Спецоперація “Розкол”

Чим скоріше виникне Українська помісна церква, тим скоріше знизиться загроза кривавих провокацій. І збільшиться ймовірність ізоляції РПЦ

15 жовтня в Мінську пройшов синод РПЦ, який оголосив, що РПЦ розриває єдність з Константинополем. “На сьогоднішньому засіданні Священного Синоду було ухвалено рішення про повний розрив євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом” – заявив митрополит Іларіон Алфеєв.

Далі – більше. Під час виступу у столиці Білорусі патріарх Московський Кирило назвав Україну “воротами в ад”. Ну що ж, буває. До слова, Білорусь від охрестив “частиною нашої землі”. “Біла Русь – це особлива частина історичної Русі. Тут із глибокої давнини теплився вогонь православної віри. Тому Біла Русь пов’язана з самими витоками православної віри на нашій землі”, – сказав московський патріарх. Коротше, Россійський рейх призначив Мінськ на пост “нова матір городов русских” .

От же ж не пощастило сябрам, так не пощастило.

 

Про що істерика?

Рішення Синоду Вселенського патріарха від 11 жовтня 2018 року повернуло ситуацію на 333 роки назад та вивело усю територію Київської митрополії з-під неканонічного контролю Московської патріархії. Слід зауважити, що згадка про Константинопольську юрисдикцію над Києвом, та відкликання синодального листа від 1686 року, міститься в Томосі про надання Константинопольським патріархатом автокефалії Польській православній церкві, яке сталося у 1924 році.

В тому документі Константинополь визначається, як материнська церква для Київської митрополії, що робить можливим надання ним автокефалії польським православним єпархіям. Таким чином, апеляція РПЦ до синодального листа від 1686 року була аргументовано відкинута Константинополем ще на початку ХХ сторіччя. Своїм сьогоднішнім рішенням Вселенський патріархат тільки підтвердив рішення сторічної давнини.

Ну що тут скажеш? Залишається тільки порадити Московії уважно читати договори, а особливо те, що написано дрібним шрифтом.

 

Ніколи такого не було, і ось на тобі знов

Намагання Москви поставити під сумнів авторитет Константинополя почалося в 2016 році, коли було зірвано Всеправославний собор на Криті. Цей захід був особистою справою життя патріарха Вселенського Варфоломія, на підготовку якого пішло довгих 55 років. До участі у Соборі були запрошені представники 14 існуючих православних церков. Нічого подібного православний світ не знав більш ніж тисячу років. Вселенський собор мав відкрити шлях до осучаснення православ‘я. Серед питань – зміна деяких догматів, таких як скасування заборони священникам-вдівцям брати другий шлюб.

Але головний сенс проведення Вселенського собору полягав у відновлені перерваної традиції.

І ось, незважаючи на історичне значення події, представники чотирьох церков – Російської, Антіохійської, Грузинської та Болгарської – не приїздять, чим порушують свою попередню обіцянку. Тут треба пояснити, що Грузія, попри свою найдревнішу православну історію, отримала автокефалію після Другої світової війни на вимогу Сталіна від Московського патріархату, тому визнає російську церкву за материнську. Антіохійська церква розташована на території сучасної Сирії, а тому її промосковська позиція – це питання політичне, або навіть військово-політичне. Ну, а Болгарська церква, як той болгарський слон в анекдоті, є найкращим другом “російського слона”. Вона традиційно трималася Москви.

На пояснення демаршу Московія заявила, що при відсутності хоча б однієї з 14 помісних церков, підготовлений Вселенським патріархатом собор втрачає статус Всеправославного. А тому, раз Собор не той, то і їхати на нього не варто. Це була відвертий тролінг, класична тактика російських провокаторів: зірвати домовленості та звинуватити у всьому іншу сторону. Адже ні для кого в православному світі не було секретом, хто стояв на чолі руху за ігнорування Вселенського собору.

В питанні надання Томосу Україні Вселенський престол захищав не Україну. Він боровся за себе, за свій статус у православному світі, за весь православний світ, який буде перетворено на Російський православний рейх, якщо плани Московії по руйнації Вселенського престолу буде втілено у життя. Рішення Синоду РПЦ в Мінську вписується в загальний контекст спецоперації по дискредитації Константинопольського патріарха.

