Слава Рабинович: США негласно почали розколювати путінські еліти – Путін чи мільярди

Американський фінансист Слава Рабинович в ефірі телеканалу Еспресо проаналізував механізм розколу кремлівських еліт і п’ять способів усунення Путіна від влади
Результат пошуку зображень за запитом "санкції проти росії"

У Сполучених Штатах Америки опублікували відкриту частину доповіді, присвячену російським олігархам і можливості введення проти них тих чи інших санкцій.

Насправді, мені здається, що поділ доповіді на публічну і секретну частини – це досить хитромудрий хід адміністрації Трампа, і полягає він у тому, що на кожне з цих 210 імен наведена червона мітка з оптичним прицілом. Проте у відкритій частині доповіді я б додавав судову гілку влади, яка повністю зруйнована Путіним і його ОЗУ; я б туди включив і державних російських пропагандистів – їх теж там немає; і там є деякі імена, які взагалі в цій доповіді мало що значать, тому що Юрій Шефлер, Гліб Фетисов або Олег Бойко перебувають зараз у конфлікті з путінським режимом, як і брати Ананьєві.

Але це насправді неважливо. Важливим є те, що двомстам десяти особам, які включені в цю доповідь, і невідомій кількості інших осіб, які можуть бути в розширеній частині доповіді під грифом «секретно», сказали: «Ви зараз повинні вибрати безтурботне життя зі своїми мільярдами або Путіна».

Але ми розуміємо, що кремлівські спецслужби тримають олігархів не менш сильно за глотку, ніж ті чи інші американські органи правосуддя. І ми розуміємо, що в разі чого Кремль завжди може включити режим «бєспрєдєл», використовуючи кримінальні і напівкримінальні методи для того, щоб зачищати тих чи інших олігархів, які спробують зробити стрибок через бар’єр.

А хто казав, що їм буде легко в цій ситуації !? Міжнародна еліта давно зрозуміла і прийняла той факт, що Путін нерукопотисний і домовитися з ним теж не можна. І його неперервні диверсії проти цивілізованого світу і фактично оголошена або неоголошена війна проти цінностей цивілізованих країн насправді перейшли червону межу вже давно. Я думаю, це було приблизно вирішено на зустрічі «Великої двадцятки» в Брісбені в Австралії ще в 2014 році. І було прийнято рішення просто з цим режимом якимось чином покінчити.

Але кінчати з режимом, який захопив саму державу і зробив її знаряддям своїх злочинів, не так просто в тій країні, яка володіє другим за величиною ядерним арсеналом. Відповідно, яким чином взагалі Путін може бути відсторонений від влади і чи може взагалі путінська ОЗГ бути відсторонена від влади? Є тільки п’ять способів. Три з них – легальні, два з них – нелегальні, скажімо так, неконституційні.

Конституційний спосіб – це шлях виборів, але Путін знищив інститут вільних, чесних, справедливих і демократичних виборів, і він знищив інститут змінюваності влади. Тому цим шляхом змінити його не можна. Але, як ми знаємо, перш ніж я перерахую інші, я повинен зробити застереження, – Путін прийняв рішення, що він живим з Кремля не вийде і буде там до самої смерті на підставі того переліку злочинів і тієї тяжкості злочинів, які він знає краще, ніж ми з вами. І абсолютно зрозуміло, що ніхто йому ніяких гарантій надати не може; тому ще за часів квазіпрезідентства Медведєва він прийняв це рішення, про що вони і повідомили всьому світу 24 вересня 2011 року, зробивши державний переворот: силове захоплення влади, насильницьке утримання влади, що тягне на 20 років позбавлення волі прямо за Кримінальним кодексом Російської Федерації.

Другий спосіб відсторонення Путіна від влади – це імпічмент. Імпічмент повинен ініціюватися і весь процес імпічменту залежить від Ради Федерації і Державної Думи, від російського парламенту. Можна вважати, що парламентуне має і ніхто імпічмент зробити Путіну не може. Тому цей легальний шлях теж виключений.

Третій легальний шлях – це відсторонення Путіна від влади шляхом оголошення його нелегальним – не просто нелегітимним, а саме нелегальним президентом, на підставі вже прийнятих рішень, які були прийняті Конституційним Судом і Верховним Судом відповідно в 98-му році для Конституційного Суду і в 2001- му році для Верховного Суду. Ці рішення свідчать про те, що слова Конституції про те, що одна і та ж особа не може займати повноваження президента більше двох термінів поспіль, є, насправді, не чим іншим, як формулюванням абсолютного конституційного максимуму президентських повноважень для однієї особи. Путін є самозванцем і абсолютно нелегітимним президентом, починаючи з 2012-го року; тому він повинен бути негайно відсторонений від влади як нелегітимний президент, а Конституційний і Верховний суди повинні визнати його незаконним президентом.

