Таємний спонсор Тимошенко. Про кого мовчить фінансовий звіт «Батьківщини»

Звідки партія Тимошенко брала кошти та як витрачала їх минулого року.  Пише Главком.

<em>За усіма жертводавцями політичної сили Юлії Тимошенко бовваніє постать одіозного екс-депутата від &laquo;Батьківщини&raquo; та голови київського обласного осередку партії Костянтина Бондарєва</em>

Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» отримало минулого року від держави 29,1 млн грн. Про це йдеться в оприлюдненому на сайті НАЗК фінансовому звіті партії. До фінансування також долучилися фізичні та юридичні особи. Від них на рахунки найстарішої з парламентських сил надійшли 2,3 млн грн. Водночас десятки фізичних  та юридичних осіб, які допомагали фінансувати партію Тимошенко, поєднує одна таємнича персона. За усіма жертводавцями бовваніє постать одіозного екс-депутата від «Батьківщини» та голови київського обласного осередку партії Костянтина Бондарєва.

Серед спонсорів – «шахрайські фірми»?

Минулого року «Батьківщина» отримала від фізичних осіб – 630 тис. грн, від юридичних – 1,7 млн.

Перекази від фізичних осіб йшли майже рівними сумами – близько 2 тис. грн.  Усі вони здійснені у січні минулого року. Варто зазначити, що згідно зі звітом, переважна більшість жертводавців проживає у Києві та області. Мешканці інших регіонів виявляли набагато менше бажання підтримувати копійкою партію Тимошенко. Цікавий і той факт, що з року в рік «Батьківщину» фінансують одні й ті ж фізособи. Наприклад, Вячеслав Денейко, Микола Лавренюк, Віктор Бондаренко та інші фігурують у звітах партії вже не вперше.

Більші внески  робили юридичні особи.  ТОВ «Агроконтакт» –  446 тис. грн, ТОВ «Квік-Принт»  – 398 тис. грн. Директором обох фірм є Тараненко Світлана Валеріївна – колишній помічник екс-нардепа від БЮТ Костянтина Бондарєва, керівника Київського обласного осередку партії. Ця жінка є директором ще чотирьох інших товариств.

Як з’ясував «Главком», «Агроконтакт» і «Квік-Принт», які засвітились у фінансовому звіті партії Тимошенко, минулого року фігурували у кримінальному провадженні щодо фіктивного податкового кредиту ТОВ «Ізюмський оптико-механічний завод». Слідство підозрює, що реквізити заводу могли використовуватися у протиправних схемах незаконного формування податкового кредиту підприємствам-вигодонабувачам, а також для незаконного переведення безготівкових коштів у готівку.

«Усі грошові кошти, які надходять від клієнтів-замовників протиправних послуг, в подальшому перераховуються на рахунки підприємств з ознаками фіктивності ТОВ «Селві Торг», ТОВ «Бєтулія», ТОВ «Агроконтакт», ТОВ «Арабескале» (ця компанія, як раніше писав «Главком», теж перераховувала кошти «Батьківщині», але вони були повернуті через порушення законодавства), а також безпосередньо на рахунки ТОВ «Ізюмський оптико-механічний завод» в ПАТ «Альфа Банк», – йдеться в ухвалі Печерського районного суду міста Києва.

У цьому ж провадженні згадується і фірма «Квік-Принт», і банк «Велес».  Як відомо, ця фінустанова належить екс-депутату Костянтину Бондарєву. Свого часу голова НБУ Валерія Гонтарева називала «Велес» «найбруднішим банком з відмивання коштів». Нині «Батьківщина» офіційно вже не зберігає гроші у цьому банку.

147 тис. грн на рахунки партії внесло ТОВ «Іліор». Директор цієї фірми – Капшук Микола Миколайович, який керує й кількома іншими фірмами. Він, як стверджує видання bihus.info, є колишнім співробітником ТОВ «Торговий дім «Бондарєв».

