Штрафи чи перевірки: чим займається Укртрансбезпека на Прикарпатті?

Управління Укртрансбезпеки – це установа, яка відповідає безпосередньо за безпеку на транспорті. Про особливості роботи, штрафи та нововведення Версіям розповів начальник Управління Олег Суковатий.

 

 • Олеже Євгеновичу, розкажіть детальніше про роботу Управління на Прикарпатті?

Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) –є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері безпеки на автомобільному транспорті, міському електричному, залізничному транспорті.

Основними завданнями Укртрансбезпеки є здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою на транспорті та надання у передбачених законом випадках адміністративних послугу сфері автомобільного, міського електричного, залізничного транспорту.

Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області здійснює рейдові перевірки, в тому числі габаритно-ваговий контроль, а до мораторію ми здійснювали планові та позапланові перевірки перевізників за місцем їх знаходження. Також ми здійснюємо прийом повідомлень про внесення змін до ліцензійних справ щодо транспортних засобів, які використовуються ліцензіатами у своїй діяльності.

 • Зараз Укртрансбезпека ініціює звернення про відміну мораторію на перевірки. Наскільки це потрібно?

Щоб ви розуміли, ми являємося структурним підрозділом центрального органу виконавчої влади Укртрансбезпеки і наш центральний орган звертається Кабінету Міністрів зі зверненням відмінити мораторій. Яке рішення прийме Кабмін не відомо. Але сьогодні ми не можемо здійснювати планові та позапланові перевірки перевізників. Ми тільки проводимо рейдові перевірки згідно графіку.

 • Що таке рейдові перевірки?

Рейдові перевірки це перевірки транспортних засобів на дорозі, які проводяться нашими інспекторами в тісній взаємодії із працівниками Нацполіції.

Сьогодні ситуація щодо безпеки пасажирських перевезень на українських автошляхах знаходиться на особливому контролі Уряду України, тому особлива увага під час рейдових перевірок приділяється перевірці автобусів, автомобілів таксі та вантажних автомобілів, що перевозять небезпечні, великовагові та великогабаритні вантажі.

 •  Є багато транспортних засобів, які переобладнані з вантажних на пасажирські. Це дозволено чи заборонено?

Транспортний засіб має відповідати певним вимогам.

Надання послуг з перевезення пасажирів з використанням автобусів, переобладнаних з транспортних засобів іншого призначення забороняється, за відсутності протоколів випробувань таких автобусів на відповідність вимогам правил Європейської економічної комісії виданих акредитованими Національним агентством з акредитації випробувальними лабораторіями.

Організаторами регулярних перевезеньпасажирів є певні структури. На міжнародніта міжобласні перевезення це Міністерство інфраструктури України, на внутрішньообласні – обласні адміністрації, на внутрішньорайонні – райдержадміністрації, і в містах виконавчі органи місцевого самоврядування.Вимоги до структури рухомого складу визначаються  організатором регулярних перевезень в умовах конкурсу.

 • Якщо говорити про рейдові перевірки, що саме ви перевіряєте?

Під час проведення рейдової перевірки перевіряється:

 • Технічний стан транспорту ви також перевіряєте?

За технічний стан відповідає перевізник, а перевіряти його може лише поліція.

 • Які результати рейдових перевірок?

За 2018 рік працівниками Управління вже перевірено більше 10 тисяч транспортних засобів та виявлено більше 2,5 тисяч порушень законодавства. Найбільш поширеними порушеннями є відсутність необхідних документів, відхилення водіями від розкладу руху та затвердженої схеми маршруту, в автобусах часто відсутня візуальна інформація для пасажирів (трафарети. відомості про перевізника. страховика), є тріщини вітрового скла, немає вогнегасників, аптечок. Також присутні факти надання послуг з перевезення пасажирів без державної реєстрації як суб’єкта господарювання та отримання ліцензії, це в основному стосується надання послуг автомобілями таксі. Наразі задокументовано 51 такий випадок.

На автомобільних перевізників, які порушили вимоги законодавства про автомобільний транспорт накладено штрафних санкцій на суму 1151036 грн., перераховано до державного бюджету 970938 грн. та винесено 862 приписи про усунення виявлених порушень.

