Священик з Івано-Франківська розповів про особливості перебування на Святій Землі (фоторепортаж)

Протягом восьми днів паломницька родина з Прикарпаття, під опікою парафії Святих Кирила і Методія перебувала на Святій Землі. Це 58 чоловік під духовним супроводом о. Йосафата Бойка, священиків помічників о. Бориса Гобира і о. Івана Репели та двох сестер монахинь.

Це вже шосте парафіяльне паломництво до Святої Землі. За традицією мандрують у березні, під час Великого Посту.

Кожного року я відкриваю для себе щось нового і маю мрію, щоб кожен мій парафіянин і кожен українець міг там побувати, серцем “доторкнутися” до тих місць, де воплотився, народився, зростав, проповідував, перетерпів страждання і смерть, а також і воскрес наш Господь Ісус Христос, — ділиться отець Йосафат.

Неможливо коротко описати переживання і внутрішній стан паломників, адже це щось дуже інтимне та індивідуальне. Кожна людина переживає по-різному. Проте варто звернути увагу на те, що паломництво — це один із засобів, які допомагають християнину утвердитися у вірі та глибше пізнати Ісуса Христа, ідучи Його святими слідами. Митрополит Андрей Шептицький у 1906 році ініціював таке паломництво до Святої Землі і в його групі було 500 паломників, а Патріарх Йосиф Сліпий ходив цими стежками у 1934 році і написав книгу “Паломництво до Святої Землі”.

Отець Йосафат Бойко з Івано-Франківська, розповів про 6 думок, які навідують прочанина після паломництва до святих місць:

 1. Що таке паломництво?
  Паломництво чи проща – це мандрівка до святих місць, пов’язаних з життям Ісуса Христа, Богородицею чи святими. Тих осіб, які здійснюють паломництво називають прочанами або паломниками і ця назва походить від лат. слова «palma». Історично люди, які йшли відвідати Єрусалим і зокрема, Гріб Господній, брали на пам’ятку пальмову гілку. Вшановування місць, пов’язаний з Христом – це є одна з цілей паломника. Мета нашого паломництва – утвердитися у вірі в Господа Ісуса Христа, у Його Божество, просити прощення гріхів, молитися за своїх рідних і близьких, за Батьківщину, за мир у світі та в Україні. Мета паломництва – стати кращим, добрішим, зробити переоцінку цінностей у житті. Паломництво може бути пішим або за допомогою транспорту.
 2.  Що включає в себе паломництво?
  Щоб поїздку назвати паломництвом, необхідно дотриматися кількох речей. Ця поїздка повинна відбуватися до якогось відпустового місця, пов’язаного з життям Ісуса Христа, Богородиці чи Святих або до місць чудотворних ікон чи об’явлень. Звичайно, до місць, визнаних Церквою. Паломництво включає в себе іспит сумління свого життя, Святу Сповідь і Святе Причастя, участь у богослужіннях, відвідування святих місць і збагачення інформацією про них. Паломництво – це один із засобів, які практикує Церква від перших років її існування для осягнення певної цілі, яку можна стисло окреслити словами Божої Заповіді:

Люби Господа, Бога твого, всім твоїм серцем, усією твоєю душею і всією думкою твоєю і Люби ближнього твого, як себе самого (пор. Мт 22,37-39).

Паломництво до Святої Землі включає ще два граних моменти: відновлення хресних обіцянок на річці Йордан через молитву, відречення сатани і обіцянку служити Христові, а також і відновлення шлюбних обіцянок у Кані Галилейській тими подружніми парами, які були вінчані і живуть по-християнськи у шлюбі.