Нагадаємо, що компанія «Торговий дім «Бондарєв» володіє будівлею, в якій розміщується приймальня нардепа від «Батьківщини» Сергія Власенка та офіс ломбарду «Дешева готівка». Саме ця структура перерахувала родині Тимошенко 2,4 млн грн. Раніше у програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом» повідомлялося про те, що родина глави «Батьківщини» отримала значний дохід від кіпрської компанії Diafox Consulting Limited. На цю компанію в Україні оформлено мережу ломбардів «Дешева готівка». Тоді Юлія Тимошенко не змогла прокоментувати запитання журналістів щодо того, чим займається кіпрська компанія і який зв’язок з цією структурою має її родина.

ТОВ «ГК «Форкіада» проспонсорувало минулого року партію на 150 тис. грн. Директор фірми – Остапенко Олена Василівна.  До 13 листопада 2013 року компанію очолювала вже згадана екс-помічниця Бондарєва Світлана Тараненко, що зайвий раз доводить, що і ця фірма входить в орбіту політика.

Вперше цього року партію профінансувало ТОВ «Марбург Рент», засновником якого є Андрій Васильович Мельник. Раніше цей чоловік, як зазначає ресурс «Посіпаки», був помічником нардепа від «Батьківщини» Сергія Соболєва. ТОВ «Марбург Рент» було створене рік тому – 14 лютого 2017 року, а вже через два місяці, 14 квітня 2017 року, профінансувало партію на 617 тис. грн. За адресою нерухомості кoмпанії розміщено відділення ломбарду «Дешева готівка». «Марбург рент» орендує площі у вже знайомого нам  «Торгового дому» Бондарєв».

Хто ж такий Бондарєв?

Згідно зі звітом, юридичні особи, які зробили внески на користь «Батьківщини», так чи інакше пов’язані з особою Костянтина Бондарєва, якого раніше називали «горілчаним королем» України.

Офіційна біографія голови київського обласного осередку «Батьківщини» доволі суха.

Костянтин Бондарєв народився 13 вересня 1972 р. у м. Ташкент (Узбекистан). Закінчив Київський інженерно-будівельний інститут за фахом «міське будівництво і господарство» та Київський національний економічний університет ім. Гетьмана за фахом «бізнес-адміністрування». З 1995 року займався підприємництвом, найбільш відомий його бізнес-проект – іменна горілка «Бондаревъ». В 2002 році став депутатом Київської облради, в 2004-му вступив до СПУ та був одним з керівників виборчого штабу Соцпартії в Київській області на парламентських виборах 2006 року. Став депутатом Київської облради від СПУ, керував фракцією, але після «зради» Олександра Мороза, який вступив у коаліцію з Януковичем, порвав із соціалістами і долучився до «Батьківщини». Від БЮТ та «Батьківщини» ставав депутатом Верховної Ради 6-го та 7-го скликань. З 2010 року очолює Київську обласну організацію «Батьківщини».

Крім того Бондарєв добре відомий не лише своєю політичною діяльністю. Наприклад, заступник голови НБУ Катерина Рожкова стверджувала, що більше 90% операцій банку Бондарєва були спрямовані в обхід законодавства для виведення капіталу з України. Перевірка показала, що обсяг таких операцій за неповний рік перевищив $100 млн. У вересні 2015 року НБУ виявив дивну операцію: через банк намагалися вивести з країни $460 млн за фіктивними документами. Банк перебував у стані ліквідації за шахрайські дії, але у листопаді 2016 року суд відновив його діяльність.

Також медіа писали, що Бондарєв нібито причетний до нелегального продажу горілки, розкрадання державних коштів, валютних махінацій, фіктивного експорту лінз із Ізюмського оптико-механічного заводу в Гонконг.  Пізніше правоохоронці порушили кримінальну справу щодо шахрайства та навіть проводили обшуки вдома у Бондарєва. Щоправда, треба визнати, що екс-депутата не було притягнуто до відповідальності.

