Третій зайвий. Чому Льовочкін з Медведчуком готуються до виборів без Ахметова

“Я ще в 2015 році казав – нам треба розходитися. Але приходив Вадік Новинський і говорив: хлопці, відкиньте гординю, ми маємо бути одним цілим. От і отримали ніж у спину”, – тоном не то філософа, не то проповідника дратується один із членів “Опозиційного блоку” групи Ріната Ахметова.

Результат пошуку зображень за запитом "Третій зайвий. Чому Льовочкін з Медведчуком готуються до виборів без Ахметова"

Таку емоційну реакцію співрозмовника УП в ахметівському “крилі” викликало об’єднання одного з керівників фракції Юрія Бойка з лідером партії “За життя” Вадимом Рабіновичем в “Опозиційну платформу “За життя”.

За цим союзом стоїть далеко не Бойко і навіть не Рабінович, а колишній глава адміністрації Януковича Сергій Льовочкін та кум Володимира Путіна Віктор Медведчук.

Їхня мета – спільна участь на президентських і парламентських виборах.

Домовленість Льовочкіна з Медведчуком виглядає так: Бойко йде в президенти, а Рабінович очолить список об’єднаної опозиційної сили на виборах до Верховної Ради.

Згідно з останніми соціологічними дослідженнями, рівень підтримки Бойка коливається в районі 8-9% серед тих, хто визначився з вибором, за Рабіновича готові голосували приблизно 4%. Тобто навіть зараз, до активного початку виборчих перегонів їх кандидат теоретично може претендувати на вихід до другого туру президентських перегонів.

Але є одне але. І це “але” носить конкретне ім’я – Рінат Ахметов.

На початку листопада група найбагатшого українця всередині “Опозиційного блоку” вийшла з переговорів щодо об’єднання, бо категорично не хотіла бачити Бойка кандидатом у президенти.

 

Згідно з останніми соціологічними дослідженнями, рівень підтримки Бойка коливається в районі 8-9% серед тих, хто визначився з вибором
фото: прес-служба ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

“Ми є послідовними прихильниками консолідації опозиційних сил і висунення єдиного кандидата в президенти – авторитетного представника промислових і підприємницьких кіл, місцевого самоврядування, здатного перемагати на виборах, а не кандидата, який є підстилкою для нинішньої влади”, – не зовсім делікатно натякнув на Бойка співкерівник партії “ОБ” Борис Колесніков, який є одним із головних представників Ахметова у політичній силі.

За останні кілька років у групи власника холдингу СКМ Ахметова в “Опоблоці” назбиралося багато бізнесових і політичних претензій до групи Дмитра Фірташа та Льовочкіна.

Але саме домовленість Бойка з Рабіновичем без “ахметівців” завдає великої тріщини в їх непростих і цинічних відносинах, яка може призвести до остаточного розколу в рядках екс-регіоналів.

“Українська правда” з’ясовувала, чому розсварилися керівники “Опозиційного блоку” і чим цей конфлікт може закінчитися.

 

Домовленість Льовочкіна з Медведчуком виглядає так: Бойко йде в президенти, а Рабінович (на фото) очолить список об’єднаної опозиційної сили на виборах до Верховної Ради

Трикутник без любові

Ще навесні Сергій Льовочкін знайшов групу політтехнологів, перед якими поставили завдання максимально “накачати” рейтинги Юрія Бойка.

Льовочкін вважав, що високі рейтинги допоможуть йому вмовити всіх проросійських “опозиціонерів” підтримати Бойка на президентських виборах.

Переговори щодо об’єднання партій “За життя” з “ОБ” почалися влітку.

 

Ще навесні Сергій Льовочкін знайшов групу політтехнологів, перед якими поставили завдання максимально “накачати” рейтинги Юрія Бойка
ФОТО: ОПОЗИЙНИЙ БЛОК

Медведчук, як один із керівників “За життя”, зацікавився цим процесом через бажання повернути собі реальний політичний вплив в Україні.

Єдиний, кого не дуже зацікавили такі переговори, був Ахметов. В нього давні давні непрості відносини з Дмитром Фірташем, який разом з Льовочкіним контролює інше крило “Опозиційного блоку”.

Як стверджують депутати в оточенні Ахметова, олігарх звинувачує Фірташа в арешті його майна на 820 мільйонів доларів взимку цього року. Під обмеженнями опинилася навіть всесвітньо відома квартира Ахметова в Лондоні, яка коштує 221 мільйон доларів.

Таке болюче для олігарха рішення Кіпрського суду стосувалося його боргів за купівлю “Укртелекому”.

Але навіть попри це, крило Ахметова все одно вступило в діалог щодо об’єднання.

