Слава Рабинович: США негласно почали розколювати путінські еліти – Путін чи мільярди

Американський фінансист Слава Рабинович в ефірі телеканалу Еспресо проаналізував механізм розколу кремлівських еліт і п’ять способів усунення Путіна від влади
Результат пошуку зображень за запитом "санкції проти росії"

У Сполучених Штатах Америки опублікували відкриту частину доповіді, присвячену російським олігархам і можливості введення проти них тих чи інших санкцій.

Насправді, мені здається, що поділ доповіді на публічну і секретну частини – це досить хитромудрий хід адміністрації Трампа, і полягає він у тому, що на кожне з цих 210 імен наведена червона мітка з оптичним прицілом. Проте у відкритій частині доповіді я б додавав судову гілку влади, яка повністю зруйнована Путіним і його ОЗУ; я б туди включив і державних російських пропагандистів – їх теж там немає; і там є деякі імена, які взагалі в цій доповіді мало що значать, тому що Юрій Шефлер, Гліб Фетисов або Олег Бойко перебувають зараз у конфлікті з путінським режимом, як і брати Ананьєві.

Але це насправді неважливо. Важливим є те, що двомстам десяти особам, які включені в цю доповідь, і невідомій кількості інших осіб, які можуть бути в розширеній частині доповіді під грифом «секретно», сказали: «Ви зараз повинні вибрати безтурботне життя зі своїми мільярдами або Путіна».

Але ми розуміємо, що кремлівські спецслужби тримають олігархів не менш сильно за глотку, ніж ті чи інші американські органи правосуддя. І ми розуміємо, що в разі чого Кремль завжди може включити режим «бєспрєдєл», використовуючи кримінальні і напівкримінальні методи для того, щоб зачищати тих чи інших олігархів, які спробують зробити стрибок через бар’єр.

А хто казав, що їм буде легко в цій ситуації !? Міжнародна еліта давно зрозуміла і прийняла той факт, що Путін нерукопотисний і домовитися з ним теж не можна. І його неперервні диверсії проти цивілізованого світу і фактично оголошена або неоголошена війна проти цінностей цивілізованих країн насправді перейшли червону межу вже давно. Я думаю, це було приблизно вирішено на зустрічі «Великої двадцятки» в Брісбені в Австралії ще в 2014 році. І було прийнято рішення просто з цим режимом якимось чином покінчити.

Але кінчати з режимом, який захопив саму державу і зробив її знаряддям своїх злочинів, не так просто в тій країні, яка володіє другим за величиною ядерним арсеналом. Відповідно, яким чином взагалі Путін може бути відсторонений від влади і чи може взагалі путінська ОЗГ бути відсторонена від влади? Є тільки п’ять способів. Три з них – легальні, два з них – нелегальні, скажімо так, неконституційні.

Конституційний спосіб – це шлях виборів, але Путін знищив інститут вільних, чесних, справедливих і демократичних виборів, і він знищив інститут змінюваності влади. Тому цим шляхом змінити його не можна. Але, як ми знаємо, перш ніж я перерахую інші, я повинен зробити застереження, – Путін прийняв рішення, що він живим з Кремля не вийде і буде там до самої смерті на підставі того переліку злочинів і тієї тяжкості злочинів, які він знає краще, ніж ми з вами. І абсолютно зрозуміло, що ніхто йому ніяких гарантій надати не може; тому ще за часів квазіпрезідентства Медведєва він прийняв це рішення, про що вони і повідомили всьому світу 24 вересня 2011 року, зробивши державний переворот: силове захоплення влади, насильницьке утримання влади, що тягне на 20 років позбавлення волі прямо за Кримінальним кодексом Російської Федерації.

Другий спосіб відсторонення Путіна від влади – це імпічмент. Імпічмент повинен ініціюватися і весь процес імпічменту залежить від Ради Федерації і Державної Думи, від російського парламенту. Можна вважати, що парламентуне має і ніхто імпічмент зробити Путіну не може. Тому цей легальний шлях теж виключений.

Третій легальний шлях – це відсторонення Путіна від влади шляхом оголошення його нелегальним – не просто нелегітимним, а саме нелегальним президентом, на підставі вже прийнятих рішень, які були прийняті Конституційним Судом і Верховним Судом відповідно в 98-му році для Конституційного Суду і в 2001- му році для Верховного Суду. Ці рішення свідчать про те, що слова Конституції про те, що одна і та ж особа не може займати повноваження президента більше двох термінів поспіль, є, насправді, не чим іншим, як формулюванням абсолютного конституційного максимуму президентських повноважень для однієї особи. Путін є самозванцем і абсолютно нелегітимним президентом, починаючи з 2012-го року; тому він повинен бути негайно відсторонений від влади як нелегітимний президент, а Конституційний і Верховний суди повинні визнати його незаконним президентом.

