Топили в річці, били молотком… Страшна сповідь прикарпатця, якого намагалися продати в трудове рабство (фото 18+)

Ми зустрічаємося на Привокзальній площі Івано-Франківська. Розказувати про увесь жах, який довелося пережити Володимиру і його сім’ї, чоловікові важко, але він погоджується поділитися своєю історією з читачами Правда.іф. Може, його розповідь допоможе комусь вберегтися від схожої ситуації.

Головне фото ілюстративне

Володимир Шумський 1987 року народження, родом із села Княжолуки Долинського району, зараз проживає в селі Тяпче. Працює різноробочим.

Ще півроку тому Володимир працював продавцем на ринку в Долині, торгував овочами та зерновими продуктами, офіційно оформлений на роботу не був. Власне, завдяки своєму працедавцю, Володимир і пережив таке жахіття, у яке просто повірити складно.

«26 грудня минулого року торгував на базарі, приїхало четверо і сказали, що пропали гроші. І одразу: «Ніхто, крім тебе, не міг їх узяти».

Володимир не одразу зрозумів, про що мова, лише згодом, зі слів нападників, він зрозумів, що трапилося того дня.

«Говорили, що один іншому, власнику цієї торгової точки, був винен якісь гроші, нібито мав того дня віддати. Ми їхали в Долину одним бусом, і жінка одного з тих чоловіків везла з собою гроші, які нібито зникли під час поїздки.

Ми, коли їхали на базар, по дорозі зупинялися, бо горілим було чути. Стали, відкрили капот, побачили, що нічого не горить і поїхали далі на базар. Почали розкладатися. Ніхто нічого не казав одразу, а от близько десятої ранку приїхали ті четверо, покликали мене у вагончик і одразу сказали роздягатися, а то ж зима вже була, холодно, вони ті гроші шукали.

То все знайомі мені чоловіки були, з одного села ми…

До кінця дня стояли неподалік, чекали, аби я ніде не втік.

Я дзвонив власнику цієї торгової точки, спитати хотів, чому на мене подумали, ніби я взяв ті гроші, але він трубку не піднімав. А ще я ніяк не міг зрозуміти, чому спочатку говорили, що пропало 1300 доларів, а потім раптом сума стала – 1500 доларів.

В половині третьої ми почали збиратися з базару додому, носили товар у вагончики. Ще по дорозі мали два замовлення, розвозили їх. Приїхали в Княжолуки, я маю там 40 соток городу і хата там стоїть. Вийшли з буса, не знаю звідки взявся молоток. По руці, по нозі… почали мене бити.

Спочатку там били, потім повезли на те місце, де зранку машиною зупинялися. Сказали мені, що уже до трьох ворожок їздили, і що ворожка сказала, ніби то я гроші взяв. Казали, що пса приведуть і він занюхає, хто взяв гроші…

Знову били, а вночі поїхали на ріку і почали мене топити. Тримають під водою, а коли свідомість втрачаю, витягують, приводять до пам’яті і знову топлять…

Приїхав тато тієї жінки, казав мені: «Володю, зізнайся, що взяв гроші і тебе бити ніхто не буде».

А я просив: «Нанашку, я ж гроші не брав…»

А він каже: «То я йду геть, а тебе тут уб’ють, або калікою зроблять».

Ночував на овочевому складі, де кормовий буряк був і бульба. Рідні не знали де я, їм сказали, що пішов додому. Мокрий був після річки, а на тому складі бетонна підлога. Так і лежав на холодному бетоні усю ніч…

А ті четверо неподалік були. Взяли собі горілки, закуски, сиділи й випивали. То один зайде, то другий. Вдарить кілька разів палицею і піде. Потім знову… І так – до ранку.

На другий день повезли мене в Долину у поліцію. На прохідній не записували, що мене привезли, я вже потім дізнався, що молодший брат і швагро мене шукали всюди.

Завели в кабінет, казали, аби віддав гроші по доброму, інакше посадять і ще до Коляди я стану «дівчинкою» в тюрмі, і буду зватися не Володя, а Владислава. У такому тоні там зі мною говорили. Один з тих, хто привіз мене, змусив подзвонити до жінки, аби винесла мій паспорт. Так відібрали документи і ще донедавна паспорт у них був.