 • Що важливо знати перед паломництвом?
  Підготовка до паломництва має неабияку цінність. Людина повинна знати куди і для чого вона йде чи їде, в противному випадку — наражає себе та інших людей на небезпеку втрати часу.
  Я перед паломництвом, зазвичай, проводжу кілька молитовно-інформаційних зустрічей, в яких розказую людям про ціль паломництва, небезпеки у дорозі, надаю певні застереження. Одночасно ці підготовчі зустрічі є гарною нагодою пізнати людей, які мають намір їхати і переконатися у їх справжніх намірах. Був один випадок, коли я згодився взяти до групи незнайомих людей і потім вони втекли. Мені було дуже боляче і неприємно. Одна жінка пропонувала мені гроші, щоб я мовчав, але коли я сказав, що я з такими речами не зв’язуюся, вона просто втекла. Повернувшись, в аеропорту на контролі я зізнався, що з групи втекли дві жінки. Це сталось кілька років тому і відтоді незнайомих людей я не приймаю до групи, не перевіривши добре наміри паломників. Всі інші рази паломники поверталися додому, за винятком одного випадку ще у 2013 році, коли одна жінка померла на сходах храму Успіння Пресвятої Богородиці у Єрусалимів. На це була Божа воля і вже минулого року зі мною їздила дочка тієї жінки. Ми кожного року, коли відвідуємо це місце, молимося за її душу. Ще одним елементом паломництва є усвідомлення того, що це не приватна туристична чи родинна поїздка. Це паломницька родина, яка має мати дисципліну і порядок, повагу один до одного та здатність підпорядкуватися іншим.
 • Що є важливим у паломництві?
  Присутність священика без перебільшення відіграє дуже важливу роль. Його постійна присутність у групі є гарною нагодою для паломників прийти на Святу Сповідь чи духовну розмову чи просто поспілкуватися. Також група паломників щодня має богослужіння. Священик проводить молитви та дає повчальні науки, робить щоденні підсумки відвіданих місць. Цьому допомагає «Книжка паломника», яку ми друкуємо щороку і вона містить тексти Божественної Літургії, іспиту сумління, ранішні і вечірні молитви, підготовку до Сповіді, інформацію про святі місця, які відвідуємо та пісенник. Кожен паломник протягом цілого часу має з собою всю необхідну інформацію зібрану в одній майже 100-сторінковій книжці. І ще однією дуже важливою особою в паломництві є ерудований, мудрий  і людяний гід-екскурсовод. Від доброї організації залежить дуже багато. Для кожної паломницької групи ми друкуємо спеціальні відзнаки — футболки, шарфи, прапорці, які дають можливість виокремити групу та надати їм особливої відзнаки.
 • Фінансове питання для здійснення паломництва.
  У справі кожного паломництва неабияку роль відіграють гроші. Багато-хто хотів би поїхати у різні паломництва, але не мають фінансової можливості. Жодна людина на землі не може все і відразу, але, коли людина робить у житті певні добрі плани, то Господь благословить і вона зуміє знайти вихід із ситуації. Знаю багато людей, які роками відкладають по трошки грошей, щоб здійснити якесь паломництво. Так, як багато людей подорожують і знаходять різноманітні способи, щоб заощадити “копійчину”, так і з паломництвом. Знаю людей, які відмовляються від куріння і алкоголю, а ці гроші відкладають на паломництво. Знаю молодих людей, які влітку йшли працювати, щоб заробити собі на поїздку. Є діти, які дарують батькам паломництво, оплачуючи витрати, а є і навпаки. Отже, треба мати бажання, планувати і просити в Господа благословення та підтримки.
 • Що робити після паломництва?
  Утвердивши нашу віру, ми повинні відновити життя молитви. Ми повинні свідчити та розказувати іншим, які дива Господь чинить у житті кожного з нас. Ми повинні старатися любити Господа Бога і щоденно дякувати Йому за всі його дари: життя, батьків, родину, дітей чи онуків, друзів, роботу. Ми повинні відновити любов до нашої святої Матері Церкви, у якій ми були охрещені, до якої ми належимо. Ми повинні бути прикладними християнами, не опускати щоденну молитву та недільну Службу Божу, часто приступати до святих Тайн Покаяння та Євхаристії, щоби єднатися з Богом і цю нашу християнську віру свідчити перед іншими, не соромлячись ні Господа, ані Святої Церкви Христової.

Джерело

(Visited 425 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9815

загрузка...

На Рогатинщині готуються до фестивалю «Пісні Опілля» 16:45

У Рогатині відбулося засідання організаційного комітету щодо підготовки та проведення 23 червня 2019 року відкритого обласного фестивалю народної творчості «Пісні Опілля». Про це повідомили в Рогатинській РДА. Як зазначила заступниця...

У Франківську ветерани і волонтери АТО покажуть комедію Шекспіра мовою оригіналу (відеосюжет) 15:55

Палаючі очі, жага до життя, англійська за рік та праця на сцені. У Івано-Франківську ветерани і волонтери АТО покажуть комедію Шекспіра "12 ніч, або Що захочете" мовою оригіналу. Проте, ця...

Ростислава Держипільського знову обрали генеральним директором-художнім керівником Франківського драмтеатру 18:12

Вчора, 12 червня, відбувся конкурс на заміщення вакантної посади генерального директора-художнього керівника Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. Про це інформують у Франківський драмтеатр. З двох претендентів перемогу здобув...

У Коломиї відбувся фестиваль церковних хорів «Піснеспіви душі» (відеосюжет) 17:30

«Піснеспіви душі». У Коломиї відбувся традиційний фестиваль церковних хорів. Фестиваль унікальний та не має аналогів в Україні, - стверджує Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан. Саме владика зініціював та вже...

Які новинки з’явилися у книгарнях міста? 10:10

Відтепер на нашому сайті ви можете дізнатися про нові видання, які нещодавно з’явилися у книгарнях Івано-Франківська. Сьогодні Правда.іф розповідає про три книги, які зацікавили нас цього тижня і які ви...