Шановний Слава, але для цього повинні бути тоді якісь реальні інструменти. Ми розуміємо: якщо парламент у Путіна або у ФСБ-шників у кишені, сам добровільно Путін не готовий відійти від влади, відповідно, Захід повинен або посилювати тиск на кремлівську владу, або сподіватися на той чи інший внутрішній російський експромт: чи то на шарфик , то чи на табакерку, як уже, в принципі, було в російській історії.

Так, таким чином ми переходимо до двох інших способів зміни влади, які не є такими чистими з точки зору правового поля і Конституції, але вони залишаються єдиними, тому що при узурпації влади, при незаконній узурпації влади залишаються тільки вони. І, власне кажучи, той факт, що змінити Путіна можна тільки незаконним шляхом, – це вина самого Путіна. Це Путін так зробив.

Я зараз назву ці два способи. Але перш ніж я це зроблю, я хотів би приділити буквально кілька секунд пані Собчак і пану Явлінському. Справа в тому, що російське законодавство має одну маленьку для таких людей, як ви і я, легальну дірочку. Справа в тому, що подавати позови до Верховного Суду з приводу трактування і рішень про нелегітимність, і нелегальність Путіна в якості кандидата в президенти, можуть так звані належні позивачі, і це члени Ради Федерації, члени Державної Думи, голови регіонів і так далі.

З приводу Верховного Суду – там для подачі цих позовів теж повинні бути належні позивачі. І такими належними позивачами, до того ж, є офіційно зареєстровані кандидати в президенти з моменту їх офіційної реєстрації в Центральній виборчій комісії. Відповідно, як тільки Ксенія Собчак і Григорій Явлінський зареєстровані ЦВК (Центральною виборчою комісією), вони починають бути належними позивачами для подачі позовів до Верховного Суду Російської Федерації про те, що Путін зареєстрований як кандидат ЦВК нелегально, і вони повинні домогтися рішення від Верховного Суду про зняття Путіна зі списку кандидатів у президенти.

Я боюся, що Собчак дуже добре пам’ятає тепло колін свого хрещеного батька Володимира Путіна. І боюся, що вона просто не піде на подібні речі.

Це вона потім у суді буде розповідати і пояснювати, чому вона цього не зробила. І зараз я хочу підкреслити, що з усього списку кандидатів, – я розумію, що марно апелювати до когось ще, – але з так званих опозиційних кандидатів я називаю Явлінського і Собчак в якості тих людей, які повинні подати ці позови. Якщо вони їх не подають, значить, між ними є змова, між ними і кремлівською адміністрацією спочатку те, що вони цього робити не будуть і тому їх зареєструють; відповідно, зараз ми повинні подивитися від моменту їхньої офіційної реєстрації і до 18 березня. Якщо вони не подадуть цих позовів, ми повинні оцінити їхню так звану політичну діяльність відповідним чином і їхні політичні кар’єри трактувати так, як «мурзилок Кремля».

А якщо можна, уточніть, будь ласка, способи нелегальних шляхів усунення Путіна від влади.

Власне кажучи, один зі способів – це той, який був застосований в Україні двічі. Це Майдан, це революція, вулична революція. І хочу нагадати, що це, насправді, у багатьох країнах дозволений спосіб зміни влади проти узурпації влади. Між іншим, поправка Конституції в США, яка дозволяє носіння зброї, була історично прийнята саме через це, тому що американська держава, американська Конституція батьками-засновниками наділяла народ правом носіння зброї і його застосування проти узурпації влади, якщо б така узурпація влади відбулася в Сполучених Штатах Америки.

Відповідно, в Росії проти узурпації влади залишається спосіб один з двох – це вуличні протести, що переростають у революцію. Але Путін оточив себе Росгвардією, СОБР, МВС, ОМОНом і так далі, тобто для того, щоб відбулася вулична революція в Росії, потрібно на вулицях, як мінімум, мільйон осіб, а найкраще два. Тому що їм доведеться виступати проти десятків тисяч людей зі структур, які підпорядковані Путіну, – тобто будуть розганяти, стріляти, і швидше за все вбивати. Але якщо буде мільйон і ще краще два, то вони нічого не зможуть зробити. На жаль, доводиться констатувати, що на даний момент, мабуть, зміна влади таким способом сьогодні і в дуже короткостроково доступному для огляду майбутньому неможлива. Я не знаю, що буде через рік, але сьогодні не вийдуть на вулицю мільйон чоловік або два мільйони скидати Путіна.

