Сільського голову на Рогатинщині засудили до ув’язнення за невиконання судового рішення

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області виніс вирок у справі княгиницького сільського голови Леоніда Байди. Війт був звинувачений в тому, що умисно не виконав постанову суду, яка набрала законної сили і була покликана узаконити факт придбання приватною особою сотні паїв сільськогосподарського кооперативу  «Княгиничі».

Результат пошуку зображень за запитом "рогатинський районний суд"

Як йдеться у тексті вироку, опублікованому в єдиному реєстрі судових рішень.

Ще два з половиною роки тому один із районних судів міста Львова зобов’язав голову Княгиницької сільської ради зареєструвати 101 договір купівлі-продажу майнових паїв СК «Княгиничі» та видати покупцеві єдине свідоцтво про право власності на майновий пай, анулювавши свідоцтва попередніх власників.

22 вересня 2016 року Львівський апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу Княгиницької сільської ради на це рішення, але залишив постанову суду першої інстанції в силі. Виконавча служба, добиваючись виконання судового рішення, у жовтні-листопаді того ж року двічі штрафувала сільраду – на 5 100 та 10 200 гривень. Зрештою проти сільського голови порушили кримінальну справу за звинуваченням  у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст. 382 КК України (невиконання судового рішення службовою особою, яка займає відповідальне становище).

Сільський голова Леонід Байда свою вину не визнав, аргументуючи це тим, що не був боржником у виконавчому провадженні, та від дачі показань на суді відмовився.  Просив визнати його невинуватим у пред’явленому обвинуваченні та виправдати, інформує Правда іф.

Секретар сільської ради назвала рішення львівського суду несправедливим, стверджуючи, що його неможливо виконати через відсутність майна на таку суму, яка зазначена у рішенні суду . Крім цього, чиновниця стверджувала, що сільський голова не може нести відповідальність за всю сільську раду.

Справа в тому, що на сесії Княгиницької сільської ради 23 травня цього року депутати винесли рішення, яким намагалися прийняти удар за невиконання судового рішення на себе. Однак, на аргумент «колективної відповідальності» Рогатинський суд під час розгляду цієї справи не зважив, оскільки питання виконання судового рішення не належить до повноважень сесії сільської ради.

Отож, Леоніда Байду визнали винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 382 КК України, та призначили йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки із забороною займати керівні посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 1 рік. Зважаючи на стан здоров’я підсудного, його пенсійний вік та обставини справи, сільського голову звільнили від основного покарання, призначивши випробування з іспитовим терміном 1 рік.

Рішення Рогатинського суду Леонід Байда може ще оскаржити в Апеляційному суді Івано-Франківської області до 21 листопада.

(Visited 911 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Капець сільського голову засудили за те що він рейдерам не віддав останнє майно села

  Гість,

  Наші судді часто стають для злочинців – як вовчиця для вовченят, а для чесних і порядних людей – як лисиця для зайченят. А фальшивість і жорстокість наших суддів я побачив в 2000 році на прикладі суддів Рогатинського районного суду, коли розглядалась справа про побиття і нанесення середніх тілесних ушкодшень (перелом ребра) моїй бабусі (1929 року народження) в селі Васючин агресивними і ласими до чужої землі сусідами, які мають впливових родичів (на той час: начальника одного з підрозділів обласного МВС; депутата облради і члена правління одної з провідних нафтогазових компаній; заступницю головного лікаря одного з медзакладів району). Місцеві “жреці Феміди” діяли за старими перевіреними НКВдистсько-КДБістськими і бандитсько-хуліганськими методами: спотворювали дійсні очевидні факти і висували неправдиві абсурдні звинувачення своїй жертві. На сьогоднішній день ситуація мало змінилася. Я не можу приватизувати подвір’я і городи своїх дідів і прадідів, лишених мені в спадок, тому, що добробут і безпека людини в наші державі залежить не від її поведінки і відношення до людей, а від агресивних сусідів, корумпованих чиновників, суддів і правоохоронців!
  В нормальних державах такі горе-судді сиділи б за гратами, разом з тими, кого вони прикривають, і тими, хто їх прикриває.

  Гість,

  Це капец! Яка справедливість? Йди до суду і нічого не вирішиш! Це знущання із чесних людей!

  Гість,

  В цьому також і наша вина, тому що після Помаранчевої революції ми мали (і маємо ще) можливість надсилати звернення до нової влади – Президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів, керівництва правоохоронних органів, центральних проводів політичних партій і громадських організацій. В зверненнях треба вказувати конкретні випадки злочинної діяльності суддів і правоохоронців, в тому числі і сумнозвісного Рогатинського районного суду.
  Також дані факти треба висвітлювати на політичних і громадських акціях (мітингах, зборах).
  Тож не біймося і не встидаймося!
  Треба перебороти в собі той страх, який вселили нам більшовики та інші “визволителі”, чиї послідовники і намісники сидять зараз в наших судах та інших органах влади!
  Слава Україні!
  Героям слава!
  Слава нації!
  Смерть ворогам!

