Топили в річці, били молотком… Страшна сповідь прикарпатця, якого намагалися продати в трудове рабство (фото 18+)

Ми зустрічаємося на Привокзальній площі Івано-Франківська. Розказувати про увесь жах, який довелося пережити Володимиру і його сім’ї, чоловікові важко, але він погоджується поділитися своєю історією з читачами Правда.іф. Може, його розповідь допоможе комусь вберегтися від схожої ситуації.

Головне фото ілюстративне

Володимир Шумський 1987 року народження, родом із села Княжолуки Долинського району, зараз проживає в селі Тяпче. Працює різноробочим.

Ще півроку тому Володимир працював продавцем на ринку в Долині, торгував овочами та зерновими продуктами, офіційно оформлений на роботу не був. Власне, завдяки своєму працедавцю, Володимир і пережив таке жахіття, у яке просто повірити складно.

«26 грудня минулого року торгував на базарі, приїхало четверо і сказали, що пропали гроші. І одразу: «Ніхто, крім тебе, не міг їх узяти».

Володимир не одразу зрозумів, про що мова, лише згодом, зі слів нападників, він зрозумів, що трапилося того дня.

«Говорили, що один іншому, власнику цієї торгової точки, був винен якісь гроші, нібито мав того дня віддати. Ми їхали в Долину одним бусом, і жінка одного з тих чоловіків везла з собою гроші, які нібито зникли під час поїздки.

Ми, коли їхали на базар, по дорозі зупинялися, бо горілим було чути. Стали, відкрили капот, побачили, що нічого не горить і поїхали далі на базар. Почали розкладатися. Ніхто нічого не казав одразу, а от близько десятої ранку приїхали ті четверо, покликали мене у вагончик і одразу сказали роздягатися, а то ж зима вже була, холодно, вони ті гроші шукали.

То все знайомі мені чоловіки були, з одного села ми…

До кінця дня стояли неподалік, чекали, аби я ніде не втік.

Я дзвонив власнику цієї торгової точки, спитати хотів, чому на мене подумали, ніби я взяв ті гроші, але він трубку не піднімав. А ще я ніяк не міг зрозуміти, чому спочатку говорили, що пропало 1300 доларів, а потім раптом сума стала – 1500 доларів.

В половині третьої ми почали збиратися з базару додому, носили товар у вагончики. Ще по дорозі мали два замовлення, розвозили їх. Приїхали в Княжолуки, я маю там 40 соток городу і хата там стоїть. Вийшли з буса, не знаю звідки взявся молоток. По руці, по нозі… почали мене бити.

Спочатку там били, потім повезли на те місце, де зранку машиною зупинялися. Сказали мені, що уже до трьох ворожок їздили, і що ворожка сказала, ніби то я гроші взяв. Казали, що пса приведуть і він занюхає, хто взяв гроші…

Знову били, а вночі поїхали на ріку і почали мене топити. Тримають під водою, а коли свідомість втрачаю, витягують, приводять до пам’яті і знову топлять…

Приїхав тато тієї жінки, казав мені: «Володю, зізнайся, що взяв гроші і тебе бити ніхто не буде».

А я просив: «Нанашку, я ж гроші не брав…»

А він каже: «То я йду геть, а тебе тут уб’ють, або калікою зроблять».

Ночував на овочевому складі, де кормовий буряк був і бульба. Рідні не знали де я, їм сказали, що пішов додому. Мокрий був після річки, а на тому складі бетонна підлога. Так і лежав на холодному бетоні усю ніч…

А ті четверо неподалік були. Взяли собі горілки, закуски, сиділи й випивали. То один зайде, то другий. Вдарить кілька разів палицею і піде. Потім знову… І так – до ранку.

На другий день повезли мене в Долину у поліцію. На прохідній не записували, що мене привезли, я вже потім дізнався, що молодший брат і швагро мене шукали всюди.

Завели в кабінет, казали, аби віддав гроші по доброму, інакше посадять і ще до Коляди я стану «дівчинкою» в тюрмі, і буду зватися не Володя, а Владислава. У такому тоні там зі мною говорили. Один з тих, хто привіз мене, змусив подзвонити до жінки, аби винесла мій паспорт. Так відібрали документи і ще донедавна паспорт у них був.

