«Сьогодні ті, хто сховалися після Революції гідності, знову піднімають голови», – Роман Безсмертний

У четвер, 11 жовтня, український політик, майбутній кандидат в Президенти України Роман Безсмертний зустрівся з мешканцями Прикарпаття. У контексті дискусії на тему «Якої ми хочемо України» він окреслив основні проблеми для українців та запропонував виробити спільні варіанти їх вирішення. Пропонуємо основні тези Романа Безсмертного, озвучені на зустрічі в Івано-Франківську.

Чи можливий політичний реванш?

«На жаль, ситуація розвивається саме в цьому напрямку. У 2005 році я вірив, що Україна отримала таку вакцинацію Майданом, що заднього ходу вже не буде. А в 2010 – не впізнавав країну. Сьогодні ті, хто сховалися після Революції гідності, знову піднімають голови і заявляють про політичні амбіції. І тут, до речі, дуже важливо усвідомлювати, що фігура Медведчука – відволікаючий маневр. Насправді, йде щось з тилу. РФ не пробачить існування незалежної України і її європейського вибору. Кремль буде поганити в усьому. І активізовувати своїх резидентів в українській політиці», – пояснює Роман Безсмертний.

Українська політика перетворюється на шоу

«Сьогодні я більше вірю суспільству, ніж державі. Я дуже люблю українців і не сприймаю нинішню державну систему, вона побудована неправильно. На моє переконання, ми пробігли час, коли можна було обійтись просто реформами. Ми упустили цей шанс у 2005 році і тепер маємо змінювати засади держави і йти на перезаснування. Сьогодні у нас є вибір: або свідоме перезаснування, або чергова революція», –  каже політик.

Як учасник Мінського процесу,Роман Безсмертний був вражений неспроможністю державної системи та її інститутів продукувати ефективні рішення.

«Якщо сьогодні не сформувати відповіді на запити суспільства, перш за все у питаннях безпеки, бізнес-клімату та соціальних питань, то прірва між державою  і суспільством зростатиме. Спочатку це погубить державу, а потім і суспільство. Україну вже починають «щипати» з різних боків.  У міжнародних стосунках такий підхід називають «доктриною апельсинової дольки». Коли я побачив, що державу рвуть на шматки, прийняв рішення йти в Президенти. Політику повинні замовляти люди, коли мова йде про управління державою. На жаль, сьогодні українська політика перетворюється на шоу, її первинний зміст втрачається. Людям нав’язують телевізійне шоу, яке не дасть відповідь на те, як вирішувати проблеми. Таким чином втрачається зв’язок між політикою та суспільством. Інститути влади працюють, щоб забезпечити свої потреби, а люди просто виживають. В результаті громадяни все частіше запитують себе, для чого їм така держава. Цей розрив між людьми і державою є найбільшою загрозою для України. Він може призвести до втрати державності, краху державних інститутів», – вважає Роман Безсмертний.

Оборона і безпека

На думку політика, великою помилкою було те, що на самому початку конфлікту з Росією українська влада не виконала закони про оборону і правовий режим воєнного стану. Таким чином на п’ятий рік війни офіційно вона війною так і не названа.

«Треба приймати указ і обмежувати територію. Ця територія не повинна обмежуватися лише Кримом, Азовом і Донбасом – це має бути увесь східний і північний напрямок. В цьому сенсі я не розрізняю Росію і Білорусь. Знаєте, Білорусь прийняла рішення про залучення російського поліцейського контингенту для охорони громадського порядку і кордону з Україною. Через три тижні після цього у нас трапилася Ічня. Я не зв’язую ці речі, просто закликаю робити висновки. Досі не розумію, чому на п’ятому році війни у нас не введено воєнний стан на обмеженій території», – каже Безсмертний.

«Ми чомусь вважаємо, що оборона це справа тільки Збройних Сил України, а безпека це справа поліції. Оборона це справа суспільства, армії, територіальної, цивільної та громадської організації. Треба позбутися «совкового» трактування розуміння і оборони, і безпеки. Коли Президент сказав, що волонтери не потрібні, він показав, що не розуміє концепції оборони в принципі. Ми вже 5-й рік вагаємося, чи приймати закон про режим воєнного стану, така ж ситуація із законом про зброю. Право володіння зброєю – це право людини на захист», – переконаний політик.

Реформа децентралізації

Згадав Роман Безсмертний і про децентралізацію.

Я сприймаю децентралізацію виключно як експеримент. Але це точно не реформа. Проводити такі зміни без внесення поправок до Конституції, до законів про місцеве самоврядування, до Бюджетного кодексу не можна.

Лише 34% створених об’єднаних територіальних громад подають ознаки життя.Поки що децентралізація – лише експеримент, який ставлять поза правовим полем і з величезною кількістю помилок.

