Штрафи чи перевірки: чим займається Укртрансбезпека на Прикарпатті?

Управління Укртрансбезпеки – це установа, яка відповідає безпосередньо за безпеку на транспорті. Про особливості роботи, штрафи та нововведення Версіям розповів начальник Управління Олег Суковатий.

 

 • Олеже Євгеновичу, розкажіть детальніше про роботу Управління на Прикарпатті?

Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) –є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері безпеки на автомобільному транспорті, міському електричному, залізничному транспорті.

Основними завданнями Укртрансбезпеки є здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою на транспорті та надання у передбачених законом випадках адміністративних послугу сфері автомобільного, міського електричного, залізничного транспорту.

Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області здійснює рейдові перевірки, в тому числі габаритно-ваговий контроль, а до мораторію ми здійснювали планові та позапланові перевірки перевізників за місцем їх знаходження. Також ми здійснюємо прийом повідомлень про внесення змін до ліцензійних справ щодо транспортних засобів, які використовуються ліцензіатами у своїй діяльності.

 • Зараз Укртрансбезпека ініціює звернення про відміну мораторію на перевірки. Наскільки це потрібно?

Щоб ви розуміли, ми являємося структурним підрозділом центрального органу виконавчої влади Укртрансбезпеки і наш центральний орган звертається Кабінету Міністрів зі зверненням відмінити мораторій. Яке рішення прийме Кабмін не відомо. Але сьогодні ми не можемо здійснювати планові та позапланові перевірки перевізників. Ми тільки проводимо рейдові перевірки згідно графіку.

 • Що таке рейдові перевірки?

Рейдові перевірки це перевірки транспортних засобів на дорозі, які проводяться нашими інспекторами в тісній взаємодії із працівниками Нацполіції.

Сьогодні ситуація щодо безпеки пасажирських перевезень на українських автошляхах знаходиться на особливому контролі Уряду України, тому особлива увага під час рейдових перевірок приділяється перевірці автобусів, автомобілів таксі та вантажних автомобілів, що перевозять небезпечні, великовагові та великогабаритні вантажі.

 •  Є багато транспортних засобів, які переобладнані з вантажних на пасажирські. Це дозволено чи заборонено?

Транспортний засіб має відповідати певним вимогам.

Надання послуг з перевезення пасажирів з використанням автобусів, переобладнаних з транспортних засобів іншого призначення забороняється, за відсутності протоколів випробувань таких автобусів на відповідність вимогам правил Європейської економічної комісії виданих акредитованими Національним агентством з акредитації випробувальними лабораторіями.

Організаторами регулярних перевезеньпасажирів є певні структури. На міжнародніта міжобласні перевезення це Міністерство інфраструктури України, на внутрішньообласні – обласні адміністрації, на внутрішньорайонні – райдержадміністрації, і в містах виконавчі органи місцевого самоврядування.Вимоги до структури рухомого складу визначаються  організатором регулярних перевезень в умовах конкурсу.

 • Якщо говорити про рейдові перевірки, що саме ви перевіряєте?

Під час проведення рейдової перевірки перевіряється:

 • Технічний стан транспорту ви також перевіряєте?

За технічний стан відповідає перевізник, а перевіряти його може лише поліція.

 • Які результати рейдових перевірок?

За 2018 рік працівниками Управління вже перевірено більше 10 тисяч транспортних засобів та виявлено більше 2,5 тисяч порушень законодавства. Найбільш поширеними порушеннями є відсутність необхідних документів, відхилення водіями від розкладу руху та затвердженої схеми маршруту, в автобусах часто відсутня візуальна інформація для пасажирів (трафарети. відомості про перевізника. страховика), є тріщини вітрового скла, немає вогнегасників, аптечок. Також присутні факти надання послуг з перевезення пасажирів без державної реєстрації як суб’єкта господарювання та отримання ліцензії, це в основному стосується надання послуг автомобілями таксі. Наразі задокументовано 51 такий випадок.

На автомобільних перевізників, які порушили вимоги законодавства про автомобільний транспорт накладено штрафних санкцій на суму 1151036 грн., перераховано до державного бюджету 970938 грн. та винесено 862 приписи про усунення виявлених порушень.

 • Зараз говорять про те, щоб в пасажирських автобусах були ремені безпеки. Хто буде перевіряти їх наявність?