  Гість,

  А наші голови сільрад нічим не кращі, не менш прорадянські і проросійські і не менш корумповані.
  Ці гниди знають тільки себе і свої родини. Вони сплять і думають: що в кого забрати, кого як використати, як нашкодити своїм конкурентам, як обманути і при цьому задобрити і використати в своїх інтересах вищих чинів влади. Вони також “кришують” земельних аферистів, ласих до чужої землі і майна, самогонщиків, беруть з них відкати. А тих, хто не може за себе постояти і не має впливових захисників, взагалі за людей не мають.
  Тому, всі дії, які вказані в коментарі о 22:30, потрібно також застосовувати і проти корумпованих сільських рад.

  Гість,

  На початку незалежності (1991-1993 роки) частина колгоспних полів була поділена на земельні ділянки і роздана людям під городи (за це ставлю великий “+”).
  Питання:
  Чому зразу не було закріплено за людьми належним чином право користування ними (чому не присвоєно кадастрові номери, не виготовлені державні акти)?!
  Чому люди мусять місяцями-роками оббивати пороги бариг і корупціонерів, витрачати час і кошти?!
  Чому чесні і порядні люди повинні потерпати від корумпованих чиновників (в тому числі і сільрад) і лихих сусідів?!
  За все це повинна відповідати і теперішня влада і її “папєрєднікі” (як червоні, так і інших мастей)!
  Ті, хто не допрацював ці закони і не закріпив належним чином право власності людей на земельні ділянки, повиннні бути притягнуті до кримінальної відповідальності за геноцид проти народу України і за злочин проти безпеки і цілісності держави!

  Гість,

  Наші судді і чиновники сільських рад одне одного варті: вони разом “кришують” різних місцевих “авторитетів” і злочинців, беруть з них “відкати”, використовують проти тих людей, на яких “мають зуб” або на чию землю і хату “кинули око”.
  Хоч сільради і суди намагаються мирно співіснувати і співпрацювати, все таки між ними трапляються конфлікти і “розборки” за сфери впливу і за здобич.

  Гість,

  Козачелагерського сільського голову Гуріна Олександра Олешківського райоку Херсонської області працівники поліції та прокуратури намагаються “”спасти”” від аналогічного вироку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9481

загрузка...

СБУ підозрює "буковелівських" дорожників у крадіжці кількох мільйонів бюджетних гривень (документ) 17:31 9 коментарів

В провадженні старшого слідчого в особливо важливих справах 1-го вiддiлення слідчого вiддiлу Управління Служби безпеки України в Закарпатській області перебувають матеріали кримінального провадження №22018070000000105 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч....

Заволодіння землею під "Буковель" і дивні тендери на дороги: "Зворотний бік" Олександра Шевченка і його бізнесу 12:03 2 коментарі

Бізнесмен Олександр Шевченко балотується в президенти України і розповідає, що хоче побудувати таку ж процвітаючу Україну, як його дітище – гірськолижний комплекс "Буковель". Втім, розслідування журналістів програми "Зворотний бік" показує,...

У скандального прикарпатського олігарха Олега Бахматюка врешті заберуть лікеро-горілчаний завод в Івано-Франківську - ЗМІ 23:08

Спустя почти 4 года разбирательств НБУ добился вердикта о взыскании со структуры владельца Ukrlandfarming ликеро-водочного завода в Ивано-Франковске У одного из самых упорных должников Украины – владельца агрохолдинга Ukrlandfarming Олега...

Шевченко депутатськими запитами вибиває гроші на підряди своїй фірмі, – ТСН 22:19 2 коментарі

Народний депутат Олександр Шевченко звернувся із депутатським запитом до прем’єр-міністра щодо виділення коштів на виконання капітального ремонту дороги за підрядом, який виграла близька до нього фірма “ПБС”. Про це йдеться...

Базу НБУ "Прикарпаття" в Яремче продають за 32 мільйони 20:56

Фонд державного майна виставив на продаж недобудований оздоровчий комплекс «Прикарпаття». Про це йдеться на сайті публічних закупівель «ProZorro.Продажі», інформує кореспондентка Бліц-Інфо. База розташована на земельній ділянці загальною площею 2,7303 га у місті...

В Івано-Франківську фірма з фіктивними документами виграла тендер на 4 млн. гривень 17:46

Експерти “Антикорупційної платформи” з'ясували, що новостворене підприємство “Карпатновобуд” виграло в Івано-Франківську торги на ремонт міжбудинкових проїздів, надавши у тендерній пропозиції сумнівний договір. У системі публічних закупівель Prozorro є випадки, коли...

У Франківську тендер по ремонту автомобілів для комунального підприємства у розмірі понад мільйон гривень, виграв підприємець з одним працівником у штаті 15:44 1 коментар

Комунальне підприємство «Муніципальна дорожня компанія» за результатами відкритих торгів уклало п’ять договорів з приватним підприємцем Романом Сербіним на ремонт та технічне обслуговування транспорту. Сума усіх контрактів становить 1,28 млн грн,...

