Сто мільйонів з держбюджету. Як бенкетувала «Самопоміч» у 2017 році

На що витрачається державне фінансування парламентських партій. Пише Главком.

Самопоміч

Партія Андрія Садового «Самопоміч» оприлюднила фінансовий звіт за 2017 рік. Ця політична сила вперше у Верховній Раді. На дострокових виборах 2014 року вона показала третій результат і тепер за законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції», що набув чинності 1 липня 2016 року отримує державне фінансування.

«Самопоміч» було засновано 29 грудня 2012 року. Голова партії – Андрій Садовий. Лідери політсили у парламенті: Олег Березюк, Єгор Соболєв, Оксана Сироїд, Семен Семенченко, Альона Бабак, Олег Лаврик.
Партія нараховує 74 територіальні організації зі статусом юридичної особи. До мережі «Самопомочі» варто віднести також і ГО «Об’єднання «Самопоміч», 59 територіальних відділень якого значно підсилюють і допомагають партії, надаючи свої офіси місцевим парторганізаціям.

Партійна каса

За минулий рік з державного бюджету партія отримала 100,6 млн грн, з них ледь не половину – 44,2 млн – політсилі нарахували за дотримання гендерних квот. І хоча у Блоці Петра Порошенка вважають, що партія Садового втратила право на такі суттєві «гендерні виплати» після того, як фракцію залишили Ганна Гопко, Ірина Суслова та Вікторія Пташник, у «Самопомочі» наголошують, що виплати вона отримує справедливо, оскільки за законом гендерна квота визначається за результатами виборів, а не на поточну дату.

Спонсори у «Самопомочі» не такі щедрі, як державний бюджет. За минулий рік вони переказали цій політичній силі лише 1,5 млн грн. З них на рахунок виборчого фонду перераховано 543,3 тис. (майже вся сума – від фізичних осіб); на рахунки партії – 968,3 тис. (463,7 тис. від фізичних осіб та 504,6 тис. від юридичних осіб). Власне фізичних осіб, готових жертвувати гроші партії, зазначено дуже багато, однак переважно їхні внески дуже скромні: від 50 до 2,5 тис. грн. З десяток особливо щедрих прихильників партії Садового пожертвували по 5-6 тис. грн. Навіть народні депутати від політсили не поспішають поповнювати рахунок рідної партії: один із співвласників ІТ-компанії, депутат Роман Семенуха  «розщедрився» на 250 грн, Руслан Сидоровичперерахував 1600 грн. Найбільший внесок (13 тис. грн) надійшов від громадянки Оксани Страз, вона є керівником видавництва «Самопоміч».

Крім того, два приватні підприємці подарували «Самопомочі» комп’ютерну техніку майже на 400 тис. грн. Бізнесмен Іван Фільченко зі Львова (основний вид зайнятості, згідно з Реєстром фізичних та юридичних осіб, технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів) надарував моніторів на 295 тис. грн. Ще один підприємець  Юрій Мельник (діяльність у сфері права) з Пустомитівського району Львівщини подарував сервер та інше обладнання майже на 90 тис. грн.

Скільки і на що витрачено

Всього ж з рахунків політсили було здійснено платежів на суму 102,3 млн грн. Зокрема:

 • на рекламу у друкованих та електронних ЗМІ, на радіо і телебаченні, а також на білбордах – партія витратила близько 25 млн. грн.  Йдеться про рекламу на всій території України, у тому числі у регіональних медіа;
 • понад 35 млн грн. пішло на оплату різних послуг: оренда офісів, транспорту, оплата комунальних та юридичних послуг;
 • багато уваги «Самопоміч» приділяє різноманітним тренінгам для своїх членів та інформаційно-консультаційним послугам. Проведення таких заходів вартують від 2  до 13 тис. грн. Тренінги часто відбуваються поза офісами партій – для цього орендують зали, що теж влітає у копієчку.

«Це тренінги для локальних активістів, а також для новообраних депутатів місцевих рад. Вони стосуються різних галузей: фінансів, охорони здоров’я, освіти, комунікації, роботи з виборцями. Це речі, що їх потрібно знати людям, які хочуть присвятити себе публічному управлінню», – уточнив «Главкому» Олег Березюк.