 

“Третій Рим”…

Показовим є проведення засідання Ради безпеки Росії поза звичайним графіком та на тему, що скоріше пасує не суто світській державі, а якомусь “православному халіфату”: про ситуацію, яка виникла “після винесеного синодом Константинопольського патріархату рішення приступити до надання автокефалії церкві України, відміні грамоти 1686 року про перехід Київської метрополії під юрисдикцію Московського патріархату і заяви про відновлення ставропігії вселенський патріархату в Київ”.

Очевидно, що Москва чудово усвідомлює, що ситуація загрожує їй втратою впливу не тільки на Україну, але й на весь православний світ. А також, що після рішення Константинополя про деоккупацію Київської митрополії, питання таких російських ідеологем як “русский мир”, “третій Рим”, та “московський православний рейх” втратили актуальність.

Станом на 1 червня 1686 року до складу Київської митрополії входили наступні єпархії: Холмська, Перемишльська – на їх базі створена незалежна Польська православна церква; Львівська (Галицька), Луцька, Володимир-Волинська, Київська, Білгородська, Чернігівська, Брестська, Турівська (Турово-Пінська), Полоцька, Оршанська і Мстиславско-Могильовська (Білоруська), Смоленська, Брянська, – тобто ті, які знаходяться на території сучасної України, Білорусі та РФ.

Перспективи втратити ці землі змусили патріарха Кирила 15 жовтня спішно летіти до Мінську і проводити там перший в історії РПЦ надзвичайний Синод за межами Росії. Він також зустрівся з паном Лукашенко, який напередодні дуже прозоро натякнув про білоруську церковну незалежність.

Але ще раніше, 12 жовтня, в Мінськ терміново прилетів Володимир Путін та пообіцяв Білорусі кредит у розмірі 680 мільйонів доларів, про який до 11 жовтня і мови не було. Схоже, один отримувач зисків від московського імперського переляку вже ж таки з‘явився. Це білоруський президент, який вдало провів спецоперацію “Уявний білоруський Томос в обмін на продовольство”.

 

…Чи “другий Константинополь”. Навіщо запущений сценарій розколу

Це лише здається, що Росія діє імпульсивно. Насправді вона діє за планом, який почав розгортатися ще кілька років тому. Зараз — це лише видиме загострення.

Одночасно із заявою про розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом в Москві заговорили про необхідність скликати Вселенський православний собор. Ба більше, пропонується не запрошувати на нього Варфоломія. Бо ж згідно нових настанов російських пропагандистів Вселенського патріарха належить звинувачувати як головного розкольника православ‘я.

Сенс послання зрозумілий. Як мінімум розколоти православний світ та утворити альтернативний Вселенський престол в Москві. А як максимум – продемонструвати, ніби Собор, який РФ не дала зібрати Варфоломію, вдалося провести Гундяєву-Путіну.

Таким чином, ціллю демонстративного демаршу РПЦ та розриву відносин з Вселенським престолом є спроба знецінити Константинополь до рівня звичайної помісної церкви. Фактично, Москва намагається повторити давній трюк з рейдерським захопленням кафедри митрополита — тільки в середньовіччі було захоплено Київську митрополію, а тепер замахнулися на Константинопольську.

Росії здається, що вона має і план А, і план Б, кожен з яких веде її до мети – стати на один рівень з Константинополем. Але є ще план С, про який в Московії схоже ніхто не замислюється. Вже зараз в Константинополі почали згадувати, що Московія отримала свою патріархію в неканонічний спосіб за допомогою підкупу, взяття заручників та шантажу. Все частіше щодо РПЦ звучать слова – “самопризначена церква”.

У Варфоломія ще не витягли свого останнього аргументу. Але і без нього Москві буде важко підбурити православні церкви світу підняти бунт проти Константинополя.

 

Що ж далі?

Кремлівська пропаганда створює у українців враження, що з отриманням Томосу Україна можна і зачекати, що це така неспішна і неважлива справа, якою не варто цікавитися сучасним людям у світській державі. Але це не так. Все, що відбувається зараз в світовому православ‘ї є питанням політичним і має безпосередній стосунок до внутрішньої за зовнішньої безпеки України.

Зараз Московії вигідно спровокувати релігійне протистояння одних вірян з іншими. Ця картинка потрібна для того, щоб потім вимагати від православного світу засудити рішення Константинополя та створити коаліцію навколо РПЦ. Криваві хлопчики “в трусіках”, як наслідок надання Томосу Україні – цей аргумент можуть спробувати використати для послаблення авторитету Вселенського патріарха.