 • Зараз говорять про те, щоб в пасажирських автобусах були ремені безпеки. Хто буде перевіряти їх наявність?

Дійсно, таке хочуть запровадити. Перевіряти чи вони є буде і поліція, і ми.

 • Як можливо перевірити чи водій втомлений?

Автобуси та вантажні автомобілі повною масою понад 3,5 тонповинні бути обладнані спеціальним обладнанням – тахографом, який фіксує режим роботи та відпочинку водія, а водії транспортних засобів, які не обладнані тахографом повинні вести індивідуальні контрольні книжки водія, де також фіксується режим роботи і відпочинку. Водій не може керувати транспортним засобом більше 4,5 год. без перерви.

 • Розкажіть, як ви перевіряєте автомобілі таксі?

Під час рейдових перевірок перевіряється наявність у водія документів передбачених законодавством, відповідність зовнішнього спорядження транспортного (наявність розпізнавального ліхтаря, діючого таксометра). У разі відсутності ліцензії на водія такого автомобіля складається протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 • Одна з ваших функцій – це габаритно ваговий контроль. Розкажіть про це детальніше.

Великовагові (великогабаритні) транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами з перевищенням нормативних навантажень спричиняють руйнування покриття проїжджої частини. Для того щоб зберегти існуючі автомобільні дороги і запобігти руйнуванню нових або відремонтованих доріг і потрібний ваговий контроль.В минулому році габаритно-ваговий контроль в області здійснювався на одному пересувному пункті, який належить ДП «Івано-Франківський облавтодор». Цього року запрацювали ще 3 пересувних пункти які належать Укртрансбезпеці.

В габаритно-ваговий комплекс закладений спеціальний комп’ютер. Коли транспортний засіб заїжджає на ваги, комп’ютер видає чек, де вказано навантаження на кожну вісь автомобіля, кожне зважування фіксується комп’ютером. Якщо перевізник з результатом не згідний, то може пройти повторне зважування автомобіля.

 • Тобто якщо транспортний засіб має перевантаження, комп’ютер це показав, то водій не може ніяк це «зам’яти» і поїхати далі?

Ні. Не може. Вся інформація фіксується комп’ютером.

 • Знаю, що є багато великовагових автомобілів. На яких маршрутах їх більше?

У нас є декілька маршрутів з потоком великовагового транспорту. В основному це з Надвірної (в районі є кар’єр) до Івано-Франківська,і з Рогатина (піщаний кар’єр).

 • Була проблема по Косову. Через перевантажені авто міст у Стопчатові в жахливому стані. Зараз яка ситуація?

Зараз там працюють наші люди, навіть їдуть туди з ночівлею. Оскільки там є кар’єр і щебінь вивозять великими вантажівками. Проблема в тому, що там немає площадки для зважування автомобілів, а зважувати будь-де не можна. Ми зараз маємо домовленість зі службою автомобільних доріг щодо того, щоб там була відведена територія.

 • Які дії перевізника, який хоче перевезти великоваговий, або великогабаритний вантаж?

Перевізник, який має намір використовувати великоваговий та/або великогабаритний транспортний засіб, зобов’язаний не пізніше ніж за три доби до початку здійснення перевезення звернутися до уповноважених Укравтодором підприємств із заявою про видачу погодження маршруту та внести плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Дозвіл на рух великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу після отримання погодження маршруту та внесення плати за проїзд видається уповноваженим підрозділом Національної поліції через центри надання адміністративних послуг.

 •  Як нараховується плата за рух великовагового транспортного засобу, якщо перевізник не оформив дозвіл?

Якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру:

до 10 відсотків – у подвійному розмірі;

на 10-40 відсотків – у потрійному розмірі;

більше як на 40 відсотків – у п’ятикратному розмірі.

У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.

Перевізник зобов’язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

 • Скільки у 2018 році виявлено порушень під час перевезень великовагового вантажу?