 

В Ахметова давні давні непрості відносини з Дмитром Фірташем, який разом з Льовочкіним контролює інше крило “Опозиційного блоку”
фото: opinion

Склад перемовників складався з трьох груп: Льовочкін-Бойко, Медведчук-Рабінович та Колесніков-Новинський, які відстоювали інтереси власника СКМ.

Можливо оточення олігарха приєдналося до переговорів не тому, що планувало отримати свого кандидата в президенти, а через те що не вірило, що такі запеклі вороги як Льовочкін і Рабінович зможуть знайти спільну мову.Правду кажучи, ті й самі не дуже вірили, що зможуть помиритися.

Льовочкін та Рабінович завзято воювали між собою більше року. Вони виливали бруд одне на одного, застосовували чорний піар у ЗМІ, і навіть носили заяви одне на одного в НАБУ.

За словами джерел УП, перемовини одразу зайшли в глухий кут і залишалися в такому стані аж до вересня. Весь цей час екс-глава АП та депутат-шоумен не могли знайти компроміс.

“Вони тупо не йшли на поступки одне одному. Коли Сергій з Вадіком уже більш-менш помирилися, вони ще кілька днів не могли домовитися, хто першим вийде у публічність. Вадік плюнув і написав пост у Facebook із закликом про об’єднання“, – згадує колізії переговорів один із їх учасників.

З середини вересня між трьома групами почався серйозний діалог про висунення єдиного кандидата від проросійських опозиціонерів.

 

Новинський (на фото) з Колесниковим пригрозили, що їх група підтримуватиме об’єднання опозиціонерів лише за умови, якщо кандидатом в президенти стане хтось інший окрім Бойка

Хоч учасники переговорів розуміли, що головні претенденти – Бойко та Рабінович, лунали й інші прізвища. Наприклад, Олександр Вілкул, Вадим Новинський, які орієнтуються на Ахметова, та Євген Мураєв, який на той момент ще залишався у партії “За життя“.

Єдиного кандидата мали вибрати простим шляхом – у кого буде найбільша підтримка станом на 15 грудня, той і кандидат.

Але в якийсь момент переговорів Новинський з Колесниковим пригрозили, що їх група підтримуватиме об’єднання опозиціонерів лише за умови, якщо кандидатом в президенти стане хтось інший окрім Бойка.

Згодом Колесников разом з Новинським запропонували Медведчуку з Льовочкіним висунути в президенти не Бойка, Рабіновича чи Вілкула, а політика місцевого рівня, який користувався б авторитетом у промислових колах.

“Ми запитуємо: а кого конкретно ви маєте на увазі? Вони кажуть – мера Запоріжжя, або мера Маріуполя. Медведчук зірвався вигуками: “прізвища їх назвіть”. А вони навіть не знали їх. Вітя страшенно лютував”, – переказує суперечки на переговорах співрозмовник з оточення кума Путіна.

На початку листопада група власника СКМ вирішила взагалі взяти паузу у перемовинах.

“Куди так поспішати? Ми що не розуміємо, що вони на наших плечах разом з Медведчуком хочуть в парламент зайти?”, – роздратовано пояснює рішення своєї групи співрозмовник з оточення Ахметова.

Через такий демарш Льовочкін-Бойко і кум Путіна з Рабіновичем почали діяти самостійно.

Вже за кілька днів Бойко разом з Рабіновичем підписували угоду про створення спільної платформи у стінах Ради, та тисли руки, немов найкращі друзі.

Оточення найбагатшого українця сприйняло такі політичні рухи виключно як спробу тиску.

Поділилися на два

Впродовж всього свого існування “Опозиційний блок” перманентно опиняється на межі розколу.

У 2016 році партія вже була за крок до розлучення. Як відомо, партія і фракція “ОБ” розділена на два великі крила – більша частина орієнтується на Ахметова, трошки менша – на Фірташа та Льовочкіна. Ще троє людей фракції – Тарас Козак, Нестор Шуфрич та Василь Німченко – перебувають в орбіті Медведчука.

 

Об’єднання з Льовочкіним і Медведчуком (на фото) передбачає рівний розподіл партії на трьох. Фактично Ахметову пропонують втратити контроль над партією і стати лише одним з партнерів, а не головним

Тоді група Фірташа-Льовочкіна підтримувала ідею дострокових парламентських виборів, натомість депутати з групи Ахметова протестували, мовляв, для бізнесу потрібен спокій.

Згодом сталася вже згадана історія з арештом майна олігарха.

Тепер групі найбагатшого українця демонстративно показують, що можуть обійтися і без них.

Та в олігарха є кілька досить прагматичних причин ігнорувати “Опозиційну платформу “За життя”.

По-перше, об’єднання з Льовочкіним і Медведчуком передбачає рівний розподіл партії на трьох. Фактично Ахметову пропонують втратити контроль над партією і стати лише одним з партнерів, а не головним.

