Третій зайвий. Чому Льовочкін з Медведчуком готуються до виборів без Ахметова

“Я ще в 2015 році казав – нам треба розходитися. Але приходив Вадік Новинський і говорив: хлопці, відкиньте гординю, ми маємо бути одним цілим. От і отримали ніж у спину”, – тоном не то філософа, не то проповідника дратується один із членів “Опозиційного блоку” групи Ріната Ахметова.

Результат пошуку зображень за запитом "Третій зайвий. Чому Льовочкін з Медведчуком готуються до виборів без Ахметова"

Таку емоційну реакцію співрозмовника УП в ахметівському “крилі” викликало об’єднання одного з керівників фракції Юрія Бойка з лідером партії “За життя” Вадимом Рабіновичем в “Опозиційну платформу “За життя”.

За цим союзом стоїть далеко не Бойко і навіть не Рабінович, а колишній глава адміністрації Януковича Сергій Льовочкін та кум Володимира Путіна Віктор Медведчук.

Їхня мета – спільна участь на президентських і парламентських виборах.

Домовленість Льовочкіна з Медведчуком виглядає так: Бойко йде в президенти, а Рабінович очолить список об’єднаної опозиційної сили на виборах до Верховної Ради.

Згідно з останніми соціологічними дослідженнями, рівень підтримки Бойка коливається в районі 8-9% серед тих, хто визначився з вибором, за Рабіновича готові голосували приблизно 4%. Тобто навіть зараз, до активного початку виборчих перегонів їх кандидат теоретично може претендувати на вихід до другого туру президентських перегонів.

Але є одне але. І це “але” носить конкретне ім’я – Рінат Ахметов.

На початку листопада група найбагатшого українця всередині “Опозиційного блоку” вийшла з переговорів щодо об’єднання, бо категорично не хотіла бачити Бойка кандидатом у президенти.

 

Згідно з останніми соціологічними дослідженнями, рівень підтримки Бойка коливається в районі 8-9% серед тих, хто визначився з вибором
фото: прес-служба ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

“Ми є послідовними прихильниками консолідації опозиційних сил і висунення єдиного кандидата в президенти – авторитетного представника промислових і підприємницьких кіл, місцевого самоврядування, здатного перемагати на виборах, а не кандидата, який є підстилкою для нинішньої влади”, – не зовсім делікатно натякнув на Бойка співкерівник партії “ОБ” Борис Колесніков, який є одним із головних представників Ахметова у політичній силі.

За останні кілька років у групи власника холдингу СКМ Ахметова в “Опоблоці” назбиралося багато бізнесових і політичних претензій до групи Дмитра Фірташа та Льовочкіна.

Але саме домовленість Бойка з Рабіновичем без “ахметівців” завдає великої тріщини в їх непростих і цинічних відносинах, яка може призвести до остаточного розколу в рядках екс-регіоналів.

“Українська правда” з’ясовувала, чому розсварилися керівники “Опозиційного блоку” і чим цей конфлікт може закінчитися.

 

Домовленість Льовочкіна з Медведчуком виглядає так: Бойко йде в президенти, а Рабінович (на фото) очолить список об’єднаної опозиційної сили на виборах до Верховної Ради

Трикутник без любові

Ще навесні Сергій Льовочкін знайшов групу політтехнологів, перед якими поставили завдання максимально “накачати” рейтинги Юрія Бойка.

Льовочкін вважав, що високі рейтинги допоможуть йому вмовити всіх проросійських “опозиціонерів” підтримати Бойка на президентських виборах.

Переговори щодо об’єднання партій “За життя” з “ОБ” почалися влітку.

 

Ще навесні Сергій Льовочкін знайшов групу політтехнологів, перед якими поставили завдання максимально “накачати” рейтинги Юрія Бойка
ФОТО: ОПОЗИЙНИЙ БЛОК

Медведчук, як один із керівників “За життя”, зацікавився цим процесом через бажання повернути собі реальний політичний вплив в Україні.

Єдиний, кого не дуже зацікавили такі переговори, був Ахметов. В нього давні давні непрості відносини з Дмитром Фірташем, який разом з Льовочкіним контролює інше крило “Опозиційного блоку”.

Як стверджують депутати в оточенні Ахметова, олігарх звинувачує Фірташа в арешті його майна на 820 мільйонів доларів взимку цього року. Під обмеженнями опинилася навіть всесвітньо відома квартира Ахметова в Лондоні, яка коштує 221 мільйон доларів.

Таке болюче для олігарха рішення Кіпрського суду стосувалося його боргів за купівлю “Укртелекому”.

Але навіть попри це, крило Ахметова все одно вступило в діалог щодо об’єднання.