З початку року працівниками Управління перевірено 2862 транспортні засоби, виявлено 158 фактів перевищення вагових параметрів. Нараховано плати за проїзд дорогами України  в розмірі 17331 євро.

 • Які заходи вживаються щодо підвищення безпеки пасажирських перевезень?

Крім проведення перевірок транспортних засобів Управлінням також проводяться комплексні профілактичні заходи «Перевізник», «Тижні та дні безпеки руху», наради з автомобільними перевізниками, аналіз дорожньо-транспортних пригод, які стались за участі ліцензованого автомобільного та міського електричного транспорту та інформування перевізників про причини та наслідки таких пригод.

Основною причиною скоєння дорожньо-транспортних пригод є недотримання водіями правил дорожнього руху (бути уважним, дотримуватись безпечної швидкості та дистанції) та вимог Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 07.06.2010 № 340.

Супутніми причинами ДТП також є порушення перевізниками вимог статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме:

– не забезпечується контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут;

– не забезпечується проведення медичного контролю стану здоров’я водіїв;

– не організовується проведення періодичного навчання водіїв методам надання домедичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод.

З метою підвищення безпеки пасажирських перевезень Міністерство інфраструктури України вважає доцільним запровадження вимоги до обов’язкового обладнання усіх автобусів, задіяних для перевезення пасажирів, контрольними пристроями режиму праці та відпочинку водія (тахографами) та категоричну заборону здійснення перевезень пасажирів автомобілями, переобладнаними з вантажних.

 

Джерело

(Visited 229 times, 1 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8272

Порошенко: День захисника України - не лише чоловіче свято, бо в ЗСУ служать 55 тисяч дівчат 18:52 12 коментарів

Президент Петро Порошенко наголосив, що День захисника України, який відзначається 14 жовтня, не є лише чоловічим святом, адже наразі 55 тисяч дівчат служать у лавах ЗСУ.     Про це...

В ОДА обговорили перспективи та проблеми роботи Коломийської ОТГ (фоторепортаж) 19:40 1 коментар

Сьогодні в обласній державній адміністрацій державній адміністрації відбулася нарада, де були розглянуті проблемні питання функціонування новоутвореної Коломийської об’єднаної територіальної громади. Цей захід відбувся під головуванням заступника голови облдержадміністрації Богдана Кобилянського...

Передвиборча гонка розпочалась: Президент усуває невигідних йому високопоставлених чиновників? 23:02 19 коментарів

У двох районах Прикарпаття звільнено з посад очільників РДА. Президент України Петро Порошенко звільнив Романа Жичицького з посади голови Городенківської районної державної адміністрації. Відповідне розпорядження опубліковане сьогодні, 8 жовтня, на...

Стало відомо на якій із прикарпатських доріг стоятимуть поліцейські із приладом вимірювання швидкості 10:55 1 коментар

З 8 жовтня патрульна поліція почне використовувати пристрої вимірювання швидкості TruCam В Україні з 8 жовтня 2018 року в місцях концентрації ДТП та на аварійно-небезпечних ділянках доріг міжнародного значення патрульні...

Гройсман обіцяє підвищити зарплати вчителям 07:51 5 коментарів

Передумовами успішного реформування освітньої галузі є "належне створення комфортних умов праці, гідна винагорода", впевнений очільник українського уряду Володимир Гройсман Про це йдеться у його привітанні з нагоди з Дня працівників...

В Івано-Франківську влада почала ставити мафи прямо на площі біля Ратуші 17:07 1 коментар

На площі біля Ратуші в Івано-Франківську поставили новий МАФ, інформує Правда.іф посилаючись на "Репортер".     Про це написав у групі у Facebook франківець Юрій Петруняк. Цей день таки настав, і влада почала...

Прикарпатцям заборгували 38 мільйонів гривень заробітної плати 17:43

Станом на 1 вересня заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 38 мільйонів гривень, що складає 2,5% фонду оплати праці, нарахованого за серпень 2018 року....

Виходець з Івано-Франківщини став заступником Ігоря Насалика в уряді 21:47 5 коментарів

На цьому тижні Кабінет міністрів на своєму засіданні затвердив на посаді заступника глави Міністерства енергетики та вугільної промисловості Михайла Близнюка. Про це ЕП повідомило джерело ринку. "Його внесли з голосу...

