Сто мільйонів з держбюджету. Як бенкетувала «Самопоміч» у 2017 році

‡агрузка...

На що витрачається державне фінансування парламентських партій. Пише Главком.

Самопоміч

Партія Андрія Садового «Самопоміч» оприлюднила фінансовий звіт за 2017 рік. Ця політична сила вперше у Верховній Раді. На дострокових виборах 2014 року вона показала третій результат і тепер за законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції», що набув чинності 1 липня 2016 року отримує державне фінансування.

«Самопоміч» було засновано 29 грудня 2012 року. Голова партії – Андрій Садовий. Лідери політсили у парламенті: Олег Березюк, Єгор Соболєв, Оксана Сироїд, Семен Семенченко, Альона Бабак, Олег Лаврик.
Партія нараховує 74 територіальні організації зі статусом юридичної особи. До мережі «Самопомочі» варто віднести також і ГО «Об’єднання «Самопоміч», 59 територіальних відділень якого значно підсилюють і допомагають партії, надаючи свої офіси місцевим парторганізаціям.

Партійна каса

За минулий рік з державного бюджету партія отримала 100,6 млн грн, з них ледь не половину – 44,2 млн – політсилі нарахували за дотримання гендерних квот. І хоча у Блоці Петра Порошенка вважають, що партія Садового втратила право на такі суттєві «гендерні виплати» після того, як фракцію залишили Ганна Гопко, Ірина Суслова та Вікторія Пташник, у «Самопомочі» наголошують, що виплати вона отримує справедливо, оскільки за законом гендерна квота визначається за результатами виборів, а не на поточну дату.

Спонсори у «Самопомочі» не такі щедрі, як державний бюджет. За минулий рік вони переказали цій політичній силі лише 1,5 млн грн. З них на рахунок виборчого фонду перераховано 543,3 тис. (майже вся сума – від фізичних осіб); на рахунки партії – 968,3 тис. (463,7 тис. від фізичних осіб та 504,6 тис. від юридичних осіб). Власне фізичних осіб, готових жертвувати гроші партії, зазначено дуже багато, однак переважно їхні внески дуже скромні: від 50 до 2,5 тис. грн. З десяток особливо щедрих прихильників партії Садового пожертвували по 5-6 тис. грн. Навіть народні депутати від політсили не поспішають поповнювати рахунок рідної партії: один із співвласників ІТ-компанії, депутат Роман Семенуха  «розщедрився» на 250 грн, Руслан Сидоровичперерахував 1600 грн. Найбільший внесок (13 тис. грн) надійшов від громадянки Оксани Страз, вона є керівником видавництва «Самопоміч».

Крім того, два приватні підприємці подарували «Самопомочі» комп’ютерну техніку майже на 400 тис. грн. Бізнесмен Іван Фільченко зі Львова (основний вид зайнятості, згідно з Реєстром фізичних та юридичних осіб, технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів) надарував моніторів на 295 тис. грн. Ще один підприємець  Юрій Мельник (діяльність у сфері права) з Пустомитівського району Львівщини подарував сервер та інше обладнання майже на 90 тис. грн.

Скільки і на що витрачено

Всього ж з рахунків політсили було здійснено платежів на суму 102,3 млн грн. Зокрема:

 • на рекламу у друкованих та електронних ЗМІ, на радіо і телебаченні, а також на білбордах – партія витратила близько 25 млн. грн.  Йдеться про рекламу на всій території України, у тому числі у регіональних медіа;
 • понад 35 млн грн. пішло на оплату різних послуг: оренда офісів, транспорту, оплата комунальних та юридичних послуг;
 • багато уваги «Самопоміч» приділяє різноманітним тренінгам для своїх членів та інформаційно-консультаційним послугам. Проведення таких заходів вартують від 2  до 13 тис. грн. Тренінги часто відбуваються поза офісами партій – для цього орендують зали, що теж влітає у копієчку.

«Це тренінги для локальних активістів, а також для новообраних депутатів місцевих рад. Вони стосуються різних галузей: фінансів, охорони здоров’я, освіти, комунікації, роботи з виборцями. Це речі, що їх потрібно знати людям, які хочуть присвятити себе публічному управлінню», – уточнив «Главкому» Олег Березюк.

У першому півріччі політсила отримувала такі послуги від ФОП Галини Павлівни Кареліної, за які вона отримала 55 тис. грн. Це ім’я повністю збігається з іменем помічниці екс-нардепа від Радикальної партії Андрія Артеменка, якого зі скандалом позбавили громадянства. Прес-секретар нардепа «Самопомочі» Олега Лаврика (саме він опікується організаційними питаннями у партії) Лілія Пашинна зауважила, що не цікавились минулим людей, на яких зареєстровані ФОП, що надають послуги, а отже, не можуть сказати напевно, чи була жінка помічником опального «радикала». Разом із тим, у «Самопомочі» повідомили, що сама Кареліна не проводила тренінгів, з членами партії працювали інші коучі. Теми тренінгів – організація роботи регіональних організацій партії, особливості фінансування, деякі юридичні аспекти функціонування партій в Україні тощо. Всього таких тренінгів ФОП провела 12, у різних містах України: Києві, Львові, Житомирі, Вінниці.

