Щодня жителі передмістя Івано-Франківська наражаються на смертельну небезпеку (фоторепортаж)

В Ямниці 66-річна жінка потрапила під потяг, коли звично переходила колії, пролазячи під вагонами. Вона встигла перелізти, але коли перетягувала сумки, то поїзд рушив. Мешканці Ямниці роками добиваються побудови в тому місці надземного пішохідного переходу. А поки його немає – перелазять під вагонами чи поміж них, ризикуючи життям…

 

Кров, пальці, огірки…

Лихо сталося в ніч з 22 на 23 серпня на станції Ямниця. Оскільки не всі вагони були розділені, то пенсіонерка пролазила попід ними. Вона встигла перейти лише три колії з семи, а на четвертій потяг рушив… Як наслідок, жінка залишилася без кількох пальців на правій руці та отримала перелом лівого плеча, пише ГК.

На місце події одразу ж викликали поліцію та швидку. Ще до приїзду медиків першу допомогу потерпілій надала лікарка з ПрАТ «Івано-Франківськцемент», що розташоване поруч.

Хоч все трапилося ще 11 хвилин на першу, зранку 23 серпня на коліях було дуже багато крові, змивати її ніхто не поспішав. Поруч валялися розкидані огірки, які несла жінка. А її пальці так і залишилися на рейках, перетворившись на криваве місиво. У шоковому стані та зі значною втратою крові пенсіонерку госпіталізували.

У поліції повідомили, що за фактом наїзду потяга на пенсіонерку проводиться перевірка, однак це вважається нещасним випадком.

Задавнена проблема

Будівництва надземного пішохідного переходу над коліями мешканці Ямниці добиваються вже давно. Однак їм завжди відповідали, що це не в пріоритеті і на це немає грошей. І все б нічого, але Ямниця, а тепер і ОТГ з центром у ній є найбагатшими в області.

З розвитком ПрАТ «Івано-Франківськцемент», що розташоване поруч із станцією, колій ставало чимраз більше. Зараз їх – сім. За коліями в мікрорайоні Кутець проживає четвертина мешканців села. Щоб дістатися у центр, піти на автобусну зупинку чи в школу, їм доводиться переходити через ці колії, де відстоюються вантажні вагони. Якщо вони розділені, то перейти легко. Однак часто вагони з’єднані, і доводиться пролізати попід чи між ними. Цим люди наражають себе на небезпеку, адже в будь-яку мить поїзд може рушити. Саме так днями і сталося…

Депутатка Ямницької сільради Мирослава Бялюк, яка добивається побудови переходу, розповідає, що діти і молодь лізуть через вагони, а старші, як пси – на четвереньках попід ними. Вона каже, що два роки тому на колії загинула людина, але тоді приїхало керівництво з Івано-Франківська і залагодило справу. А люди як лазили, так і лазять. Однак вони вже втомилися від цього і добиваються побудови надземного пішохідного переходу, щоб можна було перейти колії і не переживати за своє життя.

Дістатися з Кутця у центр Ямниці можна і через підземний переїзд, що приблизно за півкілометра від усталеного місця переходу колії. Однак, як зауважує пані Мирослава, ним страшно ходити навіть вдень, не те що вночі. Мешканці називають його не інакше, як «діра». Річ у тому, що переїзд дуже вузький та не поділений окремо для машин і пішоходів. Тож коли ним проїжджають автомобілі, то люди мусять «прилипати» до стін. До того ж, перехід зовсім не освітлений, у дощ вода капає людям на голови, а взимку там –бурульки і лід.

З-під вагона – в операційну

Тож у мешканців Кутця вибір невеликий: або пролізати під вагонами, або йти через «діру». Пенсіонерка, як і більшість мешканців, обрала перший варіант. Саме через це опинилася на лікарняному ліжку.

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії ОКЛ Ігор Пулик розповідає, що жінка поступила зразу в операційну травматологічного відділення. Вона перебувала у стані травматичного шоку.

«У неї були відірвані три пальці на правій руці. Їх не можна було пришити, та й не було тих пальців. Тому зробили первинну хірургічну обробку рани і наклали шви. Також у неї є перелом лівої плечової кістки, тому наклали гіпс і вона знаходиться в реанімації. Їй проводилася загальна анестезія, і вона вже прийшла до себе», – повідомив лікар.

