Сільського голову на Рогатинщині засудили до ув’язнення за невиконання судового рішення

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області виніс вирок у справі княгиницького сільського голови Леоніда Байди. Війт був звинувачений в тому, що умисно не виконав постанову суду, яка набрала законної сили і була покликана узаконити факт придбання приватною особою сотні паїв сільськогосподарського кооперативу  «Княгиничі».

Результат пошуку зображень за запитом "рогатинський районний суд"

Як йдеться у тексті вироку, опублікованому в єдиному реєстрі судових рішень.

Ще два з половиною роки тому один із районних судів міста Львова зобов’язав голову Княгиницької сільської ради зареєструвати 101 договір купівлі-продажу майнових паїв СК «Княгиничі» та видати покупцеві єдине свідоцтво про право власності на майновий пай, анулювавши свідоцтва попередніх власників.

22 вересня 2016 року Львівський апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу Княгиницької сільської ради на це рішення, але залишив постанову суду першої інстанції в силі. Виконавча служба, добиваючись виконання судового рішення, у жовтні-листопаді того ж року двічі штрафувала сільраду – на 5 100 та 10 200 гривень. Зрештою проти сільського голови порушили кримінальну справу за звинуваченням  у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст. 382 КК України (невиконання судового рішення службовою особою, яка займає відповідальне становище).

Сільський голова Леонід Байда свою вину не визнав, аргументуючи це тим, що не був боржником у виконавчому провадженні, та від дачі показань на суді відмовився.  Просив визнати його невинуватим у пред’явленому обвинуваченні та виправдати, інформує Правда іф.

Секретар сільської ради назвала рішення львівського суду несправедливим, стверджуючи, що його неможливо виконати через відсутність майна на таку суму, яка зазначена у рішенні суду . Крім цього, чиновниця стверджувала, що сільський голова не може нести відповідальність за всю сільську раду.

Справа в тому, що на сесії Княгиницької сільської ради 23 травня цього року депутати винесли рішення, яким намагалися прийняти удар за невиконання судового рішення на себе. Однак, на аргумент «колективної відповідальності» Рогатинський суд під час розгляду цієї справи не зважив, оскільки питання виконання судового рішення не належить до повноважень сесії сільської ради.

Отож, Леоніда Байду визнали винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 382 КК України, та призначили йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки із забороною займати керівні посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 1 рік. Зважаючи на стан здоров’я підсудного, його пенсійний вік та обставини справи, сільського голову звільнили від основного покарання, призначивши випробування з іспитовим терміном 1 рік.

Рішення Рогатинського суду Леонід Байда може ще оскаржити в Апеляційному суді Івано-Франківської області до 21 листопада.

(Visited 1 000 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Капець сільського голову засудили за те що він рейдерам не віддав останнє майно села

  Гість,

  Наші судді часто стають для злочинців – як вовчиця для вовченят, а для чесних і порядних людей – як лисиця для зайченят. А фальшивість і жорстокість наших суддів я побачив в 2000 році на прикладі суддів Рогатинського районного суду, коли розглядалась справа про побиття і нанесення середніх тілесних ушкодшень (перелом ребра) моїй бабусі (1929 року народження) в селі Васючин агресивними і ласими до чужої землі сусідами, які мають впливових родичів (на той час: начальника одного з підрозділів обласного МВС; депутата облради і члена правління одної з провідних нафтогазових компаній; заступницю головного лікаря одного з медзакладів району). Місцеві “жреці Феміди” діяли за старими перевіреними НКВдистсько-КДБістськими і бандитсько-хуліганськими методами: спотворювали дійсні очевидні факти і висували неправдиві абсурдні звинувачення своїй жертві. На сьогоднішній день ситуація мало змінилася. Я не можу приватизувати подвір’я і городи своїх дідів і прадідів, лишених мені в спадок, тому, що добробут і безпека людини в наші державі залежить не від її поведінки і відношення до людей, а від агресивних сусідів, корумпованих чиновників, суддів і правоохоронців!
  В нормальних державах такі горе-судді сиділи б за гратами, разом з тими, кого вони прикривають, і тими, хто їх прикриває.

  Гість,

  Це капец! Яка справедливість? Йди до суду і нічого не вирішиш! Це знущання із чесних людей!