По-друге, підтримка Бойка кандидатом в президенти означає явне підвищення впливу групи Фірташа, з яким в Ахметова, м’яко кажучи, не дуже приязні відносини. А для чого працювати на конкурентів, коли можна попрацювати на себе?

І третє – своїм виходом з переговорів олігарх зберігає партнерські відносини з президентом Петром Порошенком у схемі розрахунку тарифів за електроенергію “Роттердам+”.

Очевидно, що для Порошенка Бойко досить зручний спаринг-партнер у другому турі виборів. Однак якщо зважати на соціологічні дослідження, президент може опинитися за бортом другого туру, якщо на електоральному полі колишніх регіоналів буде один єдиний кандидат.

Через такий делікатний момент президенту вигідно, щоб у березні 2019 балотувалися і Олександр Вілкул, і Євген Мураєв, і інші можливі опозиційні лідери.

Паралельно як варіант “Б” Ахметов зберігає хороші відносини з Юлією Тимошенко, яку олігарх буде підтримувати, коли йому це стане вигідно. Вже і зараз олігарх вливає людські і фінансові ресурси в Олега Ляшка. Лідер “Радикальної партії” цікавий власнику СКМ не так на президентських виборах, як на парламентських.

Та зараз після різких рухів партнерів крило Ахметова вирішує, що їм робити далі, куди рухатися, з ким об’єднуватися, а з ким миритися.

“Ми – проти кулуарних переговорів і незрозумілих договорняків. Є статут партії, згідно з яким ми повинні скликати політраду, провести з’їзд, згодом підтримати кандидата. Все має бути публічно”, – роз’яснює позицію групи Ахметова один з членів її команди.

У цих словах захована маленька хитрість, адже найбільші регіональні структури “Опозиційного блоку” орієнтується на власника СКМ, де знаходяться його підприємства. Тобто скоріш за все партія підтримала б ту кандидатуру, яка припадатиме до душі Ахметову.

***

Українських олігархів можна порівняти з хамелеонами. У них взагалі немає політичних вподобань, вони цілком прагматичні і не годують себе зайвими ілюзіями. Їхнє завдання не просто зберегти, а примножити свій вплив і прибутки.

Тому представники великих фінансово-промислових груп готові домовлятися будь з ким, якщо в цьому є сенс і вигода. Та крім вигоди повинна бути ще й повага. Хто-хто, а Ахметов, Льовочкін, Фірташ, Медведчук точно знають усі неписані правила політико-економічних джунглів.

Тож від примирення із партнерами ніхто категорично відмовлятися не буде. Досягнення миру завжди можливе. Питання лише на яких умовах.

Роман Кравець, УП

(Visited 123 times, 1 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4332

загрузка...

Що про кандидатів у президенти може розповісти їхній одяг 16:30

У політиці не буває дрібниць: про ставлення до візаві одяг може сказати більше, ніж слова. Хто з кандидатів у президенти перегинає палицю, аби засвідчити близькість до електорату, а хто демонструє...

Джамала вперше показала обличчя сина (фото) 15:06

За тиждень синочку Джамали Еміру виповниться рік, а його обличчя досі не бачили у соцмережах. І ось 20-го березня співачка виклала фото, на якому можна хоч трохи роздивитися риси личка малюка. Цією світлиною...

Ляшко у своєму стилі: політик з пенсіонеркою спробував зірвати засідання Кабміну – відео 14:37 2 коментарі

Лідер фракції "Радикальної партії" Олег Ляшко увірвався на засідання Кабінету міністрів і влаштував перепалку з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. Олег Ляшко привів з собою 84-річну пенсіонерку, повідомляє кореспондент 24 каналу з...

В Україні знизили ціну на газ у квітні 14:05 1 коментар

Ціну на газ в Україні для промисловості знизили на 2% від регульованої державою вартості, тож 1 кубометр газу коштуватиме 8 гривень 38 копійок (на 17 копійок менше). За такими цінами...

Плакала і не хотіла виходити в ефір, – Ольга Фреймут розповіла про початок своєї кар'єри 13:36 1 коментар

Знаменита Ольга Фреймут, мабуть, поностальгувала за минулим та пригадала, як розпочинала свою кар'єру телеведучої. Зірка відверто зізналась, що колись вона легко втрачала емоційну рівновагу, а хейтери доводили її до сліз....

Янукович планує повернутися до України 13:04 5 коментарів

20 березня в Оболонському райсуді Києва відбулося чергове слухання справи президента-втікача Віктора Януковича. Під час засідання суддя порадив екс-гаранту повернутися до України та відбувати покарання. На це адвокат політика Віталій...

В АТ «Прикарпаттяобленерго» провели загальні збори акціонерів 12:47

21 березня, відбулися чергові загальні збори акціонерів АТ «Прикарпаттяобленерго». У зборах взяло участь 28 акціонерів, з них - 19 акціонерів, які в сукупності володіють 91093239 голосуючими акціями та відповідною кількістю...

