Священик з Івано-Франківська розповів про особливості перебування на Святій Землі (фоторепортаж)

Протягом восьми днів паломницька родина з Прикарпаття, під опікою парафії Святих Кирила і Методія перебувала на Святій Землі. Це 58 чоловік під духовним супроводом о. Йосафата Бойка, священиків помічників о. Бориса Гобира і о. Івана Репели та двох сестер монахинь.

Це вже шосте парафіяльне паломництво до Святої Землі. За традицією мандрують у березні, під час Великого Посту.

Кожного року я відкриваю для себе щось нового і маю мрію, щоб кожен мій парафіянин і кожен українець міг там побувати, серцем “доторкнутися” до тих місць, де воплотився, народився, зростав, проповідував, перетерпів страждання і смерть, а також і воскрес наш Господь Ісус Христос, — ділиться отець Йосафат.

Неможливо коротко описати переживання і внутрішній стан паломників, адже це щось дуже інтимне та індивідуальне. Кожна людина переживає по-різному. Проте варто звернути увагу на те, що паломництво — це один із засобів, які допомагають християнину утвердитися у вірі та глибше пізнати Ісуса Христа, ідучи Його святими слідами. Митрополит Андрей Шептицький у 1906 році ініціював таке паломництво до Святої Землі і в його групі було 500 паломників, а Патріарх Йосиф Сліпий ходив цими стежками у 1934 році і написав книгу “Паломництво до Святої Землі”.

Отець Йосафат Бойко з Івано-Франківська, розповів про 6 думок, які навідують прочанина після паломництва до святих місць:

 1. Що таке паломництво?
  Паломництво чи проща – це мандрівка до святих місць, пов’язаних з життям Ісуса Христа, Богородицею чи святими. Тих осіб, які здійснюють паломництво називають прочанами або паломниками і ця назва походить від лат. слова «palma». Історично люди, які йшли відвідати Єрусалим і зокрема, Гріб Господній, брали на пам’ятку пальмову гілку. Вшановування місць, пов’язаний з Христом – це є одна з цілей паломника. Мета нашого паломництва – утвердитися у вірі в Господа Ісуса Христа, у Його Божество, просити прощення гріхів, молитися за своїх рідних і близьких, за Батьківщину, за мир у світі та в Україні. Мета паломництва – стати кращим, добрішим, зробити переоцінку цінностей у житті. Паломництво може бути пішим або за допомогою транспорту.
 2.  Що включає в себе паломництво?
  Щоб поїздку назвати паломництвом, необхідно дотриматися кількох речей. Ця поїздка повинна відбуватися до якогось відпустового місця, пов’язаного з життям Ісуса Христа, Богородиці чи Святих або до місць чудотворних ікон чи об’явлень. Звичайно, до місць, визнаних Церквою. Паломництво включає в себе іспит сумління свого життя, Святу Сповідь і Святе Причастя, участь у богослужіннях, відвідування святих місць і збагачення інформацією про них. Паломництво – це один із засобів, які практикує Церква від перших років її існування для осягнення певної цілі, яку можна стисло окреслити словами Божої Заповіді:

Люби Господа, Бога твого, всім твоїм серцем, усією твоєю душею і всією думкою твоєю і Люби ближнього твого, як себе самого (пор. Мт 22,37-39).

Паломництво до Святої Землі включає ще два граних моменти: відновлення хресних обіцянок на річці Йордан через молитву, відречення сатани і обіцянку служити Христові, а також і відновлення шлюбних обіцянок у Кані Галилейській тими подружніми парами, які були вінчані і живуть по-християнськи у шлюбі.