Нині Бондарєв веде активну політичну діяльність на рівні столичної області. Креатура одіозного політика, голова київської облради Ганна Старикова, активно просувала свого патрона на посаду губернатора, у облраді навіть відбулося позачергове засідання, на якому кандидатуру Бондарєва було внесено для участі у конкурсі на посаду очільника Київської області. Більшістю голосів депутати практично всіх фракцій, окрім Блоку Порошенка, підтримали висуванця «Батьківщини» Бондарєва.  Проте призначення Бондарєва не сталося, адже рішення облради мало рекомендаційний характер. Врешті-решт, на конкурсі Комісія з питань вищого корпусу державної служби обрала Олександра Горгана, якого лобіював у крісло губернатора нардеп, голова депутатської групи «Воля народа» Ярослав Москаленко. Цей політик нині близький до Банкової. Наразі Бондарєв не є депутатом облради, але де-факто залишається куратором другої за чисельністю фракції облради – «Батьківщини» (16 депутатів) і активно протистоїть  Горгану.

«Главком» запитав у Костянтина Бондарєва, чи визнає він, що насправді є реальним спонсором «Батьківщини». На що журналіст отримала дивну відповідь, найкоректнішою в ній була така частина: «Я не посадова особа і не маю наміру вам відповідати. Де ви взяли мій номер мобільного? Ви його вкрали? Я не можу відповідати людині, яка вкрала мій номер».

«Мерседес» від чоловіка Тимошенко

Згідно зі звітом партії, у її власності нині перебувають 27 автівок різних років випуску та різної вартості. Загальна балансова вартість автопарку «Батьківщини» – 1,3 мільйона гривень.

Наприклад, згідно зі звітом партія оцінила Toyota Land Cruiser 2005 року випуску у 5 тис. грн, хоча на ринку така автівка коштує близько 455 тис. У 2014 році, коли «Батьківщина» купувала автівку, та коштувала згідно зі звітом 119 тис. грн. Це свідчить про явно занижені цифри у звіті партії.

Варто згадати, що минулоріч у звіті політсили також фігурували дивні цифри. Наприклад, тоді Toyota Land Cruiser 2005 року була оцінена лише в 17,7 тис. грн, хоча її ринкова вартість – від 400 тис.

 

Ринкова вартість сьогодні Toyota Land Cruiser 2005 року випуску

Балансова вартість автомобілів «Батьківщини» викликає подив

Єдине авто, яке «Батьківщина» орендує, – це Mercedes Benz S600 2012 року випуску. Партія винаймає автівку у ТОВ «Інтернаціональні індустріальні проекти», фірми, пов’язаної з чоловіком очільниці політсили, Олександром Геннадійовичем Тимошенком.  Контактним номером компанії вказано номер чоловіка Юлії Тимошенко. Раніше «Главком» також писав, що ця фірма пов’язана з донькою Юлії Тимошенко, Євгенією Тимошенко.

Ресурс Youcontrol засвідчує зв’язки Олександра Тимошенка та ТОВ «Інтернаціональні індустріальні проекти»

Оренда цього коштовного авто, яке на початку користування оцінювалось більше ніж у 5 млн грн, «Батьківщині» влетіло у копієчку – за три квартали 2017 року партія перерахувала 811 тис. грн на рахунки власника, тобто ТОВ «Інтернаціональні індустріальні проекти». Варто сказати, що у звіті «Батьківщини» декілька разів чи то навмисно, чи просто через недогляд було зроблено помилку у назві компанії. Її писали як ТОВ «Інтернаціональні індивідуальні проекти», хоча такої компанії не існує в реєстрі юридичних осіб.

Оренда офісів у члена «Батьківщини»

На що ж крім оренди та утримання автопарку «Батьківщина» витрачала державне фінансування та гроші, отримані від спонсорів?

Згідно зі звітом у минулому році лише на оренду декількох офісів у Києві політсила виклала 6,4 млн грн. Партія орендує два приміщення на вул. Турівській та належать ТОВ «МЦ Файнанс» і ТОВ «Екотехпром». Засновником обох є заступник голови партії, народний депутат Олександр Абдуллін, який раніше потрапляв під перевірку Генпрокуратури за ймовірну несплату податків. Загальна площа таких приміщень становить 3710,57 кв. м, балансова вартість – 1,39 млн грн.

Також «Батьківщина» орендує складські приміщення загальною площею 461 квадратний метр на вулицях Грінченка та Набережно-Луговій.

Реклама на ТБ за 10 мільйонів…

Партія минулого року сплатила своїм співробітникам 3,6 млн грн зарплати, а також оплатила різні послуги на загальну суму понад 6 млн грн.