Вже надвечір 23 серпня пані Ларису перевели знову в травматологічне відділення, де вона пробуде приблизно 10 днів, адже рани можуть гноїтися.

«Жінка розповіла, що квапилась на якийсь пасажирський поїзд до Івано-Франківська. Щастя, що вона залишилась жива і не має таких травм, які могли би бути після потрапляння під поїзд», – додає медик.

Збіг обставин

Заступниця начальника станції Руслана Лисак повідомила, що цей прохід службовий і люди не мають права ходити через нього. Однак, незважаючи на це, ним користуються як дорослі, так і діти.

«Перехід є біля переїзду і попід міст. Чого вони сюди ходять? Чомусь ні один працівник станції собі не дозволяє лізти попід вагони. Всі знають, що це зона підвищеної небезпеки, а люди постійно лазять. Батьки ще дітей пхають попід вагони. Якщо вони не бояться, то хто має відповідати за це?!» – обурюється заступниця.

Каже, що людей не раз попереджували, що тут не можна ходити, але вони не слухають. Вже навіть з головою сільради про це говорили, та ефекту немає.

«Наскільки я чула, то жінці – 66 років і вона перелазила з чотирма сумками. Люди тут постійно ходять і навіть не звертають уваги на попередження, що поїзд прибуває чи рушає. Наскільки мені відомо, він заїжджав на завод вже готовий до відправлення. Мабуть, за цей період так вийшло», – додає пані Лисак.

Заступниця начальника станції визнає, що проблема тут справді є, і немала. Тим паче, що зараз почнеться школа і переходити колії та перелазити попід чи між вагонами буде багато дітей. Каже, що колись було менше роботи, тому старалися зразу розділяти вагони, і перехід був майже завжди відкритий.

«Ну, ми ж не винні що підприємство працює і є багато роботи. Я не раз сама сварилася з людьми. Вони не бояться нічого і сваряться з нами. Буває, що заходять декілька поїздів, і ми не встигаємо. Інколи наші люди стають на переході і не пускають людей. А це була ніч, може, мали якусь роботу. Ніхто не сподівався», – зазначає вона.

Нещасний випадок з пенсіонеркою Руслана Лисак називає просто збігом обставин і додає, що зараз вже планується будівництво надземного пішохідного переходу. Однак не в цьому місці, а аж біля церкви, бо там менше колій. Каже, що люди, звісно, хочуть тут, але не виходить. Втім, якщо надземний перехід збудують таки біля церкви, то немає гарантії, що мешканці не продовжать  переходити колії там, де звикли.

Після наїзду на пенсіонерку на залізниці створили спеціальну комісію, яка має  вивчити обставини того, що сталося. Наступного дня після цього випадку начальниця станції Ямниці їздила до Івано-Франківська з поясненнями.

Ніхто не застрахований

Голова Ямницької ОТГ Роман Крутий наступного дня після нещасного випадку сказав, що не знає його обставин. Але запевнив, що зараз працює “в напрямку будівництва надземного пішохідного переходу”. На відміну від заступниці начальниці станції, повідомив, що остаточного місця побудови ще не визначено – все буде залежати від висновків комісії.

Голова зазначив, що, отримавши звернення від Мирослави Бялюк, в ОТГ взялися за це будівництво. Додав, що гроші на це є, тому він не знає, чому раніше хтось говорив, що їх немає. Зараз пішохідний перехід через колії встановлюють біля сільради. Найважче в його будівництві було отримати погодження від «Укрзалізниці» – втручалися навіть народні депутати, щоб вона видала технічні умови.

«Буде сигналізатор, нормальна доріжка. До 10 вересня нам обіцяли, що буде проект. Коштує перехід 1 млн. 200 гривень. Надземний, кажуть, може коштувати 3 млн., а може – і 10 млн., точно не знаю. То ми так на око визначаємо поки що. Люди мали б оберігати своє життя. Може, зробити зайві кількасот метрів і безпечно перейти?» – міркує голова громади.