Шановний Слава, але для цього повинні бути тоді якісь реальні інструменти. Ми розуміємо: якщо парламент у Путіна або у ФСБ-шників у кишені, сам добровільно Путін не готовий відійти від влади, відповідно, Захід повинен або посилювати тиск на кремлівську владу, або сподіватися на той чи інший внутрішній російський експромт: чи то на шарфик , то чи на табакерку, як уже, в принципі, було в російській історії.

Так, таким чином ми переходимо до двох інших способів зміни влади, які не є такими чистими з точки зору правового поля і Конституції, але вони залишаються єдиними, тому що при узурпації влади, при незаконній узурпації влади залишаються тільки вони. І, власне кажучи, той факт, що змінити Путіна можна тільки незаконним шляхом, – це вина самого Путіна. Це Путін так зробив.

Я зараз назву ці два способи. Але перш ніж я це зроблю, я хотів би приділити буквально кілька секунд пані Собчак і пану Явлінському. Справа в тому, що російське законодавство має одну маленьку для таких людей, як ви і я, легальну дірочку. Справа в тому, що подавати позови до Верховного Суду з приводу трактування і рішень про нелегітимність, і нелегальність Путіна в якості кандидата в президенти, можуть так звані належні позивачі, і це члени Ради Федерації, члени Державної Думи, голови регіонів і так далі.

З приводу Верховного Суду – там для подачі цих позовів теж повинні бути належні позивачі. І такими належними позивачами, до того ж, є офіційно зареєстровані кандидати в президенти з моменту їх офіційної реєстрації в Центральній виборчій комісії. Відповідно, як тільки Ксенія Собчак і Григорій Явлінський зареєстровані ЦВК (Центральною виборчою комісією), вони починають бути належними позивачами для подачі позовів до Верховного Суду Російської Федерації про те, що Путін зареєстрований як кандидат ЦВК нелегально, і вони повинні домогтися рішення від Верховного Суду про зняття Путіна зі списку кандидатів у президенти.

Я боюся, що Собчак дуже добре пам’ятає тепло колін свого хрещеного батька Володимира Путіна. І боюся, що вона просто не піде на подібні речі.

Це вона потім у суді буде розповідати і пояснювати, чому вона цього не зробила. І зараз я хочу підкреслити, що з усього списку кандидатів, – я розумію, що марно апелювати до когось ще, – але з так званих опозиційних кандидатів я називаю Явлінського і Собчак в якості тих людей, які повинні подати ці позови. Якщо вони їх не подають, значить, між ними є змова, між ними і кремлівською адміністрацією спочатку те, що вони цього робити не будуть і тому їх зареєструють; відповідно, зараз ми повинні подивитися від моменту їхньої офіційної реєстрації і до 18 березня. Якщо вони не подадуть цих позовів, ми повинні оцінити їхню так звану політичну діяльність відповідним чином і їхні політичні кар’єри трактувати так, як «мурзилок Кремля».

А якщо можна, уточніть, будь ласка, способи нелегальних шляхів усунення Путіна від влади.

Власне кажучи, один зі способів – це той, який був застосований в Україні двічі. Це Майдан, це революція, вулична революція. І хочу нагадати, що це, насправді, у багатьох країнах дозволений спосіб зміни влади проти узурпації влади. Між іншим, поправка Конституції в США, яка дозволяє носіння зброї, була історично прийнята саме через це, тому що американська держава, американська Конституція батьками-засновниками наділяла народ правом носіння зброї і його застосування проти узурпації влади, якщо б така узурпація влади відбулася в Сполучених Штатах Америки.

Відповідно, в Росії проти узурпації влади залишається спосіб один з двох – це вуличні протести, що переростають у революцію. Але Путін оточив себе Росгвардією, СОБР, МВС, ОМОНом і так далі, тобто для того, щоб відбулася вулична революція в Росії, потрібно на вулицях, як мінімум, мільйон осіб, а найкраще два. Тому що їм доведеться виступати проти десятків тисяч людей зі структур, які підпорядковані Путіну, – тобто будуть розганяти, стріляти, і швидше за все вбивати. Але якщо буде мільйон і ще краще два, то вони нічого не зможуть зробити. На жаль, доводиться констатувати, що на даний момент, мабуть, зміна влади таким способом сьогодні і в дуже короткостроково доступному для огляду майбутньому неможлива. Я не знаю, що буде через рік, але сьогодні не вийдуть на вулицю мільйон чоловік або два мільйони скидати Путіна.