У першому півріччі політсила отримувала такі послуги від ФОП Галини Павлівни Кареліної, за які вона отримала 55 тис. грн. Це ім’я повністю збігається з іменем помічниці екс-нардепа від Радикальної партії Андрія Артеменка, якого зі скандалом позбавили громадянства. Прес-секретар нардепа «Самопомочі» Олега Лаврика (саме він опікується організаційними питаннями у партії) Лілія Пашинна зауважила, що не цікавились минулим людей, на яких зареєстровані ФОП, що надають послуги, а отже, не можуть сказати напевно, чи була жінка помічником опального «радикала». Разом із тим, у «Самопомочі» повідомили, що сама Кареліна не проводила тренінгів, з членами партії працювали інші коучі. Теми тренінгів – організація роботи регіональних організацій партії, особливості фінансування, деякі юридичні аспекти функціонування партій в Україні тощо. Всього таких тренінгів ФОП провела 12, у різних містах України: Києві, Львові, Житомирі, Вінниці.

Ще 716 тис. грн «Самопоміч» заплатила за цикл тренінгів від Олександра Лісовика – директора компанії «Бізнес-Тренінг», що навчає комунікаційному мистецтву.

До слова, «Самопоміч» потурбувалась, щоб під час подібних тренінгів їхні учасники не були голодними: рахунки за надання кейтерінг-послуг щоразу становлять від 5 до 10 тис. грн. Серед інших послуг, за які заплатила у минулому році «Самопоміч» – фотосесія членів партії, друк плакатів та листівок, послуги промоутерів, які ці листівки роздавали, послуги кур’єрів тощо.

Серед інших вагомих статей видатків:

 • виплата заробітних плат – 17,6 млн грн;
 • оренда приміщень – 6,5 млн грн;
 • оренда технічних засобів – 91,6 тис. грн;
 • послуги зв’язку – 176,1 тис. грн;
 • соціальна допомога – 71,9 тис. грн;
 • проведення з’їздів, конференцій і зборів – 4,9 млн грн;
 • сплата податків та зборів – 9,1 млн грн.

Після всіх виплат станом на кінець минулого року на рахунку партії в «УкрСиббанку» залишилося 395 грн.

Автівки

Автопарк «Самопомочі» нараховує 40 автівок: 37 належать фізичним особам і ще три – юридичним. На їхню оренду, ремонт та паливо політсила за минулий рік витратила понад 8 млн грн.

Майже всі автівки – відносно доступних марок на кшталт Renault Clio та Skoda Octavia. Багато «народних» «ланосів». Більшість автівок «нульових» років випуску. Втім, є один виняток: BMW X6 (2010 р. в.), вартість якого, за документами, сягає мільйона гривень. Хто користується елітним джипом партія не повідомляє. Відомо лише, що автівка належить Антону Щеглову з Житомира.

Повний тезка цього чоловіка (також з Житомира) минулого року подав аж 8 декларацій про майновий стан за 2016 рік, причому кожна з них  як кандидата на здобуття різних посад у кількох міністерствах.

З повним звітом можна ознайомитися тут.

Партія «Самопоміч» представлена по всій країні. За результатами місцевих виборів восени 2015 року політсила отримала 912 депутатських мандати, посівши 10-те місце у партійному рейтингу по країні. Найбільшу підтримку партія Садового отримала у Львові – 155 тис. виборців, у Києві – 102 тис. виборців, у Харкові – 77 тис., у Київській області – 63 тис. та у Дніпрі  – 60 тис.

Наталія Сокирчук, «Главком»

 

(Visited 71 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:В мережі з’явилися унікальні світлини Івано-Франківська міжвоєнного періоду (фото) 17:092 коментарі

Світлини Станіславова (тепер Івано-Франківськ) міжвоєнної доби авторства Бруно Беллінга. Фотографіями поділився користувач proidysvit з форумуskyscrapercity.com Праворуч розбирають стару ратушу. Під час Першої світової війни будівля зазнала значних пошкоджень. Ратуша хоч…

«Опоблок» та його кишенькові гроші 16:30

Партія нащадків Януковича отримала минулого року від держави майже 50 млн грн.  Пише Главком. Партія Опозиційний блок оприлюднила фінансовий звіт за 2017 рік. З державного бюджету ця політсила отримала 48,5 млн…

Як насправді виглядало життя в СРСР. Унікальні фото, які забороняла радянська пропаганда 15:387 коментарів

Головний принцип роботи фотографів з творчої групи «Трива» – повна відмова від ретуші і постановочних кадрів. Пише Главком. Реальне життя в СРСР доволі сильно відрізнялося від фантазій верхівки КПРС. Щоб…

Савченко підозрюють у підготовці державного перевороту, – Геращенко 15:066 коментарів

Позафракційному нардепу Надії Савченко можуть висунути підозру про участь у підготовці державного перевороту. Генпрокурор Юрій Луценко має достатньо підстав для цього. Про це заявив нардеп фракції “Народний фронт”, радник голови…

Народний фронт об’єднається з БПП, – експерт 14:372 коментарі

“Народний фронт” робитиме все, щоб вижити. Якщо вони зможуть забезпечити переобрання Порошенка, то на парламентських виборах мова буде йти про узгодження мажоритарки і списків, інакше партія зникне, принаймні, у цьому…