 • Що важливо знати перед паломництвом?
  Підготовка до паломництва має неабияку цінність. Людина повинна знати куди і для чого вона йде чи їде, в противному випадку — наражає себе та інших людей на небезпеку втрати часу.
  Я перед паломництвом, зазвичай, проводжу кілька молитовно-інформаційних зустрічей, в яких розказую людям про ціль паломництва, небезпеки у дорозі, надаю певні застереження. Одночасно ці підготовчі зустрічі є гарною нагодою пізнати людей, які мають намір їхати і переконатися у їх справжніх намірах. Був один випадок, коли я згодився взяти до групи незнайомих людей і потім вони втекли. Мені було дуже боляче і неприємно. Одна жінка пропонувала мені гроші, щоб я мовчав, але коли я сказав, що я з такими речами не зв’язуюся, вона просто втекла. Повернувшись, в аеропорту на контролі я зізнався, що з групи втекли дві жінки. Це сталось кілька років тому і відтоді незнайомих людей я не приймаю до групи, не перевіривши добре наміри паломників. Всі інші рази паломники поверталися додому, за винятком одного випадку ще у 2013 році, коли одна жінка померла на сходах храму Успіння Пресвятої Богородиці у Єрусалимів. На це була Божа воля і вже минулого року зі мною їздила дочка тієї жінки. Ми кожного року, коли відвідуємо це місце, молимося за її душу. Ще одним елементом паломництва є усвідомлення того, що це не приватна туристична чи родинна поїздка. Це паломницька родина, яка має мати дисципліну і порядок, повагу один до одного та здатність підпорядкуватися іншим.
 • Що є важливим у паломництві?
  Присутність священика без перебільшення відіграє дуже важливу роль. Його постійна присутність у групі є гарною нагодою для паломників прийти на Святу Сповідь чи духовну розмову чи просто поспілкуватися. Також група паломників щодня має богослужіння. Священик проводить молитви та дає повчальні науки, робить щоденні підсумки відвіданих місць. Цьому допомагає «Книжка паломника», яку ми друкуємо щороку і вона містить тексти Божественної Літургії, іспиту сумління, ранішні і вечірні молитви, підготовку до Сповіді, інформацію про святі місця, які відвідуємо та пісенник. Кожен паломник протягом цілого часу має з собою всю необхідну інформацію зібрану в одній майже 100-сторінковій книжці. І ще однією дуже важливою особою в паломництві є ерудований, мудрий  і людяний гід-екскурсовод. Від доброї організації залежить дуже багато. Для кожної паломницької групи ми друкуємо спеціальні відзнаки — футболки, шарфи, прапорці, які дають можливість виокремити групу та надати їм особливої відзнаки.
 • Фінансове питання для здійснення паломництва.
  У справі кожного паломництва неабияку роль відіграють гроші. Багато-хто хотів би поїхати у різні паломництва, але не мають фінансової можливості. Жодна людина на землі не може все і відразу, але, коли людина робить у житті певні добрі плани, то Господь благословить і вона зуміє знайти вихід із ситуації. Знаю багато людей, які роками відкладають по трошки грошей, щоб здійснити якесь паломництво. Так, як багато людей подорожують і знаходять різноманітні способи, щоб заощадити “копійчину”, так і з паломництвом. Знаю людей, які відмовляються від куріння і алкоголю, а ці гроші відкладають на паломництво. Знаю молодих людей, які влітку йшли працювати, щоб заробити собі на поїздку. Є діти, які дарують батькам паломництво, оплачуючи витрати, а є і навпаки. Отже, треба мати бажання, планувати і просити в Господа благословення та підтримки.
 • Що робити після паломництва?
  Утвердивши нашу віру, ми повинні відновити життя молитви. Ми повинні свідчити та розказувати іншим, які дива Господь чинить у житті кожного з нас. Ми повинні старатися любити Господа Бога і щоденно дякувати Йому за всі його дари: життя, батьків, родину, дітей чи онуків, друзів, роботу. Ми повинні відновити любов до нашої святої Матері Церкви, у якій ми були охрещені, до якої ми належимо. Ми повинні бути прикладними християнами, не опускати щоденну молитву та недільну Службу Божу, часто приступати до святих Тайн Покаяння та Євхаристії, щоби єднатися з Богом і цю нашу християнську віру свідчити перед іншими, не соромлячись ні Господа, ані Святої Церкви Христової.

Джерело

(Visited 379 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8993

загрузка...

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську 08:57

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську Анонс подій на 20.02.2019 Події: 11:00 Невідкладна допомога дитині. - ДІВІЯ центр свідомого батьківства (вул. Чорновола 37) 12:30 Історичний спалах "Герої не вмирають! Вмирають вороги..."...

На Прикарпатті відкриють музей української мови 21:24

На сторінці музею Коломийської книги соціальної мережі Фейсбук з'явилася інформація про те, що в Коломиї планують відкрити музей української мови, інформує Правда.іф. «В музеї Коломийської книги 12 лютого 2019 р....

Талановита художниця презентувала франківцям “Малюнки з папки" (фоторепортаж) 18:33

15 лютого в галереї державної дитячої художньої школи запрацювала виставка ілюстрацій та акварельних робіт "Малюнки з папки" франківської майстрині Світлани Хміль. У мешканців і гостей міста є чудова нагода відвідати...

Франківець Ростислав Держипільський став лауреатом Шевченківської премії 17:18 1 коментар

Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка назвав лауреатів премії 2019. Результати голосування за лауреатів оприлюднив член комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка Ростислав Семків. У номінації "Театральне мистецтво" перемогу здобув...

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську 08:57

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську Анонс подій на 19.02.2019 Події: 10:00 Суперліга 3х3. 4 тур - Concert hall "Platinum" (вул. Надрічна, 60) 11:00 Пологи. Плацентарний період. - ДІВІЯ центр свідомого...