Тоді залишається остання надія, так званий палацовий переворот, і заборонений у Росії фільм «Смерть Сталіна» дуже непогано показує останні дні диктатора. Наскільки я розумію, люди, які оточують Путіна і сидять в Кремлі, принципово не відрізняються від героїв фільму, ні за рівнем цинізму, ні за рівнем ставлення до свого патрона. Їм головне втриматися на плаву самим.

Так, саме так. Так, у «Смерті Сталіна» ці люди побачили себе. І хочу нагадати, що Сталін патологічно боявся замаху до тієї міри, що на його, так званій ближній дачі в Москві, були зварюванням заварені кватирки, тому що він боявся отруєння газом. В результаті, звичайно, йому допомогли все-таки померти, і «Смерть Сталіна» показує, – я маю на увазі фільм, – що відбувалося далі. Вони в цьому впізнали себе, так-так, це точно, але тут ми говоримо про палацовий переворот трошки іншого плану, який інспірується усім цивілізованим світом.

За допомогою цих санкцій цим 210 людям прийшов з відомого списку і невідомій кількості додаткових людей з секретної частини доповіді, їм всім кажуть: «Ви повинні вибрати, з ким будете ви і з ким будуть ваші мільярди». Ваші мільярди можуть бути тільки з нами, вони не можуть бути з Путіним, тому вибирайте: цивілізований світ і ваші мільярди або Путін. Тут важливо розуміти, що ці санкції не можуть бути застосовані до всіх відразу, тому що це тоді вбиває мету всієї цієї справи. Якщо всіх санкціонувати, то що тоді буде?

Необхідно розколоти цю так звану еліту. Найімовірніші цілі для персональних санкцій на підставі цього закону описані в секретній частині доповіді; ці санкції і цей список, і цей закон є так званим open-ended, в принципі, як і закон Магнітського. Він не має на увазі статичності в списку, цей список може бути розширений; він не має на увазі чітких критеріїв щодо санкцій – за глибиною, охопленням, за тим, що вони з себе представлятимуть, вони не розкривають ніяких карт. Він є open-ended і за тривалістю, він може тривати вічно, цей закон і ці санкції.

Він open-ended з точки зору довжини списку і довжини списку конкретних підсанкційних осіб, тому що так само, як і в законі Магнітського і списку Магнітського, цей список може збільшуватися. І, власне кажучи, якщо розкол еліт не відбуватиметься швидко і якщо з Путіним не буде покінчено відносно швидко, то що заважає додавати десятьох до цього списку санкцій на місяць? А потім збільшити цю дозу до ще більшої кількості людей на  місяць? Поки та тисяча, що залишилася, не зробить власні дії для звільнення Росії від цієї страшної ракової пухлини.

Джерело

(Visited 102 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4049

Понад 250 кг білих й лисичок за три дні: Учасники АТО показали результат “тихого полювання” (фоторепортаж) 22:16

У Карпатах завершився табір «тихого полювання». Осінній сезон потішив урожаєм білого гриба. Нашою локацією цього разу стала Полонина Дуконя – найкраща місцевість для тихого полювання. Чисте повітря, природа та краєвиди...

Чорна пятниця 2018 в Україні: готуємося вже зараз 17:18

Black Friday 2018 в Україні стартує в листопаді та ажіотаж до неї вже зростає. Часовий відрізок в більш ніж два місяці звучить переконливо, але не варто нівелювати необхідність підготовки до...

Автоматика для відкатних воріт у Трускавці: правильно обрати пристрій допоможуть фахівці Wisniowski-Vorota-kiev.com.ua 17:15

Брами зсувного типу з електричним приводом широко використовуються на приватних та виробничих підприємствах. Їхній термін безвідмовної експлуатації та функціональність також частково залежать і від автоматики. Саме тому, встановлюючи відкатні ворота...

Співробітник розвідки звинуватив Гриценка в перешкоджанні вступу в НАТО 14:48

Анатолій Гриценко послідовно протидіяв вступу України в НАТО. Про це в своїй статті «Не дуже-то і НАТО» для видання Реаліст пише екс-співробітник Головного управління розвідки України полковник Юрій Сміщук.  ...

Армія має бути готова до силового сценарію визволення Донбасу, – Порошенко (відео) 13:04 3 коментарі

Президент України Петро Порошенко наголосив, що українська армія має бути готова до будь-якого сценарію розгортання подій на Донбасі, в тому числі й до силового. Про це він заявив під час...