У Коломиї відбувся фестиваль «Зорепад» (відеосюжет) 20:15

Впродовж двох днів у Коломиї тривав фестиваль-конкурс дитячого естрадного мистецтва «Зорепад», засновницею якого є заслужена артистка України Алла Кобилянська. У творчому дійстві взяли участь понад пів тисячі юних талантів з...

Хто з відомих знаменитостей виступатиме на Underhill European Music Festival: розклад фестивалю 15:44 7 коментарів

Underhill music festival — це міжнародний музичний фестиваль в самому серці Європи, в селі Підгір’я Івано-Франківської області. На фестивалі виступатимуть відомі українські виконавці та гурти, покажуть авіашоу та запалюватимуть королі...

Долинщина перейняла естафету на святкування «Бойківської ватри» 21:30 1 коментар

На вихідних у Богородчанському районі пройшов обласний фольклорний фестиваль «Бойківська ватра». Про це повідомили в Долинській РДА. Участь у цьогорічному фестивалі взяли колективи та солісти з Долинського району. А наступного...

Одна із вулиць Івано-Франківська перетворилася на мистецький простір (фото+відео) 11:45

У неділю, 9 червня в Івано-Франківську стартував третій сезон мистецького простору «Квадрат Курбаса» Цього року організатори заходу долучити не тільки артистів, але і спортсменів, спікерів, тренерів та громадські організації, інформує...

Юна прикарпатка стала учасницею популярного вокального шоу (фото+відео) 10:56

Карина Столаба з Івано-Франківська цього року втретє прийшла на кастинг "Голос. Діти" .Але цей рік для неї – особливий. Дівчина мала останній шанс взяти участь у проекті, адже їй вже...

На Прикарпатті театр танцю «Майстерня Почуттів» запросив глядачів на творчий вечір 09:13

Днями театр танцю «Майстерня почуттів» Богородчанського РПК провів святковий творчий вечір. До цього часу театр був знаний, як «Фієста», а тепер дебютував з новою назвою, інформує Правда.іф. Керівник «Майстерні почуттів»...

У Галицькому районі відбувся фестиваль «Козацький гарт» 20:15

Днями на стадіоні «Колос» міста Галича команди Прикарпаття змагалися у щорічному обласному фізкультурно-оздоровчому фестивалі школярів «Козацький гарт». У програмі заходу - конкурс з презентації закладу загальної середньої освіти, змагання з...

Коломиян та гостей міста запрошують на фестиваль «Арт Візія» 19:15

23 червня у центрі Коломиї відбудеться фестиваль «Арт Візія». Про це повідомили у Коломийській міській раді. «Вас чекають цікаві локації та море позитивних емоцій!!! Ловіть Арт разом з нами!», -...

Автор з Прикарпаття здобув премію Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова" 17:56

Письменник з Івано-Франківщини Василь Добрянський став лауреатом Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова". РОМАНИ І премія "Зламані сходи" Василь Добрянський Івано-Франківська обл. ІІ премія "Шпигунки з притулку Артеміда" Наталія Довгопол Греція(Афіни) ІІІ...

В Прикарпатському університеті говорили про культурну спадщину Карпат (відеосюжет) 15:25

Тут провели Міжнародну наукову конференцію "Зустріч на покутті". Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

На Прикарпатті відбудеться фестиваль «Зорепад» (відеосюжет) 19:15

«Зорепад». Вихідними, 8-9 червня, у Коломиї відбудеться фестиваль дитячої естрадної творчості. Цьогоріч він буде менш масштабним, як минулого року. Та все ж очікують гостей із закордону. Наразі тривають обговорення, у...

У Коломиї пройде фестиваль церковних хорів «Піснеспіви душі» 16:45

9 червня о 16:00 у Коломийському міському палаці культури «Народний Дім», з благословення і стараннями Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, відбудеться унікальний VІ-й Фестиваль церковних хорів «Піснеспіви душі». Фестивальне...

Весільних музик Прикарпаття кличуть позмагатися за призовий фонд на традиційному “Лабух-фесті” 12:26

В Івано-Франківську відбудеться фестиваль весільно-ресторанної музики “Лабух-фест”. Його проведуть 26 серпня на Вічевому майдані з 13:00 до 22:00. про це йшлося під час виконкому у середу, п’ятого червня, передає “Галка“. Організатори запрошують...

Які новинки з’явилися у книгарнях міста? 10:10

Відтепер на нашому сайті ви можете дізнатися про нові видання, які нещодавно з’явилися у книгарнях Івано-Франківська. Сьогодні Правда.іф розповідає про три книги, які зацікавили нас цього тижня і які ви...

У Калуші для учнів пришкільних таборів влаштували танці (відеосюжет) 22:09

Сьогодні на площі Героїв працівники палацу культури "Мінерал" влаштували танці та розваги для учнів пришкільних відпочинкових таборів. фото ілюстративне Діти слухали виступи, розважалися під музичний супровід і відпочивали. Учасників дійства на...
 • ріел ІФ виринаюча