Солотвинський лісгосп майже повністю винищив ліси у селах довкола курортної Гути. Довколишні села підтоплює, а директор лісгоспу – переховується (відеосюжет)

Масові вирубки на Прикарпатті. Чергове варварське знищення лісів виявили жителі села Яблунька. Люди обурені, кажуть – лісоруби вже настільки знахабніли, що рубати почали просто біля села. Хто дозволив? Розбирались мої колеги.

Результат пошуку зображень за запитом "вирубка карпат"

Розкидане гілля та сотні свіжих пеньків. Жителі села Яблунька показують результати нещодавнього господарювання місцевого лісгоспу. Кажуть: за два дні – знищили кілька гектарів.

“Двадцять-тридцять років лісові, зрубано всьо. Мала йти санітарна рубка, пройшла сплошна. От подивіться, що залишилось”, – говорить Юрій Стефанчук, житель села Яблунька.

Вирубку люди заблокували. Працівники лісгоспу намагалися їх переконати, що на цій ділянці звичайне рідколісся. І під сокиру “пішли” тільки хворі та гнилі дерева. Але селяни впевнені – це промислова деревина.

“Це є смерека, стовбур як видите має десять, двадцять пять – тридцять. Йому років двадцять. Не більше. І воно всьо здорове. Це так само зрубано здорове дерево”.

“Якби ми були не зупинили це як вони кажуть рідколісся тут взагалі б нічого не було. Так як у нас за спиною все пішло. Лишили там невеличку ширму”.

Масові вирубки розгорнули навколо сіл Яблунька, Пороги, Кричка і навіть курортної Гути. Вони тривають уже не один рік – розповідають активісти. Переповнені лісовози курсують один за одним майже без упину.

“От подивіться яка дорога, калабаня на калабані, вибоїни. Це наслідки техніки яка перевозить ліс”.

Через масові вирубки – села постійно затоплює.

“Потік отакий ви бачите, чи дощ чи сніг як топиться це зразу тече по дорозі на городи по хатах затоплює. Це наслідки отаких стихійних вирубок”, – говорить Олег Романишин, житель села Пороги.

Знищено сотні гектарів. Там, де раніше буяли хвойні ліси, нині – залисини розміром із футбольне поле.

“То що було дальше в лісі вони все забрали, вже добираються ближче до села. Добиваємось щоб зупинили хоча б ці рубки, що ближчі до села. Щоб хоч щось лишилося”, – говорить Іван Борищак, житель села Яблунька.

У сільській раді Яблуньки запевняють – про вирубку, яку виявили активісти, нічого не знали. Хоча за законом, лісгосп зобов’язаний повідомити про такі дії.

“Лісова рубка припинено. В мене от є наказ з лісгоспу. І рубка припинена на даний момент. Це питання вивчається і нехай лісгосп представить всі документи. І тоді будемо збиратися”, – говорить Тетяна Сульжик, Яблунський сільський голова.

Наша знімальна група спробувала знайти документи на вирубку – проте, не вдалося. Виконувача обов’язків директора Солотвинського лісгоспу – терміново викликали в область.

“З директором не можете поспілкуватись, його до себе викликав начальник управління. І він зараз знаходиться в області у лісовому господарстів. – Може казав коли повернеться? – Сказав що може буде а може і не буде сьогодні”.

Проте селяни не чекатимуть керівника лісгоспу. Люди планують звернутися до екологічної інспекції – аби ті перевірили, чи законна вирубка.

Детальніше у сюжеті програми “Подробности”:

(Visited 7 237 times, 3 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Самі люди з тих самих сіл ходять в ліс на роботу і допомагають рубати і ще техніку свою дають суки. Там всіх в горах в селах можна пересадити, кого не запитати то всі кажуть що влада ще не так краде а ліса наші і ми маемо право їх рубати.

   Гість,

   Не пизди багато роботи люди немають а де заробити на газ хоч дров заготовити треба хуйню всяку пишут а люди мают що слухати

   Гість,

   Повна брехня київську владу треба їбати а не фірманів

  Мисько з Багмута,

  Саїва питайте коли Київ лісу наїсьтця…..