Я ходив, просив, аби віддали паспорт, а вони сказали, що я ті гроші мушу їм відробити. Бо просто не дадуть мені жити. Дружині погрожували. Казали, що вивезуть мене за кордон і продадуть на органи. А свої гроші все одно заберуть. Жінці казали, що її на панель відправлять, а дітей у дитбудинок здадуть.

Тобто, якщо я не поїду відробляти їм ці гроші, то жінка моя на панелі опиниться.

Весь цей час, з грудня місяця, періодично дзвонили, перевіряли, чи я не втік з села, не виїхав десь.

Якось ввечері, біля 18-ї години повертався додому з старшою донькою, то джипом на нас поїхали, ледь не збили. В останній момент звернули. Дитина тиждень боялася до школи піти, не могла наважитися з дому вийти.

Ми весь цей час старалися усі справи засвітла зробити, аби лише зайвий раз з хати не вийти ввечері, бо ж страшно.

Вночі приїде машина, світить фарами у вікна. Діти плачуть, бояться…

Перед Великоднем подзвонили мені і сказали, що є машина і що зразу після Великодня я маю їхати до Москви на роботу, відробляти ті гроші.

Приїхав бус з людьми, які їхали на заробітки. Паспорт мій віддали шоферу, мені в руки його не давали»…

А по дорозі бус зупинили.

Відділ по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, куди чоловік звернувся за допомогою, розробив масштабну операцію, аби не дозволити Володимиру опинитися в трудовому рабстві.

«Думаю, що все це з початку було сплановано, аби відправити мене, як робочу силу на заробітки. І працювати міг там роками, бо все знаходилося б за що нараховувати проценти.

В цього підприємця раніше один чоловік працював. То йому сказали, ніби гроші за проданий товар пропали і теж змусили поїхати на заробітки. Він понад рік працював безкоштовно, всі гроші цій компанії йшли… А потім дали квиток на зворотну дорогу – і все. Приїхав, аж чорний. Страшний такий… То я вже потім довідався, що не мене одного так змушували на роботу їхати. Платять же ж там, в Росії, ну нехай 700-1000 доларів в місяць. Навіть одного такого «раба» мати, то непогані гроші можна отримувати. А якщо кілька «рабів» одночасно?», – розмірковує Володимир.

Зараз чоловік знайшов роботу і намагається якось налагодити своє життя.

«Не працював довго, бо ж паспорта не було, не міг на роботу влаштуватися. Винен гроші по магазинах, бо їсти треба щось, троє діточок в хаті. Ходив, просив по людях, мені продукти давали і записували в борг, тепер треба все це віддавати», – каже він.

Чоловік щиро вдячний Відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми за порятунок. Одного фігуранта в цій справі заарештували, ще декілька – в бігах.

Любов Загоровська

Нагадаємо, що Івано-Франківський міський суд визначив міру запобіжного заходу прикарпатцеві, якого підозрюють у незаконному позбавлені волі людини та вимаганні

(Visited 7 099 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Це жах якийсь,21 століття

  Гість,

  це капєц. ото нелюд! земляк земляка!! в голові не вкладається!!! шкода цього чоловіка. в будь якій такій ситуації якщо правда за тобою треба іти в поліцію прокуратуру в змі. яка б наша поліція не була але все ж вона нас зобовязана захищати

  Гість,

  Йобані селюки. Княжилука дике село татарське. Там ні клубу, ні сільради – все спалено самими селянами в дебошах. Якщо не посададять тих рекетирів і їх спільників в тому числі жінок, то у хлопця єдиний вихід – убити, і їх дітей шугати так само…

  Гість,

  Страшніше ніж в фільмі жахів

  Гість,

  Уже всіх відпустили чи завтра відпустять? Поділились прибутками з рабів з суддями?

  Гість,

  Ой, які в нас “добрі” люди!Коли одягають вишиванки, то хоч під образи клади. А насправді, гірші терористів на сході. Я думаю, завдяки розголосу даного випадку, незабаром народ знатиме своїх “героїв”.