Сотні православних бійців у храмах УПЦ МП, яких ніхто і не думає ховати, виконують в цьому плані двояку функцію. Вони мають запустити сценарій кривавих провокацій, та бути лякалкою, яка має уповільнити процес об‘єднання українських церков. До того ж провокації або просто їх загроза, за задумом Кремля, мають стати аргументом, що українська автокефалія – це справа, яку можна і треба відкласти в довгий ящик, “щоб не нагнітати”.

14 жовтня 2018 року Нацполіція доставила до відділку близько 100 осіб, які перебували біля підконтрольної церкві Московського патріархату Києво-Печерської лаври

Саме тому, чим скоріше виникне Українська помісна церква, тим скоріше знизиться загроза цих кривавих провокацій, інспірованих з-за пєрєбріка. Росії не буде сенсу поширювати страшні картинки з України, якщо вони вже більше не зможуть вплинути на прийняття Константинополем рішення.

Таким чином, створення Церкви та отримання її головою обіцяного Томасу стає питанням номер один для збереження релігійного миру в країні. Як тільки об‘єднання українських церков відбудеться, московські плани щодо об‘єднання навколо себе ображених на Константинополь церков, буде зірвано.

В такому разі у Кремля не залишиться іншого виходу, як піднімати ставки. Цілком імовірно, що ми побачимо, як Москва вже по справжньому рве стосунки з тими церквами, які визнали авторитет Вселенського престолу і іде в справжню самоізоляцію. Рано чи пізно це призведе до перетворення РПЦ на секту. Якою вона зрештою і є.

Джерело

(Visited 34 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    тільки єднання з РИМОМ спасе УКРАЇНУ від москалів і польських шовиністів а росія скорим часом почне переговори з РИМОМ і вона стане напівкатолицькою -щось подібне до нас грекокатоликів але не так споріднено-і все це почнеться в листопаді коли росія як ссср стрімко піде -вперед і вперед-долар ціни міжетнічні конфлікти

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5614

Марс, Місяць і зорепад: стало відомо, коли українці зможуть побачити "небесне шоу" 17:50

Ввечері 16 листопада можна буде побачити яскравий Марс і Місяць, а в ніч з 17 на 18 листопада - пік активності метеорного потоку Леоніди, пише Правда.іф посилаючись на "УКРІНФОРМ". Про...

Відомий український письменник Василь Шкляр заявив: “Крим щасливий, що він від’єднаний від України” (відео) 16:39 7 коментарів

Користувач соціальної мережі Фейсбук Володимир Кашуба, поширив відео, на якому відомий український письменник Василь Шкляр висловлює свою позицію, щодо тимчасово окупованих територій нашої держави.     Зокрема діяч каже, що Крим задоволений...

ПриватБанк виплатить винагороду в розмірі 100 000 грн за упіймання грабіжників інкасаторського авто 13:20 3 коментарі

ПриватБанк виплатить винагороду в розмірі 100 000 грн за інформацію, яка допоможе затримати злочинців, які вчинили напад на інкасаторський автомобіль банку в Ірпені (Київська обл.), інформує Правда.іф посилаючись на "WestNews"....

На Тернопільщині тисячі людей попрощалися із багаторазовим Чемпіоном світу і Європи з армспорту 12:43 3 коментарі

У Кременці, що на Тернопільщині, тисячі людей попрощалися із багаторазовим Чемпіоном світу і Європи з армспорту Андрієм Пушкарем, інформує WestNews.     Поховали іменитого спортсмена, який трагічно загинув напередодні в ЖТП,...

Телеведуча та поліглот Бруна Роша знялась для нового номера Playboy (фоторепортаж) 10:10 2 коментарі

Телеведуча та Поліглот Бруна Роша знялась для нового номера Playboy.     Красуня розмовляє багатьма мовами, включаючи англійську, китайську, португальську та іспанську. Модель працює телеведучою на хорватському телебаченні. “Я роблю...

Він діє. Чому Яценюк повертається на білборди і як готується до виборів 15:38 13 коментарів

Навесні 2016 року Верховна Рада зі скрипом звільнила Арсенія Яценюка з посади прем’єр-міністра. За мотивами усунення Яценюка Держкіно могло б зняти гостросюжетний серіал, який може позмагатися з "Грою престолів", "Картковим будинком" та...

Назвали гонорари українських зірок на корпоративах (фантастичні цифри) 15:06 2 коментарі

Всього через місяць в Україні проводитимуть новорічні корпоративи. До свята потрібно готуватися заздалегідь, особливо, якщо мова йде про залучення зіркових артистів, пише businessua. Побачити Володимира Зеленського на своєму корпоративі в якості...

