати шлюб в нашому ЗАГСі», – крик душі мешканки Івано-Франківська 18:18 3 коментарі

Мешканка Івано-Франківська Мирослава Крижанівська в групі Комуналка.іф соціальної мережі Фейсбук поділилася своїми не надто приємними враженнями від реєстрації шлюбу сина, інформує Правда.іф. «Шановні мешканці нашого міста, хочу поділитися своїми враженнями...

НАБУ знайшло 220 пам'ятних монет України в судді з Івано-Франківська 18:01 1 коментар

У підозрюваного детективами НАБУ в отриманні неправомірної вигоди в 5 тисяч євро судді Господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булки знайшли 220 пам'ятних монет України. Про це йдеться в ухваду Солом'янського...

На Прикарпатті у 155 школах перевірили харчування та назвали підприємців, які постачають неякісні продукти (список) 17:46 1 коментар

На виконання регіональної цільової програми "Дітям Прикарпаття – якісне харчування" спеціалісти Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели відбір проб харчових продуктів у школах і дитячих закладах області та провели лабораторні дослідження,...

Заснована місяць тому фірма зі статутним капіталом у тисячу гривень хоче 15 га на Прикарпатті нібито під вітроелектростанцію 17:09 1 коментар

ТОВ "ВЕС Прикарпаття" заявило про намір спорудити у Рожнятівському районі вітроелектростанцію (ВЕС), площа якої становитиме приблизно 15 га на території трьох сільських рад. Вітряк у селі Шевченкове Долинського району Про...

У Франківську розшукують водія, який щойно збив дівчину (фотофакт) 17:00

В Івано-Франківську, на вул. Мазепи, на пішохідному переході біля магазину Копійочка водій здійснив наїзд на двох дівчат. Потерпілі в лікарні. Про це повідомив брат однієї з дівчат, інформує Правда.іф. "Терміново...

LAMA запрошує франківців на святкування восьмої річниці “M Group Development” 16:36 5 коментарів

LAMA запрошує на святкування восьмої річниці будівельної компанії  “M Group Development“.   Зірка LAMA запрошує франківців на концерт на честь святкування восьмої річниці будівельної компанії  “M Group Development“. Привіт, мої любі...

У Івано-Франківську відкрили виставку, присвячену 100-річчю ЗУНР (фоторепортаж) 15:32

Сьогодні, 17 жовтня, в Музеї визвольних змагань імені Степана Бандери відбулося відкриття виставки, присвяченої 100-річчю ЗУНРу "Станіславів - столиця ЗУНР", інформує Правда.іф. “Наше місто було столицею Західно-Української Народної Республіки. Сто...

Франківців запрошують вийти на “Ходу за свободу” 15:12 1 коментар

Всеукраїнська акція “Хода за свободу” приурочена до європейського дня боротьби з торгівлею людьми, що відзначають 18 жовтня. Як повідомляють в мережі організатри заходу, акція не є протестом, це мовчазна і мирна хода,...

Виконком затвердив нові повноваження міської комісії з призначення субсидій 14:27

Комісія розглядає заяви осіб, яким може бути відмовлено у призначені субсидій через нові обмеження, запроваджені урядом. Зокрема мова йде про заяви непрацюючих осіб, які проживають самі, на понаднормову площу житла....

Тепло увімкнули, але не всюди: Франківці скаржаться на холодні батареї 14:15 1 коментар

З 16 жовтня в Івано-Франківську офіційно стартував опалювальний сезон. Протягом ночі тепловики запускали опалення на всіх котельнях міста. Як запевняють тепловики, щоб система повністю запрацювала необхідно три дні, інформує Бліц-Інфо. Наразі...

Коли в Україні похолодає: відповідь синоптика 14:05

В Україні продовжує тривати бабине літо. Проте, вже наприкінці цього тижня, на зміну теплій, сонячній і ясній погоді прийдуть холоди та дощі. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко на своїй...
  • ріел ІФ виринаюча