Спецоперація “Розкол”

Чим скоріше виникне Українська помісна церква, тим скоріше знизиться загроза кривавих провокацій. І збільшиться ймовірність ізоляції РПЦ

15 жовтня в Мінську пройшов синод РПЦ, який оголосив, що РПЦ розриває єдність з Константинополем. “На сьогоднішньому засіданні Священного Синоду було ухвалено рішення про повний розрив євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом” – заявив митрополит Іларіон Алфеєв.

Далі – більше. Під час виступу у столиці Білорусі патріарх Московський Кирило назвав Україну “воротами в ад”. Ну що ж, буває. До слова, Білорусь від охрестив “частиною нашої землі”. “Біла Русь – це особлива частина історичної Русі. Тут із глибокої давнини теплився вогонь православної віри. Тому Біла Русь пов’язана з самими витоками православної віри на нашій землі”, – сказав московський патріарх. Коротше, Россійський рейх призначив Мінськ на пост “нова матір городов русских” .

От же ж не пощастило сябрам, так не пощастило.

 

Про що істерика?

Рішення Синоду Вселенського патріарха від 11 жовтня 2018 року повернуло ситуацію на 333 роки назад та вивело усю територію Київської митрополії з-під неканонічного контролю Московської патріархії. Слід зауважити, що згадка про Константинопольську юрисдикцію над Києвом, та відкликання синодального листа від 1686 року, міститься в Томосі про надання Константинопольським патріархатом автокефалії Польській православній церкві, яке сталося у 1924 році.

В тому документі Константинополь визначається, як материнська церква для Київської митрополії, що робить можливим надання ним автокефалії польським православним єпархіям. Таким чином, апеляція РПЦ до синодального листа від 1686 року була аргументовано відкинута Константинополем ще на початку ХХ сторіччя. Своїм сьогоднішнім рішенням Вселенський патріархат тільки підтвердив рішення сторічної давнини.

Ну що тут скажеш? Залишається тільки порадити Московії уважно читати договори, а особливо те, що написано дрібним шрифтом.

 

Ніколи такого не було, і ось на тобі знов

Намагання Москви поставити під сумнів авторитет Константинополя почалося в 2016 році, коли було зірвано Всеправославний собор на Криті. Цей захід був особистою справою життя патріарха Вселенського Варфоломія, на підготовку якого пішло довгих 55 років. До участі у Соборі були запрошені представники 14 існуючих православних церков. Нічого подібного православний світ не знав більш ніж тисячу років. Вселенський собор мав відкрити шлях до осучаснення православ‘я. Серед питань – зміна деяких догматів, таких як скасування заборони священникам-вдівцям брати другий шлюб.

Але головний сенс проведення Вселенського собору полягав у відновлені перерваної традиції.

І ось, незважаючи на історичне значення події, представники чотирьох церков – Російської, Антіохійської, Грузинської та Болгарської – не приїздять, чим порушують свою попередню обіцянку. Тут треба пояснити, що Грузія, попри свою найдревнішу православну історію, отримала автокефалію після Другої світової війни на вимогу Сталіна від Московського патріархату, тому визнає російську церкву за материнську. Антіохійська церква розташована на території сучасної Сирії, а тому її промосковська позиція – це питання політичне, або навіть військово-політичне. Ну, а Болгарська церква, як той болгарський слон в анекдоті, є найкращим другом “російського слона”. Вона традиційно трималася Москви.

На пояснення демаршу Московія заявила, що при відсутності хоча б однієї з 14 помісних церков, підготовлений Вселенським патріархатом собор втрачає статус Всеправославного. А тому, раз Собор не той, то і їхати на нього не варто. Це була відвертий тролінг, класична тактика російських провокаторів: зірвати домовленості та звинуватити у всьому іншу сторону. Адже ні для кого в православному світі не було секретом, хто стояв на чолі руху за ігнорування Вселенського собору.

В питанні надання Томосу Україні Вселенський престол захищав не Україну. Він боровся за себе, за свій статус у православному світі, за весь православний світ, який буде перетворено на Російський православний рейх, якщо плани Московії по руйнації Вселенського престолу буде втілено у життя. Рішення Синоду РПЦ в Мінську вписується в загальний контекст спецоперації по дискредитації Константинопольського патріарха.