Держбюджет-2019 зазнав змін: що підписав Порошенко 12:35 1 коментар

Президент України Петро Порошенко затвердив зміни до Державного бюджету України на 2019 рік. Стосуватимуться вони обсягів міжбюджетних трансфертів у розрізі місцевих бюджетів. Як зазначає прес-служба українського президента, Порошенко підписав Закон...

Хто з кандидатів та скільки заплатив за рекламу на Facebook: цифри вражають (фото) 12:03

Facebook оприлюднив інформацію про те, скільки заплатили кандидати у президенти України за рекламу у соціальній мережі. Найдорожчий допис, який вдалось знайти від сторінки "Я за Тимошенко – фанклуб" прорекламували на суму між 10-15...

Людмилу Янукович помітили в окупованому Севастополі: фото 11:34

Колишню дружину президента-втікача Віктора Януковича Людмилу помітили на Братському військово-меморіальному кладовищі в окупованому Севастополі. Очевидно, жінка приїхала туди на роковини смерті сина – Віктора Януковича-молодшого. Він помер у віці 33...

Ведучого Дмитра Комарова підстрелили в Бразилії: що насправді сталося (відео) 11:02

В мережі з'явилось відео, як ведучого програми "Світ навиворіт" Дмитра Комарова під час зйомок у Бразилії підстрелили невідомі. Про стан 35-річного чоловіка вже повідомили його колеги з телеканалу "1+1", де...

Охоронці Медведчука тримали журналістів Bihus.Info в лісі перед телекамерами "112" і NewsOne (фото) 10:33 2 коментарі

Співробітники охоронної фірми “Шторм”, що охороняє маєтки Віктора Медведчука та його дружини, протягом чотирьох годин тримали журналістів телепрограми Bihus.Info в лісі поблизу території державних дач "Будинку відпочинку "Пуща-Водиця". Журналісти Максим...

На Луганщині затримали бойовика, який воював за "ЛНР": про що злочинець розповів СБУ 10:01 2 коментарі

Гвардійці зі складу Об'єднаних сил під час перевірки документів на блокпосту виявили громадянина, який причетний до участі у збройних формуваннях Росії. Згодом чоловік дав свідчення СБУ, у яких розповів про...

Експерт пояснила, як економічний план Порошенко зробить українців багатшими 21:07 6 коментарів

План президента Петра Порошенка передбачає розвиток економіки для збільшення фінансових можливостей українців. Про це заявила політичний експерт Світлана Кушнір в соціальній мережі Facebook. "З приводу індексації пенсій. Я з цього...

Стиль життя кандидатів. Гриценко на риболовлі, Ляшко з собаками, Бойко у спортивному костюмі (фото) 16:30

З наближенням президентських виборів кандидати на найвищий пост у державі намагаються демонструвати себе з найкращого боку. На екранах телевізорів всі вони – безкомпромісні герої, які обіцяють манну небесну, тільки аби...

Какие услуги в Литве доступны каждому бизнесмену? 16:23

Простому человеку, пускай даже основавшему собственную компанию не понять всех тонкостей юридических процедур, ведь правила в этой среде быстро меняются и без квалифицированной помощи не обойтись. Вопрос оптимизации бизнес процессов...

Скандальний футболіст Алієв поділився позитивним весняним настроєм (фото) 15:38

Колишній півзахисник "Динамо" та збірної України Олександр Алієв опублікував новий пост у своєму Інстаграмі. Про це повідомляє Depo.Сектор. "Погодка", - лаконічно підписав фотографію Олександр Алієв, натякаючи на прихід справжньої весни.  ...

"Міністр оборони Гіркін їхав по своїй території, лежачи в багажнику, обкладений бронежилетами": скандал між терористами Гіркіним, Безлером і Хмурим 15:06 1 коментар

Екс-лідер незаконного збройного формування "ДНР" Ігор Гіркін, російський терорист Ігор Безлер і російський офіцер Сергій Дубинський на прізвисько Хмурий, якого підозрюють у причетності до катастрофи рейсу МH17, посварилися через спогади...

MONATIK розповів про знайомство з дружиною та як приймав у коханої пологи 14:37

Мультиартист вкрай рідко говорить про свою родину. Український мультиартист Дмитро Монатік, який не стримав сліз під час виступу учасниці "Голосу країни", чи не вперше порушив мовчанку стосовно своєї родини. Іноді...

Медики Прикарпаття висловили підтримку Президенту України 14:13 9 коментарів

В рамках «Ради регіонального розвитку Івано-Франківської області», яка відбулась 19 березня, представники медичної галузі звернули увагу прикарпатців на позитивні зміни в медицині, що відбуваються останнім часом в Україні.   Так,...
  • ріел ІФ виринаюча