Проведення з’їздів, партійних конференцій, загальних зборів коштувало «Батьківщині» майже мільйон – 873 тис. Нагадаємо, у листопаді минулого року з’їзд партії відбувся у столичному Nivki Hall.

На авіаперельоти членів партії «Батьківщина» офіційно витратила близько 1,2 млн грн. Бронювання номерів у різноманітних готелях коштувало політсилі 617 тис. грн.

Одна з найбільших статтей видатків – це реклама, так звані виступи на ТБ. Із них понад 2 млн було заплачено за виступи на телеканалі «Інтер», 96 тис. – за виступи на  ICTV. Також понад 4 млн було перераховано за виступи ТОВ «Старлайт Бренд Контент», 3 млн – ТОВ «Глобал медіа груп».

Нещодавно Юлія Тимошенко опинилась у центрі скандалу. Лідерка фракції «Батьківщина» відмовилася відповідати на запитання журналістів про походження десятків тисяч доларів, які мають бути сплачені компанії Барі Беннета, колишнього помічника Дональда Трампа, за надання їй лобістських послуг на території США. Юлія Тимошенко не прокоментувала кому належать гроші (а це $65 тисяч щомісяця). У разі, якщо це подарунок, кошти мають бути задекларовані протягом 10 днів, але цього досі не сталось. Якщо ж це власний дохід лідерки «Батьківщини», чому ж він не збігається з сумами у її декларації?

Юлія Тунік, «Главком»

Статтю підготовлено за допомогою матеріалів ресурсу Youcontrol

 

(Visited 244 times, 1 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5494

загрузка...

Як бонуси за реєстрацію від казино підсаджують гравців на азарт 16:12

Гральний бізнес в Україні продовжує розвиватися, завдяки психологічним особливостям і слабкостям гемблерів. Як показує практика сотень казино, гравців необхідно стимулювати вносити гроші на депозит, причому не нав'язливо. Багато онлайн казино...

Ну, тепер справи підуть: Окупований Крим підписав угоду про взаємний розвиток туризму з Чечнею 14:05 2 коментарі

Бандити Кадирова і без того одними з перших взялися віджимати все що могли з початком окупації. Маленький, але приємний, штрих для путінських зайд, як констатація факту впливу "чеченської колони" Путіна...

"Як халат": Меланія Трамп вигуляла рожеве пальтечко за $3 тисячі (фото) 13:36 4 коментарі

Схоже, романтичний настрій Дня Святого Валентина не оминув і першу леді США Меланію Трамп. Із нагоди приїзду до Білого дому президента Колумбії дружина Дональда Трампа вбралася в життєрадісне рожеве пальто від Fendi. Як...

Ляшко у День закоханих зробив романтичне зізнання: Ростік, дякую, що ти є (фото) 13:04 3 коментарі

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, як і його колеги, влаштував публічні вітання у мережі своїй коханій людині – Ростіку. Саме так депутат і кандидат у президенти назвав свою жінку Росіту. Окрім...

15 лютого – Стрітення Господнє: традиції та прикмети 12:35

15 лютого християни східного обряду святкують Стрітення Господнє. У 2019 році свято припадає на п'ятницю. Це одне із 12 найголовніших церковних свят у році, хоча і не є вихідним. Стрітення...

Будинок Кошулинського: що відомо про маєтки кандидата в президенти (фото) 12:03 4 коментарі

19 листопада 2018 року Руслана Кошулинського висунули як єдиного кандидата в президенти від націоналістичних сил. Кандидатом на пост Президента України ЦВК зареєструвала його 28 січня 2019 року. Що відомо про нерухомість Руслана...

Палкі поцілунки та обійми світових лідерів та українських політиків: епічні фото вас здивують 11:34

Щороку 14 лютого закохані пари святкують День Святого Валентина. Ми вирішили пригадати найбільш пристрасні поцілунки-привітання міжнародних та українських політиків. Вони, як з'ясувалося, обожнюють тактильний контакт. Безперечено найбільший любитель поцілунків та...