Дійсно, таке хочуть запровадити. Перевіряти чи вони є буде і поліція, і ми.

 • Як можливо перевірити чи водій втомлений?

Автобуси та вантажні автомобілі повною масою понад 3,5 тонповинні бути обладнані спеціальним обладнанням – тахографом, який фіксує режим роботи та відпочинку водія, а водії транспортних засобів, які не обладнані тахографом повинні вести індивідуальні контрольні книжки водія, де також фіксується режим роботи і відпочинку. Водій не може керувати транспортним засобом більше 4,5 год. без перерви.

 • Розкажіть, як ви перевіряєте автомобілі таксі?

Під час рейдових перевірок перевіряється наявність у водія документів передбачених законодавством, відповідність зовнішнього спорядження транспортного (наявність розпізнавального ліхтаря, діючого таксометра). У разі відсутності ліцензії на водія такого автомобіля складається протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 • Одна з ваших функцій – це габаритно ваговий контроль. Розкажіть про це детальніше.

Великовагові (великогабаритні) транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами з перевищенням нормативних навантажень спричиняють руйнування покриття проїжджої частини. Для того щоб зберегти існуючі автомобільні дороги і запобігти руйнуванню нових або відремонтованих доріг і потрібний ваговий контроль.В минулому році габаритно-ваговий контроль в області здійснювався на одному пересувному пункті, який належить ДП «Івано-Франківський облавтодор». Цього року запрацювали ще 3 пересувних пункти які належать Укртрансбезпеці.

В габаритно-ваговий комплекс закладений спеціальний комп’ютер. Коли транспортний засіб заїжджає на ваги, комп’ютер видає чек, де вказано навантаження на кожну вісь автомобіля, кожне зважування фіксується комп’ютером. Якщо перевізник з результатом не згідний, то може пройти повторне зважування автомобіля.

 • Тобто якщо транспортний засіб має перевантаження, комп’ютер це показав, то водій не може ніяк це «зам’яти» і поїхати далі?

Ні. Не може. Вся інформація фіксується комп’ютером.

 • Знаю, що є багато великовагових автомобілів. На яких маршрутах їх більше?

У нас є декілька маршрутів з потоком великовагового транспорту. В основному це з Надвірної (в районі є кар’єр) до Івано-Франківська,і з Рогатина (піщаний кар’єр).

 • Була проблема по Косову. Через перевантажені авто міст у Стопчатові в жахливому стані. Зараз яка ситуація?

Зараз там працюють наші люди, навіть їдуть туди з ночівлею. Оскільки там є кар’єр і щебінь вивозять великими вантажівками. Проблема в тому, що там немає площадки для зважування автомобілів, а зважувати будь-де не можна. Ми зараз маємо домовленість зі службою автомобільних доріг щодо того, щоб там була відведена територія.

 • Які дії перевізника, який хоче перевезти великоваговий, або великогабаритний вантаж?

Перевізник, який має намір використовувати великоваговий та/або великогабаритний транспортний засіб, зобов’язаний не пізніше ніж за три доби до початку здійснення перевезення звернутися до уповноважених Укравтодором підприємств із заявою про видачу погодження маршруту та внести плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Дозвіл на рух великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу після отримання погодження маршруту та внесення плати за проїзд видається уповноваженим підрозділом Національної поліції через центри надання адміністративних послуг.

 •  Як нараховується плата за рух великовагового транспортного засобу, якщо перевізник не оформив дозвіл?

Якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру:

до 10 відсотків – у подвійному розмірі;

на 10-40 відсотків – у потрійному розмірі;

більше як на 40 відсотків – у п’ятикратному розмірі.

У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.

Перевізник зобов’язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

 • Скільки у 2018 році виявлено порушень під час перевезень великовагового вантажу?

З початку року працівниками Управління перевірено 2862 транспортні засоби, виявлено 158 фактів перевищення вагових параметрів. Нараховано плати за проїзд дорогами України  в розмірі 17331 євро.

 • Які заходи вживаються щодо підвищення безпеки пасажирських перевезень?