Тоді залишається остання надія, так званий палацовий переворот, і заборонений у Росії фільм «Смерть Сталіна» дуже непогано показує останні дні диктатора. Наскільки я розумію, люди, які оточують Путіна і сидять в Кремлі, принципово не відрізняються від героїв фільму, ні за рівнем цинізму, ні за рівнем ставлення до свого патрона. Їм головне втриматися на плаву самим.

Так, саме так. Так, у «Смерті Сталіна» ці люди побачили себе. І хочу нагадати, що Сталін патологічно боявся замаху до тієї міри, що на його, так званій ближній дачі в Москві, були зварюванням заварені кватирки, тому що він боявся отруєння газом. В результаті, звичайно, йому допомогли все-таки померти, і «Смерть Сталіна» показує, – я маю на увазі фільм, – що відбувалося далі. Вони в цьому впізнали себе, так-так, це точно, але тут ми говоримо про палацовий переворот трошки іншого плану, який інспірується усім цивілізованим світом.

За допомогою цих санкцій цим 210 людям прийшов з відомого списку і невідомій кількості додаткових людей з секретної частини доповіді, їм всім кажуть: «Ви повинні вибрати, з ким будете ви і з ким будуть ваші мільярди». Ваші мільярди можуть бути тільки з нами, вони не можуть бути з Путіним, тому вибирайте: цивілізований світ і ваші мільярди або Путін. Тут важливо розуміти, що ці санкції не можуть бути застосовані до всіх відразу, тому що це тоді вбиває мету всієї цієї справи. Якщо всіх санкціонувати, то що тоді буде?

Необхідно розколоти цю так звану еліту. Найімовірніші цілі для персональних санкцій на підставі цього закону описані в секретній частині доповіді; ці санкції і цей список, і цей закон є так званим open-ended, в принципі, як і закон Магнітського. Він не має на увазі статичності в списку, цей список може бути розширений; він не має на увазі чітких критеріїв щодо санкцій – за глибиною, охопленням, за тим, що вони з себе представлятимуть, вони не розкривають ніяких карт. Він є open-ended і за тривалістю, він може тривати вічно, цей закон і ці санкції.

Він open-ended з точки зору довжини списку і довжини списку конкретних підсанкційних осіб, тому що так само, як і в законі Магнітського і списку Магнітського, цей список може збільшуватися. І, власне кажучи, якщо розкол еліт не відбуватиметься швидко і якщо з Путіним не буде покінчено відносно швидко, то що заважає додавати десятьох до цього списку санкцій на місяць? А потім збільшити цю дозу до ще більшої кількості людей на  місяць? Поки та тисяча, що залишилася, не зробить власні дії для звільнення Росії від цієї страшної ракової пухлини.

Джерело

(Visited 112 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6501

загрузка...

Українка народила 19-ту дитину (фото) 16:30 1 коментар

На Рівненщині жінка встановила новий рекорд із народжуваності. Жителька села Глинне Рокитнівського району Світлана Ковалевич народила 19-ту дитину. Хлопчик з'явився на світ у день народження свого батька Петра - на Водохреща. Старші сестри назвали...

Машина часу: якими були зірки і політики 10 років тому (фото) 15:38

Уже кілька днів у соцмережах не вщухає флешмоб під назвою #10yearsChallenge. У рамках нього зірки та звичайні люди показують, як вони виглядали у 2008 чи 2009-му роках порівняно із тим, які вони...

Хто може стати наступником Путіна на посаді президента РФ: політолог озвучив імовірні варіанти 15:06 1 коментар

Перед тим, як інша людина змінить Володимира Путіна на посаді президента, на Росію очікує перебудова, причому крах системи буде нагадувати крах злощасного "русского мира". Також перед битвою за Кремль буде...

Путін на Водохреще пірнав у ополонку таємно (фото) 14:37

Президент Росії Володимир Путін вирішив цього року, як і минулого, також пірнути в ополонку. Щоправда, таке купання господар Кремля приховав від очей звичайних росіян. Про цьогорічний президентський ритуал сповістив у...

В Україну повертаються сильні морози 14:05

В Україні упродовж наступного тижня збережеться морозна погода, в окремих областях очікується невеликий сніг, а на дорогах ожеледиця. Варто додати, що упродовж 21-22 січня утримається хмарна з проясненнями погода. 21...

Чи почне Росія широкомасштабну війну проти України: відповідь експерта 13:36 1 коментар

Володимир Путін розуміє, що повномасштабна війна – це кінець не тільки Україні та Росії, але й всій земній кулі, яка сам завдяки цивілізації наближається до якогось закінчення. Про це розповів...

