Спускаються з гір «Едельвейси». Автор гімну прикарпатської 10 бригади про зйомки кліпу з «Kozak System» на передовій (фото+відео)

«А нас не зламати і навіть не вбити, тому що відродяться з попелу квіти. Побачиш, утримавши небо у серці, додому прийдуть «Едельвейси».

Так про «едельвейсів» – бійців 10 окремої гірсько-штурмової бригади співає у новому відео відомий український гурт «Kozak System». У мережі відео вже набрало під сотню тисяч переглядів, а пісня стала неофіційним гімном бригади. Слова та музику написав командир взводу – Гліб Бабич, пише “Репортер”.

Повернення «десятки» додому.

Нещодавно з передової до Коломиї, на постійне місце дислокації, повернулися бійці 10 окремої гірсько-штурмової бригади. Зустрічали військових з квітами та сльозами радості. Більше дев’яти місяців «десятка» тримала оборону на передовій – Попасна, Золоте, Гірське, що на Луганщині.

Гліб Бабич (третій зліва) з музикантами «Kozak System»

Серед бійців був і командир взводу вогневої підтримки бригади, 49-річний Гліб Бабич – автор слів і музики до пісні «Подай зброю», яка нині набирає все більшої популярності та стала неофіційним гімном «десятки».

З Бабичем спілкуємося по телефону, бо зараз він у Києві. Поїхав до доньки, а ще владнати деякі справи. Родом він із Миколаєва. Каже, має відпуску 45 днів, а потім знову до Коломиї на бойове злагодження, а там і знову на війну. Це його п’ята ротація. Загалом на передовій уже пробув понад два роки. Каже, піде на шосту ротацію, то замкне коло – три роки безпосередньо на фронті. За цей час був там, де гаряче, – курган Гостра Могила, Золоте, Мар’їнка, Красногорівка, Широкине, Авдіївка, Попасна, Дебальцеве.

Зараз Бабич має найдовшу відпустку за весь час, відколи воює. А на війну він пішов добровольцем ще влітку 2014 року. І контракт підписав – до кінця особливого періоду.

У символіці майже усіх європейських гірських підрозділів є едельвейс

Гліб Бабич має позивний «Лєнтяй». Розповідає, що то ще з молодості, мовляв, таким є його творче псевдо – «Доктор Лєнтяй». До війни займався бізнесом, писав музику, тексти пісень. У Миколаєві організував студію звукозапису, в якій працював з 12 років, там записувалися не лише українські, а й закордонні музиканти.

«Чому творча людина пішла на війну? – перепитує Бабич. – У мене не було іншого шляху. Не було альтернативи йти чи не йти, тобто не було сумнівів і вибору. Все було таким природним процесом».

До речі, зараз у столиці він має кілька творчих зустрічей, бо планує видати збірку віршів. Більшість тих поезій написані на війні. Це буде його перша книжка.

Пісню «Подай зброю» Бабич написав з місяць тому. «Я чотири роки воюю, я частина бригади, частина цієї війни, я знаю про що співаю», – каже він.

Розповідає, що спершу запропонував пісню лідеру гурту «Тартак» Сашку Положинському, але той відповів, що це геть не його стиль, і порадив звернутися до «Kozak System», мовляв, це точно їхнє.

«Передали її хлопцям і наступного дня вони зв’язалися зі мною, що дуже подобається, а наступного ранку я їхав з АТО до столиці в студію на запис, – розповідає Гліб Бабич. – До вечора вже записали. І дійсно – підійшло ідеально».

А далі музиканти приїхали вже до Бабича та «десятки», аби відзняти відео. Знімали в зоні АТО – в районі Попасної та Золотого. Частина зйомок була на самому «нулі» – шахта «Родіна». Також у кліпі використані як бойові, так і полігонні нарізки кадрів. Але під час зйомок усе було спокійно.