 

“Третій Рим”…

Показовим є проведення засідання Ради безпеки Росії поза звичайним графіком та на тему, що скоріше пасує не суто світській державі, а якомусь “православному халіфату”: про ситуацію, яка виникла “після винесеного синодом Константинопольського патріархату рішення приступити до надання автокефалії церкві України, відміні грамоти 1686 року про перехід Київської метрополії під юрисдикцію Московського патріархату і заяви про відновлення ставропігії вселенський патріархату в Київ”.

Очевидно, що Москва чудово усвідомлює, що ситуація загрожує їй втратою впливу не тільки на Україну, але й на весь православний світ. А також, що після рішення Константинополя про деоккупацію Київської митрополії, питання таких російських ідеологем як “русский мир”, “третій Рим”, та “московський православний рейх” втратили актуальність.

Станом на 1 червня 1686 року до складу Київської митрополії входили наступні єпархії: Холмська, Перемишльська – на їх базі створена незалежна Польська православна церква; Львівська (Галицька), Луцька, Володимир-Волинська, Київська, Білгородська, Чернігівська, Брестська, Турівська (Турово-Пінська), Полоцька, Оршанська і Мстиславско-Могильовська (Білоруська), Смоленська, Брянська, – тобто ті, які знаходяться на території сучасної України, Білорусі та РФ.

Перспективи втратити ці землі змусили патріарха Кирила 15 жовтня спішно летіти до Мінську і проводити там перший в історії РПЦ надзвичайний Синод за межами Росії. Він також зустрівся з паном Лукашенко, який напередодні дуже прозоро натякнув про білоруську церковну незалежність.

Але ще раніше, 12 жовтня, в Мінськ терміново прилетів Володимир Путін та пообіцяв Білорусі кредит у розмірі 680 мільйонів доларів, про який до 11 жовтня і мови не було. Схоже, один отримувач зисків від московського імперського переляку вже ж таки з‘явився. Це білоруський президент, який вдало провів спецоперацію “Уявний білоруський Томос в обмін на продовольство”.

 

…Чи “другий Константинополь”. Навіщо запущений сценарій розколу

Це лише здається, що Росія діє імпульсивно. Насправді вона діє за планом, який почав розгортатися ще кілька років тому. Зараз — це лише видиме загострення.

Одночасно із заявою про розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом в Москві заговорили про необхідність скликати Вселенський православний собор. Ба більше, пропонується не запрошувати на нього Варфоломія. Бо ж згідно нових настанов російських пропагандистів Вселенського патріарха належить звинувачувати як головного розкольника православ‘я.

Сенс послання зрозумілий. Як мінімум розколоти православний світ та утворити альтернативний Вселенський престол в Москві. А як максимум – продемонструвати, ніби Собор, який РФ не дала зібрати Варфоломію, вдалося провести Гундяєву-Путіну.

Таким чином, ціллю демонстративного демаршу РПЦ та розриву відносин з Вселенським престолом є спроба знецінити Константинополь до рівня звичайної помісної церкви. Фактично, Москва намагається повторити давній трюк з рейдерським захопленням кафедри митрополита — тільки в середньовіччі було захоплено Київську митрополію, а тепер замахнулися на Константинопольську.

Росії здається, що вона має і план А, і план Б, кожен з яких веде її до мети – стати на один рівень з Константинополем. Але є ще план С, про який в Московії схоже ніхто не замислюється. Вже зараз в Константинополі почали згадувати, що Московія отримала свою патріархію в неканонічний спосіб за допомогою підкупу, взяття заручників та шантажу. Все частіше щодо РПЦ звучать слова – “самопризначена церква”.

У Варфоломія ще не витягли свого останнього аргументу. Але і без нього Москві буде важко підбурити православні церкви світу підняти бунт проти Константинополя.

 

Що ж далі?

Кремлівська пропаганда створює у українців враження, що з отриманням Томосу Україна можна і зачекати, що це така неспішна і неважлива справа, якою не варто цікавитися сучасним людям у світській державі. Але це не так. Все, що відбувається зараз в світовому православ‘ї є питанням політичним і має безпосередній стосунок до внутрішньої за зовнішньої безпеки України.

Зараз Московії вигідно спровокувати релігійне протистояння одних вірян з іншими. Ця картинка потрібна для того, щоб потім вимагати від православного світу засудити рішення Константинополя та створити коаліцію навколо РПЦ. Криваві хлопчики “в трусіках”, як наслідок надання Томосу Україні – цей аргумент можуть спробувати використати для послаблення авторитету Вселенського патріарха.