  Гість,

  В цьому також і наша вина, тому що після Помаранчевої революції ми мали (і маємо ще) можливість надсилати звернення до нової влади – Президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів, керівництва правоохоронних органів, центральних проводів політичних партій і громадських організацій. В зверненнях треба вказувати конкретні випадки злочинної діяльності суддів і правоохоронців, в тому числі і сумнозвісного Рогатинського районного суду.
  Також дані факти треба висвітлювати на політичних і громадських акціях (мітингах, зборах).
  Тож не біймося і не встидаймося!
  Треба перебороти в собі той страх, який вселили нам більшовики та інші “визволителі”, чиї послідовники і намісники сидять зараз в наших судах та інших органах влади!
  Слава Україні!
  Героям слава!
  Слава нації!
  Смерть ворогам!

  Гість,

  А наші голови сільрад нічим не кращі, не менш прорадянські і проросійські і не менш корумповані.
  Ці гниди знають тільки себе і свої родини. Вони сплять і думають: що в кого забрати, кого як використати, як нашкодити своїм конкурентам, як обманути і при цьому задобрити і використати в своїх інтересах вищих чинів влади. Вони також “кришують” земельних аферистів, ласих до чужої землі і майна, самогонщиків, беруть з них відкати. А тих, хто не може за себе постояти і не має впливових захисників, взагалі за людей не мають.
  Тому, всі дії, які вказані в коментарі о 22:30, потрібно також застосовувати і проти корумпованих сільських рад.

  Гість,

  На початку незалежності (1991-1993 роки) частина колгоспних полів була поділена на земельні ділянки і роздана людям під городи (за це ставлю великий “+”).
  Питання:
  Чому зразу не було закріплено за людьми належним чином право користування ними (чому не присвоєно кадастрові номери, не виготовлені державні акти)?!
  Чому люди мусять місяцями-роками оббивати пороги бариг і корупціонерів, витрачати час і кошти?!
  Чому чесні і порядні люди повинні потерпати від корумпованих чиновників (в тому числі і сільрад) і лихих сусідів?!
  За все це повинна відповідати і теперішня влада і її “папєрєднікі” (як червоні, так і інших мастей)!
  Ті, хто не допрацював ці закони і не закріпив належним чином право власності людей на земельні ділянки, повиннні бути притягнуті до кримінальної відповідальності за геноцид проти народу України і за злочин проти безпеки і цілісності держави!

  Гість,

  Наші судді і чиновники сільських рад одне одного варті: вони разом “кришують” різних місцевих “авторитетів” і злочинців, беруть з них “відкати”, використовують проти тих людей, на яких “мають зуб” або на чию землю і хату “кинули око”.
  Хоч сільради і суди намагаються мирно співіснувати і співпрацювати, все таки між ними трапляються конфлікти і “розборки” за сфери впливу і за здобич.

  Гість,

  Козачелагерського сільського голову Гуріна Олександра Олешківського райоку Херсонської області працівники поліції та прокуратури намагаються “”спасти”” від аналогічного вироку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9624

загрузка...

СБУ викрила на Прикарпатті чергового посадовця-хабарника 00:01

СБУ викрила на хабарі керівника філії держпідприємства у транспортній сфері Співробітники Служби безпеки України спільно зі слідчим управлінням ГУ НП під процесуальним керівництвом прокуратури у межах протидії корупції викрили в...

Прикарпатський пожежник продав машину і не повідомив у НАЗК 09:50 1 коментар

Івано-Франківським апеляційним судом підтримано позицію прокурора щодо наявності в діях посадовця ДСНС України в Івано-Франківській області складу адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Про це повідомили у прес-службі Прокуратури Івано-Франківської області....

Непублічні закупівлі: дорожня династія братів Процівих 17:46

На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників. Але на Прикарпатті деяким фірмам вдається відразу після реєстрації отримувати...

На Прикарпатті АМКУ виявив змову при закупівлі підручників 14:46

За результатами розгляду звернення Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Івано-Франківським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України (надалі – Відділення) встановлено, що під час...

Фірма тещі та бізнес кума. Хто поділив береги Верховинщини? 16:02 1 коментар

Укріпити все. І бажано взимку. На Верховинщині із 36 природоохоронних заходів, гроші на які за останні три роки виділяли з обласного екологічного фонду, 24 були пов’язані з укріпленням берегів гірських...

КС узаконив розкрадання державних коштів – НАБУ 08:24

Конституційний суд обмежив повноваження Національного антикорупційного бюро і тим самим узаконив закупівлі державних підприємств за завищеними цінами. Саме так представники НАБУ прокоментували рішення КСУ від 6 червня. "КС узаконив розкрадання...