Я ходив, просив, аби віддали паспорт, а вони сказали, що я ті гроші мушу їм відробити. Бо просто не дадуть мені жити. Дружині погрожували. Казали, що вивезуть мене за кордон і продадуть на органи. А свої гроші все одно заберуть. Жінці казали, що її на панель відправлять, а дітей у дитбудинок здадуть.

Тобто, якщо я не поїду відробляти їм ці гроші, то жінка моя на панелі опиниться.

Весь цей час, з грудня місяця, періодично дзвонили, перевіряли, чи я не втік з села, не виїхав десь.

Якось ввечері, біля 18-ї години повертався додому з старшою донькою, то джипом на нас поїхали, ледь не збили. В останній момент звернули. Дитина тиждень боялася до школи піти, не могла наважитися з дому вийти.

Ми весь цей час старалися усі справи засвітла зробити, аби лише зайвий раз з хати не вийти ввечері, бо ж страшно.

Вночі приїде машина, світить фарами у вікна. Діти плачуть, бояться…

Перед Великоднем подзвонили мені і сказали, що є машина і що зразу після Великодня я маю їхати до Москви на роботу, відробляти ті гроші.

Приїхав бус з людьми, які їхали на заробітки. Паспорт мій віддали шоферу, мені в руки його не давали»…

А по дорозі бус зупинили.

Відділ по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, куди чоловік звернувся за допомогою, розробив масштабну операцію, аби не дозволити Володимиру опинитися в трудовому рабстві.

«Думаю, що все це з початку було сплановано, аби відправити мене, як робочу силу на заробітки. І працювати міг там роками, бо все знаходилося б за що нараховувати проценти.

В цього підприємця раніше один чоловік працював. То йому сказали, ніби гроші за проданий товар пропали і теж змусили поїхати на заробітки. Він понад рік працював безкоштовно, всі гроші цій компанії йшли… А потім дали квиток на зворотну дорогу – і все. Приїхав, аж чорний. Страшний такий… То я вже потім довідався, що не мене одного так змушували на роботу їхати. Платять же ж там, в Росії, ну нехай 700-1000 доларів в місяць. Навіть одного такого «раба» мати, то непогані гроші можна отримувати. А якщо кілька «рабів» одночасно?», – розмірковує Володимир.

Зараз чоловік знайшов роботу і намагається якось налагодити своє життя.

«Не працював довго, бо ж паспорта не було, не міг на роботу влаштуватися. Винен гроші по магазинах, бо їсти треба щось, троє діточок в хаті. Ходив, просив по людях, мені продукти давали і записували в борг, тепер треба все це віддавати», – каже він.

Чоловік щиро вдячний Відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми за порятунок. Одного фігуранта в цій справі заарештували, ще декілька – в бігах.

Любов Загоровська

Нагадаємо, що Івано-Франківський міський суд визначив міру запобіжного заходу прикарпатцеві, якого підозрюють у незаконному позбавлені волі людини та вимаганні

(Visited 7 139 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Це жах якийсь,21 століття

  Гість,

  це капєц. ото нелюд! земляк земляка!! в голові не вкладається!!! шкода цього чоловіка. в будь якій такій ситуації якщо правда за тобою треба іти в поліцію прокуратуру в змі. яка б наша поліція не була але все ж вона нас зобовязана захищати

  Гість,

  Йобані селюки. Княжилука дике село татарське. Там ні клубу, ні сільради – все спалено самими селянами в дебошах. Якщо не посададять тих рекетирів і їх спільників в тому числі жінок, то у хлопця єдиний вихід – убити, і їх дітей шугати так само…

  Гість,

  Страшніше ніж в фільмі жахів

  Гість,

  Уже всіх відпустили чи завтра відпустять? Поділились прибутками з рабів з суддями?

  Гість,

  Ой, які в нас “добрі” люди!Коли одягають вишиванки, то хоч під образи клади. А насправді, гірші терористів на сході. Я думаю, завдяки розголосу даного випадку, незабаром народ знатиме своїх “героїв”.

  Гість,

  У нас багато таких людей… не тільки в тому селі …. Западенський менталітет … Особливо це відчувається за кордоном – самі своїх найобують, підло підставляють…
  При тому всьому ходять до церкви і хрестяться . Зовсім протилежна нація з республік кавказу – там ніколи не “продадуть свого брата “…..