Втім будівництво надземного моста – це довготривалий проект. Що робити зараз, щоб убезпечити людей, голова не знає. Мовляв, ніхто ні від чого не застрахований і можна на рівному місці ногу зламати…

Депутатка Бялюк попереджає, що мешканці Ямниці готові вдатися до радикальних дій і перекрити дорогу. Мовляв, планували це зробити ще в липні, але їх відговорили. «Голова сказав, що триває процедура. От вам і процедура!» – висловлює невдоволення пані Мирослава.

Наталя ДЕРКЕВИЧ

(Visited 403 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Та пох. Одним свідомітом більше одним менше. Яка х.ня

  Гість,

  …”Однак їм завжди відповідали, що це не в пріоритеті і на це немає грошей…”
  В пріоритеті – памятники бендерівцям , різні вшанування , співучі патріотичні заходи , тощо .
  За ті гроші , на икі побдували дамбу в долішному кінці – можна було побудувати десять надземних переходів …
  Най вчителі в школах і ксьонз в церкві – розповідають учням і парафіянам , що неможна лізти під вагонами , замість української пропоганди про россіян

  Гість,

  ЦШК повинен мати свою вітку для формування вагонного складу…

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5436

Золота осінь: В мережу виклали вражаючі фото Дністровського каньйону (фоторепортаж) 23:08

Важко всидіти вдома, коли така гарна, тепла погода. Тим більше, коли така особливо красива осінь. Неймовірні фото осені у Дністровському каньйоні виклав у мережу директор Дністровського РЛП Михайло Ковтун, пише...

Зірка “Жіночого кварталу” зробила пародію на відому співачку з Івано-Франківська (відеофакт) 22:44

Співачка Віра Кекелія, учасниця шоу “Голос країни” на 1+1, взяла участь у новому проекті на телеканалі – жіночій версії “Кварталу-95”. В інтерв’ю для “Світського життя” вона розповіла, що проходячи кастинг для...

Гуцул з Криворівні розкрив таємницю галюциногенного кореня матриган (відео) 22:06 1 коментар

Мешканець Криворівні повідав про галюциногенний корінь матриган (беладонну), з яким пов'язано безліч ритуалів. Так, якщо копати рослину зі спокоєм і зосередженістю, то її відвар не принесе жодної шкоди, лише користь....

Станиславівські оголошення: про людей, які грали в ігри 21:47

Сто років тому в Станиславові не було ні комп’ютерних "стрілялок", ні "стратегій", але любителів і навіть фанатів різноманітних ігор вистачало. Незважаючи на те, що участь у деяких іграх каралася законом....

На "БАМі" трапилося масштабне ДТП. Пошкоджено декілька легкових машин та фуру (фотофакт) 21:17 1 коментар

Близько 19:55 на вулиці Довженка біля переходу до ГБК сталася аварія. Як інформують в оперативному чаті “112” зіткнулися чотири легкових автомобілі та фура. Речник поліції Микола Гурак повідомив, що там...

Ветеран визвольних змагань франківець Михайло Мулик: «Боляче усвідомлювати, що держава, за яку я боровся, не хоче мене реабілітувати» 20:35 4 коментарі

Почесному громадянину Івано-Франківська, ветерану дивізії «Галичина», голові станиці Галицького братства 1-ї Української дивізії  Української Національної Армії Михайлу Мулику 28 жовтня виповнюється 98 років. Народився в с. Горожанка, Монастирецького району, Тернопільської...

В Івано-Франківську агресивний "авторагуль" погрожував людям зброєю (фотофакт) 20:02 5 коментарів

У вівторок, 16 жовтня, близько дев’ятої години ранку, до франківських правоохоронців надійшло повідомлення від жителів міста. Громадяни скаржилися на те, що невідомий чоловік, перебуваючи у транспортному засобі, вчинив конфлікт з ними та погрожував...

Нескорений: один з останніх командирів УПА, якому зараз 95 років, мешкає у Коломиї (відео) 19:52 3 коментарі

Він прославився боєм за Космач у 1945-му, коли разом зі своїми побратимами - Березівською сотнею, знищили каральний полк НКВС - понад 400 осіб. Легендарний “Кривоніс” каже, що шкодує, що йому...