   Гість,

   А не треба було робити фашиський переворот і приводити до влади бандерівців. Бо бандерофашисти то є найбільші хабарники і злодії в світі

   Гість,

   ЛЮДИ НЕ ЗАГЛЯДАЙТЕ В ЧУЖІ ГАМАНЦІ,БО САМІ ДИВИТЕСЯ ЩОБ ЩОСЬ”ПО МЄЛОЧІ”СВИСНУТИ…

  Гість,

  Палити їм техніку. Тих заставити висаджувати ліс і повна конфіскація.Інакше діла не буде

  Гість,

  В Рогатинському районі в селі Васючин в одному з лісів, який називають “Великий ліс” ще мій прадід (1898 року народження) та інші з його покоління посадили плантацію американських дубів, тільки не знаю чи до совітів, чи вже за них. В 2008 році почалась масова “санітарна чистка” навколишніх лісів, яка за масштабами в рази перевершила всі попередні. Трактори Т-150 з причіпами і навантажувачами їхали місцями через людські городи до лісу “Чегур”, на деяких городах повалили дерев’яні стовбці огорожі, місцями засунули борозни. Склалось враження, шо вони працюють по вказівці Кремля і місцевих підпільних осередків компартії при співпраці з місцевими і не місцевими “братками” і “авторитетами”. Після приходу до влади “праффєссора” з золотим батоном, вони ще більше розійшлися – ліс почали не вирубувати, а “викошувати”. Трактори і машини з лісом їздили одні за одними, розбили дороги. Особливий апетит в них був на американські дуби і звичайні дуби в “Великому лісі” та інших лісах. Після цього ліси стали набагато рідші, на деяких ділянках деревна рослинність знищена повністю, а дубів лишилось менше половини з тих, що були, і то криві або напівсухі. Також слід зазначити, що дерева зрізали часто варварським і безгосподарним способом: велике дерево зрізають, воно паде, кроною накриває декілька молодих дерев, стовбур забирають, а крону залишають, не звільнивши від неї молоді дерева.

  ВО Свобода,

  Свободу не спинити

  Гість,

  В Монастирчанах в Сиглі вирубали молодий ліс незнаю як правильно називається здається кубінський дуб.Ви не повірите чому, тому що, Саїв поставив сонячні батареї на полі і ліс закривав на заході сонце.Побрили повністю понад край по дорогах повний безлад.Треба їх якось зупинити бо це все приведе до непоправних наслідків, або зробити їм як казали старі люди ФЕРТИК……

  Ірина Бабій,

  Рубка, що здійснюється на території лісових угідь с. Яблунька є законною! Ніхто з працівників лісгоспу самовільно не буде забирати деревину без дозволу. Чому журналісти не дали коментар головного лісничого Яблунського лісництва Юрія Іванишина? Який при зустрічі пояснював журналістам, що на місці, про яке повідомив Сергій Матищак ведеться рубка рідколісся, виписана (призначена) згідно з витягом Львівської державної лісовпорядної експедиції. Лісорубний квиток №5 від 02 січня 2019 року. Квартал 15 вид.4 площа 1,9 га. Згідно з відводом виписано 76 м3 ділової деревини та 60 м3 дров. Склад до рубки 8Яле2Яцб+Ос.
  Таксова вартість деревини заготовленої на даній ділянці становить 12 529 грн і буде перерахована у місцевий бюджет – Яблунську сільську раду.
  Загалом у 2018 році до місцевого бюджету с. Яблунька ДП «Солотвинський лісгосп» сплатив 13 600 грн і заготовив 490 куб. м деревини. Не вводьте людей в оману! Якщо деревину на певній ділянці забирають, то навесні або восени лісівники засадять її новими культурами. До вашого відома, за 2018 р. в Івано-Франківській області відтворено (посаджено) лісів на площі 2 514 га, з них 205 га у Солотвинському районі. Кошти, які лісгоспи отримують від заготівлі йдуть у місцевий та державний бюджети. Тому прошу певні політичні сили не маніпулювати людьми.