 

В Ахметова давні давні непрості відносини з Дмитром Фірташем, який разом з Льовочкіним контролює інше крило “Опозиційного блоку”
фото: opinion

Склад перемовників складався з трьох груп: Льовочкін-Бойко, Медведчук-Рабінович та Колесніков-Новинський, які відстоювали інтереси власника СКМ.

Можливо оточення олігарха приєдналося до переговорів не тому, що планувало отримати свого кандидата в президенти, а через те що не вірило, що такі запеклі вороги як Льовочкін і Рабінович зможуть знайти спільну мову.Правду кажучи, ті й самі не дуже вірили, що зможуть помиритися.

Льовочкін та Рабінович завзято воювали між собою більше року. Вони виливали бруд одне на одного, застосовували чорний піар у ЗМІ, і навіть носили заяви одне на одного в НАБУ.

За словами джерел УП, перемовини одразу зайшли в глухий кут і залишалися в такому стані аж до вересня. Весь цей час екс-глава АП та депутат-шоумен не могли знайти компроміс.

“Вони тупо не йшли на поступки одне одному. Коли Сергій з Вадіком уже більш-менш помирилися, вони ще кілька днів не могли домовитися, хто першим вийде у публічність. Вадік плюнув і написав пост у Facebook із закликом про об’єднання“, – згадує колізії переговорів один із їх учасників.

З середини вересня між трьома групами почався серйозний діалог про висунення єдиного кандидата від проросійських опозиціонерів.

 

Новинський (на фото) з Колесниковим пригрозили, що їх група підтримуватиме об’єднання опозиціонерів лише за умови, якщо кандидатом в президенти стане хтось інший окрім Бойка

Хоч учасники переговорів розуміли, що головні претенденти – Бойко та Рабінович, лунали й інші прізвища. Наприклад, Олександр Вілкул, Вадим Новинський, які орієнтуються на Ахметова, та Євген Мураєв, який на той момент ще залишався у партії “За життя“.

Єдиного кандидата мали вибрати простим шляхом – у кого буде найбільша підтримка станом на 15 грудня, той і кандидат.

Але в якийсь момент переговорів Новинський з Колесниковим пригрозили, що їх група підтримуватиме об’єднання опозиціонерів лише за умови, якщо кандидатом в президенти стане хтось інший окрім Бойка.

Згодом Колесников разом з Новинським запропонували Медведчуку з Льовочкіним висунути в президенти не Бойка, Рабіновича чи Вілкула, а політика місцевого рівня, який користувався б авторитетом у промислових колах.

“Ми запитуємо: а кого конкретно ви маєте на увазі? Вони кажуть – мера Запоріжжя, або мера Маріуполя. Медведчук зірвався вигуками: “прізвища їх назвіть”. А вони навіть не знали їх. Вітя страшенно лютував”, – переказує суперечки на переговорах співрозмовник з оточення кума Путіна.

На початку листопада група власника СКМ вирішила взагалі взяти паузу у перемовинах.

“Куди так поспішати? Ми що не розуміємо, що вони на наших плечах разом з Медведчуком хочуть в парламент зайти?”, – роздратовано пояснює рішення своєї групи співрозмовник з оточення Ахметова.

Через такий демарш Льовочкін-Бойко і кум Путіна з Рабіновичем почали діяти самостійно.

Вже за кілька днів Бойко разом з Рабіновичем підписували угоду про створення спільної платформи у стінах Ради, та тисли руки, немов найкращі друзі.

Оточення найбагатшого українця сприйняло такі політичні рухи виключно як спробу тиску.

Поділилися на два

Впродовж всього свого існування “Опозиційний блок” перманентно опиняється на межі розколу.

У 2016 році партія вже була за крок до розлучення. Як відомо, партія і фракція “ОБ” розділена на два великі крила – більша частина орієнтується на Ахметова, трошки менша – на Фірташа та Льовочкіна. Ще троє людей фракції – Тарас Козак, Нестор Шуфрич та Василь Німченко – перебувають в орбіті Медведчука.

 

Об’єднання з Льовочкіним і Медведчуком (на фото) передбачає рівний розподіл партії на трьох. Фактично Ахметову пропонують втратити контроль над партією і стати лише одним з партнерів, а не головним

Тоді група Фірташа-Льовочкіна підтримувала ідею дострокових парламентських виборів, натомість депутати з групи Ахметова протестували, мовляв, для бізнесу потрібен спокій.

Згодом сталася вже згадана історія з арештом майна олігарха.

Тепер групі найбагатшого українця демонстративно показують, що можуть обійтися і без них.

Та в олігарха є кілька досить прагматичних причин ігнорувати “Опозиційну платформу “За життя”.

