pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

Шлях до eHealth: медзаклади прикарпатських ОТГ обирають медичну інформаційну систему13 Кві, 13:26

Другий етап інформаційної кампанії з підтримки медреформи на місцевому рівні розпочав Івано-Франківський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
news-image

В рамках практичного семінару «Механізм створення дієвої системи ПМД в ОТГ: нормативно-правовий, організаційно-управлінський та фінансовий» 11 квітня лікарів, які працюють в об’єднаних громадах, знайомили з роботою медичних інформаційних систем, що в перспективі мають запрацювати в усіх медичних закладах Прикарпаття.

«Вибір та впровадження медичної інформаційної системи є необхідним кроком для усіх медзакладів первинної ланки. Можливість укладати декларації між лікарем та пацієнтом без цього елементу не запрацює. Тому, завдання Центру розвитку місцевого самоврядування сьогодні дати можливість медикам, які працюють в ОТГ, ознайомитись із роботою різних систем і обрати відповідну своїм потребам», – наголошує директор ІФЦРМС Руслан Панасюк.

Адже вибір медичної інформаційної системи і підключення до неї на практиці відкриває шлях до отримання медзакладами фінансування на нових умовах.

«Є чітких п’ять кроків для медзакладів – автономізуватися, підключитися до медичної інформаційної системи, яка дає можливість зареєструвати заклад, лікарів і пацієнтів та укладати декларації. Щоби з 1 липня можна було отримувати фінансування за новими принципами капітаційної ставки, заклад має бути підключений до системи eHealth, а це робиться через одну з медичних інформаційних систем. А тоді вже можливе укладання договору з Національною службою здоров’я і отримання коштів капітаційної ставки», – каже радник з муніципальних послуг Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Марія Баран.

А у Тлумацькій ОТГ, наприклад, Центр первинної медичної допомоги вже обрав таку систему та провів реєстрацію лікарів, розповідає його керівник Оксана Мельник. «Вже зареєстровано в системі eHealth наш заклад. Також у нас є вже дев’ять лікарів, зокрема, 3 лікарі-педіатри, 2 сімейних лікаря та 2 терапевти. Зареєстровані й перші пацієнти, поки їх є 251», – зазначає вона.

Також у рамках семінару керівник департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Микола Стовбан презентував представникам громад затверджену МОЗ спроможну мережу медзакладів області.

Джерело

(Visited 110 times, 1 visits today)