Ще 716 тис. грн «Самопоміч» заплатила за цикл тренінгів від Олександра Лісовика – директора компанії «Бізнес-Тренінг», що навчає комунікаційному мистецтву.

До слова, «Самопоміч» потурбувалась, щоб під час подібних тренінгів їхні учасники не були голодними: рахунки за надання кейтерінг-послуг щоразу становлять від 5 до 10 тис. грн. Серед інших послуг, за які заплатила у минулому році «Самопоміч» – фотосесія членів партії, друк плакатів та листівок, послуги промоутерів, які ці листівки роздавали, послуги кур’єрів тощо.

Серед інших вагомих статей видатків:

 • виплата заробітних плат – 17,6 млн грн;
 • оренда приміщень – 6,5 млн грн;
 • оренда технічних засобів – 91,6 тис. грн;
 • послуги зв’язку – 176,1 тис. грн;
 • соціальна допомога – 71,9 тис. грн;
 • проведення з’їздів, конференцій і зборів – 4,9 млн грн;
 • сплата податків та зборів – 9,1 млн грн.

Після всіх виплат станом на кінець минулого року на рахунку партії в «УкрСиббанку» залишилося 395 грн.

Автівки

Автопарк «Самопомочі» нараховує 40 автівок: 37 належать фізичним особам і ще три – юридичним. На їхню оренду, ремонт та паливо політсила за минулий рік витратила понад 8 млн грн.

Майже всі автівки – відносно доступних марок на кшталт Renault Clio та Skoda Octavia. Багато «народних» «ланосів». Більшість автівок «нульових» років випуску. Втім, є один виняток: BMW X6 (2010 р. в.), вартість якого, за документами, сягає мільйона гривень. Хто користується елітним джипом партія не повідомляє. Відомо лише, що автівка належить Антону Щеглову з Житомира.

Повний тезка цього чоловіка (також з Житомира) минулого року подав аж 8 декларацій про майновий стан за 2016 рік, причому кожна з них  як кандидата на здобуття різних посад у кількох міністерствах.

З повним звітом можна ознайомитися тут.

Партія «Самопоміч» представлена по всій країні. За результатами місцевих виборів восени 2015 року політсила отримала 912 депутатських мандати, посівши 10-те місце у партійному рейтингу по країні. Найбільшу підтримку партія Садового отримала у Львові – 155 тис. виборців, у Києві – 102 тис. виборців, у Харкові – 77 тис., у Київській області – 63 тис. та у Дніпрі  – 60 тис.

Наталія Сокирчук, «Главком»

 

(Visited 108 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6088

У Франківську Антимонопольний комітет викрив змову підприємців у тендерній закупівлі похоронного приладдя 21:12

Антимонопольний комітет заніс до "чорного списку" двох підприємців, які брали участь у тендері, що оголосило КП "Міська ритуальна служба" на закупівлю похоронного приладдя. За результатами звернення Івано-Франківської місцевої прокуратури адміністративна колегія...

У приміському селі облаштують футбольне поле 15:43

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради погодив видачу містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва у приміському селі Вовчинець. Згідно рішення МВК, містобудівна документаця видається Вовчинецькій сільські раді, пише Побудовано в...

На перехресті Целевича з Галицькою увімкнули новий світлофор (фотофакт) 10:56 2 коментарі

На перехресті вулиць Целевича з Галицькою в Івано-Франківську увімкнули новий світлофорний об’єкт. Відтепер став можливим лівий поворот з Целевича безпосередньо на міст, в бік центру.    Рішення про встановлення, а...

Спецслужби РФ готують серйозні провокації проти України, – Тимчук 16:30

Спецслужби Росії розглядають можливість проведення в кінці липня - початку серпня 2018 року низки провокацій в окупованому Криму. Про це повідомляє координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук. Він зазначив, що...

Українські фанати не співатимуть пісню про Путіна через домовленість з Григорієм Суркісом 15:38 8 коментарів

ригорій Суркіс домовився з українськими фанатами про те, що вони не будуть під час ігор чемпіонату України співати пісню про Путіна. Про це написала журналіст Ярослава Коба на своїй сторінці...