Скільки Івано-Франківськ отримав державних субвенцій і хто на них заробляє 19:41

Останніми роками виборчий округ №83 входив у топ округів із найбільшими сумами субвенцій, але у 2018 році сума надходжень відчутно зменшилась. Куди пішли гроші та хто найбільше освоїв субвенцій, аналізувала...

Приватбанк підозрює екс-власників у відмиванні 470 мільярдів доларів 09:13

У позові Приватбанку проти колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова до США, банк звинувачує олігархів у відмиванні 470 мільярдів доларів через кіпрські компанії. Про це йдеться у позові Приватбанку проти...

ГПУ оголосила підозру Ющенку 08:24 2 коментарі

Генеральна прокуратура оголосила про підозру третьому президентові Віктору Ющенку. Про це сказала прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган, передає theБабель. Разом з тим Сарган не змогла повідомити деталі. В той же...

Монополіст збирає друзів: хто заробляє мільйони на автомобілях для амбулаторій Прикарпаття 13:54

На Франківщині триває реформа сільської медицини. Крім нових амбулаторій, передбачено і нові автомобілі для медиків. В області вже закуплено 25 позашляховиків Renault Duster. Та чомусь методи, за якими проводяться тендери,...

Підприємці обдурили державу на 200 тисяч при закупівлі автобуса франківському театру ляльок 09:22

Івано-Франківською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відкритому за фактом привласнення бюджетних коштів за попередньою змовою групою осіб, за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст....

Колишнього прикарпатського поліцейського оштрафували за неподання декларації 09:22 1 коментар

Рішенням Івано-Франківського міського суду колишнього поліцейського визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією (ч. 1 ст. 172-6 КУпАП) та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу. Так, поліцейськи, який...

Прикарпатській нардеп дав верховинському начальнику поліції 30 днів, щоб той розібрався із місцевими "гопниками", які хочуть "кришувати" чемпіона світу зі сноубордингу 07:39 6 коментарів

Прикарпатській нардеп дав верховинському начальнику поліції 30 днів, щоб той розібрався із місцевими "гопниками", які хочуть "кришувати" чемпіона світу зі сноубордингу. Про це народний обранець по одномандатному виборчому округу №89...

В Івано-Франківську розгоряється ще один скандал довкола приватизації великого будинку у центрі міста 23:21 8 коментарів

Виконком Івано-Франківської міської ради погодив і виніс на сесію питання про включення нежитлових приміщень площею 459,1 кв. м в будинку на вул. Чорновола, 23 в перелік об’єктів, які підлягають приватизації....

Прикарпатські фірми змовились на тендері у Закарпатті 11:22 1 коментар

За результатами розгляду звернення Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Івано-Франківським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України встановлено, що під час проведення відділом освіти...

Скандальний депутат Івано-Франківської обласної ради вкотре спробував попіаритись на коштах виділених із держбюджету 08:31

Депутат Івано-Франківської обласної ради від опозиційного «УКРОПу», представиник Коломойського на Гуцульщині - Дмитро Сіреджук провів ряд зустрічей з громадами прикарпатських сіл, на яких повідомив, що він нібито має відношення до...

Уряд таємно вивів Калуську ТЕЦ з державної власності — представник президента у Кабміні 11:13 3 коментарі

Кабінет міністрів України ухвалив рішення передати Калуську теплоелектроцентраль (ТЕЦ) з державної власності до комунальної власності міста Калуш. Це рішення ухвалили, не включаючи його до порядку денного засідання уряду. Про це повідомив представник...

Суд залишив на посаді заступника міністра в уряді часів президентства Януковича Андрія Богдана, який мав би потрапити під люстрацію 07:51

Верховний суд відмовився відкрити провадження за позовом про призначення Андрія Богдана головою Адміністрації президента Про це повідомляє прес-служба Верховного суду. Право на оскарження призначення Андрія Богдана має тільки сам Богдан та...

НАЗК викликало для пояснень сільського голову з Галицького району 12:46 1 коментар

НАЗК запрошує 16 осіб прибути до Національного агентства для надання пояснень та у разі наявності підстав складення протоколів про адміністративні правопорушення. Про це повідомили в прес-службі відомства. «За ознаками невиконання...

У Франківську підприємець, який сфальсифікував свою перемогу у тендері, заплатить штраф 09:21 2 коментарі

Івано-Франківський міський суд засудив до штрафу підприємця Віталія Вилущака, який продав комунальному підприємству "Міська ритуальна служба" автобус за завищеною на понад 100 тис. грн ціною. КУРС писав, що Івано-Франківське комунальне...
 • ріел ІФ виринаюча