Презентації, лекції та вистави: Що цікавого цього тижня в Івано-Франківську 20:35

Вистави, презентації, зустрічі, або ж покази. В Івано-Франківську щодня відбувається багато різноманітних культурних подій. ​Планувати дозвілля варто завчасно, тож кореспондентка Бліц-Інфо зібрала найцікавіші події цього тижня - з 18 до 24 лютого. У вівторок,...

В франківському Центрі сучасного мистецтва відкрилася виставки живопису (фоторепортаж) 16:45

4 лютого в івано-франківському Центрі сучасного мистецтва відкрилася виставки живопису "Кольорострім Михайла Дейнеги". Впродовж майже трьох тижнів глядачі зможуть побачити більше 30 живописних полотен художника, переважна більшість яких демонструється автором...

Відома українська співачка Alyosha запросила маленьку прикарпатку спільно заспівати на сцені 11:49

Юна вихованка Продюсерського центру «Star Team» Vlada K (Владислава Кіцелюк) заспівала з відомою українською співачкою Alyosha на одній сцені, інформує Правда.іф. Нещодавно Alyosha розпочала свій український тур «Поруч» в обласній...

У 10 номінаціях: визначили найкращі книжки Прикарпаття-2018 12:39

Спілка письменників Івано-Франківщини визначила найкращі книжки прикарпатських авторів з-поміж тих, що вийшли минулого року. Найкращих у 10 номінаціях визначили на умовах конкурсу. Його проводила обласна організація Спілки письменників України. Конкурсне...

Що цікавого відбуватиметься в Івано-Франківську упродовж цих вихідних 09:14

Що цікавого відбуватиметься в Івано-Франківську упродовж цих вихідних Анонс подій на вікенд 16-17.02.2019 Події у суботу: 10:00 From Delikacia With Love - Delikacia (вул. Незадежності 20) 10:00 Унікальний тренінг для...

На Прикарпатті проведено понад 80 культурно-мистецьких заходів 14:46

Про це повідомив під час засідання колегії управління культури національностей та релігій облдержадміністрації його керівник Володимир Федорак. У числі найбільших мистецьких заходів – обласне свято народної творчості «Розколяда», Різдвяний фестиваль...

Франківців запрошують на традиційний фестиваль культур "Global Village" (відеосюжет) 13:22

Цього разу своїми традиціями ділитимуться гості із чотирьох країн світу. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську 08:57

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську Анонс подій на 15.02.2019 Події: 09:00 Комплексна програма «Здорова Я» - Фітнес-студія "Адам і Єва" (вул. Курінного Чорноти, 2, корп. 4) 10:00 From Delikacia With...

На місці підвалу у новобудові франківці створили сучасний культурно-артистичний простір (відеосюжет) 19:15

Під назвою - підземний перехід «ВАГАБУНДО». Нині це приміщення із просторої зали та ще двох невеликих кімнат. Детальніше дивіться у сюжеті: Третя Студія

Франківців запрошують на виставку живопису Михайла Дейнеги 14:46

З 14.02 - до 28.02 в Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва відбуватиметься виставка живопису "Кольорострім Михайла Дейнеги". Художник представить публіці більше 30 живописних полотен, в яких вирують справжні емоції та почуття,...

З нагоди 90-річчя ОУН у Франківську провели просвітянську розколяду (відеосюжет) 14:15

Просвітянську розколяду з нагоди 90-річчя ОУН провели в Івано-Франківську. Свято проводять у національно-патріотичному дусі, розповідає організатор заходу Марія Солодчук. Детальніше дивіться у сюжеті: UA: КАРПАТИ

"Шлюб за добу": в День закоханих на молодят чекають подарунки та несподіванки 09:02

Уже два роки, як в Івано-Франківську діє проект Міністерства юстиції "Шлюб за добу". З нагоди друго річниці на молодят чекають подарунки та несподіванки. Про це Правді.іф. повідомила директорка івано-франківського КП “Центр...

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську 08:57

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську Анонс подій на 14.02.2019 Події: 10:00 From Delikacia With Love - Delikacia (вул. Незадежності 20) 11:00 Розважально-конкурсна програма „ Кохання надихає” - Муніципальний центр дозвілля...

В Івано-Франківську відбудеться Благодійний аукціон задля підтримки художника 17:23

З 14.02 - до 28.02 в Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва відбуватиметься виставка живопису "Кольорострім Михайла Дейнеги". [caption id="attachment_70580" align="alignnone" width="566"] Художник представить публіці більше 30 живописних полотен, в яких вирують...

На Городенківщині відзначено 148-річницю від дня народження відомого українського письменника 14:24

12 лютого у селі Торговиця на Городенківщині відбулося урочисте відзначення 148-ої річниці з дня народження відомого українського письменника Леся Мартовича. Висловити повагу видатному письменнику, літератору, сатирику й великому патріотові прибули...
 • ріел ІФ виринаюча