   Гість,

   І хто бачив ті саджанці? Посадили тільки на папері

    Бригадира з маняви,

    Кождий зруб ми навесні садимо жінки з маняви і у шкулці дозираємо сіянку підеш мижи нас садити

   Іван Яремчук,

   Пані Ірино! :1.Ліс рубають незаконно.2.Ліс вивозять миттєво і ніхто не звітує про кількість.3.Про які к ошти і нові висадки саджанців ви розказуєте людям .4.Не вводьте людей в оману!

   Ярік,

   За 2018 рік у бюджет с.яблунька надійшло 4000 гр.

   Василь Васильович,

   Який Блін законно, яке нафіг рідколісся, ви що припухла чи що…. Я тут живу і бачу що робиться… Може документи Львів підготував законні, та нас це не цікавить… Нехай собі у Львові вирізають дерева, а у нас досить… Це просто чмошники…. Всі ваші колеги…. Хто так вважає!!!
   Приходять на плантації, вирізають спочатку для проїзду, потім вирізають все що хороше для продажі як деревина першого сорту, потім дивляться що ще можна хвалити делікатного, а потім – ВУАЛЯ….. РІДКОЛІССЯ…. ТРЕБА ВАЛИТИ….
   НУ ТВАРІ ПРОСТО… ВАЖКО СЛОВА ПІДІБРАТИ…
   ЛАДНО.. ВСЬОМУ ПРИХОДЕ КІНЕЦЬ (

  Гість,

  Лісництво перерахувало гроші,сільська рада як завжди не вкурсі ані грошей,ані рубки…для чого така с.рада,люди?Ми їх наймили на роботу,а вони поводяться неначе ми ще щось винні їм,великі роки “плюють “людям в обличчя не соромлячись,ганьба ! Треба людей слухати а не приходящу і “уходящу”владну групу……Це просто не можна так поводитись з людьми,а ні раді,ні лісгоспу!!!

  Гість,

  А п.Бабій не варто говорити про якісь вплив політсил!Це вже люди не витримують варварства над лісом,найпростіше в даний час говорити про причетність п.сил,просто смішно і не по людськи!

  Гість,

  нахуй того Саїва гнати!! Куди НАБУ та СБУ дивиться???????? всім відомо, хто Саїва прикривав і прикриває досі!

   Гість,

   А хто прикриває всіх держава треба всьо під приватизацію і роздати людям попаювати як землю тогди будут багаті села і по заробітках не поїдемо а будемо стеречи ліс

  Гість,

  Саїв по статках може зрівнятись скоро із Аваковим… доларовий мільйонер. паспорти, ліс, будівництво, кришування… так шановні СБУ-шечки????

  Гість,

  Молодці

  Гість,

  Допоки небуде реальної реформи у лісовому господарстві і державного фінансування лісгоспів об’єми лісозаготівель зменшити нереально ліс ніби державний а держава не дає на ведення господарства і охорону ні копійки а лиш доводить плани от і рубають хоча і все законно

  Гість,

  То давайте працюйте

  Гість,

  Ще трошки їм лишилосі

  Гість,

  ОСОБЛИВО НЕ РАДІЙ.СВІЖЕНЬКІ ПРИЙДУТЬ)))

  Гість,

  Пиздьож усе

  Гість,

  Допоки небуде реформи у лісовому господарстві і фінансування лісгоспів об’єми рубок зменшити нереально Київ доводить план а лісгоспи мусять виконувати хоч і все законно

  Гість,

  На солотвинський лісгосп наклеп інформація зовсім неправдива всі об’єми рубок і інших робіт також дозвільних документів висвітлено на інформаційних сайтах лісгоспу і доступна кожному про це малиб знати журналісти і ніхто не ховається а то показують і пишуть те що замовили

  Гість,

  Цілком погоджуюсь солотвинський лісгосп найбільше і вчасно платить всі податки в районі а стільки благодійної допомоги надає люди дуже вдячні це правда а лісовози мусять їхати бо така робота

