Щодня жителі передмістя Івано-Франківська наражаються на смертельну небезпеку (фоторепортаж)

В Ямниці 66-річна жінка потрапила під потяг, коли звично переходила колії, пролазячи під вагонами. Вона встигла перелізти, але коли перетягувала сумки, то поїзд рушив. Мешканці Ямниці роками добиваються побудови в тому місці надземного пішохідного переходу. А поки його немає – перелазять під вагонами чи поміж них, ризикуючи життям…

 

Кров, пальці, огірки…

Лихо сталося в ніч з 22 на 23 серпня на станції Ямниця. Оскільки не всі вагони були розділені, то пенсіонерка пролазила попід ними. Вона встигла перейти лише три колії з семи, а на четвертій потяг рушив… Як наслідок, жінка залишилася без кількох пальців на правій руці та отримала перелом лівого плеча, пише ГК.

На місце події одразу ж викликали поліцію та швидку. Ще до приїзду медиків першу допомогу потерпілій надала лікарка з ПрАТ «Івано-Франківськцемент», що розташоване поруч.

Хоч все трапилося ще 11 хвилин на першу, зранку 23 серпня на коліях було дуже багато крові, змивати її ніхто не поспішав. Поруч валялися розкидані огірки, які несла жінка. А її пальці так і залишилися на рейках, перетворившись на криваве місиво. У шоковому стані та зі значною втратою крові пенсіонерку госпіталізували.

У поліції повідомили, що за фактом наїзду потяга на пенсіонерку проводиться перевірка, однак це вважається нещасним випадком.

Задавнена проблема

Будівництва надземного пішохідного переходу над коліями мешканці Ямниці добиваються вже давно. Однак їм завжди відповідали, що це не в пріоритеті і на це немає грошей. І все б нічого, але Ямниця, а тепер і ОТГ з центром у ній є найбагатшими в області.

З розвитком ПрАТ «Івано-Франківськцемент», що розташоване поруч із станцією, колій ставало чимраз більше. Зараз їх – сім. За коліями в мікрорайоні Кутець проживає четвертина мешканців села. Щоб дістатися у центр, піти на автобусну зупинку чи в школу, їм доводиться переходити через ці колії, де відстоюються вантажні вагони. Якщо вони розділені, то перейти легко. Однак часто вагони з’єднані, і доводиться пролізати попід чи між ними. Цим люди наражають себе на небезпеку, адже в будь-яку мить поїзд може рушити. Саме так днями і сталося…

Депутатка Ямницької сільради Мирослава Бялюк, яка добивається побудови переходу, розповідає, що діти і молодь лізуть через вагони, а старші, як пси – на четвереньках попід ними. Вона каже, що два роки тому на колії загинула людина, але тоді приїхало керівництво з Івано-Франківська і залагодило справу. А люди як лазили, так і лазять. Однак вони вже втомилися від цього і добиваються побудови надземного пішохідного переходу, щоб можна було перейти колії і не переживати за своє життя.

Дістатися з Кутця у центр Ямниці можна і через підземний переїзд, що приблизно за півкілометра від усталеного місця переходу колії. Однак, як зауважує пані Мирослава, ним страшно ходити навіть вдень, не те що вночі. Мешканці називають його не інакше, як «діра». Річ у тому, що переїзд дуже вузький та не поділений окремо для машин і пішоходів. Тож коли ним проїжджають автомобілі, то люди мусять «прилипати» до стін. До того ж, перехід зовсім не освітлений, у дощ вода капає людям на голови, а взимку там –бурульки і лід.

З-під вагона – в операційну

Тож у мешканців Кутця вибір невеликий: або пролізати під вагонами, або йти через «діру». Пенсіонерка, як і більшість мешканців, обрала перший варіант. Саме через це опинилася на лікарняному ліжку.

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії ОКЛ Ігор Пулик розповідає, що жінка поступила зразу в операційну травматологічного відділення. Вона перебувала у стані травматичного шоку.

«У неї були відірвані три пальці на правій руці. Їх не можна було пришити, та й не було тих пальців. Тому зробили первинну хірургічну обробку рани і наклали шви. Також у неї є перелом лівої плечової кістки, тому наклали гіпс і вона знаходиться в реанімації. Їй проводилася загальна анестезія, і вона вже прийшла до себе», – повідомив лікар.