«Те, що у кліпі музикантів прикривають з усіх боків – це такий символ, – говорить Бабич. – Кліп починається з дівчинки Наді. Я її називаю – доця. Їй 23 роки, вона снайпер. З неї кліп починається і нею закінчується. Така маленька, тендітна, симпатична – її неможливо було не зняти у кліпі. В чомусь вона теж характеризує цю війну».

Цікаво, що «Kozak System» записали ще одну пісню командира взводу Бабича. Зараз тривають перемовини на зйомки кліпу.

«Пісня дуже серйозна – «Мольфар». Вона важка, але водночас красива, – каже автор. – Це фактично реквієм. Поки що це таємниця, але пісня дуже добра».

Відколи чоловік на війні – жодного разу сам не музикував. Взимку з 2014-го на 2015 рік від холоду дуже сильно пошкодив голосові зв’язки. Каже, вже після війни підлікує й заспіває. Раніше ж завжди запрошували грати з різними гуртами.

«В музиканта ніколи нема проблем, з ким робити музику, – говорить Бабич. – От, у Франківську познайомився з вашим гарним гуртом «КораЛЛі». Обов’язково приїду і щось разом напишемо. Я дуже люблю це місто».

Вірші Гліба Бабича
Тихонько Бог пришел…

Погожий день. На бруствере цветок,

И небо над окопами – шатром.

Тихонько Бог пришел на «передок»,

В тылу оставив колокольный гром.

Едва закончен праздничный обстрел,

И мир неспешно обретает цвет.

Он у тебя спросил –« Братишка, цел»?

И улыбнулся, услыхав ответ.

«Я сяду рядом? Ничего, кури…

Сказать по правде – ладан надоел.

Я без причины. Так, поговорить.

По будням, знаешь, слишком много дел».

А ты ему в ответ – «Христос Воскрес»!

А он – «Я знаю. Справился «на пять».

Но всем, как прежде, хочется чудес,

И ничего не хочется менять.

Грешат, но просят обо всем меня,

А если верят, то не до конца.

И только вы, на линии огня,

Гораздо ближе к замыслу Творца.

Для вас измена – грех, и трусость – грех,

Зато за всех несете общий крест.

Я тоже, как-то, умирал за всех,

Не в самом комфортабельном из мест.

Пробито тело, солнце жгло огнем.

Да что я? Ты все пробовал и сам.

Поэтому, друг-друга мы поймем

Не обращаясь вовсе к чудесам.

Ну, мне пора. Архангелы трубят.

Пора за Свет обоим воевать.

Ты постарайся, береги себя!

Я не всегда сумею прикрывать.

Ты продержись, а там – конец войне,

Где ты не сможешь, там управлюсь я.

Но если край – ты приходи ко мне,

Без церемоний. Все-таки – друзья»!

Он руку на прощание пожал,

Ребятам подмигнул, грехи простил.

А ты его, покуда провожал,

На всякий случай – вслед перекрестил.

Боевые Драконы
Доктор Лентяй -Глеб Бабич

Я цветные картинки вижу еще во сне,

Правда, чаще дорогу, зеленку и террикон.

Но достаточно мига, чтобы восстал во мне,

Пробуждаясь от чуткого сна, боевой Дракон.

Нас учили когда-то верить, прощать, любить.

Мол, защиту – невинным, голодного – накорми.

Но в процессе защиты, многим пришлось убить,

И теперь нам непросто по-прежнему быть людьми.

Смерть под праведным флагом – в армии сил добра,

Называется смертью, как буквы не золоти.

Я смотрю, как в прицел, на того, кем я был вчера.

Мироздание, что-то разладилось по пути?

Лезет ворог лютый, веселый и шебутной,

Захватить, что придется, а прочих – зарыть во рву.

Мироздание, ты назначило нас стеной?

Мироздание, слушай, давай я их всех порву?

Вороненою правдой рушится на врага

Убежденная ярость – драконий клубок огня.

Я пляшу со смертью, но где-то у очага,

Согревается тот, кто не примет назад меня.