  Гість,

  Синьогору треба перевірити кілько ліса на складали на лісопунті а вітти лиш фури гудут ночами а кажут що заповідник

  Гість,

  Журналюги нахуйнили не разобравшись хапанули свое а народ гризьотся так било и будет всегда в украине Надо менять власть Юля может что то изменить больше никто

  Гість,

  За Шевченка наш мужик і газдувати вміє у гуті буде буковель і робота буде

  Гість,

  Шевченко вірубав усю Гуцульщину під лижі та маєтки треба за деревянка цей не даст рубати

  Гість,

  Закройте пасти хуєсоси бондеровские уже недолго осталось запасайтесь триколорами

  Гість,

  Скоро ваш лес поедет на Донбас отстраивать разбитие вами региони так что рубите побольше

  Гуцул,

  Вібираймо мудрого президента і наведе порєдок у державі і не буде войни бо теперь хаос і каждий хоче докеровані

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9618

загрузка...

На Снятинщині планують спалити більше 700 тонн біоорганічних відходів 20:15

ТОВ «Агропромислова фірма «Родник плюс» (м.Снятин, вул.Гоголя, 75) планує розпочати експлуатацію установки термічного знищення відходів УТ 500 ДТ на території підприємства. На підприємстві планують проводити термічне знешкодження (кремацію) загиблої птиці...

«Порєдні прикарпатські ґазди» на прохання та зауваження не реагують та продовжують підпалювати суху траву 08:02

«Порєдні прикарпатські ґазди» на прохання та зауваження не реагують та продовжують підпалювати суху траву За минулу добу в Івано-Франківській області зареєстровано 40 пожеж: - 18.03.2019 о 09.31 год. Долинський р-н.,...

Незважаючи на всі прохання та застереження, прикарпатці продовжують підпалювати суху траву 08:39 4 коментарі

Незважаючи на всі прохання та застереження, прикарпатці продовжують підпалювати суху траву За минулу добу в області зареєстровано 32 пожежі: - 15.03.2019 р. о 10.12 Богородчанський район, с. Манява. Пожежа сухої...

В Івано-Франківській області зафіксовано понад 30 займань сухої трави упродовж минулої доби 08:31

В Івано-Франківській області зафіксовано понад 30 займань сухої трави упродовж минулої доби За минулу добу в області зареєстровано 38 пожеж: - 10.03.2019 р. о 07.06 м. Івано-Франківськ, вул. Є. Коновальця....

Не цвітуть лише штрафи. Чи карають у Франківську продавців первоцвітів (фоторепортаж) 11:27

Прийшла весна, а з нею на вулиці висипали продавці підсніжників, конвалій та інших первоцвітів. Про штрафи говорять вже не перший рік, але квітів на вулицях не меншає, та й охочих...

«Порєдні ґазди» ніяк не заспокояться: впродовж минулої доби прикарпатські пожежники майже 100 (!) разів виїжджали гасити вогонь в екосистемах 11:13

«Порєдні ґазди» ніяк не заспокояться: впродовж минулої доби прикарпатські пожежники майже 100 (!) разів виїжджали гасити вогонь в екосистемах. За минулу добу в області зареєстровано 96 пожеж: - 09.03.2019 о...

За лютий на Франківщині виявили 33 порушення правил рибальства (таблиця) 23:44 1 коментар

Протягом лютого 2019 року Івано-Франківський рибоохоронний патруль викрив 33 порушення правил рибальства. У тому числі 1 грубе порушення, пише “Галка” з посиланням на прес-службу рибоохоронного патруля. Порушникам накладено штрафів на...

Впродовж минулої доби на Прикарпатті трапилось 50 займань в екосистемі 10:14

Впродовж минулої доби на Прикарпатті трапилось 50 займань в екосистемі За минулу добу в області зареєстровано 62 пожежі, з них 50 в природних екосистемах: 08.03.2019 о 07.48 Снятинський р-н с....