Дороги та бензин

Роман Безсмертний переконаний, що зараз ситуація із ціною на пальне залежить від того, як уряд буде приймати рішення. Ще колись була розмова про введення антидемпінгових процесів проти поставок із Росії. Але тоді було багато скандалів на цю тему. За словами політика, основна причини росту цін на пальне – відсутність конкуренції.

«Ситуація важка. Ми сидимо на російській голці. Бо двома білоруськими НПЗ, з яких до України надходить пальне, насправді володіють росіяни. Іншого бензину майже немає. А в Україні, тим часом, із шести нафто-переробних заводів працює лише один, і той на 20% своїх потужностей. Отже, маємо на ринку монополіста. А уряд цей ринок не контролює.

Тому очевидно, що Росія буде використовувати це, щоб атакувати Україну. І зараз все залежить від того, як екстренно уряд вживе заходів. Треба негайно шукати за кордоном тих, хто складе конкуренцію білоруським Мозиру і Новополоцьку. Або створити свого, українського, конкурента. Але останнє буде можливим тільки після проведення реконструкції наших заводів.

Тільки адекватні дії уряду можуть змінити ситуацію. Йдеться не стільки про регулювання ціни, скільки про створення конкурентного середовища», – вважає майбутній кадидат в Президенти.

Також, за словами Романа Безсмертного, попри те, що в Україні правильно побудована дорожня інфраструктура, нікудишнє дорожнє господарство.

«Дороги в катастрофічному стані. Україні треба розвиватися декількома шляхами одночасно. По-перше, розвивати загальні транзитні магістралі. Я б приймав закон про концесію доріг, а виїзди на окремі магістралі робив платними, бо без цього не обійтися. Має бути контроль вантажності автомобіля. В даному випадку Міністерство інфраструктури має багато працювати», –  переконаний політик.

(Visited 167 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    дивне є те що люди перекривають вулию щоб представник коломойського який є великою мірою причетний до українського нинішнього негативу !!!РЕМОНТУВАВ ДОРОГУ-причому до ціни і якості ремонту є питання-а мовчать коли в ОДА у відкриту беруть на роботу регів які поводили себе визиваючи-болюк крецул шкиндюк мочерняк і пр пр -мовчать коли судді відпускають людей які пяні за кермом убили людей або хабарників спійманих чи мовчать що у нас !!!!ТУТ і доси облгаз належить фірташу який привів війну донас як і ахметов -А ТОМУ завжди у путіна буде надія на реванш а ми завжди будемо на грані життя чи смерті бо війна це зараз БАХ і півміста немає просто

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9318

загрузка...

Порошенко підписав указ про європейську та євроатлантичну інтеграцію України 01:04 2 коментарі

Президент України Петро Порошенко підписав указ "Питання європейської та євроатлантичної інтеграції". Про це 20 квітня повідомили у прес-службі глави держави. Указ №155/2019 оприлюднено на сайті президента. Указом затверджується План заходів з...

Коломия вперше з часів незалежності перестала бути дотаційним містом 22:09

Перший квартал 2019 року став для економіки Коломиї визначальним. Вперше за час незалежності місто Коломия перестала бути дотаційним. Сума податків, які надійшли до бюджету міста переважив мінімальний коефіцієнт, який встановлює...

До Івано-Франківська завітає фестиваль "Живої скульптури" 21:08

До Дня міста в Івано-Франківськ завітає фестиваль "Живої скульптури", про це повідомив міський голова Руслан Марцінків на своїй сторінці у соціальній мережі. "Неймовірна подія в Івано-Франківуську до #День_міста_2019  Міжнародний фестиваль ЖИВОЇ скульптури...

Косівські пасічники отримають 66665 євро на збереження аборигенних карпатських бджіл 21:04

В Івано-Франківській області є дев’ять гірських громад. У 2018 році реалізували 15 туристичних проектів – вони отримали фінансування за рахунок коштів міжнародних донорів на понад 1 млн євро та близько...

Франківців просять стати донорами крові для маленької важкохворої дівчинки 20:58

Терміново потрібні донори крові для хворої дворічної дівчинки Віолетти Петрухіної, пише WestNews. Для донорства потрібні люди з 1 (першою) групою крові, резус позитивний. Зараз дівчинка знаходиться в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній...

На Прикарпатті продовжують палити сухостій (фотофакт) 20:18

Попри усі застереження та попередження про небезпеку паління сухої трави, люди і далі продовжують спалювати сухостій. Сьогодні у Богородчанському районі був зафіксований випадок паління сухої трави, про це у соціальній...