Сотні православних бійців у храмах УПЦ МП, яких ніхто і не думає ховати, виконують в цьому плані двояку функцію. Вони мають запустити сценарій кривавих провокацій, та бути лякалкою, яка має уповільнити процес об‘єднання українських церков. До того ж провокації або просто їх загроза, за задумом Кремля, мають стати аргументом, що українська автокефалія – це справа, яку можна і треба відкласти в довгий ящик, “щоб не нагнітати”.

14 жовтня 2018 року Нацполіція доставила до відділку близько 100 осіб, які перебували біля підконтрольної церкві Московського патріархату Києво-Печерської лаври

Саме тому, чим скоріше виникне Українська помісна церква, тим скоріше знизиться загроза цих кривавих провокацій, інспірованих з-за пєрєбріка. Росії не буде сенсу поширювати страшні картинки з України, якщо вони вже більше не зможуть вплинути на прийняття Константинополем рішення.

Таким чином, створення Церкви та отримання її головою обіцяного Томасу стає питанням номер один для збереження релігійного миру в країні. Як тільки об‘єднання українських церков відбудеться, московські плани щодо об‘єднання навколо себе ображених на Константинополь церков, буде зірвано.

В такому разі у Кремля не залишиться іншого виходу, як піднімати ставки. Цілком імовірно, що ми побачимо, як Москва вже по справжньому рве стосунки з тими церквами, які визнали авторитет Вселенського престолу і іде в справжню самоізоляцію. Рано чи пізно це призведе до перетворення РПЦ на секту. Якою вона зрештою і є.

Джерело

(Visited 48 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    тільки єднання з РИМОМ спасе УКРАЇНУ від москалів і польських шовиністів а росія скорим часом почне переговори з РИМОМ і вона стане напівкатолицькою -щось подібне до нас грекокатоликів але не так споріднено-і все це почнеться в листопаді коли росія як ссср стрімко піде -вперед і вперед-долар ціни міжетнічні конфлікти

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8406

загрузка...

Порошенко розповів в ООН, яка потужна армія РФ вторглася в Україну 07:51

Президент Петро Порошенко на засіданні в Генасамблеї ООН назвав точну чисельність військових і зброї РФ на окупованих територіях України. Про це він розповів 20 лютого під час виступу на дебатах...

Набули чинності зміни до Конституції щодо ЄС і НАТО 05:38

У четвер, 21 лютого, набули чинності зміни до Конституції, які закріплюють прагнення України стати членом Європейського Союзу і НАТО. Це сталося наступного дня після того, як закон щодо закріплення стратегічного...

Кремль планує посіяти в Україні хаос, – EUtoday 19:49

Для дестабілізації ситуації в Україні Москва виділила сотні мільйонів доларів. Тон і зміст грудневої прес-конференції президента РФ Володимира Путіна підтвердили, що Кремль продовжить послідовно використовувати низку інструментів по дестабілізації України....

Через Порошенка Туск заговорив українською, а світ почав поважати Україну — блогер 16:59 2 коментарі

Виступ президента Європейської Ради Дональда Туска українською мовою на засіданні українського парламенту в присутності президента Петра Порошенка став проявом високої поваги Європи та світу до голови нашої держави та до...

ВІдомий телеведучий Олександр Педан поділився архівними світлинами з власного весілля (фото, відео) 15:06

Родина ведучого є однією з найміцніших в українському шоу-бізнесі. Родина телеведучого Олександра Педана, який вперше познайомив з дружиною і показав свою оселю, є однією з найміцніших в українському шоу-бізнесі, йдеться...

У королівській родині назріває черговий скандал через Меган Маркл (відео) 14:37

Колишня акторка може знову повернутися на великі екрани. Королівська родина на порозі чергового скандалу і знову через Меган Маркл. Невістка Єлизавети II, у колишньому – акторка,  може повернутися на великі...

Директор облавтодору увімкнув порно на телефоні під час апаратної наради в ОДА (відеофакт) 14:27 7 коментарів

У Кропивницькому чиновник включив на апаратній нараді порно.  Інцидент з директором КП “Кіровоградський облавтодор” Андрієм Рудником стався під час засідання в облдержадміністрації.   За інформацією CBN, з телефону чиновника почали...