Вже надвечір 23 серпня пані Ларису перевели знову в травматологічне відділення, де вона пробуде приблизно 10 днів, адже рани можуть гноїтися.

«Жінка розповіла, що квапилась на якийсь пасажирський поїзд до Івано-Франківська. Щастя, що вона залишилась жива і не має таких травм, які могли би бути після потрапляння під поїзд», – додає медик.

Збіг обставин

Заступниця начальника станції Руслана Лисак повідомила, що цей прохід службовий і люди не мають права ходити через нього. Однак, незважаючи на це, ним користуються як дорослі, так і діти.

«Перехід є біля переїзду і попід міст. Чого вони сюди ходять? Чомусь ні один працівник станції собі не дозволяє лізти попід вагони. Всі знають, що це зона підвищеної небезпеки, а люди постійно лазять. Батьки ще дітей пхають попід вагони. Якщо вони не бояться, то хто має відповідати за це?!» – обурюється заступниця.

Каже, що людей не раз попереджували, що тут не можна ходити, але вони не слухають. Вже навіть з головою сільради про це говорили, та ефекту немає.

«Наскільки я чула, то жінці – 66 років і вона перелазила з чотирма сумками. Люди тут постійно ходять і навіть не звертають уваги на попередження, що поїзд прибуває чи рушає. Наскільки мені відомо, він заїжджав на завод вже готовий до відправлення. Мабуть, за цей період так вийшло», – додає пані Лисак.

Заступниця начальника станції визнає, що проблема тут справді є, і немала. Тим паче, що зараз почнеться школа і переходити колії та перелазити попід чи між вагонами буде багато дітей. Каже, що колись було менше роботи, тому старалися зразу розділяти вагони, і перехід був майже завжди відкритий.

«Ну, ми ж не винні що підприємство працює і є багато роботи. Я не раз сама сварилася з людьми. Вони не бояться нічого і сваряться з нами. Буває, що заходять декілька поїздів, і ми не встигаємо. Інколи наші люди стають на переході і не пускають людей. А це була ніч, може, мали якусь роботу. Ніхто не сподівався», – зазначає вона.

Нещасний випадок з пенсіонеркою Руслана Лисак називає просто збігом обставин і додає, що зараз вже планується будівництво надземного пішохідного переходу. Однак не в цьому місці, а аж біля церкви, бо там менше колій. Каже, що люди, звісно, хочуть тут, але не виходить. Втім, якщо надземний перехід збудують таки біля церкви, то немає гарантії, що мешканці не продовжать  переходити колії там, де звикли.

Після наїзду на пенсіонерку на залізниці створили спеціальну комісію, яка має  вивчити обставини того, що сталося. Наступного дня після цього випадку начальниця станції Ямниці їздила до Івано-Франківська з поясненнями.

Ніхто не застрахований

Голова Ямницької ОТГ Роман Крутий наступного дня після нещасного випадку сказав, що не знає його обставин. Але запевнив, що зараз працює “в напрямку будівництва надземного пішохідного переходу”. На відміну від заступниці начальниці станції, повідомив, що остаточного місця побудови ще не визначено – все буде залежати від висновків комісії.

Голова зазначив, що, отримавши звернення від Мирослави Бялюк, в ОТГ взялися за це будівництво. Додав, що гроші на це є, тому він не знає, чому раніше хтось говорив, що їх немає. Зараз пішохідний перехід через колії встановлюють біля сільради. Найважче в його будівництві було отримати погодження від «Укрзалізниці» – втручалися навіть народні депутати, щоб вона видала технічні умови.

«Буде сигналізатор, нормальна доріжка. До 10 вересня нам обіцяли, що буде проект. Коштує перехід 1 млн. 200 гривень. Надземний, кажуть, може коштувати 3 млн., а може – і 10 млн., точно не знаю. То ми так на око визначаємо поки що. Люди мали б оберігати своє життя. Може, зробити зайві кількасот метрів і безпечно перейти?» – міркує голова громади.

