Священик з Івано-Франківська розповів про особливості перебування на Святій Землі (фоторепортаж)

Протягом восьми днів паломницька родина з Прикарпаття, під опікою парафії Святих Кирила і Методія перебувала на Святій Землі. Це 58 чоловік під духовним супроводом о. Йосафата Бойка, священиків помічників о. Бориса Гобира і о. Івана Репели та двох сестер монахинь.

Це вже шосте парафіяльне паломництво до Святої Землі. За традицією мандрують у березні, під час Великого Посту.

Кожного року я відкриваю для себе щось нового і маю мрію, щоб кожен мій парафіянин і кожен українець міг там побувати, серцем “доторкнутися” до тих місць, де воплотився, народився, зростав, проповідував, перетерпів страждання і смерть, а також і воскрес наш Господь Ісус Христос, — ділиться отець Йосафат.

Неможливо коротко описати переживання і внутрішній стан паломників, адже це щось дуже інтимне та індивідуальне. Кожна людина переживає по-різному. Проте варто звернути увагу на те, що паломництво — це один із засобів, які допомагають християнину утвердитися у вірі та глибше пізнати Ісуса Христа, ідучи Його святими слідами. Митрополит Андрей Шептицький у 1906 році ініціював таке паломництво до Святої Землі і в його групі було 500 паломників, а Патріарх Йосиф Сліпий ходив цими стежками у 1934 році і написав книгу “Паломництво до Святої Землі”.

Отець Йосафат Бойко з Івано-Франківська, розповів про 6 думок, які навідують прочанина після паломництва до святих місць:

 1. Що таке паломництво?
  Паломництво чи проща – це мандрівка до святих місць, пов’язаних з життям Ісуса Христа, Богородицею чи святими. Тих осіб, які здійснюють паломництво називають прочанами або паломниками і ця назва походить від лат. слова «palma». Історично люди, які йшли відвідати Єрусалим і зокрема, Гріб Господній, брали на пам’ятку пальмову гілку. Вшановування місць, пов’язаний з Христом – це є одна з цілей паломника. Мета нашого паломництва – утвердитися у вірі в Господа Ісуса Христа, у Його Божество, просити прощення гріхів, молитися за своїх рідних і близьких, за Батьківщину, за мир у світі та в Україні. Мета паломництва – стати кращим, добрішим, зробити переоцінку цінностей у житті. Паломництво може бути пішим або за допомогою транспорту.
 2.  Що включає в себе паломництво?
  Щоб поїздку назвати паломництвом, необхідно дотриматися кількох речей. Ця поїздка повинна відбуватися до якогось відпустового місця, пов’язаного з життям Ісуса Христа, Богородиці чи Святих або до місць чудотворних ікон чи об’явлень. Звичайно, до місць, визнаних Церквою. Паломництво включає в себе іспит сумління свого життя, Святу Сповідь і Святе Причастя, участь у богослужіннях, відвідування святих місць і збагачення інформацією про них. Паломництво – це один із засобів, які практикує Церква від перших років її існування для осягнення певної цілі, яку можна стисло окреслити словами Божої Заповіді:

Люби Господа, Бога твого, всім твоїм серцем, усією твоєю душею і всією думкою твоєю і Люби ближнього твого, як себе самого (пор. Мт 22,37-39).

Паломництво до Святої Землі включає ще два граних моменти: відновлення хресних обіцянок на річці Йордан через молитву, відречення сатани і обіцянку служити Христові, а також і відновлення шлюбних обіцянок у Кані Галилейській тими подружніми парами, які були вінчані і живуть по-християнськи у шлюбі.