Повітряна кулька та Меган із Кейт у діамантах: як принц Чарльз 70-річчя святкував (фото) 14:37

70-ий день народження британського принца Чарльза в Букінгемському палаці відсвяткували з величезним розмахом. Серед гостей, що приїхали привітати іменинника, були королівські особи з різних країн, зокрема князь Монако Альбер, іспанська королева...

У короткому халатику: фото Світоліної з Кличком спантеличило мережу 14:05 1 коментар

Спільний знімок українського боксера Володимира Кличка і першої ракетки України Еліни Світоліної викликав бурхливе обговорення в мережі. Приводом для обговорень став відвертий наряд тенісистки. Спортсмени стали гостями вечора одного із...

Путін попався на брехні щодо закону про статус Донбасу 13:36 6 коментарів

У четвер, 15 листопада, президент Росії Володимир Путін заявив, що так званий закон України про особливий статус Донбасу нібито не набув чинності. Це неправда, адже відповідний закон в Україні схвалили...

Роналду зробив пропозицію своїй дівчині, – ЗМІ (фото) 13:04 1 коментар

Нападник "Ювентуса" Кріштіану Роналду збирається одружитися. Португальский футболіст нарешті вирішив узаконити стосунки із матір’ю своєї доньки. Португальський форвард "Ювентуса" Кріштіану Роналду заручився зі своєю подругою – іспанською моделлю Джорджиною Родрігес,...

В Харкові ветеран АТО публічно звинуватив Гриценка у махінаціях із землею 12:54 2 коментарі

На прес-конференції Анатолія Гриценка, що відбулася в харківському прес-центрі KharkivToday 15 листопада, стався неприємний для політика конфуз. Активіст та ветеран АТО Сергій Бригадир, публічно звинуватив Гриценка в махінаціях із земельнимиділянками,...

УПЦ МП не зможе зірвати надання автокефалії Україні: пояснення релігієзнавця 12:35 4 коментарі

Українська православна церква Московського патріархату не зможе вплинути на створення Єдиної помісної церкви в Україні, незважаючи на всі відчайдушні споби перешкодити цьому процесу. Про це розповів директор департаменту у справах...

Україномовна пісня підкорила російський хіт-парад 12:03

Український гурт KAZKA почав підкорювати й російських слухачів. Зокрема, його пісня під назвою "Плакала" посіла першу сходинку від одного з найпопулярніших музичних телеканалів у Росії– "Муз ТВ". Відповідний допис з’явився...

Відома дата проведення Об'єднавчого cобору щодо автокефалії УПЦ 11:34 2 коментарі

Об'єднавчий собор, на якому мають оголосити про створення єдиної Української православної церкви та обрати її предстоятеля, відбудеться 22 листопада. Про це заявив колишній прес-секретар предстоятеля УПЦ МП, а нині керівник проекту...

Як Медведчук рветься до українського парламенту: одіозна схема 11:02 7 коментарів

Юрій Бойко та Вадим Рабінович підписали угоду про об'єднання опозиційних сил. Словами політиків, нове об'єднання планує поступитися і висунути кандидата в президенти. Однак в "Опоблоці" запевняють партія не приймала рішень...

Бойко йде з "Опоблоку" 10:33 4 коментарі

Нова "Опозиційна платформа – За життя" буде трансформуватися в політичну партію. Про це заявив співголова "Опоблоку" Юрій Бойко, передає УНІАН. "Я впевнений що ми на правильному шляху. До нашої політичної платформи...

13 абонплат за 12 місяців: як повернути свої гроші мобільним користувачам 10:01

Мобільні оператори України обурили своїх абонентів справлянням абонплати раз на 28 днів замість разу на місяць. Цим зацікавився Антимонопольний комітет. Як можна "відвоювати" права користувачів, – сайту 24 роз'яснив юрист....

Гривня зміцнилася до максимуму з літа 09:47

15 листопада котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,76 - 27,79 гривні за долар. Про це повідомляє Finance.ua. На 16:59 середні курси валют на міжбанку були...

Комітет Генасамблеї ООН прийняв нову резолюцію щодо Криму 09:14 3 коментарі

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН прийняв оновлений проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі, Україна". Засідання Третього комітету  транслюється на офіційному каналі ООН в Youtube. "Незважаючи на...
  • ріел ІФ виринаюча