Крім проведення перевірок транспортних засобів Управлінням також проводяться комплексні профілактичні заходи «Перевізник», «Тижні та дні безпеки руху», наради з автомобільними перевізниками, аналіз дорожньо-транспортних пригод, які стались за участі ліцензованого автомобільного та міського електричного транспорту та інформування перевізників про причини та наслідки таких пригод.

Основною причиною скоєння дорожньо-транспортних пригод є недотримання водіями правил дорожнього руху (бути уважним, дотримуватись безпечної швидкості та дистанції) та вимог Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 07.06.2010 № 340.

Супутніми причинами ДТП також є порушення перевізниками вимог статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме:

– не забезпечується контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут;

– не забезпечується проведення медичного контролю стану здоров’я водіїв;

– не організовується проведення періодичного навчання водіїв методам надання домедичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод.

З метою підвищення безпеки пасажирських перевезень Міністерство інфраструктури України вважає доцільним запровадження вимоги до обов’язкового обладнання усіх автобусів, задіяних для перевезення пасажирів, контрольними пристроями режиму праці та відпочинку водія (тахографами) та категоричну заборону здійснення перевезень пасажирів автомобілями, переобладнаними з вантажних.

 

Джерело

(Visited 295 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  А таксі на польських бляхах-слабо?

  Гість,

  Укртрансбеспека на Прикарпатті не перевіряє! а збирає хабарі (взятку) в перевізнека Веркальця Василя Михайловича маршрут с. Гута -Івано-Франківськ .

  Гість,

  Веркалець Василь Михайлович підприємець який обслуговує маршрут сполученням с.Гута -Івано-Франківськ.З вечора бухає до (срачки) а зранку виїздить на маршрут а де Укртрансбезспека???/

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4120

загрузка...

Івано-Франківськ співпрацюватиме з Колодіївською сільською радою 12:19

17 січня відбулась позачергова 23 сесія Івано-Франківської міської ради. Як повідомили у прес-службі міської ради, на сесії прийняли рішення про укладення угоди про співпрацю між Івано-Франківською міською радою та Колодіївською...

За п’ять років у сферу ЖКГ Франківська планують вкласти понад 434 мільйони гривень 19:27 2 коментарі

Івано-Франківська міська рада ухвалила «Програму розвитку житлово-комунальної сфери на 2018—2022 роки». Адже житлово-комунальна сфера –  це одна із найважливіших галузей міста зі складним комплексом будинків житлового фонду, виробничих споруд підприємств...

У Вигодській громаді відбулась перша сесія (фоторепортаж) 09:50

15 січня у Вигодській об’єднаній територіальній громаді, вибори у якій відбулись 23 грудня минулого року, провели першу сесію новообраної селищної ради. Депутатський корпус розпочав з вирішення найважливіших питань – кадрів...

Гройсман назвав пріоритети роботи уряду на 2019 рік 09:13 7 коментарів

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав пріоритетами роботи Кабінету Міністрів на 2019 рік економічний розвиток, розвиток людського капіталу, безпеку і оборону, заходи з енергонезалежності та посилення боротьби з корупцією. Про це...

До Івано-Франківська хочуть приєднати «ближні села» та місто Тисменицю 22:06 13 коментарів

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків підписав розпорядження "Про організацію громадських зборів", на яких планують обговорити можливе створення Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади. Збори відбудуться 19 січня о 15.00 годині в приміщенні...

Веб-сайт Івано-Франківської ОДА у п’ятірці кращих серед веб-сайтів обласних держадміністрацій 17:30

Держкомтелерадіо провів моніторинг інформаційного наповнення офіційних веб-сайтів центральних та місцевих органів виконавчої влади у другому півріччі 2018 року. Лідерами рейтингу серед 64 центральних органів виконавчої влади стали Державна служба України...

Голові фракції «Самопоміч» в Івано-Франківську Садовий платить 30 тисяч в місяць 21:19 7 коментарів

Голова фракції Івано-Франківської міської ради від об’єднання «Самопоміч» 57-річна Ірина Кулинич працює не в рідному краї, а на Львівщині, де їй партійний бос Андрій Садовий віддав посаду директора департаменту економічної...

Генпрокуратура отримала земельну ділянку під забудову в центрі Франківська 09:08 1 коментар

Генпрокуратура отримала дозвіл щодо відведення земельної ділянки державної власності площею 0,04 га за адресою вулиця Чорновола, 9 в Івано-Франківську. Про це йдеться у розпорядженні Івано-Франківської облдержадміністрації від 3 січня цього року. Документ...