 • Що важливо знати перед паломництвом?
  Підготовка до паломництва має неабияку цінність. Людина повинна знати куди і для чого вона йде чи їде, в противному випадку — наражає себе та інших людей на небезпеку втрати часу.
  Я перед паломництвом, зазвичай, проводжу кілька молитовно-інформаційних зустрічей, в яких розказую людям про ціль паломництва, небезпеки у дорозі, надаю певні застереження. Одночасно ці підготовчі зустрічі є гарною нагодою пізнати людей, які мають намір їхати і переконатися у їх справжніх намірах. Був один випадок, коли я згодився взяти до групи незнайомих людей і потім вони втекли. Мені було дуже боляче і неприємно. Одна жінка пропонувала мені гроші, щоб я мовчав, але коли я сказав, що я з такими речами не зв’язуюся, вона просто втекла. Повернувшись, в аеропорту на контролі я зізнався, що з групи втекли дві жінки. Це сталось кілька років тому і відтоді незнайомих людей я не приймаю до групи, не перевіривши добре наміри паломників. Всі інші рази паломники поверталися додому, за винятком одного випадку ще у 2013 році, коли одна жінка померла на сходах храму Успіння Пресвятої Богородиці у Єрусалимів. На це була Божа воля і вже минулого року зі мною їздила дочка тієї жінки. Ми кожного року, коли відвідуємо це місце, молимося за її душу. Ще одним елементом паломництва є усвідомлення того, що це не приватна туристична чи родинна поїздка. Це паломницька родина, яка має мати дисципліну і порядок, повагу один до одного та здатність підпорядкуватися іншим.
 • Що є важливим у паломництві?
  Присутність священика без перебільшення відіграє дуже важливу роль. Його постійна присутність у групі є гарною нагодою для паломників прийти на Святу Сповідь чи духовну розмову чи просто поспілкуватися. Також група паломників щодня має богослужіння. Священик проводить молитви та дає повчальні науки, робить щоденні підсумки відвіданих місць. Цьому допомагає «Книжка паломника», яку ми друкуємо щороку і вона містить тексти Божественної Літургії, іспиту сумління, ранішні і вечірні молитви, підготовку до Сповіді, інформацію про святі місця, які відвідуємо та пісенник. Кожен паломник протягом цілого часу має з собою всю необхідну інформацію зібрану в одній майже 100-сторінковій книжці. І ще однією дуже важливою особою в паломництві є ерудований, мудрий  і людяний гід-екскурсовод. Від доброї організації залежить дуже багато. Для кожної паломницької групи ми друкуємо спеціальні відзнаки — футболки, шарфи, прапорці, які дають можливість виокремити групу та надати їм особливої відзнаки.
 • Фінансове питання для здійснення паломництва.
  У справі кожного паломництва неабияку роль відіграють гроші. Багато-хто хотів би поїхати у різні паломництва, але не мають фінансової можливості. Жодна людина на землі не може все і відразу, але, коли людина робить у житті певні добрі плани, то Господь благословить і вона зуміє знайти вихід із ситуації. Знаю багато людей, які роками відкладають по трошки грошей, щоб здійснити якесь паломництво. Так, як багато людей подорожують і знаходять різноманітні способи, щоб заощадити “копійчину”, так і з паломництвом. Знаю людей, які відмовляються від куріння і алкоголю, а ці гроші відкладають на паломництво. Знаю молодих людей, які влітку йшли працювати, щоб заробити собі на поїздку. Є діти, які дарують батькам паломництво, оплачуючи витрати, а є і навпаки. Отже, треба мати бажання, планувати і просити в Господа благословення та підтримки.
 • Що робити після паломництва?
  Утвердивши нашу віру, ми повинні відновити життя молитви. Ми повинні свідчити та розказувати іншим, які дива Господь чинить у житті кожного з нас. Ми повинні старатися любити Господа Бога і щоденно дякувати Йому за всі його дари: життя, батьків, родину, дітей чи онуків, друзів, роботу. Ми повинні відновити любов до нашої святої Матері Церкви, у якій ми були охрещені, до якої ми належимо. Ми повинні бути прикладними християнами, не опускати щоденну молитву та недільну Службу Божу, часто приступати до святих Тайн Покаяння та Євхаристії, щоби єднатися з Богом і цю нашу християнську віру свідчити перед іншими, не соромлячись ні Господа, ані Святої Церкви Христової.

Джерело

(Visited 343 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3551

На Прикарпатті завершився дводенний фестиваль сучасної української книги (відеосюжет) 17:30

Подивитись на світ під іншим кутом та позмагатись із людською упередженістю та байдужістю. Головні герої фантастичної повісті Романа Росіцького намагаються запобігти сотням смертей, в той час, коли інші сприймають загрозу...

День працівника культури в Івано-Франківську відзначили урочистим концертом (фоторепортаж) 13:53

9 листопала в Івано-Франківську відзначили День працівників культури та майстрів народного мистецтва, а також 20-річчя Муніципального центру дозвілля. Директор Департаменту культури Надія Загурська здивувала всіх присутніх у залі і зачитала...

Франківська облрада хоче заборонити російськомовний культурний продукт: ризики рішення 19:03 9 коментарів

Услід за Львівською, Житормирською та Тернопільською облрадами депутати Івано-Франківської облради розглянуть проект рішення “Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області”. Експерти звертають увагу на ризики таких...

“Інспектор.Міста” перевірив прикарпатське містечко 17:51 2 коментарі

13-го листопада на телеканалі "1+1" відбудеться прем’єра нового сезону "Інспектор. Міста" з Володимиром Остапчуком. Глядачі побачать перевірки 6 невеликих міст: Скадовська, Калуша, Заліщиків, Вінниці, Мукачева і Кропивницького, інформує ТСН. Інспектор...

Чотири вистави Івано-Франківського драмтеатру номіновані на Шевченківську премію 13:54

У номінації "театральне мистецтво" Національної премії України ім. Тараса Шевченка за перемогу змагатимуться 8 театрів. Серед номінантів вистави директора та художнього керівника Франківського драмтеатру Ростислава Держипільского. Про це йдеться на сайті премії....