Обереги від блискавки, мольфи: у Верховині працює музей магії (фото+відео) 19:27 1 коментар

У Верховині працює музей магії: там можна побачити цікаві обереги, які належали мольфарам й мають незвичайні властивості. Музей Гуцульської магії розташований у Верховині на березі річки Жаб’євський потік на території...

Франківка просить небайдужих допомогти її мамі подолати рак четвертої стадії 18:51

В травні 2017 року франківчанці Рудик Ользі поставили страшний діагноз - рак яєчників четвертої стадії. У мережі донька жінки Оксана благає про допомогу, пише  Бліц-Інфо. “На даний момент, моя сильна духом і...

На Тлумаччині відбувся фестиваль капусти (фоторепортаж) 17:46

Голубці і вареники з капусти, квашенина і особлива весільна страва – приймана капуста, пиріжки, салати і навіть печиво з капусти – все це і не тільки можна було побачити і...

В передмісті Івано-Франківська проходять зйомки фільму про короля Данила (фото+відео) 17:09

На Прикарпатті знімають сцени до фільму Тараса Химича про короля Данила. У селі Павлівка біля Івано-Франківська проходять зйомки фільму про короля Данила. Знімають кінні сцени, все, що пов’язано з кінними...

На Донбасі виявили новітню російську військову техніку: фото 16:30 1 коментар

На непідконтрольній Україні території Донбасу виявлені докази присутності сучасної російської військової техніки. Йдеться про нещодавно створений модуль супутникового зв'язку. Про це розповідає лабораторія цифрової судової експертизи DFRLab у своєму розслідуванні. Дослідникам вдалось довести...

Маршрут вихідного дня: Водоспад “Дівочі сльози” (фоторепортаж) 16:23

Водоспад “Дівочі сльози” розташований в Ісакові на межі Городенківського та Тлумацького районів. Це ще одна місцина, яку варто відвідати на Прикарпатті. Його основою є мох, який упродовж століть ріс, відмирав,...

Відомий ведучий у популярному шоу розповів про натхнення від гір Прикарпаття (фото+відео) 15:44

Відомий український телеведучий Руслан Сенічкін у шоу “Танці з зірками” розповів, що черпає натхення у Карпатах, інформує WestNews. Зірковий ведучий розповів, що надихає його партнерка Яна Цибульська. Крім того Руслан...

У мережі з’явилися нові фотографії із знімального майданчика фільму «Довбуш» (фоторепортаж) 15:16 1 коментар

На Прикарпатті тривають зйомки історичного фільму про легендарного опришка Олексу Довбуша, інформує Правда.іф. Мешканка Львова Iryna Fedun виклала на своїй сторінці фотографії із знімального майданчика, підписавши свій пост «Дорогі наші...

Франківці скаржаться на шум від нічного клубу в центрі міста, котрий не має дозволів (фоторепортаж) 15:03 4 коментарі

Франківці скаржаться на гучну музику і шум від нічого клубу “InSide”, який розташований по вулиці Шеремети, 4. Мешканець однієї з квартир Юрій Кріль розповів “Галці”, що клуб знаходиться впритул до...

Журналістка з Івано-Франківська разом з українськими зірками прикрасять благодійний календар (фоторепортаж) 14:58

Журналістка з Івано-Франківська Христина Решетнік разом з іншими зірками взяла участь у зйомці благодійного календаря, інформує WestNews. Треті “Щирі” присвячені українським народним святам та обрядам. У зйомці благодійного календаря цього...

Об’єднання бульварів: чим живе “п’яний ринок” під час з’єднання двох вулиць (фоторепортаж) 14:27

Об’єднання Північного та Південного бульварів – те, що чекають франківці вже декілька років. Не обходиться й без труднощів, проте влада, за її словами, старається все владнати заради очікуваного результату. На...

На "Каскаді" у відкритий люк провалилася автівка (фотофакт) 14:11 1 коментар

Як раніше інформували ЗМІ, 12 жовтня у Франківську на вулиці 24 серпня юний велосипедист серйозно травмувався на дорозі, котру ремонтують. Тоді хлопець, їдучи по дорозі у темну пору доби, не побачив відкритий люк...
 • ріел ІФ виринаюча