На Прикарпатті далі масово горить суха трава 11:13

На Прикарпатті далі масово горить суха трава За минулу добу в області зареєстровано  38 пожеж: - 07.03.2019 о 07.08 Снятитнський р-н, с. Хутір-Будилів, вул. Нова. Пожежа залишків пиломатеріалів (тирси). -...

“Порєдні ґазди”, які палять траву на Прикарпатті, стали людьми тижня у “Репортері” 22:44 3 коментарі

Цього тижня «Репортер» із сумним подивом відзначає паліїв сухої трави, які, незважаючи ні на які заклики, прохання й погрози, вперто роблять свою справу. Проблема зі спаленням сухої трави на Прикарпатті...

На околиці Болехова біля річки незаконно видобували піщано-гравійну суміш 19:27 1 коментар

На Прикарпатті прокуратура виявила черговий факт незаконного видобування піщано-гравійної суміші. У перший же день весни працівники Калуської місцевої прокуратури виявили та припинил незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення – піщано-гравійної...

На Прикарпатті продовжує горіти суха трава 09:14 2 коментарі

На Прикарпатті продовжує горіти суха трава. За минулу добу в області зареєстровано 8 пожеж: - 06.03.2019 р. о 15.37 Івано-Франківська МР, с. Угорники. Пожежа сухої трави. - 06.03.2019 р. о...

Сортування сміття у Франківську: куди і що здавати на переробку (відеосюжет) 20:35

З 1 січня 2018 року в Україні Закон зобов’язав сортувати сміття. Правка у Закон “Про відходи”, яка забороняє захоронення на полігонах непереробних побутових відходів, була внесена ще у 2012 році. Як...

Жителі Прикарпаття переходять межі абсурду: впродовж минулої доби на території області зареєстровано майже 100 (!) пожеж, з них 81(!) в екосистемах 07:38

Жителі Прикарпаття переходять межі абсурду: впродовж минулої доби на території області зареєстровано майже 100 (!) пожеж, з них 81(!) в екосистемах За минулу добу в області зареєстровано 96 пожеж, з...

По прикарпатських селах вирубують ліси 19:27 3 коментарі

У селі Старі Скоморохи Галицького району лісівники взялися вирубувати дерева. Проте місцеві жителі б’ють на сполох, мовляв, рубка – незаконна. “Галицький кореспондент” намагався розібратись, чому «гинуть» молоді дуби. До редакції...

Люди схаменіться! Впродовж минулої доби прикарпатські пожежники 62(!) рази виїжджали гасити займання сухої трави та наслідків того до чого це призвело 08:31 1 коментар

Люди схаменіться! Впродовж минулої доби прикарпатські пожежники 62(!) рази виїжджали гасити займання сухої трави та наслідків того до чого це призвело: 03.03.2019 о 06.00 м. Косів вул. Дружби. пожежа в...

Щороку через вирубку зникає 1% лісу Карпат, — WWF 16:34

Протягом 1984-2016 років фахівці проекту WWF Україна “Лісова Варта” проводили дослідження змін лісового покриву екорегіону українських Карпат. А саме – у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській і Чернівецькій областях, інформує WestNews. Для...

Попри усі застереження рятувальників, прикарпатці масово підпалюють суху траву 09:22

Попри усі застереження рятувальників, прикарпатці масово підпалюють суху траву За минулу добу в області зареєстровано 35 пожеж. З них 32 займання сухої трави та побутового сміття, йдеться у повідомленні УПЦЗ:...

На Івано-Франківщині розпочинається операція “Первоцвіт” 15:12 1 коментар

На Прикарпатті розпочинається операція “Первоцвіт”, яка спрямована на захист червонокнижних квітів. На Івано-Франківщині проходить традиційна щорічна операція «Першоцвіт». Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища приступили до проведення відповідних перевірок....

Винищення карпатських лісів припиниться? Держлісагентство забезпечило повний електронний облік усієї заготовленої деревини 14:27 6 коментарів

В Україні лісогосподарськими підприємствами, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, запроваджено 100-відсотковий облік усієї заготовленої та реалізованої деревини у Cистемі електронного обліку деревини (ЕОД). Про це...
 • ріел ІФ виринаюча