Втім будівництво надземного моста – це довготривалий проект. Що робити зараз, щоб убезпечити людей, голова не знає. Мовляв, ніхто ні від чого не застрахований і можна на рівному місці ногу зламати…

Депутатка Бялюк попереджає, що мешканці Ямниці готові вдатися до радикальних дій і перекрити дорогу. Мовляв, планували це зробити ще в липні, але їх відговорили. «Голова сказав, що триває процедура. От вам і процедура!» – висловлює невдоволення пані Мирослава.

Наталя ДЕРКЕВИЧ

(Visited 414 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Та пох. Одним свідомітом більше одним менше. Яка х.ня

  Гість,

  …”Однак їм завжди відповідали, що це не в пріоритеті і на це немає грошей…”
  В пріоритеті – памятники бендерівцям , різні вшанування , співучі патріотичні заходи , тощо .
  За ті гроші , на икі побдували дамбу в долішному кінці – можна було побудувати десять надземних переходів …
  Най вчителі в школах і ксьонз в церкві – розповідають учням і парафіянам , що неможна лізти під вагонами , замість української пропоганди про россіян

  Гість,

  ЦШК повинен мати свою вітку для формування вагонного складу…

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4473

загрузка...

У Львові затримали дві вантажівки, які везли без документів ліс з Прикарпаття (фоторепортаж) 22:44

Обидві вантажівки перевозили бук з населених пунктів Долина та Рожнятів. Першу вантажівку з причепом патрульні поліцейські виявили на вулиці на перетині вулиць Луганської та Стрийської вчора о 20 годині. Другу,...

Скандальний прикарпатський чиновник, якого підозрюють у розкраданні оборонних мільйонів, вніс заставу і вийшов із СІЗО (фотофакт) 21:07 2 коментарі

Сьогодні Івано-Франківський апеляційний суд розглянув апеляційні скарги прокуратури та адвокатів щодо обрання запобіжного заходу колишньому посадовцю ІФ ОДА та директору ТОВ "Глобалкарпати-Еко" Роману Мочерняку, якого підозрюють у привласненні 6,6 млн...

9-річна франківчанка бореться за повноцінне життя без сколіозу. Рідні просять про допомогу 20:56

У 9-річної Марії-Христини Хлібкевич з Івано-Франківська сколіоз четвертої стадії. Родина дівчинки збирає кошти для її лікування.   Мати дівчинки розповідає, що у Марії було викривлення хребта на 100 градусів, але вдалося почати ефективну...

Дорогу Долина – Хуст у високогір’ї замело снігом. Проїзд ускладнений (фоторепортаж) 20:07

Через сильні снігопади у високогір’ї Карпат (Горгани) ускладнилася ситуація на дорозі Р-21 Долина – Хуст, 35 – 45 км, на ділянці між Вишківським і Торунським перевалами, – до межі із...

Прикарпатські правоохоронці оперативно розшукали зниклого підлітка із Галицького району (фотофакт) 19:44

Поліцейські упродовж трьох годин розшукали зниклого 13-річного хлопця з Галицького району Працівники галицької поліції виявили підлітка в місті Бурштин. За час, відколи малолітній зник, він не постраждав від жодних протиправних...

Мешканка Калуша показала, як виглядали різдвяні листівки наприкінці минулого століття (фоторепортаж) 19:27

Валентина Ганущак (Корнійчук) поділилася в соцмережі листівками з архіву родини. Листівки віднайшла, коли впорядковувала домашній архів, розповіла «Вікнам» Валентина Ганущак. Найцікавіші, з національними мотивами, листівки датовані 1990-1991 роками. Але вже в листівках...

Чим унікальний міст через річку Прут в Яремче 18:51

Міст через річку Прут у Яремче звели у 1894–1896 роках за проектом професора Зиґмунда Кульки, викладача «Львівської Політехніки», а будував його Станіслав Равич-Косинський. Міст розташовувався на 63,8/9 км лінії Станіслав...

Голові Калуської станиці Братства вояків УПА виповнилося 92 роки (фото+відео) 18:12 2 коментарі

Відомий ветеран УПА з Калуша Степан Петраш відсвяткував 92 роки з дня свого народження. 14 січня до голови Калуської станиці Братства вояків ОУН-УПА Степана Петраша з вітаннями завітали численні гості, пишуть  “Вікна”. До...