Он еще успеет сказать о моей вине,

Но я знаю где правда, поэтому – наплевать.

Мне драконья шкура привычна уже вполне, –

К человеческой коже приходится привыкать.

Я вернусь человеком, выполнив все, что мог.

Обними меня крепче, не бойся, что я в крови.

У драконов – тот же, всегда справедливый Бог.

Боевые драконы, как люди, хотят любви.

А пока – дорога, зеленка и террикон.

Мы работаем смертью, когда развернется бой.

Но во имя жизни, есть правило, как закон –

Боевые Драконы закроют тебя собой.

(Visited 174 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7456

загрузка...

У Франківську провели макетування пам’ятника Степану Пушику (фоторепортаж) 15:44

Як раніше повідомляли ЗМІ, 21 березня в Івано-Франківську визначились з розташуванням пам’ятника Степанові Пушику. Його встановлять на вулиці Шевченка. Вчора, 24 квітня члени конкурсного журі спільно з автором пам’ятника, за...

Відразу і закриємо: у мережі висміяли спробу окупантів почати літній сезон у Криму (фото) 15:38

Окупаційна влада Криму вирішила "відкрити" на українському півострові літній сезон, однак їхній задум їм традиційно не вдався. Місцеві жителі на цей захід практично не прийшли. Опубліковані користувачами соцмереж фото напівпорожньої...

Прикарпатські легкоатлети вибороли перемогу на всеукраїнських змаганнях (фотофакт) 15:12

Нещодавно, з 17 по 19 квітня, у місті Кам’янець-Подільський проходили всеукраїнські змагання з метань на честь олімпійських чемпіонів Ф. Мельника та А. Боднарчука. Команда відділення легкої атлетики Долинської дитячо-юнацької спортивної...

Дорожники Прикарпаття проводять ямковий ремонт автошляхів державного значення (фоторепортаж) 14:58

На замовлення Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області філія «Городенківська ДЕД» ДП «Івано-Франківський облавтодор» проводить влаштування аварійного ямкового ремонту на км 165+000 – 170 +000 автодороги державного значення Р-24 Татарів...

В місті Долина планують спорудити дві нові кільцеві розв’язки (фоторепортаж) 14:27

В місті Долина триває реконструкцію центрального кільця на дорозі Н-10, яке обслуговує величезні транзитні потоки. Цією дорожньою спорудою користуються також мешканці районного центру. Співфінансування проекту здійснюється Службою автомобільних доріг Івано-Франківської...

Небайдужі франківці у міському парку посадили екзотичні “Пам’ятні дерева” (фоторепортаж) 13:11

Вранці 24 квітня у міському парку імені Шевченка висадили нові дерева – сакуру, сливу Піссарді та тюльпанове дерево. Це – результат програми “Пам’ятне дерево”. Представники місцевої ІТ-компанії “Core Value” купили...

Прикарпатським ґаздиням на замітку: 11 рецептів великодніх страв (фоторепортаж) 12:57

Обов’язкові великодні страви – це пишна паска та писанки. Але приготувати на Великдень потрібно й безліч інших смачних страв, особливо з тих продуктів, які були заборонені до вживання під час...

У Івано-Франківську відзначили пам'ять загиблих на Чорнобильській АЕС (фоторепортаж) 12:49

Сьогодні у Івано-Франківську біля пам’ятного знаку «І мертвим, і живим, і ненародженим чорнобильцям Прикарпаття» відбулося віче-реквієм на вшанування тих, хто віддав своє життя під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС....

Прикарпатські енергетики зібрали великодній кошик для солдата (фоторепортаж) 12:18

Напередодні Пасхи «Спілка енергетиків – ветеранів АТО» спільно з профкомом запросила працівників АТ «Прикарпаттяобленерго» долучитися до доброї справи – формування продуктових наборів до Світлого Свята Великодня. Втілити ексклюзивний проект в...