Савченко звернулася з проханням до Путіна 14:056 коментарів

  Позафракційний нардеп України Надія Савченко стверджує, що під час зустрічей у Страсбурзі отримала інформацію про можливе звільнення українських заручників протягом трьох місяців після виборів президента Росії, запланованих на 18…

Іменитий російський журналіст припустив, чи є у Путіна двійники (відео) 13:36

Президент Росії Володимир Путін може мати двійників, проте навряд чи він довіряє їм виступати на публіці замість себе. Таку думку висловив головний редактор радіо “Ехо Москви” Олексій Венедиктов. “Думаю, що…

Третього не дано: як шукають альтернативу Порошенку і Тимошенко 13:042 коментарі

Позапарламентські партії готові до «праймеріз» і чергових переговорів… про переговори. Пише Главком. «Українські демократи об’єднуються тільки перед розстрілом. А раз розстрілу нема – то і нема чого про це говорити». Очевидно,…

Анґела Меркель. Життя по-новому 12:35

«Нове покоління» німецьких міністрів не обіцяє нічого доброго Росії…Пише Главком. Лише через півроку після того, як у Німеччині відбулися чергові парламентські вибори (24 вересня 2017 року), країна отримала новий уряд….

Катастрофа з Boeing 777: “іспанський диспетчер” зізнався, що отримав гроші від Росії 12:03

Журналістам вдалось встановити особу “іспанського диспетчера”, який говорив про «український слід» у трагедії з лайнером рейсу MH17. Саме цю людину активно цитували російські ЗМІ. Про це пише видання “Радіо Свобода”. Як…

У Нацбанку назвали дату, коли паперові гривні замінять на монети 11:36

В Україні з 27 квітня 2018 року введуть в обіг нові монети номіналом в 1 та 2 гривні, а 5 та 10 гривень з’являться у обігу у 2019-2020 роках. Про…

Бойовики “ЛДНР” приведені в підвищену ступінь бойової готовності: відома причина 11:023 коментарі

Бойовики “ЛНР” та “ДНР” приведені в підвищену ступінь бойової готовності. Такі заходи встановлені на період проведення виборів президента Росії. Про це на своїй сторінці у Facebook написав український нардеп та…

Супрун розповіла, яким серйозним хабарем намагався її підкупити помічник Ляшка 10:33

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що помічник народного депутата пропонував їй хабар у вигляді квартири. Про це Супрун повідомила на своїй сторінці у Facebook. Як відомо, йдеться…

До Сирії прибув літак із кортежу Путіна: фото 10:01

В аеропорту сирійського Дамаска помітили російський пасажирський літак VIP-класу Ту-204-300. Авіасудно прибуло з Москви і згодом вирушило на авіабазу Хмеймім у провінції Латакія. Про це у Twitter повідомляють сирійські активісти….

ЗМІ знайшли нові факти існування таємного ізолятора СБУ 09:474 коментарі

Журналісти “Громадського” розповіли, що знайшли нові факти, які свідчать про фунціонування ізолятора Харківського управління СБУ, який офіційно не працює. Про це йдеться у розслідуванні “Громадського“.   Журналісти розповіли, що поговорили із…

США ввели санкції проти російської “фабрики тролів” та співробітників ГРУ 09:13

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти обвинувачених у втручанні в американські вибори, в тому числі проти Агентства інтернет досліджень, відомого як “фабрика тролів”.   Документ опублікований на сайті Мінфіну США….

Луценко вніс до Ради подання на зняття недоторканності з Савченко 08:243 коментарі

Луценко направив до Верховної Ради подання на притягнення нардепа Надію Савченко до кримінальної відповідальності Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган у Facebook. 15 березня генеральний прокурор України Юрій Луценко…

До України суне снігова буря 07:51

У суботу, 17 березня, в Україні очікуються складні погодні умови. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на Укргідрометцентр.   При цьому в п’ятницю, 16 березня, погоду більшої частини території України…

Україна у Радбезі ООН закликала посилити антиросійські санкції 06:41

Україна у Раді Безпеки ООН закликала посилити міжнародні санкції проти Росії через ситуацію в анексованому Криму Про це під час виступу в Радбезі заявила заступниця міністра закордонних справ України Олена…

Чому українські політики товстіють після приходу до влади: віце-прем’єр-міністр України Розенко дав відповідь (відео) 16:302 коментарі

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко пояснив, що політики часто набирають вагу після приходу до влади, тому що у них “змінюється спосіб життя”. При цьому він зізнався, що за останні 3 місяці…

 • ріел ІФ виринаюча