   Гість,

   У Івано-Франківську одного підставили,що ніби людей повбивав-нічого йому не сказавши 14 років тому.По цей час брешуть всюди ,,тварь-кат-псих,, і на очі йому бояться попастись-бо торба буде.Ось такий бардак.Всім пофІг.Страшні у нас люди.

  Гість,

  це навіть гірше ніж “руський мир” …. Ті хоть своїх не продають за кільо ковбаси…

  Гість,

  То є страшна бидлота!!! Таких Падлів потрібно без суда і слідства…. Повільно четвертувати…. Аби падло відчули повністю те що самі робили….

  Гість,

  Довго не працював, бо паспорта не мав. Що то за новина, хіба в нас не відновлюють паспорт? То треба хотіти звернутися в паспортний, навіть з тимчасовою посвідкою при втраті документів на роботу беруть.

  Гість,

  Я би застрілив найшов би чим але вони ніколи нечіпали нікого

  Гість,

  Це з фальшована справа , а потерпівший хай розкаже про свої всі крадіжки.

  Гість,

  Диванні Війська пішли в наступ!молодці
  Людей вбивають і закриваються справи!?,так жеш?
  а тут одна людина начебто без невинна і так розкрутили….
  та так журналісти не розкажуть як він напється і ходить до дітей чипляється і страх наганяє…куди там.то не в Церкві гроші красти ,отця не підставиш.
  І послужний список великий.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6133

У гирло Дунаю - на козацькій чайці - розповідь відомого франківця про морський похід (фоторепортаж) 11:41

«Румуни  просили, щоби ми більше туристів не катали, бо ми тричі перетнули державний кордон при розвороті на вітрилах», - розповідав про про пригоди під час подорожі галицьких козаків «отаман» цього...

Міжнародний день гір: прикарпатський рятувальник розповів, що мають знати туристи перед походом в гори 11:19

Сьогодні, 11 грудня,  відзначають Міжнародний день гір, започаткований рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Незважаючи на невелику територію, Івано-Франківська область за характером рельєфу належить до найбільш мальовничих в Україні. Саме тут можна...

«Ми як надавали допомогу, так і будемо надавати». Як в Івано-Франківську працюватиме швидка медична допомога 08:31 2 коментарі

Триває медична реформа і чимало мешканців Івано-Франківська переймаються питанням: які зміни відбудуться в роботі швидкої допомоги? На які виклики приїжджатимуть лікарі, а в яких ситуаціях потрібно самостійно добиратися до лікувальної...

Франківський священик розповів чому потрібно дотримуватися Різдвяного посту 08:09

Сьогодні розпочався Різдвяний піст, він триватиме рівно 40 днів. Традиційно, першим днем ​​посту є 28 листопада кожного року. Останнім днем ​​вважається 6 січня, nобто Святвечір. Щоб дізнатися чи є якісь...

Як понад сто років тому поляки сумували за втраченим Станіславовом 12:36

150 років тому велика пожежа знищила у Станіславові (тепер – Івано-Франківськ) чверть усіх тогочасних будинків і звільнила великий плац для розбудови міста, якою активно зайнялася австрійська влада. Саме після пожежі...

Учасник "Х-фактора" з Прикарпаття розповів чому до прямих ефірів дійшов лише один наш земляк 11:30 1 коментар

Петро Гарасимів простий і відкритий хлопець. 25-річний юнак точнісінько такий як на екрані телевізора. Попри свою зайнятість і підготовку до прямого ефіру телепроекту «Х-фактор», він все таки знайшов час і...

Лікар радить: як підвищити імунітет при дії холоду 13:04 1 коментар

З початком зниження температури повітря часто загострюються хронічні хвороби, розпочинається сезон застуд. Як саме пристосуватися до холоду і пережити зиму без хвороб, читачам Правда.іф радить завідуюча терапевтичним відділенням КП «Міська...

Перевищення швидкості та п’яні водії: на Прикарпатті цього року трапилося понад 2 тисячі ДТП 08:38 2 коментарі

Традиційно, у третю неділю листопада в Україні відзначають Всесвітній день пам’яті жертв аварій. Головню метою є вшанування пам’яті жертв ДТП. Як свідчить статистика, на дорогах України кожні 18 хвилин трапляється...