У Меджлісі здивували заявою, кого Росія хоче заселити в Криму замість кримських татар 15:06

Влада Російської Федерації має намір "видавити" корінне населення окупованого Криму – кримських татар і заселити півострів бурами-африканцями європейського походження. Про це під час прес-конференції заявив представник Меджлісу Ескандер Барієв, передають "Українські Новини"....

Путін знову пригрозив Україні за зближення з НАТО 14:37 6 коментарів

Російська Федерація буде реагувати на агресивні кроки з боку НАТО, а тим, хто прагне втягнути Україну і Грузію до складу Альянсу, потрібно подумати про наслідки такої політики. Про це заявив...

Синоптик сповістила, коли в Україні почнеться літня спека 14:05

Наприкінці липня в Україні, зокрема у Києві, відновиться спекотна погода, коли температура повітря значно підвищиться. Про це розповіла синоптик Наталка Діденко на своїй сторінці у Facebook. Для любителів гарячих відчуттів...

Трамп назвав країну Європи, яка може спричинити третю світову війну 13:36 1 коментар

Президент США Дональд Трамп відзначився черговою скандальною заявою. Так, він висловив сумнів у необхідності захищати Чорногорію, яка є новим членом Північноатлантичного альянсу, і за його словами, може втягнути організацію у...

Ганна Герман вразила новим іміджем (фото) 13:04

Колишня радниця президента-втікача Віктора Януковича, Ганна Герман, схоже, претендує на рекордсменку зі зміни іміджу серед жінок-політиків. Важко порахувати, скільки разів екс-регіоналка змінювала свою зачіску, і ось це сталося знов. Ще нещодавно 59-річна Герман...

Художник створив провокативний плакат з Путіним та Трампом: фото (18+) 12:35 1 коментар

Митець та сатирист Saint Hoax створив провокативну пародію на свіже фото зірок Кайлі Дженнер та Тревіса Скотта. Оригінальна версія фото була опублікована днями на обкладинці видання GQ. На фото 20-річна Дженнер була зображена...

Росія готує санкції проти України 12:03

В уряді РФ почалася робота зі зниження негативного впливу на економіку у зв'язку з введенням санкцій. Одним з елементів цієї роботи буде президентський указ про санкції щодо фізичних і юридичних...

Кривенькі зуби і товстенька: як виглядала Ольга Фреймут у 20 років (фото) 11:34

Відома українська телеведуча Ольга Фреймут розповіла, як виглядала і чим займалася у свої 20 років. Про це Фреймут зізналася в інтерв'ю Новому каналу. Ольга Фреймут зазначила, що ще у дитинстві була...

Жителям російського міста видають питну воду за паспортом 11:02 1 коментар

Жителям російського міста Сєвероуральськ видають питну воду за паспортом, до того ж – лише два літри одній людині. Причиною таких заходів є обвал русла ріки Кальї. Саме звідти вівся водозабір...

Пенсійний вік в Україні та інших країнах Європи: де найменше? (інфографіка) 10:33

В Україні досі точаться дискусії щодо підвищення пенсійного віку. Це було однією з вимог МВФ для виділення чергового траншу Україні, однак викликало хвилю обурень. Як показує статистика, пенсійний вік в...

У "Приватбанку" попереджають про нову шахрайську схему: як захиститись клієнтам 10:01

У "Приватбанку" застерігають своїх клієнтів від нової шахрайської схеми. Кіберзлочинці використовують підроблені листи про "випадковий" переказ грошей і підроблених сайтів, які зовні нагадують сайт "Приват24". Про це повідомили у прес-службі...

Суд конфіскував майже 1,5 млн гривень у священика Московського патріархату, він намагався перевезти їх в РФ 09:47

Священик Києво-Печерської лаври у потягу до Москви хотів перевезти не задекларовані 52 700 доларів. Під час огляду у нього вилучили ці гроші. Про це повідомляється на сайті судової влади України. "Суд...

Порошенко пропонує Марокко скасувати візи для українців 09:14

Президент України прийняв вірчі грамоти посла Марокко в Україні Фауз Ель Ашабі Про це повідомляє прес-служба президента України. Порошенко запропонував марокканській стороні ухвалити рішення стосовно скасування візових вимог для українських...

Директор ФБР, якого призначив Трамп, визнав втручання Росії у президентські вибори 08:24

Директор ФБР Крістофер Рей заявив, що Росія досі продовжує здійснювати операції з метою посіяти розбрат у Сполучених Штатах Про це повідомляє CNN. Рей заявив, що вірить висновкам американської розвідки, яка...

Bloomberg: На зустрічі з Трампом Путін запропонував провести референдум на Донбасі 07:51 1 коментар

Президент РФ Володимир Путін на закритій нараді з послами МЗС розповів, що запропонував президенту США Дональду Трампу провести референдум у невизнаних "ЛНР" і "ДНР" про статус територій. Про це повідомляє...
 • ріел ІФ виринаюча