По-перше, об’єднання з Льовочкіним і Медведчуком передбачає рівний розподіл партії на трьох. Фактично Ахметову пропонують втратити контроль над партією і стати лише одним з партнерів, а не головним.

По-друге, підтримка Бойка кандидатом в президенти означає явне підвищення впливу групи Фірташа, з яким в Ахметова, м’яко кажучи, не дуже приязні відносини. А для чого працювати на конкурентів, коли можна попрацювати на себе?

І третє – своїм виходом з переговорів олігарх зберігає партнерські відносини з президентом Петром Порошенком у схемі розрахунку тарифів за електроенергію “Роттердам+”.

Очевидно, що для Порошенка Бойко досить зручний спаринг-партнер у другому турі виборів. Однак якщо зважати на соціологічні дослідження, президент може опинитися за бортом другого туру, якщо на електоральному полі колишніх регіоналів буде один єдиний кандидат.

Через такий делікатний момент президенту вигідно, щоб у березні 2019 балотувалися і Олександр Вілкул, і Євген Мураєв, і інші можливі опозиційні лідери.

Паралельно як варіант “Б” Ахметов зберігає хороші відносини з Юлією Тимошенко, яку олігарх буде підтримувати, коли йому це стане вигідно. Вже і зараз олігарх вливає людські і фінансові ресурси в Олега Ляшка. Лідер “Радикальної партії” цікавий власнику СКМ не так на президентських виборах, як на парламентських.

Та зараз після різких рухів партнерів крило Ахметова вирішує, що їм робити далі, куди рухатися, з ким об’єднуватися, а з ким миритися.

“Ми – проти кулуарних переговорів і незрозумілих договорняків. Є статут партії, згідно з яким ми повинні скликати політраду, провести з’їзд, згодом підтримати кандидата. Все має бути публічно”, – роз’яснює позицію групи Ахметова один з членів її команди.

У цих словах захована маленька хитрість, адже найбільші регіональні структури “Опозиційного блоку” орієнтується на власника СКМ, де знаходяться його підприємства. Тобто скоріш за все партія підтримала б ту кандидатуру, яка припадатиме до душі Ахметову.

***

Українських олігархів можна порівняти з хамелеонами. У них взагалі немає політичних вподобань, вони цілком прагматичні і не годують себе зайвими ілюзіями. Їхнє завдання не просто зберегти, а примножити свій вплив і прибутки.

Тому представники великих фінансово-промислових груп готові домовлятися будь з ким, якщо в цьому є сенс і вигода. Та крім вигоди повинна бути ще й повага. Хто-хто, а Ахметов, Льовочкін, Фірташ, Медведчук точно знають усі неписані правила політико-економічних джунглів.

Тож від примирення із партнерами ніхто категорично відмовлятися не буде. Досягнення миру завжди можливе. Питання лише на яких умовах.

Роман Кравець, УП

(Visited 104 times, 1 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5975

Осінній призов-2018: що має знати призовник 16:30 1 коментар

У мережі з'явилися відео та скарги очевидців, які стверджують, що військові комісаріати затримують молодих людей просто на вулицях. Поодинокі випадки справді були зафіксовані ЗСУ. Як захистити свої права призовнику? Пише ESPRESO.TV...

"Росія готується до світової війни": в РНБО розповіли, коли і на які країни може напасти Путін 15:38 9 коментарів

Російська Федерація готується до світової війни, яку може розпочати у найближчі 6 років. Кремль планує, що війська РФ пройдуть Україною і через Білорусь зайдуть у країни Балтії та Польщу. Про...

Як подорожчають продукти до кінця року 15:06

У листопаді ціни на продукти та безалкогольні напої зросли на 1,3%, свідчать дані Держстату. Найбільше подорожчали овочі - на 9,1%. Молоко, хліб та риба додали 1,3–4,5%. "За офіційними даними базова...

Відсвяткувала свої 102 роки: бабуся-екстремалка стрибнула з парашутом (фото, відео) 14:37

Найстарішою скайдайверкою у світі стала австралійка Ірен О’Ші. Фото з відкритих джерел Бабусі — 102 роки і вона справжня екстремалка, — повідомляє «Правда. Життя». Стрибком з парашутом Ірен О’Ші саме відсвяткувала свій День народження. Таке...

Таємниця виборів: У яку гру грає Зеленський 14:05 4 коментарі

Володимир Зеленський тримає паузу з заявою про участь у президентській кампанії Вже мало як не рік лідера "Кварталу-95" Володимира Зеленського називають потенційним учасником і навіть гіпотетичним переможцем президентської виборчої кампанії...

Кадиров хоче грошей: Росія починає втрачати Кавказ 13:36

Лояльність Чечні, купована впродовж багатьох років астрономічними дотаціями до республіканського бюджету, які покривали більш ніж 80% фінансових потреб регіону, разом із зникненням грошового потоку також починає слабшати Чечні "для розвитку"...