Понад 70% прикарпатців виступили за ліквідацію ОДА та РДА 20:56 1 коментар

На замовлення обласної ради в рамках Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області упродовж грудня 2018 рокубуло проведено соціологічне дослідження “Стан та розвиток місцевого самоврядування на Прикарпатті”. У період з...

Стан та розвиток місцевого самоврядування на Прикарпатті 15:25

На замовлення обласної ради в рамках Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області упродовж грудня 2018 року було проведено соціологічне дослідження “Стан та розвиток місцевого самоврядування на Прикарпатті”. У період...

"Електроавтотранс" збирає побажання від франківців щодо графіків руху нових автобусів 15:12 5 коментарів

Вже з 21 січня розпочне свою роботу новий комунальний маршрут №41 "м-н" Каскад - Онкодиспансер". Наразі проводяться останні підготовчі роботи для початку експлуатації нових автобусів великого класу "Богдан". "Просимо Вас...

Прикарпатські надра за вибірковістю 19:16 1 коментар

Депутати Івано-Франківської обласної ради наприкінці минулого року звернулися з полум’яною заявою до Уряду щодо неприпустимості підвищення ціни на газ для населення. У свою чергу, Верховна Рада пропагує енергетичну незалежність держави,...

Самовільне встановлення Марцінківим каплички на міському озері оскаржують у суді 20:07 6 коментарів

ТОВ "Розважально-відпочинковий центр "Гаразд" просить суд визнати недійсним рішення виконкому про надання дозволу на встановлення богослужбової каплиці "Святого Духа" біля міського озера в Івано-Франківську. Підприємство звернулося до Господарського суду Івано-Франківської...

“Івано-Франківськводоекотехпром” розповів про тарифи на водопостачання у 2019 році 13:43 2 коментарі

Вчора, 10 січня, відбулося засідання міськвиконкому, де розглядали питання “Про роботу КП “Івано-Франківськводоекотехпром”. На засіданні обговорили діяльність підприємства у минулому році. Також було повідомлено про тарифи у 2019 році. Тарифи...

Цьогоріч на Франківщині планують відкрити ще три поліцейські станції (перелік) 12:26 2 коментарі

Про це йшлося в четвер, 10 січня, на звітній прес-конференції щодо діяльності поліції Прикарпаття за 2018-ий рік. За словами очільника поліції Івано-Франківщини Володимира Голубоша, завдяки співпраці з органами влади та...

Автопарки на 200 мільйонів: які машини купували бюджетники Франківщини у 2018 році 08:31

Аналітики "Антикорупційної платформи" проаналізували найдорожчі закупівлі автомобілів, придбаних минулоріч за бюджетний кошт на Прикарпатті. У 2018 році на Прикарпатті було здійснено 80 закупівель транспортних засобів у системі ProZorro. Більшість із...

Марцінків пробує втягнути главу ПЦУ Епіфанія в спір за ділянку біля озера 19:53 8 коментарів

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків запросив предстоятеля Православної церкви України Епіфанія до Івано-Франківська. Запрошення митрополиту Марцінків опубілкував на офіційній сторінці у мережі Фейсбук. "Православна церква України – велика подія для нашої...

Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області скасувала тендер на ремонт дороги Снятин-Косів-Старі Кути 11:41

Тендерний комітет скасував закупівлю “у зв’язку зі скороченням видатків на закупівлю послуг з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-09-09 Снятин – Косів – Старі Кути”. Причиною...

Навесні 2019 року автопарк в Івано-Франківську налічуватиме 42 комунальні автобуси 09:08 2 коментарі

У середу, 9 січня, відбулася щотижнева оперативна нарада міського голови Івано-Франківська. Зокрема, під час оперативки обговорили питання про оновлення рухомого складу та розширення мережі комунальних маршрутів громадського транспорту в місті,...

Зареєстровано законопроект про новий поділ районів на Прикарпатті 20:07 9 коментарів

В Україні в рамках реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади необхідно створити нову модель територіального поділу на райони, інформує WestNews. Перед Мінрегіоном стоїть завдання визначити критерії, за якими будуть...
 • ріел ІФ виринаюча