Синоптики розповіли, коли в Україну повернуться сніг та морози 14:05

20 лютого синоптики опадів також не прогнозують, проте на півночі Лівобережжя на дорогах подекуди спостерігатиметься ожеледиця. Вітер південний з переходом на західний, 3−8 м/с. У західних областях уночі буде близько 0°, вдень 5−10° тепла; на решті території...

Сміються росіянам в очі: в мережі з’явилася унікальна світлина українських моряків з суду у РФ (фото) 13:36

Незаконно захоплені Росією біля Керченської протоки українські моряки не падають духом у неволі. Під час судилища в Лефортовському суді Москви українці посміхалися і продемонстрували, що не зламалися в полоні. На фото четверо українських моряків – Віктор Беспальченко,...

Форза Кредит: займ под 0% не выходя из дома 13:20

Forza Credit - это микрофинансовая структура, которая выдает займы онлайн населению. Компания обслуживает всю территорию страны, так как для получения микрокредита нужен только доступ к сети Интернет и карта любого...

Реально ли взять займ на карту без отказов и проверок 13:13

Если вам кажется, что взять кредит на карту без отказов и проверок очень сложно, вы заблуждаетесь. На самом деле, на процесс кредитования у вас может уйти не более 15-20 минут....

В Україні з'являться нові 500 гривень (фото) 13:04 1 коментар

Нацбанк 22 лютого вводить в обіг нові банкноти номіналом 500 грн зразка 2015 року з підписом голови НБУ Якова Смолія. Нові банкноти вводять, щоб забезпечити готівковий обіг та заміну зношених, пошкоджених...

Наталя Могилевська змінила імідж і знялася у весняній фотосесії (фото) 12:03 1 коментар

До весни ще два тижні, а 43-річна співачка Наталія Могилевська вже активно готується. Принаймні зачіску артистка оновила та навіть у фотосесії з нею знялася. Зірка показала у мережі одне фото...

Ані Лорак у купальнику розважила російський курорт (відео) 11:34

Співачка Ані Лорак, яка нещодавно розлучилася з чоловіком, вже розпочала черговий концертний тур Росією.  У своєму Instagram зірка викладає відео з деяких виступів. І, як бачимо, концертні вбрання Кароліни стали ще відвертішими....

Пенсія виросте з 1 березня: на скільки, кому і як 11:02 2 коментарі

З 1 березня уряд перерахує розмір пенсій. Оновлення відбудеться з урахуванням рівня середньої зарплати та інфляції. Такий перерахунок зроблять вперше за останні 5 років. Зросте пенсія у всіх, хто її...

"Укрзалізниці" передали нові локомотиви: фото 10:33

Крюківський вагонобудівний завод передав "Укрзалізниці" чергову партію з семи локомотивів виробництва компанії General Electric. Загалом вже 22 тепловози передані в експлуатацію національного перевізника, на підприємстві залишилося в процесі доопрацювання ще...

Команда Савченко готувала "сюрпризи" до виборів, – СБУ 10:01 2 коментарі

Команда арештованої нардепки Надії Савченко готувала провокації у день президентських виборів 31 березня. Зокрема, хотіли зібрати народне віче, аби радикалізувати суспільство і розхитати ситуацію в країні. Сама організація "сюрпризів" не...

Есмінець США Donald Cook, обладнаний керованими ракетами, прямує в Одесу 09:47

Ракетний есмінець США USS Donald Cook проходить протоку Дарданелли та прямує у Чорне море, 25 лютого він зайде у порт Одеси. У вівторок командування Шостого флоту США повідомило на своєму...

Адвокат розповів, як Росія тисне на полонених українських моряків 09:14

Захист полонених українських моряків стверджує, що російська влада продовжує тиснути на них. Про це написав у Facebook адвокат Микола Полозов. "Військовополоненого моряка Андрія Оприска кілька днів тому викликали до слідчого...

Порошенко затвердив зміни до Конституції щодо ЄС і НАТО 07:51 3 коментарі

Президент Петро Порошенко підписав зміни до Конституції, які закріплюють прагнення України стати членом Європейського Союзу і НАТО. Він зробив це на позачерговому засіданні Верховної Ради, присвяченому 5-річчю російської агресії проти...
  • ріел ІФ виринаюча