105 років тому на Вовчинецьких горах приземлилися французькі аеронавти 11:16 6 коментарів

У неділю, 17 листопада 1913 року, мешканці Станіславова (тепер – Івано-Франківськ) стали свідками надзвичайної оказії – на схилах Вовчинецьких гір біля міста несподівано приземлилася повітряна куля, з якої вийшли двоє...

Нові обличчя та безліч ідей: як змінювалося франківське радіо та телебачення 09:10 3 коментарі

16 листопада в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення і зв'язку. Це свято започаткували ще 24 роки тому. Як змінюється обласне телебачення та радіо, що потрібно для удосконалення медіа-ресурсів франківські...

Скільки мешканців Івано-Франківська живуть із діагнозом «цукровий діабет»? 17:18

Сьогодні, 14 листопада, відзначають Всесвітній День боротьби проти діабету. Про те, скільки мешканців Івано-Франківська живуть із таким діагнозом, чи багато в місті дітей, хворих на цукровий діабет, та чи можна...

У Надвірній колишнього атошника засудили за дезертирство 22:14 6 коментарів

Надвірнянський районний суд виніс вирок у справі за звинуваченням у дезертирстві колишнього бійця АТО, який упродовж двох років не з’являвся у військову частину. Ще 30 вересня 2016 року уродженець Луганщини,...

Сільського голову на Рогатинщині засудили до ув'язнення за невиконання судового рішення 08:32 8 коментарів

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області виніс вирок у справі княгиницького сільського голови Леоніда Байди. Війт був звинувачений в тому, що умисно не виконав постанову суду, яка набрала законної сили і...

У листопадові поминальні дні в старому Станіславові відганяли від цвинтаря жебраків 10:06

Понад сто років тому в поминальні дні на початку листопада старий станіславівський цвинтар «оживав». Сюди сходилися  велелюдні натовпи мешканців міста, щоб запалити лампадки на могилах рідних, прибрати місця їхнього останнього...

Яку заробітну платню, у зв’язку з реформою, отримуватимуть з 1 листопада медики Івано-Франківська 12:44 3 коментарі

Медична реформа, яку запроваджують в Україні, передбачає введення ряду змін, які стосуються не лише пацієнтів, але й медичних працівників. Значні зміни відбудуться, зокрема, в оплаті праці медиків. Чи чекають лікарняні...

Знаменита станіславівська кава: війна за бренд і нечесна конкуренція 11:55

На початку ХХ століття, у 1902 році, в селі Княгинині-Гірці біля Станіславова (тепер – район вулиць Миру та Вовчинецької в Івано-Франківську)почала працювати перша на Прикарпатті фабрика кави. Станіславівська кава була...

«У нас все дозволено людям на дорогих автомобілях», - прикарпатський автоінструктор 10:54 16 коментарів

Євген Слюсар працює автоінструктором уже 12 років. Він співзасновник однієї з перших приватних автошкіл у Івано-Франківську. Напередодні свого професійного свята чоловік розповів читачам Правда.іф. про курйози на роботі, чому більше...

Прикарпатську поліцію «взує» у зимову гуму фірма екс-регіонала Васадзе 20:56 2 коментарі

Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області провело тендер на закупівлю зимових, всесезонних автомобільних шин для свого автопарку. Як свідчать дані сайту публічних закупівель Prozorro, переможцем тендеру стала львівська філія...

«Танго у нас не буде!». Як понад сто років тому в Станіславові боролися із брудним танцем невгамовної похоті 21:07

У 1910-х роках емоційно-еротичний латиноамериканський танець під назвою танго почав поширюватися у Європі. Восени 1913 року мода на пристрасне танго докотилася до Галичини і викликала переполох та обурення консервативних мешканців...

Понад сто років тому поляки пропонували запровадити обов’язкове вивчення української мови у школах Галичини 08:33 2 коментарі

На тлі недавніх міжнародних скандалів стосовно запровадження в усіх школах України обов’язкового вивчення української мови, в яких особливо активні наші угорські сусіди, досить цікавою виглядає позиція представників польської громади Станіславова...
 • ріел ІФ виринаюча