  Гість,

  У нас багато таких людей… не тільки в тому селі …. Западенський менталітет … Особливо це відчувається за кордоном – самі своїх найобують, підло підставляють…
  При тому всьому ходять до церкви і хрестяться . Зовсім протилежна нація з республік кавказу – там ніколи не “продадуть свого брата “…..

   Гість,

   У Івано-Франківську одного підставили,що ніби людей повбивав-нічого йому не сказавши 14 років тому.По цей час брешуть всюди ,,тварь-кат-псих,, і на очі йому бояться попастись-бо торба буде.Ось такий бардак.Всім пофІг.Страшні у нас люди.

  Гість,

  це навіть гірше ніж “руський мир” …. Ті хоть своїх не продають за кільо ковбаси…

  Гість,

  То є страшна бидлота!!! Таких Падлів потрібно без суда і слідства…. Повільно четвертувати…. Аби падло відчули повністю те що самі робили….

  Гість,

  Довго не працював, бо паспорта не мав. Що то за новина, хіба в нас не відновлюють паспорт? То треба хотіти звернутися в паспортний, навіть з тимчасовою посвідкою при втраті документів на роботу беруть.

  Гість,

  Я би застрілив найшов би чим але вони ніколи нечіпали нікого

  Гість,

  Це з фальшована справа , а потерпівший хай розкаже про свої всі крадіжки.

  Гість,

  Диванні Війська пішли в наступ!молодці
  Людей вбивають і закриваються справи!?,так жеш?
  а тут одна людина начебто без невинна і так розкрутили….
  та так журналісти не розкажуть як він напється і ходить до дітей чипляється і страх наганяє…куди там.то не в Церкві гроші красти ,отця не підставиш.
  І послужний список великий.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6122

Франківська команда ДЮСШ №3 найкраща у футбольному турнірі серед дівчат 14:11

З 6 до 10 серпня у Тернополі відбулися матчі дівочого чемпіонату України з футболу серед спортсменок до 16-ти років у Першій лізі. Про це повідомляє “Галка” з посиланням на “Sports.te.ua”. За дві путівки...

Роман Луцький: «Я не хочу нічого поганого говорити про бухгалтерів» 13:01 1 коментар

Прикарпатця Романа Луцького називають одним із найбільш перспективних українських акторів нового кіно. Про те, як вдається узгоджувати гру в театрі та зйомки, про яку роль мріє актор та про нові...

Які порушення зору найчастіше виявляють у мешканців Івано-Франківська 12:03

Сьогодні, 8 серпня, відзначають Міжнародний день офтальмології. З нагоди свята, журналісти Правда.іф поцікавилися у офтальмологів, з якими захворюваннями до них найчастіше звертаються мешканці Івано-Франківська: як дорослі, так і діти.  ...

Чим українців манить відпочинок в Карпатах 16:39

Чим українців манить відпочинок в Карпатах     За останній час все більшої популярності набуває відпочинок в Карпатах, інформує Правда.іф. "Ми бачимо, що з кожним роком попит на відпочинок в...

Як прикарпатці служать серед еліти українського спецназу 10:27 7 коментарів

Сьогодні, 29 липня, в Україні своє професійне свято відзначають Сили спеціальних операцій Збройних Сил України. Це окремий рід сил, який є складовою ЗСУ. Що таке Сили спеціальних операцій (ССО), чи...

Ірма Вітовська: «Чорнобиль, як метафора усієї країни, бо це – суцільна зона, з якої ми до цих пір не можемо вибратися» 13:10

У вівторок, 24 липня, в івано-франківському театрі кіно «Люм’єр» відбувся допрем’єрний показ фільму «Брама» режисера Володимира Тихого. Фільм створений за підтримки Держкіно, на основі п’єси «На початку і наприкінці часів»...

До уваги прикарпатців! Як правильно діяти, якщо ви заблукали в лісі 10:04 1 коментар

Ми думаємо, що таке може статися з будь-ким, але не з нами. Проте кожного дня у випусках новин чуємо звістки про людей, які заблукали в лісі. Як правильно підготуватися до...

Діти з цукровим діабетом підкорили найвищу вершину України 19:02 1 коментар

5 липня в рамках проекту «Діа Говерла» 12 переможців Всеукраїнського Конкурсу малюнка серед дітей з діабетом першого типу вперше підкорили найвищу точку Українських Карпат – Говерлу, щоб довести усім, і в першу чергу...