Суд арештував 15 земельних ділянок "Скорзонери" на "Буковелі" 10:55

Арешт накладено за клопотанням Генпрокуратури в рамках справи про заволодіння екс-керівниками ПриватБанку 19 млрд грн рефінансування від Нацбанку. Печерський районний суд Києва заарештував майно компанії ДніпроАзот, Марганецького та Орджонікідзевського гірничозбагачувальних...

Прикарпатський нардеп Іванчук попався на нових ''золотих'' перельотах 08:31 7 коментарів

У розпорядженні OBOZREVATEL опинилися дані про перельоти скандального заступника голови фракції "Народний фронт" уродженця Коломиї Андрія Іванчука за 2018 рік. Виходячи з них, політик 17 разів користувався послугами приватних авіаперевезень,...

Куди йдуть благодійні внески в обласній лікарні або для чого стільки паперу лікарям? 21:47 5 коментарів

СТИК проаналізував закупівлі Івано-Франківської ОКЛ в системі ProZorro та дані платформи Zакупівлі на Texty.org, яка охоплює базу закупівель з 2008 року. Обласна клінічна лікарня через ProZorro розіграла 347 тендерів. За...

У Франківську місцевий депутат написав заяву до поліції через земельні махінації свого колеги-народного обранця та сільського голови Вовчинця (заява) 20:48 23 коментарів

У Франківську місцевий депутат написав заяву до поліції через земельні махінації свого колеги-народного обранця та сільського голови Вовчинця. На електронну пошту редакції нашого сайту Правда іф, прийшла копія позовної заяви,...

Поліція вимагає хабарі у іноземних туристів, які їдуть відпочивати на прикарпатський гірськолижний курорт "Буковель" - губернатор 20:42 8 коментарів

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль заявив про масові побори українських поліцейських з румунських туристів, пише видання Today.ua: “Закарпатська ОДА просить вибачення у громадян Румунії, котрі через Закарпаття приїжджають в...

Як на Франківщині карають за порушення у публічних закупівлях і чому це не діє 17:09

За роки роботи системи ProZorro контролюючі органи і громадськість фіксували численні порушення у сфері публічних закупівель. Закон регламентує, кого і за які порушення законодавства про закупівлі можна притягнути до адміністративної...

У січні в області активізувалась політична благодійність — ОПОРА 20:35

У січні прикарпатські політики та партійні організації активно займалися благодійністю. ОПОРА зафіксувала 16 фактів надання благодійної допомоги та безкоштовних послуг і закликає суб’єктів виборчого процесу під час виборів розмежувати власну...

Скандальний франківський забудівник-"укропівець" плутає своє майно із державним? 20:08 4 коментарі

Скандальний франківський забудівник-"укропівець" плутає своє майно із державним? Жителям Івано-Франківська цей політик вже знайомий, завдяки знищенню ним родинної садиби музею Гриневичів. Тепер черга дійшла і до жителів Косівщини... Так депутат...

Використати державне крісло: як збудував приватний бізнес на Прикарпатті медичний "клан" Митників (відеопрограма) 14:27 14 коментарів

Лікарські династії, що використовують державні посади, аби заснувати і провадити власний бізнес, – родина екс-міністра охорони здоров'я Зіновія Митника створила на Прикарпатті лікарсько-фармацевтичний конгломерат. На території Івано-Франківської обласної лікарні розташувався...

ДФС: вартість готелю на курорті "Буковель" завищили на 800 млн грн під рефінанс Приватбанку 10:55

Відповідно до ухвали Шевченківського райсуду м. Києва від 24 січня, слідчі Державної фіскальної служби здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні №32018000000000067 від 27.11.2018, в рамках якого, як зазначається, встановлено, що...

У Коломиї судитимуть податківця, який погорів на хабарі у 200 тисяч гривень 12:36 4 коментарі

У Коломийському суді знаходиться справа щодо чоловіка, який отримав 200000 грн хабара. Про це повідомляє прес-служба Коломийського суду. Обвинувачений – уродженець Брустурів Косівського району, житель села Старі Кути, 1975 року народження. Чоловіка...

Франківські поліцейські, які підписалися під рапортом про зловживання керівництва, стверджують що на них чиниться тиск - начальство поліції усе заперечує (фото+відео) 19:12 7 коментарів

«Помити службовий автомобіль — цілком нормальна річ. Проблема полягає в тому, що не відбулася мийка згідно з договором». Про це заявив Андрій Захарук, патрульний поліції Івано-Франківської області у "Темі дня" на Суспільному UA:...

Ветерани АТО обурені «земельним рейдерством» секретаря Яремчанської міської ради 15:16 5 коментарів

Ветерани АТО обурені «земельним рейдерством» секретаря Яремчанської міської ради Володимир Губарчук Яремчанці, які гідно виконували свій військовий обов’язок на війні з Росією, глибоко обурені діями секретаря міської ради Яремче  Володимира...
 • ріел ІФ виринаюча