Оформлення ID-картки: як не переплатити посередникам (відео) 13:04

Втративши ID-картку, більшість із нас шукає поради у всесвітній мережі, де на таких клієнтів "полюють" фірми-посередники, пропонуючи свою дорогу допомогу. Люди вірять гарним обіцянкам та платять шахраям чималі гроші за...

Компенсація за неякісне електропостачання: як вона діятиме 12:35

Разом з реформуванням системи електропостачання в Україні новим законодавством передбачена відповідальність надавачів послуг з розподілу та постачання електроенергії за неналежну якість цих послуг. Хто і за що відповідає та як...

У Коломойського знайшли великий бізнес у США 12:03 1 коментар

Відомий український олігарх Ігор Коломойський має власні активи в Сполучених штатах Америки, прибуток від яких може досягати сотень мільйонів доларів. Про це йдеться на сайті інформаційного видання "Новое время". Коломойський...

Перша ракетка України Еліна Світоліна показала, як проводить час зі своїм новим хлопцем: відео 11:34

Перша ракетка України Еліна Світоліна та її новий бойфренд Гаель Монфіс зареєстрували спільну сторінку в соцмережі Instagram. Сторінка названа G.E.M.S, що може відповідати абревіатурі з перших букв імен та прізвищ...

Як українці називали немовлят у 2018 році: найпопулярніші та екзотичні імена 11:02

У 2018 році українські батьки найчастіше називали своїх новонароджених дітей Матвієм, Дмитром, Максимом, Златою, Софією та Євою. Серед екзотичних – Дельфіна, Принцеса, Космос і Сонцемір. Про це повідомила заступник міністра...

"Ми не говоримо про об’єднання": Епіфаній зробив заяву щодо взаємин з УГКЦ 10:33

Глава Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній сподівається на поглиблення співпраці з Українською греко-католицькою церквою. Про це пише "Інтерфакс". Так, про об’єднання церков не йдеться, однак Предстоятель ПЦУ...

Чому серед кандидатів у президенти України так мало жінок і які у них шанси 10:01

В українській політиці забезпечення гендерної рівності відбувається дуже повільно. Представницькі органи влади стають більш-менш збалансованими. Але в списках кандидатів у президенти України жінок буде зовсім мало. 4-5 кандидатів-жінок при очікуваних...

Філарет розповів, як забрати в УПЦ МП Лавру 09:47

Патріарх Філарет вірить, що Києво-Печерська Лавра та Почаївська Лавра належатимуть українській церкві, а не російській. Про це він розповів в інтерв'ю ТСН.Тиждень. На питання, якими методами держава має повернути ці...

Це "Оскар"! Медійник Медведчука зняв фільм про друга Порошенка 09:14

Наприкінці минулого тижня в ефірі телеканалу "Прямий" вийшов фільм "П'ять днів з Кононенко" (правопис збережено). У цьому фільмі прекрасно все. Найближчий соратник Порошенка Ігор Кононенко у ролі нардепа, який опікується...

Професор Андрій Зубов: Рейтинг Путіна посипався, в Кремлі починається боротьба за путінський спадок 08:24 3 коментарі

Знаковий російський інтелектуал професор Андрій Зубов в ефірі програми телеканалу "Еспресо" "Студія Захід з Антоном Борковським" про причини обвалу рейтингів Путіна, торгівлю російськими територіями з Китаєм і аншлюс Білорусі Українську...

Гнапа висунули кандидатом у президенти 07:51 3 коментарі

Партія "Сила людей" висунула колишнього журналіста Дмитра Гнапа кандидатом на виборах президента, запланованих на 31 березня. Таке рішення члени політичної сили підтримали на 10-му всеукраїнському з'їзді партії, що проходив у...

СПУ відправила Киву на президентські вибори 06:38 3 коментарі

Соціалістична партія України висунула свого голову Іллю Киву кандидатом у президенти на чергових виборах 2019 року. Відповідне рішення 20 січня ухвалили делегати з'їзду СПУ, що відбувся у Києві. Як заявив...

Возможности, которые предоставляет дом престарелых "Турбота" 11:26

Однажды, переступив определённый возрастной рубеж, человек начинает понимать, что сил у него становится всё меньше и меньше. На привычные ежедневные действия, которые ещё недавно не составляли труда, уходит больше времени...

MONATIK показав, як відпочиває з дружиною у Дубаї (фото) 16:30 3 коментарі

Популярний український мультиартист MONATIK разом з дружиною  вирушив на відпочинок. Місцем для релаксу та відновлення стали ОАЕ, де за збігом обставин відпочиває інше зіркове подружжя Володимира Дантеса. Світлинами з палкої зустрічі...
  • ріел ІФ виринаюча