“Хамерман Знищує Віруси” камерним концертом планують “фіналізувати” скандальну історію з Франківськом 13:21 7 коментарів

Про це на своїй сторінці у Facebook написав фронтмен “ХЗВ” Альберт Цукренко. Нагадаємо, в рамках мистецького фестивалю Porto Franko гурт “Хамерман Знищує Віруси” (“ХЗВ”) подарував франківцям ексклюзивне контраверсійне шоу спільно з...

Незабаром на екрани вийде різдвяна комедія одну з головних ролей у якій зіграв прикарпатський богатир Василь Вірастюк 11:40 3 коментарі

Вже наприкінці цього року "Пригоди S Миколая" подарують глядачам частинку різдвяної магії. У стрічці зіграв прикарпатський стронгмен та актор Василь Вірастюк. У стрічці Маша Ефросиніна спробувала себе в ролі модної блогерки та мами головного...

Що цікавого відбуватиметься цими вихідними у Івано-Франківську 07:43 1 коментар

Що цікавого відбуватиметься цими вихідними у Івано-Франківську   Анонс подій на вікенд 10-11.11 2018 Події у суботу: 09:00 Турнір з кікбоксингу серед бійців-націоналістів - Спортивний комплекс ім. Гемби П.А (...

У Верховній Раді України відкрилася виставка, присвячена Станіславу Вінцензу (фоторепортаж) 21:30 1 коментар

В Києві презентували виставку «Діалог про долю і душу. Станіслав Вінценз (1888-1971)». Виставка присвячена Станіславу Вінцензу - видатному письменнику, філософу польського походження, Праведнику світу, автору книги «На високій полонині» -...

Упродовж минулого року понад 470 тисяч осіб відвідали музеї Прикарпаття 14:48 1 коментар

Головне управління статистики інформує. В області діє широка мережа закладів культури, роботу яких забезпечують творчі та талановиті працівники. Роль театрального мистецтва демонструють працівники чотирьох театрів області,  три з яких знаходяться...

У франківському Бастіон стартувала масштабна виставка сучасної української книги (відеосюжет) 14:15

Він проводиться вже вп'яте і традиційно приурочений до Дня української писемності та мови. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

Студенти-медики з Індії презентували франківцям свою культуру (відеосюжет) 13:23

Зокрема, розповіли про національне свято світла та вогнів - Дівалі. Детальніше дивіться у сюжеті: Третя Студія

Кіношедевр, що знімався на Прикарпатті, увійшов в програму Гарварду 00:14 3 коментарі

“Тіні забутих предків” — цей фільм увійшов у двадцятку найкращих картин світу всіх країн і народів. Гарвардський університет включив “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова до списку обов’язкових для перегляду претендентам...

Відомий режисер-документаліст з Прикарпаття представив свою останню роботу (відеосюжет) 20:15 1 коментар

Уродженець Калуша, відомий режисер-документаліст Петро Кулінський представив у рідному місті свою останню роботу – короткометражку «За Україну! За її волю!». Це історико-документальний фільм про видатні битви українців. Детальніше дивіться у...

"Під Високим Замком": франківців запрошують на перегляд сучасного польського кіно (відеосюжет) 12:48

Комедії, трилери, драми, історичні документалки, автобіографічні історії та вперше стрічки для молоді. В Івано-Франківську вже за кілька днів стартує 7-й перегляд сучасного польського кіно «Під Високим замком». За невеликі гроші...

Фільм франківського продюсера Юрія Горбунова продовжує бити рекорди касових зборів в українських кінотеатрах 11:13

Фільм франківського продюсера Юрія Горбунова продовжує бити рекорди касових зборів в українських кінотеатрах Касові збори комедії "Скажене весілля" подолали знакову позначку у 50 мільйонів гривень. Про це на своїй сторінці...

Які новинки з’явилися у книгарнях міста? 10:10

Відтепер на нашому сайті ви можете дізнатися про нові видання, які нещодавно з’явилися у книгарнях Івано-Франківська. Сьогодні Правда.іф розповідає про три книги, які зацікавили нас цього тижня і які ви...

Наче повернувся в радянські часи: У видавництві прокоментували скандал довкола твору франківської письменниці 09:08 14 коментарів

Нещодавно у Фейсбуці багатьох сколихнув твір Тетяни Малярчук “Цвєтка і її я”. Батьки школярів були обурені наявністю у творі сцен про гомосексуальну пару дівчат. На що письменниця Ольга Деркачова відповіла, що...

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську 08:57

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську Анонс подій на 8.11.2018 Події: 10:00 Відкрита лекція директора Padana сhemical сompounds LLC - Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького (вул. Коновальця 35) 10:30...

В Івано-Франківську розпочнеться фестиваль сучасної української книжкової продукції 22:28

8-9 листопада в Івано-Франківську, у фортечній галереї «Бастіон» (провулок Фортечний, 1), за сприяння обласної державної адміністрації відбудеться фестиваль-презентація сучасної української книжкової продукції «Сторінками української книги». Щорічно фестиваль проводиться на відзначення...
 • Вертикальні меблі
 • ріел ІФ виринаюча