На Прикарпатті з’явились білборди потенційних кандидатів у президенти (фоторепортаж) 17:46 3 коментарі

Після старту передвиборчих перегонів на Прикарпатті активно використовують носії зовнішньої реклами 12 потенційних суб’єктів виборчого процесу та два зареєстрованих кандидата на пост Президента. Четверо з них розпочали рекламувати себе у...

Знайомимось з історичними будівлями Івано-Франківська: в’язниця «Діброва» (фоторепортаж) 17:09 1 коментар

В'язниця «Діброва» у Станіславові (Івано-Франківську) — пам'ятка архітектури, одна з будов, зведених у Західній Україні за Австро-Угорської імперії. Спорудження комплексу було наймасштабнішою будовою міста 1880-х рр. Тут, на далекій околиці,...

Має зникнути олігархат: голова ДемАльянсу зустрівся з франківцями 16:57 1 коментар

Сьогодні, 16 січня Василь Гацько зустрівся з громадськістю Івано-Франківська. Він обговорив план побудови країни успішних людей, творення «середнього класу» та перемоги усієї країни, пише Правда.іф. 2019 – рік президентських і...

В прикарпатському селі склалася конфліктна ситуація довкола переходу релігійної громади у лоно Православної Церкви України (відеосюжет) 16:23 6 коментарів

Як раніше повідомляли ЗМІ, значна частина релігійної громади Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) села Похівка перейшла до ПЦУ. Однак настоятель місцевого храму та деякі віряни заявили про незгоду...

На Прикарпатті зник без вісти неповнолітній школяр 14:09

На Івано-Франківщині оголосили в розшук 13-річного Назара Дум'яка з села Дем'янів Галицького району. Хлопчик вчора близько 9 години ранку залишив речі у школі і пішов у невідомому напрямку. До цього...

Франківчанка створила унікальні “гуцульські стікери” та мріє переносити їх людям на тіла (фоторепортаж) 13:43

23-річна Наталія-Анна Темех створила серію гуцульських наклейок, які в майбутньому мріє переносити людям на тіло. Команда OGOGO! поспілкувалась з авторкою незвичних ілюстрацій, та дізналася, що вони означають. “Я почала малювати дааавно, як...

Відомий український ведучий показав свої новорічні канікули в Африці (фото) 13:36 2 коментарі

Подружжя Ліза Юрушева та Сашко Скічко новорічні канікули провели дуже далеко від батьківщини – в Африці. Усією родиною вони вирушили до Кенії, де познайомилися з абсолютно іншим світом. У своїх...

"Близнючки" в купальниках: Полякова показалася на яхті з дочкою (фото) 13:04 2 коментарі

Оля Полякова вирішила закріпити хайп від схуднення своєї старшої доньки Маші та виклала ще більше фото в купальнику. Щоправда, цього разу вона показалася теж, причому у такому самому купальнику. "Кажуть, ми схожі. Невже? Схожі?"...

У Франківську зібрали кошти на стільці та ноутбук для діток з важкими вадами мовлення (фоторепортаж) 12:57

Благодійний фонд “Пантанасса” вже п’ять років поспіль проводить Благодійну Акцію «Гарний день, щоб допомогти».   Цьогоріч метою акції був збір коштів дітям з важкими вадами мовлення з ДНЗ №30 міста Івано-Франківськ....

У Франківську запрацював унікальний ресторан для любителів м'яса (фоторепортаж) 12:26

У ChurrascoGrill м’ясоїдам підпорядковане все меню. Фішка – сет із сімома видами різного м’ясива, закусками та соусами. Усе це запрошують їсти донесхочу, скільки зможеш і так довго, як схочеш. Sotka ...

Таємниці старого міста. Невідома "стометрівка": Парний бік (ч.2) (відео) 11:43

У минулій програмі за допомогою старих фото ми говорили, як колись виглядала пішохідна частина вулиці Незалежності (стометрівка) від перехрестя з вулицею Шашкевича до розвилки з Вагилевича. Тоді розглядали непарний бік...

Таємниці старого міста. Невідома "стометрівка": Непарний бік (ч.1) (відео) 11:13

Будь-який колекціонер підтвердить, що найбільше станиславівських поштівок – з видами Сапіжинської (Незалежності). Та майже всі вони презентують її початкову частину – так звану лінію А-Б, що тягнулась від пасажу Ґартенбергів...
 • ріел ІФ виринаюча