В середмісті Франківська дитину вдарило струмом, коли та схопилась за перила сходів (фоторепортаж) 11:51 1 коментар

В середмісті Франківська дитину вдарило струмом на сходах. Про це повідомила Maryanna Danylko в соцмережі Facebook. "О так сьогодні ми готувались до святкування дня народження Макса, купили в школу дітям солодощі,...

У Палаці Потоцьких відкрили виставку незвичних ікон (фоторепортаж) 11:41

Розпочали відкриття виставки молитвою, сама локація – теж вибрана не випадково. Роботи представили під білим куполом, а ідея експозиції належить франківському митцю Яремі Стецику. Сучасний погляд на іконопис тут демонструють...

“Птиця може від цього загинути”, – франківців закликають не годувати лебедів (фоторепортаж) 11:13

Гуляючи міським парком, франківці та гості міста звикли годувати птахів, що живуть на озері. Директорка івано-франківського КП “Центр розвитку міста та рекреації” Руслана Василюк закликає людей не годувати лебедів в...

Агератум, чорнобривці та бегонія: франківці висадили квіти на Валах (фоторепортаж) 10:55

В Івано-Франківську на Валах у рамках проекту “Екорух “Місто квітів” на центральній клумбі висадили квіти. Одна з центральних клумб на Валах тепер має абсолютно новий вигляд. Мешканці міста, учасниками проекту “Молодь і...

Косівську мальовану кераміку представили на Міжнародному фестивалі в ОАЕ (фоторепортаж) 09:39

Три квітневих тижні у місті Шарджі, що в Об’єднаних Арабських Еміратах, тривав 17 Міжнародний фестиваль культурної спадщини. Відвідувачам фестивалю мисткиня, голова благодійної організації «Автентика Гуцульщини» Марія Гринюк показала косівську мальовану кераміку....

"Квартал 95" знайшов заміну Зеленському (фото) 08:24 1 коментар

Після виборів президента шоумен Володимир Зеленський залишить проекти студії "Квартал 95", в яких багато років був режисером-постановником, ведучим і актором. Про це повідомляє 24 квітня прес-служба проекту. Відзначається, що замінять...

Водіїв попереджають про те, що в Івано-Франківську орудують автокрадії (фотофакт) 23:08 2 коментарі

В обласному центру Прикарпаття орудують грабіжники, які працюють за допомогою кодграберу. Про це повідомляє WestNews із посиланням на інформацію в чаті 112 в мережі Телеграм. «Увага  в районі магазину «Велмарт»...

На виборах ректора Прикарпатського університету у бюлетені буде один кандидат 22:44 7 коментарів

7 травня у найбільшому університеті Івано-Франківська – Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника – пройдуть вибори ректора. Голова організаційного комітету із проведення виборів професор Галина Михайлишин повідомила КУРСу, що на посаду ректора...

В Галицькому нацпарку оселився птах, який не характерний для цих територій (фотофакт) 22:06 1 коментар

Про це повідомляє Галицький національний природний парк на своїй сторінці у Facebook. Кедрівки почали оселятись на тих територіях, які не є типовими для їх історичного ареалу. В Україні це Карпати...

Від Барселони до Амстердама: у Франківськ приїдуть живі скульптури з різних країн (фоторепортаж) 21:47

3 травня з нагоди Дня міста в Івано-Франківську пройде фестиваль живої скульптури – міми приїдуть до міста з Польщі, Іспанії, Німеччини, Болгарії, Нідерландів, Білорусі та інших міст України. Лише 3...

У Франківську невідомі вандали жорстоко зламали молоде деревце у центрі міста (фотофакт) 21:31 2 коментарі

У Франківську невідомі вандали жорстоко зламали молоде деревце у центрі міста. Про прикрий випадок, який трапився по вулиці Бельведерській повідомляє у мережі користувачка Євгенія Картушова: "Ну шо це?! Ну чого...
  • ріел ІФ виринаюча