Від звичайного життя до небачених висот: топ-5 українських моделей, які підкорили світ (фото) 11:02

Українські дівчата завжди привертали увагу своєю вродою та чарівністю. Відтак для довгоногих та струнких красунь, найбільш популярною професією завжди залишався моделінг. Однак ця професія не є надто легкою, а потребує...

Фото з дружиною та романтична вечеря: як українські політики відзначили День Валентина (фото) 10:33

14 лютого закохані пари відсвяткували День Святого Валентина. На честь свята перші особи держави і міністри розповіли, що для них означає слово "кохання". Відеоролик, де вони говорять про це почуття,...

Українці модернізували ракетний комплекс, який замінить радянський "Град": вражаюче відео 10:01

Державне підприємство "Шепетівський ремонтний завод", що входить до складу "Укроборонпром" провело випробування нової системи залпового вогню БМ-21 "Берест". Новий комплекс має замінити старий радянський БМ-21 "Град", що зараз стоїть на...

У Порошенка вважають, що його рейтинг зростає 09:47 1 коментар

Заступник голови фракції БПП Сергій Березенко пов'язує звинувачення в тому, що він нібито створює платну мережу агітаторів на підтримку президента, зі зростанням рейтингу Петра Порошенка. Про це він заявив в...

Конгрес США хоче збільшити допомогу Україні на 75 мільйонів 09:15

У Конгресі США пропонують збільшити на 75 мільйонів доларів кошторис допомоги, що надається Україні у бюджеті на 2019 рік. Про це 14 лютого повідомляє прес-служба посольства України в США. Відзначається,...

Суд повернув повноваження Супрун 08:24 1 коментар

Окружний адміністративний суд Києва вирішив скасувати попереднє рішення, яке забороняло Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Таке рішення суддя Сергія Каракашьян оголосив 14 лютого. "Суд ухвалив в задоволенні клопотань...

Надходження від "євроблях" вже перевершили очікування уряду 07:51 2 коментарі

Власники авто на європейській реєстрації вже сплатили за розмитнення своїх транспортних засобів 10,1 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби. "З 25 листопада 2018 року по 13 лютого...

Справа Гандзюк: це тільки початок? 06:49

"Своїм вчинком я хочу звернути увагу на те, у чому ви мовчки берете участь – продаж партійної організації негідникам", – написала в серпні 2015 року у своїй заяві про вихід...

Небайдужих просять допомогти купити візок для 20-річної прикарпатки з ДЦП (фото+реквізити) 23:08

20-річна Тетяна з Маняви потребує допомоги небайдужих. У дівчини складна, вроджена форма ДЦП. Доглядає за нею бабуся,віком 78 років, мати - відмовилася від неї, інформують у БО "Час добра та...

Вели як злочинця: єпископа УПЦ МП депортували з України (фото) 16:30 3 коментарі

В аеропорту "Бориспіль" 13 лютого не пропустили в Україну архієрея Української православної церкви Московського патріархату єпископа Макарівського Гедеона (в миру – Юрія Харона). Священнослужителя повертають до Сполучених Штатів, звідки він...

Стильно і зухвало: показали жінок, які першими наважились одягнути нетрадиційний одяг (фото) 15:38

У мережі опублікували фото жінок, які першими наважились носити штани замість спідниць. Мода на жіночі брюки у Європі та США почала зароджуватися на межі ХІХ-ХХ ст. До того вони вважалися...

"Нові кіборги": у мережі з'явились світлини українських бійцв на передовій (фото) 15:06

Американський журналіст, автор книг "Аеропорт" і "Рейс" Сергій Лойко представив нову серію знімків. На фото, опублікованих в Facebook, зображені українські бійці на передовій. "В окопі. На передовій. Зараз. Із серії "Нові Кіборги",...

"Мосийчук, жги! Куди нести бензин?" - мережу насмішила заява "радикала" (фото) 14:37 1 коментар

Народний депутат від "Радикальної партії" Ігор Мосійчук заявив, що підпалить себе під посольством США або на трибуні Верховної Ради. Так він мав намір довести, що постанову про "присвоєння" Уляною Супрун повноважень міністра не писали...
  • ріел ІФ виринаюча