Нардепи з "Опоблоку" вийшли з зали, коли Порошенко говорив про мову (відео) 12:35 1 коментар

Щонайменше троє нардепів-опоблоківців покинули сесійну залу під час щорічного звернення у парламенті Президента Петра Порошенка. Щонайменше троє нардепів-опоблоківців покинули сесійну залу під час щорічного звернення у парламенті Президента Петра Порошенка....

Актриса з України Ольга Куриленко прикрасила обкладинку італійського глянцю (фото) 12:03

Французька актриса українського походження Ольга Куриленко стала зіркою італійського видання Grazie. Номер вже надійшов у продаж і був приурочений 80-й річниці журналу. Українська зірка в день прем'єри фільму "Агент Джонні Інгліш:...

Тіна Кароль приміряла пікантну сукню в яскравій фотосесії 11:34

Українська співачка Тіна Кароль знялась у яскравій літній фотосесії. Перед камерою артистка позувала у стильній сукні з пікантним розрізом на нозі. Тіна Кароль – одна з небагатьох представниць українського шоу-бізнесу,...

Ольга Фреймут серйозно травмувалась під час зйомок її шоу: відео 11:02

Скандальна телеведуча Ольга Фреймут отримала значну травму під час зйомок її шоу. Зірка показала момент свого падіння. Під час зйомок Ольга Фреймут разом із зірковою гостею співачкою Tayanna сіла на...

Росія дуже швидко може залишитися без головного "козиря" – нафти 10:33

Будущее без "черного золота" все отчетливее вырисовывается для России. О том, что нефтедобывающая отрасль в РФ переживает первую фазу кризиса, говорилось уже неоднократно. Отчеты международных организаций, аналитических агентств, все как...

Верховна Рада затвердила новий склад ЦВК: відомі імена 10:01

У четвер, 20 вересня, Верховна Рада на своєму пленарному засіданні затвердила новий склад Центральної виборчої комісії у складі 14 осіб. Так, за кожного члена нардепи проводили окреме голосування. Після голосування...

Історична перемога. Як 17-річна українка стала наймолодшою чемпіонкою світу з дзюдо 09:47

17-річна українка Дарина Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо На змаганнях у Баку у категорії до 48 кг Білодід у фінальному поєдинку достроково перемогла іппоном чинну чемпіонку світу...

Збірна України здійснила неймовірний прорив у рейтингу ФІФА 09:13

Збірна України у новому рейтингу ФІФА піднялася одразу на шість позицій та досягла найбільшого прогресу у світі Про це повідомляє офіційний сайт ФІФА. У вересневій класифікації команда Андрія Шевченка займає...

Які справи "шиють" Ситнику в ГПУ 08:24

У серпні цього року "Українська Правда" з посиланням на власні джерела у правоохоронному органі повідомила, що Генеральна прокуратура України готує підозру директору Національного антикорупційного бюро Артему Ситнику. Відтоді у медіа...

Рада затвердила новий склад ЦВК 07:51

Верховна Рада призначила до Центральної виборчої комісії 14 нових членів. Голосування відбувалося за кожного кандидата окремо. Новими членами ЦВК стали: Алла Басалаєва, "Відродження" (підтримали 280 нардепів), Наталія Бернацька (до заміжжя...

Вже незабаром українські депутати можуть позбутися своєї недоторканості 06:36

Верховна Рада підтримала президентський проект постанови про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів. Відповідний проект постанови №7203/П1 за основу і в цілому підтримали...

У неділю в Україну прийде різке похолодання 16:30

Наприкінці тижня в Україну прийде холодний циклон із півночі Європи. Зокрема в неділю, 23 вересня, в Києві очікується різка зміна погоди — дощі, посилення вітру та суттєве похолодання. Про це синоптик Наталія Діденко повідомила на своїй сторінці у Facebook. Синоптик...

Путін знову насмішив своїми "штанами із секретом" (фотофакти) 15:38

Цього тазу Путін спіймався під час його зустрічі з главою Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом і лідером Ірану Хасаном Роухані. Президента Росії Володимира Путіна у черговий раз піймали на маскуванні зросту,...

Порошенко похвалився новими українськими ракетами: відео 15:06 2 коментарі

Президент України Петро Порошенко заявив, що реактивні снаряди РС-80 "Оскол" українського виробництва успішно пройшли черговий етап державних випробувань. Про це Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook. За словами Президента, снаряди...

Футболісти російського клубу влаштували диверсію перед матчем Ліги Європи: відео 14:37

Після тренування "Спартака" у Відні напередодні матчу групового етапу Ліги Європи з "Рапідом" на "Альянц Стадіоні" спрацювала пожежна сигналізація. Усередині арени була запущена сирена, а автоматичний голос на німецькій мові...
  • ріел ІФ виринаюча