"Теплокомуненерго" підвищить тарифи на опалення для франківців 20:56 1 коментар

2 жовтня відбулося відкрите обговорення питання перегляду тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води через коригування окремих складових. Зокрема за словами начальника Відділу тарифної...

ОТГ Прикарпаття потребують кадрів (відеосюжет) 11:50

Допомогти із пошуком цінних працівників для сіл Прикарпаття зголосилися університети. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

У Франківську з’являться три нові комунальні маршрути 11:13

Незабаром в Івано-Франківську почнуть діяти нові комунальні маршрути. Про це повідомив у мережі Facebook керівник Управління транспорту та зв’язку Олег Ганчак. Зокрема, з’явиться новий комунальний маршрут №41 “К” (Онкодиспансер-Каскад), на якому...

Комунальники сказали, коли у франківських дитсадках увімкнуть опалення 23:08

У рамках проекту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) в Івано-Франківську капітально ремонтують дитячі садочки. Про це сьогодні, 2 жовтня на щотижневій оперативній нараді у міського голови повідомив начальник управління капітального...

До кінця року у Франківську обіцяють таки запровадити новий комунальний маршрут 21:47 1 коментар

Незабаром в Івано-Франківську з'явиться новий маршрут "Каскад - Онкодиспансер". Про це кореспондентці Бліц-Інфо повідомив директор комунального підприємства «Електроавтотранс» Віталій Голутяк. Нагадаємо, раніше у прямій трансляції на своїй сторінці в мережі голова міста Руслан Марцінків повідомив,...

В Івано-Франківську планують видати 60 тисяч пільгових електронних квитків 20:56

З 1 жовтня в Івано-Франківську для громадян пільгових категорій розпочався запис на оформлення персонального електронного квитка. Претендувати на пільговий квиток можуть франківці, які є в базі даних департаменту соцполітики, інформує...

На Прикарпатті поки що немає радарів, які фіксуватимуть перевищення швидкості 19:27 5 коментарів

У патрульній поліції Івано-Франківській області наразі немає інформації про час надходження радарів. Наприкінці осені у патрульній поліції Івано-Франківської області очікували на лазерні вимірювачі швидкості TruCAM, призначені для фіксації порушень правил...

Грієш коли захочеш: Скільки франківських будинків цьогоріч отримали теплову свободу 18:51 1 коментар

Відключення житлових будинків від централізованого опалення та гарячої води стає актуальним перед початком опалювального сезону. З підвищенням тарифів на опалення, все частіше власники житла приймають рішення про відключення від систем...

Долинщину відвідала німецька делегація 18:31 1 коментар

Відбулося урочисте підписання угоди про співпрацю за участі керівництва Долинського  району та голови району Заальфельд-Рудольштадт ( Німеччина) Марка Вольфрама. Коли уряд Німеччини у 2017 році  запустив новий інструмент підтримки німецько-українських...

В Івано-Франківську для пільговиків розпочинається запис на оформлення електронного квитка 15:44 1 коментар

Від вчора, 1 жовтня, в Івано-Франківську для громадян пільгових категорій розпочався запис на оформлення персоніфікованої транспортної картки – електронного квитка.  Запис можна зробити за багатоканальними телефонами 750-600, 15-80, (050) 010-1580 або (067)...

У Івано-Франківську може зрости ціна на тепло 15:30 10 коментарів

Сьогодні, 2 жовтня, у Івано-Франківську в приміщенні Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" відбуваються громадські обговорення, інформує Правда.іф. Темою обговорень стало підвищення тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та...

Прикарпатцям розповіли, як працюватиме новий апеляційний суд 14:58

Про це йшлося в понеділок, 1 жовтня, на прес-конференції щодо ліквідації Апеляційного суду Івано-Франківської області та утворення Івано-Франківського апеляційного суду. Такі зміни спричинені Указом Президента України “Про ліквідацію апеляційних судів...
 • ріел ІФ виринаюча