Комедію відомого франківця Юрія Горбунова «Скажене Весілля» адаптують в Румунії 19:46

Film.ua продав права на створення локальної версії комедії «Скажене весілля» румунській компанії Vertical Content. Про це повідомляє прес-служба Film.ua. Раніше повідомлялося, що литовська компанія ACME Film придбала права на виробництво локальної адаптованої...

Тепло хоче дозволів. Як у Франківську встановити «автономку» 19:25

10 квітня у Івано-Франківську офіційно закінчився опалювальний сезон. Після зими чимало мешканців знову задумалися над встановленням «автономки». Адже тим, хто не отримує субсидій, довелося добряче витратитись на опалення. А з 1 травня...

Стала відомою цьогорічна програма «Свята ковалів» у Івано-Франківську 18:05

З 2 по 5 травня в Івано-Франківську проходитиме Міжнародний фестиваль “Свято ковалів”. У п’ятницю, 3 травня, о 12:00 на площі Бастіон заплановане урочисте відкриття фестивалю та інсталяцій “Мої птахи”, “Зникли...

Голова франківської апеляції Богдан Гриновецький: Судова реформа нічого не змінила в процедурі призначення суддів на посади, котра є доволі складною і тривалою 17:29

З головою Івано-Франківського апеляційного суду Богданом Гриновецьким та його заступником Віталієм Девляшевським було не так просто зустрітися через їхню постійну завантаженість. Ніби й зрозуміло, що коли люди обіймають такі поважні...

МФК “Прикарпаття” зіграє з португальською “Брагою” 15:39

Товариський матч між командами відбудеться у період з 23 по 25 травня. Про це у мережі Фейсбук повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. “А тим часом ФК “Брага” погодилась зіграти...

"Песах та Великдень - абслютно різні теми",- як у Івано-Франківську відзначається юдейське свято 15:10

Ще вчора, 19 квітня, після заходу сонця усі іудеї розпочали святкування найважливішого свята в році - Песах. Цього року свято розпочалося 19 квітня та триватиме 7 днів, до ночі 27...

Стан питної води на Прикарпатті: особливості, забруднені райони та вплив на організм людини 13:58

Кожного року стан водойм в Україні погіршується. І Прикарпаття не є виключенням. Річки, озера забруднюють небезпечним сміттям і викидами з підприємств, а негативно це потім впливає і на здоров’я людей,...

Франківський рок-гурт КОРАЛЛІ та Андрій Середа презентували пісню до річниці створення "Дивізії Галичина" (аудіо) 13:07

У п'ятницю, 19 квітня франківський гурт КОРАЛЛІ та фронтмен гурту Кому Вниз презентували нову пісню, пише Бліц-Інфо. "До річниці створення Дивізії Галичина Рок-Вар'яте КОРАЛЛІ презентують композицію "З Золотим Левиком на...

Поліція розпочала розслідування загадкового подвійного суїциду сімейної пари у Косівському районі 10:35

Поліція розпочала розслідування загадкового подвійного суїциду сімейної пари у Косівському районі Вчора, 19 квітня, на Прикарпатті двоє людей наклали на себе руки. Як вже повідомляв “Галицький кореспондент”, трагедія трапилась у...

Що цікавого цими вихідними у Івано-Франківську 09:13

Що цікавого цими вихідними у Івано-Франківську Анонс подій на вікенд 20-21.04.2019 Події у суботу: 09:00 Майстер-класи з писанкарства - Музей мистецтв Прикарпаття (вул. Новгородська 49) 10:00 Спільне читання для діток...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

20 квітня – День Довкілля (третя субота квітня); 130 років від дня народження Петра Шекерика-Дониківа (1889-1941), громадсько-культурного діяча, фольклориста, автора книг «Дідо Иванчік» та «Рік у віруваннях гуцулів», артиста Гуцульського...

Бурштинські студенти плели вервички для воїнів АТО 00:32 4 коментарі

Днями в інформаційному центрі Бурштинського енергетичного коледжу відбувся майстер-клас по плетінню вервиці.ї Захід проходив в межах акції "Подаруй воїну вервичку". Про це повідомляє прес-служба коледжу. Студенти групи 1Ек,Фбс-9-18 разом із...

Іванофранківські повії виступають за відміну покарання за проституцію 23:37 6 коментарів

Проституція — проблема, на яку в Україні зазвичай заплющують очі. Говорити вголос про повій соромно та непопулярно. Втім, останнім часом самі секс-робітниці почали заявляти про свої права. Соціальний працівник благодійного фонду...

Прикарпатські рятувальники не допустили до відпочинку на Дністрі малих дітей 23:17

18 квітня 2019 року черговою зміною Галицької рятувально-водолазної станції в м. Галич на р. Дністер не допущено до відпочинку 6 дітей (вік 6-7 років), які були без нагляду дорослих. З...
  • ріел ІФ виринаюча