Що смачного приготувати на вихідні? Відомі мешканці Івано-Франківська діляться рецептами 12:39

Вихідні дні, свято Івана Хрестителя. Хочеться приготувати щось особливе? Правда.іф підготувала добірку вишуканих рецептів, якими на своїх сторінках в мережі Фейсбук поділилися відомі мешканці Івано-Франківська. Авторську мову текстів зберігаємо.  ...

У Франківську професійний злодій розповів, як він ходить обкрадати квартири і на що звертає увагу у першу чергу 19:45 3 коментарі

З Миколою (ім’я з етичних міркувань змінено – Л.З.) ми зустрілися у Івано-Франківському будинку нічного перебування. Туди чоловік звернувся за допомогою, адже щойно звільнився з місць позбавлення волі. Микола спеціалізується...

Чи можна в Івано-Франківську зустріти справжнього моряка? 07:34 1 коментар

25 червня своє свято святкують люди, якi пов’язали життя і роботу з морем. Так-так, саме сьогодні Міжнародний день моряка. У Івано-Франківську знайти людину такої професії не так уже й просто,...

Франківська лікарка пояснила, чому не можна їсти ранні фрукти та овочі 14:53

Добігає закінчення перший місяць літа, і здавалося б, що в раціоні мають бути лише свіжі овочі та фрукти. Проте, це не зовсім так, адже не всі ранні продукти, які є...

Скандальновідомі львівські брати-нардепи Дубневичі зароблять на прикарпатцях 19:08

У вівторок, 19 червня, комунальне підприємство «Комунгосп» уклало договір на поточний середній ремонт дорожнього полотна на вулиці Винниченка у місті Долині.  Згідно оголошеного тендеру, оприлюдненого на сайті Прозоро, на проведення...

Орест Пастух: «Найцікавіше в цій професії – не знати, що спіткає тебе на творчому фронті, а твого героя в його сюжетному житті…» 18:22

Шанувальники театру добре знають Ореста Пастуха, як талановитого актора і режисера, а незабаром на екранах з’явиться одразу декілька фільмів з його участю. Про зйомки в кіно, про те, як вдається...

Франківчанка Євгенія Картушова: «Йога допомагає розширити свідомість» 20:35

21 червня у світі відзначають міжнародний день йоги. Можливо, ви вже давно планували зайнятися йогою, але ніяк не наважувалися, тоді це інтерв’ю вам допоможе відповісти на ті запитання, які вас...

Марія Бойко: «Мудреці колись казали – найважче жити в часи змін, реформ» 19:45 1 коментар

Сьогодні, 17 червня, Україна відзначає День медичного працівника. Про те, якою є івано-франківська медицина сьогодні, що змінилося за останній рік, якими медичними досягненнями може похвалитися Івано-Франківськ, читачам Правда.іф розповіла керівник...

"У нас ніколи не було няньки", - багатодітний батько з Прикарпаття розповів про виховання 11-х дітей 10:27

У третю неділю першого літного місяця у світі святкують День батька. Цього року це 17 червня. В цей день прийнято дарувати татусям подарунки та влаштовувати родинні посиденьки. Українці не так...

В Івано-Франківську орудують квартирні аферисти, а правоохоронці бездіють? 18:42 1 коментар

У вівторок, 12 червня, Апеляційний суд в Івано-Франківській області розпочав слухання справи за позовом мешканки обласного центру Віри Бойчук до будівельної фірми «Кредо-ІФ» та громадянки Ганни Дранчук щодо скасування укладеної...

Франківці про звільнення Маріуполя 09:46 3 коментарі

Сьогодні, минає четверта річниця звільнення Маріуполя від бойовиків ДНР. Це було перше місто, яке визволили на той час. Тоді це був важливий крок, ми змогли показати силу і рішучість не...

Поради франківського лікаря: як правильно скласти аптечку, збираючись на відпочинок 11:23 1 коментар

Настало літо, а це означає, що багато мешканців Івано-Франківська готуються до відпочинку. Дехто планує провести відпустку на березі моря, інші – збираються в гірські походи. Проте, збираючись у відпустку, не...
 • ріел ІФ виринаюча