"Захищатиму ченців у Лаврі": Як соцмережі затролили Усика через московських попів (фото) 13:04 2 коментарі

Боксер Олександр Усик готовий битися за ченців УПЦ МП, якщо хтось вирішить захопити Лавру Depo.ua прослідкував за реакцією соцмереж, користувачі яких бурхливо відреагували на заяву боксера. На питання ведучого програми "Вечірній...

Співачку Олю Полякову запідозрили у вагітності (фото) 12:35

Співачку Олю Полякову після чергового фото в мережі запідозрили у вагітності. У всьому винна сукня артистки, яка візуально округлила її живіт.  На цьому фото у Олі вгледіли вагітний живіт Утім,...

Одіозна Оксана Марченко стала моделлю (фото, відео) 12:03

Дружина одіозного політика Віктора Медведчука, телеведуча Оксана Марченко знайшла собі нове заняття. Якимсь чином вона стала моделлю для фотокниги італійського дизайнера Доменіко Дольче, презентація якої нещодавно відбулася у їхньому зі...

Надія на об'єднання нових українських політиків слабка, - Мелінда Херінг 11:57

«Самопоміч» та «Громадянська позиція» не пройде самостійно до другого туру виборів, але об'єднання політичних сил неможливо через конфлікт лідерів. «Громадянська позиція» починала сильно, але її лідер Анатолій Гриценко, хоч і...

"Фея сипле чарівний пилок": Трамп вкотре насмішив мережу (відео) 11:34

Американський президент Дональд Трамп - невичерпне джерело приколів та інтернет-мемів. Причому для того, щоби зчинити фурор у соцмережах, 72-річному американському керманичеві часто вистачає одного-єдиного слова або руху. Інтернет-користувачі не встигли нареготатися...

Вибори Президента України: чому Зеленський і Вакарчук серед фаворитів 11:02 1 коментар

На президентських виборах 2019 року українці готові голосувати за маловідому в політиці людину. Це свідчить про високу зневіру людей. Таку думку висловив заступник директора Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Антон...

Скандальну українську журналістку-сепаратистку депортують з РФ 10:33

Російська Федерація депортує скандальну українську журналістку Олену Бойко (Віщур), яка є затятою прихильницею "руського мира", через порушення правил перебування на території країни-агресора. Про це повідомила російська служба "Радіо Свобода". Преображенський суд Москви...

Собор КП підтримав на очільника нової церкви ставленика Філарета, – ЗМІ 10:01

Собор Української православної церкви Київського патріархату проголосував за митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія як кандидата на пост предстоятеля Єдиної православної української церкви. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на власні...

Перемоги-2018: про головні досягнення України в році, що минає 17:39 3 коментарі

Попри всі труднощі – економічну кризу, війну і фактичний початок виборчої кампанії – в 2018 році в Україні було чимало і перемог, як на внутрішній, так і зовнішньополітичній арені. Про...

"Ми не просто робимо попередження": у Росії вибухнули новими погрозами в бік України 17:08 8 коментарів

У РФ стверджують, що Україна нібито не може гарантувати безпеку російським дипломатам. Відтак тамтешнє міністерство закордонних справ вкотре виступило із погрозами у бік українських дипломатів. Про це заявила офіційна речниця...

Путін може готувати свою доньку Катерину стати його наступницею, – ЗМІ 16:30 2 коментарі

Ймовірна донька президента Росії Володимира Путіна – Катерина Тихонова, яка завжди уникала спілкування зі ЗМІ, виступила на телебаченні. І після цього росіяни почали гадати: чи не замислився Путін над призначенням...

Стану на сторону монахів, – Усик пригрозив радикалам через Лавру 16:07 13 коментарів

Абсолютний чемпіон світу Олександр Усик відповів на питання, що буде робити, якщо хтось з радикалів вирішить захопити Києво-Печерську лавру. А також про своє ставлення до надання Українсьеій православній церкві томосу....

Кого зі злочинців-утікачів повернули до України: найгучніші екстрадиції за останні роки 15:38 1 коментар

Час від часу до України з-за кордону повертають злочинців-втікачів, на яких тут чекає покарання. Розповідаємо, кого саме видавали за останні роки, за що саме їх хотіли судити, і чи несуть...

Популярний український ведучий показав сімейну ідилію з сином і дружиною (фото) 14:05 1 коментар

"Вмовити головного Ревізора країни на родинну зйомку майже нереально", - заявила дружина Миколи Тищенка Алла та все-таки вмовила коханого на фотосет. Разом зі своїм м’язистим чоловіком молода білявка попозувала у...
  • ріел ІФ виринаюча